ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι μπορεί να είναι ; (αντικείμενο σε φωτογραφία)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AlexGreece
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 01:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexGreece  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το προηγούμενο Σ/Κ είχαν έρθει κάτι φίλοι μου στο Μιλάνο και είπα να τους ξεναγήσω.Τους πήγα στα βασικότερα αξιοθέατα της πόλης και βγάζαμε φωτογραφίες.
Εκεί που ήμαστε στο Κάστρο Σφορτσέσκο,ένα μεσαιωνικό κάστρο στο κέντρο του Μιλάνου, αποφάσισα να βγάλλω μία φωτογραφία της -πρώην- τάφρου που περικλείει το κάστρο και βγήκε η παρακάτω φωτογραφία
[u=Εδώ]http://www.cobycentral.net/phpBB2/viewtopic.php?t=4472[/u]

Η ερώτησή μου είναι τί μπορεί να είναι αυτό που υπάρχει στο κοκκινο ορθογώνιο.
Η φωτογραφική μηχανή είναι ψηφιακή, δεν υπήρχε πουθενά ομίχλη, ούτε καπνός από τσιγάρο ή οτιδήποτε τέτοιο και στις προηγούμενες και επόμενες φωτογραφίες δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο.
Επειδή δεν ασχολούμαι με φωτογραφία δεν ξέρω και πώς μπορώ να "καθαρίσω" την φωτό ώστε να φανεί καλύτερα.


YΓ Δεν έβαλα την φωτογραφία γιατί δεν μπορώ οπότε κια έβαλα λινκ μία σελίδα που την έχω ποστάρει...

Edited by - AlexGreece on 13/03/2004 02:03:54

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 16:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Γιατί αποκλείεις την περίπτωση να είναι συγκέντρωση υγρασίας στην ατμόσφαιρα;;

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexGreece
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 18:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexGreece  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αποκλείω τίποτα :) απλά νομίζω ότι θα το έβλεπα κάτι τέτοιο αν γονόταν μπροστά μου ωστόσο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 11:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟ ΦΑΚΟ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΤΑΜΠΑ ΑΠΟ ΥΓΡΑΣΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΤΟΙΧΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΝ ΑΕΡΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AlexGreece
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 14:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AlexGreece  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις είδα την φωτογραφία στον υπολογιστή μου κοίταξα τον φακό αλλά δεν υπήρχε κάτι.Επίσης, είχα βγάλλει και άλλες φωτογραφίες 1 λεπτό πρίν και 30-40 δευτερόλεπτα μετά, και δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο σε εκείνες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris8
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 23:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την καλησπερα μου
αυτο που εμφανιζεται στην φωτο μου εχει συμβει μερα μεσημερι αλλα οχι σε φωτο. να εξηγησω λοιπον¨
κατεβαινα την κηφισιας και κολλημενος στην κινηση λιγο πριν την αλεξανδρας χαζευα τον ουρανο(να πω οτι φορουσα γυαλια ηλιου) εκει που ηταν ολος γαλαζιος ειδα σε ενα σημειο να ιριδιζει. λεω κατι θα εχει ο φακος τον καθαριζω κοιταω ξανα το ιδιο ,λεω μαλλον δεν θα βλεπω καλα δινω τα γυαλια στο παιδι που ειμασταν μαζι και επιβεβαιωσε αυτο που εβλεπα. μαλιστα το ειδε και σε αλλο ενα σημειο λιγο πιο διπλα απο εκεινο. τωρα τι ηταν δεν μπορω να ξερω. οσο για την φωτο σου φιλε μου ισως ηταν καποιο νεφελωμα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 00:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑ!!!!!ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ!ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 17:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε alex, μοιάζει σαν να υπάρχει κάποιο είδος «ενέργειας» σ’ αυτό το σημείο....

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 03:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mοιάζει μεν σαν να υπάρχει κάποιο είδος ενέργειας.. αλλα συνηθως ειναι και παιχνιδια του φακου και της φωτογραφιας ολα αυτα.
who knows..

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy