ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ... ΜΗΠΩΣ???...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 13:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΥΝΕΒΗ ΠΡΙΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΙΧΑΜΕ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ...ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΥΡΥΧΩΡΗ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΥΛΗ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΧΑΛΑΓΑΝ ΒΡΥΣΕΣ ΞΑΦΝΙΚΑ,ΕΣΠΑΓΑΝ ΠΟΜΟΛΑ,Κ.Α. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΧΕ ΦΡΑΞΕΙ ΤΟ ΑΠΟΧΕΤΕΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΣΑΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΟ ΒΟΘΡΟ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑΝ ΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΟΓΑΚΙ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ...
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΛ...ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΛΑΤΟΥΣ ΡΑΦΙ,ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ ΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΧΕΡΙ...!
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΩΣ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΝΙΩΣΕ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΥΡΑ ΠΙΣΩ ΤΗΣ,ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ(ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ).ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΝΤΟΝΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΙΣ!
ΚΟΥΝΙΟΝΤΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ,ΕΤΡΙΖΑΝ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΣΥΡΣΙΜΟ ΑΛΥΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ!ΤΟ ΠΙΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ, ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ...!
ΑΝ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ,ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ...ΑΚΟΥΓΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΙΑ ΒΑΡΙΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΦΩΝΗ ΝΑ ΜΟΥΡΜΟΥΡΙΖΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ...!ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...

ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ, ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΓΚΥΩΜΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ...

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ...ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ...NEFERTITY

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 14:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ?ΠΕΙΤΕ ΤΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ...
ΕΠΙΣΗΣ,ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ή ΚΑΚΑ?ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ/ΖΗΜΙΕΣ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 15:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


nefertity μπορεις να δωσεις στοιχεια που βρισκεται αυτο το σπιτι??

Μπορει και καποιος αλλος να εχει ζησει σε αυτο και να ειχε παρομοιες εμπειριες...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 15:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καλοσορίζω και εγω στο forum Nefertity ελπιζω οτι η πορία σου εδω θα σου προσφέρει γνωση.

Είσαι στο σωστο forum, εδω μπορεις να βρεις τις απαντησεις που αναζητας, δεν εχεις παρα να κανεις μια αναζητηση. Μπορεις ακομη να βρεις απαντησης στο τοπικ αυτο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2575

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 19:26:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ενδιαφερων η ιστορια σου,
Εμαθες ποσο παλιο ηταν το σπιτι ποιοι κατοικουσαν πριν απο εσας?
Που περιπου βρισκεται αυτο το σπιτι?


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 20:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ FORUM!ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΑΛΙΟ...Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΠΙΤΟΝΟΙΚΟΚΥΡΗΣ ΔΕΝ ΕΜΕΝΕ ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΤΟΥ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alma libre
Νέο Μέλος

Bulgaria
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 21:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alma libre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα nefertity και καλωσηλθες. Ειμαι κι εγω καινουριο μελος και προσπαθω με την βοηθεια των υπολοιπων να βρω λογικες απαντησεις σε καποιες αποροιες μου. Οσον αφορα το σπιτι εχω απλα ακουσει για τα λεγομενα poltergaist τα οποια ειναι ταραχοποια πνευματα που στοιχιωνουν σε καποιο σπιτι, με σκοπο να τρομαζουν τους ιδιοκτητες. Αυτο ακριβως μου θυμισε η δικη σου περιπτωση, η οποια θα ελεγα οτι ειναι αρκετα τρομακτικη και απορω πως καθοσασταν σε εκεινο το σπιτι. Στο δικο μας σπιτι αυτο που ειχε συμβει ηταν πριν απο 9 περιπου χρονια. Το σπιτι εχει δυο οροφους και ενω ημασταν στον κατω ακουγαμε διαφορους ηχους στον πανω. Στην αρχη τους ακουγε η μητερα μου, αλλα ενα μεσημερι οπως τρωγαμε ακουμε στον πανω οροφο να μετακινουνται βαρια επιπλα και να ανοιγοκλεινουν οι μεσεες πορτες του σπιτιου. Αμεσως αφησαμε το φαγητο και τρεξαμα ολοι επανω και ειδαμε τα παντα στη θεση τους.Αυτο γινοταν για αρκετο καιρο, ωσπου το συνηθησαμε. Τωρα πλεον μενουμε στον πανω οροφο και εχουμε νοικιασει τον κατω. Ενα απογευμα οι γονεις μου ειχαν φυγει απο το σπιτι και τους ειδε η νοικαρα μας οτι βγηκαν. Μετα απο 1 ωρα περιπου αυτη στον κατω οροφο ακουσε το καζανακι του επανω οροφου,(ειναι ετσι οι σωληνες που κανει χαρακτηριστηκο και ξεκαθαρο ηχο)και φυσικα παραξενευτηκε. Ανεβηκε απο πανω, χτυπησε την πορτα αλλα κανεις. Μας εχει πει οτι εχει ακουσει πολλες φορες και βηματα ενω λοιπουμε, οπως και μεταφορα βαριων επιπλων. Πλεον ομως επειδη οταν ειμαστε εμεις μεσα δεν εχουμε δει κατι, απλα με τον καιρο δεν δινουμε τοση σημασια. Αλλο πραγμα ειναι αλλωστε να βλεπεις και αλλο να ακους. Το πρωτο ειναι πολυ πιο τρομακτικο. Τουλαχιστον ετσι νομιζω....

apΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 22:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H MAMA MOY MOY EIΠΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΥΜΒΑΝ...ΕΙΧΕ ΤΥΛΙΞΕΙ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΜΟΚΕΤΕΣ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΥΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΤΙΣ ΒΡΗΚΕ ΟΛΕΣ ΠΕΤΑΜΕΝΕΣ ΚΑΤΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 19:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα παιδια. Νefertity να σε ρωτησω κατι.Στο σπιτι ειχες παρατηρησει σε καποιες γωνιες η'εστω σε καποια σημεια μαυρες γραμμες? Κατι σαν μουτζουρες?Λες κ εχουν προκλιθει απο φωτια? Ειναι σημαντικο αυτο που σε ρωταω.Εχω ζησει τετοια εμπειρια με συγγενη μου και γνωριζω.Να περνατε καλα!

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 21:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ...ΑΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ,NEFERTITY

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 21:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ELFISH DIMO,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣΓΡΑΜΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ?ΧΘΕΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 21:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νefertity οπου υπαρχει φαινομενο ταραχοποιων πνευματων να ξερεις οτι αφηνουν και τα σημαδια τους.Οι γραμμες ειναι σημαδια τα οποια μενουν.Αν υπηρχαν τετοια τοτε θα ειμασταν σιγουροι..

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ίδιο έπαθα και εγώ αλλά δεν φταίνε τα στοιχεία, Όταν μου αγόρασε ο μπαμπάκας το σπίτι μου όλα έδειχναν κανονικά όταν πήγα να το δω, μα όταν μπήκα, βρύσες έσπαγαν μόνες τους, ήχοι τρομακτικοί ακουγόντουσαν όλα χαλούσανε μέχρι που πήρα την απόφαση να τα φτιάξω σιγά σιγά όλα και τελείωσε η υπόθεση, όσο αφορά τους ήχους, οφείλεται στην διάφορα ηχομόνωσης, είχα συνηθίσει πολύ την ησυχία, ενώ εμένα σε ολοκαίνουρια πολυκατοικία, αυτή είναι λίγο παλαιότερη και στην αρχή μου έκανε μεγάλη εντύπωση, ανυπόφορο ήταν, μέχρι που το συνήθισα.

Όσο για τις αλυσίδες κάτω από το κρεβάτι,,, μου φαίνεται ότι αυτές τις έχω ακόμα.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 10:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nefertity παραπανω ανεφερες για κοκκινες και μπλε γραμμες.Αυτες δεν εχουν να κανουν με ταραχοποια πνευματα.Αλλου ειδους χρωματος γραμμες η'σχεδια αναφερονται σε τελετουργιες και σε επικλησεις πνευματων..
Κοιτα πολυ καλα οτι φωτογραφιες εχεις απ το αλλο σπιτι γιατι μπορει να παρατηρησεις τιποτα το περιεργο..

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 15:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ.. ενδιαφέρον φίλη μου. Τυχαίνει να μένω και ‘γω στον Κορυδαλλό και μου κίνησε την περιέργεια το μήνυμά σου.

Σέβομαι την άποψή σου, οτι δεν θέλεις να γράψεις περισσότερα για το που είναι το σπίτι, αλλά αυτό θα βοηθούσε πιο πολύ από οτιδήποτε άλλο. Δηλαδή να μαθαίναμε που βρίσκεται, ποιοι έμεναν πριν σε αυτό και αν υπήρχε καμιά περίεργη ιστορία που να το «βαραίνει».

Τουλάχιστον έχεις κάνει καμιά έρευνα για τους προηγούμενους ιδιοκτήτες?

Φιλικά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 18:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ!ΕΙΡΗΝΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ Ε-ΜΑΙL ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΣΑΣ...
ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΔΡΥΜΗΤΕΡΗ...

ΦΙΛΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 23:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφερον θεμα φιλτατη nefertity.....καλως ηρθες στην παρεα μας....
Τα στοιχιωμενα σπιτια παντα ηταν και ειναι ενα φαινομενο που ερεθιζει τον ανθρωπο....
Η υπαρξη μιας οντοτητας σ'ενα χωρο ειναι κατι που τρομαζει και φερνει την ανασφαλια....συναμα και την περιεργια και την θεληση για ερευνα....
Καλο θα ειναι να γινει και σε αυτη την περιπτωση....


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 10:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας παιδια. Οπως ξερουμε τα στοιχειωμενα σπιτια φιμηζονται για την υγρη και ψυχρη ατμοσφαιρα τους.Ειναι τοποι που χαρακτηριζονται ως σταυροδρομια αλλων διαστασεων.Ετσι γραφεται και ετσι ειναι τελικα.Εχω δει πολλα πραγματα και πραγματικα ειμαι της αποψης οτι 'ολα ειναι πιθανα'...Οποιος εχει καλη προταση για καμια ερευνα σε σπιτι να με ενημερωση.Ειμαι in. Να περνατε καλα! 'Το Ξωτικο'

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 11:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη nefertity

Σου έχω στείλει e-mail.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 13:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τους φίλους μου Elfish Dimo και Ειρήνη για τα e-mail.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 19:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θέλετε να ψάξετε το θέμα με το σπίτι είναι καλό να ξέρετε και πώς να προστατευτείτε από ενδεχόμενα δυσάρεστα νομίζω ότι ένα πνεύμα εγκλωβισμένο σε ένα χώρο δεν θα ενοχλούνταν τόσο από την παρουσία κάποιου νέου ιδιοκτήτη από την παρουσία μια ομάδας νέων όμως που θα πήγαιναν με μόνο σκοπό το να πάρουν στοιχεία για το πνεύμα και πιθανός να προσπαθήσουν να του ταράξουν την ησυχία μάλλον θα το εξαγρίωνε καλό θα ήταν λοιπόν να διαβάσετε όλοι το θέμα ποτηράκι και να πάτε κει με μόνο σκοπό το να βοηθήσετε το πνεύμα αν και εγώ δε θα το έκανα χωρείς την παρουσία κάποιου Μύστη η τέλος πάντων κάποιου που να ήξερε τι κάνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 22:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ φίλε CRYSTAL_TEAR,συμφωνώ με αυτά που λες και έχω όλη την καλή διάθεση να το κάνω,αλλά πως?Θέλω να πω πως για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να βρεθεί τρόπος να μπούμε στο σπίτι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 00:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να πω στο φίλο μου Elfish dimo πως έχω ψάξει όλες τις φωτογραφίες και δεν έχω βρει κάτι ύποπτο...βέβαια δεν έχω πολλές φωτογραφίες από αυτό το σπίτι.Επειδή όμως έχω κασσέτες από την κάμερα,θα τις δω όλες με προσοχή για τυχόν σημάδια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 12:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera fili mou k kalos hr8es sthn parea
me thn istoria sou mou 8imises to ergo "oi alloi"
H apopsi mou mhn kanete tpt xwris na einai kapoios
pou exei gnwshs sto 8ema.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Προσωπικά (εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι ) ο μόνος σκοπός που είχα ήταν να πάμε με την φίλη να το δούμε απ’ έξω και έτσι σημειώνοντας την διεύθυνσή του να κοιτάξω αν μπορώ να βρω περισσότερα στοιχεία γι’ αυτό. Τίποτα παραπάνω.

Ναι ‘στε καλά.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 21:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θές να μου πεις δλδ οτι δεν ειναι ευκολη η προσβαση γιατι πεοφανος το σπιτι ειναι καποιου αλου. Δεν γνωριζω αγαπητη πως μπορεις να μπεις αλλα σου ξανα λέω οτι εγω δε θα το εκανα ετσι απλα...
nefertity μπορεις να μαθεις την ιστορια του σπιτιου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 21:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η Crystal_tear,επειδή αύριο φεύγω τριήμερη δεν θα μπορέσω να ψάξω για πληροφορίες αλλά θα προσπαθήσω να βρω αν έχουμε κάποιο χαρτί με το όνομα του ιδιοκτήτη και παραπάνω στοιχεία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 01:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους φίλοι μου.Θέλω να ζητήσω μια χάρη.Επειδή πήρα απόφαση να ερευνήσω το σπίτι και την ιστορία του,θα ήθελα όποιο αξιότιμο μέλος του forum ενδιαφέρεται για την έρευνα του θέματος,να επικοινωνήσει μαζί μου είτε γράφοντας στο topic,είτε στέλνοντάς μου e-mail:www.nefertity12003@yahoo.gr. Επίσης,μήπως ξέρετε κάποια συγκεκριμένη ομάδα ερευνητών που μπορόύν να βοηθήσουν?

Περιμένω τις απαντήσεις σας.

Ευχαριστω,nefertity...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BloodyHeaven
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 13:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyHeaven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορει να γινω επιπεδος κυνικοσ και ορθολογιστης αλλα αυτο που εχω να πω για τα φαντασματα και τα στοιχεια για περιεργου ηχους και ονειρα ειναι οτι δεν τα πιστευω. Ενταξει καλα τα θριλλερ καλο και το poltergeist καλος και ο Εξορκιστης αλλα νομιζω οτι μπορουν να μεινουν στα πλαισια και μονο του κινηματογραφου. Αυτο που δεν θα αρνηθω ομως ειναι η υπαρξει του χωροχρονου. Αν λοιπον δεχτουμε επιστημονικα πως εχουν τα πραγματα δεν θα μπορουσαμε να αποριψουμε οτι στο ιδιο σπιτι μπορουν να ζουν πολλαπλες οικογενειες - ατομα που απλα ζουν σε διαφορετικη διασταση του χρονου ομως ακριβως στον ιδιο χρονο. Πολυ απλα στο σημειο που καθεστε αυτη την στιγμη και ισως να διαβαζετε αυτο το post μπορει διπλα σας να περιφερονται αλλα ατομα διαφορετικης χρονολογικηε διαστασης. Τωρα πως αυτα μπορουν να γινουν αντιλειπτα απο αλλους? Σε αυτο θα ηθελα και γω μια απαντηση.Οσο για τους περιεργουσ ηχους και τα πεσμενα περιοδικα το μαυρο αλογακι στην αποχετευση... Ε καλα γνωστο ειναι οτι το βραδυ επικρατωντας ησυχια οι εξωτερικοι ηχοι γινονται περισσοτερο και εντονοτερα αντιλειπτοι τα πεσμενα περιοδικα θα μπορουσε να ηταν περιοδικα τα οποια διαβαστηκαν και απλα τα παρατησατε αφελως γιάυτο και ισως να μη ντο θυμωσαστε τωρα για το αλογακι καλα να ειναι ο αδερφουλης σου και τα παιχνιδακια του εχω ριξει και γω πολλα παιχνιδια μου δεν πολλα και διαφορα περιεργα μερη οπως και στο πληντυριο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 00:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Bloody Heaven σέβομαι τις απόψεις σου και σε ευχεριστώ που απάντησες και είπες τη γνώμη σου.Η πιθανότητα που ανέφερες με βοήθησε πολύ καθώς δεν την είχα σκεφτεί.Αν μπορείς πες μου περισσότερα για το φαινόμενο αυτό.

Εγγυώμαι πως όλα τα γεγονότα που αναφέρω παραπάνω είναι πραγματικά.
Ειδικά το γεγονός με τα περιοδικά ήταν εξωφρενικά παράξενο καθώς η μητέρα μου τα είχε τοποθετήσει μέσα-μέσα καθώς είναι πολύ τακτική...

Το ξέρω πως είναι δύσκολο να πιστέψεις κι εσύ και ο καθένας στο Forum τα παραπάνω γεγονότα και είναι φυσικό να είσαι επιφυλακτικος.

Με αγάπη και σεβασμό,Nefertity...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria28
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 17:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria28  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος maria28  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗTΕ EVIL,

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ...

ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ?


mariaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy