ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΠΙΘΗΚΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 12:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΕΧΘΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΑ ΝΕΑ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ** Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΠΙΘΗΚΩΝ **.

ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΙΝΟ.

ΟΙ ΧΙΜΠΑΤΖΗΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΕΝΩ ΤΑ ΔΑΣΙΚΑ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΡΚΩΣ ΣΥΡΡΙΚΝΩΝΟΝΤΑΙ, ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΜΩΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑXΘΕΙ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΝΣΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 8 ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΜΕ ΤΡΑΥΜΑΤΑ.

ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΓΚΑΝΤΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΒΒC ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ **WILDLIFE MAGAZINE** ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΑΠΗΧΘΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΙΜΠΑΤΖΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΤΟΥ.
ΜΕΧΡΗ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Ο ΧΙΜΠΑΤΖΗΣ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΩ ΧΕΙΛΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.

ΑΛΛΟΣ ΧΙΜΠΑΤΖΗΣ ΕΙΧΕ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΕΝΟΣ ΧΩΡΙΟΥ.
ΟΙ ΧΩΡΙΚΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ.

ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ????????

Η ΑΠΟΔΑΣΩΣΗ ,Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ ΤΡΟΦΗΣ.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΠΩ ??????

ΘΑ ΥΠΟΣΤΟΥΜΕ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΤΗΣ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΕΙΑΣ ΜΑΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΗ Η ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 12:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ Η ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΟ ΟΙΚΟΣΗΣΤΗΜΑ ΜΑΣ.

ΙΣΩΣ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ...

ΕΝΑ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΛΙ ΕΔΩ....

ΚΑΠΟΙΑ LINKS ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ....

http://WWW.DISCOVERCHIMPANZEES.ORG
http://www.janegoodall.org/
http://www.unep.org/GRASP/

EΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ..
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ Η ΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ.....!

ΑΧ...ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...!!!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ..
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ Η ΤΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΟΝΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ.....!

ΑΧ...ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...!!!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....



Χμ....Καλή μου Lencolas....
Δεν είναι ότι θα έρθει κάποτε η σειρά μας... Ήδη είναι, (είμαστε) από καιρό μέσα στα δεινά (αποτελέσματα ασέβειας) των έργων μας κατά της φύσης!!!
Τώρα απλός καλή μου φίλη, φυλλομετρούμε τα πλην (τα κακά) που μας πισωγυρίζει με την ίδια ασέβεια η φύση!
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 13:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ lencolas ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΡΟΔΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΓΑΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ.

ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣΕ.....
ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΑ...
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑΜΕ....
ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΒΟΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ.....
KAI......
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 19:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.Η ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΚΔΗΚΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΙ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΕΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΑΛΑΓΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΤΑ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΖΩΑ ΚΤΛ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRySTa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 20:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRySTa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eνα πραγμα θα πω... τα τελευταια χρονια τα αδεσποτα σκυλια κυκλοφορούνε σε "αγελες"....γιατι πιστευεται? ..γιατι κανένας δεν ειναι αρκετά ανωμαλος έτσι επειδη του ρθε να χτυπήσει σκύλο που συνοδεύεται από αλλα 5.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 23:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ..το διάβασα κ γω.Πραγματικά φρικιαστική ιστορία...
Αλλά...θα έλεγα ότι ήταν κάτι αναμενόμενο.Έτσι όπως τα'χουμε κάνει..


Va(l)nta
Διχασμένη προσωπικότητα
+ Mοναδική απόγονος
Thoth Tρισμέγιστου
+(ξανά) αδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 23:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ. ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΟΜΙΛΗΤΗΣ. <<ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.........>>

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 10:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ sansationf...

quote:
ΕΧΩ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ. ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΟΜΙΛΗΤΗΣ. <<ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ.........>>

ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΓΗΣ.

ΜΕ ΤΟ ΛΙΩΣΙΜΟ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΑΦΕΙ ΤΟ ΕΝ ΤΡΙΤΟΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΥΔΑΤΑ.(ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ)
ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΑΠΟ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΝΕΡΟ.
Η ΑΙΤΙΑ ????
ΜΑ Η ΑΠΛΗΣΤΙΑ ΜΑΣ.....
ΚΑΨΑΜΕ ΤΑ ΔΑΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΦΙΑΧΟΥΜΕ ΤΑ ΕΞΟΧΙΚΑ ΜΑΣ....
ΝΑ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΙΜΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΕΡΔΟΣ.
ΝΑ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΝΑ .. ΝΑ ... ΝΑ...

ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΤO **ΕΝ ΤΡΙΤΟΝ** ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ....
ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφελοσυνάκτης
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 11:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφελοσυνάκτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.
Η γή/φύση πάντα εύρισκε τόν τρόπο να διορθώνει ενδογενή ή εξωγενή λάθη και θά το κάνει και στό μέλλον.
Οι πίθηκοι καλά κάνουν και ζητούν εκδίκηση όμως εγώ περιμένω να δώ τήν εκδίκηση τών ανθρώπων απέναντι σέ όσους επιμένουν να αδιαφορούν, πιστεύω σκοπίμως, στίς παραινέσεις όλων τών επιστημόνων για ριζική διόρθωση πορείας τής ανθρωπότητας.


"Διαφωνία μεταξύ Ελλήνων εστύ διαφωνία μεταξύ Ηρώων"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφελοσυνάκτης
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 11:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφελοσυνάκτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη " εστί "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 11:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.

ΦΙΛΕ Νεφελοσυνάκτη ΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΤΡΟΦΗΣ. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΕΓΓΡΑΦΕ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ)

ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΙΣΗ ΜΟΥ....

quote:
Η ΑΠΟΔΑΣΩΣΗ ,Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ ΤΡΟΦΗΣ.

ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΟΥΣ ΕΤΡΩΓΑΝ ΤΑ ΑΚΡΑ. (ΜΑΚΑΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΙΝΟ)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ..

quote:
όμως εγώ περιμένω να δώ τήν εκδίκηση τών ανθρώπων απέναντι σέ όσους επιμένουν να αδιαφορούν

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 15:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΑΓΡΙΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΤΟΝΩΝ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.........

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaragouniS
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 17:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaragouniS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΑΓΡΙΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΤΟΝΩΝ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.........


Δηλαδή ???

Πιος το καταστρέφει και γιατί ???

GATE 13 SINCE 1966...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 19:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΑΓΡΙΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΤΟΝΩΝ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.........


Δηλαδή ???

Πιος το καταστρέφει και γιατί ???

GATE 13 SINCE 1966...


Ολοι το καταστρεφουν (απο κυβερνησεις μεχρι ιδιωτες) ο λογος? Μα ειναι πολυ απλο, για να ανεβασουν τις τιμες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 11:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΚΡΙΒΩΣ CyLight ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΛΟΓΟ ΥΠΕΡΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΣΕ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΣΤΙΣ ΧΩΜΑΤΕΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΟΝΟΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ???? ΤΑ ΠΕΤΑΝΕ ΠΟΥ ΠΕΤΑΝΕ.

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KaragouniS
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 12:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaragouniS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τόσα παιδιά πέθαναν και πεθαίνουν σε Ιράκ,Πρώην Γιουγκοσλαβία και σε τόσες χώρες και όμως αυτοί προτιμούν να καταστρέφουν το φαγητό...


Σαν άνθρωποι δεν σεβόμαστε τίποτα...Η Φύση θα μας τιμωρίσει γιαυτό...

GATE 13 SINCE 1966...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 13:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι παραλογο?
Καλωσορισατε στον πλανητη γη! Εδω ολα τα παραλογα γινοντε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 22:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προφητικη ταινια με θεμα ζωα που εκδικουντε τους ανθρωπους <<τα πουλια>> του χιτσκοκ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 11:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!! ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ!!!! ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗ!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sir Auron
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 22:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sir Auron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΙΣΩΣ ΟΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ...

ΕΝΑ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ......



Ζωα εναντιων ανθρωπων, oh yeah.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 16:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου τι να πω... απίστευτο και πολύ τρομακτικό το κείμενο της εφημερίδας.... Ειλικρινά τα ‘χω χαμένα!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sir Auron
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 22:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sir Auron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω εχω χασει τον υπνο μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 10:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα σε όλους.
Η γή/φύση πάντα εύρισκε τόν τρόπο να διορθώνει ενδογενή ή εξωγενή λάθη και θά το κάνει και στό μέλλον.
Οι πίθηκοι καλά κάνουν και ζητούν εκδίκηση όμως εγώ περιμένω να δώ τήν εκδίκηση τών ανθρώπων απέναντι σέ όσους επιμένουν να αδιαφορούν, πιστεύω σκοπίμως, στίς παραινέσεις όλων τών επιστημόνων για ριζική διόρθωση πορείας τής ανθρωπότητας.

Καλημερα σε ολουσ σασ...καινουργια ειμαι στο site αν και μπαινω αρκετα συχνα, πηρα το θαρρος σημερα να επεμβω ενεργα και να απαντησω στα λεγομενα του νεφελοσυνάκτη...Δηλαδη φιλε μου εσυ θα εισαι ενταξει με τον εαυτο σου οταν θα βλεπεις τις καταστροφες (ανεπανορθωτες τις περισσοτερες φορες πλεον) που θα εξακολουθουν να γινονται σε βαρος της Μητερας Φυσης, του ζωικου βασιλειου και ουτο καθεξης, γιατι παντα θα βρισκει τροπους η Μανα Γη να διορθωνει τα δικα μας λαθοι....Προφανωσ δεν βλεπεις τη γινετε γυρω μας,το ποσο απληστοι εχουμε καταντησει..Δεν σεβομαστε τιποτα!!!!παιρνουμε ποντικακια τα δημιουργουμε απο την αρχη με σκοπο την χρησιμοτητα τουσ σε καποιο πειραμα........Συγχωρεστε με αν εγινα ενοχλητικη...Αν ανατρεξουμε στο παρελθον θα δουμε τη σχεση που ειχαν καποτε οι ανθρωποι με τα ζωα και τισ μεγαλεσ διαφορες...ΓΙΝΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ.....καιη εκδικιση τησ Γης εναντιον μας εχει ηδη αρχισει..ΣΕΙΣΜΟΙ,ΠΛΥΜΜΗΡΕΣ,ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ..ολα γινονται αργα αλλα σταθερα,οπως ακριβως τα καναμε και μεις...


Edited by - SIMONA on 10/01/2004 11:04:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 12:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ avatar..

Ως γνωστό εχουμε φερθεί με τον χειρότερο τρόπο στα πλάσματα της φύσης που δεν εχουν νοημοσύνη.
Τα τρώμε, τους στερούμε τον τόπο που ζούν, τα σκοτώνουμε για χόμπυ,
τρώμε τα μωρά τους, τα χρησιμοποιούμε για πειράματα... κλπ.

Την ιδια ακριβώς συμπεριφορά δείχνουμε και στο φυτικό κόσμο.

Δεν γνωρίζουμε τί σκέφτεται αυτό το ζωντανό ή αυτό το δένδρο το οποίο εχει ζωή βλέποντας τον Σοφό Ανθρωπο να σφάζει το παιδί του.
Δεν εχει κάν την ευαισθησία να το σφάξει μακρυά χωρίς να βλέπει η μάνα. Το σφάζει μπροστά της.

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβει ο άνθρωπος. Γιατί ??
Αυτό ειναι που αναρρωριέμαι. Το γιατί..

Τώρα ρωτάμε γιατί οι πίθηκοι συμπεριφέρονται έτσι.
Μα αυτά τουλάχιστον είναι ζώα. Εμείς που είμαστε άνθρώποι... υποτίθεται οτι είμαστε .... γιατί συμπεριφερόμαστε έτσι???
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 13:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 14:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ.

Ολοι καταλαβαίνουν τα πάντα. Κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν και το ωραίο είναι οτι ενώ γνωρίζουν τι πρέπει να κάνουν προσπαθούν να πείσουν τους τους εαυτούς τους οτι πράττουν το σωστό χρησιμοποιώντας σαν πρόφαση δικαιολογίες..

Αυτή τη στιγμή μεταδίδεται στις ειδήσεις οτι ενα λιοντάρι έφαγε έναν άνθρωπο, πρίν απο λίγες μέρες ενας πύθωνας έφαγε αλλον έναν σίγουρα αυτό δεν μας αρέσει....
Αφού ομως δεν μας αρέσει γιατί εμείς το κάνουμε?? Γιατί εμείς
τρώμε τα ζώα?? Γιατί σφάζουμε τα νεογέννητα....

Ολοι έχετε δεί αυτό το τόπικ ... Λίγοι το τίμησαν....

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1896

Edited by - allzzaro on 10/01/2004 14:32:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 19:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ALLZARO ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΤΟ TOPIC ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ.ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ TOPIC ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ierofanths
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 22:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ierofanths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ.

Πραγματικα AVATARGR το θεμα που εθιξες ειναι, κατα τη γνωμη μου, ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα θεματα που εχουν αναπτυχθει κατα καιρους, διοτι, κατα κυριο λογο αφορα τον ΑΝΘΡΩΠΟ.

ο προβληματισμος μου για τα περιστατικα που διαβαζω και το μελλον του ανθρωπινου γενους, ειναι εξ'ισου σημαντικος με αυτον, των υπολοιπων συνομιλητων.

θα ηθελα ομως να κανω σε αυτο το σημειο μια μικρη αναφορα στην εξελιξη της ζωης στον πλανητη μας, τη ΓΗ. Συμφωνα με επιστημονικες μελετες στο παρελθον δυο φορες στη ΓΗ εχει δημιουργη8ει ζωη και τις δυο εχει καταστραφει απο διαφορα φυσικα αιτια (η αναφορα στα οποια ειναι μαλλον αχρειαστη).

το ανθρωπινο γενος ανηκει στην τριτη φαση εξελιξης της ζωης πανω στη ΓΗ, κανοντας την εμφανιση του πριν απο περιπου 2 εκατομυρια χρονια.

απο τη στιγμη που δημιουργειται ζωη, διαταρασσεται η ισορροπια πανω στον πλανητη και κατα τη διαρκεια της εξελιξης της η ΓΗ οδηγειται ολοενα προς την ΑΤΑΞΙΑ και παραπερα το ΧΑΟΣ.

ο ανθρωπος ειναι μερος της ζωης στη γη και ειναι απολυτα φυσικο να αποτελει, δυστυχως βασικο, συντελεστη φθορας.

σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε μοναδικα υπευθυνοι για την φθορα αυτη, ουτε διαταραξαμε καποια αρμονικη σχεση της φυσης με τον πλανητη, με την εμφανιση μας εκατομυρια χρονια πριν.

ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy