ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΣΑΡΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 21:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ/ΔΑΙΜΟΝΙΟ!!! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ "NECRONOMICON" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΟΥ SIMON ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 50 ΟΝΟΜΑΤΑ-ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΥΠΗΡΕΤΕΣ- ΤΟΥ MURDUK... (ΤΟ NECRONOMICON ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΕΛΕΙΑ)
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 22:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νέος Wicca...

Μην έχεις παράπονο , σε καλωσόρισα στο άλλο σου θέμα...


είστε όλοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 20:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ NECRONOMICON ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΕΛΕΙΑ


ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ NECRONOMICON? ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ? ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΙΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!

ΑΝΟΥΝΑΚΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΣΟΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΛΟΥΚΑ ( Α.Μ.Α.Ν ΥΠΟΘΕΤΩ?)


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ NECRONOMICON ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SPELLBOOK ΓΡΑΜΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ "SIMON" ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ 50 ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ 15 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ 35 ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ!!! ΣΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΡΟΟΠΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΔΑΙΜΟΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!!! ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ 'ΣΧΕΔΟΝ' ΑΛΛΑ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 21:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia dose mas kapoies plirofories gia auto to biblio
emena prosopika mou fernei sto mialo ena video game kai me mperdebei auto.

kapoio link i apo pou 8a mporousame na to promi8eutoume.

mporoume na to paroume apo opoiodipote bibliopolio? ti akribos zitame an nai?



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 22:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ "ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ" ΤΟΥ ΜΟΡΦΗ! ΣΕ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΗΛΙΚΙΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 23 ΕΤΩΝ! ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΜΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ LINK ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 22:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok file
to link einai euprosdekto
kai thanks prokatabolika ;)


Edited by - nitro912gr on 08/12/2003 22:12:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 22:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΔΗ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ UPLOAD ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ LINK ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕ 3 MB
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 22:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΤΙΤΛΟΦΟΡΗΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ SIMON, NECRONOMICON, ΒΡΗΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ LINK:OPOIOS THELEI TO LINK AS MOY TO ZITISI SE E-MAIL. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΦΘΗΝΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΣΟΥ!!!
-TO ΑΡΧΕΙΟ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ... ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ-

Edited by - Duke Nukem on 08/12/2003 23:28:51

Edited by - Duke Nukem on 08/12/2003 23:34:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 22:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
euxaristo poli file
min anisixeis ego toulaxiston den prokite na to dokimaso giati apo ti mia den pistebo se auta kai to endiaferon mou einai ka8ara egiklopediko apo tin alli omos pote den 3ereis kai kalitera na min patas se monopatia pou den gnorizeis.

see ya



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 23:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Duke Nukem δεν νομίζεις οτι είναι λίγο "επιπόλαιο" να παραθέτεις έτσι εύκολα σε ένα forum το οποίο δεν γνωρίζεις ποιός διαβάζει, τι ηλικίας, τι επιπέδου κτλ. το Necronomicon ???

Εγώ στην θέση σου θα αφαιρούσα το link ...

Φιλικά,
Σταύρος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 18:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ego pistebo oti kala ekane kai to ebale to link giati oi plirogories oso epikindines kai an einai prepei na diakinounte
den se skotonoun oi plirofories alla i xrisi tous kai to pos 8a tis xiristeis einai ka8ara diki sou eu8ini oxi autounou pou sou tis dinei.

px an ego sou doso ena maxeri kai esena sou ti bidosei kai sfa3eis enan an8ropo den 8a eimai ego o dolofonos pou sou edosa to maxairi alla esu pou to xrisimopoiises etsi.

see ya



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 14:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

THERE IS SOMETHING IN THE MIDDLE OF NOTHING...
THERE IS TRUE IN THE MIDDLE OF YOU!!!

Edited by - Duke Nukem on 12/12/2003 22:41:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 14:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΘΑΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ..ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ...ΠΟΥ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΚΑΛΟ,ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ&ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΥΤΑ Α ΛΙΓΑ ΦΙΛΙΚΑ

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ, ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΑ Κ.Τ.Λ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.

ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.....ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ....
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ....ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!

Η ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ.

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΔΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΑΓΝΩΙΡΖΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ.ΟΠΩΣ ΠΧ ΝΑ ΤΑ ΕΝΑΠΟΘΕΤΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ, ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΑΞΙΑ..!!!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ?
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ.....

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΑ....ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΓΙΞΕΙΣ.....

SORRY, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ....Ή ΑΠΛΩΣ ΑΦΕΛΗΣ.

Ο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΟΡΤΕ ΤΩΝ ΚΑΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ....ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LeOn_19
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LeOn_19  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Se ka8e energeia yparxei panta omos to risko. Pote den mporeis na eisai apolytos sigouros oti ola 8a pane kat eyxhn - poly perissotero otan milame gia epikleiseis pneymatwn ktl...(an8rwpoi exoun trela8ei apo aytes tis istories).
Apla prepei na skefteis mexri poy antexeis na ftaseis, posa mporeis na 8ysiaseis na diakidyneyseis, alla k poso kako mporei na kaneis se 3ous.
Tespa ayto pou 8elw telika na pw einai oti 8elei arketh skepsh kai prosoxh to 8ema apo merous sou.

FILIKA LeOn_


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕΣΑ.ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ.ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΟΥΝ..Η ΚΑΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΒΛΑΠΤΕΙ

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ΚΙΤΤΥ, στο θέμα "Ποτηράκι" σου κατέθεσα την άποψή μου για την πρόχειρη και ημιμαθή κρίση, καθώς και μια εμπειρία μου με αυτήν. Όμως αυτά που διαβάζω εδώ με αφήνουν (αρνητικά) κατάπληκτο!

quote:
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ, ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΑ Κ.Τ.Λ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ

Αυτό μου φαίνεται μάλλον αντιφατικό!!! (καθώς και αβάσιμο, αλλά τέλος πάντων, αυτό είναι θέμα απόψεων)

quote:
SORRY, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ....Ή ΑΠΛΩΣ ΑΦΕΛΗΣ.

’ου...peinlich!
Μα είναι δυνατόν να μην προσβληθώ με ΑΥΤΑ???? Δεν έχω τρίτη επιλογή, πρέπει να είμαι σατανιστής ή ηλίθιος?


ΥΓ: Λόγω καλής διάθεσης, το'χω πάρει στην πλάκα και όχι σοβαρά... Αλλά ας μην το συνεχίσουμε και το κάνουμε όπως την άλλη "αντιπαράθεση" στο τόπικ ΔΙΚΑΙΩΣΗ όπου μάλλον έδειξα τον χειρότερό μου εαυτό...
Καλησπέρα σας, κυρίες και κύριοι! Να περνάτε καλά!

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 17:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΠΑ ΑΦΕΛΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΑΣΠΑΣΤΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΔΩ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ, ΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PyRoVaTiS
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 17:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PyRoVaTiS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΜΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΥΡΜΕΝΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟΝ(ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ)ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ1ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ Η ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΛΛΥΤΕΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΑΦΕΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!

Οσοι έχουν πάρε δώσε στα κρυφά με τη σκιά τους θα συναντήσουνε στο φως τα σχεδιά τους.Για χαρά τους εγώ κυλαω σε πύρινη φλέβα και αν δεν φοβάσαι τις φλόγες έχει χώρο ανέβαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 21:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΚΕΣ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΕΣ, ΟΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΜΑΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ, ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ!!! ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΚΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΘΙΣΤΙΚΟ!!! ΑΠΛΑ, ΔΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΕΝΩ ΣΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΕΙΔΟΣ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΗΜΕΙΣ... (ΚΑΠΟΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ, Η ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΧΘΗΡΟ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ)
Wisdom:

Edited by - Duke Nukem on 12/12/2003 22:40:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

quote:
px an ego sou doso ena maxeri kai esena sou ti bidosei kai sfa3eis enan an8ropo den 8a eimai ego o dolofonos pou sou edosa to maxairi alla esu pou to xrisimopoiises etsi.


Δυστυχώς δεν είναι έτσι τα πράγματα αγαπητέ φίλε nitro912gr.
Γιατί αν δώσεις ένα μαχαίρι σε ένα παιδί μικρό, εσύ θα έχεις την ευθύνη που το έδωσες, γιατί το παιδί δεν έχει κρίση, άρα δεν ξέρει πόσο επικύνδυνο είναι το μαχαίρι...

Εδώ βέβαια, μπορούμε να πούμε πως όλοι μας είμαστε παιδιά, και δεν ξέρουμε ακριβώς τον κίνδυνο του μαχαιριού. Την ευθύνη την έχουν λοιπόν, αυτοί που το άφησαν "στο ράφι", εύκολο στην πρόσβαση για κάθε περίεργο που θα το αναζητήσει. Λέτε να το άφησαν κατά λάθος; Λέτε να είναι τόσο αφελείς, που να μην ήξεραν ότι ένα παιδί θα απλώσει το χέρι του για να το πάρει και να σκοτώσει;

Ολοι θα συμφωνείτε, το πως να επικαλεστείς μία "κακή" οντότητα, με σκοπό π.χ. να σου δώσει δύναμη, είναι κάτι επικύνδυνο και για τη δική σου ψυχή (αν όχι την ψυχική υγεία), αλλά και για τον κόσμο ολόκληρο, αφού τροφοδοτείς τις σκοτεινές δυνάμεις. Γιατί άραγε μία τέτοια δυνατότητα να προσφέρεται τόσο εύκολα σε κάθε περίεργο; Αναρρωτηθήκατε ποτέ;
...

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 02:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ, ΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ!!

Καλή μου φίλη kitty, παρατήρησε λίγο τα λόγια σου και το νόημα τους. Δεν είναι κανένας σατανιστής. Πιστεύω ότι δεν γνωρίζεις καν ότι η παράδοση αναφέρει ότι ο Αρχάγγελος Μιχαήλ έδωσε στο βασιλιά Σολομώντα ένα δαχτυλίδι και ένα βιβλίο (Σολομωνική) για να εξουσιάζει τα πνεύματα και να χτιστεί ο ναός. Ερευνες της τελευταίας 20ετίας έδειξαν ότι οι στοές κάτω απο τα ερείπια του ναού του Σολομώντα δεν έχουν ίχνος αιθάλης απο δαυλούς και αυτό προβληματίζει πολύ τους επιστήμονες για την κατασκευή τους (οχι φυσικά τους εσωτεριστές καθότι γνωρίζουν ότι οι δαίμονες βλέπουν στο σκοτάδι).
Ο έξω απο εδώ που αναφέρεις δεν είναι τίποτα άλλο απο την μορφοποιημένη κακία των ανθρώπων στο αστρικό πεδίο και τα περισσότερα δαιμονικά πνεύματα (μεγάλη μερίδα αυτών ειναι απενσαρκωμένοι άνθρωποι που βίωσαν μία ζωή μες στην κακία) δεν διαφέρουν απο το μέσο άνθρωπο που κυκλοφορεί στο δρόμο ο οποίος κλέβει, κοιτάει να τα κονομήσει με αθέμιτους τρόπους, μοιχέυει,κουτσομπολεύει,κατακρίνει,εκχυδαίζει,σκοτώνει,απειλεί και μηχανορραφεί χειρότερα απο τον καλύτερο εφιάλτη σου.
Οταν αυτός ο άνθρωπος πάει και ανάψει μία λαμπάδα νομίζεις ότι εξιλεώνεται ή νομίζει κανείς ότι επειδη ο άνθρωπος βλέπει λίγα με τις ανεκπαίδευτες αισθήσεις του ότι δεν υπάρχουν ακόμα περισσότερα.
Η μελέτη του εσωτερισμού (αφού είσαι και φοιτήτρια θα με καταλάβεις) αντιστοιχεί σε ένα μεταδιδακτορικό τίτλο για να πεί κάποιος ότι έχει ακουμπήσει τις χαμηλότερες παρυφές του.
Δεν έχει καμία σχέση αυτά που βλέπεις στα θρίλερ στην τηλεόραση και το πώς χρησιμοποιείται η λέξη "Μαγεία" με την προπαγάνδα που κάνουν διάφοροι δημοσιογράφοι και άσχετοι. Η Μαύρη μαγεία δεν έχει σχέση με το σατανισμό ο οποίος είναι θρησκεία όπως και οι δικοί μας ορθόδοξοι ιερείς στην εκκλησία τελούν τα ιερά μυστήρια πάνω σε τελετουργικά θεουργίας (Λευκής μαγείας). Οπως ξέρεις ο αγιασμός δεν χαλάει. Υπάρχουν όμως και άλλα θαυμαστά που κρατήθηκαν για λίγους. Θα αναφέρω ένα παράδειγμα που αφορά τον τσακωμό σχετικά με την ερμηνεία της Αγίας γραφής όπου ο καθένας την "μεταφράζει" όπως θέλει σήμερα.

Οι πληροφορίες για τις Αγιες γραφές είναι σήμερα καταιγιστικές και πολύ πλούσιες, αλλος αναφέρει ότι τα χειρόγραφα της Νεκρής Θάλασσας έχουν την λύση για τα κομμάτια που αφαιρέθηκαν, άλλοι λένε για τα διάφορα Ευαγγέλια όπως της Μαγδαληνής, του Θωμά,του Ενώχ κτλ τα οποία έχουν τις απαραίτητες εξηγήσεις για να αποδοθούν σωστά τα νοήματα, άλλοι λένε για συγκριτική Θεολογία του στύλ "Ας διαβάσουμε την Αγία Γραφή των Χριστιανών, το Κοράνιο των μωαμεθανών, την Μπαγκαβά Γκίτα,τις Βέδες και τις Ουπανισαδες των Ινδουιστών κτλ και άς βγάλουμε μετά συμπέρασμα. Αλλοι λένε όπως οι προχριστιανικοί Εβραίοι ραββίνοι ότι η Αγία Γραφή διαβαζόταν κατά τρείς τρόπους .
Ο πρώτος ήταν ο καθαρά φιλολογικός και απευθυνόταν στον κλασσικό μέσο άνθρωπο που τον διακατείχε άγνοια για τα κατώτερα και ανώτερα μυστήρια, ο δεύτερος ήταν για λίγους φωτισμένους ιερείς που ήθελαν μιά πιο βαθιά εξήγηση της Τορά, και ο τρίτος ήταν για ελάχιστους μυημένους που ήθελαν να αγγίξουν το Θείο μέσω της Καββάλα ή Καμπαλά.

Αυτό που μπορεί να πεί κανείς με σιγουριά είναι κατά τα λεγόμενα των περισσοτέρων ότι εάν δεν διευρυνθεί η συνειδητότητα μας τότε η ένωση με το Θείο πάει περίπατο. Υποτίθεται ότι όλοι είμαστε κοιμισμένοι με ποσοστό συμμετοχής του εγκεφάλου λιγότερο απο 10%. Ο διαλογισμός ή η προσευχή στην σωστή της μορφή πετυχαίνει όταν σταματήσει η εσωτερική αυτή φωνούλα μέσα μας και το μυαλό αδειάσει απο οτιδήποτε. Αυτο απαιτεί δουλειά και προσπάθεια ,δεν συμβαίνει με το καλημέρα. Εάν η ψυχή αφεθεί να ξεδιπλώσει τα άδυτα του υποσυνείδητου τότε αυτο θα μιλήσει με τον συμβολισμό του καθώς εκείνη την στιγμή ο συνειδητος νούς "ακούει" ενώ ο "υποσυνείδητος" μιλάει και με τρομερή εκφραστικότητα καθώς μία υπέρτατη γαλήνη διακατέχει τον άνθρωπο που το κάνει αισθανόμενος ως μέρος του Ολου, ως κομμάτι του αναπόσπαστου σύμπαντος, ως βρισκόμενος στην κατάσταση της Κοσμικής συνειδησης, της εν Χριστώ συνείδησης, της ένωσης με το θείο ή όπως αλλιώς την αποκαλέσει κανείς.

Κάποτε διάβασα ένα κομμάτι απο κάποιο σύγραμμα του Σαμαήλ Αούν Βέορ ,πνευματικό πατέρα των Νεογνωστικών το οποίο έλεγε

1) Ολες οι Χριστιανικές και Νεο-χριστιανικές θρησκείες: Προτεστάντες,Ορθόδοξοι,Καθολικοί,Ανβεντιστές κτλ μελετούν την Βίβλο κυριολεκτικά
2) Ολες αυτές οι παραπάνω κατηγορίες μελετούν τις πληροφορίες με έναν απολύτως διανοητικό και φιλολογικό τρόπο.
3) Εμείς οι Γνωστικοί, αρεσκόμαστε στο να συζητούμε πραγματικά, πρόσωπο με πρόσωπο με τους Αγγέλους και τους ζητούμε να μας εξηγήσουν άμεσα τις προφητείες που αναγράφονται στη Βίβλο
4) Είμαστε απολύτως πρακτικοί και γνωρίζουμε πώς να μιλούμε με τους αγγέλους και του προφήτες
5) Το ξίφος είναι η ενέργεια Κουνταλίνι
6) το ξίφος είναι η φωτιά του Αγίου Πνεύματος
Δεν κερδίζουμε τίποτα με το να γεμίζουμε το μυαλό με θεωρίες
9) Δεν κερδίζουμε τίποτα με το να αφομειώνουμε την Βίβλο κατα λέξη όπως κάνουν οι Προτεστάντες,Διαμαρτυρόμενοι,Ανβεντιστές κτλ
10) Το καλύτερο είναι να μάθουμε να μιλάμε με τους Αγγέλους και τους προφήτες
11) Μόνο έτσι χαράζουμε σίγουρη πορεία
12) Πρέπει να ελευθερώσουμε το μυαλό μας απο όλα τα είδη επιθυμιών,συναισθημάτων, ματαιοδοξίας, νοητικών και φιλολογικών "λογικών" αναλύσεων,θεωριών κτλ

Και το έγγραφο συνεχίζει με αρκετά πράγματα ακόμα. Οι Γνωστικοί είναι ένα απο τα πολλά μυητικά τάγματα όπως οι Ροδόσταυροι,οι Ελευθεροτέκτονες,οι Θεοσοφιστές και άλλοι. Οι Γνωστικοί έκαναν και κανουν εκτεταμένα Αστρική προβολή και διαλογισμό όπως και όλα τα μυητικά τάγματα καθώς το Αστρικό σώμα ως ένδυμα της ψυχής θεωρείται πιό ευέλικτο να ανέβει προς τα ουράνια και να ψάξει όπως κάνει κάθε βράδυ στον ύπνο μας στα όνειρα. Αυτο κατά τους μυημένους είναι ικανό να μιλήσει και να ρωτήσει πράγματα που αφορούν την εξέλιξη του εκει επάνω σε διάφορα θεία όντα τα οποία μπορεί να επικληθεί.
Εγώ προσωπικά χάρηκα που διαβάζοντας αυτο το πράγμα άκουσα για πρώτη φορά καποιον να σου λέει μη με πιστεύεις, κάνε αυτό ,αυτό και αυτό και δες μόνος σου. Αρα λοιπόν με κάτι τέτοιο ξεφεύγεις απο την τυφλή πίστη, το δόγμα, αυτό το δόγμα που έχει καταστρέψει την ανθρωπότητα καθώς παίζονται τεράστια συμφέροντα απο πίσω. Το δόγμα προκύπτει όταν δεχόμαστε πράγματα που δεν μπορούμε να τα επαληθεύσουμε. Αντιθέτως εάν επαληθεύσουμε κάτι μόνοι μας τότε δεν πάνε να λένε οι άλλοι ΄τι θέλουνε. Τίποτα δεν θα μπορεί να μας στερήσει τη βιωματική μας εμπειρία.

Οταν όμως οι μόνες πηγές για το μέσο ανεκπαίδευτο νού είναι οι ταινίες φαντασίας, ο Χάρυ Πότερ και ο Αρχοντας των δακτυλιδιών, οι εκπομπές της Κας Δρούζα,Δούκα και Κου Χαρδαβέλλα και οι αυπνίες της κας Πάνια ενώ ο μέσος εσωτεριστής τρώει τουλάχιστον 5 ώρες την ημέρα σε ασκήσεις και αυτο για αρκετα χρόνια έ τότε ΗΜΑΡΤΟΝ πιά, ΗΜΑΡΤΟΝ. Οποιος μάθει να κινείται συνειδητά στα όνειρα του και γινει περιπατητής του Αστρικού πεδίου τότε θα τα δεί όλα ,και απενσαρκωμένες ψυχές και αγγέλους και δαιμόνους και θα μάθει τι εστί Αλήθεια και όχι αυτή που πασάρει ο κάθε "φωτισμένος" είτε αυτός είναι οι ιερείς κάποιας θρησκείας, είτε είναι κάποιος υλιστής επιστήμονας, είτε είναι ο ίδιος ο γράφων είτε οποιοσδήποτε άλλος.
Ας ψάξει ο καθένας να βρεί την αλήθεια μόνος του. Δεν μπορούμε όμως να εκφέρουμε γνωμη για το τι γεύση εχει το μάνγκο εάν δεν έχουμε φάει ένα ή τουλάχιστον δεν έχουμε γνώμη απο ένα φερέγγυο πρόσωπο και όχι φαινομενικά φερέγγυο πρόσωπο. Γνώμη χωρίς πείρα ας αποφέυγεται.

Αιρετικό ή μη, η γνώση που βασίζεται στην τυφλή πίστη είναι τυφλή.Είναι διαφορετικό το να βιώνεις κάτι απο πρώτο χέρι παρά να στο μεταβιβάσει οποιοσδήποτε ιερέας, ή "φωτισμένος", ή ιεροκήρυκας ή Θεολόγος, η γκουρού κτλ.

Αυτο που κατέχεται απο βιωματική εμπειρία είναι αξεπέραστο, όταν καείς στη σόμπα ότι και να σου πούνε ακόμα και ότι η σόμπα είναι ψυγειοκαταψύκτης δεν θα το πιστέψεις γιατί το κάψιμο του χεριού σου και η όλη εμπειρία θα είναι χαρακτηριστική απόδειξη για σένα. Είναι κάτι που δεν το ξεχνάς ποτέ όπως το ποδήλατο.

Ανθρωποι που λένε πίστεψε εμένα συνήθως δεν κατέχουν βιωματικές εμπειρίες, άνθρωποι που γνωρίζουν θα σου δείξουν απλώς στην καλύτερη περίπτωση με το δαχτυλο το σημείο που πρέπει να ψάξεις και θα σου πούν , μην με πιστεύεις, ψάξε και θα βρείς.

Κι η αλήθεια είναι , όποιος ψάχνει βρίσκει και όποιος κρούει την θύρα αυτή θα του ανοιχτεί.

Εάν υπάρχουν κάποιες πύλες πρός τον ουρανό και εμείς κρατούμε τα κλειδιά για αυτές άς κάνουμε τον κόπο να ψάξουμε σκληρά, να κοντραριστούμε στην φτηνή λογική του "Οτι βλέπω υπάρχει, ότι δεν βλέπω δεν υπάρχει". Ας μην ξεχνάμε ότι το αυτί μας ακούει λιγότερο απο 20% του ήχου ενός βιολιού. Ο σκύλος μας επιβεβαιωμένα ακουει περισσότερο. Οι 5 αισθήσεις μας και η συνειδητότητα μας στην παρούσα της κατάσταση είναι "λίγα" για να διεισδύσουμε στην "θεική" δημιουργία. Πιστεύω ότι απο την απλή λύση του "άσε τις αράδες του θείου αυτού βιβλίου να μιλήσουν στην καρδιά σου έως το πέτα με το Αστρικό σου σώμα στην τάδε πλανητική σφαίρα να μιλήσεις με τις οντότητες που την κατοικούν υπάρχει μία αξιοσημείωτη διαφορά προσπάθειας και αφιέρωσης".

Ως συμπέρασμα θα μπορουσαμε όμως να πούμε ότι γνώση μη αποδεικτέα και γραμμένη με συμβολικό τρόπο θα είναι πάντοτε μήλο έριδας μεταξύ φανατικά θρησκευομένων ανθρώπων. Είναι καθήκον κάθε σκεπτόμενου ανθρώπου με τον Α ή Β τρόπο να αναλάβει την πνευματικη και ψυχική του εξέλιξη σε αυτή τη ζωή. Θα κερδίσει, δεν θα χάσει με αυτό. Ο Ιησούς έλεγε ότι αυτός που συσσωρευει υλικά πλούτη δεν κερδίζει τίποτε,σκουριά και σκουλήκια θα φάνε τα πλούτη του. Αυτός όμως που θησαυρίζει την ψυχή του με αγάπη,αρετές και γνώση έχει πολλά να μεταφέρει και μετά θάνατον, μιά περιουσία που δεν είναι ακίνητη, αλλά ευκίνητη και ταξιδέυει σε όλα τα μήκη και πλάτη του σύμπαντος.Η ζωή δεν τελειώνει εδώ.

Οταν υπάρχει γνώση η εξουσία καταρρέει

Τα χείλη της Σοφίας είναι κλειστά,είναι ανοιχτά μόνο στα αυτιά της Κατανόησης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 16:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΕΣ, ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΑ Κ.Τ.Λ, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ.

quote:
ΜΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ, ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΑΞΙΑ..!!!
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΣΑΤΑΝΑΣ?

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΙΤΤΥ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ...


ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ!!!!! ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΚΑ????? ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΟΥΜΕ ΟΜΩΣ?????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ,ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΞΕΩΣ ΑΛΛΩΝ ΟΝΤΩΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΠΟΚΤΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ 'ΑΠΟ ΠΑΝΩ'ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΠΡΟΣΙΤΟΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 18:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ sansationf,

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΣΗ (ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ) ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΑΠ'ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ.....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΤΟΛΜΗΣΩ. ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΑΝΕ....

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΟΥΜΕ ΔΑΙΜΟΝΕΣ.....ΝΟΜΙΖΩ?????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΞΕΡΟΥΝ Ή ΕΧΟΥΝ ΨΑΞΕΙ..

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ..
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΤΑΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΠΕΡΙ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗΣ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.
ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ Π.Χ. ΕΝΑΣ ΕΜΠΡΗΣΜΟΣ Ή ΕΝΑΣ ΦΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..Π.Χ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ. ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΌ??? ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ? Ή ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΣΩ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ??? ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ. ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ????? ΑΦΟΥ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΔΑΧΘΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ Ή ΟΧΙ......

ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ’ΛΛΟ ΜΙΑ ΕΠΙΚΛΗΣΗ Ή ΜΙΑ ΣΟΛΩΜΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ’ΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ Ή ΣΤΗ ΦΥΣΗ.........ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΕΣ (ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ) ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΝΗΡΟ ΠΝΕΥΜΑ, ΤΟ ΚΑΚΟ Ή Ο ΣΑΤΑΝΑΣ Ή ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ. ΑΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ. ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΡΑΙΩΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ (ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ).

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ "ΕΙΔΗΜΟΝΩΝ" ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ, ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΜΟΥΣ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΟΥΝ.

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΟ ΤΑΦΟ, ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΙΕΡΕΑ!!!
ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΝΩΣΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΙΝΔΟΥΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ????????????????????????? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑΟΥΣ ΣΟΛΩΜΟΝΤΑ (ΕΚΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΒΡΩΜΟΕΒΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ!!!)

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ???
ΤΟΥΣ ΘΙΓΩ???
ΜΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΔΑΞΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ(ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΕΟΛΟΓΟΣ....) Κ.Τ.Λ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ''ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ'' ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΔΗΘΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΥΡΥΝΕΙΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΟΥ..........

ΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ''ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ'', Ή ''ΨΑΓΜΕΝΟΙ'', Ή ''ΜΕ ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΟ ΠΝΕΥΜΑ'', ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.......

ΝΟΜΙΖΩ?

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ''ΕΞΥΠΝΙΔΟΥ'' ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
esu den eipes oti opoios kanei auta einai kakos xristianos alla oti einai satanistis!

gia pes mou loipon ego pou eimai a8eos an ta kano auta eimai kai ego satanistis?

giati os gnosto o satanismos einai parakladi tou xristianismou kai oti xoris ton xristianismo den 8a upirxe o satanismous giati o satanas opos ton latreboun oi satanistes einai opos ton dinei o xristianismos , kamia alli 8riskia den parousiazei to kako me tin morfi tou satana, opote epali8ebete auto pou eipa poio pano gia parakladi tou xristianismou (i airesi kalitera)

Edited by - nitro912gr on 12/12/2003 20:32:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ TOPIC ΜΟΥ!!!
ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ:[b]ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΠΒΘΕΙ ΣΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!!...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΙΤΤΥ,
ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ "ΘΕΟΠΝΕΥΣΤΟ" ΒΙΒΛΙΟ!!! ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΘΝΗΤΟ!!!
1)ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ 'ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΟΥ CHRIS CARTER'
2)ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΑΠΟ (ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ) ΨΥΧΟΛΟΓΟ, WICCA, ΜΥΣΤΙΚΗΣΤΗ!!!
3)ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΕΑΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ "ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΡΕΥΝΑΣ" ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ!!!
4)Ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ ΘΕΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 12 (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΟ) ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΝΤΟΛΗ "ΕΡΕΥΝΑ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ" ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΣΑΡΚΕΣ ΟΝΤΩΤΗΤΕΣ!!! ΟΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙΣ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΘΙΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ...

Edited by - Duke Nukem on 12/12/2003 22:43:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file duke 8a se parakalousa na min bazeis autes tis eikones pou den e3iperetoun kapoio skopo stis apantiseis sou giati barenei poli sto fortoma tis i selida kai einai ekneuristiko gia osous exoume arges sindeseis.
euxaristo



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy