ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μπορούμε να μαντέψουμε το μέλλον;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2004, 22:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά έχω μία προσωπική εμπειρία που με προβλημάτισε πολύ σε σχέση με το θέμα και θα ήθελα να την παραθέσω. Ακριβώς πέρυσι το 2003 γνώρισα ένα παιδί στην κατασκήνωση μου, Υδρύλι. Αυτό το παιδί ήταν ακριβώς στο διπλανό μου σπιτάκι. Ήξερε να λέει τα χαρτιά. Στο τέλος της περιόδου τα έλεγε σε όλη την κατασκήνωση. Μέχρι και στον αρχηγό είχε φτάσει. Τα είχε ρίξει και σε εμένα τρεις φορές. Βγήκαν όλα αληθινά...δεν μπορούσα να το πιστέψω!. Ωστόσο όταν τον κοιτούσα μου φαινόταν πως δεν πολύ κοιτούσε την τράπουλα, παρά τα έλεγε στην τύχη. Συμφώνησαν μαζί μου αρκετά παιδιά. Όντως όμως ότι έλεγε έβγαινε αληθινό!!!Γι αυτό και η φήμη του εξαπλώθηκε παντού. Αν τα έλεγε στην τύχη πως έβγαιναν τότε; Μήπως βασιζόταν χωρίς να το ξέρεις σε κάποια ενορατική του ικανότητα; Δηλαδή να τα λεέι στην τύχη αλλά τα ταυτόχρονα να τα μαντεύει χωρίς να το καταλαβαίνει;
Εσείς τι πιστεύετε...βοηθήστε με please!!!
Ξέρετε άλλους τρόπους σ΄γουρους για να μαντέψουμε το μέλλον;

(Α και ευχαριστώ για τα σχόλια σας...μήπως ξέρετε πως διαγράφονται κάποια θέματα;...απλά ήθελα να γίνω πολύ ενεργό μέλος...πολύ γρήγορα...μην παρεξηγάτε!)

Edited by - Σκορπιός Νότης on 05/04/2004 11:31:58

DiSaStEr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 00:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DiSaStEr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DiSaStEr  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DiSaStEr  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος DiSaStEr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ 100% ΟΤΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΗΚΙΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΩ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΒΓΗΚΕ ΗΘΕΛΑ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ.ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (πριν 2 χρονια) ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ (ξανα) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ!!!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑΩ!!
ΑΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ....

When I became the sun I shone Light Into the mans HeartΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 02:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ 100% ΟΤΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΗΚΙΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΩ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΒΓΗΚΕ ΗΘΕΛΑ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ.ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (πριν 2 χρονια) ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ (ξανα) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ!!!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑΩ!!
ΑΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ....

When I became the sun I shone Light Into the mans Heart



ΩΡΑΙΟΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 06:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ 100% ΟΤΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΗΚΙΑ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΩ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΒΓΗΚΕ ΗΘΕΛΑ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ.ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (πριν 2 χρονια) ΕΒΛΕΠΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ (ξανα) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ!!!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑΩ!!
ΑΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΗΘΙΝΑ....

When I became the sun I shone Light Into the mans Heart


Επιτρέψτε μου να πώ το εξής:

Το παράδειγμα ακούγεται αστείο αλλά απολύτως αποδεκτό.

Βρε Disaster;;; :))))))
Αυτό το ρήμα κατουράω είναι ανάγκη να το επαναλαμβάνεις πολλές φορές;
Κόντεψα να κατουρηθώ απο τα γέλια!

Σκορπιέ Νότη:
Ελπίζω το παράδειγμα περι κατουρήματος να σε κάλυψε!:))))


Edited by - Πρίγκιπας on 05/04/2004 06:17:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giagiaka
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 10:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giagiaka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θεωρω πως ναι, βγαινουν αληθινα !
προσωπικες εμπειριες πολλες !!! ( κινητος ονειροκριτης καταντησα)
μπορειτε να με συμβουλευτειτε κιολας !!!

Από τους αρχαίους χρόνους τα όνειρα προκάλεσαν την ιδιαίτερη προσοχή του ανθρώπου, ο οποίους απέδιδε σε αυτά σχεδόν πάντα ένα είδος θεϊκής επέμβασης ή απόκρυφης δύναμης. Κυριολεκτικά, σύμφωνα με τις εσωτερικές θεωρίες της Καμπαλά, ο φυσικός μας κόσμος είναι μια παραίσθηση, μια προσωρινή κατοικία, και τη μη αληθινή πραγματικότητα. Κατά τη διάρκεια του πραγματικού ύπνου, εξηγεί η θεωρία, οι αισθήσεις που στηρίζουν τη ζωή στο σώμα μας είναι μόνο το 1 /6 . Κατά τη διάρκεια του ύπνου, η ψυχή είναι ελεύθερη να ανέλθει σε μια υψηλή θέση στην πνευματική ατμόσφαιρα όπου λαμβάνει τροφοδότηση, δύναμη και επαναφορτίζεται. Κατά τη διάρκεια της πιεστικής και γεμάτης άγχος ημέρας, δεχόμαστε τη πίεση του περιορισμού του χρόνου, του διαστήματος και της κίνησης πάνω στο σώμα και την ψυχή μας. Κατά τη διάρκεια του ύπνου, η ψυχή είναι σε μια σφαίρα πέρα από το χρόνο και το διάστημα. Μετά από κει, το παρόν και το μέλλον είναι ενώνονται σε ένα. Το πανόραμα μιας ανθρώπινης διάρκειας ζωής επιδεικνύεται πλήρως από τη γέννηση στο θάνατο. Κατά συνέπεια, εκτός από την τροφοδότηση, δύναμη και επαναφόρτιση, η ψυχή συλλαμβάνει τη θέαση των γεγονότων που έρχονται σε πράξη, θετικά και αρνητικά. Αυτές οι θεάσεις φιλτράρονται έπειτα στο σώμα, όπου λαμβάνουν τη μορφή ονείρων. Μια πτυχή ονείρου αποτελείται από τα γεγονότα, την εμπειρία και τις σκέψεις που καταλαμβάνουν αυτήν την περίοδο τα συνειδητά μυαλά μας. Διανθίζονται σε αυτό το μίγμα τα οράματα της ψυχής που κατοικούν στον υποσυνείδητο. Έτσι, σήμερα, γνωρίζομε ότι τα όνειρα είναι εικόνες του υποσυνειδήτου. Τουλάχιστον, μέχρι το σημείο που αρχίζουν να «βγαίνουν», κατά τη λαϊκή έκφραση. Τα όνειρα χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες. Η πρώτη έχει αυτά του υποσυνειδήτου και είναι τέτοιας φύσης παρόμοιας με τις εμπειρίες της ημέρας ή του τρέχοντος διαστήματος με σκοπό την εκτόνωσή του, η δεύτερη έχει τα «ταξίδια της ψυχής» και η τρίτη έχει αυτά που περιέχουν μια προειδοποίηση ενός γεγονότος.
Η δεύτερη κατηγορία των ονείρων έχει κατά κάποιο τρόπο πνευματική υπόσταση. Τα όνειρα αυτά συμβαίνουν περίπου την 3η πρωινή ώρα και στην διάρκεια των οποίων η ψυχή τελεί διάφορα έργα ή επισκέπτεται διάφορα μέρη.
Η τρίτη κατηγορία των ονείρων προσελκύει την προσοχή των ανθρώπων και συνήθως έχουν συγκεκριμένο διάστημα εμφάνισης. Αυτό χρονικά, είναι περίπου μία ώρα πριν την ανατολή του Ήλιου και μετά. Τα όνειρα σε αυτό το χρονικό διάστημα αποτυπώνονται στη μνήμη και μερικές φορές μπορεί να περιγράψουν σημαντικά κοσμικά γεγονότα με καταπληκτική ακρίβεια.

I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life, and see if I could not learn what it had to teach, and not, when I came to die, to discover that I had not lived !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 11:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και με εσενα Σκορπιέ δεν συμφωνω που ανοιξες τοσα θεματα ταυτοχρονα χωρις να εχεις εσυ κατι να πεις αλλα βλεποντας αυτο το θεμα θα ηθελα κι εγω να προσθεσω απο προσωπικες μου και οχι μονο εμπειριες οτι πραγματι τα ονειρα βγαινουν αληθινα αρκει να μπορεις να τα ερμηνευσεις και φυσικα να τα θυμασαι οπως εγιναν!Αυτα εχω να πω,ειναι αδυνατο να καταγραψω τις χιλιαδες των παραδειγματων που εχω,μπορω ομως να τονισω οτι ορισμενα απο τα ονειρα που βλεπω εγω η οι γνωστοι μου βγαινουν σε βαθμο ανυσηχητικο!

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DiSaStEr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 12:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DiSaStEr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DiSaStEr  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DiSaStEr  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος DiSaStEr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ Canada
ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST ΜΟΥΘΑ ΦΡΟΝΤΗΣΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΚΑΤΟΥΡΑΩ ΜΕ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΠΗΓΑ ΝΑ ΟΥΡΗΣΩ :)


ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟ Ο ΕNDORAMA TI ΑΠΕΓΙΝΕ????

When I became the sun I shone Light Into the mans HeartΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 14:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O endorama --αν κρίνω από το τελευταίο του post-τα πήρε με μερικά πράγματα
κ απέχει//--κάτι άλλο...
δεν είναι κ πολύ ωραίο να "την πέφτουμε" στα νέα μέλη...
είναι προτιμότερο να δίνουμε στον άλλον να καταλάβει πως "λειτουργούν"
τα forums//πατάτες όλοι κάναμε....Tο συγκεκριμένο βέβαια//δεν το βρίσκω πατάτα
**για τον Όλυμπο χμ...δεν ξέρω αν θα μπορέσω τελικά να αντισταθώ στον πειρασμό...

όπως λέει κ το παλικάρι--ήθελε να γίνει ενεργό μέλος--δεν σε παρεξηγάμε βρε!
Tα θέματα δεν διαγράφονται//άπαξ κ κάνεις την κίνηση--μένει εκεί κ σε στοιχειώνει...
Anyway..καλωσήρθες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 15:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΜΕ ΜΕΝΑ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΛΙΑ ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΕ Η ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΛΙΠΟΝ ΦΕΥΓΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ??? ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΕΛΕΝΧΟ ΚΑΙ ΤΡΑΚΑΡΑΓΕ ΠΑΝΤΟΥ.
ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ Η ΜΟΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.
ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΗΚΗ ΔΕΝ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΟΝΕΙΡΟ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΟΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΑΠΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΝΕΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΑ...
ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΣΟΥ
ΑΛΛΩΝ Η ΓΝΩΜΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΑΥΜΑΤΗΣΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 15:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΜΑΝΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΜΙΑ ΟΛΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΝ ΟΡΑΜΑΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ. Ο ΤΥΠΟΣ ΦΙΛΕ ΣΚΟΡΠΙΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ...
ΦΙΛΙΚΑ Ε.μ.Α

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2004, 17:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα χαρτια, ο καφες και τα λοιπα ειναι το μεσο, το τελετουργικο. για ολα τα υπολοιπα τα θαυμαστα, χρειαζεται ταλεντο και ενοραση.

υ.γ.

τελικα κατουρησε ο ντιζαστερ, γιατι μπερδευτηκα.

------------------------
Αγρύπνια, αψηλάφητο ζώο!
Δίχως μια στάλα στοργή,
σ’όσους διψάν για χίμαιρες, γέρνεις
την κούπα σου που’ναι πάντα αδειανή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 15:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσείς λέτε να μπορούμε να πούμε το μέλλον μόνο και απλά με τα χαρτιά; Αν ήταν έτσι θα είχαμε προβλέψει ήδη το τέλος του κόσμου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η δική μου άποψή είναι ότι μπορούμε να προβλέψουμε κάποια γεγονότα που θα συμβούν στο μέλλον και όχι το να προβλέψουμε γενικότερα το μέλλον. Κάποτε «διάβαζα» τα χαρτιά αλλά είναι κάτι που δεν ήθελα να συνεχίσω.

Σίγουροι τρόποι δεν υπάρχουν, απλά και μόνο το άτομο που θ’ απευθυνθείς φίλε Νότη, θα πρέπει να είναι «προικισμένο» με το δώρο αυτό.

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ
ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.
ΤΟ ΣΙΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΡΑΤΗΣΕΙ.
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑΝ...
ΛΕΓΕΤΕ ΖΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΩΣ ΕΞΗΣ.
ΠΕΡΝΕΤΕ 2 ΖΑΡΙΑ ΗΡΕΜΗΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΤΕ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΓΕΛΟΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΖΑΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΕΣΕΙΣ...

Άθροισμα 3 – Ευχάριστη έκβαση των γεγονότων και απροσδόκητα δώρα.
Άθροισμα 4 – Κάποιος θα σας προκαλέσει δυσκολίες.
Άθροισμα 5 – Μια καινούργια και μακρόχρονη φιλία αρχίζει σύντομα.
Άθροισμα 6 – Κίνδυνος να πέσετε θύμα κλοπής. Επίσης, κάποιος ή κάποια θα προσπαθήσει να ξελογιάσει τον άνθρωπο που αγαπάτε.
Άθροισμα 7 – Προσέχετε σε ποιους αποκαλύπτεται τα μυστικά σας, κάποιος δεν είναι τόσο έμπιστος όσο νομίζετε.
Άθροισμα 8 – Επιδιώξτε την ειλικρινή αυτοκριτική για να σας βοηθήσει να διδαχτείτε από τα λάθη σας.
Άθροισμα 9 – Οικογενειακό γλέντι για κάποιο ευχάριστο απροσδόκητο γεγονός.
Άθροισμα 10 – Ένα καινούργιο πρόσωπο θα εμφανιστεί στην ζωή σας.
Άθροισμα 11 – Απογοητεύσεις.
Άθροισμα 12 – Απροσδόκητο γράμμα ή τηλεφώνημα ή μήνυμα.
Άθροισμα 13 – Οι ανησυχίες σας για κάποιο ζήτημα είναι αδικαιολόγητες.
Άθροισμα 14 – Έχετε έναν κρυφό θαυμαστή ο οποίος σύντομα θα αποκαλυφθεί.
Άθροισμα 15 – Καυγάς ή διαφωνία μεταξύ φίλων σας, προσπαθήστε να μην αναμειχθείτε και να διατηρήσετε στάση «ειρηνοποιού».
Άθροισμα 16 – Ευχάριστα ταξίδια.
Άθροισμα 17 – Καινούργιες απασχολήσεις και ευχάριστες αλλαγές.
Άθροισμα 18 – Εκπλήρωση επιθυμιών.

ΦΙΛΙΚΑ Ε.μ.Α...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.Το αν μπορει καποιος να προβλεψει το μελλον ειναι κατι που φυσικα δεν μπορουμε να το αποδειξουμε.
Δεν ξερω αν υφισταται τελικα αν αυτο που ονομαζουμε προφητεια αλλα δεν το θεωρω πολυ πιθανο να μπορει καποιος να προβλεψει μελλοντικα γεγονοτα.Σε οτι αφορα τα ονειρα ειναι απλως κατα την αποψη μου οι φοβιες μας,οι ενοχες μας ,οι προσδοκιες μας που ειναι καταγραμμενα στο υποσυνειδητο και που καμια φορα επιβεβαιωνονται και μετα αρχιζουν καποιοι να μιλανε για προφητικα ονειρα και θεικα σημαδια.

Φιλη E.μ.Α με αυτα που μας ειπες με τα ζαρια θυμηθηκα το βιβλιο Ι ΤΖΙΓΚ και το οποιο ασχολειται με την μεταβλητη οψη των πραγματων και οπως αναφερει και καπου μεσα το βιβλιο εχει να κανει με προβλεψη του μελλοντος.Εγω δεν τα πιστευω βεβαια ολα αυτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 19:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΡΟΦΗΤΗΚΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ???
ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΙΔΑΤΕ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ...
ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΑ...
ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 19:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fili oneiric1,
sto proigoumeno post sou eipes oti to paidi ekeino einai tixero pou einai prikismeno me to doro auto(!)
Oloi exoume tetoies ikanotites apla...oxi toso aneptigmenes. Me eksaskisi mporoume oloi n ta petixoume ola.
Akoma kai ego..me kapoia kathodigisi mporesa na kano ESP an kai den sinexisa na eksaskoume logo sxoliou kai exasa autin tin ikanotita....telos pantos to kalokairi tha ksanarxiso....


Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 19:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
fili oneiric1,
sto proigoumeno post sou eipes oti to paidi ekeino einai tixero pou einai prikismeno me to doro auto(!)
Oloi exoume tetoies ikanotites apla...oxi toso aneptigmenes. Me eksaskisi mporoume oloi n ta petixoume ola.
Akoma kai ego..me kapoia kathodigisi mporesa na kano ESP an kai den sinexisa na eksaskoume logo sxoliou kai exasa autin tin ikanotita....telos pantos to kalokairi tha ksanarxiso....


Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 20:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΜΑΝΤΕΨΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΝΕΤΕ Η ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ
Η ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ
Η ΑΦΘΟΡΜΗΤΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΜΟΥ...ΠΧ:

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΙΣΜΟ (ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ) ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΞΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗΣΑΜΕ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΜΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΚΑΙ ΛΕΩ (ΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΙΣΜΟ Ε) ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΑΝΕ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ...

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΩΡΑ

ΗΜΟΥΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΕΝΑ ΣΙ-ΝΤΙ ΚΛΑΣΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ, ΛΙΠΟΝ ΠΙΑΝΩ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ, ΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΕΤΥΧΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝΕ ΣΤΙΣ ΚΗΔΕΙΕΣ, ΓΥΡΝΑΩ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΩ ΦΕΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ, ΤΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΨΟΦΑΕΙ Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΓΑΤΑ.

ΕΠΙΣΗΣ

ΟΤΑΝ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΟΛΗΣΕΙ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΤΗΓΜΙ ΣΕ ΣΤΗΓΜΙ ΘΑ ΕΚΤΡΟΧΙΑΣΤΕΙ,
ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΠΟΥ ΕΚΤΡΟΧΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΛΑΜΙΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΕΟΦΩΡΕΙΟ

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ
ΗΤΑΝΕ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΚΟΤΙΝΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΕΝΑΝΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩΦΟΡΟ, ΞΑΦΝΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΟ ΜΕ ΣΒΗΣΤΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΗΣΕ, ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΘΕΝΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΗΝΙΤΟ ΣΚΟΤΩΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΕΦΗΓΕ ΜΕ ΣΒΗΣΤΑ ΤΑ ΦΩΤΑ.
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΗΣΕΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ

ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΩΡΑ

ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΠΕΘΕΝΕΙ, Ε ΛΙΠΟΝ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ ΠΕΘΕΝΕ.
ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΛΕΥΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΓΗΚΕ ΑΛΗΘΗΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗ ΤΟΥ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΒΓΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΕ??????? ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 21:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Υποκινητή...
Πιστεύω πως αυτό το παιδί είχε ανεπτυγμένο το ταλέντο του από γεννησιμιού του. Σπάνιες περιπτώσεις αλλά μπορεί να έπεσα πάνω σε μία από αυτές!
Σύμφωνω απόλυτα με την Ε.μ.Α! Νομίζω και εγώ για εμάς που δεν έχουμε τόσο έμφυτο ταλέντο συνήθως μαυτούς τους τρόπους μαντεύουμε το μέλλον. Όταν σκεφτόμαστε κάτι απότομα ή στα όνειρα μας.

Τα όνειρα μας πιστεύω πως είναι ένας άλλος κόσμος. Είναι η πύλη για την επόμενη διάσταση. Που ότι φανταζόμαστε φαίνεται με ευκρίνεια στα μάτια μας. Ίσως εκεί κάποιοι άλλοι άνθρωποι να θέλουν να μας πληροφορήσουν για κάποια που θα γίνουν και εδώ στο δικό μας κόσμο. Επειδή ο χρόνος μπορεί να μετράει εκεί διαφορετικά αυτοί να τα έχουν δει. Οπότε να μας υποδεικνύουν κατά κάποιο τρόπο αυτά που πρέπει να προσέχουμε. Δεν ξέρω...εσείς τι λέτε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΕΡΝΕΤΕ 2 ΖΑΡΙΑ...
Άθροισμα 3 – Ευχάριστη έκβαση των γεγονότων και απροσδόκητα δώρα.
..........
Άθροισμα 13 – Οι ανησυχίες σας για κάποιο ζήτημα είναι αδικαιολόγητες.
Άθροισμα 14 – Έχετε έναν κρυφό θαυμαστή ο οποίος σύντομα θα αποκαλυφθεί.
Άθροισμα 15 – Καυγάς ή διαφωνία μεταξύ φίλων σας, προσπαθήστε να μην αναμειχθείτε και να διατηρήσετε στάση «ειρηνοποιού».
Άθροισμα 16 – Ευχάριστα ταξίδια.
Άθροισμα 17 – Καινούργιες απασχολήσεις και ευχάριστες αλλαγές.
Άθροισμα 18 – Εκπλήρωση επιθυμιών.
Eεε... όταν δεν καταλαβαίνω κάτι πρωί πρωί εκνευρίζομαι!!//
Παίρνεις 2 ζάρια//τι;;! ζάρια;;; Kανονικά;
O μεγαλύτερος αριθμός στο ζάρι είναι το 6. Δηλ. το μέγιστο άθροισμα των 2 ζαριών είναι το 12
κ το μικρότερο το 2. --που δεν υπάρχει ερμηνεία./
Σύμφωνα με τα αθροίσματά σου το ζάρι έχει 9 πλευρές
+ είναι κ καλύτερο να το φτιάξεις μόνος σου; Kούραση...
χμ...μήπως ήθελες να πεις 3;

Va(l)nta
> Monster In This Photo Is Closer Than It Appears

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HELLAS
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 12:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HELLAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Σκορπιός Νότης άν μπορείς να έρθεις σε επαφή με τον παιδί απο την κατασκήνωση θα βοηθούσε πολύ.

HELLAS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ε.μ.Α
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
221 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 17:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ε.μ.Α  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΠΣ ΣΟΡΡΥ ΒΑΛΤΑ ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 14:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
fili oneiric1,
sto proigoumeno post sou eipes oti to paidi ekeino einai tixero pou einai prikismeno me to doro auto(!)
[u]Oloi[u] exoume tetoies ikanotites apla...oxi toso aneptigmenes. Me eksaskisi mporoume oloi n ta petixoume ola.

Σίγουροι τρόποι δεν υπάρχουν, απλά και μόνο το άτομο που θ’ απευθυνθείς φίλε Νότη, θα πρέπει να είναι «προικισμένο» με το δώρο αυτό.

Φίλε Υποκινητή,

Διάβασε λιγάκι την παράγραφο που έγραψα ξανά, δεν γράφω αυτό που λες. Γράφω ότι θα πρέπει ν’ απευθυνθεί σε κάποιο άτομο «προικισμένο» και όχι ότι το άτομο που αναφέρει στην ιστορία του είναι προικισμένο.

~ Ειρήνη ~
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 17:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρθα σε επαφή με εκείνο το παιδί. Είναι από την Κόζάνη. Είχε πάρει το κινητό του ο ξάδερφος μου και δεν το ήξερα. Μου είπε πως κάτι σοβαρό μου συνέβη τον τελευταίο καιρό σε σχέση με την υγεία μου. Πράγματι είχα σπάσει άσχημα το χέρι μου!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To e-mail του είναι...magicmirror@mail.gr
όσοι πιστοί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nerio
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nerio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να σας πω κι εγώ κάποιες εμπειρίες που είχα. Μπορεί να σας φανουν απλές συμπτώσεις, μέχρι και σε μένα φάνηκαν, αλλά θα τις αναφέρω έτσι μιας και είναι σχετικές με το θέμα.

Πριν από πολλά χρόνια, ένα καλοκαίρι, έβλεπαν οι δικοί μου με κάτι θείους μου αγώνες στίβου στο άλμα εις μήκος. Εγώ ήμουν στην αυλή και σε ένα σημείο μπήκα μέσα στο σπίτι. Πέτυχα μία αθλήτρια την ώρα που έκανε το άλμα και βρισκόταν ήδη στον αέρα. Αμέσως μου ήρθε να πω (και το είπα): "Άκυρη η προσπάθεια". "Άντε ρε" μου λένε οι άλλοι, "μια χαρά προσπάθεια ήταν". Όμως όταν είδαμε ξανά το στιγμιότυπο είχε πατήσει γραμμή άρα όντως ήταν άκυρη η προσπάθειά της.

Πάλι πριν από χρόνια, καθώς γυρνούσα από το φροντιστήριο είχε μια χαρά καιρο, λιακάδα με λίγα σύννεφα. Μόλις μπήκα στο σπίτι ο αδερφός μου με ρωταει "Τι καιρό έχει έξω;". Ήθελε να βγει. Εγώ στην αρχή ήθελα να το κοροϊδέψω αλλά και πάλι μου βγήκε φυσιολογικά και αυθόρμητα και του είπα: "Βρέχει". Εκείνος άνοιξε την μπαλκονόπορτα και μου απαντάει: "Δίκιο έχεις"!!! Πάω κι εγώ να δω, σαστισμένος, και όντως έβρεχε.

Όπως βλέπετε, οι "εμπειρίες" μου δεν έχουν άμεση σχέση με πρόβλεψη του μέλλοντος αλλά με κάτι που έχει ήδη γίνει, χωρίς να το ξέρω, και το έιπα. Επαναλαμβάνω ότι οι περισσότεροι θα τις θεωρήσουν απλές συμπτώσεις.

Χαιρετώ.

The only certain thing about the future is uncertainty.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 18:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Nerio,
λένε ότι οι σκέψεις που μας έρχονταν απότομα στο μυαλό...είναι "αναμνήσεις από το μέλλον". Ξέρετε για το φαινόμενο deja vu?
Ο Αϊνστάιν είπε πως ο χρόνος είναι κάτι το σχετικό. Σε διαφορετικούς τόπους, ανάλογα με τις ιδιότητες της περιοχής, ο χρόνος μετράει αλλιώς. Ίσως αυτές οι πληροφορίες να διαρρέουν από εκεί σε εμάς. Τι νομίζετε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 20:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα. Πολλοί άνθρωποι που έχουν την ικανότητα να διαβάζουν ταρω, χαρτιά ,φλιτζάνια κ.α συνήθως δεν τους φανερώνουν τα αντικείμενα ως μέσο πληροφόρησης τίποτα απλά τα χρησιμοποιούν ως μέσο συγκέντρωσης. Κάθε προικισμένος απλά ,επιλέγει το μέσο που του ταιριάζει καλύτερα. Όσο για"τις πληροφορίες απο το μέλλον", είναι πολύ πιθανό αν αποδεχτούμε οτι η πραγματικότητα που αντιλαμβανόμαστε όλοι μας, δεν είναι απαραίτητα και η μοναδική.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 22:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή κούφια Γη. Προφανώς να έχεις δίκιο...η εμπειρία μου ανταποκρίνεται σε αυτό που περιγράφεις...γιατί ναι μεν μπορει να κοιτούσε τα χαρτιά αλλά δεν μου φαινόταν ότι αντλούσε τις πληροφορίες από εκεί...ίσως και να έχει κάποιου είδους ψυχοκίνηση με το ιδιαίτερο αντικείμενο...

Παιδιά επιτρέπεται να σας ρωτήσω πόσο χρονών είστε?
Εγώ είμαι 15 μισό...Είστε πολύ μεγάλοι όλοι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nerio
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 23:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nerio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω πάντως είμαι δεκαέξι μισό και ομολογώ πως κι εγώ είχα ευτήν την απορία γιατί ώρες ώρες εκφράζονται απόψεις και γνώσεις που μόνο κάποιος άνω των 25, να πω, θά μπορούσε να έχει. Όπως και στο θέμα με τον Όλυμπο π.χ. όπου γίνεται της μουρλής...

The only certain thing about the future is uncertainty.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy