ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΑ ΧΑΝΩ Η ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 22:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπερα μου

Απο διαφορα που εχω διαβασει σε sait και σε βιβλια για τον λογο που ειμασται εδω γιατι ποτε δεν μου εφτανε οτι απλα ζω,τρωω,διασκεδαζω και ολα τα σχετικα δεν με αγγιζαν καθολου απο την εφηβεια κιολας,
αυτο που συμβαινει μετα απο αυτη την συνεχη πνευματικη μου αναζητηση με αρκετη αυτοκριτικη προς τον εαυτο μου και παντα χαρακτηρα του στυλ γιατι να φερθω ετσι η ο αλλος να μου φερθει με αυτον τον τροπο
ξαφνικα ενω επιασα τον εαυτο μου να νευριαζει με τον αδελφο μου προσφατα συνηδητοποιησα οτι αυτο που με νευριασε το εχω κανει και εγω μερικες φορες.

Αυτο που συμβαινει μετα απο αυτο το γεγονος με τον αδελφο μου και αλλο ενα παρομοιο με εναν φιλο μου για να καταλαβετε τι ενοω,ειναι οτι μου εχει κολησει η ιδεα οτι η οικογενεια μου και οι φιλοι μου αλλα κυριως ητο οικογενειακο μου περιβαλον αυτα που δεν μου αρεσουν πανω τους ειναι στοιχεια του χαρακτηρα μου που αρνουμαι να τα κοιταξω,να τα παραδεχτω. Αν δεχτουμε το γεγονος οτι εχουμε ενσαρκωθει για να τελειοποιηθουμε τοτε σιγουρα αυτο θα μπορουσε να γινει μονο μεσα απο τισ αντιθεσεις που συνανταμε και βασικα ειναι στοιχεια του χαρακτηρα μας που αλλα πρεπει να αποβαλουμε και αλλα να τα αγαπησουμε.

Δεν ξερω παιδια η αποκτω ελαχιστη σοφια η τα χανω...

ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΓΑΠΗ

Edited by - Κωστας on 30/12/2003 22:46:01

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 23:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου εχει κολησει η ιδεα οτι η οικογενεια μου και οι φιλοι μου αλλα κυριως ητο οικογενειακο μου περιβαλον αυτα που δεν μου αρεσουν πανω τους ειναι στοιχεια του χαρακτηρα μου που αρνουμαι να τα κοιταξω,να τα παραδεχτω. Αν δεχτουμε το γεγονος οτι εχουμε ενσαρκωθει για να τελειοποιηθουμε τοτε σιγουρα αυτο θα μπορουσε να γινει μονο μεσα απο τισ αντιθεσεις που συνανταμε και βασικα ειναι στοιχεια του χαρακτηρα μας που αλλα πρεπει να αποβαλουμε και αλλα να τα αγαπησουμε.

Γειά σου Κώστα και χρόνια σου πολλά!
Όμορφο το θέμα που άνοιξες!
Εγώ διαπιστώνω,μέρα με τη μέρα,ότι κάθε ένας από τους ανθρώπους στη ζωή μου,είτε φίλοι είτε συγγενείς είναι καθρέφτης του εαυτού μου.Βρίσκω στα πρόσωπά τους κομμάτια δικά μου,καλά και άσχημα.
Οπότε προσπαθώ να βελτιωθώ,ακολουθώντας το ένστικτό μου πάντα.
Όσο για το θέμα της ενσάρκωσης,θεωρώ ότι,ναι μεν σκοπός μας είναι να τελειοποιηθούμε,αλλά και στη πορεία να δώσουμε μηνύματα. Να "διδαχθούν" από τη δική μας συμπεριφιρά και πράξεις τα πρόσωπα!
Τί λες γι'αυτή την οπτική?
(Μην ανησυχείς,δε τα χάνεις καθόλου!)

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"


Edited by - Darkangel_78 on 30/12/2003 23:59:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 00:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι..το εχω σκεφτει κα ιεγω αυτο.
Βλεοντας τι δεν μου αρεσει στους φιλους μου και γενικα στους αλλους προσπαθω να βελτιωθω...

Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 00:54:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Γειά σου Κώστα και χρόνια σου πολλά!
Όμορφο το θέμα που άνοιξες!
Εγώ διαπιστώνω,μέρα με τη μέρα,ότι κάθε ένας από τους ανθρώπους στη ζωή μου,είτε φίλοι είτε συγγενείς είναι καθρέφτης του εαυτού μου.Βρίσκω στα πρόσωπά τους κομμάτια δικά μου,καλά και άσχημα.
Οπότε προσπαθώ να βελτιωθώ,ακολουθώντας το ένστικτό μου πάντα.
Όσο για το θέμα της ενσάρκωσης,θεωρώ ότι,ναι μεν σκοπός μας είναι να τελειοποιηθούμε,αλλά και στη πορεία να δώσουμε μηνύματα. Να "διδαχθούν" από τη δική μας συμπεριφιρά και πράξεις τα πρόσωπα!
Τί λες γι'αυτή την οπτική?
(Μην ανησυχείς,δε τα χάνεις καθόλου!)


Ευτυχως!!! Χρονια πολα και σε σενα και οι επιθυμιες σου να γινουν πραγματικοτητα.
Συμφωνω με οτι: ναι μεν σκοπός μας είναι να τελειοποιηθούμε,αλλά και στη πορεία να δώσουμε μηνύματα.
Οσο αφορα για τον καθρεφτη του εαυτου μας που ανεφερες εγω τον βλεπω συνεχεια στην οικογενεια μου και σε φιλικα προσωπα.
Τι καλα που δεν τα χανω
Το πιστευεις οτι δεν εχω ξανασκεφτει αυτη την εξηγηση ποτε απο την εφηβεια ως τωρα (30 και κατι ελαχιστο). Δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο ποτε.
Τα τελευταια χρονια ζηταγα και ζηταω απαντησεις (η ψυχη μου διψαει) και μαλον για αυτο αρχιζω και συνειδητοποιω τωρα τις καταστασεις γυρω μου.
Συμφωνεις?

ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΓΑΠΗ


H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 00:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ναι..το εχω σκεφτει κα ιεγω αυτο.
Βλεοντας τι δεν μου αρεσει στους φιλους μου και γενικα στους αλλους προσπαθω να βελτιωθω...


Μπραβο φιλε μου. Εγω τοσα χρονια δεν το συνηδητοποιουσα

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 01:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εεεε ενταξει ειπα κοτσανα

Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΣΧΥΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


132 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 01:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΣΧΥΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι πιστεύω ότι για να τα βρείς πρέπει να τα χάσεις..
εννοώντας όπως το κατανοεί ο καθένας.
πέρνα απο΄τον μαγικο καθρέπτη..μέσα σου..
εκεί είναι οι απαντησεις σου ...
Α! σε κάθε κοίταγμα παίζει κι άλλη αλήθεια,
μην μπερδευτείς..

H ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΑΡΞΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 01:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πιστευεις οτι δεν εχω ξανασκεφτει αυτη την εξηγηση ποτε απο την εφηβεια ως τωρα (30 και κατι ελαχιστο). Δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο ποτε.
Τα τελευταια χρονια ζηταγα και ζηταω απαντησεις (η ψυχη μου διψαει) και μαλον για αυτο αρχιζω και συνειδητοποιω τωρα τις καταστασεις γυρω μου.
Συμφωνεις?

Γειά και πάλι!
Εγώ θυμάμαι πολύ αμυδρά να ψάχνω για απαντήσεις από τότε που συνειδητοποίησα την ύπαρξή μου σαν αυτοτελή οντότητα.Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα αν είναι ευλογία ή κατάρα αυτό.Τώρα,στα 30 παρά ...αρκετά,έχω καταφέρει να συγκεκριμενοποιήσω τις ερωτήσεις.Ποιά είμαι,που πάω,ποιός είναι ο σκοπός μου στη ζωή.
Φυσικά δεν έχουν βρεθεί όλες οι απαντήσεις,όμως από τη στιγμή που γίνεται η ερώτηση,είμαι (και είμαστε) σε καλό δρόμο!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2003, 03:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γεια σας και σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για το νέο έτος!

quote:
Φυσικά δεν έχουν βρεθεί όλες οι απαντήσεις,όμως από τη στιγμή που γίνεται η ερώτηση,είμαι (και είμαστε) σε καλό δρόμο!

Δεν ξέρω τελικά αν το να βρεθούν κάποιες ή όλες οι απαντήσεις στα ερωτήματά μας είναι σημαντικότερο από το απλά να τεθούν τα ερωτήματα αυτά. Ίσως η "αρχή" που γίνεται μέσω ερωτημάτων να μην είναι τελικά "το ήμισυ του παντός", αλλά να είναι "το παν".

Η γνώση του ευατού μας είναι μια διαδικασία με αρχή αλλά με πολύ ασαφές, αν υπάρχει τέτοιο, τέλος. Ο εαυτός μας αλλάζει μέρα με την ημέρα, νέα ερωτήματα θα πρέπει να τεθούν και νέες απαντήσεις να αναζητηθούν. Το σημαντικό είναι η αρχή να έχει γίνει...Από εκεί και πέρα, ο δρόμος είναι μακρύς, όσο και η ζωή...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 06:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαστε περισσότερο ίδιοι παρά διαφορετικοί.
Με αυτό ας ξεκινήσω κι απο κεί ας συνεχίσω, λέγοντας πως αν απλά βλέπουμε και ακούμε δυό φορές και μιλάμε μία, έχουμε ήδη κάνει ένα μεγάλο βήμα προς την κατανόηση του εαυτού μας και κατ' επέκταση και αυτοέλεγχό μας σε δύσκολες καταστάσεις.
Κατά δεύτερο, οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα στις ερωτήσεις, απλά πρέπει να μάθουμε να κάνουμε τις σωστές ερωτήσεις για να παίρνουμε και τις σωστές απαντήσεις.
Τέλος μη κακομαθαίνετε τους εαυτούς σας. Αφήστε τους σε δύσκολες καταστάσεις ακριβώς για να προσπαθήσετε να τα καταφέρετε.
Βγαίνοντας έπειτα απο αυτή τη διαδικασία ό,τι αποκομίσετε θα είναι όφελος.
Οι Βουδιστές λένε πως η ζωή είναι πόνος, συμφωνώ.
Ωστόσο, ο πόνος δε σημαίνει απαραίτητα και καταστροφή.
Ο πόνος μπορεί (και είναι) δημιουργικός.
Οι μεγαλύτεροι ποιητές γράφουν καλύτερα όταν κάτι τους στεναχωρεί, όταν νοιώθουν άσχημα.
Μαθαίνοντας κάθε στιγμή τους εαυτούς μας προχωρούμε, ξαναδημιουρούμαστε και θέτουμε νέες βάσεις.
Όπως είπε ο φίλος Φώσχυτος, μη σε τρομάζει. Θα δείς παραπάνω απο μια αλήθειες.
Δούλεψε με τον εαυτό σου σε κάθε δυνατή και αδύνατη κατάσταση και θα δείς πως έχεις να αποκομίσεις πολλά δώρα, τα οποία ίσως αργήσεις να εκτιμήσεις...
Το σίγουρο όμως είναι πως αν δουλέψεις πάνω στον εαυτό σου, θα αμοιφθείς.
Γίνε μαθητής και δάσκαλος του εαυτού σου.
Δες πόσο όμορφα και αγέροχα πετά εκεί ψηλά ο αετός...άκου το τραγούδι του...


Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 11:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, σε όλους.

Μόλις τώρα είδα το πολύ ενδιαφέρον θέμα που άνοιξε ο Κώστας.

Θα συμφωνήσω με τις προηγούμενες τοποθετήσεις και θα προσθέσω μόνο πως η θεωρία του "καθρέπτη" εφαρμόζεται και γι' αυτά που μας ενοχλούν στους άλλους και γι' αυτά που μας αρέσουν. Όλα βρίσκονται μέσα μας...
Με μια απλή προσθήκη: Ας παρατηρήσουμε, χωρίς να κρίνουμε. Τότε, έρχεται το φως και το σκοτάδι φεύγει, έρχεται ο κύριος του σπιτιού και οι υπηρέτες σιωπούν

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 12:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα, σε όλους.


Ας παρατηρήσουμε, χωρίς να κρίνουμε. Τότε, έρχεται το φως και το σκοτάδι φεύγει, έρχεται ο κύριος του σπιτιού και οι υπηρέτες σιωπούν


Πολυ ωραιο αυτο φιλε Στεφανε και πολυ σωστο.



H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 11:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας φίλοι μου.

Πόσο μεγάλο, τεράστιο για ‘μενα προσωπικά, θέμα φίλοι μου...

Όπως πολύ-πολύ σωστά είπε ο φίλος reptilesalonica «Είμαστε περισσότερο ίδιοι παρά διαφορετικοί"

Πριν ένα χρόνο περίπου χάλασα μία ουσιαστική φιλία για διάφορους προσωπικούς λόγους. Ένας απ’ τους λόγους αυτούς ήταν κάποια χαρακτηριστικά του χαρακτήρα της, τα οποία δεν μπορούσα πλέον να δεχτώ.

Ανεξάρτητα από το αν ήταν σωστή ή λάθος η απόφασή μου, αναρωτιέμαι εδώ και κάποιους μήνες, μετά από σοβαρή σκέψη, εάν τελικά τα σημεία αυτά του χαρακτήρα της ήταν ακριβώς ίδια με τα δικά μου...

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 15:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμη μια φορά που μας εκπλήσσεις, αγαπητή Oneiric, με το υπέροχο γραφικό σου!

Νομίζω πως πρέπει να αισθανόμαστε τυχεροί που έχουμε ένα τόσο ονειρικό πλάσμα αναμεσά μας!

Τι, νομίζεις ότι σε φλερτάρω? Δεν κάνεις λάθος! Σε εσωτερικό πάντα επίπεδο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 16:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ καλέ μου Moebius.

Και ‘μεις είμαστε τυχεροί που έχουμε έναν υπέροχο (και τόσο μα τόσο ευγενικό) άνθρωπο σαν και ‘σένα!

Σε εσωτερικό / εξωτερικό πάντα επίπεδο!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 17:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ, γλυκειά μου Oneiric, η γαλλική σου ευγένεια με ''σφάζει'', αλλά τόσο τρυφερά, που το αντιλαμβάνομαι πάντα πολύ αργότερα...

Και πάντα σε εσωτερικό επίπεδο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 08:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλέ μου φίλε... μόνο έτσι αξίζει να «σφάζουμε» (όπως αναφέρεις!) ... σε ΑΝΩΤΕΡΟ επίπεδο!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 11:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως γνωρίζεις γλυκειά μου, το ''σφάξιμο'' από τα δικά σου λόγια, ήταν πάντα μία από τις πιο εκλεπτυσμένες μου απολαύσεις...

Μήπως είμαι λίγο μαζό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 11:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και περιμένω από στιγμή σε στιγμή να μας «μαλώσουν» με την κατάληψη που έχουμε κάνει στο θέμα, θα απαντήσω....

Μίλησε κανείς για..... ΛΙΓΟ?????????

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

moebius 1
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 12:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moebius 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nομίζω καλή μου πως είναι ελεύθερος όποιος θέλει να γράψει στο θέμα...

Εξάλλου εμείς πάντα συζητούσαμε ''φιλοξενούμενοι'' σε θέματα άλλων...

Λίγο ή πολύ πάντως, παραδέχομαι πως.......................(το συμπληρώνεις εσύ)...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 12:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αληθεια ειναι οτι ξεφυγατε απο το θεμα.
Ας επανελθουμε σιγα σιγα παρακαλω.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 13:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κώστα, όποιος θέλει μπορεί να τοποθετηθεί πάνω στο θέμα όπως έχω κάνει και ‘γω ήδη!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 19:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη oneiric1 αυτο ενοειται και δεν θυμαμαι να ειπα το αντιθετο.
Οπως και εσυ ανεφερες ..να τοποθετηθει πανω στο θεμα...Δεν νομιζω τα τελευταια ποστ οτι ειναι για το θεμα.
Απλα πολυ ευγενικα ζητησα να ξαναεπιστρεψουμε στο θεμα.
Δεν εγινε τιποτα

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 11/02/2004 21:56:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2004, 12:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να επανέλθουμε λίγο στο θέμα μας. Θυμήθηκα μία ιστορία, που διάβασα κάποτε:

Σε έναν πολυσύχναστο δρόμο περνάνε κάποιοι άνθρωποι και βλέπουν ένα πεθαμένο σκύλο. Στο αντίκρυσμα αυτό και εξ αιτίας της άσχημης μυρωδιάς, αρχίζουν να σχολιάζουν. Λέει ένας "πω πω τί ασχημος σκύλος που είναι αυτός". Ένας άλλος συμπληρώνει "πόσο άσχημα μυρίζει" και ένας τρίτος παρατηρεί "δεν έχω δει πιο απαίσιο θέαμα".

Μετά από λίγο περνάει από κει κι ένας σοφός, ο οποίος βλέπει τον κόσμο και πλησιάζει. Κοιτάζει προσεκτικά το σκύλο και λέει "Πόσο όμορφα δόντια έχει αυτό εδώ το σκυλί!".


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy