ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ALEISTER CROWLEY -Thoth tarot deck
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)




ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - ΑΤΜΑ on 14/12/2003 20:35:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 20:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-χμ..! αν με "τσιγκλισες"τωρα... ας κανω το ιδιο !...-
Δεν εχει σχεση, λες, οCROWLEY με το Εσωτερικα;...;
μηπως εισαι σε λαθος φορουμ...
-παμε παλι-τωρα σοβαροτερα..

-λογος 1: καποια εσωτερικο-μελη ασχολουμαστε η μιλαμε με τις αρκανες(βηματα στην Ατραπο) εδω ειναι ο χωρος των εικονων...-οτι πρεπει δηλαδη γι' αφιερωματα,που ομως δεν ειναι ασχετα απο την θεματολογια του εσωτερικα(αλλιως υπαρχει και το αχλαδοτυρο αν κοιταξεις..χαμηλα...)-


-λογος 2:σχετικο θεμα με τον
ALEISTER CROWLEY υπαρχει στο φορουμ θεωρω εναυσμα για οσους ενδιαφερονται να τον γνωρισουν καλυτερα μεσα απο τις καρτες του.:

-το σχετικο τοπικ:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2835

ελπιζω να σου αρεσαν οι απαντησεις...οσο και το εδω ταξιδι στις αρκανες....
+μια ερωτηση....απο μενα...
-αναγνωριζεις τ'αρχετυπα;


aummmm shantihhh....


Edited by - ΑΤΜΑ on 13/12/2003 20:08:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΡΑΒΟ ΑΤΜΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 22:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ,ΕΞ"ΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ.ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΤΑΡΩ ΤΟΥ ΘΩΘ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ CROWLEY ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ CROWLEY,ΚΙΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ,ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΕΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ,ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ.ΕΙΘΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ.NO BAD FEELINGS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 02:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ATMA, ελπίζω εδώ η συζήτηση να κυλήσει ομαλότερα με αφορμή τον Theosoficus και χάρις σ' εσένα!

Πολύ καλή δουλειά και σ' ευχαριστούμε!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:53:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 14:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ...μηπως παλι παρεξηγηθηκα(αδικως...;)
μα δεν ειχα κανενα επιθετικο υφος(αναρρωτιεμαι οταν ακνω χιουμορ/βαζω κι αυτα τα κ***εμοτικονς πως γινεται να παρεξηγειτε τα γραφομεναμου..(οκ δεν ξαναβαζω τ'αφηνω για τους μασκοφορους...)
παιδακια μου καλα εδω ειναι φορουμ εικονων ανεφερα η ψυχη πως υπαρχουν σχετικα τοπικς για να κουβεντιασουμε.
και για να απαντησω στους φιλους που ανταποκριθηκαν στο ενδιαφερον θεμα...-ο καθενας για τους λογους του:)-

O CROWLEY,ΛΟΙΠΟΝ...

ΔΕΝ Μ'ΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ/
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ (ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ),
ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ
/ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΔΙΖΩ ΣΤΟΝ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ" ΠΑΙΔΙΩΘΕΝ/
ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΚΛΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ DECK ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ "ΑΛΛΟΚΩΤΟΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ"*...(ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΕΔΩ ΕΣΩ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..
ΑΣ ΞΑΝΑΣΥΣΤΗΘΩ ΛΟΙΠΟΝ:
[ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ(ΨΥΧΗ) + ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ -ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ- Τ'ΑΡΧΕΤΥΠΑ..])

(*Σ'ΑΥΤΟ ΟΛΟΙ ΟΙ "ΕΓΩΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΙΣΟΤΡΕΛΟΙ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ "ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΣΤΕ...
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΕΛΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ
ΚΑΘΟΤΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΗ Ν' ..ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ...:)
ΛΕΩ "ΜΙΣΟΤΡΕΛΗ" ΛΟΓΩ "ΕΠΙΓΝΩΣΗΣ" ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ "ΤΡΕΛΗ "...+ΑΠΛΑ ...ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΓΑ....ΧΜ..;)

(ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ..ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ (ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΟΥ..) ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΑΚΟΜΗ....)

ΦΩΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 16:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ταπεινή μου γνώμη: άψογη!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 04/01/2004 21:54:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 05:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ(ΨΥΧΗ)

κάτι άσχετο να ρωτήσω: "ΑΤΜΑ" είναι η "ψυχή" ή ο "εαυτός" ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 05:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΕΝ ΜΕΡΕΙ...:...ΨΥΧΗ=ΕΑΥΤΟΣ-Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ-...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 23:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

καλησπερα
ομ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy