ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΝΕΚΡΟΙ 5 ΦΑΝΤΑΡΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΠΛΗΞΙΑ(?)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
geo1980
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 12:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ?ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ!ΥΠΗΡΕΤΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ?Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ..Κ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ..ΤΟ ΦΥΛΑΚΙΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΑΠΕΧΕΙ ΛΙΓΑ ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΙΣΤΙΚΟΙ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΝΑΣ ΤΟΥΡΚΟΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΦΩΝΑΞΕ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ "ΟΝΕ FOUR FIVE THREE, KONSTANTIN..(1453, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ..-ΥΠΟΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ..), ΕΚΕΙΝΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΕ "ONE EIGHT TWO ONE KOLOKOTRONIS! ΚΑΙ Ο ΚΩΛΟΤΟΥΡΚΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΛΑΚΙΣΕ..
ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ.ΤΙ ΛΕΤΕ Κ ΣΕΙΣ?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

tuba
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 13:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tuba  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geo1980, το θέμα που έχεις θέσει είναι αρκετά σοβαρό για τις σχέσεις μας με τους tourkous!! Είμαι από Κύπρο και σίγουρα θα ξέρεις σε ποιά θέση βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο κυπριακός λαός. Θέλω να σε παραπέμψω να δείς κι αυτό: http://www.greekmurderers.net/
Και μην ξεχνάς τί έχει πει ο Μ.Κωνσταντίνος στην άλωση της Πόλης:
"Ημείς Έλλην Εσμέν" ή "Ημείς Έλληνες Μεν" ??? Τα σχόλια δικά σου.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

...tHeRe iS a GhOsT bEhInD yOu.. !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geo1980
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 14:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geo1980  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΥΠΡΙΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΑΓΩΓΗΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ?ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΑ ΜΜΕ ΤΟΤΕ?
ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 16:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,
Πραγματι,τα λογια του Κωνσταντινου ουτε εγω τα ηξερα..
Θα ηθελα ωστοσο αν μπορει καποιος να κανει τη μεταφραση και στις δυο φρασεις γιατι δεν ειμαι και πολυ σιγουρος...(δεν μου βγαινει μετα νοηματικα..)
Ευχαριστω....

-ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 10:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

ΦΙΛΕ TUBA ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΩΣΕΣ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tuba
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 11:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tuba  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη σελίδα την έχω βρει από την "ενότητα" ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ από το site που είμαστε τώρα. Θέλω να δείξω ότι το θράσσος δεν έχει όρια όπως φαίνεται για τους "αγαπητούς" μας γείτονες!! Όλοι ξέρουμε ποίοι έχουν γενοκτονήσει και εναντίον ποιών! Δεν μπορούν να έρθουν τώρα να παρουσιάζουν ότι οι Έλληνες Έχουν γενοκτονήσει εναντιόν των tourkwn!!!!!

Είναι ντροπή αυτό που παρουσιάζουν..

...tHeRe iS a GhOsT bEhInD yOu.. !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tuba
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 11:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tuba  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με τα λόγια του Κωνσταντίνου, και αυτά τα έχω δανειστεί από άλλο θέμα στο forum ΠΑΡΑΞΕΝΟ,αν και κάτι γνώριζα και από πριν. Ο Κωνσταντίνος είχε πεί: "Ημεισελληνεσμεν". Ο καθένας το μεταφράζει διαφορετικά!!

Ημείς Έλληνες Μεν = Εμείς είμαστε Έλληνες αλλά.. παραπέμποντας στο ότι "Πας μη Έλλην Βάρβαρος" !!!

Ημείς Έλλην Εσμέν = Εμείς είμαστε Έλληνες.

...tHeRe iS a GhOsT bEhInD yOu.. !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 13:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΦΙΛΕ GEO1980 ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΑ 2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΛΑΚΙΑ(ΕΛΛΗΝΩΝ-ΤΟΥΡΚΩΝ),ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...
ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 04:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΠΛΗΞΙΑ ΠΕΘΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΩΡΑ???ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!!!ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΑΝ Κ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΤΩΡΑ Μ'ΑΥΤΟ!ΠΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ,ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑ Κ ΤΟΥΣ ΤΥΝΑΞΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ!!ΚΡΙΜΑ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 03:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Ημεισελληνεσμεν". Ο καθένας το μεταφράζει διαφορετικά!!

Εγώ βρήκα το "Ημισέλλην εσμέν" .. απο την ημισέλληνο

Vandamme, θα το κλείσουν όμως το ρημάδι ή θα κλάψουν κι'άλλους στο μέλλον; Θα βγούν στο φως ποτέ οι απώλειες του κάθε στρατοπέδου για να εφαρμοστούν οι νόμοι; Εκεί να δεις καραβιές λουκέτα που θα παραγγέλναμε... Αλλά όχι, πιστοί στο Ελληνικό πνεύμα, της ευγένειας της φιλοξενίας, της φιλοσοφίας, διαιωνίζουμε με Τζεκινγκσχανικό ζήλο το θεσμό, συγχέοντας τα περι βαρβάρων-και-μη. Αχ, πότε θα ξεπεραστούν άραγε τα κόμπλεξ της ιστορίας;

My Karma ran over your Dogma


Edited by - coperrolo on 12/04/2004 03:58:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 03:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αχ, πότε θα ξεπεραστούν άραγε τα κόμπλεξ της ιστορίας;

Όταν η ιστορία πάψει να επαναλαμβάνετε.
Κανείς δεν θέλει τους πολέμους αλλά όσο υπάρχουν περιστατικά πρόσφατα σαν τα ΙΜΙΑ (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΛΑΧΑΚΟΣ και ΈΚΤΟΡΑΣ ΓΙΑΛΟΨΟΣ), σαν τα περιστατικά στην Κύπρο ΣΟΛΩΜΟΣ ΣΟΛΩΜΟΥ και του ΤΑΣΟΥ ΙΣΑΑΚ κανείς δεν μπορεί να ξεχάσει και να δει με άλλο μάτι τούς Τούρκους.



quote:
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΠΛΗΞΙΑ ΠΕΘΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΩΡΑ???ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!!!



Συμφωνώ

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-sonap-
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 09:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -sonap-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια δεν υπαρχει τιποτα παραξενο,ειναι ενα ακομα περιστατικο της απαραδεκτης καταστασης του Ελληνικου Στρατου.Και εγω οπως και πολλοι αλλοι οταν ειμασταν φανταροι γνωριζουμε πολυ καλα ποσο επικινδυνα ειναι τα στρατοπεδα...Πολλες φορες αγγιξα το οριο του ατυχηματος και του θανατου απο την απροσεξια,την αδιαφορια και την ανυπαρξια των υπευθυνων.Ας μην τα θυμηθω παλι και ταραχτω.

Οσο για τους Τουρκους...τι να πω...κριμα γι αυτους

"..την ωρα της δυστυχιας μην απελπιζεσαι..σκεψου πως απο μαυρα συννεφα πεφτει κρυσταλινη βροχη.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 17:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...ΠΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ,ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑ Κ ΤΟΥΣ ΤΥΝΑΞΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ!!...

ΟΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΜΕΧΡΙ Ν' ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΤΑ "ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ" ΝΑ ΤΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 22:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... κανείς δεν μπορεί να ξεχάσει και να δει με άλλο μάτι τούς Τούρκους.

Τι να ξεχάσει ακριβώς; Τελευταία φορά που κοίταξα στην ιστορία του δημοτικού έλεγε ότι οι Τούρκοι τον ήπιαν απο εμάς γύρω στο 1821. Αυτό είναι κάτι που πολλοί ξεχνάνε και επιλέγουν να θυμούνται τα του τουρκικού ζυγού και τα των παραβιάσεων. Σ'αυτό το κόμπλεξ αναφέρομαι. Ουτέ να ξεχνάμε ούτε να θυμόμαστε επιλεκτικά λοιπόν. Τα κακόμοιρα τα μεμέτια προέρχονται από ήττα γι'αυτό αφήστε την ηττοπάθεια και και τη μιζέρια και τολμήστε να αισθανθείτε νικητές, υπερήφανοι και ΤΟΛΜΗΣΤΕ να τους αναγνωρίσετε το δικαίωμα μιας που είναι πικραμένοι να κάνουν ότι κάνουν. Μιας που η ιστορία τείνει να επαναλαμβάνεται, πάλι στη θάλασσα θα τους ρίξουμε αν τολμήσουν και πλησιάσουν και αυτό είναι που μετράει.
Γιάυτό το μπου***λο που λέγεται στρατός να δούμε τι θα κάνουμε ως έλληνες... Που πας ρε καραγκιόζη και δίνεις όπλο στον ψυχάκια; ΓΙΑΤΙ να μην λογοδοτήσεις και να μην αναλάβεις ευθύνες όταν κάνεις κάτι τέτοιο; Η συγκάλυψη εγκλημάτων για "το καλό της πατρίδας" είναι πολύ γελοίο. Πως τα κερδίσατε τα παράσημα ΡΕ σε καιρό ειρήνης; Στο τάβλι;

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 21:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι να ξεχάσει ακριβώς; Τελευταία φορά που κοίταξα στην ιστορία του δημοτικού έλεγε ότι οι Τούρκοι τον ήπιαν απο εμάς γύρω στο 1821. Αυτό είναι κάτι που πολλοί ξεχνάνε και επιλέγουν να θυμούνται τα του τουρκικού ζυγού και τα των παραβιάσεων. Σ'αυτό το κόμπλεξ αναφέρομαι. Ουτέ να ξεχνάμε ούτε να θυμόμαστε επιλεκτικά λοιπόν. Τα κακόμοιρα τα μεμέτια προέρχονται από ήττα γι'αυτό αφήστε την ηττοπάθεια και και τη μιζέρια και τολμήστε να αισθανθείτε νικητές, υπερήφανοι και ΤΟΛΜΗΣΤΕ να τους αναγνωρίσετε το δικαίωμα μιας που είναι πικραμένοι να κάνουν ότι κάνουν. Μιας που η ιστορία τείνει να επαναλαμβάνεται, πάλι στη θάλασσα θα τους ρίξουμε αν τολμήσουν και πλησιάσουν και αυτό είναι που μετράει.
Γιάυτό το μπου***λο που λέγεται στρατός να δούμε τι θα κάνουμε ως έλληνες... Που πας ρε καραγκιόζη και δίνεις όπλο στον ψυχάκια; ΓΙΑΤΙ να μην λογοδοτήσεις και να μην αναλάβεις ευθύνες όταν κάνεις κάτι τέτοιο; Η συγκάλυψη εγκλημάτων για "το καλό της πατρίδας" είναι πολύ γελοίο. Πως τα κερδίσατε τα παράσημα ΡΕ σε καιρό ειρήνης; Στο τάβλι;

Νόμιζα οτι το ενοούσες διαφορετικά έτσι όπως το έθεσες συμφωνώ.

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 17:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΛΙΓΑΚΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΟΠΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ;ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΟΥ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ;ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΤΟΥΡΚΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ;ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΝ ΦΥΛΑΓΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΡΑΓΑ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ.ΔΕ ΛΕΩ ΑΔΙΚΗ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ.ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΕΙΜΑΙ HALF ΚΥΠΡΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΟΒΑΘΜΟ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΣΤΡΑΤΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΣΤΟΧΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΟΥ.

http://www.jackassthemovie.com

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 03:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καμοιά περίπτωση δεν θα έλεγα οτι ήταν άστοχη η κίνηση του Σολωμού στη θέα της Τουρκικής σημαίας που κυματίζει στην σκλαβομένη πατρίδα η ένταση της στιγμής καθώς και ο θάνατος πριν μερικών ημερών του ξαδέρφου του Τάσου Ισαάκ συντέλεσαν σε αυτή την πράξη.
Πάντος και εγώ αν έβλεπα ένα Τούρκο να πάει να κατεβάσει την Ελληνική σημαία το ίδιο θα έκανα.

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Never-b
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 13:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Never-b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά και χαρά σε όλους...
Μπήκαμε κάποτε σε ένα site με κάποιον φίλο μου και "σπάσαμε" μια στρατιωτική σελίδα όπου διαβάσαμε το εξής ανατριχιαστικό γεγονός. Οι Έλληνες αξιωματικοί στον Έβρο συχνά πυκνά περνάνε τα σύνορα και σκοτώνουν ΤΟύρκους έτσι απλά χωρίς λόγο, κρατόντας μέλιστα κειμήλια από τους θανούντες τα οποία διατηρούν μέσα σε φορμόλη. Δεν ξέρω εσείς τι λέτε για αυτό αλλά το θέμα είναι πως είναι λογικό να τα βλέπουμε όλα άκρως υποκειμενικάκαθώς Έλληνες είμαστε αλλά μήπως παίζει κάτι μεγαλύτερο από πίσω και εμείς δεν μπορούμε να το δούμε γιατί κάποιοι δεν θέλουνε. Μήπως μας προπαγανδίζουν για έναν επικείμενο πόλεμο. Δεν ξέρω τι από όλα είναι αλήθεια πάντως "στραβές" δεν κάνουν μόνο οι Τούρκοι κάνομε και εμείς. Δεν είμαι φιλότουρκος αλλά σίγουρα δεν θέλω να είμαι θύμα των λόγων κάποιων ατόμων που ποτέ δεν μπου παράθεσαν την αλήθεια με το όνομα της παρά το μόνο που προσπαθούσαν συνέχεια ήταν να συγκαλύπτουν γεγονότα... μιλάω για όλους όσουςε επιμελήθηκαν για την δημιουργία και την καταγραφή της ιστορίας μας που μόνο αληθινή δεν είναι τελικά.


ΠΑΝ-ΧΘΩΝ
Γ.Μ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Never-b
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 13:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Never-b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά και χαρά σε όλους...
Μπήκαμε κάποτε σε ένα site με κάποιον φίλο μου και "σπάσαμε" μια στρατιωτική σελίδα όπου διαβάσαμε το εξής ανατριχιαστικό γεγονός. Οι Έλληνες αξιωματικοί στον Έβρο συχνά πυκνά περνάνε τα σύνορα και σκοτώνουν ΤΟύρκους έτσι απλά χωρίς λόγο, κρατόντας μέλιστα κειμήλια από τους θανούντες τα οποία διατηρούν μέσα σε φορμόλη. Δεν ξέρω εσείς τι λέτε για αυτό αλλά το θέμα είναι πως είναι λογικό να τα βλέπουμε όλα άκρως υποκειμενικάκαθώς Έλληνες είμαστε αλλά μήπως παίζει κάτι μεγαλύτερο από πίσω και εμείς δεν μπορούμε να το δούμε γιατί κάποιοι δεν θέλουνε. Μήπως μας προπαγανδίζουν για έναν επικείμενο πόλεμο. Δεν ξέρω τι από όλα είναι αλήθεια πάντως "στραβές" δεν κάνουν μόνο οι Τούρκοι κάνομε και εμείς. Δεν είμαι φιλότουρκος αλλά σίγουρα δεν θέλω να είμαι θύμα των λόγων κάποιων ατόμων που ποτέ δεν μπου παράθεσαν την αλήθεια με το όνομα της παρά το μόνο που προσπαθούσαν συνέχεια ήταν να συγκαλύπτουν γεγονότα... μιλάω για όλους όσουςε επιμελήθηκαν για την δημιουργία και την καταγραφή της ιστορίας μας που μόνο αληθινή δεν είναι τελικά.


ΠΑΝ-ΧΘΩΝ
Γ.Μ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

digital
Νέο Μέλος

Belgium
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 14:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους digital  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το θέμα της σημαίας που αναφέρετε :
Αν ήμουν στρατιώτης δεν θα έριχνα σίγουρα. Θα τον άφηνα να κατεβάσει
τη σημαία και μετά απλώς θα τη ξανανέβαζα. Δίνω μεγάλη σημασία στη
ζωή ενός ανθρώπου για τη πάρω έτσι χαζά και μάλιστα σε περίοδο ειρήνης. Και άν θεωρούνταν αυτός ήρωας το ίδιο θα θεωρούμουν καί'γώ
που έδειξα ψυχραιμία και δεν έριξα.
Δεν θα γίνουμε το ίδιο με αυτό το γουρούνι που σκότωσε το Κύπριο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

digital
Νέο Μέλος

Belgium
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 15:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους digital  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το ατύχημα στον Εβρο, είναι απλώς ένα ακόμα παράδειγμα της ελληνικής αρπα-κόλλας. Δεν βρέθηκε ένας μέσα στο στρατόπεδο να
δεί ότι υπήρχε κίνδυνος από τα ηλεκτρικά σύρματα σε περίπτωση
πτώσης του ιστού; Αν μου τύχαινε κάτι τέτοιο θα έκανα μύνηση στο
στρατό για "δολοφονίαν εξ αμελείας".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 19:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΦΟΝΟ ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ.ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΥΧΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΠΗΓΑΝ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΙΣΤΟ.ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΛΑΘΟΣ.

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 20:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.Απο διάφορες συζητήσεις με φίλους καταλήξαμε οτι θάνατος λόγω ηλεκτροπληξίας ,μας φάνηκε ιδιαιτέρως παράξενο και εν κατακλείδι ο ελληνικός στρατός πάντα βρίσκει μια ανόητη δικαιολογία να καλύπτει τις πομπές του.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 21:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω υπηρετησει στο στρατο και τοτε μου ειχε τυχει να χρειαστει μαζι με αλλα 2 ατομα να κατεβασουμε τον ιστο της σημαιας, ειναι αρκετα βαρης και ειδικα αν φυσαει κιολας (οπως φυσουσε και εκει οπως λενε) σε παει οπου θελει..
Δεν υπηρχε νομιζω τιποτα το παραξενο

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 21:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακάρι.Αλλά είναι καλό στη ζωή να υπάρχει η δεύτερη σκέψη.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 22:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήραν πρωτοβουλία εθελοντικά 5 + 2 (επιζήσαντες) στην παραμεθώριο να πάνε να κάνουν αγγαρία... ναι αμέ, τι ώρα;
-"ρε μ@λ*κες, δεν πάμε να ανεβάσουμε/κατεβάσουμε τον ιστό;"
-"ναι, ναι, φύγαμε!"

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 23:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ coperrolo ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΥΤΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΕΣ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΑΤΥΧΑ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙΑ ΑΝ ΟΧΙ 100% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 90%.

gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

olyon
Νέο Μέλος

Bolivia
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 03:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους olyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ (ΔΟΚΙΜΟΣ), ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ (ΕΠΙΣΗΣ ΔΟΚΙΜΟΣ) ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΛΑΚΙΟ, ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ (ΧΩΡΙΣ ΘΥΜΑΤΑ), ΕΚΕΙ. ΑΠΟ 'ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ;; ΑΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ;
ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΑΝΘΙΜΟ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΙ ΕΙΠΕ;....ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ. ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΟΜΩΣ. ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΧΘΡΟΙ; ΣΑΝ ΦΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΑΣ; ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ;
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΘΝΗΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΝΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ;;
ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ; ΟΙ ΤΡΑΓΟΙ;;;; ΑΜ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 23:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα ανεξήγητο ξέρετε πιο γεγονός είναι;
Που είναι το υπερφυσικό μέσα σε αυτό το θέμα!!!
Νομίζω ότι τα θέματα αφορούν αυστηρώς την μεταφυσική...
Να προσέχουμε τι topic κάνουμε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mare_orientalis
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 00:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mare_orientalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι καθόλου παράξενο που οι στρατιώτες πέθαναν από ηλεκτροπληξία.

'Οταν υπηρετούσα στη Θράκη, δύο στρατιώτες, σε δύο διαφορετικά συμβάντα είχαν σκοτωθεί από ηλεκτροπληξία. Αιτία, γυμνά καλώδια. Και μάλιστα, το ένα ήταν καλώδιο γείωσης.

Ας μην ξεχνάμε και τον άμοιρο πατέρα που του σκότωσαν τον γιο επειδή έτυχε να δει εμπόριο ναρκωτικών από κάποιον αξιωματικό. Αποτέλεσμα; Ιατροδικαστές και στρατός έπεσαν να κουκουλώσαν τη δολοφονία. Αυτός ο πατέρας έπρεπε να παλέψει με θεούς και δαίμονες για να ξεσκεπάσει τον δολοφόνο του γιου του. Τώρα όμως, οι θάνατοι ήταν πέντε και ήταν αδύνατον να τους κουκουλώσουν ή να τους χαρακτηρίσουν αυτοκτονίες.

Δυστυχώς, όσο και αν θέλουμε να λέμε πως είμαστε στην Ευρώπη, όσον αφορά στα ατομικά μας δικαιώματα, είμαστε τριτοκοσμικοί.

Mare Nostrum, Mare OrientalisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 05:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γειά και χαρά σε όλους...
Μπήκαμε κάποτε σε ένα site με κάποιον φίλο μου και "σπάσαμε" μια στρατιωτική σελίδα όπου διαβάσαμε το εξής ανατριχιαστικό γεγονός. Οι Έλληνες αξιωματικοί στον Έβρο συχνά πυκνά περνάνε τα σύνορα και σκοτώνουν ΤΟύρκους έτσι απλά χωρίς λόγο, κρατόντας μέλιστα κειμήλια από τους θανούντες τα οποία διατηρούν μέσα σε φορμόλη. Δεν ξέρω εσείς τι λέτε για αυτό αλλά το θέμα είναι πως είναι λογικό να τα βλέπουμε όλα άκρως υποκειμενικάκαθώς Έλληνες είμαστε αλλά μήπως παίζει κάτι μεγαλύτερο από πίσω και εμείς δεν μπορούμε να το δούμε γιατί κάποιοι δεν θέλουνε. Μήπως μας προπαγανδίζουν για έναν επικείμενο πόλεμο. Δεν ξέρω τι από όλα είναι αλήθεια πάντως "στραβές" δεν κάνουν μόνο οι Τούρκοι κάνομε και εμείς. Δεν είμαι φιλότουρκος αλλά σίγουρα δεν θέλω να είμαι θύμα των λόγων κάποιων ατόμων που ποτέ δεν μπου παράθεσαν την αλήθεια με το όνομα της παρά το μόνο που προσπαθούσαν συνέχεια ήταν να συγκαλύπτουν γεγονότα... μιλάω για όλους όσουςε επιμελήθηκαν για την δημιουργία και την καταγραφή της ιστορίας μας που μόνο αληθινή δεν είναι τελικά.


ΠΑΝ-ΧΘΩΝ
Γ.Μ.


Μεγαλύτερο ραδιο-αρβύλα (urban myth στά ελληνικά) απο αυτό δεν υπάρχει. Και άν πραγματικά το πιστεύεις είσαι μάλλον ευκολόπιστος...
Για περισσότερες πληροφορίες, διάβασε παρακάτω¨


quote:

Ξεκινησε σαν απαντηση σε ενα σχολιο του φιλου anti,αλλα σκεφτηκα πως θα ηταν ενδιαφερον να καταγραψω τις θρυλικες ιστοριες που ακουγωνται για γεννιες στα ελληνικα στρατοπεδα.
Ειναι γνωστο πως η υπερβολη,η συνωμοσιολαγνεια, το "μπαλαμουτι",και οι "ιστοριες για αγριους" ειναι χαρακτηριστικο των Ελληνων. Και πουθενα δεν βρισκει καλυτερη εφαρμογη απο το στρατωνα.

Απιθανες ιστοριες,υπερβολες,θρυλοι,αλλα και κουτσομπολιστικες παρατηρησεις ειναι τα χαρακτηριστικα καθε στρατοπεδου-μοναδας κτλ.

Και εδω θα προσπαθησω να καταγραψω ολα οσα εχω ακουσει στα τοσα χρονια παρουσιας μου στις Ενοπλες Δυναμεις.

Legend 1
Η περιφημη ιστορια του λοχαγου των καταδρομεων που περασε απεναντι απο
α)Εβρο
β)Σαμο
γ)Κυπρο

και εσφαξε

α)Μια διμοιρια
β)Ενα λοχο
γ)Ενα ταγμα Τουρκων

γιατι οι γειτονες ειχαν σφαξει

α)Τον αδερφο του
β)Γιο του
γ)Εναν κολλητο του το ΄74 στην κυπρο.

Και σαν να μην φτανει αυτο,καρφωσε τον μπερε του στο ματωμενο χωμα,και εφαγε 20 μερες φυλακη αλλα και πηρε και 30 μερες τιμητικη απο τον τοτε Α/ΓΕΣ.

Συμφερει δλδ,καθως 30τιμητικη-20φ=10τιμητικη!!!! Οπως καταλαβατε οι πολαπλες επιλογες ειναι οι κυριοτερες εκδοχες της ιστοριας.

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1757


______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy