ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Το καλυτερο Ψηφιακό Πλανητάριο της Ευρώπης !!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 08:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοιξε στις αρχές Νοεμβρίου το νεο ψηφιακο πλανητάριο στο ιδρυμα Ευγενιδου.

Οι πρώτες πληροφοριες λένε οτι ειναι καταπληκτικο...
Μηπως εχει παει κανείς και ξερει να μας πει λεπτομέρειες ???

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_100014_04/11/2003_82797


Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 21:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν όντως είναι το καλύτερο, καθώς δεν έχω επισκεφτεί άλλα αντίστοιχα του εξωτερικού, αλλά επειδή το επισκέφτηκα λίαν προσφάτως, συνιστώ ανεπιφύλακτα μία, τουλάχιστον, επίσκεψη.

Aπορώ πώς ένα τέτοιο θέμα, έχει μείνει στα αζήτητα του «Aχλαδότυρου».

Για περισσότερες πληροφορίες, πάντως, σχετικά με το πρόγραμμα ψηφιακών προβολών, αλλά και άλλες πληροφορίες για το Iδρυμα Eυγενίδου, μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα:

http://www.eugenfound.edu.gr/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2005, 21:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο άτοχο, να λές απ τη μιά "Το καλυτερο Ψηφιακό Πλανητάριο της Ευρώπης !! "

από την άλλη το ΦΤΩΧΟ "Aνοιξε στις αρχές Νοεμβρίου το νεο ψηφιακο πλανητάριο στο ιδρυμα Ευγενιδου.

Οι πρώτες πληροφοριες λένε οτι ειναι καταπληκτικο...
Μηπως εχει παει κανείς και ξερει να μας πει λεπτομέρειες ???"


Πήγαινε,

δες,

(σύν)κρίνε,

και μίλα...

Μέχρι τώρα, μιλάς αλλά δε λές τίποτα.


* * * Άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται * * *

http://clubs.pathfinder.gr/vril Η υπόγεια άποψη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2005, 23:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγαμε εμεις με το σχολειο.πολυ καλο.υπαρχουν και καλυτερα.ατμοσφαιρα.....ασυναγωνιστη!αυτο το στρογγυλο ταβανι,που γινεται η προβολη,ασε...θεικο.φουτουριστικο.

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 23:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγώ πήγα με το σχολείο μου!
Φοβερό περιβάλλον! Δεν μπορώ να εκφράσω το πόσο εντυπωσιακό είναι!

Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα!

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 10:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενω ειναι φοβερο απο αποψη ψευδαισθησης [μπηκα και νομιζα οτι ημουν στην ταρατσα ενος ουρανοξυστη, δεν μπορουσα να προσανατολιστω με τιποτα!] πιστευω οτι θα μπορουσε να εχει λιγο περισσοτερα και πιο συνθετα γραφικα η παρουσιαση.

παντως ειναι πραγματικα φοβερο, και μου φαινεται πολυ περιεργο πως καταφεραν να κανουν τα παντα να φαινοντα σαν να ειναι γυρω σου, χωρις να παραμωρφονονται λογω της σφαιρικοτητας της οροφης; οπως δηλαδη οταν βλεπεις τη φατσα σου σε μια μπαλα χριστουγεννιατικου δεντρου.......

--ερωτηση: ειναι η ιδεα μου ηταν απλως ανακαινηστικε;;; γιατι θυμαμε οταν ημουν πολυ μικρος που ειχα παει σε ενα πλανηταριο [βεβαια τοτε η προβολη γινοταν απλως στο ταβανι] και εχω την εντυπωση οτι ειναι το ιδιο. μπας και ξερει κανεις;

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 13:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι! Πρέπει να έχεις δίκιο, γιατί ένας από τους καθηγητές που μας συνόδευαν είπε ότι είχε έρθει παλιότερα, αλλά η προβολή γινόταν με μια -σχετικά μικρή- μαύρη συσκευή (και όχι με μια ολόκληρη εγκατάσταση, όπως γίνεται τώρα).

Πράγματι, όταν τέλειωσε η παρουσίαση, καθώς βγαίναμε έξω από την αίθουσα, την είδαμε! Αν θυμάμαι καλά, είχε μια προστατευτική τζαμαρία γύρω της...[άσχετο!]

Άρα, U R right...

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 22:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι ειχε μια προστατευτικη τζαμαρια, αλλα προσεξα πως υπηρχαν και διασπαρτες συσκευες στην περιφερια που εμοιαζαν με προβολεις και αυτες...

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 23:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A! Tις υπόλοιπες δεν τις παρατήρησα...
Επικέντρωσα την προσοχή μου στο βασικό μηχάνημα!
:))))))))

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy