ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΜΑΓΟΙ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 17:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ειδατε σημερα στον alpha τον τρελλο τρελλο πλανητη θα ειδατε καποιους να κανουν απιστευτα μαγικα. Να γινεται το χερι τους τιραμολα,να βηχουν και το κεφαλι να κοβεται.
Ενας αλλος ονοματι ANGEL,πεταγε,πηδουσε σε αυλακι με ελαχιστο νερο και εξαφανιζοταν και μετα ανεβηκε και εναν τοιχο ετσι απλα.
Οσοι τα βλεπαν ζωντανα ειχαν μεινει με ανοιχτο το στομα οπως κι εγω.
Επισης μια ομαδα απο νεους και νεες που λεγοταν one of them περασαν μεσα απο τζαμι για να μπουν σε ενα κλαμπ,μια κοπελα αλλαζε ρουχα σε δοικιμαστηριο σε 3 δευτερολεπτα!

Τωρα θα ηθελα την γνωμη σας τι μπορει να ειναι αυτοι οι νεοι συγχρονοι μαγοι.


Μηπως ειναι του σατανα,εξωγηινοι,η νεα γενια ανθρωπων και καποια στιγμη θα αποκαλυφτουν δημοσια?

Δεν ξερω τι να σκεφτω και η εξηγηση της ψευδαισθησης δεν με καλυπτει απολυτα.
Θα βοηθουσε να απαντησουν οσοι το ειδανε γιατι τοτε θα μπορεσουν να εκφερουν πιο ολοκληρωμενη αποψη.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 01/02/2004 17:46:34

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 17:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ.ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΛΠΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΞΑΝΘΟ ΜΑΓΟ.ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟΣ.ΕΣΤΗΣΕ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΠΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΑ ΜΥΣΤΗΚΑ ΤΟΥΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 20:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.
Η άποψή μου είναι,πως τα περισσότερα από αυτά τα κόλπα που είπατε
είναι <οφθαλμαπάτες>.
Υπάρχει άλλωστε σχολή από όσο ξέρω που μαθαίνει κανείς κάποιες τεχνικές.
quote:
Μηπως ειναι του σατανα,εξωγηινοι,η νεα γενια ανθρωπων και καποια στιγμη θα αποκαλυφτουν δημοσια?


Δεν νομίζω(άποψή μου πάντα) να είναι κάτι από τα παραπάνω.
Αν υποθέσουμε πως δεν είναι όλα οφθαλμαπάτες, τότε υπάρχει μια ακόμη εξήγηση.
Υπάρχουν άνθρωποι,(γήινοι)που έχουν κάποιες ικανότητες,χαρίσματα.
Ψυχοκινητικά.Αυτοί υπήρχαν ανέκαθεν υπάρχουν και σήμερα και θα συνεχίσουν να υπάρχουν.
Πιστεύω μάλιστα πως όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε τέτοια <ταλέντα>.
Αν καλλιεργηθούν σωστά και δεν μείνουν σε <καταστολή> τότε βλέπουμε τα αποτελέσματα που είδατε στην εκπομπή.
Δεν είναι ο σατανάς.
Είναι η δύναμη της σκέψης και της ψυχής, που κατά την άποψή μου πάντα είναι θεόσταλτη.
Η νέα γενιά ανθρώπων?
Τί εννοείς με αυτό?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπερα μου.

Αγαπητη κατια αλλο να σπασει καποιος ενα ποτηρι με την δυναμη της σκεψεως ισως και αλλο αυτα που εδειξε στην εκπομπη.
Να βλεπεις να βηχει και το κεφαλι του να αποχωριζεται το σωμα.
Η κοπελα να αλλαζει ρουχα μεσα σε 3 δευτερολεπτα?
Πολυ περιεργα μου φανηκαν και το γεγονος οτι τα κανουν τα μαγικα ετσι στον δρομο για φιγουρα,χωρις λεφτα σκεφτηκα οτι ισως επιδυκνειουν σιγα σιγα τις δυναμεις τους για να μην μας πιασει πανικος οταν συμβουν τετοιες καταστασεις πιο δημοσια ακομα ισως?
Τι σημαινε ειμαστε one of them... δεν μου αρεσε πολυ αυτο.

Φιλη ελευθερια και εγω την γνωμη μου εκφραζω. Ανεφερα τον Σατανα γιατι ενας ονοματι Chris Angel ειχε τετοιο λουκ.
Τα μαγικα του ηταν απλα απιστευτα.

Νεα γενια το ειπα γιατι οι νεοι και οι κοπελες που ηταν και πολυ ομορφες,λεγανε δεν μπορουμε να σας πουμε πως το κανουμε ειναι μαγεια και ειμαστε one of them..

Αληθεια δεν την ειδες την εκπομπη?

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 01/02/2004 23:24:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια η ιδεα σου φιλε Κωστα να ανοιξεις αυτο το θεμα! Την εκπομπη την ειδα και εγω και φυσικα εμεινα αφωνος... ειδικα στο σημειο που ενας τυπος καταπιε ενα νομισμα και το εβγαζε σιγα σιγα απο το χερι του ενω φαινοταν να κυλαει το νομισμα μεσα στις φλεβες του!
Ηταν οντως απο τις καλυτερες εκπομπες του τρελου πλανητη!

Σε καποιο σημειο ενας απο τους μαγους ειπε (δεν το μετεφρασαν) οτι αυτα ειναι οφθαλμαπάτη και ψευδαισθηση! Και μονο ομως οτι καταφερνουν να το κανουν να δειχνει τοσο αληθινο και να μας ξεγελανε ειναι μαγικο!
οποτε μπορεις να τους χαρακτηρισεις και παλι αληθινους μαγους!


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 23:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είδα την εκπομπή,οπότε ότι γράφω δεν τα γράφω με σιγουριά.
quote:
Φιλη ελευθερια και εγω την γνωμη μου εκφραζω. Ανεφερα τον Σατανα γιατι ενας ονοματι Chris Angel ειχε τετοιο λουκ.
Τα μαγικα του ηταν απλα απιστευτα.

Νεα γενια το ειπα γιατι οι νεοι και οι κοπελες που ηταν και πολυ ομορφες,λεγανε δεν μπορουμε να σας πουμε πως το κανουμε ειναι μαγεια και ειμαστε one of them..



Χμ..το look δεν μου λέει κάτι.Μπορεί να ήταν οπαδός του σατανισμού.
Χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι σε σχέση με τον ίδιο τον σατανά.
Τώρα το ότι λένε είναι μαγεία και είμαστε ένας από αυτούς, και πάλι εμένα δεν μου λέει κάτι.
Ξέρεις τί εφευρίσκει ο καθένας για να εντυπωσιάσει και να βγάλει το ψωμάκι του,και να πίνει το κρασάκι του στην υγειά των κορόιδων?
Και βέβαια ξαναλέω,κρατάω επιφυλάξεις γιατί δεν είδα την εκπομπή.
Θα μπορούσε να είναι ένα τρυκ,ψεύτικο, φτιαχτό,που να φαίνεται έτσι.
Θυμηθείτε την κοπέλα(τέχνασμα που έχουμε δει άπειρες φορές),που την πριονίζανε μέσα στο κουτί.Κοβόταν το κουτί έβλεπες το μισό σώμα από τη μια πλευρά,το άλλο από την άλλη.Όταν ενωνόταν πάλι το κουτί αυτή σηκωνόταν αρτημελής και ολοζώνατνη.Οφθαλμαπάτη.
Βέβαια επειδή δεν θέλω να προδικάζω και να απορρίπτω χωρίς να είμαι σίγουρη,και μάλιστα εφόσον δεν είδα την εκπομπή..τί να πω..άς αφήσω και κάποιες επιφυλάξεις στα όσα προανέφερα.Πάντα βέβαια προσπαθώ να βρω μια πιο λογική εξήγηση.
Με φιλική διάθεση πάντα
Ελευθερία

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 00:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολυ περιεργα μου φανηκαν και το γεγονος οτι τα κανουν τα μαγικα ετσι στον δρομο για φιγουρα,χωρις λεφτα σκεφτηκα οτι ισως επιδυκνειουν σιγα σιγα τις δυναμεις τους για να μην μας πιασει πανικος οταν συμβουν τετοιες καταστασεις πιο δημοσια ακομα ισως?

ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΩΣΤΑ.ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΙΔΑ;ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.
quote:
Τι σημαινε ειμαστε one of them...
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΕΝΑ ΜΑΓΟ ΕΛΕΓΕ,ΤΩΡΑ:ONE ΟF THEM.H ΛΕΞΗ ΤΗΕΜ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΤΩΝ TOTALLY H... E... MAGIK.ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΑ 2 ΜΕΣΑΙΑ.ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΠΑΝΤΡΕΨΑΝ ΤΟ ΚΑΝΤΙΝΤ ΚΑΜΕΡΑ ΜΕ ΜΑΓΙΚΑ ΚΟΛΠΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 11:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε/η SAUDi.

Το ειδα και εγω φυσικα τον τυπο με το νομοισμα ο οποιος ηταν ο Chris Angel που ανεφερα οτι ειχε σατανικο λουκ.
Αυτο που ειπε και δεν το μετεφρασαν ηταν οτι : ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΛΛΗΘΙΝΑ-ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ-ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΟΣ και ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ...
ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΚΡΙΣΗ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗΘΙΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.
Αυτα ειπε.

Φιλη Ελευθερια καλα κανεις και δεν τα πιστευεις και κρατας επιφυλαξεις. Ηταν απιστευτα παντως αυτο ειναι σιγουρο.

Φιλε matrx δεν καταλαβα αν το ειδες η οχι.
Τι μαγικο μπορει να ειναι να αλλαζει μια πανεμορφη κοπελα σε ενα δοκιμαστηριο ροχα μεσα σε 1 δευτερολεπτο??
Αυτο ειδικα με κουφανε.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 11:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ήθελα να το γράψω κιόλας αλλά με πήρε ο ύπνοε και τελικά δεν είδα τίποτα...!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 11:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΕΡΦΙΛΝΤ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΕ ΣΤΟ ΚΕΝΟ ΚΛΙ ΤΟΝ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΟΥΣΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ.ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΞΑΝΘΟ ΜΑΓΟ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΤΟ 89 ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΕΙΔΗΞΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΥΠΑΓΕ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΤΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΙΧΜΗΡΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ (ΒΕΛΟΝΕΣ,ΜΑΧΑΙΡΙΑ,ΚΑΡΦΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΜΕ ΠΡΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΡΥΠΑΝΙΑ) ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ:ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΟΙ ΟΥΛΕΣ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΤΟΥ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΤΙΣΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΤΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ.ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΗ.

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 13:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΔΙΑΚΡΙΤΟ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΟΥΣ Η ΓΙΑ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΥΣ.

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΙ....

ΜΕΡΙΚΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΕΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΚ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥ.
H ΦΙΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ/ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ....

quote:
Πιστεύω μάλιστα πως όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε τέτοια <ταλέντα>.
Αν καλλιεργηθούν σωστά και δεν μείνουν σε <καταστολή> τότε βλέπουμε τα αποτελέσματα που είδατε στην εκπομπή.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ Η ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ. (ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΓΟΙ Η ΑΠΛΑ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΙ).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 14:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι
quote:
ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΔΙΑΚΡΙΤΟ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΓΟΥΣ Η ΓΙΑ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΥΣ.



Συμφωνώ με τον αγαπητό μας Avatar.
Αυτό στο οποίο διαφωνώ κάπως είναι να είναι:Εξωγήινοι, ο σατανάς,ή άνθρωποι μιας <νέας γενιάς>.
Η μαγεία είναι μέσα μας!
Φιλικά
Ελευθερία

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 15:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι πρόκειται για ταχυδακτυλουργούς, για διάφορους λόγους. Δεν νομίζω ότι άνθρωποι που έχουν αποκτήσει απόκρυφες δυνάμεις τις εμπορεύονται με τέτοιο τρόπο.
Αλλά ας μην υποτιμάμε τη λέξη "ταχυδακτυλουργούς". Πρόκειται για ανθρώπους που μπορούν να κάνουν τρελλά πράγματα και χωρίς τα εργαλεία τους, αν είναι καλοί. Απλά δεν πιστεύω πως πρόκειται για μάγους με την έννοια μύστης/μυημένος (διότι αυτή είναι η σημασία της λέξης μάγος.)
Πάντως είναι άξιοι θαυμασμού, αυτό είναι σίγουρο.

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 16:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα μπορώ να τα χαρακτηρίσω οφθαλμαπάτη αλλά το κόλπο του Angel που βούτηξε σε νερό που θέμα είναι αν έφτανε σε ύψος μεχρι το αστράγαλο και αμέσως μετα εμφανίστηκε στην απέναντη πολυκατοικία στο δεύτερο όροφο δεν μπορώ να το χαρακτηρισω οφθαλμαπάτη καθώς και αυτο που πέρασε μέσα απο το τζάμι ένας άλλος.

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 17:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τους είχε δείξει και εδώ πριν 2 μήνες…

Ενδιαφέροντα τρικ…

Πρόσεξες όμως ότι άλλο πλάνο το τρικ και άλλο πλάνο οι (αναμενόμενες) αντιδράσεις του κοινού… (που σημαίνει ότι μπορεί να βλέπουν κάτι άλλο)

Όσο για την αιώρηση και το «περπατάω» στον τοίχο … προσέξτε πόσοι λίγοι περαστικοί είναι πάντα παρόν… (για κάντο αυτό στο κέντρο της Αθήνας – και θα σου πω πόσο κόσμο θα μαζέψει…


Γιώργος
Esoterica Προσωπικά - Σοβαρός κύριος , μετρημένος, αξιοπρεπείς , μαθητής Μεγάλης Δασκάλας (the Fat One) ζητά, γνωριμία με άνετη , θεληματική κοπέλα μαθήτρια Μεγάλου Μάγου (the Beast) για σοβαρή σεξουαλική σχέση και ότι άλλο προκύψει…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 18:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ολα μπορώ να τα χαρακτηρίσω οφθαλμαπάτη αλλά το κόλπο του Angel που βούτηξε σε νερό που θέμα είναι αν έφτανε σε ύψος μεχρι το αστράγαλο και αμέσως μετα εμφανίστηκε στην απέναντη πολυκατοικία στο δεύτερο όροφο δεν μπορώ να το χαρακτηρισω οφθαλμαπάτη καθώς και αυτο που πέρασε μέσα απο το τζάμι ένας άλλος.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
Να προσθεσω φιλε και αυτον που εβηχε και το κεφαλι του κοβοταν και την κοπελα που αλαζε ρουχα σε 1 δευτερολεπτο!

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 19:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΣΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο MATRX ΤΟ THEM ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΜΙΑΣ ΛΕΣΧΗΣ ΜΑΓΩΝ.ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΠΟ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΠΟΥ ΣΗΝΗΘΩΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΑΠ'ΤΟΝ ΑΛΛΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 20:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως να ειναι και ετσι.
Παντως εγω δεν πιστευω οτι ειναι τρυκ και απλα οφθαλμαπατες ολα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...

Edited by - Κωστας on 02/02/2004 20:49:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 23:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΤΑΞΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΕΣ ΜΕΡΙΚΑ ΝΑΙ... ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ... ΔΗΛΑΔΗ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.... ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΟΦΘΑΛΜΑΠΑΤΕΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 01:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπαμε για οφθαλμαπάτες,γιατί το δικό μου μυαλό τουλάχιστον, εκεί πήγε πρώτα.Δεν είδα την εκπομπή,αλλά για να σας έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση και να σας προβλημάτισε , ίσως τελικά να συμβαίνει και κάτι άλλο.
Χμ!!! Αρχίζω να φοβάμαι!!!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 02:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλοί μου φίλοι και φίλες, δεν είδα την εκπομπή αλλά καταλαβαίνω απο τα γραφόμενα σας ότι έχουμε πέσει σε περιπτώσεις όπως του Uri Geller και του David Coperfield.
Στήν Ινδία αρκετές φορές διάφοροι τουρίστες κάνουν ένα πηγαδάκι γύρω απο ένα φακίρη ο οποίος είτε χάνεται σκαρφαλώνοντας με ένα σκοινί στον ουρανό είτε παίρνει ένα παιδάκι, το σφάζει και το τεμαχίζει μπροστά τους, το πετάει μέσα σε μία λινάτσα και το παιδάκι βγαίνει μετά απο μέσα ολοζώντανο.Η εξέταση μέσω ειδικών φωτό έδειξε φυσικά μετά το αντίθετο (μην μου αντιπαραβάλετε το γεγονός ότι το έδειξε η τηλεόραση, θα το εξηγήσουμε και αυτό).

Οταν το μυαλό είναι αδούλευτο και αμύητο (όσον αφορά τις πνευματικές του δυνατότητες) τότε το να λάβει ο αμύητος ένα projection, μία προβολή απο έναν εκπαιδευμένο νού είναι υπόθεση ρουτίνας για τον γνώστη.
Ετσι λοιπόν και αυτοί οι άνθρωποι που ανήκουν στην κατηγορία των δημιουργών παραισθήσεων (illusionists) ,μετά απο πολύχρονες ασκήσεις και πιθανά και ενισχυμένες απο ένα φυσικό ταλέντο, είναι ικανοί να κάνουν σε ένα "αδύνατο" μυαλό ότι προβολή μπορεί να φανταστεί ο νούς τους.
Μερικοί όπως ο Copperfield και ο Geller παρακάμπτουν ακομα και την κάμερα και το illusion αποτυπώνεται μέχρι εκεί, τόσο δυνατό πεδίο έχουνε οι άτιμοι. Οχι όμως χωρίς τίμημα, για ρωτήστε να μάθετε σε τι κατάσταση είναι τώρα ο διάσημος Uri Geller που κονόμησε τα κέρατα του πρίν καιρό. Και αυτό γιατί...

ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΑΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΟΦΕΛΗ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΜΥΗΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ Η ΨΩΡΟΠΕΡΗΦΑΝΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΜΥΗΤΟΥΣ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ Η ΠΕΙΡΑ.

Υπάρχουν πράγματα τα οποία δείχνουν σαν θαύματα στα μάτια του αμύητου ο οποίος δεν γνωρίζει τους λεπτοφυείς νόμους της ενέργειας και του σύμπαντος. Είναι εύκολο να σπάσεις ένα ποτήρι απο απόσταση εάν προβάλεις την αιθερική σου ενέργεια, το εκτόπλασμα σου και φτιάξεις ένα φανταστικό χέρι και σφίξεις το ποτήρι. Χρειάζεται σκληρή και πολύχρονη εξάσκηση αλλά είναι εφικτό. Κάποιος φίλος μου είπε λίγες μέρες πρίν ότι μία κυρία που γνώριζε έσπαγε βάζα,κρύσταλλα και τζάμια με τα μάτια. Η εν λόγω κυρία ζυγιζότανε μετά πασιχαρής και ήταν ελαφρύτερη κατά δύο κιλά. Δεν ήξερε η ηλίθια ότι ήταν σαν να στάλαζε το αίμα της κάτω στο πάτωμα. Η συνεχής εκτόπιση αυτής της αιθερικής ουσίας είναι ικανή να προκαλέσει νευρική κατάπτωση και ασθένεια μετά απο καιρό, ακόμα και το θάνατο. Τέτοια περίπτωση υπάρχει γραμμένη και στο βιβλίο της Dion Fortune -ΨΥΧΙΚΗ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ-.

Οπως μου είπε κάποτε και ένας υψηλόβαθμος μυημένος απο την Αγγλία "Δεν ΤΡΕΧΟΥΜΕ εάν δεν μάθουμε πρώτα να περπατάμε".
Για αυτό και τα medium έχουν εξαιρετικά ασταθή υγεία και αποφέυγουν να κάνουν πειράματα όταν αισθανθούν δίπλα τους την ξέχειλη άυρα ενός πραγματικού μυημένου, ενός αληθινού "μάγου" και όχι δημιουργού παραισθήσεων γιατί θα τους ξεμπροστιάσει μπροστά στο "φιλοθεάμον" κοινό τους που τα ακουμπάει χοντρά.

Υπάρχουν τέτοιοι τύποι στο εξωτερικό οι οποίο κάνουν κανά δύο σεάνς το μήνα -δεν τους παίρνει παραπάνω γιατί θα ρέψουν ενεργειακά και θα αρρωστήσουν- και τα τσιμπάνε απο τους εν αγνοία θαυμαστές του παραφυσικού.

Φαντάσματα δεν υπάρχουν τουλάχιστον με την έννοια του apparition.Εχουν εξηγηθεί εν μέρει και επιστημονικά. Συχνά άνθρωποι που βιώνουν την απώλεια ενός συγγενή τους είναι τόσο συναισθηματικά φορτισμένοι που ενδέχεται ο εγκέφαλος τους να προβάλει κάνοντας ένα projection της μορφής του νεκρού συγγενούς τους και άν αυτό μάλιστα πετύχει καλά δύναται να έχει τέτοια ισχύ που να το βλέπουν γύρω και άλλοι,ψυχικά ευαίσθητοι και μή. Το ίδιο συμβαίνει και με την εμφάνιση διάφορων τέτοιων προβολών που μοιάζουν με "φαντάσματα" όταν επαναλαμβάνεται η ίδια σκηνή κάτω απο κατάλληλες συνθήκες, π.χ σκοτώνεται κάποιος με μηχανάκι σήμερα στο τάδε σημείο και κάθε ίδια ημερομηνία απο εκεί και πέρα εμφανίζεται στο ίδιο σημείο. Τα ίδια τα υλικά όπως χώμα,πέτρες,δέντρα κτλ τριγύρω λειτουργούν σαν μνήμη και κάτω απο κατάλληλες συνθήκες φωτισμού,υγρασίας,ατμοσφαιρικής πίεσης παίζουν Playback την σκηνή αυτή.

Αυτα καθώς και άλλες αιτίες είναι γνωστά στους μυημένους και τα παίζουν στα δάχτυλα, για τον πολύ κόσμο λόγω αγνοιας δείχνουν παράλογα και φανταστικά. Ο μυημένος είναι υποχρεωμένος να τα ξέρει για πολλούς λόγους και θα παραθέσω ένα παραδειγμα.

Εστω ότι ένας μαύρος μάγος με ιδιοτελή συμφέροντα αποφασίζει να επιτεθεί σε κάποιον αμύητο και να τον κάνει να τσακωθεί με τη γυναίκα του. Πανεύκολο για αυτόν.

Με κατάλληλη τεχνική και συγκεντρωμένη σκέψη θα αρχίσει να πετάει προβολές στο κεφάλι του αμύητου, δηλαδή ο άλλος ενώ πίνει χαλαρός το καφεδάκι του μπορεί να δεί σκηνές ότι εκείνη τη στιγμή η γυναίκα του πηδιέται με το γείτονα.

Την πρώτη φορά μπορεί να μη δώσει σημασία αλλά μετά θα τον ζώσουν τα φίδια και τη συνέχεια την γνωρίζετε.
Αντιθέτως εάν το θύμα είναι ένας άλλος μυημένος Λευκός ή μαύρος θα το καταλάβει αμέσως, καθώς ο μυημένος έχει μάθει να ελέγχει τι σκέψεις περνάνε ανα πάσα στιγμή απο το μυαλό του και να τις φιλτράρει αναλόγως διαγράφοντας και τα "σκουπίδια".
Μόλις λοιπόν δεί κάτι τέτοιο θα την ψάξει. θα αναρωτηθεί. τώρα τι είναι αυτό???? Είναι η ενόραση μου και είδα μία αστρική εικόνα ή είναι μία "μαύρη" επίθεση??.

Εκεί θα τσιμπήσει το καρέ που είδε και θα δεί στιγμιαία την χορδή που συνδέει αυτό το καρέ αστρικά. Εάν δεί μία άλλη φάτσα θα το καταλάβει και θα πεί "Α πουλάκι μου, κάνουμε πλακίτσα,τώρα θα σου ξηγήσω" αυτό φυσικά εάν είναι δυνατότερος.Αντιθέτως εάν είναι χαμηλόβαθμος ή δεν επιθυμεί πόλεμο θα κάνει τουμπεκί και θα σφραγίσει απλά το αστρικό του πεδίο και μέρος του νοητικού για να λήξει το θέμα.

Το τι μπορεί να προβάλει ο γνώστης είναι απίστευτο εάν γνωρίζει την τεχνική. καμιά φορά όμως το κάνει με τρομερή σπατάλη νευρικής ενέργειας εν αγνοία του και μπορεί να την πατήσει και να αυθυποβληθεί.

Ενα τέτοιο παράδειγμα μου περιέγραψε κάποιος ο οποίος ήτανε πολλά χρόνια πρίν στους Δρυίδες. Είχε πάει λοιπόν μία ολιγομελή ομάδα απο αυτούς σε κάποιο Lodge Μαγισσών (υπάρχει τέτοιο δικαίωμα για ανταλλαγή γνώσεων, δηλαδή ο Καββαλιστής να παρακολουθήσει μία Δρυιδική τελετή, η ένας Wiccan μία παγανιστική τελετή κτλ).
Ο χώρος των μαγισσών θύμιζε κινηματογραφικό σκηνικό του Coppola. Μία τεράστια πεντάλφα κάτω στο πάτωμα ,κεριά,κηροπήγια ,λάβαρα,μία σφαγμένη νυχτερίδα να στάζει αίμα μέσα σε ένα κύπελλο,σπαθιά,ρόμπες,κέρατα,δίφορα κτλ.
Οι μάγισσες λοιπόν θα έκαναν ένα evocation, μία επίκληση σε κάποια οντότητα και θα το έφερναν εκεί μπροστά, παρουσία της φιλικά προσκεκλημένης ομάδας των Δρυίδων εκεί.
Το έκαναν και όντως μετά απο τις ολιγόλεπτες ψαλμωδίες και επικλήσεις της τελετουργίας τους ένα πλάσμα αποκρουστικό και τεράστιο εμφανίστηκε. Ολοι το έβλεπαν μέσα στο χώρο ακόμα και οι Δρυίδες που ήταν παρόντες. Ενας απο αυτούς-ένας γέρος Δρυίδης όμως κρατούσε ένα ραβδί σαν αυτό του Γκάνταλφ στο Lord of thw rings. Το χτύπησε κάτω και είπε απλά "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ILLUSION,φώς ξεχύθηκε απο το ραβδί του και διαλύθηκε το φάσμα αστραπιαία μπροστά στα έντρομα μάτια των Μαγισσών των οποίων το επίπεδο για το μέσο άνθρωπο θα μέτραγε αλλά για το μυημένο θα ήταν για τα πανηγύρια .

Η εξήγηση υπάρχει και στην αποκρυφιστική φιλολογία και ειναι γνωστή σε όλους τους σοβαρούς μυημένους. Οι μάγισσες εκεί (που δεν είναι σατανικές, μην ακούτε την Λουκά και τον Χαρδαβέλλα για να έχετε άποψη) απλά ακούσία με την τόση δύναμη που έβαλαν στις επικλήσεις τους,χαμένες μέσα στην έκσταση της τελετουργίας πρόβαλαν με τη δική τους νευρική ενέργεια αυτο το πλάσμα που είδαν όλοι.

Δεν είχαν καταφέρει να καλέσουν την πραγματική οντότητα απο άλλη διάσταση.
Για να κατέβει μία οντότητα απο εκεί πάνω , ο μυημένος πρέπει να είναι πραγματικός μάγος, να την έχει κατεβάσει για πραγματική ανάγκη, να είναι ώριμος, αγνός,σοβαρός,ταπεινός και να αισθανεται σεδόν σαν Θεός μέσα στον κύκλο του. Η οντότητα δεν είναι ηλίθια, γνωρίζει το ποιόν του μάγου γιατί βλέπει την άυρα του στο Αστρικό πεδίο και γνωρίζει τα πάντα για αυτόν μέσω των Ακασικών αρχείων, προηγούμενες ζωές του κτλ.
Για ένα καθαρό και αγνό λοιπόν μάγο θα κατέβουν κάτω και θα τον εξυπηρετήσουν και χωρίς αντάλλαγμα όπως υποστηριζουν κάποιοι σοβαροί αποκρυφιστές του χώρου.
Αντιθέτως οι διάφοροι γητευτές και νεκρομάντεις ενδέχεται να συναντήσουν τελικά την οντότητα η οποία θα ζητήσει την μάνα της και τον πατέρα της για αντάλλαγμα και θα κάνει τα πάντα να τον πλανέψει και αυτό γιατί δεν θα ειναι τόσο αγνός ώστε να τον σέβονται.Ζόρικες στιγμές περιμενουν εκεί τον παραβιάζοντα τους νόμους.

Πιστεύω ότι με όλα τα παραπάνω να καταλάβετε ότι είναι να λυπάστε τελικά τους τύπους που έδειξε η τηλεόραση και ότι δεν ανήκουν στην σφαίρα των πραγματικών μυημένων οι οποίοι προσπαθούν με τις δυνάμεις τους να διατηρησουν την συμπαντική ισορροπία και όχι να ξοδέψουν την ενέργεια τους για παραστάσεις τσίρκου.

Let the light be your guide

Edited by - Yngwie on 03/02/2004 02:40:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 10:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Γιώργος
Esoterica Προσωπικά - Σοβαρός κύριος , μετρημένος, αξιοπρεπείς , μαθητής Μεγάλης Δασκάλας (the Fat One) ζητά, γνωριμία με άνετη , θεληματική κοπέλα μαθήτρια Μεγάλου Μάγου (the Beast) για σοβαρή σεξουαλική σχέση και ότι άλλο προκύψει…



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 13:18:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Επιτέλους!! Yngwie, σε ένα μήνυμά σου έδωσες με κάλυψες απόλυτα.
Προσπαθούσα και προσπαθούσα να πω όλα αυτά που έγραψες, αλλά δυστυχώς χωρίς τεκμήρια,και κάπως γενικά!
quote:
Οταν το μυαλό είναι αδούλευτο και αμύητο (όσον αφορά τις πνευματικές του δυνατότητες) τότε το να λάβει ο αμύητος ένα projection, μία προβολή απο έναν εκπαιδευμένο νού είναι υπόθεση ρουτίνας για τον γνώστη.

Ναι! Αυτό ακριβώς συμβαίνει.
Θυμάμαι ένα περιστατικό που έγινε όταν ήμουν στα 17.
Κάποιος ήρθε στην παρέα μας κι έλεγε πως είναι <μάγος>.
Μας είπε να μπλέξουμε τα δάχτυλα των δυο χεριών μας.Τα χέρια μας μεταξύ τους.
Το κάναμε.
Μας υπέβαλε προφανώς τη σκέψη ότι δεν θα μπορούμε να τα ξεμπλέξουμε.
Ε, λοιπόν όντως ήταν αδύνατον!
Θυμάμαι ότι προσπαθούσα,και στο τέλος φοβήθηκα.
Ένας της παρέας μόνο κατάφερε αμέσως να τα ξεμπλέξει.
Προσωπικά,Yngwie, ΄σ'αυχαριστώ για το τόσο σημαντικό μήνυμα.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 14:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Yngwie σε ευχαριστουμε για τις τοσο ενδιαφερουσες πληροφοριες.
Η εξηγηση της προβολης με καλυψε απολυτα.

H zωη ειναι ενα συντομο σχολειο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 17:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά πολλύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σου Yngwie.

quote:
Να προσθεσω φιλε και αυτον που εβηχε και το κεφαλι του κοβοταν και την κοπελα που αλαζε ρουχα σε 1 δευτερολεπτο!

Ναι έχεις δίκιο Κώστα τους ξέχασα αυτούς.

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελασγός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
225 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2004, 17:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελασγός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Δεν έχω δει την εκπομπή και δεν μπορώ να φέρω γνώμη…μια σκέψη μόνο…
Σας έχει περάσει από τον νου ότι μπορεί να πρόκειται για χειρισμό της φυσικής ιδιότητας του χρόνου να είναι ασυνεχής ;
εάν κάποιος γνωρίζει περισσότερα για το θέμα καλό θα ήταν να μας ενημερώσει…

Φιλικά

Πελασγός


(=|=)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2005, 16:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΜΥΗΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ Η ΨΩΡΟΠΕΡΗΦΑΝΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΜΥΗΤΟΥΣ

Πρέπει αν είσαι μυημένος κάπου;

quote:
Ετσι λοιπόν και αυτοί οι άνθρωποι που ανήκουν στην κατηγορία των δημιουργών παραισθήσεων (illusionists) ,μετά απο πολύχρονες ασκήσεις και πιθανά και ενισχυμένες απο ένα φυσικό ταλέντο, είναι ικανοί να κάνουν σε ένα "αδύνατο" μυαλό ότι προβολή μπορεί να φανταστεί ο νούς τους.

Προβολή λογικά εικόνων... Πως μπορεί κάποιος να εξασκηθεί πάνω σε αυτό;

Φιλικά, Νότης!

"Παντεπόπτης Οφθαλμός"

"Πανδαισία Θαυμάτων..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 15:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.ellusionist.com/Them-Totally-Hidden-Extreme-Magicians.htm?source=overture ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 16:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.penguinmagic.com/browse.php?page=2&perpage=10&category=levitation&searchString=&tr=26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Basilhs-88
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 17:40:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Basilhs-88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Loipon epeidh ginete ligo kourastiko to thema.. eipa 2 - 3 pragmata sto thema me thn mageia. edo tha sas apokalipso merika mystika.

Katarxas na sas pw oti eimai erasitexnhs magos kai exo thn tyxh na einai sigxorianos mou o megalyteros magos ths ellados (apo tous kalyterous sthn europh).

1) To kolpo pou peftei to kefali sta xeria einai aplo! O Magos foraei patentarismeno sakaki! (den sas dino to egrafo ths patentas giati edosa arketa gia na to brw)

2) Otan kapoios pernaei mesa apo to tzami.. apla to tzami den yparxei ekei!

3) Iparxoun eidika aorata PANAKRIBA nimata ta opoia kanoun diafora antikoimena na petoun

...ftanei toso! perisoteres plhrofories ... allh fora!

Filika, Basilhs

I Don't Believe in Magic! ... cause i'm a Magician!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Basilhs-88
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 17:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Basilhs-88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ksexasa na sas pw oti ta pothria spane me "koimata"! den mou erxete tora alla kserw mia siskeyh gia magous eidika pou ekpempei ayta ta koimata kai spane ta pothria!

E AMAN !! EIDATE TI ME KANETE???? APOKALYPTO TA MHSTIKA THS DOULEIAS MOU...

alla to aksizete!

;)


I Don't Believe in Magic! ... cause i'm a Magician!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy