ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Παναγια μου!τι αλλο θα δουμε...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 16:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα....
Ψαχνωντας στο διαδικτυο ανακαλυψα την παρακατω σελιδα η οποια....
Παρουσιαζει

ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

ως ΣΦΑΓΕΙΣ

των ΤΟΥΡΚΩΝ

Τι αλλο θα δουμε.........Αν ειναι δυνατον...

Η εν λογω σελιδα:http://www.greekmurderers.net/

Παναγια μου...δεν εχω λογια.....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 17:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα .
Πιθανον και προφανως αυτη η σελιδα ειναι τουρκικη οποτε τι περιμενες να δεις?
Εφοσον ειναι λοιπον κατα πασα πιθανοτητα τουρκικη γιατι σου κανει τοση εντυπωση το τι γραφει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 17:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι 'γω ειμαι η μετενσάρκωση του Ιούλιου Καίσαρα.
................................................
Πάντως έχω βρει "επιστημονικό" άρθρο ότι η μικρά Ασία είναι κατοικοιμένη από Τούρκους εδώ και 4000 χρόνια (Turkish Daily News).
Διαπιστευτήρια? Μία φράση του Ατατούρκ, ο οποίος, όπως λέει το άρθρο, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ! Παιδιά, αν πρέπει κάποιος να έχει το αλάθητο, προτιμώ τον πάπα από τον Κεμάλ...

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 19:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλα ε,η προπαγανδα αυτου του λαου ειναι απιστευτη....
Εχουν πει οτι μπορει να βαλει ανθρωπινος νους..
Ενα μονον παραδειγμα σε συνδιασμο με τα λεγομενα του Ατατουρκ;
Ειναι γνωστο οτι θεωρουν(ετσι λενε τουλαχιστον)οτι οι Ιωνικες αποικιες και τα ιερα και οι αρχαιοι ναοι Ακομη και ο ΟΜΗΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΙΣΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΚΡΑΤΙΚΟΙ ηταν Τουρκοι....
Αρα το ενα επιβεβαιωνει το αλλο...!!

Δεν αξιζει....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 00:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου , οι Τούρκοι από την πλευρά τους καλά κάνουν , το θέμα είναι τι κάνουν οι δικοί μας που σε κάθε σφαλιάρα που μας δίνουν απαντάμε με χαμόγελα . Αλλά δεν φταίνε οι Τούρκοι αλά οι Βυζαντινοί που τους κουβάλησαν στην Μικρά Ασία .
Και για να γίνω πιό συγκεκριμένος θα σασς μεταφέρω αυτά που είχα διαβάσει στο βιβλίο του Αμίν Μααλούφ , Οι Σταυροφορίες από την μεριά των Αράβων .
Εκεί λοιπόν ο Άραβας ιστορικός αναφερόμενος στην πολιορκία της Αντιόχειας απο τους Σταυροφόρους αναφέρει τα εξής .
Όταν οι πολιορκημένοι Άραβες είδαν ότι δεν άντεχαν άλο , ζήτησαν διαπραγματεύσεις και συμφώνησαν να παραδώσουν την πόλη αλα όχι στους Φράγκους αλά στον αυτοκράτορα των Ρωμαίων και αυτό , επειδή ο Βυζαντινός στρατός αποτελείτο απο Τούρκους μισθοφόρους και είχαν περισσότερη εμπιστοσύνη να παραδοθούν σε ομοθρήσκους τους . Κατά τα άλλα μαρμαρωμένος βασιλιάς και πράσινα άλογα .
Τα συμπεράσματα δικά σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 09:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην ιστορια της τρικης λυκειου ειχα διαβασει ενα αποσπασμα απο ενα κειμενο. Περιεγραφε τη βαρβαροτητα με την οποια οι Ελληνες εσφαζαν ανελεητα Τουρκους στρατιωτες.
Και ηταν αληθεια...θα ψαξω να το βρω!
Ας μην ξεχναμε ομως τι εκαναν οι Τουρκοι τοτε στους δικους μας. Νομιζω οτι δικαιολογειται η οποια βαρβαροτητα εκ μερους των Ελληνων.
Θα ψαξω να το βρω το αποσπασμα και θα σας πω πιο συγκεκριμενα πραγματα!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 20:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη scully,να ρωτησω κατι?
Το βιβλιο της τριτης Λυκειου για το οποιο λες ειναι αυτο που κυκλοφορει και τωρα στα σχολεια;
Εγω τελειωσα περυσι και η ιστορια ηταν απο τα αγαπημενα μου!
Οποτε,μπορω να το ψαξω...
Ακομη και παλαιοτερη εκδοση,μπορει να την εχω,κραταω αρχειο....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jass
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2003, 23:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jass  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην τσιμπάτε στην προπαγάνδα.Ούτε των μεν,ούτε των δε.Η ιστορία που μας σερβίρουν να είστε σίγουροι ότι δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματικότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 00:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδία μην δίνετε σημασία, η σελίδα είναι σίγουρα τούρκικη αν όχι κατασκευασμένη από τούρκο σίγουρα υπάρχει από πίσω τούρκικος δάκτυλος. Οι Τούρκοι μιλάνε για γενοκτονίες και σφαγές που έκαναν οι ΈΛΛΗΝΕΣ, προσπαθούν να μας κλέψουν ολόκληρα κομμάτια από την ιστορία μας και τον πολιτισμό μας και διάφορα άλλα που ευτυχώς πέφτουν στο κενό, μόνο αυτοί τα ακούνε και τα πιστεύουνε.
Όπότε σε ότι λένε μη δίνεται καθόλου σημασία.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"

Edited by - iasonas on 11/12/2003 00:50:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 15:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αίσχος και ντροπή..

...Τσεκούρι και φωτιά

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 00:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μην τσιμπάτε στην προπαγάνδα.Ούτε των μεν,ούτε των δε.Η ιστορία που μας σερβίρουν να είστε σίγουροι ότι δεν έχει καμμία σχέση με την πραγματικότητα.



ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 11:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλη scully,να ρωτησω κατι?
Το βιβλιο της τριτης Λυκειου για το οποιο λες ειναι αυτο που κυκλοφορει και τωρα στα σχολεια;
Εγω τελειωσα περυσι και η ιστορια ηταν απο τα αγαπημενα μου!
Οποτε,μπορω να το ψαξω...
Ακομη και παλαιοτερη εκδοση,μπορει να την εχω,κραταω αρχειο....


Και εγω περυσι τελειωσα οποτε μιλαμε για το ιδιο βιβλιο.
Ηταν ενα κειμενο απο στις "πηγες", θα ψαξω και θα σου πω!!!

δεν εχω ψαξει ηδη εοειδη πεταξα το βιβλιο!
Εμενα δεν μου αρεσε, ημουν παιδι της θετικης βλεπεις...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 13:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσέξτε τι λέξεις κλειδια έχουν βάλει οι μπαγάσηδες.
Οι λέξεις κλειδιά keywords χρησιμοποιούνται για να εμφανίζεται το site στις μηχανες αναζήτησης.
οπότε αν κάποιος βάλει τις λέξεις

<meta name="keywords" content="Greek Reality,bouboulina,Chios genocide,Turkish genocide,greek,greece,lady,turk,turkish,turkey,genocide,murder,rape,massacre,war crime,WWI,first world war,ottoman,ottoman empire">

η μηχανή αναζήτησης θα του βγάλει και αυτό το site.

προσέξτε λέξεις... lady! rape!bouboulina!

Edited by - AION on 12/12/2003 13:09:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 16:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....ΤΩΡΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ -ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ -ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ...ΤΟΥΡΚΙΑΣ-ΕΛΛΑΔΑΣ...
ΕΝΑΣ ΤΟΥΡΚΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ, ΟΤΙ "ΓΕΝΝΗΤΣΑΡΟΙ" ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ..."ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ" ΣΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ...ΩΣΤΕ ΝΑ AΠΟΚΤΗΣΟΥΝ "ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ"..!!!
Ε! ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ...ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΝΕΙ..."ΓΙΟΥΣΟΥΦΑΚΙ"...!!

ΑΧ ,ΒΡΕ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ...ΑΠΛΩΘΗΚΕΣ ΠΙΑ...+ ΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ..ΜΙΚΡΗ Η ΧΩΡΑ ΜΟΥ +ΚΥΡΙΕΥΤΗΚΕ ....
-ΔΑΥΙΔ+ΓΟΛΙΑΘ ΕΝΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΑΙΣΧΡΗ...+ ΑΔΙΚΗ ΜΑ ΦΑΝΕΡΑ ΘΟΛΗ +...ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ...ΑΦΟΥ ΛΙΓΟΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ+ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ...-

ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΝ ΞΕΣΗΚΩΜΟ...'Η ΘΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΣΤΑ MAC D....-UCK..-;;;
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ(Η "ΙΣΤΟΡΙΑ ")... Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΜΟΥ...ΛΕΕΙ....ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ...


AUM SHANTIH....


Edited by - ΑΤΜΑ on 12/12/2003 16:39:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 09:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΤΟΥΡΚΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ, ΟΤΙ "ΓΕΝΝΗΤΣΑΡΟΙ" ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ..."ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ" ΣΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ...ΩΣΤΕ ΝΑ AΠΟΚΤΗΣΟΥΝ "ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ"..!!!


Εννοεις φυσικα Ελληνες νεους...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 20:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XM,NAI BEBAIA SCULLY ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ;..
ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Ο ΔΙΧΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΠΟΙΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ....ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΑ ΜΙΣΟΣ....(ΕΛΛΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΩΣΑΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΟΥΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ....ΠΑΙΔΕΙΑ...;
ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ....ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΟΥΝ ΕΔΩ..ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Ο ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΔΙΧΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΤΑΙ ΤΩΡΑ ...ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΜΑΣ...
ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ...ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ.... ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ....ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΑΧΜΑΛΩΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΟΥΡΑΝ....

ΑΙΟΝ....ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΣ ΑΥΤΟ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 17:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ...ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ.... ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ....ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΑΧΜΑΛΩΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΟΥΡΑΝ....

Πραγματι...
Αν το παρατηρησατε βαδιζουμε σταθερα προς την καταστροφη..
Ηδη κυριαρχει πληρης απαξιωση θεμελιωδών θεσμων οπως η οικογενεια,η θρησκεια,ο στρατος..Η πολιτικη...
Απαξιωση των παραγωγικων μοναδων,του συνδετικου κρικου μεταξυ των,του προστατη τους απο εξωγεινεις απειλες αλλα και του ατσαλωτη τους..
Τελος;
ΠΛΗΗΗΗΗΡΗΣ απαξιωση της πολιτικης...Το φορεα διοικησης και προασπισης των δομων αυτων...

Να σας πω καικατι ακομη;

Οπως καποιοι θα ξερετε,παραλληλα με τις σπουδες μου,δουλευω νυχτα σε ενα μαγαζι..
Χθες το βραδυ ειχαμε χορο στρατηγων βατραχανθρωπων και λοκατζηδων
και στο μαγαζι ειχαμε και πολλες 'διασημοτητες':Υφυπουργους,βουλευτες,εκπροσωπους της τοπικης αυτοδιοικησης,στρατηγους αλλα και τον γνωστο Ηλια του survivor..

Πολλοι απο τους ομιλητες μιλησαν πραγματικα σοφα..
Αλλοι πολυ συγκινητικα..
Ειπαν για την πατριδα.
Για τις δυσκολες στιγμες (((της πολυ προσφατης ιστοριας))),στις οποιες επρεπε να την υπερασπιστουν και δεν τους ''αφηναν''..
Τις αγωνιες σε καιρο ειρηνης..
<<ΟιΤουρκοι καραδωκουν καθημερινα>>

Ενας πολιτικος μιλησε και για την πολιτικη..
Ανεφερε:
<<Ειναι αδυνατον η φιλοπατρια και ο πατριωτισμος να ειναι αυτα που χαρακτηριζουν και να κανουν καποιο βουλευτη να ξεχωριζει..Ειναι αρετες προαπαιτουμενες για καθε ανθρωπο..Οταν το αυτονοητο γινεται προσον...>>

Εμεις κοιμομαστε...
Θα τα βρουμε μπροστα μας ομως...
Και τοτε θα ξυπνησουμε..

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 11:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς και δεν γράψανε ότι ο Ντελακρουά ήταν Γάλλος πράκτορας πουλημένος στους Έλληνες και ζωγράφισε την "Σφαγή της Χίου";;;

Μ' αρέσει που τα ονόματα των ιστορικών, τα οποία επικαλούνται, δεν τα ξέρει ούτ' η μάνα τους!!!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:21:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 11:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστη η απορια σου Ζαντοκ.
Αληθεια πως τους ξεφυγε αυτος ο τοσο διασημος για το θεμα του πινακας
ενος διασημου ζωγραφου?

Οπως λεει και ενα αλλο μελος

Και μη χειροτερα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 11:35:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ρε παιδια,να χαρειτε,
μη τους βαζετε ιδεες....

Σε λιγο θα το ακουσουμε και αυτο...

Ή μπορει και ο Ντελακρουα να εκανε τις διακοπες του στη Χιο,σε ενα ξενοδοχειο που αγορασε και να ηθελε να εκδικιθει τους Τουρκους γιατι δεν τον αφηναν να διωργανωσει μπαντζι και σερφινγκ για τους τουριστες...

Να ειστε σιγουροι,απο οσα γινονται τα τελευταια χρονια,καταλαβαινω
πως αυτοι οι ανθρωποι ειναι αδιστακτοι πραγματικα....

quote:
Οπως λεει και ενα αλλο μελος

Και μη χειροτερα!


Να το δανειστω και εγω λιγακι;

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 15:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως κάποιος πρέπει να τους ρωτήσει:

Καλά, οι Φιλέλληνες ήταν πουλημένοι πράκτορες, οι Φιλότουρκοι ποιοί είναι, τους ξέρει κανείς, τους είδε κανείς;;;;;;;;;;;


Α, ρε Χαλίλ Γκιμπράν: ένας Τούρκος, εεε, κούκος ήθελα να πω, δε φέρνει την άνοιξη!!!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:22:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 23:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΙΣΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟ ΑΣΠΡΟ/ΜΑΥΡΟ.

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ SITE ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΕΛΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ.

ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΝ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ.

ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΙΙΙ" (ΚΩΔΙΚΟΣ Σ63-ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2ου ΕΤΟΥΣ) ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ.

ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΕ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.

ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ (ΚΑΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΑΝΤΑ) ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΗΡΩΑ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ. ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥ ΚΑΡΥΤΑΙΝΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΙΑΣ. ΟΛΑ ΜΕΛΙ - ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ. ΕΒΓΑΖΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΟΤΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΟΥ ΕΘΙΞΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΓΙΝΕ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΣΕ ΤΟ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΙΣΟΣ.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ...

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ??
ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 01:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Stavros_Η,

πολλά απ' όσα μας μαθαίνουν στο σχολείο δεν ισχύουν και δεν ομιλώ μόνο για εθνικά θέματα.

Όμως το παράδειγμα στο οποίο αναφέρεσαι, δε θα το χαρακτήριζα "προπαγάνδα". Ειλικρινά δεν βλέπω ποιό το όφελος στο να παρουσιαστεί ήρωας ο Καραϊσκάκης. Οι Έλληνες στο σύνολό τους αγωνίστηκαν για την ελευθερία τους και συνεπώς "ήρωας" χαρακτηρίζεται όποιος πολέμησε και ειδικότερα όποιος έχασε τη ζωή του για τη λεφτεριά.
Ακριβώς επειδή δεν υπάρχει άσπρο και μαύρο μόνο στη ζωή, όπως λες, ο Καραϊσκάκης έμεινε στην ιστορία για τον ηρωισμό του στη μάχη και μόνον. Δεν ήταν Κωλέττης (μια κι έχεις μελετήσει ιστορία, καταλαβαίνεις τί εννοώ). Τώρα αν θέλεις να το πάμε στο αρχαιο-ελληνικό: ο ήρωας πρέπει να είναι ενάρετος, θα σου απαντήσω: η ψυχούλα του το 'ξερε και ποιός από μας μπορεί να τον κρίνει εκ του ασφαλούς;;; "Ο αναμάρτητος..."

Η αλήθεια, καλέ μου, δεν είναι ούτε θέση, ούτε αντίθεση, είναι απλά αλήθεια: πχ. για τον Ιαβέρη ο Γιάννης Αγιάννης ήταν ένας καταδικασμένος εγκληματίας, ο οποίος έπρεπε να γυρίσει στη φυλακή. Για τον Βίκτορα Ουγκώ, που εμπνεύστηκε το έργο, ήταν ο ήρωάς του, ο αδικημένος μέσος άνθρωπος, ο οποίος πάλευε να επιβιώσει. Ποιός λέει αλήθεια;;; Και οι δύο εκφράζουν μία θέση και κανείς τους δεν "προπαγανδίζει" εκφράζοντάς την. Η αλήθεια είναι ότι ο Γιάννης Αγιάννης ήταν και τα δύο: εγκληματίας (γιατί αντικειμενικά είχε κλέψει) και αδικημένος (γιατί καταδικάσθηκε βαριά), φυγάς και μετανιωμένος.

Για να επανέλθουμε: οι Έλληνες έχουμε τέτοια ιστορία, που δεν χρειαζόμαστε την "προπαγάνδα". Η ιστορία μας αυτοδιαφημίζεται!

Θα έλεγα ότι το αντίθετο κάνουμε συνήθως: σαμποτάρουμε τον ίδιο μας το λαό...

Η προπαγάνδα μεταχειρίζεται και αθέμιττα μέσα προς επίτευξιν του σκοπού της, ακόμα κι αυτή την παραποίηση ξένων στοιχείων προς ίδιον όφελος. Οι Τούρκοι πραγματικά μεταχειρίζονται κυρίως ψεύδη, γιατί δεν έχουν άλλο τρόπο. Για ποιά ιστορία να μιλήσουν;;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:23:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 18:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μη κρινουμε την ιστορια απο ενα,ή απο καποια προσωπα..
Υπηρξε και ο εφιαλτης,τι να κανουμε;
Να μουρμουριζουμε και να ψαχνουμε το πως,το γιατι,το αν;

Η Ελληνικη ιστορια μιλα απο μονη της..
Οπως ειπε και ο Ουιστον Τσωρτσιλ την εποχη του ΒΠΠ:

ΟΙΕΛΛΗΝΕΣ
ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ,
ΟΙ ΗΡΩΕΣ
ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ

Τι να σχολιασει κανεις στην μακραιωνη ιστορια.....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 06:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας παπαγαλίζει ότι του μαθαίνουν στο σχολείο οι δάσκαλοί του και ότι του πλασσάρει τα Μ.Μ.Ε. .... Μην είμαστε και τόσο απόλυτοι με αυτά που έχουν μάθει σε εμάς... Βλέπε Τουρκία, Αμερική...

Όπως είπε και ο φίλος μας για τον Καραϊσκάκη , δεν πολέμησε τόσο από πατριωτισμό αλλά για δικούς του λόγους... Πόσοι το ξέραμε αυτό?

Όπως πόσες φορές έχουν αναφερθεί για τον ηρωισμό των Ελλήνων στο πόλεμο του 40..... αλλά στην πραγατικότητα πόσα δεν έχουν αναφερθεί για αυτούς που πρόδωσαν μόλις τους έπιασαν γιατί δεν άντεχαν στην ιδέα των βασανιστηρίων?

Όσο για τον σφαγιασμό που κάνανε οι Έλληνες προς τους Τούρκους σας φάνηκε τόσο απίθανο? Δηλαδή πως αλλιώς κάναμε την επανάστασή μας εμείς οι Έλληνες....? Βέβαια εκεί βρίσκεται η όλη ουσία, πως εμείς δεν κάναμε πόλεμο αλλά επανάσταση...(άαα ρε,τί να σημαίνει άραγε να είσαι 400 χρόνια σκλαβωμένος?)
αλλά ότι βομβαρδίσαμε και σφάξαμε αυτό είναι αναντίρητο!!!

Ευχαριστώ ... Πάντα με φιλική διάθεση.........

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 12:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλη scully,να ρωτησω κατι?
Το βιβλιο της τριτης Λυκειου για το οποιο λες ειναι αυτο που κυκλοφορει και τωρα στα σχολεια;
Εγω τελειωσα περυσι και η ιστορια ηταν απο τα αγαπημενα μου!
Οποτε,μπορω να το ψαξω...
Ακομη και παλαιοτερη εκδοση,μπορει να την εχω,κραταω αρχειο....

Οπως υποσχεθηκα στο βρηκα!!!!
Η υλη της ιστορια της γ' Λυκειου αποτελειται απο 2 βιβλια.
Το αποσπασμα βρισκεται στη σελιδα 91 του πρωτου βιβλιου.

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 12:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή simori,

με φιλική διάθεση: δεν ξέρω ποιός απ' όλους μας "παπαγαλίζει" ακριβώς, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα...!

Ευχαριστώ

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:24:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 06:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file zadoc... h ali8eia einai poly paraxenh kai polles fores krimeni pisw apo wraia logia poy kryvoyn symferonta (den anaferomai sto sygekrimeno gegonos-milaw genika)to ti symbainei me ti kyverniseis kai thn exwterikh politikh ths ka8e xwras einai kati poy dyskola 8a mporoume na xeroume me sigouria...
gi ayto apla protinw na eimaste me ta aytia mas tentwmena... (kaneis bebaia den amfisbhtei pws eimastan katw apo ton toyrkiko zygo gia 400 xronia)
Mono ayto h8ela na tonisw kai tipota allo... kalo einai na kanoume kai tis sygriseis mas me allous laous kai ti akougetai ekei!!!(gia paradeigma na anaferw kati asxeto men alla gia na tonisw apla ayto poy lew- prosfata ema8a pws to gegonos ayto poy egine me ton kanivalo poy efage enan poy gnwrise mesw toy net akoustike sthn agglia prin kati mhnes kai sthn ellada eftase molis prosfata san eidisi)

kai egw 8elw na pisteyw pws h dikh mas papagalia ginetai me poly ligotero ry8mo kai auto pisteyw.... kai pws exoyme toylaxiston elu8eria tou logou perissotero apo polles alles xwres kai ayto einai apo ta pragmata pou me kanei perifani....

Eyxaristw.. panta me filiki dia8esh

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 13:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,
Ρε παιδια,να ρωτησω κατι;
Γιατι οι Ελληνες δεν θα πρεπει να εχουν σκοτωσει/σφαξει/πειτε το οπως θελετε,δεν εχει σημασια η λεξη...

Θυμηθειτε-για το συγκεκριμενο θεμα-πως οι Ελληνες υπεφεραν 400 χρονια απο ενα κατακτητη,απο ενα δυναστη αλλοεθνη και αλλοθρησκο που τον καταπιεζε και τον εξευτελιζε..

Δεν ειχαν οι Ελληνες κεντρικη διοικηση να διεκδικησουν την ανεξαρτησια τους...
Αντιμετωποι με τη φτωχεια,τις ασθενειες,την ανεχεια στην καθημερινοτητα,
αλλα και την 'ιερη συμμαχια' σε διεθνες επιπεδο που μαχοταν καθε κινηση αλλαγης στην Ευρωπη...

Σε ενα πολεμο δεν θα σκοτωσεις;
Οταν επι χρονια σε εξευτελιζουν,σφαζουν και βιαζουν;
Οταν παιρνουν τα παιδια σου και τα μαθαινουν να σε πολεμουν χωρις οικτο και συναισθημα;

Η ιστορια ειναι μια,αρκει να την βρουμε....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 15:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ simori,

ΣΩΣΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΙΚ. ΚΑΙ ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ:

ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΠΟΙΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΛΕΕΙ ΤΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΣΟ ΨΑΧΝΕΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΛΑ ΚΛΠ.

ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΑΠ' ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ. ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ "ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙ"...

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΑΞΕΙΔΕΥΩ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΡΡΟΕΣ. ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΦΙΛΤΡΑΡΩ! ΚΑΘΕ ΝΕΑ ΙΔΕΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΡΘΗ ΕΠΕΙΔΗ ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ.

ΛΟΙΠΟΝ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΟΝ hel-lin ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΟ!!! ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΑΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!

ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:29:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 16:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΩΣΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΙΚ. ΚΑΙ ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ:

ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΠΟΙΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΛΕΕΙ ΤΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΣΟ ΨΑΧΝΕΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΑΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΛΑ ΚΛΠ.

ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΑΠ' ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ. ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ "ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙ"...

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΑΞΕΙΔΕΥΩ ΣΥΧΝΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΡΡΟΕΣ. ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΦΙΛΤΡΑΡΩ! ΚΑΘΕ ΝΕΑ ΙΔΕΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΡΘΗ ΕΠΕΙΔΗ ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ.

ΛΟΙΠΟΝ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΟΝ hel-lin ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΟ!!! ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΑΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!

ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!



File Zadoc ti ennoeis se la8os topic?

nai ontws den xerei kaneis me poia idiothta milaei kapoios , ayto einai ali8ia!!!!

quote:
ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ "ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙ"...

den katalavainw akrivos ti ennoeis?...alla egw den eipa pws kapoios apo edw mesa papagalizei.... milaw gia thn paideia (sxoleio - M.M.E.).. milisa genika...oti kapoies fores mporei na ma8ainoume la8os h isws diastreylomena kapoia pragmata kai ekei anafera to paradeigma tou filou me ton karaiskaki...

twra an taxideyeis logw doyleias sou sigoura 8a vlepeis kai kapoia pragmata pou den exoun thn eykairia oute na doun oute na diapistwsoun kapoioi alloi..... den ennoeisa pantws oti den exeis krish ean ayto katalaves.. eipa apla pws to kalytero einai na exoume ta aytia mas tentwmena kai to anefera genika ... diladi eipa thn gnwmi mou en oligis..(ayto den kanoume oloi edw mesa?)

kai oute eipa pws ka8e nea idea einai or8h... pws phges se ayto to symperasma?

Episis pws les oti ta isopedwnw ola? Den katalava akrivos me ti diafwneis mazi mou akoma....??

Den h8ela pantws na 8ixw thn krish sou se kamia periptwsh... apla eipa thn gnwmh mou ....

Eyxaristw ....... panta me filiki dia8esh.....Na sai kala...

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy