ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΝΗΣΥΧΑ ΒΡΑΔΙΑ (Συμβουλές για ήρεμα βράδια)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 14:28:30  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΠΡΕΠΕΙ 1) ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ.πχ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΓΙΚΟΥΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑΡΘΕΙ ΤΟ ΤΑΔΕ ΠΝΕΥΜΑ Η ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΚΛΙΣΕΙΣ κλπ.2)ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΣΥΝΓΡΑΦΕΙΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕΝ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΑΦΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΙΣΟΤΗΤΑ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ.ΟΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΑΓΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ.3) ΑΠΕΦΕΥΓΕ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΗΔΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΜΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 15:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus
Τρεις λαλούν και δυό χορεύουν εδώ μέσα...

Να το χαίρεστε το φορουμάκι σας.


_________________________________
ελφ
Equalite Liberate Fraternite!...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 21:07:33  Εμφάνιση Προφίλ
α

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 21:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ
4)Να αυνανιζεσαι ή να κανεις ερωτα πριν κοιμηθεις.


Φιλικα......Σανενακ.(Ο τουμπαριστος Κανενας)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 21:21:56  Εμφάνιση Προφίλ
ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΗ....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΡΙΖΟΤΑΝ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2004, 22:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Αγαπητέ ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ...
1)το μήνυμα μπορείς να το σβήσεις μόνος σου
πας εκεί που έχει το καλαθάκι κ το πατάς.
2)Ποιό ακριβώς είναι το Παράξενο που διαπραγματεύεται
το θέμα σου??Γιατί στο "Παράξενο" το έχεις βάλει.
Τι πιστεύεις ότι θα μπορούσε κάποιος να συζητήσει εδώ??


Cernavus..στην αρχή ήταν μόνος του//μετά ήρθες
κ συ, μετά κ ο Σανενακ (ή αλλιώς Κανένας) κ όντως...
τρεις λαλούν κ μία (εγώ)χορεύει...
Παρακαλώ... Σοβαρευτείτε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 03:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus

ΣΤΟ ΤΣΑΚΙΡ ΚΕΦΙ

Επί εδάφους της δηλώσεως ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ περί λάθους.
(είτε αυτή είναι κάτι που ισχύει επί πράγματι, είτε πρόκειται περί ελιγμού διαφυγής
κατόπιν συνειδητοποιήσεως του ατοπήματος.)
Κι αφού η όποια εννοιολογική υπόσταση της δήλωσης δείχνει πως έχει κατανοηθεί
-αφού συνοδεύεται κι από βοηθητική συμβουλή περί κάλαθου.
Στη συνέχεια, ακολουθεί -καπάκι- προβληματισμός περί του είδους του "παράξενου"
που θα μπορούσε να πραγματεύεται στο παρόν η ανάρτηση!

_______________________
Στην Παιδική Χαρά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 03:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus

Σε πειράζω...
__________________________
Παγιδευμένος στο δίκτυο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 11:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
τς τς--μ'έπιασες στον ύπνο!!
Nόμιζα πως μίλαγε για το μήνυμα "α"....
Aλλά προφανώς αυτό δεν ήταν λάθος, αλλά κανονική απάντηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 00:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Σανενακ ή "Κανένας" ή "Οποιοσδήποτε"!

Σε παρακαλώ αποφάσισε!
Σου αρέσει να συμμετέχεις στο forum;
Δέχεσαι κάτι τέτοιο να γίνεται με σοβαρότητα αλλά και με καλοπροαίρετο χιούμορ;
Εύχομαι πως ναι.
Φοβάμαι όμως, πως συχνά μέσα από διάφορα μηνύματά σου, αυτοαναιρείς τη διάθεση συμμετοχής σου, κοινώς πράττεις όπως η γνωστή εκείνη γελάδα, που μόλις γεμίσει την καρδάρα με γάλα δίνει μία κλωτσιά και την αναποδογυρίζει!!!

Σχετικά με τις περίεργες δηλώσεις του νέου μας φίλου Cernavus, θα κρατήσω ακόμα τις επιφυλάξεις μου, μιας και αδυνατώ να κατανοήσω αν και τι είδους πλάκα κάνει...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 07:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus

Γλυκιά amalia (που τα κατάφερες...)
Σχετικά με τις όποιες απορίες δημιουργούνται ενδεχομένως με τις προθέσεις που αφορούν την δική μου συμμετοχή. Αυτές μπορούν να απαντηθούν καλύτερα εν μέσω μιας δειγματοληπτικής ανάγνωσης των δημοσιεύσεων μου (είναι συγκριτικά ελάχιστες).

Τώρα αναφορικά με τις "περίεργες δηλώσεις", μου δίνεις αφορμή, και αφού δεν θεωρώ σωστό να κρυφτώ πίσω από το δάκτυλο μου, επέτρεψε μου να σου πω -ευθέως- τα εξής: Διαπιστώνω μια γενικευμένη ποιότητα χαμηλού επιπέδου τόσο σε πεδίο αντιπαράθεσης επιχειρημάτων όσο και έκθεσης απόψεων από μια ικανή μερίδα των συμμετεχόντων. - (Αυτό, όσο αφορά τα στάνταρτ των δικών μου αντιληπτικών προσαρμογών, τα οποία, βέβαια, δεν ευαγγελίζωμαι ότι είναι και τα ορθότερα) Και για αποφυγή τυχόν παρεξηγήσεων, ας επισημανθεί ότι δεν αναφέρομαι στο παρόν, το οποίο άλλωστε μόνο με χιούμορ προσέγγισα όπως πολύ σωστά διαισθάνθηκες (ιδιότυπο πάντως και αμφιλεγόμενο όντως).

Πέρα απ'αυτά, κατανοώ απολύτως πως ένα ανοιχτό διαδικτυακό εγχείρημα του είδους, δεν είναι ποτέ δυνατό στη πράξη να αποκλείσει από τις τάξεις του αλλά ούτε και να περιορίσει την εκθετική "ευτελέστερων μετάλλων" (μόνο κατα την αποψή μου πάντα). - Θα ήταν άλλωστε και ανεπίτρεπτα φασιστικό! Ωστόσο, εκτιμώ, ότι υπάρχουν περισσότεροι "παράξενοι ελκυστές" που συγκεντρώνουν συμμετοχές σε αυτό το πεδίο παρά αλλού, -η έστω αυτοί κάνουν μεγαλύτερο θόρυβο...

Βέβαια, εκ των πραγμάτων που απορρέουν της "ιδιόμορφης" θεματολογίας, ένα σχετικό μπάχαλο είναι κάτι το αναμενόμενο. - Έτσι, παραμένω ακόμη υπό διαδικασία ανίχνευσης συνομιλητών, με τους οποίους θα έχω ίσως την ευκαιρία ανταλλαγής πληροφοριακών εκπομπών στην ίδια, λίγο πολύ, συχνότητα...

Έως τότε, επέτρεψέ μου να διατηρώ και εγώ τις επιφυλάξεις μου, τις οποίες δεν είχα σκοπό να ολισθήσω δηλώνοντας τόσο άκομψα...

Φιλικότατα, - Cernavus.


_____________________________
Να μεγαλώνεις την κόλαση
όπου τη βρίσκεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 07:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα Cernavus.

Πράγματι κοίταξα κάποια γραφόμενά σου (πρωϊνιάτικα μπήκα στο θέμα με το ελικόπτερο στις πυραμίδες...) και διαπίστωσα πως αν και ελάχιστα, έχεις τη διάθεση "ανταλλαγής πληροφοριακών εκπομπών" όπως αναφέρεις στο μήνυμά σου.

Σχετικά με το επίπεδο που διέκρινες στην ανταλλαγή επιχειρημάτων και απόψεων, πιστεύω ότι το λιγότερο που μπορεί να κάνει κάποιος για να δράσει στο επίπεδο αυτό ευεργετικά κι όχι καταστροφικά (κοινώς να το κατεβάσει στο υπέδαφος), είναι να αποτελεί το καλό παράδειγμα. Χωρίς να καταδικάζω βέβαια τις όποιες χιουμοριστικές παρεμβάσεις εκεί όπου χρειάζονται (άλλωστε σε καμία περίπτωση δεν θα μου άρεσε να είμαστε σοβαροί μεν αλλά ξενέρωτοι...) προσέχωντας όμως, να μη δυναμιτίζουμε τη συζήτηση, και βέβαια να μην την χαλάμε για να τη χαλάμε. Πάντως κι εγώ η ίδια, αρκετές φορές έχω παρέμβει με καυστικό χιούμορ (και συχνά δυσνόητο για την πλειοψηφία) σε κάποιες συζητήσεις, και το μετάνοιωσα κάποιες από αυτές γιατί επέφερα το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που ήταν οι προθέσεις μου!

Για να τελειώσω, θα επιστρέψω στα αρχικά μου γραφόμενα και θα σου ζητήσω, αφού όπως είδα και στο άλλο θέμα έχεις κάποιες βασικές γνώσεις αλλά και τη διάθεση για έρευνα (αυτά συμπέρανα από το μήνυμα που ερμηνεύει την επιγραφή στις πυραμίδες) με αρκετό ορθολογισμό βέβαια, που είναι απαραίτητος, να δράσεις και στις υπόλοιπες συζητήσεις με γνώμονα αυτό το καλό παράδειγμα!

Για να κοιμόμαστε κι όλοι μας ήσυχοι και να αντιμετωπίσουμε το παράξενο φαινόμενο "ανήσυχα βράδια" (για να επαναφέρω λίγο το αρχικό θέμα ) βρε παιδάκι μου!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 14:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το Θέμα αυτό απενεργοποιείται!

Θα πρόσθετα επίσης:

Ας βάζουμε, όπου και όποτε χρειάζεται, "λίγο νερό στο κρασί μας" και "ας αφήσουμε στους άλλους αλλά και στον εαυτό μας ένα δικαίωμα στο Λάθος" και την "ευκαιρία να μάθουν/μάθει από αυτό".

Ακόμη: παρακαλώ "μην παίρνετε τον άλλον από τα αυτιά"(κατά την έκφραση του λαού μας) πριν του δώσετε την ευκαιρία να σας εξηγήσει καλύτερα τι μπορεί να εννοεί...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy