ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 18:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Υπάρχουν άνθρωποι που είναι της θεωρίας ότι δεν υπάρχει Θεός.
Έτσι και προσπαθούν με την λογική τους να καταλάβουν τον κόσμο.
Υπάρχει όμως μια θεωρία που λέει ότι δεν υπάρχουν αποδείξεις ότι δεν υπάρχει Θεός, δηλαδή τόσο καιρό μένουν σε μια θέση που δεν αποδεικνύεται!
Υπάρχει και η θεωρία που λέει ότι υπάρχει Θεός, αυτή τη θεωρία θα στηρίξω.


οταν καποιος λεει οτι υπαρχει ροζ ελεφαντας που χωρευει κλακετες στην σκοτεινη πλευρα του 5 φεγγαριου του κρονου αυτος πρεπει να φερει και τις αποδειξεις και οχι αυτος που δεν τον πιστευει

quote:
Ας δώσω άλλο παράδηγμα:
Αν δούμε μια μηχανή αυτοκινήτου, καταλαβαίνουμε ότι σχετίζεται με ανθρώπινη σκέψη, ότι δεν είναι τυχαίο. Οταν όμως μελετάμε τα ανθρώπινα εσωτερικά όργανα βλέπουμε ότι και εκεί υπάρχει λογική.
Είναι δηλαδή σαν μια μηχανή αυτοκινήτου που δεν θέλει κιόλας κάθε χρόνο σέρβις (τα πρώτα χρόνια δηλαδή).
Αλλά δεν χρειάζεται ολόκληρο το σύστημα για να μας πίσει ας πάρουμε μόνο ένα όργανο, το νεφρό.
Εχεται δεί πως είναι το νεφρό σε διατομή και τις λειτουργίες του, έχεται διαβάσει πως λειτουργεί;

Παρόλες τις ενδύξεις υπάρχουν άνθρωποι που εμένουν στην άποψη ότι δεν υπάρχει σχέδιο στον κόσμο (Θεός)!


τοσο απλο αφου το γραφει στο νεφρο made by god

ερωτηση οταν περασει η ημερομηνια που δινουν οι προφητειες (μαρτης του 2008)και δεν γινει πολεμος εσυ θα συνεχησεις να πιστευεις;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 18:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Ξέρουμε ότι ο άνθρωπος ως ιδέα είναι το ανώτερο όν στο κόσμο μας,

εγω εχω αλλη αποψη

http://aerogaz.pblogs.gr/tags/amoibada-gr.html

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 19:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Open mind λέει....
Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΓΙΑ
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ 96 ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΤΟΛΟ ΜΑΣ
ΚΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΤΟ 13 ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΤΟ
ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ .

quote:
Αζαξ λέει.....
Μάλλον δεν γνωρίζεις πολλά για το συμβάν... Πάντως τον στόλο μας όλο δεν τον ειχαμε στείλει ... !!!!

Open mind λέει...

ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΤΟΛΟ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ .


Θα σου απαντάσω αλλιώς ...

Το ΠΝ μας διαθέτει (ΣΤΟΛΟΣ) 14 Φρεγάτες, 5 Αρματαγωγά, 8 υποβρύχια, 13 κανονιοφόρα, 20 πυραυλάκατους, 8 Ναρκαλιευτικά, 3 πλοια Γενικής υποστίριξης, 6 παράκτια περιπολικά, 6 υδροφόρα, 4 πετρελαιοφόρα, 4 αποβατικά, 19 ρυμουλκά, 2 πλωτούς γερανούς, 4 πλοία ταχείας μεταφοράς, 1 πλοίο μεταφοράς πυρομαχικών, 1 φραγματοθέτη, 3 πλοία αλιείας τορπίλων, 4 πλοία μεταφοράς προσωπικού, 4 υδρογραφικά, 2 φαρόπλοια.... ΣΥΝΟΛΟ 131 πλοία....(πηγή ... http://www.hellenicnavy.gr)

Πες μας τώρα αφού πηγε ΟΛΟΣ ο δικός μας ο στόλος που χωρέσανε !!!!

quote:

lousipan λέει...

Φιλε AZAX XAZA εσυ που υπηρετησες.Στρατο δεν πηγα γιατι περασε με πανελληνιες στην αστυνομια.Περασα το σχολειο της ειδικης κατασταλτικης αντιτρομοκρατικης μοναδας και υπηρετησα εκει.Το σχολειο αυτο και απο παραδοχη στελεχων της Δ.Υ.Κ ειναι το αμεσως σκληροτερο απο το δικο τους.Περασα απο το αυτοδυτων απο την ΣΧΑΛ συνεκπαιδευτικαμε αρκετες φορες με ΖΜΑΚ ΕΤΑ ΔΥΚ ΜΕ SAS ΟΕΑ ΚΕΑ.H μοναδα ειναι ειδικη σε απελευθερωσεις ομηρων απο αεροπλανα πλοια λεωφορεια μπορει να κανει εκκαθαρισεις σε κατοικημενες περιοχες σε ορεινο ογκο αμφιβιες επιχειρησεις και γενκα δεν διαφερει σε τιποτα απο τις ειδικες δυναμεις του στρατου.Σε καποια μαλιστα υπερεχει γιατι πλεον ο χερσαιος πολεμος γινεται μεσα στις πολεις και υπαρχει μεγαλυτερη ειδικευση.


Η ερώτησή μου ήταν πρίν άν έχεις πάει στρατό ... Η απάντησή σου λοιπόν είναι ΟΧΙ... Τί μας μοστράρεις λοιπόν το σχολειο της ειδικης κατασταλτικης αντιτρομοκρατικης μοναδας..;; Ντάξ ..είσαι καλός δεν λέω ... Αλλα άμα πιστεύεις οτι αν μπουκάρει ο Τούρκος, δεν θα ξέρουμε από που μάς ήρθε ..τότε πιστεύω οτι λάθος πράγματα σας διδάσκουν ... Ασε δε που πιστευω οτι δεν έχεις και σε μεγάλη εκτίμηση τον Στρατό μας... !!!

(Κλείστε το "παράθυρο" ...μπήκε πολύ ΑΕΡΑΣ μέσα....)

----------------------------------------------------------

--------------------------
Αααβίαστα....Ζητείται υπογραφή που να μη θίγει την Αμαλία ... Πληροφορίες στο azax_xaza@hotmail.com


______________________________________
ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 21:20:39  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis έγραψε:
ερωτηση οταν περασει η ημερομηνια που δινουν οι προφητειες (μαρτης του 2008)και δεν γινει πολεμος εσυ θα συνεχησεις να πιστευεις;;


1) Οι προφητείες ποτέ δεν αναφέρουν άμεσα το πότε ακριβώς άρα ο Μάρτης δεν ξέρω αν ισχύει.
2) Δεν ξέρω πως θα το πάρω αλλά έχω μεγάλο ενδιαφέρων να δω τα δικά σου σκεπτικά τότε.
3) Υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα που πρέπει να συμβούν μέχρι τότε, τουλάχιστον απο πλευράς Παΐσιου, είχε πεί:

Α) Θά γίνουν όλα αυτά όταν θά πάψουν νά κυβερνάνε τήν Τουρκία οι πολιτικοί πού είναι σήμερα, καί όταν μιά νέα γενιά πολιτικών εμφανισθεί γιά νά κυβερνήσει.
(νομίζω το ζούμε)

Β) Οταν ακούσετε ότι τά νερά τού Ευφράτη τά κόβουν από ψηλά οί Τούρκοι μέ φράγματα, καί τά χρησιμοποιούν γιά αρδευτικά έργα, τότε νά ξέρετε ότι ήδη έχουμε μπεί στήν ετοιμασία τού μεγάλου εκείνου πολέμου καί ότι προετοιμάζετε ό δρόμος γιά τίς “ μύριες μυριάδων στρατού τών από ανατολών ηλίου “ , πού αναφέρει ή Αποκάλυψη...
(Εσύ το γνώριζες αυτό τη δεκαετία το 90 που το είπε;)
(Σήμερα λειτουργεί ήδη κοντά στίς Τουρκικές πηγές τού Ευφράτη, τό μεγάλο φράγμα Κεμάλ Ατατούρκ πού μπορεί νά κόψει εντελώς τά νερά πρός τό Ιράκ καί τήν Συρία καί νά τά ρίξει στήν Μεσόγειο! δημιουργώντας έτσι γενική ανάφλεξη, τόν “πόλεμο τού νερού “ όπως η διεθνής διπλωματία έχει ήδη επισημάνει καί περιμένει...)

Γ) Στήν Ιταλία θά παρουσιασθεί ένας πολιτικός τύπου Μουσολίνι, καί στήν Γερμανία ένας νέος Χίτλερ!
(ο Μπερλουσκόνι δεν μοιάζει καθόλου με Μουσολίνι; Τι έγινε πρόσφατα στην Ιταλία αν άκουσα καλά δεν πήγε σε παραίτηση ο Πρόντι;)

Δ) Είχε πεί επίσης ότι στην Ελλάδα θα πέσει πείνα πρίν τον πόλεμο και να έχουμε κανένα αλέυρι πρόχειρο!

Επίσης κάτι άλλο τα πρωτόκολα της Σιών συμφέρουν τη Ρωσσία; Απο ποιούς είναι και για ποιούς; (απλά ρωτάω δεν τα έχω διαβάσει)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 21:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Τα πραγματα ειναι απλα,σε περιπτωση πολεμου την εχουμε βαψει...

http://www.hri.org/MPA/armsrace/index.html

www.meokorpopi.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 00:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
1) Οι προφητείες ποτέ δεν αναφέρουν άμεσα το πότε ακριβώς άρα ο Μάρτης δεν ξέρω αν ισχύει.

ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΣΤΙΣ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2005 ΚΙ ΕΜΕΙΝΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ. ΕΜΕΙΝΕ Ι.Μ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ.
ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΤΛ ΔΥΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟ.
(ΟΙ ΔΥΟ ΜΟΝΑΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΣ 30 - 40 ΕΤΩΝ). ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΗ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΘΕΟΚΛΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ < ΧΑΡΙΣΜΑ >.
Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 70 ΕΤΩΝ.
ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ, Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.
ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΣΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ,Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΣ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ,
Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΘΕΑΤΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΔΗ
ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

απο αυτα που εχεις γραψει βγαινει οτι τον μαρτη του 2008 θα γινει ο πολεμος

quote:
2) Δεν ξέρω πως θα το πάρω αλλά έχω μεγάλο ενδιαφέρων να δω τα δικά σου σκεπτικά τότε.

μα τον μαρτη του 2008 απλα θα λεω οτι και τωρα
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

οπως το ιδιο θα λεω και τον μαρτη του 2009 και του 2010 και του 5670

γιατι και τοτε θα υπαρχουν ατομα που θα πιστευουν οτι λενε οι γερονταδες

quote:
3) Υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα που πρέπει να συμβούν μέχρι τότε, τουλάχιστον απο πλευράς Παΐσιου, είχε πεί:

Α) Θά γίνουν όλα αυτά όταν θά πάψουν νά κυβερνάνε τήν Τουρκία οι πολιτικοί πού είναι σήμερα, καί όταν μιά νέα γενιά πολιτικών εμφανισθεί γιά νά κυβερνήσει.
(νομίζω το ζούμε)


νομιζεις


quote:
Β) Οταν ακούσετε ότι τά νερά τού Ευφράτη τά κόβουν από ψηλά οί Τούρκοι μέ φράγματα, καί τά χρησιμοποιούν γιά αρδευτικά έργα, τότε νά ξέρετε ότι ήδη έχουμε μπεί στήν ετοιμασία τού μεγάλου εκείνου πολέμου καί ότι προετοιμάζετε ό δρόμος γιά τίς “ μύριες μυριάδων στρατού τών από ανατολών ηλίου “ , πού αναφέρει ή Αποκάλυψη...
(Εσύ το γνώριζες αυτό τη δεκαετία το 90 που το είπε;)
(Σήμερα λειτουργεί ήδη κοντά στίς Τουρκικές πηγές τού Ευφράτη, τό μεγάλο φράγμα Κεμάλ Ατατούρκ πού μπορεί νά κόψει εντελώς τά νερά πρός τό Ιράκ καί τήν Συρία καί νά τά ρίξει στήν Μεσόγειο! δημιουργώντας έτσι γενική ανάφλεξη, τόν “πόλεμο τού νερού “ όπως η διεθνής διπλωματία έχει ήδη επισημάνει καί περιμένει...)


1992 - Η Άγκυρα χτίζει το φράγμα "Ατατούρκ" στον Ευφράτη ποταμό, μειώνοντας έτσι δραματικά τη ροή του προς το Ιράκ και την Συρία, με σκοπό να απειλήσει τη γεωργία και την οικονομική επιβίωση των δύο παραπάνω χωρών.

βλεποντας καιπρακτικες παλιοτερες

1984 - Η Τουρκία φράζει την τροφοδότηση νερού από τον ποταμό Αλκουίκ, ο οποίος πηγάζει από την Τουρκία και φτάνει έως το νότιο Αλλέπο, στη Συρία, με σκοπό την ερήμωση της περιοχής εφόσον η πεδιάδα καταστραφεί από την ξηρασία.

δεν θελει και πολυ μυαλο για να βγαλεις μια τετοια προφητεια


quote:
Γ) Στήν Ιταλία θά παρουσιασθεί ένας πολιτικός τύπου Μουσολίνι, καί στήν Γερμανία ένας νέος Χίτλερ!
(ο Μπερλουσκόνι δεν μοιάζει καθόλου με Μουσολίνι; Τι έγινε πρόσφατα στην Ιταλία αν άκουσα καλά δεν πήγε σε παραίτηση ο Πρόντι;)


αντε και του μοιαζει του μουσολινι ο μπερλουσκονι
ο τυπου χιτλερ που ειναι;;;

quote:
Δ) Είχε πεί επίσης ότι στην Ελλάδα θα πέσει πείνα πρίν τον πόλεμο και να έχουμε κανένα αλέυρι πρόχειρο!


;;;;;;;;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 01:21:29  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis:απο αυτα που εχεις γραψει βγαινει οτι τον μαρτη του 2008 θα γινει ο πολεμος

Δηλαδή αν θα γίνει 2 μήνες μετά ή πρίν πάλι 2,5 χρόνια δεν θα εννοούνται;
Μην κολάμε εκεί δεν έχει νόημα.


gigenis:γιατι και τοτε θα υπαρχουν ατομα που θα πιστευουν οτι λενε οι γερονταδες

Εγώ δεν είμαι χιλιαστής δεν θα τολμήσω να πω κάτι άλλο απλά θα έχουν καταρεύσει πιστεύω μου.


gigenis:1992 - Η Άγκυρα χτίζει το φράγμα "Ατατούρκ" στον Ευφράτη ποταμό

Αυτό με τον Ευφράτη δεν το ήξερα αλλά πρόσεχε εδώ λές ότι κατασκεύαζε προφητείες και δεν έχεις αποδείξεις.


gigenis:αντε και του μοιαζει του μουσολινι ο μπερλουσκονι ?ο τυπου χιτλερ που ειναι;;;

Είναι σωστό ότι δεν υπάρχει καμμία ορατή ένδειξη απο Γερμανία αλλά μη πρό του τέλους μακάριζε.
Όσο για τον Μπερλουσκόνι δεν είναι πάλι σύγουρο ότι θα είναι αυτός (εγώ δεν το ξέρω) αλλά πάλι τα ίδια ισχίουν μη πρό του τέλους μακάριζε.


Όσω για το θέμα με την πείνα το διάβασα στο "ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ" και ότι διάβασα έγραψα. Εσύ τότε δεν το παρακολουθούσες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 11:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Δηλαδή αν θα γίνει 2 μήνες μετά ή πρίν πάλι 2,5 χρόνια δεν θα εννοούνται;
Μην κολάμε εκεί δεν έχει νόημα.


αντε να σου δωσω μεχρι τελος 2008

αλλα οχι να ερθει του 4650 και να γινει πολεμος για τις βασεις στον αστερισμο του σκορπιου και να μου πεις
"τα βλεπεις τα λεγαν οι γερονταδες"

quote:
Εγώ δεν είμαι χιλιαστής δεν θα τολμήσω να πω κάτι άλλο απλά θα έχουν καταρεύσει πιστεύω μου.


χιλιαστης δεν εισαι αλλα χαλαστης της ηρεμιας εισαι απο την στιγμη που διαδιδεις ιστοριες γερονταδων

quote:
Αυτό με τον Ευφράτη δεν το ήξερα αλλά πρόσεχε εδώ λές ότι κατασκεύαζε προφητείες και δεν έχεις αποδείξεις.


αυτο δεν το καταλαβα για εξηγησε το

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 12:27:06  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis: νομιζεις

Οι στρατηγοί της Άγκυρας το τελευταίο καιρό είτε για τα μάτια του κόσμου τους, είτε επειδή πιέστικαν, είτε επειδή θέλουν να δουν αν θα βγεί κάτι καλό, είτε όλα μαζί, έχουν επιτρέψει την πρωθυπουργία σε ισλαμιστές πολικικούς.

Τι να σου πω για τον Ευφράτη; Δεν γνώριζα ότι είχε δρομολογιθεί απο το 1992, απο κει και πέρα δεν νομίζω ότι ο Γέροντας ήταν μαφία.

Πάντως οι προφητείες του Κοσμά του Αιτωλού μέχρι στιγμής έχουν βγεί.

gigenis: χιλιαστης δεν εισαι αλλα χαλαστης της ηρεμιας εισαι απο την στιγμη που διαδιδεις ιστοριες γερονταδων
Οι προφητείες δεν μιλάνε για καταστοφή της Ελλάδας, και στο κάτω κάτω αν είναι να συμβούν να μη το πούμε;

Και κάτι ακόμα
Όλες οι μεγάλες δυνάμεις είναι ισοδύναμες;
Τα έχουν βρεί όλα κάτω απο το τραπέζι;
Δεν υπάρχει δηλαδή καμμία ρευστότητα;
Όλοι είναι φίλοι;

Είχα ρωτήσει αν τα πρωτόκολλα της Σιών συμφέρουν τη Ρωσσία ξέρει κανείς;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 13:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Τι να σου πω για τον Ευφράτη; Δεν γνώριζα ότι είχε δρομολογιθεί απο το 1992, απο κει και πέρα δεν νομίζω ότι ο Γέροντας ήταν μαφία.


το 92 λειτουργησε
τωρα για το ο γεροντας αν ηταν μαφια....


quote:
Πάντως οι προφητείες του Κοσμά του Αιτωλού μέχρι στιγμής έχουν βγεί.


για πες μου ποιες

quote:
Οι προφητείες δεν μιλάνε για καταστοφή της Ελλάδας, και στο κάτω κάτω αν είναι να συμβούν να μη το πούμε;

1)αν γινει ο πολεμος ανθρωποι θα υποφερουν και θα πεθανουν και απο τις δυο πλευρες
στην πραγματικη ζωη υποφερουν ολοι οταν γινετε πολεμος
δεν ειναι χολυγουντ για να γυρνανε ολοι οι "καλοι" σπιτι τους

2)το τι θα συμβει δεν το ξερει κανεις αν εσυ θες να πιστευεις στους γερονταδες δικαιωμα σου

quote:
Και κάτι ακόμα
Όλες οι μεγάλες δυνάμεις είναι ισοδύναμες;
Τα έχουν βρεί όλα κάτω απο το τραπέζι;
Δεν υπάρχει δηλαδή καμμία ρευστότητα;
Όλοι είναι φίλοι;


τι σχεση εχει αυτο με την τρομολαγνια των γερονταδων και των αβουλων πλασματων που χαφτουν τις μπουρδες που λενε;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 13:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Eιπαμε βρε παιδες... ΠΟΛΕΜΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ... γιατι επιμενετε σε κατι που δεν στεκει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 14:07:36  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis:για πες μου ποιες

Aπλά βάλε το όνομα Κοσμάς ο Αιτωλός - προφητείες στο ιντερνετ και θα βρείς πολλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΡΟΝΕΑΣ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 19:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΡΟΝΕΑΣ
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΑΝΤΑ ΟΙ "ΓΕΙΤΟΝΕΣ" ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ Η ΟΧΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΞΕΣΚΟΥΡΙΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟ DNA MAΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΛΑΧΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ "ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ" Η ΕΙΡΗΝΗ

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΑΤΜΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2007, 23:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣ ΚΥΠΡΟ-ΛΙΒΑΝΟ ΜΕΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ
ΔΥΝΑΜΕΙΣ...

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΝΑ ΣΕΝΑΡΙΟ ΝΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΝ ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΛΙΒΑΝΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ ΜΕ ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ?
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ Ο ΛΙΒΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ?
ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΕΙΛΗ...
ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ...

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ...ΠΛΑΚΩΝΕΤΑΙ Η ΑΙΓΥΠΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΛΙΒΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ...ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ...ΕΞΤΡΕΜΙΣΤΕΣ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝΤΕΣ Η ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΑΙΓΥΠΤΟ-ΛΙΒΑΝΟ ΧΤΥΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ...ΕΠ'ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΙΡΑΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΕ ΤΟΝ ΛΙΒΑΝΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΘΟΥΣΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ?
Η ΣΥΡΙΑ,ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΝΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΙ ΚΟΥΡΔΟΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ...
ΧΜΜ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ
ΤΑ ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ ΤΗΣ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ...

ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΙΓΥΠΤΟ-ΛΙΒΑΝΟ-ΙΡΑΝ,ΚΥΡΙΩΣ ,
ΑΡΑΓΕ ?

ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΓΓΛΙΑ ,ΕΝΩ Η ΡΩΣΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΛΟΒΛΕΠΕ ΜΙΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ...

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΙ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ?
ΣΑΝ ΠΕΡΙΠΛΕΚΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ...


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 01:52:37  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis: 1992 - Η Άγκυρα χτίζει το φράγμα "Ατατούρκ" στον Ευφράτη ποταμό, μειώνοντας έτσι δραματικά τη ροή του προς το Ιράκ και την Συρία, με σκοπό να απειλήσει τη γεωργία και την οικονομική επιβίωση των δύο παραπάνω χωρών.
δεν θελει και πολυ μυαλο για να βγαλεις μια τετοια προφητεια

ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ ΚΑΙ Γ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
Η θέση του Γέροντα για το πιο πάνω θέμα ήταν η εξής:
- Όταν ακούσετε , ότι τα νερά του Ευφράτη τα κόβουν ψηλά οι Τούρκοι με φράγματα , να ξέρετε ότι ήδη μπήκαμε στην προετοιμασία του Αρμαγεδώνα ,και ότι διακόσια εκατομμύρια στρατός θα διαβή τον Ευφράτη για την Μέση Ανατολή ....
ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦ. 16?«12 Και ο έκτος άγγελος εξέχεε την φιάλην αυτού επί τον ποταμόν τον μέγαν τον Ευφράτην και εξηράνθη το ύδωρ αυτού, δια να ετοιμασθή η οδός των βασιλέων των από ανατολών ηλίου. ?13 Και είδον τρία ακάθαρτα πνεύματα όμοια με βατράχους, εξερχόμενα εκ του στόματος του δράκοντος, και εκ του στόματος του θηρίου, και εκ του στόματος του ψευδοπροφήτου ?14 διότι είναι πνεύματα δαιμόνων εκτελούντα σημεία, τα οποία εκπορεύονται προς τους βασιλείς της γης και της οικουμένης όλης, δια να συνάξωσιν αυτούς εις τον πόλεμον της ημέρας εκείνης της μεγάλης του Θεού του Παντοκράτορος. ?15 (Ιδού, έρχομαι ως κλέπτης μακάριος όστις αγρυπνεί, και φυλάττει τα ιμάτια αυτού, δια να μη περιπατή γυμνός, και βλέπωσι την ασχημοσύνην αυτού.) ?16 Και συνήθροισεν αυτούς εις τον τόπον τον καλούμενον Εβραϊστί ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ .»

O Γέροντας πάντως λογικά διάβαζε την αποκάλυψη πρίν το 1992!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 02:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
Μάταια φίλε Μητσάκο προσπαθεις να πείσεις τους "κουφους" να ακουσουν και τους "τυφλους" να δουν!
απ την στιγμη που προτιμουν το σκοταδι απ'το Φως δε μπορεις να κανεις κατι γιατι στο σκοταδι θα μεινουν ή μαλλον καλυτερα το σκοταδι τους αξίζει.
Με ευκολια βλεπω διαψευδουν τις προφητείες του γέροντα αλλα δεν βλεπω να κανουν καποια αναφορα στα τοσα θαυματα που ειχε κανει αλλα βεβαια..πως να τα εξηγησουμε αυτα..δεν μας συμφέρειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 03:55:42  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Μπού:
Το θέμα με την Αποκάλυψη είναι δυνατό. Η Αποκάλυψη γράφτηκε μέχρι το 90 μ.Χ. περίπου. Πώς γίνεται να προνοεί την εξέλιξη με τα φράγματα τότε που ούτε το φανταζόταν κανείς, 2000 χρόνια πρίν έτσι.
Τώρα αν ζούν στο σκοτάδι δεν το ξέρω.
Ο Θεός για να σοβαρευτούμε κοιτάζει ψυχή και αν δεί ότι αξίζει δεν θα την αφήσει. Αλλά δεν νομίζω πως όσοι πιστέουν στις προφητείες την έχουν βγάλει καθαρή, είπαμε σύμφωνα με την ψυχή θα κριθούν.
Καλό είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι δεν ξέρουμε ποιός είναι τι, μην τους τσουβαλιάζουμε όλους μαζί, δεν θα βρούμε άκρη. Δεν είμαστε οι άγιοι κριτές.
Εξάλου αν αρχίσουν τα γεγονότα να ξετυλίγονται τότε θα αναρωτηθεί ο καθένας τι γίνεται.
Ο Θεός πάντα κρίνει δίκαια και φυλέψαχνα, εμείς τώρα απλά συζητάμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 04:59:43  Εμφάνιση Προφίλ
Την λογική του αφορισμού, του διαλοστέλματος και της απαξίωσης δεν τη δέχωμαι (μην με παρεξηγήσεις). Είναι όλοι υπολογίσιμοι.
Ο Πάτερ Παΐσιος φέρ' ειπείν ποτέ δεν απέριπτε κάποιον, πόσο μάλλον οι υπόλοιποι που δεν έχουμε την φωτισή του.
Ενας άλλος Γέροντας, ο Πάτερ Πορφύριος έλεγε χαρακτηριστικά λίγα λόγια και πολλή προσευχή, πολλή προσευχή! Τώρα αν δεν κάνουμε προσευχή ας μην λέμε λόγια τουλάχιστον.
Σ' αυτό το φόρουμ μόνο επιχειρήματα έχουμε να δίνουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 06:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα!

Καλοί που φίλοι, πάλι σας έπιασε η προφητολαγνεία/ πολεμολαγνεία/ θανατολαγνεία;

Ερώτηση: να ξεπεζέψει ο κάλος "Βασιλιάς Ιωάννης" που 'χει πιαστεί ο κ... εκεί στα τείχη της Βασιλεύουσας;

Πού 'σαι ρε Βρίλη να ζωντανέψει το esoterica!!!

Tελικά η δημοκρατία τύπου Βόρειας Κορέας έχει "κάτι" από ατμόσφαρα κοιμητηρίου...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 07:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Ευτυχως που η συντριπτικη πλειοψηφια του ελληνικου λαου ειναι χριστιανοι ορθοδοξοι..τιποτα αλλο δε λεω,τα λεει ολα και βουλωνει μερικους παλιατζηδες.


Διαχειριστης του δικτυου IRCNETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 09:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan
Καλημερα σε ολους.Φιλε AZAX XAZA αυτα τα ανεφερα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι μπορει να μην πηγα στρατο αλλα εκει που ημουν ηταν στην ουσια στρατος αφου μαζι του ειχαμε σχεση και οχι με την μητρικη υπηρεσια.Και αφου εκπαιδευομασταν συνεχως με τα κομαντα του στρατου ειχαμε αμεση επαφη για το τι γινεται.Τον στρατο μας τον εχω σε εκτιμηση.Μπορει να γνωρισα απο κοντα μονο τις ειδικες δυναμεις αλλα πιστευω πως και οι υπολοιποι διακρινονται απο επαγγελματισμο και μαχητικοτητα το θεμα ομως ειναι φτανουν μονο αυτα.Τα ηλεκτρονικα "οπλα" που διαθετουμε επαρκουν η θα μας σβησουν τα παντα οι Τουρκοι?Οι μυστικες υπηρεσιες κανουν κατι η απλα ειναι εκει που βολευονται οι τσατσοι καθε κυβερνηση?Καταλαβες που ειναι το προβλημα μου?Τους μαχιμους δεν τους φοβαμαι οτι ειναι να το κανουν θα το κανουν με τους αλλους τι γινεται οι οποιοι ειναι απαραιτητοι στους σημερινους πολεμους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 11:33:06  Εμφάνιση Προφίλ
dim.kar: Ερώτηση: να ξεπεζέψει ο κάλος "Βασιλιάς Ιωάννης" που 'χει πιαστεί ο κ... εκεί στα τείχη της Βασιλεύουσας;
Εσύ δεν μπορείς να καθείσεις κάτω να δείς τι λέει; Είναι ξεκάθαρο.

Το ξαναβάζω.

ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ ΚΑΙ Γ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
Η θέση του Γέροντα για το πιό πάνω θέμα ήταν η εξής:?Όταν ακούσετε, ότι τα νερά του Ευφράτη τα κόβουν ψηλά οι Τούρκοι με φράγματα, να ξέρετε ότι ήδη μπήκαμε στην προετοιμασία του Αρμαγεδώνα ,και ότι 200 εκατομμύρια στρατός θα διαβή τον Ευφράτη για την Μέση Ανατολή ....
ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦ. 16?«12 Και ο έκτος άγγελος εξέχεε την φιάλην αυτού ΕΠΙ ΤΟΝ ΠΟΤΑΜΟΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑΝ ΤΟΝ ΕΥΦΡΑΤΗΝ ΚΑΙ ΕΞΗΡΑΝΘΗ ΤΟ ΥΔΩΡ ΑΥΤΟΥ, ΔΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΘΗ Η ΟΔΟΣ ΤΩ ΒΑΣΙΛΕΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΗΛΙΟΥ.?13 Και είδον τρία ακάθαρτα πνεύματα όμοια με βατράχους, εξερχόμενα εκ του στόματος του δράκοντος, και εκ του στόματος του θηρίου, και εκ του στόματος του ψευδοπροφήτου?14 διότι είναι πνεύματα δαιμόνων εκτελούντα σημεία, τα οποία εκπορεύονται προς τους βασιλείς της γης και της οικουμένης όλης, ΔΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΞΩΣΙΝ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟΝ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΟΣ.?15 (Ιδού, έρχομαι ως κλέπτης μακάριος όστις αγρυπνεί, και φυλάττει τα ιμάτια αυτού, δια να μη περιπατή γυμνός, και βλέπωσι την ασχημοσύνην αυτού.)?16 Και συνήθροισεν αυτούς εις τον τόπον τον καλούμενον Εβραϊστί ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ .»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 16:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Και ο έκτος άγγελος εξέχεε την φιάλην αυτού ΕΠΙ ΤΟΝ ΠΟΤΑΜΟΝ ΤΟΝ ΜΕΓΑΝ ΤΟΝ ΕΥΦΡΑΤΗΝ ΚΑΙ ΕΞΗΡΑΝΘΗ ΤΟ ΥΔΩΡ ΑΥΤΟΥ,

μεταφραση απο ελληνικα σε ελληνικα και οχι σε τρομοχριστιανολαγνικα

ενας αγγελος εριξε κατι που περιηχε μια φιαλη στον ποταμο ευφρατη και τα νερα του ξεραθηκαν

αν ο γιαννης μεσα στην τρελη μαστουρα εβλεπε φραγματα θα εγραφε

και ο εκτος αγγελος εκοψε τα νερα του ευφρατη και επαψε να ρεει το υδορ αυτου και εξεραθει ο τοπος

δεν ειναι η πρωτη φορα που γινετε προσπαθια με ξεχειλωμα να βγαλουμε την αποκαλυψη σωστη

παρομιο ξεχειλωμα εχει γινει και με τον αψηνθο και το τσερνομπιλ

οταν και αν βρεθει μια προφητεια που να βγει (ο αιτολος εχει κανει 122 προφητειες και αυτες που μπορουμε να πουμε οτι βγηκαν ειναι δυο-τρεις και αυτες ειναι γενικες του στιλ αν δεν βρεξει θα χιονησει) το ξανασηζηταμε

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 18:14:19  Εμφάνιση Προφίλ
AZAX XAZA ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΛΑ
ΗΤΑΝ ΕΞΩ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ Η ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 18:51:27  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis: Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνετε προσπάθια με ξεχείλωμα να βγάλουμε την αποκάλυψη σωστή παρόμιο ξεχείλωμα έχει γίνει και με τον Άψηνθο και το Τσέρνομπιλ.

Αν διαβάσεις την Αποκάλυψη θα διαπιστόσεις ότι ο Θεός έδωσε σε 7 αγγέλους 7 φιάλες θυμού του.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦΑΛΛΑΙΟ ΙΕ΄
«(στιχ. 6) και εξήλθον οι επτά άγγελοι οι έχοντες τας επτά πληγάς εκ του ναού, οι ήσαν ενδεδυμένοι λινόν καθαρόν λαμπρόν και περιεζωσμένοι περί τα στήθη ζώνας χρυσάς.
(στιχ. 7) και εν εκ των τεσσάρων ζώων έδωκε τοις επτά αγγέλοις επτά φιάλας χρυσάς, ΓΕΜΟΥΣΑΣ ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ του ζώντος εις τους αιώνας των αιώνων.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦΑΛΛΑΙΟ ΙΣΤ΄
(στιχ. 2) Και απήλθεν ο πρώτος και εξέχεε την φιάλην αυτού είς την γην και εγένετο έλκος κακόν και πονηρόν.......
(στιχ. 3) Και ο δεύτερος άγγελος εξέχεε την φιάλην αυτού είς την θάλασσαν και εγένετο αίμα ως νεκρού......
(στιχ. 4) Και ο τρίτος εξέχεε την φιάλην αυτού είς τους ποταμούς και είς τας πηγάς των υδάτων και εγένετο αίμα
(στιχ. 8) Και ο τέταρτος εξέχεε την φιάλην αυτού επι τον ήλιον και εδόθη αυτό καυματίσαι εν πυρί τους ανθρώπους.
(στιχ. 10) Και ο πέμπτος εξέχεε την φιάλην αυτού επι τον θρόνον του θηρίου και εγένετο η βασιλεία αυτού εσκοτωμένη........
(στιχ. 12) Και ο έκτος εξέχεε την φιάλην αυτού επί τον ποταμόν τον μέγα τον Ευφράτην..................
(στιχ. 17) Και ο έβδομος εξέχεετην φιάλην αυτού επί τον αέρα............

(τυχών λάθοι στη αντιγραφή να γίνουν κατανοητά)

Δηλαδή ο ένας άγγελος μετά τον άλλον (εξέχεαν) τις φιάλες ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!
Απλά άνοιξε την Αποκάλυψη και διάβασε, θα το καταλάβεις αμέσως, είναι οφθαλμοφανέστατο!

Και κάτι ακόμα ο πατέρας μου που γεννήθηκε το 1940 και ήταν παιδάκι στην κατοχή, μέχρι τώρα δεν έχει δει πόλεμο!
Είμαστε η μόνη γενιά που δεν έχει ζήσει πόλεμο. Ουδέποτε στο παρελθόν δεν υπήρχε τόσο μακρόχρονη ειρήνη (μιλάω γενικά). Αυτό είναι ιστορικά το συνηθισμένο;


Ο Κοσμάς ο Αιτωλός έχει κάνει συγκεκριμένες προφητείες που βγήκαν ακριβώς.
Όταν βρώ χρόνο θα τα κατεβάσω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 19:02:48  Εμφάνιση Προφίλ
τα (λάθη) και το (διαπιστώσεις) τα σκοτωσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 19:06:03  Εμφάνιση Προφίλ
τα (λάθη) και το (διαπιστώσεις) τα σκότωσα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 19:29:45  Εμφάνιση Προφίλ
gigenis: Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνετε προσπάθια με ξεχείλωμα να βγάλουμε την αποκάλυψη σωστή παρόμιο ξεχείλωμα έχει γίνει και με τον Άψηνθο και το Τσέρνομπιλ.

Αν διαβάσεις την Αποκάλυψη θα διαπιστόσεις ότι ο Θεός έδωσε σε 7 αγγέλους 7 φιάλες θυμού του.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦΑΛΛΑΙΟ ΙΕ΄
«(στιχ. 6) και εξήλθον οι επτά άγγελοι οι έχοντες τας επτά πληγάς εκ του ναού, οι ήσαν ενδεδυμένοι λινόν καθαρόν λαμπρόν και περιεζωσμένοι περί τα στήθη ζώνας χρυσάς.
(στιχ. 7) και εν εκ των τεσσάρων ζώων έδωκε τοις επτά αγγέλοις επτά φιάλας χρυσάς, ΓΕΜΟΥΣΑΣ ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ του ζώντος εις τους αιώνας των αιώνων.

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦΑΛΛΑΙΟ ΙΣΤ΄
(στιχ. 2) Και απήλθεν ο πρώτος και εξέχεε την φιάλην αυτού είς την γην και εγένετο έλκος κακόν και πονηρόν.......
(στιχ. 3) Και ο δεύτερος άγγελος εξέχεε την φιάλην αυτού είς την θάλασσαν και εγένετο αίμα ως νεκρού......
(στιχ. 4) Και ο τρίτος εξέχεε την φιάλην αυτού είς τους ποταμούς και είς τας πηγάς των υδάτων και εγένετο αίμα
(στιχ. 8) Και ο τέταρτος εξέχεε την φιάλην αυτού επι τον ήλιον και εδόθη αυτό καυματίσαι εν πυρί τους ανθρώπους.
(στιχ. 10) Και ο πέμπτος εξέχεε την φιάλην αυτού επι τον θρόνον του θηρίου και εγένετο η βασιλεία αυτού εσκοτωμένη........
(στιχ. 12) Και ο έκτος εξέχεε την φιάλην αυτού επί τον ποταμόν τον μέγα τον Ευφράτην..................
(στιχ. 17) Και ο έβδομος εξέχεετην φιάλην αυτού επί τον αέρα............

(τυχών λάθοι στη αντιγραφή να γίνουν κατανοητά)

Δηλαδή ο ένας άγγελος μετά τον άλλον (εξέχεαν) τις φιάλες ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!
Απλά άνοιξε την Αποκάλυψη και διάβασε, θα το καταλάβεις αμέσως, είναι οφθαλμοφανέστατο!

Και κάτι ακόμα ο πατέρας μου που γεννήθηκε το 1940 και ήταν παιδάκι στην κατοχή, μέχρι τώρα δεν έχει δει πόλεμο!
Είμαστε η μόνη γενιά που δεν έχει ζήσει πόλεμο. Ουδέποτε στο παρελθόν δεν υπήρχε τόσο μακρόχρονη ειρήνη (μιλάω γενικά). Αυτό δεν είναι ιστορικά το συνηθισμένο.


Ο Κοσμάς ο Αιτωλός έχει κάνει συγκεκριμένες προφητείες που βγήκαν ακριβώς.
Όταν βρώ χρόνο θα τα κατεβάσω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 20:13:44  Εμφάνιση Προφίλ
τα (λάθη) και τις (διαπιστώσεις) τα σκότωσαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2007, 20:16:18  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ
ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΚΠΛΗΡΩΘΕΙ...

1) Θαρθεί καιρός πού όλος ό κόσμος θά δεθεί μέ μιά κλωστή, καί οί άνθρωποι όσο μακρυά κι΄ άν είναι θά μιλούν όπως από διπλανό δωμάτιο. Κι΄ άς είναι ό ένας στήν Πόλη κι΄ ό άλλος στήν Μόσχα...  
(εφεύρεση τηλεφώνου - ασυρμάτου) Internet λέω εγώ.

2) Θά δείτε νά πετάνε οί άνθρωποι στόν Ουρανό σάν μαυροπούλια καί νά ρίχνουν φωτιά στόν κόσμο. Οσοι τότε θά ζούν θά τρέχουν στά μνήματα καί θά φωνάζουν " βγάτε εσείς οί αποθαμένοι νά μπούμε εμείς οί ζωντανοί..."
(εφεύρεση αεροπλάνου)

3) Θά δείτε στόν κάμπο αμάξι δίχως άλογα νά τρέχει γρηγορότερα από τόν λαγό
(εφεύρεση αυτοκίνητου)

4) Θαρθεί καιρός πού θά κυβερνάνε τόν κόσμο τά  "άλαλα καί τά μπάλαλα "
(Υπολογιστές)

5) Θαρθεί εποχή πού θά δεθούν  40 άλογα σ΄ ένα παλούκι
(ένα σταματημένο αυτοκίνητο 40 HP)

6) Θαρθεί εποχή πού θά βλέπονται καί θά μιλάνε οί πεθαμένοι
(εφεύρεση τηλεόρασης καί κινηματογράφου, μέ ταινίες ανθρώπων πού έχουν ήδη πεθάνει...)

7) Η αιτία τού Γενικού Πολέμου θά έρθη από τήν Δαλματία. Πρώτα θά διαμελισθεί ή Αυστρία, καί ύστερα ή Τουρκία... Άλλοι λένε άλλα εγώ λέω αυτά:
Η αιτία τού 1ου Παγκόσμιου πολέμου ήταν η δολοφονία στο Σεράγεβο της Βοσνίας (Δαλματία.) ο διαδόχος της Αυστρίας
(τα αποτελέσματα του 1ου Παγκόσμιου πολέμου ήταν μεταξύ άλλων:
Διάλυση Αυτοκρατορίας Αυστροουγγαρίας με την συνθήκη του Σέν Ζερμέν τη 10 Σεπτεμβρίου 1919.
Διάλυση Οθομανικής Αυτοκρατορίας με την συνθήκη των Σεβρών τη 10 Αυγούστου 1920.
Διαμελίστικε η Αυστροουγγαρία κυρίως σε Τσεχία, Σλοβακία, Ουγγαρία, Αυστρία, Σλοβενία, Κροατία, Βοσνία
Διαμελίστικε η Οθωμανική αυτοκρατορία και μετέπιτα το 1920 Τούρκικη Δημοκρατία δίνοντας εδάφη που μετά ονομάστηκαν: Συρία, Λίβανος, Ιορδανία, Ιρακ και μέρος της Αραβίας κ.α.

8) Ω ευλογημένο βουνό, πόσες ψυχές γυναικόπαιδα θά σώσης όταν έλθουν τά χαλεπά χρόνια
(Είπε τήν προφητείαν αυτήν εν Σιατίστη καί αλλαχού αντικρύζων τά βουνά, τά οποία κατά τούς χρόνους τής Ελληνικής Επαναστάσεως έγιναν κρησφύγετα τών γυναικοπαίδων).

9) Τό ποθούμενο θά γίνη στήν τρίτη γενεά. Θά τό ιδούν τά εγγόνια σας
(Ελέχθη εν Χειμάρρα - Η σπουδαιοτάτη αύτη προφητεία τού Αγίου, η οποία έτρεφε τήν γλυκυτέραν ελπίδα τού υποδούλου Γένους, έλαβε καταπληκτικήν επαλήθευσιν. Διότι οι χρόνοι τής απελευθερώσεως τού Έθνους είναι πράγματι η τρίτη γενεά από τών χρόνων πού προεφήτευσεν αυτήν ό 'Aγιος, καθόσον, ώς γνωστόν, εκάστη γενεά υπολογίζεται εις 25 έτη)

10) Θάρθουν οι κόκκινοι σκούφοι κι ύστερα οι 'Aγγλοι επί 54 χρόνια, καί κατόπιν θά γίνη Ρωμαίικο
(Ελέχθη εν Κεφαλληνία περί τής απελευθερώσεως τής Επτανήσου - "Κόκκινοι σκούφοι" ονομάζονται οι Γάλλοι στρατιώται ως εκ τού χρώματος τών καλυμμάτων τής κεφαλής κατά τούς ναπολεοντείους χρόνους. Η προφητεία αύτη εύρε καταπληκτικήν εκπλήρωσιν. Διότι μετά τούς Ενετούς εις τήν Επτάνησον εγκατεστάθησαν οι Γάλλοι, καί μετά τήν αναχώρησιν τούτων ήλθον οι 'Aγγλοι, τών οποίων η παραμονή διήρκεσε 54 έτη, δηλαδή όσα καί προεφήτευσεν ο 'Aγιος. Τώ 1810 κατέλαβον ουσιαστικώς οι 'Aγγλοι τήν Επτάνησον (εκτός τής Κερκύρας, η οποία παρεδόθη τώ 1815 είς τόν Κάμπελλ), καί τώ 1864 παρέδωκαν αυτήν είς τήν Ελλάδα.)

11) Εκείθε θάρθη τό Ρωμαίικο
(Τήν προφητείαν ταύτην είπεν ο 'Aγιος εν Πρεβέζη δεικνύων τό μέρος τής Στερεάς, από τό οποίον θά προήρχετο ο στρατός τής ελευθερίας. Ή προφητεία επραγματοποιήθη τώ 1912).

12) Τά βάσανα είναι ακόμη πολλά. Θυμηθήτε τά λόγια μου · προσεύχεσθε, ενεργείτε καί υπομένετε στερεά. Έως ότου νά κλείση αυτή η πληγή τού πλατάνου, τό χωριό σας θάνε σκλαβωμένο καί δυστυχισμένο
(Ελέχθη είς Τσαραπλανά, τό σημερινόν Βασιλικόν τής Ηπείρου. Η πληγή τού πλατάνου έκλεισε τώ 1912, έτος απελευθερώσεως τής Ηπείρου)

13) Πότε θαρθή τό ποθούμενον; " ηρώτησαν τόν 'Aγιον εις Τσαραπλανά τής Ηπείρου. "Όταν σμίξουν αυτά", απήντησεν ο Aγιος δεικνύων δύο δενδρύλλια
(Τά δενδρύλλια εμεγάλωσαν, επάχυναν καί έσμιξαν τώ 1912)

14) Τό ποθούμενον θά έρθη όταν θαρθούν δύο πασχαλιές μαζί
(Πράγματι τώ 1912 αι εορταί Ευαγγελισμού καί Πάσχα συνέπεσαν)

15) Τό παιδί αυτό θά προκόψη, θά κυβερνήση τήν Ελλάδα καί θά δοξασθή
(Ελέχθη περί τού Ιωάννου Κωλέττη).

16) Θά γίνης μεγάλος άνθρωπος, θά κυριεύσης όλη τήν Αρβανιτιά, θά υποτάξης τήν Πρέβεζα, τήν Γάργα, τό Σούλι, τό Δέλβινο, τό Γαρδίκι καί αυτό τό τάχτι τού Κούρτ πασά. Θά αφήσης μεγάλο όνομα στήν οικουμένη. Καί στήν Πόλι θά πάς, μά μέ κόκκινα γένεια. Αυτή είναι η θέλησι τής θείας προνοίας. Ενθυμού όμως είς όλην τήν διάρκειαν τής εξουσίας σου νά αγαπάς καί νά υπερασπίζεσαι τούς χριστιανούς, άν θέλης νά μείνη η εξουσία εις τούς διαδόχους σου
(Ελέχθη εν Τεπελενίω περί του Αλή πασά)

17) Τό κακόν τά έλθη μέχρι τόν Σταυρόν καί δέν θά μπορέση νά πάη κάτω. Μή φοβηθήτε. Μή φύγετε από τά σπίτια σας
(Ελέχθη εις τήν περιοχήν Πολυνερίου Γρεβενών. Πράγματι τώ 1940 οί Ιταλοί έφθασαν μέχρι τήν τοποθεσίαν Σταυρός, όπου είχε κηρύξει ο Αγιος, καί εσταμάτησαν)

18) Όταν θά πέση ο κλώνος (πού είναι στημένος ο Σταυρός), θά γίνη μεγάλο κακόν, πού θά έλθη από τό μέρος όπου θά δείξη ο κλώνος· καί όταν θά πέση τό δένδρον, θά γίνη ένα μεγαλύτερον κακόν
(Ελέχθη εις τό χωρίον Τσιράκι (σήμερον ΄Αγιος Κωσμάς Γρεβενών. Πράγματι τώ 1940 έπεσεν ο λώνος καί ο Σταυρός πρός τό μέρος τής Αλβανίας, όθεν επετέθησαν οι Ιταλοί, καί τώ 1947 τό δένδρον, ότε η περιοχή κατεστράφη εντελώς από τόν συμμοριτοπόλεμον)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2011719
Maintained by Digital Alchemy