ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΜΟΥΣΙΚΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2004, 23:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ .

ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ, ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ,ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ Ο ΑΚΡΟΑΤΗΣ ΑΡΚΕΤΑ, ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΛΩΔΙΑ ΡΥΘΜΟΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ Ο ΑΚΡΟΑΤΗΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΥΤΗ ,ΕΘΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ IQ ΤΟΥ .

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 10:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ GREG

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΦΙΛΕ GREG ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΟΥΣΙΚΗ?
ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ?

ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ.

ΕΡΡΩΣΘΕ

ΧΑΙΡΕ ΕΝ ΕΙΡΗΝΗ

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ.
ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΛΕΙΣΤΑ.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 19:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ


ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΕΔΩ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 20:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη, αγαπητέ μου, αλλά πού "εδώ" εννοείς;

Και εν πάσει περιπτώσει πες μας τουλάχιστον τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να μας πεις ποιό είναι το θέμα.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2004, 20:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GREG ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΑΣΟΥΜΕ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μουσική είναι το Βαλς επάνω και κάτω από τις Σκιές...

Είναι εκείνη που θα σε βάλει να χορέψεις μαζί με τα κοπάδια και με τους λύκους, εκείνη που όταν την ανακαλύψεις θα σε γητέψει!!!

Εκείνη, όταν σε χρωματίσει θα σου δείξει ποιο είναι το λευκό και ποιο το μαύρο!!!

Εκείνη που θα σε κάνει Ακροβάτη...

Προσκυνώντας στην Πεμπτουσία της "Μαγείας" ανακαλύπτεις την Έκσταση για να απλωθείς σαν Ενέργεια μέσα στην Δόνηση της Ψυχής..!!!


Δώσε μερικά στοιχεία....


Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 22:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ


ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΡΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΕΙΣ:

1. ΑΥΤΗ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΒΑΒΥΛΩΝΙΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
2. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΗΣ Η ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ (ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ).
3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΙΧΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
4. Η ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
5. ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ,ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΙΕΡΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ.
6. ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΘΙΣΜΟ
(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΡΟΘΥΜΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ )


ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 01:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα ήθελες να μας πεις τί κριτήρια ζητάς και τί διαθέτεις εσύ;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 01:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, δεν ξέρω εάν έχω καταλάβει καλά αυτό που λες για το είδος της μουσικής που αναφέρεσαι αλλά εάν έχω καταλάβει καλά, σου λέω πως η μουσική υπάρχει για να αισθάνεσαι την μαγεία της ελευθερίας!
Εάν η μουσική δεν σε κάνει να νιώθεις ελεύθερος τότε νομίζω πως δεν μιλάμε για μουσική!!

Δεν ξέρω πόσο αυστηρά είναι τα κριτήρια σου αλλά αυτό που λες μου μοιάζει λίγο με προσυλητισμό!!

ίσως θα μας βοηθήσεις λίγο να μας εξηγήσεις όταν λες εθισμό τι εννοείς???

Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2004, 20:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΤΙ ΚΡΙΤΗΡΙΑ .
ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΟ ΔΥΝΑΤΩΝ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΑ .
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΑΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΓΝΩΜΗ .ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΩΣ.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ SIMORI.

ΠΟΛΥ ΕΥΛΟΓΑ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΗΛΥΤΙΣΜΟ ΑΚΡΙΒΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ .ΟΤΙ ΑΝ ΑΥΤΗ TΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤHN
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΧΕΡΙΑ ΚΑΗΚΑΜΕ KAI ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 01:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GREG,

1. Αυτά είναι όλα όσα ζητάς να έχουν οι υποψήφιοι συνεργάτες; Αν όχι, πες μας και τα υπόλοιπα...
2. Πώς θα πιστοποιήσεις αυτά τα χαρακτηριστικά σε όσους ενδιαφέρονται;
3. Εσύ προσωπικά πληρείς τις προϋποθέσεις αυτές;
4. Ξέρεις αν υπάρχουν άλλοι που να έχουν πειραματιστεί ανάλογα και με τί αποτέλεσμα;

Σ' ευχαριστώ.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝ
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 21:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ GREG! ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΘΕΤΗΣ,ΜΟΥΣΙΚΟΣ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ? ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ? ΜΕ ΤΙ ΕΡΕΥΝΑ Ή ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΕΘΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΙQ? KAI TEΛΟΣ ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΒΥΛΩΝΙΟΥΣ ΠΩΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΧΟΙ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ? ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΒΑΒΥΛΩΝΙΟΙ ΟΜΙΛΟΥΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 02:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ


ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ.
ΑΣ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ,ΕΥΘΥ ΜΟΥ ZADOK ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ .
1. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ (ΚΑΙ ) ΤΕΛΕΙΟΣ ΜΑ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΨΕΓΑΔΙ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.
2. ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΑ
3. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΡΚΕΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΙΣΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΘΕΣΩ ΩΣ ΕΡΩΤΗΣΗ .ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΤΕ ΕΝΑ ΜΕΣΟΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΡΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ,ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΟΣΟ ΕΙΡΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑΣ <<ΕΡΓΑΛΕΙΟ >> ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΜΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΙΡΗΝΙΚΑ ;
4. ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝ (ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ )


ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ .
1. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΑΡΙΣΤΕΥΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΠΕΝΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ .
2. ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΘΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
3. ΟΙ ΒΑΒΥΛΩΝΙΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ,ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΕΞΕΛΙΣΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ .


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 02:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Η ΤΑΣΗ ΤΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 03:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GREG,

σ' ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις, αν και αυτή τη φορά λίγο το συντακτικό σου με έχει μπερδέψει.

Εν πάσει περιπτώσει, είμαι "ευθύς" όπως γράφεις και εκ πεποιθήσεως, αλλά και λόγω ιδιότητος. Είμαι μουσικολόγος και έχω κάνει πολλά τέτοια πειράματα. Νομίζω ότι ξέρω για τί πράγμα μιλάς.

Δεν ξέρω αν νομίζεις ότι μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, πάντως αν το αποφασίσεις, θα ήθελα να ξέρω για τί πρόκειται ακριβώς και θα χαρώ να το κάνω. Δεν μπαίνω ποτέ στα "βαθιά" χωρίς "βατραχοπέδιλα".


Να 'σαι καλά!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 22:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ZADOK


ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΕΡΙ ΤΗΝΟΣ ΠΡΟΚΡΙΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΥ.
ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΧΩΡΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ,ΑΝ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΘΙΣΜΟΥ .
ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΜΙΑ ΙΔΙΟΡΡΥΘΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ , ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΗΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ .
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΙΧΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΥΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΘΙΣΜΟ , ΑΥΤΟΣ ΛΟΙΠΩΝ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ RONIE JAMES DIO ΚΑΙ ΠΕΖΕΙ HEVY METAL ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 23:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GREG,

φυσικά και έχει αυτή την ικανότητα η μουσική (ανάλογα την περίπτωση), θα πρόσθετα δε ότι γενικά η μεθοδευμένη πρόκληση κραδασμών (δεν λέγεται απαραίτητα "μουσική" αυτό, αλλά αποτελεί τη βάση για τη μουσική) μπορεί να προκαλέσει ποικίλα αποτελέσματα τόσο στον άνθρωπο όσο και στο περιβάλλον...

Τον καλλιτέχνη που ανέφερες δεν τον γνωρίζω, αλλά προσωπικά έχω ασχοληθεί πολύ με τέτοιου είδους έρευνα και είναι γνωστό π.χ. ότι συγκεκριμένα μουσικά θέματα χρησιμοποιούνται ακόμα και για "θεραπεία".


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 23:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ZADOK


ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΕΡΙ ΤΗΝΟΣ ΠΡΟΚΡΙΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΛΟΓΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΥ.
ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΧΩΡΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ,ΑΝ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΘΙΣΜΟΥ .
ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΜΙΑ ΙΔΙΟΡΡΥΘΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ , ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΗΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ .
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΙΧΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΥΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΘΙΣΜΟ , ΑΥΤΟΣ ΛΟΙΠΩΝ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ RONIE JAMES DIO ΚΑΙ ΠΕΖΕΙ HEVY METAL ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 23:41:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλας για την "αντικειμενικη μουσικη"οπως την ορισε και χρησιμοποιησε ο Γκουρτζιεφ?
Μαλλον οχι,γιατι ο συγκεκριμενος μουσικος και εδος μουσικης,
εχουν αρνητικη δραση στο ψυχονοητικο,απ'οσα ακουσα προσωπικα...
Αν ξερεις τον κιθαριστα της τζαζ,τον Τζον Μακ Λαφλιν=Μαχαβισνου Ορκεστρα,κλπ χρησιμοποιησε κλιμακες,προσπαθωντας να κανει
αγγελικες επαφες.


Edited by - Helios on 28/02/2004 23:43:13

Edited by - Helios on 28/02/2004 23:45:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 00:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ξερεις τον κιθαριστα της τζαζ,τον Τζον Μακ Λαφλιν=Μαχαβισνου Ορκεστρα,κλπ χρησιμοποιησε κλιμακες,προσπαθωντας να κανει
αγγελικες επαφες.

Είναι όντως γνωστός και γι' αυτό.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 18:29:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

GREG ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΤΕΡΑ...

"ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ..."ΕΙΠΕ Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΗΛΙΟΣ...ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩΠΩΣ ΠΛΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...

ΑΦΟΥ "Η ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΤΟΥ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΣΜΟΥ" ΕΜΠΟΤΙΖΕΙ "ΕΝΕΣΙΜΑ" ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΩΝ "ΤΡΕΝΤΥ"...

(ΣΑΝ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΣΙΤΩΝ...ΣΑΠΙΑ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΜΑ ...ΜΕ "ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΝΟΣΤΙΜΙΑΣ"....ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ...ΚΟΝΣΕΡΒΑΣ ΕΥΘΥΣ ΑΜΕΣΩΣ.. ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ...)

ΠΥΘΙΑΤΜΑ...

ΔΕΙΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ:

MOYΣΙΚΗ + ΨΥΧΗ


Listen to the rythm of the Universe

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/02/2004 18:39:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 23:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ


ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ZADOK ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΚΟΥΡΤΖΙΕΦ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ,ΑΝ ΚΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΟΥ ,ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙΣ .ΤΟΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ ΤΗΣ ΤΖΑΖ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΨΑΞΩ.

ΣΤΟΝ ΑΤΜΑ

ΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 23:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GREG,

να 'σαι καλά!

Μια και δε μας συναντάς σε άλλα τόπικς, να σου διευκρινίσουμε ότι τόσο εγώ, όσο και η αγαπητή ΑΤΜΑ είμαστε θηλυκού γένους.

Έχω διαβάσει κάποια βιβλία σχετικά με τον Γκουρτζίεφ, αλλά δεν έχω υπόψιν να έχει αναφέρει κάτι νέο σε σχέση με τη μουσική.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 00:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΡΙΑ ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑ ZADOK ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ


ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΚΟΥΡΤΖΙΕΦ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ,ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙ ΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.

Υ.Γ. ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ;


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 01:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GREG (ή μήπως έπρεπε να σε προσφωνήσω ανάλογα: "Κύριε";;;)

δε νομίζω ότι ο Γκουρτζίεφ ήταν μουσικός. Μάλλον καμία βασική σχέση δεν είχε...

(Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει περισσότερα γι' αυτόν)


Προσωπικά, όπως σου έγραψα παραπάνω είμαι μουσικολόγος. Οι σπουδές μου (αφού παράτησα την αρχιτεκτονική κι άφησα άλλους να δουλεύουν το γραφείο) ξεκίνησαν από ιστορία τέχνης (μουσικολογικά), πέρασα στη σύνθεση (με ειδίκευση θέατρο- κινηματογράφο), μουσική τεχνολογία και έφτασα μέχρι διεύθυνση ορχήστρας.
Παίζω βιολί και πιάνο (όπως όλοι).
Στην Ελλάδα έχω ασχοληθεί με παραγωγή μουσικής και δισκογραφία.
Για προσωπική χρήση, έχω και ένα στούντιο.

Αυτά (νομίζω ότι το CV είναι πλήρες)! Εσύ;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 02/03/2004 01:51:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 01:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΑΚΟΥΩ ΜΕΤΑΛ -ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Ο ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΗΕΛΙΟΣ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΨΥΧΟΝΟΗΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ- ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΥΤΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΨΑΞΙΜΟ ΤΟΣΟ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΙΧΟΥΡΓΙΚΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΚΡΟΑΤΕΣ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΟΣΤΕ ΚΥΝΗΓΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GREG
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 22:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΡΙΑ ZADOK ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ


ΚΑΤΑΡΧΑΣ Ο ΓΚΟΥΡΤΖΙΕΦ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΕ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΠΑΣΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΑ ΚΑΠΟΤΕ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ;


ΚΥΡΙΕ GRETEL ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ


ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΤΟΥ ΕΙΚΟΣΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΕ ΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ ΤΟΥ ΕΙΚΟΣΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ,ΕΛΕΓΕ, ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΛΙΓΟ ΟΥΤΕ ΠΟΛΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ,ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΙΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΜΙΓΑ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΕΚΦΥΛΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΑΣ.


ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ


Υ.Γ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΤΕ ΟΠΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΜΟΖΕ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 22:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΤΑΡΧΑΣ Ο ΓΚΟΥΡΤΖΙΕΦ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ.

Κύριε GREG, (επέτρεψέ μου να ακολουθήσω το εθιμοτυπικόν, λοιπόν)

σε καλησπερίζω και εγώ!

Τί άλλο ήταν ο Γκουρτζίεφ; (Μη με παρεξηγείς, αλλά είμαι λίγο δύσπιστη με όλους αυτούς που δηλώνουν λίγο μουσικός, λίγο φιλόσοφος, λίγο γναθοχειρούργος, λίγο μάγειρας κλπ.
Γιατί άλλο θεία επιφοίτησις και... τσουπ, βαφτίζεται ο δούλος του Θεού μουσικός κι άλλο σπουδάζω το αντικείμενο.)

Το στούντιο το έχω σπίτι, αλλά ανάλογα με το τί χρειάζεσαι, μπορεί να κανονιστεί και κάτι πιο "επίσημο"...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 02/03/2004 22:58:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 03:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ GREG,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΚΕΜΕΝΙΚΗ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΙΩΝΟΥΜΕ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΟΥΣΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ -ΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΙΣΣΑ ΖΑΝΤΟΚ- ΔΙΣΚΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ. ΑΑΑΑΡΡΓΓΗ. ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΤΕΧΝΗ ΕΙΤΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΤΕ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΕΙΤΕ ΠΟΙΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΨΥΧΟΝΟΗΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΜΥΗΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.


ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 03:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΖΑΝΤΟΚ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΘΙΒΕΤΑΝΙΚΑ ΜΑΝΤΡΑΜ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 04:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ... Αγαπητή gretel,

έχω ασχοληθεί πολύ με τη θρησκευτική μουσική ανά τον κόσμο.

Ακόμη μελετάω το θέμα, γιατί στην τέχνη όπως και στην επιστήμη δεν υπάρχει τέλος.



Το 'χω ξαναγράψει: είναι κρίμα που δεν μπορούμε ν' ανεβάσουμε ήχους...

Μπορείς να πετύχεις πολλά με ήχους, αλλά θέλει πολύ δουλειά...


(Μου φαίνεται ότι η ATMA ξέρει... Πού είσαι συνταξειδιώτισσα;
Άσ' τους κι έλα εδώ...)


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy