ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μαγνητικές/Ηλεκτρικές Δυνάμεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 15:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.Μόλις γράφτηκα και είμαι νέος στην παρέα.Είμαι 18 χρονών και μένω στον πειραιά.Είμαι απόφοιτος, αν και ξαναδίνω για να μπω στη σχολή που θέλω.Μόλις ανακάλυψα πως εχω μαγνητικές δυνάμεις (αδύναμες προς το παρόν).Όποιος εχει την οποιαδήποτε πληροφορία (τεχνικές ενίσχυσης, παρόμοια φαινόμενα, συσκευές) πάνω σ'αυτό ας το κοινοποιήσει.Ανέκαθεν ασχολιόμουν με ανάλογα θέματα (παραψυχολογία κλπ.) αλλά λόγω σχολείου είμουν και είμαι πολύ πιεσμένος. Επιπλέον, με ενδιαφέρουν τα ξίφη, κυρίως μεσαιωνικά. Θα προσπαθήσω να ελέγχω τακτικά το site. Καλημέρα σε όλους...

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 14:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου λοιπόν καινούργιε νέε 18χρονε απόφοιτε!
Δεν έχω να σου δώσω κάποια πληροφορία για τις μαγνητικές δυνάμεις/
αν ψάξεις λίγο στο "Παράξενο" όλο κ κάτι θα βρεις που να σε ενδιαφέρει.
Kατά τ'άλλα.. καλωσήρθες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 16:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ!Αν και είμαι πιεσμένος όλο και λίγο χρόνο θα βρώ.Αν μάθεις ποτέ οποιαδήποτε πληροφορία μη διστάσεις να τη στείλεις.CU On The Run!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 19:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ANEMUS.ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΩ.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ?


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 03:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης αν θα ήθελες νέε μας φίλε Anemus, να μας διευκρινήσεις πως ορίζεις τις "μαγνητικές δυνάμεις" που αναφέρεις. Δηλαδή, πες μας δυο λόγια για πράγματα που σου έχουν συμβεί, και που τα κατατάσεις σε αυτήν την κατηγορία. Και βέβαια, ποια είναι η δική σου ερμηνεία σχετικά...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 17:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλες katia και amalia καλησπέρα.Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα.Όταν λέω μαγνητικές δυνάμεις εννοώ ότι το σώμα μου (και κυρίως οι παλάμες και το κεφάλι μου) έλκουν και απωθούν κατα βούληση αντικείμενα. Δεν εννοώ όμως τηλεκίνηση γιατί η <<αίσθηση>> που νοιώθω είναι καθαρά σαν να <<τραβάω>> ή να <<σπρώχνω>> το αντικείμενο νοιώθωντας τις ίδιες τις μαγνητικές γραμμές να κατευθήνονται από τα χέρια ή από το σημείο ανάμεσα και λίγο πιο κάτω από τα μάτια (αλήθεια πώς το λέμε με μια λέξη;).Επιπλέον μπορώ να μετακινήσω μόνο αντικείμενα που ακουμπάω (και μετά να τα απομακρύνω ή έλξω).Αυτό σε συνδιασμό με το ότι τα μη μεταλλικά με δυσκολεύουν και ότι δεν έχω μπορέσει ακόμα να νικήσω τη βαρύτητα κάνει τις δυνάμεις μου... αδύναμες. Τις ανακάλυψα πρώτη φορά πριν από ένα περίπου μήνα και έκτοτε έχουν ανπτυχθεί ταχύτατα, αλλά ξεκίνησαν από το μηδέν (εν αντιθέσει των περισσοτέρων περιστατικών όπου έχουν ήδη κάποιο επίπεδο). Η μαγική στιγμή ήταν βράδυ με κρύο όταν επέστρεφα από ένα NETCAFE κουρασμένος από counterstrike και φροντιστήριο το απόγευμα.Όπως περπατούσα και το χέρι μου έκανε την χαρακτηριστική κίνηση αισθανόμουν πάνω του μια έλξη και απώθηση. Στην αρχή, κουρασμένος ών, δεν έδωσα σημασία.Όμως αυτό συνεχιζόταν για λίγη ώρα. Μόλις το συνηδητοποίησα σήκωσα την παλάμη μου και έκπληκτος την είδα να μετακινήται ενώ ήταν ελεύθερη και αισθανόμουν ένα αόρατο <<κύμα>> να την πιέζει μπρος και πίσω. Καταχαρούμενος πήγα σπίτι και πειραματίστηκα πάνω σε μια γιάλυνη μπίλια στο χέρι μου και έκπληκτος την έιδα να κουνιέται <<μόνη της>>!!!!Εδώ πρέπει να κάνω μια παρένθεση και να αναφέρω ότι από πολύ μικρός ασχολιώμουν με ανάλογα θέματα και εξασκώμουν πολύ καιρό στην τηλεκίνηση (χωρίς αποτέλεσμα, βέβαια) πριν από το γεγονός. Η <<τάση>> που είχα με προβλημάτισε ιδιαιτέρως και σε συνδιασμό με άλλα χαρακτηριστικά του χαρακτήρα μου με έκανε να <<μάθω>> πράγματα πολύ ενδιαφέροντα (αν δύναται να χαρακτηριστούν έτσι), αλλά για αυτά όταν έρθει η ώρα... Επιστρέφοντας, αναφέρω ότι το συναίσθημα της <<δύναμης>> το είχα πάντα. Τελειώνοντας, μπορώ να μετακινώ πλέων άνετα αντικείμενα που κρέμονται από το χέρι μου. Συγχωρήστε με για την μακροσκελή, πλεονάζουσα και ίσως ελλειπή απάντηση, είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum . Περιμένω οποιαδήποτε άλλη απορία έχετε. Ασχολιέμαι επίσεις με τον χώρο του fantasy και videogaming. SEE YOU ON THE RUN!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 20:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΑΝΕΜΕ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΛΙΓΟ "ΜΑΣΗΜΕΝΗ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΩΝΕΨΩ.
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΙΒΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ; ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ.
ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ; ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ;

Υ.Γ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΟΠΟΥΣ.ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΥΨΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΝΥΨΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ

DE AZTEC

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 21:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Anemus, αυτό που μας περιγράφεις, είναι όντως πολύ εντυπωσιακό.

Πριν συνεχίσω με ερωτήσεις, διευκρινήσεις, κ.λ.π. να κάνω μία "συντονιστική πρόταση":
Μιας και καθώς φαίνεται, η συζήτηση πρόκειται να κυμανθεί γύρω από το γεγονός που ανέφερες στην αρχική σου τοποθέτηση (σχετικά με τις μαγνητικές δυνάμεις), θα πρότεινα να μεταφερθεί σε κάποια ενότητα των forum όπου θα ταίριαζε καλύτερα θεματικά και ίσως να αλλάξει ο τίτλος και να σχετιστεί με αυτό που συζητάμε τώρα.

Τι λες;

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 14:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά.Καλημέρα φίλε ARCHON και ευχαριστώ.Amalia συμφωνώ μαζί σου και είμουν έτοιμος να το προτείνω κι εγώ.Αρχίζω να ντρέπομαι που γίνεται τόσος θόρυβος, ακόμα δεν μπήκα στο site. Πάντως για να μην αφήσω απορημένο τον φίλο ARCHON θα προσπαθήςω να γίνω πιο συγκεκριμένος: Μπορώ να <<ρολλάρω>> σφαίρες(μπίλιες, μπάλες κλπ.)και στυλό στην παλάμη και στα δάχτυλα(δεν έχω δοκιμάσει άλλο σημείο του σώματος ακόμη, ούτε κι άλλα αντικείμενα), και ο,τιδήποτε κρέμεται από αυτά(κλωστές, αλυσίδες, σχοινιά, κλπ.).Όπως καταλαβαίνεται με βολεύουν τα σφαιρικά ή κυλινδρικά αντικείμενα επειδή κυλάνε πιο εύκολα και τα μεταλλικά επειδή εξ ορισμού και αποδεδειγμένα επιρρεάζονται περισσότερο.Τη δεύτερη ημέρα από την ανακάλυψη πειραματίστικα να μετακινήσω το χέρι ενός φίλου μου και ο ίδιος αισθάνθηκε την πίεση που του ασκούσα. Κρατάω στυλό ή παρόμιο αντικείμενο(π.χ. κουτάλι) όρθιο στα δάκτυλα και το σπρόχνω μπρος-πίσω, αριστερά-δεξιά(αυτό είναι τόσο εύκολο που συνήθως το ρίχνω αν δεν προσέξω). Αυτό το δοκιμάζω και σε νομίσματα και σχεδόν τα εκσφενδονίζω. Βολεύει και αν το αντικείμενο έχει πλατιά επιφάνεια (κουτάλι, νόμισμα) οπότε το μετακινώ σχεδόν ασυναίσθητα.Όσον αφορά την τηλακίνηση, με αφορμή την επιθημία μου να την πετύχω έμαθα να εστιάζω (συγκεντρώνομαι-focus) σε αντικείμενα, καταστάσεις ή ενέργειες(μόλις το πετύχεις μία φορά πλήρως σε οποιοδήποτε από τα τρία μπορεις να το κάνεις και παντού- δεν είναι τίποτα σπουδαίο). Έτσι κατάφερα να "νοιώθω" το αντικείμενο.Αυτού του είδους η διαίσθηση βοηθήκε και εναρμονίστηκε πλήρως με τη γενικότερη ικνότητά μου(διαίσθηση ίσως;) να καταννοώ το περιβάλλον γύρω μου(ανθρώπους, καταστάσεις, κίνητρα, ακόμα και να νοιώθω αντικείμενα πριν με φτάσουν ή να τα βρίσκω ).Εννοώ πώς γενικά είμαι ευαίσθητος και αυτό βοήθησε.Πλέον μπορώ να γίνω ένα με οποιοδήποτε αντικείμενο βλέπω(δεν εννοώ να φαντάζομαι τα χαρακτηριστικά του αλλά να αισθάνομαι τη λεία επιφάνεια της σφαίρας ή τον καθρέφτη του αυτοκινήτου, το βάρος τους, τις πιέσεις που δέχονται γύρω τους, το βίαιο τσαλάκωμα από τον άνεμο της αφίσας στην κολώνα κλπ.).Περπατω και βρίσκω το δρόμο μου με τα μάτια κλειστά.Αφότου μπορούσα να συγκεντροθώ τόσο αποτελεσματικά αγωνιζόμουν να μετακινήσω τα αντικείμενα έτσι.Τελειώνοντας, να αναφέρω κάτι καινούργιο και να αναφέρω ένα λάθος μου: μπορούσα να κάνω το χέρι μου να αιωρηθεί και ασκω μαγνητικές δυνάμεις ανάμεσα στις παλάμες μου ήδη από πέρσι, μόνο που τότε νόμιζα πως ήταν απλώς εκπομπή ενέργειας και τίποτα άλλο (δεν του έδωσα ιδιαίτερη σημασία επειδή δεν ήταν κάτι εντελώς ξένο με εμένα).Δε θα προχωρίσω παραπέρα.Φίλε ARCHON ελπίζω να σε κάλυψα (όσο το δυνατόν γίνεται σε τέτοια θέματα).Και πάλι ζητάω συγνώμη αν η απάντησή μου είναι κουραστική ή σας μπέρδεψε και σας ευχαριστώ για την επιμονή και υπομονή να αντέξετε ένα πολυλογά σαν του λόγου μου.Σε κάθε περίπτωση θα ξεκινήσω νέο θέμα. Τσεκάρετε "Enter Magneto"(τι λέτε, δεν είναι cool;) στο "παράξενο" (Θα αργήσω λίγο να το ξεκινήσω- όποιος έχει όρεξη για οικοδεσπότης be my guest, μόνο να βάλετε αυτόν τον τίτλο σας παρακαλώ). Εν κατακλείδει θα ήθελα να κάνω μερικές δηλώσεις προς αποφυγή παρεξηγήσεων:

ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΠΕΡΠΡΟΒΟΛΗ,
ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ/ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ,
ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΩΚΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ(τυχών λάθη ή ανακρίβειες αφορούν ηλικρινό και μη επιδιοκώμενο σφάλμα ή αναγκαστικά ελλειπείς δηλώσεις πάντα εκ μέρους μου)
Η ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΛΩΝ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΘΩ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ.
Τέλος, θα με χαροποιούσε ιδιαίτερα αν όλοι ήταν σαν εσάς φίλοι Valnta, Katia, amalia και Archon
(ήρεμοι, διαλεκτικοί, υπομονετικοί, ανοικτόμυαλοι και γεμάτοι ανυσηχίες).Κάτι μου λέει πως θα κάνουμε καλή παρέα

Μην στείλετε μυνήματα που αφορούν εμένα προσωπικά καθώς μάλλον δε θα με πιστεύετε αν σας τα πω όλα μαζεμένα και δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις προσδοκίες σας.Είμαι σίγουρος πως θα μας δοθεί η ευκαιρία μέσω άλλων συζητήσεων.
Γεια σας και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
SEE YOU ON THE RUN!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 16:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειάσας!

Σεβόμενη την επιθυμία σου φίλε Anemus, θα αποφύγω (προς το παρόν τουλάχιστον) να συζητήσω επί προσωπικού επιπέδου για τα γεγονόντα που μας ανέφερες, στρέφοντας την συζήτηση σε γενικότερες αναφορές και απόψεις - πάντα όμως σχετικά με το θέμα.

Ερωτώ λοιπόν:
Ο έλεγχος της ύλης με τη δύναμη της σκέψης, τι σημαίνει για την εσωτερική ανάπτυξη αυτού που το κατορθώνει;
Για να γίνω πιο σαφής, μπορεί κάποιος εξασκούμενος κάποια χρόνια στη συγκέντρωση, και πιθανόν έχοντας κληρονομικά μία έφεση στη συγκεκριμένη ικανότητα, να σπάσει το φράγμα αυτό;
Η προϋποθέτει μία τέτοια νοητική ανάπτυξη, αλλά και τέτοιον έλεγχο του νου (ώστε να τον κάνεις να λειτουργήσει για συγκεκριμένους σκοπούς), που θα μπορούσαμε να την φανταστούμε ίσως σε έναν "Γκάνταλφ", αλλά δύσκολα σε έναν κοινό άνθρωπο;

Ποια η γνώμη σας;
...για αρχή.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 16:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώραια, Anemus! Μέχρι να ξεκινήσεις λοιπόν καινούργια Συζήτηση(που ίσως και να μην χρειαστεί), θα μετονομάσουμε την παρούσα σε "Μαγνητικές/Ηλεκτρικές Δυνάμεις" και θα την μετακινήσουμε στο Forum .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.(από το Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.).

Καλή Συνέχεια!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 15:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά.amalia σε ευχαριστω. Ως επί του θέματος, οι απόψεις δυίστανται: μερικοί πιστεύουν πως μόνο ορισμένοι εκλεκτοί μπορουν να έχουν αυτές τις δυνάμεις ενώ άλλοι πιστεύουν ότι οποιοσδήποτε μπορεί να τις αποκτήσει. Εγώ πιστεύω πως και οι δύο πλευρές έχουν δίκιο και άδικο. Είναι γεγονός πως οι δυνάμεις αυτές ανήκουν στο 90% δυναμικό του εγκεφάλου που είναι <<κλειδωμένο>>(ή ξεχασμένο;). Επομένως είναι κατανοητό πως απαιτείται κάποια εξάσκηση για να ενεργοποιηθούν. Επιπλέον, λόγω του σύγχρονου δυτικού τρόπου ζωής ο οποίος αγχώνει το άτομο για την επιβίωσή του, δολοφονεί την φαντασία, και επιβάλει πρώτυπα ζωής που κάνει τους ανθρώπους να καταδικάζουν, χλευάζουν ή μυθοποιούν γεγονότα, άτομα, καταστάσεις που δεν τις έχουν ξαναδεί ή φανερώνουν μια πραγματικότητα που δεν τους συμφέρει(μιλώ για την πραγματικότητα της τηλεκίνησης, της ψυχοκίνησης, της πυροκίνησης, της παγοκίνησης, των νεραϊδών, των ξωτικών, των φαντασμάτων, των εξωγήινων, των ξεχασμένων αρχαίων πολιτισμών, ακόμα και του γεγονότος πως απαράδεκτα μεγάλο μέρος του πλανήτη πεθαίνει επειδή έτσι θέλουν οι ισχυροί και ότι το μεγαλύτερο μέρος του παγκόσμιου πλυθισμού είναι κομπλεξικό και "φυλακισμένο"). Επομένως είναι λογικό τα άτομα που αναπτύσουν ισχυρές δυνάμεις σε μικρό χρονικό διάστημα να θεωρούνται από τους λίγους, πιστούς για τον κόσμο μας, <<σταλμένα>> και <<προνομιούχα>>. Αν πάρουμε υπ' όψην μας τις προσπάθειες του συμπαντικού σχεδίου της μοίρας για την διατήρηση της ισορροπίας αυτή η άποψη είναι σωστή. Όμως, οι δυνάμεις αυτές υπάρχουν μέσα μας. Δεν μας δίνονται. Έτσι οποιοσδήποτε μπορεί να τις αποκτήσει με την κατάλλη εξάσκηση. Αυτό αν καταφέρει να ξεπεράσει τα προβλήματα που ανέφερα, τα οποία αφορούν και τον ίδιο(πώς θα αισθανθήτε εσείς αν ξαφνικά βάλετε φωτιά σε ένα άτομο, χωρίς να το θέλεται συνηδητά, επειδή το αντιπαθήτε;) και το κοντινό του περίγυρο (γονείς, φίλους, γνωστούς, λοιπούς συγγενείς). Η πίεση είναι τεράστια. Πώς γίνεται λοιπόν να εμφανίσει κάποιος τέτοιες δυνάμεις όταν δεν ξέρει πως υπάρχουν ή δεν πιστεύει σε αυτές; Η μαγική λέξη είναι "εξέλιξη". Οι ξεχασμένες δυνάμεις βγαίνουν σιγά σιγά στην επιφάνεια επειδή το σώμα του ανθρώπινου γένους επαναποκτά το χαμένο επίπεδο που φανερώνει το γεγονός πως αυτές οι δυνάμεις είναι φυσικές. Έτσι τα <<επίλεκτα>> άτομα, όπως υποστηρίζει η μία ομάδα, μας δείχνουν που (ούτε μπορούμε ούτε πρέπει) θα πάμε. Ποιός είναι ο πραγματικός μας εαυτός, το DNA των "θεών".
Ύστερα από όλα αυτά πρέπει να ανρωτηθούμε το και το εξής: Κατά πόσο ισχύει η έννοια του "ελέγχου του νου πάνω στην ύλη; Οι δυνάμεις αυτές είναι άμεσα συνδεδεμένες με τον ψυχικό κόσμο του ανθρώπου, όχι μόνο με τον πνευματικό και τον σωματικό. Οι δυνάμεις θα εμφανίζονται μόνο αν το άτομο είναι θετικό προς την εμφάνισή τους. Εκεί ακριβώς χτυπάει όλο το σύστημα καταστολής τέτοιων φαινομένων. Άτομα που δεν πιστεύουν ή δεν θέλουν δεν θα τις εμφανίσουν ποτέ. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο το ότι τα άτομα τις ανακαλύπτουν κυρίως στην εφηβεία(όπου υφίστανται πολλές απότομες μεταβολλές σωματικά και επομένως ψυχικά) ή σε στιγμές έντονης συναισθηματικής φόρτισης.
Γενικά, η ψυχή επιθημεί και το σώμα εκτελεί τις εντολές που μεταφράζονται από το πνεύμα (αυτό απαιτεί πολλή συζήτηση, δε θα επεκταθώ αν δεν ζητηθεί).
Επομένως δεν μπορούμε να μιλάμε μόνο για την επιβολή του νου πάνω στην ύλη, αλλά και για την προσπάθεια της ψυχής να φτιάξει τον δικό της κόσμο. Την μια έκφραση για ζωή. Φίλοι, μιλάω για την ίδια την επιθυμία -αγνή κι ατόφια- για ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ.
Ποιός όμως θεωρείται υπεράνθρωπος και ποιός κοινός άνθρωπός; Ποιός είναι πιο ικανός, πιο <<εκλεκτός>>; Αυτός που με ένα νεύμα του νου του γονατίζει την πλάση; Αυτός που κρατεί στα χέρια του τις μοίρες τόσων ανθρώπων; Αυτός που "είναι στο πεπρομένο του" να οδηγήσει τους ανθρώπους, να πολεμίσει για αυτούς; Αυτός που θα ανταπεξέλθει στους άθλους που περιμένεται να κάνει; Αυτός που καθιστά την αδυναμία των ανθρώπων πραγματικότητα στα μάτια όλων; Αυτός που θα παλέψει με χείμαιρες, με Κρέοντες, θεούς και δαίμονες και θα μάθει την αλήθεια για τον κόσμο; Αυτός που θα νικήσει τον εαυτό του για να νικήσει την ελευθερία του; Αυτός που, ξεχασμένος και άγνωστος από όλους σε ένα μικρό ουρανό, θα βρει το κουράγιο να κοιτάξει τον κόσμο και τον εαυτό του όπως είναι; Αυτές οι ερωτήσεις όσο "φιλλολογικές" κι αν φαίνονται είναι ζωτικής σημασίας να απαντηθούν αφού το εσωτερικό σύμπαν του ατόμου είναι αυτό που καθορίζει το είδος και την επίδραση των δυνάμεων στον κόσμο των γύρο του.
Ας μην ξεχνάμε: κέντρο του κόσμου μας, ο άνθρωπος.

Αυτά ήθελα να πώ. Φεύγοντας ευχαριστώ όσους με διαβάζουν και σκέφτονται αυτά που λέω. Ένα ευχαριστώ και σον admin που άκουσε τις επιθυμίες όλων μας.
SEE YOU ON THE RUN!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 16:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδη νιωθεις την αποση η την ελξη οπως οταν κρατας εναν μαγνητη και τον πλησιαζεις σε εναν αλλον?

ή νιωθεις το αντικειμενο?

διαβαζοντας τα γραφομενα σου και επιρεασμενος απο μια γενικη στροφη που κανω τελευτεα απο τον απολυτο υλησμο στο πνευμα προσπαθησα να ασκησω επιροη σε ενα κυληνδρικο αντικημενο (ενα liposan για την ακριβια) προσπαθησα να δουλεψω το μυαλο μου οπως και οταν κουναω το χερι μου η το ποδι μου προσπαθησα να δο το αντικειμενο σαν προεκταση του εαυτου μου, βεβεα δεν καταφερα τιποτα, απο την αλλη σκεφτικα μια ερευνα του περιοδικου focus που ειχα διαβασει παλιοτερα που ελεγε οτι οι περισοτερες εντολες του εγκεγαλου μας δυνοντε ασυνηδητα και εμεις ουτε που το καταλαβενουμε, οποτε μπερδευτικα λιγο.



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2004, 13:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά. Φίλε nitro912gr εννοώ πως συμβαίνουν και τα δύο: Βασικά και κυρίως νοιώθω την άπωση και έλξη ακριβώς όπως δύο μαγνήτες (για αυτό άλλωστε και χαρακτήρισα τις δυνάμεις μαγνητικές), νοιώθω την αντίδραση που έχει στο σώμα μου η προσπάθεια να σπρώξω ή να τραβήξω το αντικείμενο -μια πίεση προς τα μέσα/πίσω για την άπωση και ένα τράβηγμα προς τα έξω/μπρος για υην έλξη- ακριβώς σύμφωνα με τον νόμο δράσης και αντίδρασης. Αυτό δεν συμβαίνει όταν κρατάω π.χ. ένα σταυρουδάκι από το χέρι μου με τον σταυρό να κρέμεται και τον κάνω να κουνιέται κυκλικά πάντωτε κρεμασμένος από την αλυσίδα.

Τώρα κάτι για σένα: χωρίς να γνωρίζω τον χαρακτήρα σου, σε συμβουλεύω να μην καταδικάσεις τον υλισμό γιατί η ύλη αποτελεί βασικό και αναπόσπαστο κομμάτι του σύμπαντος και συνεπώς του ανθρώπου. Καλά κάνεις, κατά την ταπεινή μου άποψη, και ασχολείσαι με το πνεύμα, όμως μην κάνεις το λάθος να στραφείς εξολοκλήρου σε αυτό. Η ανισσοροπία δεν θα σε εμποδίσει μόνο να πετύχεις το ποθούμενο αλλά θα σε καταστρέψει και ως πνεύμα και ψυχή (τα ίδια προσπάθησε και η εκκλησία το μεσαίωνα και κόντεψε να καταστραφεί ολοκληρωτικά - οι φυσικές τάσεις του ανθρώπου προς την ισορροπία δεν μπορούν εμποδιστούν). Το focus το παίρνω τακτικά κι εγώ -είμαι μεγάλος fan-. Μην τα βάλεις κάτω γιατί θα αποτύχεις πριν καν το καταλάβεις. Είναι απαραίτητο να πιστεύεις σε εσένα, την ύλη, το νου, και τις δυνάμεις. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά αν είσαι πεισματάρης θα τα καταφέρεις. Στην αρχή δεν θα γίνει τίποτα. Ύστερα θα αλλάξεις χωρίς να το καταλάβεις και τέλος μια <<μαγική>> στιγμή (που δεν θα το περιμένεις) θα δεις τους κόπους σου να ποιάνουν τόπο. Πάνω από όλα ΕΠΕΜΕΝΕ, οι δυνάμεις ΥΠΑΡΧΟΥΝ, είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 21:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΕΜΕ,
ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑ ΤΙ ΜΙΛΑΜΕ
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΨΥΧΙΚΗ ΕΝΤΑΣΗ (ΧΑΡΑ, ΛΥΠΗ ΘΥΜΟΣ...) 'Η ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΟΣ (ΣΥΓΓΝΩΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ).
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΟ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ" ΠΑΡΑΣΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑΚΙ (ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ) ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΠΙΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΝΝΟΩ. ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΚΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΟΧΙ ΥΛΗ. ΑΝ ΤΑ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΑ ΑΜΙΓΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΛΗ (ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΥΛΗΣ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΣΥΜΠΥΚΝΩΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ) ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΡΡΕΑΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΧΕΣΑΙ 'Η ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΕΙΡΑΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2004, 12:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Archon, θα δοκιμάσω ευθής αμέσως το πείραμα που προτίνεις. Να ξεκαθαρίσω (και συγνώμη αν δεν το διευκρίνησα καλά) πως όταν είπα για προσωπικές ερωτήσεις εννοούσα για αυτές που αφορούν εμένα προσωπικά, τον χαρακτήρα μου. Δεν έχω δοκιμάσει οποιαδήποτε τέτοια παρατήρηση που αφορά αν οι δυνάμεις μου είναι είναι υσχυρότερες όταν είμαι συναισθηματικά φορτισμένος από φόβο μην γίνω αντιληπτός ή προκαλέσω κάποια ζημιά. Να το θεωρείς δεδομένο, ομως, αφού όταν το άτομο είναι φορτισμένο τότε αφενός διοχετεύει περισσότερη ενέργεια και αφετέρου, λόγω τις ισχυρής θέλησης του συναισθήματος και της ψυχής, οι διαδικασίες για την πραγματοποίηση της επιθυμίας του, όσες αφορούν το άτομο πάντα, ξεκλιδώνονται από το θεματοφύλακα του οργανισμού μας, το υποσυνήδητο, με την συνηδητή αντίληψη του ατόμου να το αγγίζει στιγμιαία. Ευχαριστώ και πάλι όλους σας για το ενδιαφέρον που δείχνετε για το θέμα μας. Θα τα πούμε πάλι μετά το Πάσχα. Μέχρι τότε Εις το Επανιδείν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 17:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά. Κατάφερα να ξεκλέψω λίγη ώρα. Συγνώμη που άργησα να ξαναγράψω. Τι έγινε, δεν ενδιαφέρεστε άλλο για το θέμα; Δεν έκανα το πείραμα με το ραδιόφωνο επειδή δεν έχουμε ραδιόφωνο με συνηθησμένη κεραία. Έχουμε ηχοσύστημα με κεραία-καλώδιο. Αλλά για να τη βγάλω από εκεί (είναι χωμένη πίσω από το σύστημα) απαιτείται ολόκληρη "επιχείρηση" και δεν έχω την ευκαιρία να μείνω ποτέ εντελώς μόνος για να το κάνω. Πάντως, δε χρειάζεστε αυτό ή εμένα για να συνεχίσετε τη συζήτηση, έτσι; Άντε, περιμένω νέα και απόψεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ano-Throsko
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 11:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ano-Throsko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας. Ειμαι νέο μελος και θα ήθελα την άποψή σας για κάτι. Πριν λίγο καιρό, ενώ ήμουν στο δωμάτιό μου, έκλεισε ο διακόπτης του φωτός. Είναι από του παλιούς διακόπτες που χρειάζεται πίεση για να τους κλείσεις. Και ακούστηκε και καθαρά ο ήχος του διακόπτη. Δεν είχε πέσει όμως καμμία ασφάλεια. Όλα τα άλλα φωτα-πρίζες λειτουργούσαν μια χαρά. Δεν λέω ότι ντε και καλά ήταν κάτι υπερφυσικό. Αλλά θα ήθελα να ξέρω από περιέργεια αν εξηγείται ηλεκτρολογικά.
Ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 15:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας. Ειμαι νέο μελος και θα ήθελα την άποψή σας για κάτι. Πριν λίγο καιρό, ενώ ήμουν στο δωμάτιό μου, έκλεισε ο διακόπτης του φωτός. Είναι από του παλιούς διακόπτες που χρειάζεται πίεση για να τους κλείσεις. Και ακούστηκε και καθαρά ο ήχος του διακόπτη. Δεν είχε πέσει όμως καμμία ασφάλεια. Όλα τα άλλα φωτα-πρίζες λειτουργούσαν μια χαρά. Δεν λέω ότι ντε και καλά ήταν κάτι υπερφυσικό. Αλλά θα ήθελα να ξέρω από περιέργεια αν εξηγείται ηλεκτρολογικά.
Ευχαριστώ





an kai den 3ero pos douleboun autoi oi diakoptes fantazome oti molis patas to koumbi koumpnei o diakoptis oste na klisei to kikloma kai na anapsi i lamba, mporei poli apla na min eixe koumposei kala kai na 3ekoumpose amo monos tou o diakoptis, me apotelesma na ani3ei to kikloma kai na sbisei i lamba.



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 14:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά. Οι εξετάσεις τελειώνουν όπου να'ναι και έτσι σύντομα θα είμαι κοντά σας. Αλήθεια, ελέγχετε καθόλου το θέμα; Oh, well, see you soooooon.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 14:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια χαρα φιλε anemus και καλη επιτυχια στις εξετασεις!!

Θα ηθελα να σε ρωτησω αν υπαρχουν σχετικα βιβλια που διαβασες για να αναπτυξεις το χαρισμα σου, η αν παρακολουθησες καποιου ειδους σχολη..

Με ενδιαφερει πολυ το θεμα

ευχαριστω in advance

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 15:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΗΓΑΠΗΤΑ ANEMUS ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΤΑ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ 2 ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΩΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ!!!
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΝ ΟΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΙ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΤΕ ΑΠΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ (ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΑΠΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΡΗΣΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥ) ΗΤΑ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΕ ΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΞΑΣΚΗΣΗ(ΣΤΑ ΙΜΑΛΑΙΑ ΜΟΝΑΧΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟ 15% ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥΣ!!!)
ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ ΖΩΗ ΓΕΜΑΤΗ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 20:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ye-haaaawwww! Οι εξετάσεις τελείωσαν κι εγώ είμαι και πάλι ελεύθερος.
Ρωτήστε ό,τι θέλετε. Δεν απέκτησα τις δυνάμεις μέσω κάποιου βιβλίου ούτε ασκήσεων που έμαθα από κάπου (φυσικά ούτε λόγος για σχολή, αλλά αν ξέρεις κάποια σε εξορκίζω να μου πεις). Απλώς ακολούθησα τη φυσική ροή της σκέψης μου μην αποκλείωντας το καινούργιο αλλά θεωρώντας το δεδομένη πραγματικότητα. Για μένα λόγω του χαρακτήρα μου και κάποιων ιδιαιτερωτήτων μου ήταν φυσικό αποτέλεσμα αλλά θα σας παρακαλούσα να μην με αφήσετε να σας μπερδέψω, ο καθένας έχει τον δικό του δρόμο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 13:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πράγματα πάνε καλά. Άρχισα να μετακινώ (πολύ αμυδρά αλλά αισθητά) μια πόρτα. Βέβαια η πόρτα παραμένει ελαφριά και το πόμολο μεταλικό, αλλά είναι πρόοδος. Επιπλέον, έχω αρχίσει να έχω υπόννοιες πως δεν ασκώ πίεση μόνο στο πόμολο αλλά και στην πόρτα. Είδομεν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΨΥΧΗ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


173 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 16:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΨΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΑΝΗ ΑΙΤΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΣΩΜΑΤΑ ( ΕΛΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΔΕΙ )

ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑΤΕ ΤΩΡΑ ?

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΞΕΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΥΟ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΟΚΥΜΕΝΟΥ

1) Ο ΦΙΛΟΣ ΑΝΕΜΟΥΣ ΔΗΛΩΝΕΙ 18 ΕΤΩΝ ΑΛΛΑ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΥΠΟΔΗΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ( ΚΑΤ ΕΜΕ ΠΑΝΤΑ )

2) ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΡΟΣΕΧΤΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΛΩΣΩ

ΓΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ............

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ( 14 )
ΘΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΕ.........????????????!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 17:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2) ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΡΟΣΕΧΤΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΛΩΣΩ

ΓΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ............

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ

Ε, αφού δείχνει τον συνολικό αριθμό μηνύμάτων που έχει αυτή την στιγμή φυσικό δεν είναι?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 08:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANEMUS,ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ,ΒΡΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΣΟΥ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΟ ΠΙΟ "ΚΑΘΑΡΑ" ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ..ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ..ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 16:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααααα ΨΥΧΗ “θα σε μαλώσω” !!!!

δεν το περίμενα αυτό από εσενα

« Κι όμως ... γυρίζει. »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 16:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά. Σας ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώνετε στο ταπεινό μου topic. Αγαπητή ΨΥΧΗ θα θεωρήσω το σχόλιό σου για το λόγο μου κοπλιμέντο (αν και δε διευκρινίζεις που το πας). Παιδιά δε σας λέω ψέματα είμαι όντως 18 χρονών και συγκεκριμένα έχω γεννηθεί στις 29 Ιανουαρίου του 1986 (χε, χε, χε, Υδροχόος μέχρι τελικής πτώσεως). Όσο για τον αριθμό των μυνημάτων, τι να πω θα σε γελάσω. Δεν έχω ιδέα με τα σχετικά θέματα.
Φίλε beyond δυστυχώς δε μπορώ να ανταποκριθώ στην πρότασή σου για πολλούς λόγους: δεν έχω βιντεοκάμερα ούτε μπορώ να στείλω τα δεδομένα χωρίς να γίνω αντιληπτός και δεν έχω κάνει κάτι τόσο εντυπωσιακό και μετρήσιμο από τρίτους. Πάντως, χάρη σε έναν εξαιρετικό άνθρωπο που γνώρισα μέσα από το site θα ευελπιστώ να προχωρήσω τα πειράματα και την ικανότητά μου παραπέρα.
Αυτά για τώρα παίδες, περιμένω ό,τι άλλο έχετε να εκφράσετε.

Υ.Γ. Αν έχετε οποιαδήποτε ΣΟΒΑΡΗ απορία για τα προσωπικά μου στοιχεία επικοινωνίστε prive στο mail μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellostron
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2004, 00:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellostron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Anemus,
τα οσα λες δεν μπορει να ειναι δυναμεις ηλεκτρικες η μαγνητικες.
Ηλεκτρομαγνητικες δυναμεις ονομάζονται κάποιες πολυ συγκεκριμενες
δυναμεις.Αυτο σημενει πως η φυσική δίνει ενα συγκεκριμενο ορισμο σε αυτες τις δυναμεις και φαινομενα σαν και αυτα που αναφερεις λιγο πολυ δεν μπορουν να εξηγηθουν απο τον ηλεκτρομαγνητισμο.
Αυτο μπορεις να το επαλιθευσεις και μονος σου περνωντας ενα μαγνητομετρο.Ειναι σχεδον σιγουρο πως δεν θα καταγραψει αλλαγη στο πεδιο.
Η μονη θεωρεια της φυσικης που θα μπορουσε να εξηγησει κατι τετοιο ειναι αυτη των υπερχορδων -και λεω "ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ".
Εξαλου και η μπιλια δεν ειναι μαγνητικο υλικο αλλα και τα πομολα των πορτων σχεδον ποτε δεν ειναι απο μαγνητικα υλικα.
Παρε ενα μαγνητι και θα δεις.

Σε καθε περιπτοση δεν υπαρχει καποια επιστημονικη θεωρεια που να
σε καλυπτει αμεσα.Για αυτο το λογο τα οσα λες ειναι στην κατηγορεια το παραξενο.Για την ακριβεια θεωρεις πως εισαι τηλεκινητικος οσο και αν δεν το βλεπεις εσυ ετσι.

Πρεπει παντως να ξερεις πως ΠΟΤΕ δεν μπορεσε ΚΑΝΕΝΑΣ να αποδειξει πως εχει τετοιες δυναμεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2004, 11:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα παιδιά και συγνώμη για την αργοπορία. Αγαπητέ ellostron ίσως και να έχεις δίκιο. Η φυσική δεν είναι το φόρτε μου . Σας εξήγησα πως ένοιωθα και τις χαρακτήρισα έτσι. Τώρα τι εννοείς πως θεωρώ ότι είμαι τηλ/κός όσο κι αν δεν το βλέπω έτσι; Ίσως και να 'χεις δίκιο όμως αμφιβάλω. Δεν προσπαθώ να πίσω τον εαυτό μου για τίποτα, μόνο πιστεύω σε μένα. Άλλωστε ακόμα μαθαίνω ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy