ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα ΖΩ για δεύτερη φορα!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 09:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΝΙΩΣΕΙ..
ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ,ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ..ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ (ΗΜΟΥΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΑΛΛΗ ΠΕΛΛΑΤΙΣΑ)ΕΝΙΩΣΑ ΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ..ΗΞΕΡΑ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ,ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΡΟΥΧΟ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕ,ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΗΔΗ ΕΙΧΑ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗ ΖΩ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..ΤΟ ΖΟΥΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ..ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΗΞΕΡΑ Η' ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ,ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΧΤΥΠΗΣΕ Η ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΗΞΕΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ...ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΟΡΑΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΦΙΞΙΜΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΖΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΟΝΤΩΣ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ;;
ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ..ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ...ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ...ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ Σ'ΑΥΤΟ.........


zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 10:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο που λες λεγεται deja vue
μου εχει συμβει και εμενα και σε πολυ κοσμο απο οτι ξερω
αν εχεις δει το ματριξ,εκει δινουν μια εξηγηση,συμφωνα ομως με τα δεδομενα της ταινιας.
Δεν νομίζω όμως να γίνετε για να αλλαξουμε κάτι γιατι συμβαίνει και με απλά καθημερινά περιστατικά, μήπως είναι σκηνικά που τα έχουμε δει στον ύπνο μας?

εμένα παλιότερα μου συνέβενε και το εξής: νώμιζα οτι κάποια πράγματα είχαν συμβεί στο παρελθον, αλλα μετα απο συζητήσεις με δικά μου προσ΄πα,καταλαβενα οτι δεν είχε γίνει τίποτα απο αυτα και αναρωτιόμουν γιατί είχα αυτές τις μνήμες μέχρι εκείνη τη στιγμη.


Καμια φορά νωμίζω πως κάποιος παίζει μαζι μας και τρομοκρατούμαι αλλα μετα συνέρχομαι και λέω πως έτυχε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 10:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν νομίζω όμως να γίνετε για να αλλαξουμε κάτι γιατι συμβαίνει και με απλά καθημερινά περιστατικά, μήπως είναι σκηνικά που τα έχουμε δει στον ύπνο μας?

Ακομα κι ετσι να ειναι, δεν ειναι παραξενο να βλεπουμε στον υπνο μας με τοση ακριβεια κατι που προκειται να συμβει...?

αυτο που συμβαινει στους περισσοτερους ειναι
να νομιζουν οτι εχουν ξαναρθει σε ενα μερος που βρισκονται πρωτη φορα
και γενικα να νιωθουν οτι εχουν ξαναβιωσει ιδιες καταστασεις, κατι που δεν συμβαινει στην πραγματικοτητα!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 11:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ
ΓΕΝΙΚΑ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ,ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 11:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ
ΓΕΝΙΚΑ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ,ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ



ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΠΝΟΥ...ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩς ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 12:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΙΚΑΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 12:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.geocities.com/artofwise/DejaVu.html

Simona, δεν είμαι σίγουρη για το κατά πόσο αυτά που σου συμβαίνουν μπορούν να θεωρηθούν deja vu. Μου φαίνονται περισσότερο σαν πολύ "ζωντανό" ένστικτο.
Βέβαια, το γεγονός με την κυρία στη δουλειά σου, σηκώνει πολύ μελέτη. Με μερικές γρήγορες σκέψεις, μπορώ να σκεφτώ 4 εξηγήσεις:
1. Deja vu... αλλά παραείναι λεπτομερές γεγονός για deja vu
2. Προφητικό όνειρο... που εντάσσεται βέβαια εν μέρη στο deja vu, αλλά όχι ολοκληρωτικά.
3. Η κυρία ήταν ψυχική που δεν έλεγχε το χάρισμά της, κι έτσι πρόβαλε πολύ δυνατά τα στοιχεία και θέλω της, τα οποία όμως -επειδή ακριβώς δεν έλεγχε το χάρισμά της- σου έδιναν την εντύπωση ότι ήταν δικές σου σκέψεις.
4. Είσαι ψυχική και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι!!! Πράγμα που μου φαίνεται το πιο πιθανό, εάν συμπεριλάβω και τα άλλα που σου έχουν συμβεί! Για ψάξ' το!

Ενδιαφέρον περιστατικό πάντως...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 12:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
3. Η κυρία ήταν ψυχική που δεν έλεγχε το χάρισμά της, κι έτσι πρόβαλε πολύ δυνατά τα στοιχεία και θέλω της, τα οποία όμως -επειδή ακριβώς δεν έλεγχε το χάρισμά της- σου έδιναν την εντύπωση ότι ήταν δικές σου σκέψεις.
4. Είσαι ψυχική και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι!!! Πράγμα που μου φαίνεται το πιο πιθανό, εάν συμπεριλάβω και τα άλλα που σου έχουν συμβεί! Για ψάξ' το!


Τι σημαινει "ψυχικη"?
Οτι μπορεις να προβλεπεις το μελλον?
Αν ναι...γιατι να προβλεψει μια τοσο ασημαντη σκηνη?
Πως να το ψαξει...?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 12:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΩ.ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ (ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)..ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΠΩΣ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΖΩ(ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ).
ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΕΚΕΙΝΗ ΑΡΧΙΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ,ΟΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΔΙΝΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ Μ'ΑΚΟΥΣΕ...ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛ0 ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥς....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΣ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΩ.

Δεν μιλαμε μονο για τη δικη σου περιπτωση...!!!
Απλα αναφερουμε καποιες παρομοιες!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ΑΣ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΩ.

quote:

Δεν μιλαμε μονο για τη δικη σου περιπτωση...!!!
Απλα αναφερουμε καποιες παρομοιες!


οκ!sorry...!!!
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΗΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ.ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ 6μηνο,ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ....ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ.(:)]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι σημαινει "ψυχικη"?
Οτι μπορεις να προβλεπεις το μελλον?

Ψυχικός είναι ο άνθρωπος που διαθέτει κάποια ή κάποιες από τις ψυχικές δυνάμεις, οι οποίες είναι μπόλικες.
Ναι, ΜΙΑ (το τονίζω το "μια"!) από αυτές είναι η πρόβλεψη του μέλλοντος, αλλά υπάρχουν "υποκατηγορίες" σε αυτήν την δύναμη. Άλλοι μπορούν να προβλέψουν έως και χρόνια μπροστά, άλλοι μονάχα έως το πολύ 1-2 μέρες, άντε 3. Η πρώτη κατηγορία προϋποθέτει εξάσκηση της δεύτερης. Δηλαδή, το εκ γεννετής χάρισμα είναι το δεύτερο, το οποίο με εξάσκηση μπορεί να γίνει αρκετά δυνατό ώστε να "βλέπει" πολύ μπροστά. Το πρόβλημα όμως είναι ότι το μέλλον αλλάζει συνέχεια με βάση τα τρέχοντα γεγονότα, γι αυτό και πολλοί ψυχικοί με αυτό το χάρισμα φαίνεται να "πέφτουν έξω" ενώ απλά είδαν το ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ μέλλον, βασιζόμενα στα έως εκείνη τη στιγμή δρώμενα.
Στη δεύτερη κατηγορία (που είναι και το εκ γεννετής χάρισμα) είναι σπάνιο να πέσει έξω στις προβλέψεις του ο ψυχικός, διότι το διάστημα της πρόβλεψης είναι πολύ μικρό για να συμβεί κάτι αρκετά δραστικό ώστε να αλλάξει το τόσο προσεχές μέλλον (όχι φυσικά ότι δεν συμβαίνει καμμιά φορά, αλλά είναι πολύ σπάνιο).

quote:

ΑΣ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΩ.ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ (ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)..ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΠΩΣ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΖΩ(ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ).

Κι όμως, προφητεύεις... αλλά όχι μόνο!
Έτσι όπως το βλέπω, έχεις έναν συνδυασμό του χαρίσματος πρόβλεψης του μέλλοντος μέσω ονείρων (τα οποία δε θυμάσαι αλλά γι αυτό έχεις την αίσθηση ότι έχεις ξαναδεί/ζήσει κάποιες καταστάσεις), διασθητικής λήψης της αύρας των άλλων (δεν βλέπεις αύρες, τις αισθάνεσαι, πράγμα που σου επιτρέπει να αισθάνεσαι και άλλα πράγματα, όχι μονάχα το μέλλον τους) και μια "δόση" τηλεπάθειας, σε πολύ "ακατέργαστη" κατάσταση όμως.

Εάν σ' ενδιαφέρει να το ψάξεις, πες μου και θα σου πω το πως. Αλλά προειδοποιώ πως εάν θελήσεις να το καλλιεργήσεις, δεν είναι καθόλου ευχάριστο. Μπορείς βέβαια απλά να το επιβεβαιώσεις και όχι να το καλλιεργήσεις! Ότι θες... Δικό σου είναι, άμα θες του βάζεις φωτιά και το καις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 13:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Τι σημαινει "ψυχικη"?
Οτι μπορεις να προβλεπεις το μελλον?

Ψυχικός είναι ο άνθρωπος που διαθέτει κάποια ή κάποιες από τις ψυχικές δυνάμεις, οι οποίες είναι μπόλικες.
Ναι, ΜΙΑ (το τονίζω το "μια"!) από αυτές είναι η πρόβλεψη του μέλλοντος, αλλά υπάρχουν "υποκατηγορίες" σε αυτήν την δύναμη. Άλλοι μπορούν να προβλέψουν έως και χρόνια μπροστά, άλλοι μονάχα έως το πολύ 1-2 μέρες, άντε 3. Η πρώτη κατηγορία προϋποθέτει εξάσκηση της δεύτερης. Δηλαδή, το εκ γεννετής χάρισμα είναι το δεύτερο, το οποίο με εξάσκηση μπορεί να γίνει αρκετά δυνατό ώστε να "βλέπει" πολύ μπροστά. Το πρόβλημα όμως είναι ότι το μέλλον αλλάζει συνέχεια με βάση τα τρέχοντα γεγονότα, γι αυτό και πολλοί ψυχικοί με αυτό το χάρισμα φαίνεται να "πέφτουν έξω" ενώ απλά είδαν το ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ μέλλον, βασιζόμενα στα έως εκείνη τη στιγμή δρώμενα.
Στη δεύτερη κατηγορία (που είναι και το εκ γεννετής χάρισμα) είναι σπάνιο να πέσει έξω στις προβλέψεις του ο ψυχικός, διότι το διάστημα της πρόβλεψης είναι πολύ μικρό για να συμβεί κάτι αρκετά δραστικό ώστε να αλλάξει το τόσο προσεχές μέλλον (όχι φυσικά ότι δεν συμβαίνει καμμιά φορά, αλλά είναι πολύ σπάνιο).

[quote]
ΑΣ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΩ.ΑΠΛΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ (ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)..ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ ΣΥΝΕΠΩΣ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΖΩ(ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ).


Κι όμως, προφητεύεις... αλλά όχι μόνο!
Έτσι όπως το βλέπω, έχεις έναν συνδυασμό του χαρίσματος πρόβλεψης του μέλλοντος μέσω ονείρων (τα οποία δε θυμάσαι αλλά γι αυτό έχεις την αίσθηση ότι έχεις ξαναδεί/ζήσει κάποιες καταστάσεις), διασθητικής λήψης της αύρας των άλλων (δεν βλέπεις αύρες, τις αισθάνεσαι, πράγμα που σου επιτρέπει να αισθάνεσαι και άλλα πράγματα, όχι μονάχα το μέλλον τους) και μια "δόση" τηλεπάθειας, σε πολύ "ακατέργαστη" κατάσταση όμως.

Εάν σ' ενδιαφέρει να το ψάξεις, πες μου και θα σου πω το πως. Αλλά προειδοποιώ πως εάν θελήσεις να το καλλιεργήσεις, δεν είναι καθόλου ευχάριστο. Μπορείς βέβαια απλά να το επιβεβαιώσεις και όχι να το καλλιεργήσεις! Ότι θες... Δικό σου είναι, άμα θες του βάζεις φωτιά και το καις



[/q]
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΤΗ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ..ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΥΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ,ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΑΝ ΑΛΛΕΣ ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΑΥΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sweet_rose
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 18:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sweet_rose  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ SIMONA
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ
ΖΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ΤΟ
ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ...ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ
ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ, ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΜΕΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ
ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ!!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΜΕΓΑΛΗ
ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ?ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΑ
ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΤΟ ΖΟΥΜΕ ΜΕΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ
ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ SWEET ROSE!!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝΑΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΝΟΣ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ,ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΖΕΙ..ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΕΙ!!!

ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ (ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ) ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΚΡΥΟΣ ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΧΛΩΜΙΑΣΑ..ΜΟΛΙΣ ΑΦΗΣΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΕΙΧΑΜΕ ΞΑΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΧΘΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙ,ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΟΙΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΩΣΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ (ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ)
ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 10:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εμένα παλιότερα μου συνέβενε και το εξής: νώμιζα οτι κάποια πράγματα είχαν συμβεί στο παρελθον, αλλα μετα απο συζητήσεις με δικά μου προσ΄πα,καταλαβενα οτι δεν είχε γίνει τίποτα απο αυτα και αναρωτιόμουν γιατί είχα αυτές τις μνήμες μέχρι εκείνη τη στιγμη.


Μερικα ονειρα ειναι τοσο αληθινα, που ξυπνας το πρωι και νομιζεις οτι τα εζησες!
Θυμαμαι παλια, ενα Σαββατο πηγα να δω το love story (σειρα που θα θυμαστε) που (κατα το ονειρο μου) θα επαιζε σε επαναληψη στις 1:15.
Το ειχα δει στο ονειρο μου...!
Και δυστυχως...εμεινα να περιμενω...μεχρι που το καταλαβα!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 11:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΕΦΕΛΗ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 11:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΝΕΦΕΛΗ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ


ΟΠΩΣ;;; ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΟΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΝΙΩΣΟΥΝ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 11:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμεις βρε οι απλοι θνητοι μπορουμε να σε νιωσουμε...
Και να σε βοηθησουμε σε ο,τι χρειαστεις...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 12:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΟΙ...ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΙ!!!
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 19:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SIMONA αυτό που λες το έζησα μόλις πριν 2,3 μέρες, όταν για ένα πεντάλεπτο συνέχεια "ξαναζούσα" εκέινα που ζούσα τη συγκεκριμένη στιγμή. Οι δε "μνήμες" ήταν πολύ έντονες και δεν διέρκεσε όπως είπα καποια δευτερόλεπτα που πολλοί έχουμε την εντύπωση ότι έχουμε ξαναζήσει καποιες στιγμές. Την ίδια απορία που έχεις εσύ την έχω εγώ για χρόνια, δηλαδή αν όλα αυτά, έχουν ξαναπεράσει από μάς, αν το μέλλον έχει ήδη γίνει. Δεν ξέρω αν όλα αυτά γίνονται για να αλλάξουμε κάποια πράγματα ή όχι, πιστέυω όμως ότι στο μέλλον απαντήσεις θα δωθούν με κάποιο τρόπο.
Φιλικά...

...να είσαι καλός... ο κάθε άνθρωπος που συναντάς δίνει τη δική του σκληρή μάχη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 09:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΙAIRA TO ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ..ΚΑΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΥΤΟΣ. ΤΩΡΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ...ΚΑΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΧΛΩΜΙΑΣΕ ΜΟΛΙΣ ΑΓΓΙΞΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΓΝΩΣΤΟΥ ΜΟΥ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 10:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντησή μου.

Simona (και όποιος άλλος ενδιαφέρεται), γι αρχή θα σου πρότεινα κάτι απλό και εύκολο:
1. Κάθε βράδυ προτού κοιμηθείς, ξάπλωσε στο κρεβάτι ανάσκελα, με ίσιο το κορμί σου, πάρε μερικές βαθιές ανάσες και χαλάρωσε. Φτιάξε στο μυαλό σου ένα απλό στοιχάκι με ρίμα που να σε βοηθήσει στην αυθυποβολή στο να θυμηθείς την επομένη τι ονειρεύτηκες. Π.χ. "ότι κιαν ονειρευτώ, αύριο θα το θυμηθώ" (δε χριάζεται να είναι ισάξιο του Ελύτη, αρκεί να είναι απλό, σύντομο και με ρίμα ώστε να το θυμάσαι εύκολα). Κλείσε τα μάτια σου και επαναλάμβανε συνέχεια το στοιχάκι στο μυαλό σου, κατανοώντας φυσικά τον σκοπό του, μέχρι να σε πάρει ο ύπνος.
Όταν ξυπνήσεις, αφιέρωσε λίγο χρόνο στο να θυμηθείς τι είδες και σημείωσέ το αμέσως σε ένα μπλοκάκι που θα έχεις γι αυτό το λόγο, σημειώνοντας και την ημερομηνία.
Δεν είναι απαραίτητο να θυμηθείς τι είδες με την πρώτη προσπάθεια, από την πρώτη βραδυά! Συνήθως, αρχίζει να "πιάνει" η αυθυποβολή μετά την 4-5 προσπάθεια.
Επίσης, δεν είναι απαραίτητο τα όνειρά σου να έχουν λογική! Ίσως να είναι συμβολικά. Σε αυτή τη περίπτωση, προσπάθησε να τα αποσυμβολίσεις αλλά και κυρίως να σημειώσεις στο χαρτί τα συναισθήματα που σου προκάλεσαν.

2. Έχε μέσα στην τσάντα σου ένα μπλοκάκι σημειώσεων και μολύβι. Κάθε φορά που διασθάνεσαι κάτι έντονα, σημείωνέ το, μαζί με ώρα και ημερομηνία.

Με αυτούς τους 2 τρόπους θα επιτύχεις 2 πραγματάκια: αφ' ενός φυσικά ν' αρχίσεις να θυμάσαι τα όνειρά σου και αφ' ετέρου να μπορέσεις να επιβεβαιώσεις τις "προβλέψεις" σου αλλά και το χρονικό τους περιθώριο. Κάθε φορά που θα συμβαίνει κάτι που σου δίνει την αίσθηση "το έχω ξαναδεί", ανέτρεξε στις σημειώσεις σου. Εάν το βρεις εκεί, σημείωσε το πότε τελικά όντως συναίβει προσθέτοντας και ότι παρατηρήσεις θεωρείς απαραίτητες.
Δώσε προσοχή στα συμβολικά όνειρα! Μερικές φορές ο αρχικός αποσυμβολισμός που κάνουμε είναι λάθος και το καταλαβαίνουμε όταν τελικά όντως συμβεί ότι ήταν αυτό που προέβλεπαν.

Μια καλή "αναλογία" επιτυχημένων προβλέψεων που μπορούν να υποδείξουν χαρισματικό άνθρωπο -σε πρώτη φάση- είναι 6 στις 10.
Αν και δεν είναι κάτι που μπορεί κανείς να βάλει σε αριθμητικά πλαίσια, προσωπικά έχω μια "κλίμακα" αξιολόγησης που με βοηθά να κρίνω:
Θεωρώ ότι ένας κανονικός άνθρωπος (δηλαδή χωρίς κάποιο ιδιαίτερο χάρισμα) "προβλέπει" μέσω ονείρων ή διαίσθησης από 1 έως 4 στα 10 γεγονότα.
Χαρισματικός αλλά με ακαλλιέργητο το χάρισμά του: 5 έως 7.
Από 8 έως 10 στα 10, μιλάμε πια για άνθρωπο που δεν χριάζεται εμένα (ή τον οποιονδήποτε) να του πει πως είναι χαρισματικός! Το ξέρει ήδη από μόνος του

Φυσικά αναφέρομαι σε σημαντικά γεγονότα! Όχι στο εάν θα περάσει το λεωφορείο σε ένα τέταρτο ή μισή ώρα!!! Να εξηγούμαστε...
Όμως, οι χαρισματικοί άνθρωποι γνωρίζουν ΚΑΙ αυτό. Αλλά είναι καθαρή διαίσθηση. Αν θέλετε βέβαια, μπορείτε να κάνετε και αυτό το τεστάκι. Να σημειώνετε δηλαδή κάθε φορά που έχετε μια φευγαλέα διαίσθηση για μικρά πραγματάκια (π.χ. πότε θα περάσει το λεωφορείο, πότε θα πάρει τηλέφωνο ο τάδε φίλος ή ποιός είναι στο τηλέφωνο που χτυπάει κλπ).

Simona, επειδή όπως σου ξαναείπα πιστεύω ότι έχεις και την ικανότητα της τηλεπάθειας και της διαίσθησης αύρας, αν θες δοκίμασε κάτι ακόμα: Παρακολούθησε τους ανθρώπους γύρω σου και προσπάθησε να συμπεράνεις τι αισθάνονται εκείνη τη στιγμή. Μην μπεις όμως στην διαδικασία του "τι σκέφτονται", διότι εκτός από πιο πολύπλοκο είναι και... πολύ αδιάκριτο!!! Περιορίσου σε συναισθήματα και κοίτα μήπως μπορείς μετά να επιβεβαιώσεις τα συμεράσματά σου ρωτώντας τους.

Γενικά τον τελευταίο χρόνο η διαίσθηση όλων μας έχει οξυνθεί απότομα. Μην σας εντυπωσιάζει. Το γιατί είναι μια άλλη (και πολύ μεγάλη) ιστορία...

Φιλικά,
Νεφέλη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 10:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΕΦΕΛΗ
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΗ ΜΟΥ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΧΕΙΡΑΨΙΑ ΞΑΝΑ!
ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Η' ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

ΦΙΛΙΚΑ....SIMONA

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Simona, όπως προείπα η διαίσθηση αλλά και γενικά οι ψυχικές δυνάμεις όλων μας (όλοι έχουμε μια έστω και ελάχιστη "δόση") έχουν οξυνθεί απότομα. Είναι επόμενο οι χαρισματικοί άνθρωποι να αισθάνονται ακόμα πιο έντονα πράγματα που πάντα αισθάνονταν αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.
Το γεγονός που αναφέρεις κατ' αρχάς απορρέει από την διαίσθηση αύρας που έχεις. Αναφέρεις όμως πολύ λίγα πράγματα για να μπορέσω να εξηγήσω τι ακριβώς ήταν. Ο "κρύος αέρας" δε μου λέει τίποτε παραπάνω από αίσθηση της ζωτικής ενέργειας του ανθρώπου. Που δεν αποκλείεται να ήταν απλά αυτό και τίποτε παραπάνω. Πες μου αν θες και τι συναισθήματα σου προκάλεσε και φυσικά δεν αναφέρομαι στο ξάφνιασμά σου (που υποθέτω ήταν και ο λόγος που χλώμιασες). Επίσης, εκείνος πως ήταν εκείνη τη μέρα, πως ήταν η διάθεσή του; Αν π.χ. είχε τα νεύρα του, είναι λογικό να αισθάνθηκες τόσο έντονα την ζωτική του ενέργεια (όταν έχουμε νεύρα, η ενέργειά μας "χτυπάει κόκκινο" και είναι μάλλον εύκολο να την αισθανθούν οι άλλοι, ειδικά οι πιο ευαίσθητοι).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου simona

θα σου αναφέρω καποια απο τα γεγονότα που μου συμβαινουν:

το πιο κλασικο ειναι πως παρα πολλες φορες που θελω να παρω τηλ τη μαμα μου συντονιζομαστε και περνουμε η μια την αλλη αυτο συμβαινει και με τον αντρα μου

εχω δει στον υπνο μου ενα περιστατικο που ειχε ο μπαμπας μου με την καρδια του,ενω εγω ημουν σε αλλη πολη, και την επομενη μερα εγινε.Και εγινε ακριβως οπως το ειδα με ολεσ τις ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ

κανω σε καποιον μια ερωτηση και πριν μου απαντησει αυτος, μου ερχεται η απαντηση στο μυαλο
ορισμενες φορες νιωθω τι σκεφτεται καποιος και μετα αποδεικνυεται οτι σωστα το "μαντεψα"

οταν ειναι να παθει κατι κακο καποιο αγαπημενο μου προσωπο βλεπω στον υπνο μου ονειρο που με προειδοποιει.Ειναι καποια συμβολα που τωρα πλεον τα εχω αποκωδεικοποιησει και ξερω τι σημαινουν

για ενα μηνα ονειρευομουν κατι ασχημο για ενα αγαπημενο μου προσωπο, μολις σταματησα να βλεπω το ονειρο μετα απο 4 μερες πεθανε.

αυτο ομως που μου εχει συμβει και με προβληματιζει το εχω γραψει στην πρωτη μου απαντηση προς εσενα. (δεν ξερω πως κανουν quote)

Ξερεις τι σκεφτομαι?
μηπως ολη μας η ζωη με το που γεννιόμαστε υπαρχει στον εγκεφαλο μας και ορισμενες στιγμες μα ς ερχονται καποιες εικονες στο μυαλο?
Αυτο το λεω γιατι εχω νοιωσει στον υπνο μου συναισθηματα που στη ζωη μου δεν τα ηξερα,(πολυ συγκεκριμενα)και αργοτερα ξυπνια πλεον τα ξαναενοιωσα.Ολα ειναι βαλμενα μεσα μας και αναλογα με το περιβαλον αλλα βγαονουν αλλα μενουν θαμενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΕΦΕΛΗ ΜΟΥ
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ.ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ..ΠΙΝΑΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ..ΤΟΝ ΑΝΟΙΞΕ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΕΣΑ (ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΔΩΣΑΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΧΕΙΡΑΨΙΑ..ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΓΓΙΞΑ (ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ)ΕΝΙΩΣΑ ΦΟΒΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ..ΕΝΑ ΚΡΥΟ ΡΕΥΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ(ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ!!ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΔΑ.ΟΥΤΕ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ)..ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΟΛΟΙ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ,ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ, ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙ..ΒΕΒΑΙΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟΜΥΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΑ ΑΠΟΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ(ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ)ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΣΕΡΡΕΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΥΤΑ, ΟΥΤΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΕΥΡΑ....
ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ, ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΟΜΩΣ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟ!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ, ΤΑ'ΧΩ ΧΑΜΕΝΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ESOTERICA....
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zim
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΙΣΩς ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ Ή ΙΔΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΙΣΩς ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ Ή ΙΔΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ




ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΕΚΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΕΟΙ...ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΙ!!!
ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;;



Ετσι, ετσι...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 11:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΑΓΓΙΞΑ (ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ)ΕΝΙΩΣΑ ΦΟΒΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ..ΕΝΑ ΚΡΥΟ ΡΕΥΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ(ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ!!ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΔΑ.ΟΥΤΕ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ)..

Μηπως δεν σημαινει τιποτα...?!?!
Ισως ηταν η προθιαθεση που ειχες ολες αυτες τις μερες...!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy