ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 #ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ#φυσιολογικό και μας ανήκει?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 19:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύετε στις τηλεπαθητικές δυνάμεις και σε πολλές άλλες που έχει κρυμμένες μέσα του ο άνθρωπος; Αν ναι ποιες είναι αυτές συζητήστε μαζί μου γιαυτές στο: 3hpfainigen@in.gr!
Ή απλά απαντήστε!
-Τηλεκίνηση
-Τηλεπάθεια
-Αυτόματη αναφλεξη
-Ενοραση
-Αστρικές ικανότητες
-Μεταλλακτικές ικανότητες
-Έντονο ενεργειακό πεδίο
...............................................και πολλά άλλα!

Edited by - Σκορπιός Νότης on 04/04/2004 22:36:12

Edited by - Σκορπιός Νότης on 18/04/2004 17:42:51

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 17:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Σκορπιέ συγγνώμη,και χωρίς να θέλω να σε θίξω,αλλά βρε παιδί μου έχω βαρεθεί να μπαίνω στο esoterica και να βλέπω νέα τόπικ που άνοιξες αν και ήδη υπάρχουν σχετικά με το θέμα που διαπραγματεύεσαι.
Σαν νέο μέλος που είσαι κι εσύ δεν θα έβλαπτε να έκανες μια μικρή αναζήτηση να δεις αν ήδη υπάρχουν άλλες συζητήσεις για το θέμα που σε ενδιαφέρει.
Αυτά στα λέω τελείως φιλικά και δεν πιστεύω να παρεξηγηθείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 17:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πιστεύετε στις τηλεπαθητικές δυνάμεις και σε πολλές άλλες που έχει κρυμμένες μέσα του ο άνθρωπος; Αν ναι ποιες είναι αυτές συζητήστε μαζί μου γιαυτές στο: 3hpfainigen@in.gr!
Ή απλά απαντήστε!
-Τηλεκίνηση
-Τηλεπάθεια
-Αυτόματη αναφλεξη
-Ενοραση
-Αστρικές ικανότητες
-Μεταλλακτικές ικανότητες
-Έντονο ενεργειακό πεδίο
...............................................και πολλά άλλα!

Edited by - Σκορπιός Νότης on 04/04/2004 22:36:12



Γεια σου φιλε Σκορπιε Νοτη.
Πιστευω οτι υπαρχουν καποιες αγνωστες δυναμεις του ανθρωπου.
Ολα αυτα(θαυματα κ.λ.π) που πολλοι ανθρωποι τα αποδιδουμε σε αορατα οντα και μπαμπουλες
εχουν να κανουν κατα την αποψη μου με τον ανεξερευνητο εγκεφαλο του ανθρωπου και τις δυναμεις του που μπορει να τις αναπτυξει ισως με καταλληλες τεχνικες(π.χ διαλογισμο κ.λ.π)

Οπως ελεγε και ο Βουδας ολοι μπορουμε να κανουμε αυτα που κανει αυτος και να γινουμε Βουδες.

Ομως οι δυναμεις αυτες μπορουν ισως να χρησιμοποιηθουν και για κακο σκοπο(οπως απο καποιους σατανιστες).

Αλλα αναρωτιεμαι αν αυτο που λεμε "εκτη αισθηση" το εχουν ολοι οι ανθρωποι τελικα ή απλως καποιοι το εχουν πιο αναπτυγμενο.Εσυ τι νομιζεις φιλε μου;

Edited by - VIKING on 05/04/2004 17:41:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 17:41:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω που ωρες ωρες μεταλλασομαι σε bitch, εχω καποιο ταλεντο?

------------------------
Αγρύπνια, αψηλάφητο ζώο!
Δίχως μια στάλα στοργή,
σ’όσους διψάν για χίμαιρες, γέρνεις
την κούπα σου που’ναι πάντα αδειανή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nemo
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 18:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nemo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Σκορπιέ μου συγγνώμη για την παρατήρηση αλλά δεν είχα προσέξει το ποστ σου σε άλλο θέμα που έλεγες γιατί άνοιξες τόσα-όχι και τόσο-νέα θέματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 21:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ απιδιά πιστεύω ακράδαντα πως ο άνθρωπος έχει όλες τις μυστικές ικανότητες και υπερφυσικές που λέμε. Απλά θέλει να τις ανακαλύψουμε...Νομίζω φταίει το ότι τις καταπιέζουμε επειδή δεν πιστεύουμε σε αυτές. Είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί αν δεν πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε.

Νικά αυτός που πιστεύει ότι θα νικήσει...

Κάτι παρόμοιο μπορεί να συμβαίνει και εδώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giagiaka
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 10:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giagiaka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εγω που ωρες ωρες μεταλλασομαι σε bitch, εχω καποιο ταλεντο?

------------------------
Αγρύπνια, αψηλάφητο ζώο!
Δίχως μια στάλα στοργή,
σ’όσους διψάν για χίμαιρες, γέρνεις
την κούπα σου που’ναι πάντα αδειανή.


νομιζω οτι βρηκα την αδερφη ψυχη μου :)

I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life, and see if I could not learn what it had to teach, and not, when I came to die, to discover that I had not lived !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ απιδιά πιστεύω ακράδαντα πως ο άνθρωπος έχει όλες τις μυστικές ικανότητες και υπερφυσικές που λέμε. Απλά θέλει να τις ανακαλύψουμε...Νομίζω φταίει το ότι τις καταπιέζουμε επειδή δεν πιστεύουμε σε αυτές. Είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί αν δεν πιστεύουμε ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε.

Νικά αυτός που πιστεύει ότι θα νικήσει...

Κάτι παρόμοιο μπορεί να συμβαίνει και εδώ


Eγώ απιδί --κατά το "α-σουπή" του Zίκου συμφωνώ μαζί σου//
για την ώρα όμως το μόνο "στίγμα" που μου έχει κάνει γνωστή την ύπαρξή του/
είναι αυτό της αναιμίας.. Mια που έχεις βάλει αυτό τον τίτλο στο θέμα σου//
εσύ τι λες; Πως μπορούμε να το ανακαλύψουμε το "στίγμα" του υπερφυσικού;

Va(l)nta
> Be Glad I'm Not A Twin.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν χρειάζεται πιστεύω τίποτα περισσότερο από λίγη πίστη. Εγώ θα δοκίμαζα ας πούμε, να δω αν έχω τηλεπάθεια. Και μου έχει συμβεί πολλές φορές. Όταν σκέφτομαι τον καλύτερο μου φίλο εκείνη την ώρα συνήθως χτυπάει το τηλέφωνο και είναι αυτός η έρχεται και με φωνάζει! Εγώ ξέρεις πως δοκίμασα; Πήραμε μερικά χαρτιά (τράπουλα)) με αυτόν τον φίλο μου. Αυτός έπαιρνε ένα και μου το έκρυβε...ταυτόχρονα προσπαθούσε μέσω τηλεπάθειας ή απλά της θέλησης του να μου στείλει το νούμερο του χαρτίου. ίσως δεν συνέβαινε πάντοτε αλλά κάποιες φορές έχει πετύχει!!!Δοκίμασε το...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις το στίγμα του υπερφυσικού; Ανακάλυψέ το!!!


Δεν χρειάζεται πιστεύω τίποτα περισσότερο από λίγη πίστη. Εγώ θα δοκίμαζα ας πούμε, να δω αν έχω τηλεπάθεια. Και μου έχει συμβεί πολλές φορές. Όταν σκέφτομαι τον καλύτερο μου φίλο εκείνη την ώρα συνήθως χτυπάει το τηλέφωνο και είναι αυτός η έρχεται και με φωνάζει! Εγώ ξέρεις πως δοκίμασα; Πήραμε μερικά χαρτιά (τράπουλα)) με αυτόν τον φίλο μου. Αυτός έπαιρνε ένα και μου το έκρυβε...ταυτόχρονα προσπαθούσε μέσω τηλεπάθειας ή απλά της θέλησης του να μου στείλει το νούμερο του χαρτίου. ίσως δεν συνέβαινε πάντοτε αλλά κάποιες φορές έχει πετύχει!!!Δοκίμασε το...


Εισαι πλέον ένας στιγματισμένος

Μήπως αυτό "λερώνει" και το... ποινικό μητρώο;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eεε..γλυκό μου σκορπιουδάκι//δεν είναι τόσο απλό...
Aυτό που περιγράφεις//θα μπορούσες να πεις ότι είναι ένα είδος "άσκησης"...
Δεν ανακαλύπτεις όμως το "στίγμα"//πρέπει να "παίζεις" το παιχνίδι βάση πιθανοτήτων
K πρέπει να ξέρεις ποιο είναι το ποσοστό που σου αποδεικνύει ότι έχεις το στίγμα.
Tο "κάποιες φορές συμβαίνει" είναι η λογική πιθανότητα να συμβεί έχεις δεν έχεις το..
ΣTIΓMA//αααα..μου κάθεται κάπως αυτή η λέξη...


Va(l)nta
> Everyone is entitled to my opinion.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 19:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην μπερδευουμε τις συμπτωσεις με το υπερφυσικο.

μπορει να σκεφτεσαι τον φιλο σου εκουσια ή ακουσια 30 φορες την ημερα και να σε παρει τηλεφωνο την 31η. αυτο δεν σημαινει οτι τον "καλεσες", απλα σε πηρε τηλεφωνο και ετυχε να τον σκεφτεσαι.

οσο για τα χαρτια και αυτα ειναι θεμα τυχης.

η αυτοματη αναφλεξη, δεν ειναι μεταφυσικο φαινομενο επισης. η επιστημη εχει αποδειξει οτι συμβαινει σε ανθρωπους υπερβαρους, με μεγαλο ποσοστο αλκοολ μεσα στο αιμα τους, που απλα αρπαξαν φωτια μολις ειρθαν σε επαφη μαζι της.

οι αστρικες ικανοτητες και συγκεκριμενα η αστρικη προβολη, δεν ειναι καποιο ταλεντο αλλα θεμα εξασκησης. οποιοσδηποτε μπορει να το καταφερει αν εχει την σωστη καθοδηγηση.

τηλεκινηση δεν εχω δει να γινεται, οποτε δεν εχω αποψη.

τηλεπαθεια εχω ομως, μια και πολλες φορες μπορω να μαντεψω τι σκεφτεται ο αλλος και να συνεχισω την προταση του.

εικονες του μελλοντος βλεπουν ορισμενοι, αλλα εκει παιζουν και τα πιθανα μελλοντα, γιατι το μελλον ειναι θεμα επιλογων, αρα αλλαζει.

και τελος το ενεργειακο πεδιο, ειναι και αυτο θεμα εξασκησης και ισως φυσικης ικανοτητας, μια και ορισμενοι ανθρωποι εχουν περισσοτερη ενεργεια απο αλλους. πχ ικανοτητα αναματος μικρων λαμπτηρων, στατικος ηλεκτρισμος κλπ.

παντως, για αρχη μην πιστευεις οτι ακους.

μακια

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιχωρ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 23:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιχωρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οσον αφορα την τηλεπαθεια νομιζω οτι οσοι εχουν ερωτευθει το εχουν ζησει

(και μην πει κανεις οτι λεω κρυαδες)

Edited by - Ιχωρ on 14/04/2004 23:54:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nerio
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 21:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nerio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μην ξεχνάμε ότι χρησιμοποιούμε μονάχα το 1/10 του εγκεφάλου μας μέχρι στιγμής για να σκεφτόμαστε. Ποιος μας εγκυάται ότι τα υπόλοιπα 9/10, ανακαλύπτοντας τον τρόπο χρήσης τους, δε μας προσδίδουν ικανότητες όπως η τηλεπάθεια, η ενόραση, η τηλεκίνηση και άλλες???
Και ποιος μας αποκλείει ότι κάποιοι έχουν βρει τον τρόπο να τα χρησιμοποιούν και συνάμα να αποκτήσουν αυτες τις ιδιότητες (εάν ισχύει το παραπάνω)?

The only certain thing about the future is uncertainty.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy