ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "Επιμύθιο της Αποκριάς 2004 - Θέματα Καρδιάς"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 05:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να στεγάσει τις απόψεις που αφορούν συμπεράσματα, διαπιστώσεις, συνειδητοποιήσεις, μεθερμηνείες κ.ά. σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε) "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"... καθώς και σχετικά με την παραπάνω συζήτηση μηνύματα των σελίδων 2 & 3 του Θέματος Διαπιστώσεις......, πιθανώς και άλλων... θεμάτων.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 06:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Zadok(από Διαπιστώσεις......, μήνυμα 24/02/2004 : 01:05:01)
quote:
Εν πάσει περιπτώσει, δεν είμαι εγώ αυτή που θα συνεχίσω την κουβέντα επί του θέματος και δε μ' ενδιαφέρουν τα προσωπικά σας στην τελική, μου αρκεί ότι αναγνωρίζετε ότι μπορεί και να μην πράξατε τα δέοντα ως οφείλατε.
(τα bold από Admin)

Για να μην ξεχνιόμαστε... δήλωσα ακριβώς τα εξής:

quote:
Θέλω να σας εκμυστηρευτώ σχετικά με τη Συμμετοχή μου στην ενλόγω Συζήτηση, ότι έχω τη Συνείδησή μου απόλυτα καθαρή. Το μόνο σφάλμα που θα μπορούσα να καταλογίσω στον εαυτό μου είναι ότι δεν κλείδωσα το Θέμα πιο νωρίς, πριν "διοχετευτούν" και άλλες λασπολογίες, "δήθεν" προσωπικές πληροφορίες κ.λπ.., ειδικά από τη στιγμή που ο ένας εκ των εμπλεκομένων, ο reptilesalonica, επέλεξε προφανώς να σταματήσει να συμμετάσχει και του αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια γι'αυτό, εάν εξαιρέσουμε το τελευταίο μήνυμα όπου, ίσως δικαιολογημένα ενσκύπτει ελαφρώς στο μικρόβιο της συνωμοσιολογίας...
Ίσως πάλι, για κάποιους λόγους, να χρειάζονταν να γίνει όπως έγινε... δεν μπορώ να γνωρίζω...

Αναφέρομαι μόνον στο ζήτημα της έγκαιρης ή μη απενεργοποίησης του Θέματος για τους λόγους που σαφέστατα δηλώνω και σε τίποτε άλλο! Γι'αυτό μάλιστα δηλώνω επίσης ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Πάντως, πράγματι, αποδέχομαι όποια πιθανή ευθύνη για το συγκεκριμένο και όχι για κάτι άλλο!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 06:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
"Let us not look back in anger or forward in fear, but around in awareness."
James Thurber


Seeking...Looking...
Listening...
Always moving on...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 06:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
1900:
quote:
"Let us not look back in anger or forward in fear, but around in awareness."

Συμφωνώ απόλυτα!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 09:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό
Καλημερα σας.

Οι αποψεις μου και οι γνωμες μου φυσικα και δεν ειναι αμετακινητες.
Καποιος με αμετακινητες ιδεες,αποψεις και γνωμες δεν νομιζω οτι θα αντεχε για πολυ σε τουτο το φορουμ,κοινως θα την εκανε με ελαφρα.
Πιστευω οτι αυτο εχει φανει απο τα οσα ποστ (εκτος αχλαδοτυρου)εχω γραψει κατα κυριο λογο.
Δεν μπορω να πω οτι γνωριζω πολλα για τα τοπικς των φορουμς που ειναι στα ψηλα και για αυτο εχω περιοριστει στα χαμηλα-και δεν συμμετεχω για αυτο τον λογο στις συζητησεις αυτων των τοπικς.
Δεν σημαινει οτι δεν τα διαβαζω και οτι δεν διαμορφωνω την δικη μου αποψη.
Παντως αμετακινητη και δογματικη δεν θα με ελεγα πλεον,πιστευω να φαινεται αυτο.

Οσο αφορα το ποστ μου στο τοπικ του Στοπερ(-μια συγνωμη προς αυτον που χρησιμοποιησα το τοπικ του ,που ειχε αλλου θεματος διαπιστωσεις απο αυτες που εγω εκανα,αλλα εφοσον και εγω διαπιστωσεις ηθελα να καταγραψω θεωρησα οτι ηταν το σωστο μερος να τις καταθεσω),φυσικα και δεν ειναι αμετακινητη και αδιαλλακτη η σταση μου,ουτε οι αποψεις μου απλα αυτο διαβασα-καταλαβα-κατανοησα απο το ποστ του Αντμιν και αυτη την διαπιστωση θελησα να πω.
Αν καποια στιγμη στο μελλον δω οτι δεν ειναι ετσι,δεν θα διστασω να πω οτι εκανα λαθος.
Προς το παρον ομως η εντυπωση που μου αφησαν καποια κομματια απο το ποστ που εβαλε στο τοπικ της ΑΤΜΑΣ δεν ηταν η καλυτερη.(δεν επαναλαμβανομαι και εδω,υπαρχει η αποψη μου στο τοπικ του Στοπερ)
Αντμιν και οποιοι αλλοι απαντησαν στις διαπιστωσεις μου πιστευω να σας καλυψα εστω και εν μερει με τα οσα γραφω παραπανω.

Καλη σας εβδομαδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 09:30:52  Εμφάνιση Προφίλ
Ήθελα όλα αυτά να τα γράψω στο άλλο θέμα αλλά δεν πρόλαβα.Κλειδώθηκε.Ή στο άλλο με τις <διαπιστώσεις> αλλά και πάλι είδα ότι παραπέμπει εδώ.


Σας παρακολουθώ και μου έρχεται να βάλω τα γέλια.Περίγελος καταντήσατε.'Οχι μόνο καρνάβαλοι.Και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτούς τους 2 που ξεκίνησαν τον καυγά,αλλά κυρίως στους άλλους που δεν σταθηκαν ικανοί να τον σταματήσουν.Αντίθετα τάχθηκαν με το μέρος του ενός ή του άλλου,δημιουργώντας δυο ομάδες που η μια επιτίθεται στην άλλη.Κι αυτοί οι άνθρωποι που όλοι έχουν πάνω από 1000 μηνύματα,δυστυχώς δεν αποκόμισαν ΤΙΠΟΤΑ γράφοντας τόσο καιρό εδώ.Παρέμειναν αυτό που ήταν:Κενοί,άδειοι,γεμάτοι από πάθη,μίσος,και τρομερή εγωπάθεια!
Κατά τ'άλλα εσωτεριστές.Κάνετε τους περισπούδαστους,τους τρανούς,τους παντογνώστες,ενώ είστε ανίκανοι να βάλετε τα συναισθήματα σας σε τάξη.Πόσο μάλλον να τα ελέγξετε!
Και τί φταίμε όλοι εμείς?
Ούτε αυτό σεβαστήκατε.
Κάθε φορά που είχα σκοπό να απαντήσω σε κάποιο θέμα,έβλεπα πως είσασταν έτοιμοι να το <φατε> κι αυτό, όπως τόσα άλλα.Φοβόμουν επίσης μην τυχόν και εμπλακώ αθελά μου.Εύκολα βγάζατε συμπεράσματα του τύπου:<υποστηρίζει τον τάδε...είναι τσιράκι του άλλου...αποσκοπεί σε όφελος..θαρρείς και το μοναδικό σε αυτόν τον κόσμο είναι να ανεβάσει κανείς τον αριθμό των μηνυμάτων του ή να κερδίσει την εύννοια κάποιων παλιότερων μελών ή συντονιστών>.Κρίνετε μάλλον <εξ ιδίων τα αλλότρια..>Απεύφεγα να γράψω απόψεις.Περιορίστηκα σε θέματα στο αχλαδότυρο ή το παράξενο.
Από ότι κατάλαβα,γνωρίζεστε μεταξύ σας.Γιατί δεν σηκώνετε το ακουστικό σας να αδειάσετε εκεί τον οχετό?
Υπάρχουν και τα e-mail επίσης.Φοβάστε την αναμέτρηση σε προσωπικό επίπεδο?Κρύβεστε πίσω από έναν υπολογιστή.Αυτό λέγεται <θρασυδειλία>.

Αλλά γιατί να σεβαστείτε το χωρό και μέσα από αυτόν κι όλους εμάς,εδώ δεν μπορείτε να σεβαστείτε τους εαυτούς σας..
Λυπάμαι και ντρέπομαι για λογαριασμό σας.
Για τη συντονιστική ομάδα τώρα.
Για μένα είναι πολύ ελαστική αυτή η ομάδα.
Γι'αυτό και φτάσατε εδώ,να απαιτείτε να παρέμβουν με σκοπό να πάρουν κι αυτοί θέση.Και όχι να παρέμβουν αμερόληπτα .Τους φέρατε σε δύσκολη θέση.Ποιανού μέρος να πάρουν?ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Δεν φτάνει που δείξατε την ανωριμότητά σας και την ανικανότητά σας σε όλο της το μεγαλείο,ρίξατε μετά όλη την ευθύνη στην ομάδα του esoterica.Aλλά τί λέω? Αυτή είναι και η απόδειξη της εν λόγω ανικανότητάς σας..
Έχω δει στα μηνύματά σας να μιλάτε για αγάπη,για σωστό διάλογο.Να αναπτύσετε φιλοσοφίες.Να αναλύετε φιλοσόφους όπως ο Σωκράτης και ο Πλάτωνας.(ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ)Αναρωτιέμαι,όταν διαβάσατε αυτούς τους φιλοσόφους δεν διδαχτήκατε τίποτα?Διαβάζατε μόνο για να μπορείτε να επιδυκνείετε τις γνώσεις σας...
Ενώ δεν ξέρετε καν τι σημαίνει η λέξη αγάπη και διάλογος.
5χρονα παιδάκια μου θυμίζετε.
Που μαλώνουν για μια μπάλα.
Που ζητούν υποστήριξη,που βάζουν τα κλάμματα,που έμαθαν να παπαγαλίζουν:αγάπη,αγάπη,αγάπη...


Λέτε πως το esoterica πήρε τον κατήφορο..Η ευθύνη είναι δική σας,και είναι μεγάλη.(Εκτός και αν αυτός ήταν στο τέλος-τέλος ο σκοπός σας.Τότε αλλάζει)
Το ξανάγραψα:Ο σεβασμός και η αποδοχή κερδίζονται..

Δεν σας πιστεύω πια...Δεν με πείθετε..
Με απογοητεύσατε..


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 09:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ
ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΜΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΙ ΕΝΩ ΜΠΗΚΑΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΕΓΙΝΑΝ/ΚΑΝΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ,
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΚΑΙ ΠΙΚΡΑΘΗΚΑΝ...
ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΡΝΗΘΕΙΣ ΤΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ..
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ,ΣΕ ΠΙΚΡΑΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΛΥΠΑΜΑΙ..
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ,Ο ΣΚΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ,ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΗΚΕ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Ο ΚΑΒΓΑΣ.ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΚΛΙΚΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ,ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.....
ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ "ΚΑΤΗΦΟΡΟ"..
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΛΗΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΣΩ ΗΤΑΝ "ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ"..ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ?ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ:Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ,Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ,ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΔΙΑΜΑΧΗ ΠΟΥ ΚΑΙ "ΚΑΛΑ" ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΤΟ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ!
ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΩΡΙΜΟΙ...ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΟΣΟ ΛΕΜΕ....
ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΚΙΚΗ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 24/02/2004 10:00:35

Edited by - lencolas on 24/02/2004 10:03:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 10:22:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Υπάρχουν μερικοί κόμποι, για αυτούς που γνωρίζουν, που αν σε δέσουν με αυτούς, όσο πιο πολύ προσπαθείς να λυθείς, τόσο πιο πολύ "μαγκώνεσαι".

Αυτό έβλεπα τον τελευταίο καιρό στο επίμαχο topic και όσες φορές πάτησα το "κουμπί" της απάντησης για να τοποθετηθώ, άλλες τόσες φορές το μετάνιωνα γιατί φοβόμουν να μην πληγώσω και να μην πληγηθώ ανόητα και άσκοπα.

Ευτυχώς ή δυστυχώς, ο λόγος που εγκατέλειψα τον ρόλο του Διαχειριστή των Forums, ήταν και η ανάμειξή μου σε αυτού του είδους τις καταστάσεις. Δεν μπόρεσα να "χωνέψω" τέτοιες καταστάσεις και δεν ήθελα να τις "θρέψω" με την δική μου ευθύνη και ρόλο.

Για αυτό και αποστασιοποιήθηκα έντονα από προσωπικές σχέσεις και επικοινωνίες για να μην φθαρώ και να μη φθείρω.

Είμαστε ανώριμοι και η πορεία μας προς την ωριμότητα είναι να μάθουμε να στηριζόμαστε σε αρχές και κανόνες και όχι στις προσωπικές μας σχέσεις και συμπάθειες αναζητώντας συμμάχους ή εχθρούς για να δικαιολογηθούμε.

Νομίζω ότι το Esoterica.gr αρχίζει να "εξοφλά" τις καρμικές του επιλογές (και για τις οποίες αποδέχομαι τη μεγάλη συνυπευθυνότητά μου) και προχωράει προς το μέλλον.

Όσο για την ΑΤΜΑ και τον Reptilesalonica τους εύχομαι πολύ γρήγορα να αφήσουν πίσω τα σκληρά λόγια και να βρουν την ψυχική τους ηρεμία, διότι, όποιος κι αν φταίει, σε όσο ποσοστό κι αν φταίει, δεν είναι η στιγμή για απολογισμό ευθύνης, αλλά στιγμή για ηρεμία και γαλήνη που θα βοηθήσουν να κλείσουν οι "πληγές".

Τέλος να πω, για μία φορά ακόμη μέσα στο τελευταίο διάστημα, ότι με εντυπωσίασε η ωριμότητα του μέλους "Ελευθερία" που είπε τόσα σημαντικά πράγματα αν και είναι τόσο λίγο καιρό μέλος του forum.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 13:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Admin:


quote:
Γι'αυτό μάλιστα δηλώνω επίσης ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

Αν θέλετε να παίζουμε με τις λέξεις, αλλάξτε τον τίτλο του τόπικ παρακαλώ.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 24/02/2004 13:24:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 13:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή Ελευθερία,

ποιός σου είπε ότι ο εσωτεριστής δε μετέχει αντιπαραθέσεων;;;


Όταν μιλάμε για "αγάπη" εννοούμε "βαράτε μας κι ας... κλαίμε";;;

Δεν ξέρω αν σε πείθω ή όχι, γιατί αυτό είναι ειλικρινά δικό σου πρόβλημα, αλλά όπως είχε πει κάποτε η ΑΤΜΑ:


"ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ/
ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΤΗ ΛΕΩ..."

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 13:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
ποιός σου είπε ότι ο εσωτεριστής δε μετέχει αντιπαραθέσεων;;;

Ναι, Zadok, πάντα θα υπάρχουν αντί-παρά-θέσεις στους εσωτεριστές, αλλά πιστεύω όχι επί του προσωπικού, αλλά αντιπαράθεση αρχών και ιδεών.

Στο συγκεκριμένο ζήτημα το υπερβάλον στοιχείο ήταν μάλλον προσωπικό και όχι ιδεολογικό. Και εκεί καλύτερα να σωπαίνουμε για να μην πληγώσουμε κανέναν, άθελά μας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
διασυρμου συνεχεια δηλαδη....
αγαπητε αντμιν ουτε μια φορα δεν ανεφερες πως σου εστειλα μειλ απο την αρχη του εκεινου θεματος αλλα ανεφερες πως το φιδιθελησε να σταματησει !
ΧΘΕΣ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΣΤΗ ΛΗΘΗ
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΜΟΥ.
ΦΙΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΔΕΣ;
ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΝ;'ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΔΙΚΗΣΕ ΑΙΣΧΡΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΑΜΙΛΗΤΗ;
ΧΡΙΣΤΟΥ ΠΑΘΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..
ΛΕΝΚΟΛΑΣ Η ΤΑΧΤΙΚΗ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΕΙΣΧΥΩ ΤΗ ΦΩΤΙΑ..ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.
ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ Η ΤΟ ΦΙΔΙ...ΦΙΑΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΙΟΣ ΒΑΛΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΕ ΚΑΙ ΠΜΕ ΠΟΣΟ ΖΗΛΟ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ.
ΜΕ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΣΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΣ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΕΝΑ!
ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ(ΝΟΜΙΖΑ ΔΗΛΑΔΗ)ΕΙΠΕ:
quote:
Όσο για την ΑΤΜΑ και τον Reptilesalonica τους εύχομαι πολύ γρήγορα να αφήσουν πίσω τα σκληρά λόγια και να βρουν την ψυχική τους ηρεμία, διότι, όποιος κι αν φταίει, σε όσο ποσοστό κι αν φταίει, δεν είναι η στιγμή για απολογισμό ευθύνης, αλλά στιγμή για ηρεμία και γαλήνη που θα βοηθήσουν να κλείσουν οι "πληγές".

ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΣΑ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΓΙΔΕΨΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΑΝΕΡΟ ....
ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΑΠΡΑΓΗ.
ΕΡΜΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ.
ΔΕΝΘΕΛΩ/ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ...ΚΟΙΤΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΟΙΤΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΟΙΤΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑ ΜΕ....
ΔΕ ΘΕΛΩ.
ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΩ....
ΝΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΩ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΩΣΩ....
ΟΧΕΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ;;;;


Ο,ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΡΕΙΣ....
ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΧΤΗΚΑ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ..
ΧΜ....
ΠΟΣΕΣ ;
"Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ" ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΩΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥΝ...
ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ...
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΑΡΑΔΙΑ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΕΚΑΤΗ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΝΕΦΕΛΗ
ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ
ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΕ
ΤΟ ΚΟΡΙΔΕΥΕΤΕ
ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΙΣΧΡΟ ΤΡΟΠΟ.
ΤΩΡΑ ΒΑΛΑΤΕ ΤΟ ΦΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ...
ΑΛΛΑ

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ.
ΧΤΥΠΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΗΘΕΙΤΕ.
ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ
Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΞΕΤΕ ΜΑ ΔΕ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ...ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΜΕ ΕΜΟΤΙΚΟΝΣ.

ΕΙΠΕΣ ΑΝΤΜΙΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.
ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙ;;;;;;
ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ.
ΤΟ ΦΙΔΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ Α ΤΟ ΔΩ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ.
+ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΩ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ....
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!
ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ;;;;;
'Η ΕΠΙΔΙΩΚΕΙΣ ΓΛΥΦΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΘΕΣΗ;;;;(ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ...)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥΘ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ.
ΔΕΝ ΕΧΩ Ν'ΑΛΛΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ
ΕΙΜΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ
ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ DR ANTMIN....)
KAI TIΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ...
ΔΕ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ....

(ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ....ΧΜ+ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....ΠΟΙΟΙ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...:)

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.

ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ;;;;ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ!

"ΝΑ ΔΙΚΑΣΩ ΕΝΑ ΓΑΙΔΑΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΛΩΤΣΗΣΕ;"
ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΔΙΚΑΣΔΤΗΡΙΟ...ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΑ ΜΟΝΑΧΗ ΜΟΥ.
ΟΣΕΣ ΑΔΕΣΠΟΤΕΣ ΕΛΑΒΕ ΤΙΣ ΕΛΑΒΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑΝ(ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΥΝΤΟΠΙΤΙΣΣΕΣ...ΙΣΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΑ...)
ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ....ΤΟΝ ΕΓΛΥΨΑΝ....


ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ....!

ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΜΠΑΝΤΑ....


ΜΑΝUUUUUUU....



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Ελευθερια…

quote:
Σας παρακολουθώ και μου έρχεται να βάλω τα γέλια. Περίγελος καταντήσατε.'Οχι μόνο καρνάβαλοι.Και δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτούς τους 2 που ξεκίνησαν τον καυγά, αλλά κυρίως στους άλλους που δεν σταθηκαν ικανοί να τον σταματήσουν. Αντίθετα τάχθηκαν με το μέρος του ενός ή του άλλου,δημιουργώντας δυο ομάδες που η μια επιτίθεται στην άλλη.Κι αυτοί οι άνθρωποι που όλοι έχουν πάνω από 1000 μηνύματα,δυστυχώς δεν αποκόμισαν ΤΙΠΟΤΑ γράφοντας τόσο καιρό εδώ.Παρέμειναν αυτό που ήταν:Κενοί, άδειοι, γεμάτοι από πάθη, μίσος,και τρομερή εγωπάθεια!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Μέλος Ελευθέρια για αυτές τις υποδείξεις. Εμείς κατά το δυνατόν θα συνεχίσουμε να θέτουμε ερωτήσεις, θα προσπαθούμε προς την συμφιλίωση, και να βλέπουμε την ΠΛΑΝΗ σε ότι αρκετοί θεωρούν σωστό Προπαντός, δεν θα ζητήσουμε ποτέ από κάποιον να μας πιστέψει, δεν θέλουμε να τον πείσουμε για τίποτα, απλά θα θέτουμε ερωτήσεις προς όλες ανεξαιρέτως τις κατευθύνσεις, όταν υπάρχουν τόσο συγκρουόμενες και αντίθετες βλέψεις πραγμάτων. Έτσι θα έχουμε καθημερινά την ευκαιρία να εξετάζουμε αν είμαστε κενοί, άδειοι, γεμάτοι πάθη, μίσος και εγωπάθεια…


ΤΗΟΤΗ!

quote:
Τέλος να πω, για μία φορά ακόμη μέσα στο τελευταίο διάστημα, ότι με εντυπωσίασε η ωριμότητα του μέλους "Ελευθερία" που είπε τόσα σημαντικά πράγματα αν και είναι τόσο λίγο καιρό μέλος του forum.

Αυτό αγαπητέ μου, ΔΕΝ θα σου στοιχίσει μια θέση μέσα στο κότερο του ραμογλου! Βλέπεις, είναι μεγάλη η προσφορά σου στο εσωτερικά, και εγώ εξακολουθώ να σε αγαπώ!

quote:
Στο συγκεκριμένο ζήτημα το υπερβάλον στοιχείο ήταν μάλλον προσωπικό και όχι ιδεολογικό. Και εκεί καλύτερα να σωπαίνουμε για να μην πληγώσουμε κανέναν, άθελά μας.


Όχι, ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ!!! όταν επανήλθα, ειχες γραψει τα έξεις..

quote:
Πασχάλη, είπες με πολύ λίγα λόγια, μια σημαντική αλήθεια.
Ελπίζω κι εγώ να μην βαράμε το σαμάρι ενώ φταίνε τα γαϊδούρια. Είναι καθήκον του καθενός αναζητητή να βρίσκεται οπουδήποτε χρειάζεται μια γαλήνια, ειλικρινής και καθαρή φωνή. Και εδώ μέσα, στο Esoterica, χρειάζονται αυτές οι φωνές.
Όποιος αποχωρεί και υποχωρεί, αφήνει την θέση του συνήθως στους εκπροσώπους των "αγρίων". Έχει ευθύνη όχι μόνο για αυτά που λέει αλλά και για αυτά που οφείλει να πει και δεν τα λέει.

Αυτό επραξα!

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=1261

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

quote:
ποιός σου είπε ότι ο εσωτεριστής δε μετέχει αντιπαραθέσεων;;;

Ναι, Zadok, πάντα θα υπάρχουν αντί-παρά-θέσεις στους εσωτεριστές, αλλά πιστεύω όχι επί του προσωπικού, αλλά αντιπαράθεση αρχών και ιδεών.

Στο συγκεκριμένο ζήτημα το υπερβάλον στοιχείο ήταν μάλλον προσωπικό και όχι ιδεολογικό. Και εκεί καλύτερα να σωπαίνουμε για να μην πληγώσουμε κανέναν, άθελά μας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"




λυπαμαι ερμη...αλλα περιμενα απο σενα κατι αλλο...οχι παντως γκρι..

επι προσωπικου εγινε η επιθεση επι προσωπικου απαντησα.
εσυ τι θα εκανες;
το εχω πει χιλιες φορες γιατι δεν με ακουτε;;;;;;;;;;;;

ποιος διαβασε την πρωτη σελιδα του εκεινου θεματος ωστε να διακρινει τι εγινε;;;;

η φιλη ελευθερια εννοησε την εκεινη φραση την επιμαχη οπως την εννοουσα....αλλα ο ερπετος συνεχισε...και συνεχισε....

εγω δηλαδη επρεπε να τον αφησω να με θιξει;;;;;
επι προσωπικου -ειχα πει παλιοτερα -δεν δεχομαι να μιλω,αν με αναγκασεις ομως το καιω και μονη το σπιτιμ ου δε χρειαζομαι υπολους εμπριστες.
γιατι αλλο λαμπαδηδρομος και αλλο εμπριστης.
και αποδιεχτηκαν ποιοι ειναι οι εμπρηστες εδωμεσα....
να θεωρησω πως τους βαζουν σκοτεινες δυναμεις που κανουν απαλλωτροιωσεις;;;;(αληθεια η λεξη ειναι σωστη;δεν ασχοληθηκα ποτε με "ποινικα αδικηματα" και δεν γνωριζω η ψυχη...:)

αλλα οπως ειπε βρηκε τον τροπο να με πολεμησει.....βοηθεια σας.

απο την πρωτη σελιδα "φιλη" Αμαλια....απο την πρωτη....!Αντμιν;
που ησασταν;;;;;
ειδατε μονο το μελος izaura...;;;
μια κατευθυντηρια διευκρινηση δεν θα μπορουσατε λες να κανετε ωστε να συνεχιστει το θεμα;;;;
-ΟΧΙ ΘΑ ΠΩ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ....-

εγω αυτο το λεω...οικειοθελη τυφλοτητα:
ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΑΤΕ.
-ΜΑ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΩ...ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ..-

quote:
....και τελικα η απαντηση ηρθε....
χρονια τωρα με τριγυρναγε το ερωτημα...και το νευμα για να δωθει η απαντηση ηταν η δονητικη της λεξης απο τα χειλη ενος τετραχρονου...

"ο Διαβολος"....
ΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ....
ΤΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΙΣΩ ΚΟΥΒΑΛΑ...
ΘΑ ΠΩ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΩΣΦΟΡΟ...
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΜΗΘΕΑ...
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑ...
ΑΥΤΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ .
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΤΥΡΚΟΥΑΖ....ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΕΡΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...(ΧΜ ΝΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ....ΜΑ ΕΣΕΙΣ..;)

Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΝ....
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ....


ΣΚΕΦΤΗΚΑ -ΜΕΤΑ- (ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ....Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΑΛΛΟΝ..ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ..)...ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΩΣ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ "ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ...."..ΜΑ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΚΛΑΔΙ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ...

ΕΙΠΑ "ΔΕΝΤΡΟ" ΚΑΙ ΝΑΙ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΛΟΙΠΟΟΟΝ....


ΑΦΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΓΕΤΑΙ....ΑΥΤΟΝΟΗΤΟΟΟΟΟ;!(ΚΑΤΑ ΤΟΥ "ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟ;!"ΤΗΣ "ΧΗΡΑΣ ΜΗΤΣΟΥ"-Λ.Λ.-)

ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ΗΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ "ΔΥΟ ΔΕΝΤΡΩΝ"...
(ΩΧ ΤΟ ΕΙΠΑ....:)
ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΧΙ..(ΔΥΟ ΔΕΝΤΡΑ)

Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ;
ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΦΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ+ΑΠΟ...ΤΟ ΑΛΛΟ;(ΔΙΑΒΟΛΟΣ)
ΧΜ...Η ΔΙΑΒΟΛΗ ΔΕΝ ΠΡΟYΠΗΡΧΕ TH ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ....ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ;
-ΑΦΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΧΕ ΘΕΣΕΙ ΕΝΑ "ΝΑΙ" + ΕΝΑ..."ΟΧΙ"...ΗΔΗ...-

ΥΓ...ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΝΗΤΙΚΗ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ...ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΦΕΡΕ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ,ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ'ΝΑΙ ΕΥΛΟΓΟ..ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ..ΜΟΥ(ΤΟΥ)...

ATMASHAKTIH..


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
--------------------------------------------------------------------------------


Όντως Μια, ενδιαφέρον θέμα...
ΑΤΜΑ, θα ήθελες να εξηγήσεις γιατί χαρακτηρίζεις το σταυρό ως βδέλυγμα?



ΒΡΕ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!

ΠΟΥ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΦΗΣΑΤΕ ΤΟΝ ΠΥΘΩΝΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΒΟΛΗ....
ΠΟΙΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΒΡΕ;
ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΟΥΝ ΑΠ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ...
ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΡΟΥΖΑ...


..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
ΑΤΜΑ δεν θα μπω σε αυτό το άσχημο παιχνίδι της αναζήτησης ποιος είναι φίλος και ποιος εχθρός. Ξέρεις πολύ καλά ότι σε δύσκολες στιγμές σου συμπαραστάθηκα, προσωπικά, και όχι μέσα στο forum.

Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν ζήτησα ποτέ αναγνώριση και ποτέ ανταμοιβή από εσένα. Ούτε καν, σου ζήτησα να πεις καλά λόγια για μένα σε δικές μου δύσκολες στιγμές. Είμαι καθαρός και για αυτό δεν πληγώνομαι ακόμα και από σπόντες και βολές σου που σε τελική ανάλυση δεν με αφορούν.

Όταν ηρεμήσουν τα πνεύματα θα σε καλέσω να πιούμε έναν καφέ για να μιλήσουμε για πιο όμορφα πράγματα, σαν και αυτά που μας αρέσει να συζητάμε, συνήθως. Ως τότε, σου ξαναδίνω μια συμβουλή που σου έχω δώσει κι άλλες φορές. Δεν είναι πάντα φίλος σου, αυτός που σου χαϊδεύει τα αυτιά. Θυμίσου...

Τα ξαναλέμε...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα, στις ψυχές...

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
--------------------------------------------------------------------------------


Όντως Μια, ενδιαφέρον θέμα...
ΑΤΜΑ, θα ήθελες να εξηγήσεις γιατί χαρακτηρίζεις το σταυρό ως βδέλυγμα?

--------------------------------------------------------------------------------


XM...MΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΒRO...
ΚΟΒΩΝΤΑΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΤΙΟΥΤΟΤΡΟΠΩΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΨΥΧΗ ΕΝΝΟΥΣΑ....

ΠΩΣ Μ'ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΤΟ ΒΔΕΛΥΓΜΑ(ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ....)
ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ....(!_!)
ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ....ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ.


ATMASHAKTIH...

...the soul of the rose...



reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1847 Μηνύματα Posted - 10/02/2004 : 04:03:33
--------------------------------------------------------------------------------
Τι να πώ...απ' ότι θυμάμαι...Λύκειο πήγα ο έρμος
Ας το ξαναδούμε...

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ...
--------------------------------------------------------------------------------


Έτσι όπως το έχεις γράψει και η απάντηση που δίνεις...μπορεί να εννοηθεί και όπως λές αλλά η σημασία που δίδει είναι διττή...
Δεν είναι ξεκάθαρη...
Για να αποδοθεί η έννοια που ισχυρίζεσαι πως θέλεις να έχει αυτή η φράση, θα έπρεπε να έχει γραφεί κάπως έτσι:
ΑΣ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ....ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ....
ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ....ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ, ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ;...
...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
3811 Μηνύματα Posted - 10/02/2004 : 13:55:48
--------------------------------------------------------------------------------

-ΚΙ ΕΓΩ ΤΡΙΤΗ ΔΕΣΜΗ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΤΣΙ...-
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΡΩΤΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...
-ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ;;;;ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΚΟΝΩΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...-

ΜΑ ΔΕ ΘΙΓΟΥΜΕ/ΕΣΥ Μ'ΕΘΙΞΕΣ, ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ!!!!!-ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...-
-ΓΡΗΓΟΡΗ....ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;-
ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΜΕΝΗ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ -ΠΑΛΙ-ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ..
-ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΓΜΤ...-

(+ΝΑ'ΜΑΙ ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ :ΠΕΦΤΩ ΣΤΟ ΑΝΟΥΣΙΟ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΣΟΥ...)


ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΙΑΣ...


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Έτσι όπως το έχεις γράψει και η απάντηση που δίνεις...μπορεί να εννοηθεί και όπως λές αλλά η σημασία που δίδει είναι διττή...
Δεν είναι ξεκάθαρη...
--------------------------------------------------------------------------------


-ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ ΠΥΘΙΑΤΜΑ!-
ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑΑΑΑ;;;;;(ΧΜ....)

Η ΦΙΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΑ ΣΤΑ ΕΣΩ...ΚΑΤΑΝΟΗΣΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ...
ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ...
ΕΣΕΝΑ;;;;


(ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ :...Η ΑΝΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΠΟΝΟ ΘΕΜΑ...)


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ

...the soul of the rose...


Edited by - ΑΤΜΑ on 10/02/2004 14:21:32

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
3811 Μηνύματα Posted - 10/02/2004 : 14:35:30
--------------------------------------------------------------------------------
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΣΟΥ....ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ Ο ΖΗΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ....ΕΔΩΣΕ ΚΑΡΠΟ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΠΙΚ!
ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΕΠΙΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ...ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΙΓΗ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΒΟΛΗ ΕΝ ΤΩ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΝΥΧΤΟΣ ΣΟΥ...
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΔΙΑΒΟΛΗ ΑΦΟΥ ΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΛΑΣΜΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ....

ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΥΒΡΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΡΧΕΤΥΠΟ ....ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΣΕ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ...ΜΕ ΠΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ "ΕΒΑΛΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ" ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ...
ΕΣΤΩ...
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΣΟΥ( ΠΑΡΑΦΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΟΥ..) ΔΗΛΩΝΩ ΕΔΩ ΕΣΩ + ΔΗΜΟΣΙΑ
(ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΑΛΛΑ+ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΣΤΙΓΜΩΝ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑ "ΦΙΛΙΚΗ"ΕΠΙΘΕΣΗ...)
ΠΩΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΜΑΛΛΟΝ ΜΗ ΑΛΗΘΙΝΟΣ... ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΟΙΝΟΝΗΤΑΣ....

ΜΙΑ ΠΑΥΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ ΨΑΧΝΕΙΣ...
ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ:ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΜΟΥ.

(ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΤΡΙΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ "ΒΡΙΣΕΙΣ" ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ.../ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΕΛΟΣ)


ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΤΥΡΚΟΥΑΖ....ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΕΡΑΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...

--------------------------------------------------------------------------------


ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΤΤΗ ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΦΡΑΣΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΣΕΣ(ΑΛΛΗ ΜΙΑ....)


ΦΩΣ+ΑΓΑΠΗ
ΑΤΜΑ




ΜΕΤΑ ΑΠΗΥΔΗΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ "ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΠΕΡΙ ΨΥΧΗΣ"
ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.....
ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΜΙΝ....ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΦΙΔΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΑΤΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ!

ΧΑ!!

ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΗ ΜΙΛΗΣΕΙΣ.ΑΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ.ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΔΥΟ,Η ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ,ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ....
ΔΕΙΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ! ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΜΑΛΩΝΟΥΝ!
ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΛΩΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΑΤΕΣ!
ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ;
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΟΝΤΩΣ;
ΠΗΡΕΣ ΜΕΙΛ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΑΜΕ;
ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ!.
ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ Η ΕΠΙΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.
ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗ ΖΑΝΤΟΚ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΟ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΝ ΚΕΛΣΟ
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΛΕΝΚΟΛΑΣ, ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ, ΤΗΝ ΣΙΜΟΡΙ(ΝΟΜΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ...)ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΝ ΑΙΟΝ ΤΟΝ ΣΒΑΜΠΕ,ΤΟΝ 1900,ΤΗΝ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ..
ΚΑΙ ΑΛΛΑ 4000 ΜΕΛΗ.
ΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 4000 ΜΕΛΩΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ Ε ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ....ΩΣΤΕ ΝΑ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ,ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΥΣΙΚΟ.
ΥΠΟΘΕΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 4000 ΜΕΛΗ...


ΑΚΟΥΩ ...(ΝΑΙ, ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ)


..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν ζήτησα ποτέ αναγνώριση και ποτέ ανταμοιβή από εσένα. Ούτε καν, σου ζήτησα να πεις καλά λόγια για μένα σε δικές μου δύσκολες στιγμές. Είμαι καθαρός και για αυτό δεν πληγώνομαι ακόμα και από σπόντες και βολές σου που σε τελική ανάλυση δεν με αφορούν.

Κι εσυ ...;

-ξερεις τι εισαι Εσυ για μενα....
+Αυτο το κραταω για μενα...καμμια σποντα για σενα Ερμη...πως θα μπορουσα αλλωστε...αυτο καταλαβες; οτι σου επιτιθεμαι;-



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητέ thoth,

έχεις απόλυτο δίκιο, μόνο που έχω αρχίσει (εδώ και καιρό) ν' αμφιβάλλω για το κατά πόσο το θέμα είναι προσωπικό και μόνο.

Κι εδώ θα σε παραπέμψω στις απαντήσεις του αγαπητού Admin, όπου δεν ενεπλάκει στο προσωπικό κομμάτι της αντιπαράθεσης, αλλά θεώρησε σκόπιμο να αυτο-προσδιορίσει το Esoterica.gr, δηλώνοντας ότι όλοι έχουν δικαίωμα να λένε ό,τι θέλουν.

Βέβαια, μίλησε και για την προσφορά κάποιων οι οποίοι οφείλουν να πάρουν απ' το "χεράκι" τους άλλους και να τους οδηγήσουν... Δε μας εξήγησε όμως πώς θα πραγματωθεί κάτι τέτοιο, όταν αυτό που επικρατεί τελικά είναι η ασυδοσία κάποιων...

Κι εδώ είναι η ουσία, αγαπητέ μου. Αυτός ο χώρος έτσι απλά υπάρχει για να δίνεται βήμα σε όποιον θέλει να "μπουρδολογεί" ή υπάρχει ζητούμενο;

Και στην τελική, ξέρεις τί μ' έχει εξαγριώσει; Ότι έκανε μία ολόκληρη τοποθέτηση ο αγαπητός Admin στο προσφιλές του στυλ. Δηλαδή ενώ φαίνεται ότι απευθύνεται σε κάποιους, φυσικά δεν τους κατονομάζει κι έτσι παίρνει η μπάλα τους πάντες...

Το έχω γράψει και το ξαναγράφω: δε μ' ενδιαφέρουν τα προσωπικά του οποιουδήποτε. Δεν γνωρίζω την ΑΤΜΑ. Πήρα θέση όμως, γιατί έχω θέση. Είμαι άνθρωπος με άποψη και η άποψή μου είναι ότι όταν κάποιοι προσφέρουν με τα γραπτά τους εδώ μέσα, θα 'πρεπε να αξιολογούνται διαφορετικά.

Όπως ξανα-έγραψα, ξεκίνησα να γράφω εδώ, γιατί υπήρχαν αυτοί οι άνθρωποι, διαφορετικά δε μ' ενδιαφέρει το "άθλημα". Δεν σκοπεύω να λερώνω την ψυχή μου με μιάσματα.

Αγαπητέ μου, αν εδώ δεν ήταν Φόρουμ, κάποιοι θα πλήρωναν πολλά για να διαβάσουν ψήγματα όσων εύκολα βρίσκουν εδώ μέσα. Λίγος σεβασμός λοιπόν, δεν βλάπτει...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
Αυτο το κραταω για μενα...καμμια σποντα για σενα Ερμη...πως θα μπορουσα αλλωστε...αυτο καταλαβες; οτι σου επιτιθεμαι;-

Για μια στιγμή το νόμιζα είναι αλήθεια. Αλλά επειδή γνωρίζω ότι δεν έχεις ίχνος υποκρισίας ή ψέματος μέσα σου, σε πιστεύω απόλυτα για αυτό που λες.

Θα ήθελα να τα πούμε κι από κοντά και όχι να... κάνουμε ψυχολογικό στριπ τιζ εδώ μέσα στο forum. Το ξέρω ότι σου χρωστώ εγώ μια συνάντηση αλλά είχα πολλά προσωπικά προβλήματα το τελευταίο διάστημα και δεν ήξερα που θα ξημερωνόμουν αύριο. Θα στα πω από κοντά.

Αύριο το μεσημέρι;

Πλάτωνα, λες να χάσω την βόλτα με το κότερο; Δεν πειράζει. Εσείς θα χάσετε Ξέρεις μαλώνω χαριτωμένα

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Zadok, αυτό που λες το είχα κάνει κι εγώ ως Διαχειριστής και δεν είναι λίγες φορές που έστειλα στον... διάολο νέα μέλη που δημιουργούσαν ακόμη και topic για να προσβάλλουν ή να κατηγορήσουν την ΑΤΜΑ. Αυτό σίγουρα το θυμάται η ΑΤΜΑ.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μερικές φορές το να κάνουμε το καλό είναι να σβήνουμε φωτιές και όχι να τις ανάβουμε. Έχω κάνει και τα δύο κατά καιρούς και νομίζω ότι σε αυτήν την περίπτωση όχι μόνο φουντώσαμε φωτιές αλλά κάψαμε πολλά χλωρά μαζί με τα ξερά.

Μιλάμε για προσωπικές εκτιμήσεις εξάλλου, δεν πιστεύω ότι έχω το αλάθητο, μπορεί να έχεις δίκιο, εσύ. Το ότι διαφωνώ με την στάση κάποιων δεν είναι και δείγμα απόρριψής τους, αυτό εννοείται. Αν δεν διαφωνήσουμε εμείς επιβεβαιωμένα που έχουμε και τόσα κοινά, ποιος περιμένουμε τότε να διαφωνήσει με τον σωστό τρόπο;

Πάντως σίγουρα δεν προσπάθησα ποτέ να βλάψω επί προσωπικού κανέναν και ειδικά την ΑΤΜΑ και τον Reptilesalonica και αυτό ίσως με κάνει πιο αποστασιοποιημένο. Ας αφήσουμε τον χρόνο να κάνει το έργο του και ας μην ξύνουμε πληγές. Από ότι βλέπω είμαστε στο στάδιο της ανάρρωσης και αυτό είναι πολύ παρηγορητικό.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 14:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

Τεταρτη μερα του Ερμη...-ΧΜ!TYXAIO;'H ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΗ Η TAYTIΣΗ ΜΟΥ ΜΕ... ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ;-..
καλος εισαι κι εσυ...πρωτα με κανεις να βαλω τα κλαμματα και μετα θελεις να με δεις.....
I DO

-Πλατωνακο...φοβαμαι τα κοτερα...αλλα θα ερθω!
...λεΩ ΣΥΝΗΘΩΣ πως αν αντεξεις λιγο παραπανω απο οσο Φοβασαι..'η αν κανεις ΥΠΟΜΟΝΗ λιγο παραπανω ΑΠ'ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ..αυτο που λαμβανεις...ειναι ΕΝΑ μεγαλειωδες...Συμπερασμα-



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 15:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΖΑΝΤΟΚ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΙΣΣΑ..ΑΣ ΜΗΝ "ΞΥΣΟΥΜΕ" ΛΟΙΠΟΝ ....ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΓΕΣ!
ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ "ΜΑΤΩΜΕΝΑ"..ΜΕΛΗ....
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ...ΞΕΡΕΙΣ...ΟΡΝΙΑ ΤΑ ΛΕΝΕ....ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΥΚ ΟΛΙΓΑ..
ΠΑΜΕ "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ;"...ΠΑΜΕ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΤΕΡΑ...ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΘΕΜΑΤΑ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΣΥΖΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΙΩΠΗΣΕ Ο ΚΕΛΣΟΣ...


-ΕΡΜΗ.. ΝΑΙ! ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΕΤΟΣ...(...ΚΙ ΕΣΥ:)


Ε! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ...ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ 'Η Η "ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ" ΘΕΑ
....ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΛΑΦΥΡΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ-ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ-ΕΥΤΥΧΩΣ!-ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΟΤΕΡΟ...ΣΕΡΝΕΙ +...ΤΙΤΑΝΙΚΟ
ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ "ΡΙΜΟΥΛΚΑ" ΕΙΠΑΜΕ;;;;;
-ΝΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΠΛΗΓΗ...-

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ;
ΑΝΤΜΙΝ ΕΙΠΕΣ: "σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε" ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ...
ΕΝΝΟΕΙΣ;
"ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ";
ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ...Π...



..listen to the rythm of the universe...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
friend
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 15:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους friend
Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι εμάς (τους συμμετέχοντες σ’ αυτό το forum) τι μας νοιάζει ο τσακωμός ανάμεσά σας?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 16:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Έχεις δίκιο, friend, μήπως ξέρεις κανα καλό κινέζικο απί τη ευκαιρία;


Μ' αρέσει η πάπια με όυστερ σως, αλλά λίγοι ξέρουν να τη μαγειρεύουν...

ΑΤΜΑ, συνταξειδιώτισσα, οι περισσότεροι μόνο όταν το σκοτάδι είναι βαθύ μπορούν να δουν καθαρά τ’ αστέρια.

Όμως ο ποιητής στους "ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΠΟΛΙΟΡΚΗΜΕΝΟΥΣ" λέει:

Πάντ' ανοιχτά, πάντ' άγρυπνα, τα μάτια της ψυχής μου.

...

Ολίγο φως και μακρυνό σε μέγα σκότος κ' έρμο.

...

Σε βυθό πέφτει από βυθό ως που δεν ήταν άλλος.

εκείθ' εβγήκε ανίκητος.

...

Φως που πατεί χαρούμενο τον ΄Αδη και το Χάρο.

...

Για να μου ξεμυστηρευθή τα αινίγματα τα θεία.

...

Σ' ελέγχ' η πέτρα που κρατείς, και κλει φωνή κι' αυτήνη.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Έχεις δίκιο, friend, μήπως ξέρεις κανα καλό κινέζικο απί τη ευκαιρία;
Μ' αρέσει η πάπια με όυστερ σως, αλλά λίγοι ξέρουν να τη μαγειρεύουν...


Αν και ξεφεύγουμε κάπως από το θέμα, με χαρά μου να βοηθήσω!

Το μυστικό βρίσκεται στο πως θα ψήσεις την πάπια.
Η πάπια όπως γνωρίζεις, έχει αρκετό λίπος. Πράγμα που σε ένα κοινό ψήσιμο - χωρίς καθόλου προεργασία - θα την έκανε πολύ βαριά και γλυστερή, αλλά με την σωστή προετοιμασία της δίνει την αίσθηση του τραγανού (crispy) που τόσο ταιριάζει σε αυτήν την συνταγή.

Για να το καταφέρεις αυτό φίλη Zadok, πρέπει πρώτα να ζεματίσεις την πάπια με 1-2 λίτρα βραστό νερό. Αμέσως μετά την κρεμάς σε σημείο όπου φυσάει λίγο, για να στεγνώσει. Μετά από μία ώρα, την αλοίφεις με οινόπνευμα και την αφήνεις για 2 ακόμα ώρες να στεγνώσει και να ξεκολλήσει όσο γίνεται η πέτσα από τη σάρκα. Μετά, και μέχρι την επόμενη ημέρα, κάθε 1-2 ώρες την αλοίφεις με μίγμα που έχει μέλι και κονιάκ.

Την επόμενη λοιπόν μέρα, κι αφού έχει στεγνώσει, την βάζεις στο φούρνο επάνω σε μία σχάρα, βάζοντας από κάτω ένα ταψί για να μαζεύει τα υγρά. Προσοχή! Δεν πρέπει να ακουμπάει στα υγρά. Την ψήνεις έτσι, ωσότου γίνει τραγανή (ουσιαστικά το λίπος που είναι ανάμεσα στην πέτσα και το κρέας, τηγανίζει την πάπια).

Για την σάλτσα στρειδιών, μπορείς να χρησιμοποιήσεις 1/2 λίτρο ζωμό κότας, που θα αναμείξεις με λίγο σόγια-σως, λάδι, ελάχιστο σουσαμέλαιο, το μέλι και το κονιάκ που σου περίσεψε, και περίπου ένα φλυτζανάκι έτοιμο μίγμα σάλτσας στρειδιών. Αν την θέλεις πιο πηχτή τη σάλτσα, βάλε μόνο ένα ποτήρι ζωμό.


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΑΤΜΑ:
quote:
ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ;
ΑΝΤΜΙΝ ΕΙΠΕΣ: "σχετικά με τις καταληκτικές σελίδες του Θέματος Συζήτησης(που απενεργοποιήθηκε" ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ...
ΕΝΝΟΕΙΣ;
"ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ";
ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ...Π...

Εννοώ καταληκτικές, από το καταλήγω, όπως και το κατάληξη.


Θα συνιστούσα επίσης ΑΤΜΑ να αποφύγεις τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τις υποτιμητικές εκφράσεις εναντίον οποιουδήποτε...

Δεν μπορούμε άραγε να συζητήσουμε ήρεμα, πολιτισμένα και με ευγένεια ακόμη και αν κάτι μας ενοχλεί;;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Κάποτε όταν ένα κοπάδι λύκων έπεσαν επάνω μου να με φάνε (από το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ;;;), σήκωσα και εγώ το χέρι μου, ακόνισα τα δόντια μου και έδωσα μια μάχη με πολλές πληγές. Τότε μου έστειλες ένα μέιλ που έγραφε:


quote:
"ΩΜΟΣ" Ο ΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΤΜΟ-ΜΕΙΛ ...ΝΑΙ!!!!!!

ΜΑ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ...ΤΑΥΤΙΖΕΣΑΙ ΜΕ...ΤΙΣ "ΑΚΡΟΤΗΤΕΣ"...(ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΤΕ!)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΤΕ ΤΑ ΕΣΩ-ΣΑΣ

+ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ "ΑΛΩΣΕΤΕ" ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ....

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ,ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!

ΟΛΟ ΦΩΣ-ΑΓΑΠΗ-ΕΥΘΥΜΙΑ

ΑΤΜΑ JNANI


Τώρα ίσως σου χρειαστεί......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Λοιπόν Θωθ, αύριο πάρε σοκολατακια να την γλυκάνεις λίγο… και χρέωσε τα στον αντμιν!

Κύριε Ραμογλου, σας παρακαλούμε να αλλάξετε το κότερο σας. Να πάρετε ένα δωδεκαθεσιο! Λεφτά έχετε, και αν δεν έχετε να βρείτε…

Πως θα γίνει να αφήσουμε ορισμένους….. γλαφυρούς φίλους της Ατμας εκτός? Χεχε …. εκτός από καράφλας, χοντρός και κοντός… λέτε να βρωμάνε και τα πόδια του?

Ααα και αν καλέσουμε και τον Ήλιο και τον SCWABE….????.

Χμμ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΤΕΡΟ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ???

Πω πω!!!!

Από φαγητό τι θα τρώμε?

Χμ αν είναι μαζί κάνας συντονιστής…. (σίγουρα η ΑΜΑΛΙΑ)....που ειναι καλη στις ΠΑΠΙΕΣ, και στα ΣΤΡΙΔΙΑ........χμμ, αμα πειναμε πολυ, θα φαμε και την ιδια!!!!

Αχ τι να εγινε η κοτα!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 17:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητή amalia,

το να απαντήσω στο ανάλογο ύφος, θα ήταν ότι πιο εύκολο...

Εξάλλου, όλοι μπορούμε ν' αντιγράψουμε τον Τσελεμεντέ.

Στο άλλο τόπικ δε με τίμησες με την απάντησή σου, η οποία μπορεί και να ήταν πιο εποικοδομητική.

Εν πάσει περιπτώσει, αν μου επιτρέπεις, θα μείνω σ' αυτά τα οποία εσύ η ίδια μου αναγνώρισες σε άλλο τόπικ, στα "πόσα έχω προσφέρει με την παρουσία μου στο esoterica" και δε θα κρατήσω αυτή την πλευρά σου.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 18:45:59  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 19:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
"ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ Reloaded" !!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy