ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΝΕΟ ΕΙΔΟΣ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 10:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.
Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ : http://www.typos.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=1

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Κάποιες φορές η φύση παίζει περίεργα παιχνίδια ! Όπως όταν παράγει κάτι μοναδικό στο είδος του, κάτι «ιδιόρρυθμο», που ξεφεύγει απ’ τα συνηθισμένα πλαίσια. Ίσως σ’ αυτές τις ιδιαίτερες περιπτώσεις θα έπρεπε να κατατάξουμε και τους «λουλακί» ανθρώπους (πιο γνωστούς σαν “indigo”), καθώς επίσης και τους «κρυστάλλινους» («διαυγείς» ή “crystal”).

Αν δεν γνωρίζετε τίποτα γι’ αυτούς, αρκούμαστε να πούμε ότι, αν και εξωτερικά φαίνονται συνηθισμένοι άνθρωποι, η αύρα τους δεν μοιάζει με των υπόλοιπων ανθρώπων. Στων πρώτων την αύρα κυριαρχεί το λουλακί χρώμα, ενώ των δεύτερων η αύρα ιριδίζει χαρακτηριστικά. Για τι πρόκειται λοιπόν; Για ένα καπρίτσιο της φύσης ή για μια ξεχωριστή κατηγορία ανθρώπων. Ήδη κάποιες απόψεις κυκλοφορούν, οι οποίες θέλουν αυτούς τους ξεχωριστούς ανθρώπους να αποτελούν μια ιδιαίτερη «ράτσα»! Κάποιες τέτοιες θέσεις παρατίθενται πιο κάτω, παρμένες από ένα άρθρο της Doreen Virtue.

Για την Doreen Virtue λοιπόν, πρόκειται ξεκάθαρα για ένα δείγμα ενός ανώτερου εξελικτικού σταδίου της ανθρωπότητας … για τον προάγγελο μιας πιο ανεπτυγμένης φυλής ανθρώπων ! Μ’ άλλα λόγια οι “indigo” και οι κρυστάλλινοι άνθρωποι … αποτελούν το μέλλον μας σαν είδος πάνω στη Γη ! Το ακόμα πιο εντυπωσιακό στοιχείο είναι πολλοί “indigo” μετατρέπονται σταδιακά σε «κρυστάλλινους» ανθρώπους.

Με μια σύντομη ανασκόπηση, διακρίνουμε την εμφάνιση “indigo” ανθρώπων εδώ και ένα αιώνα. Ο αριθμός τους όμως αυξήθηκε μετά τον 2ο Παγκ. Πόλεμο και έγιναν ακόμα πιο πολλοί μετά τη δεκαετία του 1970. Το σημαντικό όμως είναι ότι, πέρα από τη χρωματική τους ιδιαιτερότητα, παρουσιάζουν αυξημένες δεξιότητες και νοητικές ικανότητες σε σχέση με τον «μέσο» άνθρωπο.

Όσο για τα «κρυστάλλινα» παιδιά, η εμφάνισή τους τοποθετείται γύρω στο 2000. Είναι κι αυτά – όπως ίσως μαντέψατε – παιδιά με ικανότητες πάνω απ’ το μέσο όρο. Μάλιστα κάποιοι υποστηρίζουν ότι δεν φαίνεται να λειτουργούν με μια ατομική, «εγωιστική» λογική, αλλά με μια συλλογική συνείδηση. Μ’ άλλα λόγια δείχνουν αυξημένες ικανότητες συμβίωσης και συνεργασίας στα πλαίσια μιας ομάδας. Κάτι, που θεωρείται σαν δείγμα εξέλιξης, το οποίο θα έπρεπε να αποτελεί το μέλλον της ανθρωπότητας. Τόσος είναι ο εντυπωσιασμός αυτών που τους μελετούν, ώστε έφτασαν να τους χαρακτηρίζουν «ανθρώπινους αγγέλους».

Ας δούμε όμως μερικά χαρακτηριστικά αυτών των δύο ξεχωριστών κατηγοριών ανθρώπων, όπως περιγράφονται σε κάποια άρθρα:

- Ένα χαρακτηριστικό είναι τα μεγάλα μάτια τους και η έντονα διαπεραστική ματιά τους, που τους δίνει ένα «προφίλ» σοφού ανθρώπου. Φαίνεται σαν να υπνωτίζουν όποιον παρατηρούν.

- Πρόκειται για ψυχικά ευαίσθητα άτομα που συχνά παρουσιάζουν παραψυχολογικές ικανότητες. Πολλά τέτοια παιδιά είναι διορατικά και έχουν την ικανότητα να βλέπουν την αύρα άλλων ανθρώπων ή παρουσιάζουν τηλεπάθεια.

- Άλλα πάλι μπορούν να διαισθανθούν το ψέμα, όπως τα σκυλιά διαισθάνονται τον φόβο. Απ’ την άλλη δείχνουν μια ανικανότητα να συμβιβαστούν με το ψέμα και την προσποίηση ! Δεν τους αρέσει να τα ξεγελούν, αλλά ούτε επιζητούν να ξεγελούν τους άλλους. Αν δεν τους αρέσει μια κατάσταση, δεν θα προσποιηθούν αλλά θα θίξουν με ειλικρίνεια και παρρησία τα … «κακώς κείμενα».

- Έχουν αγωνιστικό χαρακτήρα και συχνά αμφισβητούν τα υπάρχοντα κοινωνικά και πολιτικά συστήματα. Ο βαθμός απόρριψης της κατεστημένης πραγματικότητας που επιδεικνύουν, κάνει αυτά τα άτομα να χαρακτηρίζονται κάποιες φορές σαν «ψυχικά διαταραγμένα» ή αυτιστικά.

- Πολλά παιδιά – και των δύο «ειδών» - καθυστερούν να μιλήσουν. Το καταφέρνουν στα 3 ή και στα 4 χρόνια τους. Παραδόξως όμως τα άτομα του στενού τους περιβάλλοντος (γονείς) καταλαβαίνουν τι θέλουν να «πουν», καθώς τα παιδιά καταφέρνουν να το μεταδώσουν με κάποιον προφανώς τηλεπαθητικό τρόπο ή ακόμα και με μια πλούσια «γλώσσα νοημάτων».

Αν όλα αυτά έχουν μια δόση αλήθειας, τότε θα πρέπει να αναρωτηθούμε αν όντως βρισκόμαστε μπροστά σε ένα νέο είδος ανθρώπου. Και προσοχή … Αν βρεθείτε μπροστά σε ένα τέτοιο παιδί ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΓΕΛΑΣΕΤΕ !!!

ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑ????
ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΥΟ.

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ????

ΑΚΟΜΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΗΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΟΠΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΕΙΔΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΤΟΤΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΠΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΙΔΟΣ.

ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ????????

ΚΑΙ ΞΑΝΑ Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ:http://www.typos.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=1

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279

Edited by - Loucas on 07/01/2004 17:28:39

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 13:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΛΙΓΟ.ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ X-FILES!ΜΗΝ ΓΕΛΑΣ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ Η ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΑΠΟ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ,ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΑΥΡΑΣ ΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΑΝΤΩΣ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 15:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο οτι εχω διαβασει, η επομενη εξελιξη του ανθρωπινου ειδους ειναι ακριβως αυτη.

Τα crystal children άρχισαν να εμφανίζονται στον πλανήτη περίπου απο το 2000, ισως και νωριτερα. Αυτά είναι εξαιρετικά ισχυρά παιδιά, των οποίων κύριος σκοπός είναι να ληφθεί το επόμενο επίπεδο της εξέλιξή μας, και να αποκαλυφθεί σε μας οι εσωτερικές δύναμεις και η θεότητά μας. Λειτουργούν ως συνείδηση ομάδας παρά ως άτομα, και ζουν από το "νόμο του ενως" ή τη συνείδηση ενότητας.Είναι μια ισχυρή δύναμη για την αγάπη και ειρήνη στον πλανήτη.

Για τα indigo children ξερω πως ηταν και πριν τους παγκοσμιους πολεμους και μαλιστα πολλα απο αυτα τα παιδια( τοτε) τωρα ειναι ενηλικες. Επισης οτι πολλα indigo μπορουν να γινουν crystal.Πανω κατω οτι λεει και το αρθρο.
Παντως το γενικο συμπερασμα ειναι πως μπορει να ειναι μια νεα γενια.Παντα ομως απο αυτα που μας λενε, γιατι εγω προσωπικα δεν ξερω ποια ειναι η εξελιξη του ανθρωπου. Μπορει αυτα τα παιδια να ειναι απλως κατι διαφορετικο, χωρις να ειναι ενα καινουργιο ειδος. Το σιγουρο ειναι πως ειναι πολυ ανωτερα απο εμας.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 20:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΦΙΛΗ lencolas.

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΣΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΕΓΩ ΓΕΜΙΣΗ.

ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΤΑ ΔΗΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΜΕΛΛΟΝ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 20:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.
Η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΙΝΑΙ : http://www.typos.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=1

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.


Λουκά, η αγαπημένη σου εφημερίδα καταέκλεψε το Esoterica και χωρίς άδειά και χωρίς να αναφέρει την πηγή έβαλε "αυτολεξεί" το άρθρο του Esoterica.

Δες...

http://www.esoterica.gr/news/january_04/indigo/indigo.htm


... και κρίνε...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 20:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως ψάχνω στην εφημερίδα και δε μπορω να το βρω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 20:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι στο

http://www.typos.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=37943

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 21:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχα! Το ίδιο ακριβώς!!! Ούτε στον κόπο να τ'αλλάξουνε έστω και λίγο, δε μπήκανε

Πω, πω κατι τέτοια μ' εκνευρίζουν αφάνταστα!
Ειδικά το να αντιγράφει κάποιος, κάτι και να μην αναφέρει την πηγή, και να το σερβίρει και για δικό του


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 16:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λουκά, η αγαπημένη σου εφημερίδα καταέκλεψε το Esoterica και χωρίς άδειά και χωρίς να αναφέρει την πηγή έβαλε "αυτολεξεί" το άρθρο του Esoterica.



Οντως ναι .Δεν μπορει να γινει κατι γι' αυτο!

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 19:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στάλθηκε ένα email διαμαρτυρίας.

Περιμένουμε την απάντηση (εάν υπάρχει τσίπα)

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 19:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΑΦΥΓΕΙ.

ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΟΜΩΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Η ΤΥΧΗ.

ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΕΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΤΕ.

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΡΘΡΑ ΚΑΙ ΚΟΠΟΥΣ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΟΠΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.

ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ.

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 01:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν τω μεταξύ υπάρχει κι άλλο τόπικ με το ίδιο θέμα:


ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ "INDIGO "


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 04:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι ειναι αφιερωμενο στο ιωδες αγορι που δημιουργησε το τοπικ νεα γενια αρχικα
(Λουκα φιλε μου ,δεν το θυμασαι αυτο το θεμα ;
εχω την εντυπωση πως ησουν εσω ,απο τοτε :)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 05:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 16:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ strangewonderer,

δεν ξέρω τί εννοείς με την ερώτηση "τί γίνεται".

Προσωπικά θα διαβάσω το τόπικ που έδωσε η αγαπητή ΑΤΜΑ και το οποίο δεν είχα προσέξει. Είναι 5 σελίδες, οι οποίες σίγουρα θα κρύβουν αρκετές πληροφορίες, οπότε επανερχόμεθα...

Αν πάλι έχεις ήδη διαβάσει τα σχετικά τόπικς, αν θέλεις συγκεκριμενοποίησε λίγο την ερώτησή σου...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 17:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι το άρθρο του εσωτερικά έχει κάνει μια πολύ καλή συνόψηση όλων όσων μπορεί να βρεί κανείς στο δίκτυο
Θα προσθέσω μόνο το παρακάτω απόσπασμα το οποίο θα μπορούσε να αποτελέσει και μια απάντηση σε ένα άλλο τόπικ...

Crystal Children are primarily recognized through their auras, which are generally crystal clear, but can also carry opalescent tones of gold, indigo-blue and magenta, depending on their Ray affiliation. Crystal Children are born with access to their Multi-Dimensional selves, and are generally anchored in the Sixth Dimension, with the ability to open to the Ninth Dimension of full Christ Consciousness, when the planet is ready.

This will probably occur around 2012 when the first "generation" of Crystals reaches about twelve years old.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 01:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι μόνο σε ένα άλλο τόπικ... σε πολλά!!!

Καλή επιλογή, αγαπητή Avallon!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy