ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Gay και εσωτερισμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hermess
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2002, 00:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermess  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι στον εσωτερισμο η ομοφυλλοφιλια εκλαμβανετε σαν κατι αμαρτωλο και βλασφημο ? Γιατι να ειναι βλασφημο το σεξ αναμεσα σε ατομα του ιδιου φυλλου και γιατι δεν ειναι βλασφημο το γεγονος να χωριζουμε τους ανθρωπους σε κατηγοριες ? Λετε ο κοσμος της κρεββατοκαμαρας μας να οριοθετει και τον πνευματικο μας κοσμο ? Οποιος απαντηση θετικα ας αναλογιστει ποσες φορες εχει επιθυμισει απο το ταιρι του διαφορα που θεωρουνται απο πολους παραφυση ή ανώμαλα.

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2002, 01:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και καλωσόρισες!!
Η απάντηση στο μήνυμά μου είναι απλή: Δεν ανήκω σε καμιά σχολή εσωτερισμού ούτε αισθάνομαι ότι δικαιούμαι τον "τίτλο" αυτό,και εκφράζω ΠΑΝΤΑ προσωπική άποψη.ΟΜΩΣ δεν μπορούσα να μην απαντήσω.Οι ερωτικές προτιμήσεις του καθενός είναι άσχετες με τα πνευματικά ή όποια άλλα ενδιαφέροντα,αρκεί βέβαια να μη θολώνουν τη σκέψη του ή να σκλαβώνουν την ελεύθερη βούλησή του.Από κει και πέρα,ούτε χαρακτηρισμούς αποδίδω (προσωπικά εγώ) ούτε χωρίζω τους ανθρώπους σε κατηγορίες κανενός είδους.Οι προτιμήσεις του καθενός είναι δική του επιλογή και αναλαμβάνει τις ευθύνες των πράξεών του.Ποιά είμαι εγώ να κάνω κριτική στον καθένα γι'αυτό που θέλει??
Σε χαιρετώ και πάλι καλωσόρισες!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Triton
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2002, 11:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Triton  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η ομοφυλλοφιλια εκλαμβανετε σαν κατι αμαρτωλο και βλασφημο γιατι δεν ειναι κατι που ειναι φυσιολογικο.
Οσο και να προσπαθουν να το αλλαξουν αυτο.
Δηλαδη που ειναι το φυσιολογικο να κανουν 2 αντρες ερωτα?
Μαλλον κατι μη φυσιολογικο θα ελεγα...

Υ.Γ
Δεν θα ηθελα να θιξω κανεναν, ειναι μονο η προσωπικη μου γνωμη
Ισως και να κανω λαθος...


" Όταν αποριφθούν όλες οι λογικές ερμηνείες , τότε
αυτή που μένει , όσο απίθανη και αν είναι , πρέπει
να είναι η λύση του προβλήματος "


Edited by - Triton on 08/08/2002 13:12:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2002, 15:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανέναν αλλά μου φαίνεται ότι αυτό το θέμα είναι πολύ... λεπτό και θα έλεγα ότι η θεματολογία του Esoterica.gr μετα βίας μπορεί να αφορά σε αυτό το θέμα.

Νομίζω ότι αυτό το θέμα είναι περισσότερο κοινωνικό και επιστημονικό και πολύ λιγότερο μεταφυσικό και εσωτεριστικό. Φοβάμαι ότι θα βρεθούμε εκτός θέματος αν συζητήσουμε, με αφέλεια και προχειρότητα.

Αν κάποιος έχει να πει κάτι ας το πει με μεγάλη σοβαρότητα και υπευθυνότητα και να μείνει στα πλαίσια της οπτικής αυτού του Φόρουμ. Αλλιώς ας μην ρίξει "λάδι στην φωτιά".

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η ομοφυλοφιλία είναι προσωπική επιλογή, σεξουαλικής και συναισθηματικής φύσης και δεν πρέπει (αν και είναι δύσκολο αυτό) να στηρίζεται σε, ή να πολεμάται από, θρησκείες και μεταφυσικά συστήματα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermess
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2002, 15:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermess  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φίλοι/φίλες πρώτα απο ολα ευχαριστώ για την υποδοχή σας.
Δεύτερον συμφωνω οτι ενα θέμα σαν αυτο ειναι παρακινδυνευμένο και ίσως ατοπο για την θεματολογία ενος forum σαν αυτό εδώ. Όμως αν και η επιλογή μου στα θέματα του "κρεββατιού" μου ειναι εντελός προσωπική υπόθεση, συναντω μέσα στην διαδρομή μου απόψεις θεωρείες και αναθέματα σχετικα με το θέμα που εθιξα. Επειδη ο εσωτερισμός εχει αμμεσότατη σχέση με τα ενδοτερα της φύσης μας, σκέψη μας,φιλοσοφία μας και συνειδητοποιηση των πραγμάτων νομίζω ότι αξίζει να πειραματιστούμε διαλεκτικά με το θέμα αυτό.Και μόνο στην σκέψη ότι όλοι οι αποσυμβολισμοί των μύθων, τα μύστήρια της καθε θρησκείας και αλλα , αποδιδοντε με τροπο τετοιο ωστε να τοποθετούμε σε σκιερα σημεια και μακριά απο το φως με κανει να νοιώθω παράξενα. Ή θα πρέπει να νοίωσω 'καταραμένος" ( που δεν θα το κάνω) ή θα πρέπει να δώ και απο αλλες οπτικες γωνιές το θέμα που με απασχολει. Εδώ είναι και ο λόγος που θέλησα να ξεκινήσω την κουβεν΄τούλα μαζί σας.
.
.
( προς Τριτον : Φίλε μου εχειςδικιο τι να είναι αραγε το φυσιολογικο και τη το μη.Αλλα το να κανουν 2 αντρες ερωτα ειναι αλλο απο το να κάνουν 2 αντρες σεξ. Θεωρώ απο προσωπική αποψη οτι η ηδονή ανευ ουσιας ειναι το ίδιο παρακινδυνευμένη αναμεσα στα 2 φύλλα ειτε μιλαμε για γυναίκες είτε για ανδρες. Συμφωνω επίσεις ότι προσπαθουν να αποδείξουν ότι ηομοφυλλοφυλια είναι φυσιολογική και αυτο επειδη γίνετε μεθοδευμένα και με πολύ image maker με ενοχλεί και εμενα.Ομως ειμαστε και σε μια εποχη που εκτος απο αυτο υπάρχει και μια είδους απελευθέρωση που ίσως να μην ανηκει στην καθοδηγηση που επιθυμουν καποιοι να μας κανουν.)
Αυτα , φιλακια πολλα, καλες βουτιες σε όσους εχουν την τύχη να νοιώθουν το ελληνικο πελαγος στο κορμί τους και ευχαριστώ για τον χρονο που σας εκλεψα απο το καλοκαιρι σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2002, 13:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟ ΠΩΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΤΟΥ.
ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΩΣ ΟΝΤΑ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.ΕΑΝ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΥΧΕΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ
ΑΜΑΡΤΩΛΗ ΚΑΙ ΒΛΑΣΦΗΜΗ,ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ,ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΕΝΕΑ ΘΑ ΕΚΛΕΙΨΕΙ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2002, 19:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.DION FORTUNΕ'Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ'εκδ.ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ(αφορα και τους φανατικα ανυπαντρους-ες).

2.ΟΜΡΑΑΜ ΜΙΚΑΕΛ ΑΙΒΑΝΧΩΦ,H ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ Η Ο ΦΤΕΡΩΤΟΣ ΔΡΑΚΟΣ,εκδ.ΠΡΟΣΒΕΤΑ.
3.DION FORTUNE,'Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΚΑΒΒΑΛΑ',ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ,κυρια μελετη του ΓΙΕΣΟΥΝΤ και της ΝΕΤΣΑΧ.
Τρια σχετικα και καλα βιβλια.

Edited by - serpentpan on 09/12/2002 22:30:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikra
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2002, 19:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και απο μενα
δεν πιστευω οτι ειναι βλασφημο ουτε και αμαρτωλο.
και δε καταλαβαινω γιατι το λες ετσι.
υπαρχει ομως μια διαφορα μπορει καποιοι να δεχομαστε τους ομοφυλλοφιλους αλλα μην ξεχνας οτι εισαι στην Ελλαδα και οτι ειμαστε πολυ πισω σε πολλα κι ας θελουμε να λεγομαστε ευρωπαιοι και προχωρημενοι.δεν ειναι ετσι.ακομα ολοι θελουμε διαφορα απο το ταιρι μας αλλα ειναι λιγοι αυτοι που θα το πουν.και αυτο γιατι ειμαστε ακομα πισω.
Γνωμη μου.
και μη ξεχναμε οτι οι ομοφυλλοφιλοι ειναι πολυ ανοιχτα μυαλα και πολυ καλοι φιλοι.

chstΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2002, 19:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλες-οι,αλλο ενα καλο θεμα για συζητηση,και ισως οχι μονον οι 'ποικιλιες'του,αλλα και το τι πραγματικα γινεται οταν δυο ανθρωποι κανουν sex,φυσιολογικα.
Νομιζω οτι το θεμα του sex,εχει τρομερη σημασια στον Εσωτερισμο,γιατι ,συσχετιζεται αμεσα με την Εσωτερικη Αλχημεια,δηλ.τον συνειδητο σχηματισμο των αλλων σωματων,αστρικου,νοητικου,κ.λ.π.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ,ΟΝΤΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΣΤΡΟΝΟΗΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ .Και επειδη ακριβως ζουμε στην εξωτερικη,βεβηλη,και ακρως και χυδαιως υλιστικη Δυση,εχοντας αποκοπει απο φυσικους νομους και εξελικτικες προοπτικες,εχουμε βεβηλωσει,διαστρεβλωσει και αποκτηνοποιησει μια φυσικη(-συναισθηματικη-νοητικη-...)λειτουργια.Και βεβαια ,ο καθενας και καθεμια απο εμας,ριχτηκε στην εφηβεια και την ενηληκιωση,με ολα οσα συνεπαγονται,ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΑΦΟΥ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ,ουτε γονεις(αν υπηρχαν),ουτε φιλοι,ουτε ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ υπευθυνοι ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.
θελετε μια μικρη εικονα ενος ...ακρως μυητικου ναου?
Εξερευνηστε πρωτα το site www.thehun.com και μετα συνεχιζουμε.
Υπαρχει και η αλλη πλευρα ,με γνωστοτερο τον Αλισταιρ,και τις Ταντρικες και αλλες σεξομαγικες πρακτικες του,που φανταζουν παντα...πολυ ευχαριστες ,ομως ,οπως και τα ναρκωτικα,μπορουν με ασφαλεια να οδηγησουν στους δρομους που βαδισε ο Κροουλυ(και αλλοι λιγωτερο γνωστοι...).
Κι αν κανεις φανταζεται οτι η Σεξουαλικη Μαγεια,ειναι κατι που αφορα μονον τα αναλογα περιοδικα,η τις αναλογες ταινιες,εκεινο μονον που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει να συμβαινουν διαφορα τριγυρω μας,που ειναι πολυ δυσδιακρυτα,γιατι γινονται 'εντος καποιων τειχων'αρκετα δυσπροσιτων,οπου μετεχουν ατομα ποικιλων προθεσεων και σεξουαλικων προτιμησεων.
***Αληθεια,ποιο νομιζετε οτι ηταν το μηνυμα της ταινιας 'Ματια Ερμητικα Κλειστα',και γιατι ενας σκηνοθετης του μεγεθους του Κιουπρικ,ασχοληθηκε με κατι τετοιο?Τι ηθελε να στειλει σαν μηνυμα η προειδοποιηση?Και μαλιστα στο πλατυ κοινο.
Δεν θα ασχοληθω με το γιατι και πως του θανατου του,μετα την ολοκληρωση της ταινιας,αν και θα μπορουσαμε να πουμε-υποθεσουμε πολλα.

serpentpan

Edited by - serpentpan on 24/11/2002 20:00:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΙΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


299 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2002, 13:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Serpentpan συμφωνώ με την τοποθετησή σου για την τελευταία ταινία του Κιούμπρικ.
Πιστεύω πως ο άνθρωπος αυτός προσπάθησε να κάνει την "επανάστασή" του ενάντια σε έναν ασφυκτικό κόμσο Υλικής Εξουσίας που τον απορροφούσε.

Η Ψυχική Ενέργεια, και πόσο μάλιστα η σεξουαλική, είναι βασικό συστατικό της Μαγείας και χρησιμοποιήται συνήθως για την απόκτηση Πρόσγειας-Υλικής Εξουσίας.

Το θέμα μπορεί να αναπτυχθεί σε πολλές διαστάσεις και αν γίνει κάτι τέτοιο φοβάμαι πως θα ξεφύγουμε εντελώς από τον Τίτλο του Θέματος.

Συγνώμη Φίλε Ερμή αλλά δεν άντεξα στο "πειρασμό"

Με Σεβασμό και Αγάπη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 01:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Φωτιε,αν θελουμε πραγματι να συζητησουμε για την ομοφυλοφιλια,απο εσωτερικη αποψη,και να δουμε τα αποτελεσματα της, ατομικα,φυλετικα και πλανητικα,θα πρεπει πρωτα -κατα την ταπεινη μου αποψη να δουμε-τι γινεται αναλογα,στην φυσιολογικη(μην εξεγερθουν καποιοι-ες)λειτουργια,και μετα στην μη φυσιολογικη(κατα την γνωμη μου).
Αλλοιως,να κλεισουμε την συζητηση με ενα ευγενικο χαμογελο,συνιστωντας προς ολους και ολες 'καλες ομοφυλοφυλικες εξερευνησεις'...

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 01:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Φωτιε,ο Κιουπρικ στην συγκεκριμενη ταινια,νομιζω οτι εχει αλλα πραγματα να πει και να δειξει.
Ξεκαθαρα δειχνει τον αμυητο και μια Αποκρυφιστικη οργανωση,ενα Τελετικο,καποιοι κανουν ποικιλλο sex,καποιοι κοιταζουν ,πισω απο μασκες και μανδυες.Θεμα για συζητηση,σε σχεση με το παραπανω θεμα του τιτλου.
Aληθεια τι λετε να συμβαινει Εσωτερικα ,οταν ενας ανδρας και μια γυναικα κανουν ερωτα?

serpentpan

Edited by - serpentpan on 01/12/2002 01:24:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2002, 22:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε serpentpan
νομίζω οτι έθεσες το θέμα στη σωστή του βαση. Θεωρώ την ερώτηση σου ρητορική και περιμένω τη συνέχεια .

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2002, 23:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε saman,γιατι θεωρεις την ερωτηση μου ρητορικη?θεωρεις οτι ειναι σοφιστικη,η ανευ ουσιας?
Σκοπευα να ρωτησω τον Φωτιο,τι πιστευει οτι γινεται οταν κανει(η θα κανει,με το καλο)sex με την Εκατη,απο Εσωτερικη αποψη,μιας και οπως ομολογει και ο φιλος ΕΟΝ,ειναι 'ντουρος' Εσωτεριστης,αλλα μιας και εισαι παρων,τι πιστευεις οτι γινεται Εσωτερικα,στο φυσιολογικο sex?

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2002, 10:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα πράγμα δεν κατάλαβα φίλε serpentpan ,γιατί αρπάχτηκες και γιατί παρεξήγησες τα λόγια μου. Ρητορική θεώρησα την ερώτηση με την έννοια οτι δεν περιμένεις απάντηση αλλά απαντάς ο ίδιος.
μιας και δεν έχω ιδέα τι μπορεί να γίνετε όταν δυο άνθρωποι κάνουν έρωτα πες μας τη γνώμη σου.
θα σε παρακαλέσω να μη μεταφέρεις τη κόντρα με το Φώτιο η άλλα μέλη και εδώ πέρα ,δεν εχει κανένα νόημα .Απο κόντρες έχουμε χορτάσει και εδώ και στην προσωπική μας ζωή.


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2002, 11:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάτησα το link που έχει γράψει ο serpentpan και βγήκα σε μια ιστοσελίδα με πορνογραφία. Παρακαλώ αν γίνεται να διαγράψετε αυτό το link γιατι ίσως να μπαίνουν και ανήλικα παιδιά στο forum.
serpent ελπίζω να καταλαβαίνεις έτσι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 17:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε σαμανε δεν αρπαχτηκα,δεν μεταφερω κοντρες,και δεν ρωτω για να απαντω ο ιδιος-δεν εχει κανενα απολυτως νοημα,ειναι μια φουσκα,οπως ο εγωισμος ολων μας.
Πολλες φορες οι ερωτησεις,εχουν μεγαλυτερη σημασια και αξια απο τις οποιες απαντησεις,γιατι ανοιγουν δρομους...
Οσον αφορα το Αγιωτερο ολων site ΤΟΥ ΟΥΝΝΟΥ,μην τυχον και το πειραξει κανεις,γιατι θαχει να κανει με τον χριστιανο Αλλαριχο,κατ εντολη του Ρουφινου,που ηταν το αγαπημενο του!

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 20:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε serpentpan
για να επιστρέψουμε πίσω στο αρχικό θέμα , μιας και το θεωρώ άκρος ενδιαφέρον , αντιγράφω δυο φράσεις .Μια δική σου και μια δική μου
---------------------------------------------------------------------
Aληθεια τι λετε να συμβαινει Εσωτερικα ,οταν ενας ανδρας και μια γυναικα κανουν ερωτα?
---------------------------------------------------------------------
μιας και δεν έχω ιδέα τι μπορεί να γίνετε όταν δυο άνθρωποι κάνουν έρωτα πες μας τη γνώμη σου.

(όλα τα υπόλοιπα μάλλον ήταν περιττά)

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 22:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε σαμανε,εχεις 'κανει ερωτα',με καποιο απο τα βιβλια που αναφερω?θα βρεις πολυτιμα και χρησιμα στοιχεια,πολυ καλα και απλα διατυπωμενα,και αφου τα δεις ...τα λεμε.

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 10:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκοπευα να ρωτησω τον Φωτιο,τι πιστευει οτι γινεται οταν κανει(η θα κανει,με το καλο)sex με την Εκατη,απο Εσωτερικη αποψη,μιας και οπως ομολογει και ο φιλος ΕΟΝ,ειναι 'ντουρος' Εσωτεριστης,αλλα μιας και εισαι παρων,τι πιστευεις οτι γινεται Εσωτερικα,στο φυσιολογικο sex?

δεν πας καλά ρε φίλε ... δεν πας καθόλου καλά...

---------------------------------------

Επέμβαση από τον Admin (11/12/2002)
Οι υποτιμητικές εκφράσεις δεν συμορφώνονται με τους "Κανόνες Λειτουργίας" των Ομάδων Συζήτησης.
Πάνω απ'όλα δεν προάγουν τη Συζήτηση καθώς και τους σκοπούς λειτουργίας αυτού του χώρου.

---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 21:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μας πει λοιπον ο 'φιλος' ΕΟΝ τι πιστευει οτι γινεται,οταν κανει ,οπως πιστευει,φυσιολογικο sex με την ομολογουμενη φιλη του,απο Εσωτερικη αποψη,για να μαθουμε κι εμεις...

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 09:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ματάκιας είσαι ? ή ο Ασκητής?
άλλα ρωτάει το θέμα άλλα λές εσύ...όπως πάντα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 10:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τσ τσ τσ...
Μιας και το θέμα συντηρείται και μπαίνει συχνά στην κορυφή, και μεις το επισκεπτόμαστε γιατί νομίζουμε πως κάποιος έγραψε κάτι επί του θέματος, ε, για να δούμε απαντήσεις επί του θέματος...

quote:

Γιατι στον εσωτερισμο η ομοφυλλοφιλια εκλαμβανετε σαν κατι αμαρτωλο και βλασφημο ? Γιατι να ειναι βλασφημο το σεξ αναμεσα σε ατομα του ιδιου φυλλου και γιατι δεν ειναι βλασφημο το γεγονος να χωριζουμε τους ανθρωπους σε κατηγοριες ? Λετε ο κοσμος της κρεββατοκαμαρας μας να οριοθετει και τον πνευματικο μας κοσμο ? Οποιος απαντηση θετικα ας αναλογιστει ποσες φορες εχει επιθυμισει απο το ταιρι του διαφορα που θεωρουνται απο πολους παραφυση ή ανώμαλα.

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serpentpan
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 22:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serpentpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε φιλε ανανα,με ολη την φιλικη διαθεση,ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ,ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙΣ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ?

serpentpanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bikeboy
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2002, 00:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bikeboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από μένα φίλοι και φίλες. Νομίζω ότι όταν ο έρωτας (όχι το sex) που κάνουν δύο άνθρωποι μεταξύ τους έχει ποιότητα και φυσικά ολοκληρώνει το δέσιμο που έχουν (κυρίως πνευματικό και ψυχικό), δεν θα πρέπει να μας απασχολεί αν αυτό γίνεται μεταξύ δύο ανδρών, δύο γυναικών ή ενός άνδρα και μιας γυναίκας. Εξάλλου το να κάνει έρωτα ένα straight ζευγάρι δεν αποσκοπεί πάντα στη διαιώνιση του είδους. Θεωρώ ότι έχει περισσότερη σημασία η ολοκλήρωση και η ένωση δύο ΑΝΘΡΩΠΩΝ (άσχετα από το φύλο τους) παρά η πράξη καθευατή. Και σίγουρα δεν λέω ότι η ομοφυλοφιλία είναι το πλεόν φυσικό πράγμα στον κόσμο (από την άποψη, το αρσενικό έλκεται από το θυλικό). Ακόμα και για τον εαυτό μου δηλαδή δεν ισχυρίζομαι κάτι τέτοιο. Να είστε όλοι καλά!

May The Force Be With You!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2002, 14:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω πως έχεις δίκιο να εκφράζεις αυτήν την απορία serpentpan.
Η απάντηση είναι απλή:
quote:

Φοβάμαι ότι θα βρεθούμε εκτός θέματος αν συζητήσουμε, με αφέλεια και προχειρότητα.
Αν κάποιος έχει να πει κάτι ας το πει με μεγάλη σοβαρότητα και υπευθυνότητα και να μείνει στα πλαίσια της οπτικής αυτού του Φόρουμ. Αλλιώς ας μην ρίξει "λάδι στην φωτιά".

Ήταν μια πολύ σωστή επισήμανση του thoth, την οποία και λόγω χαρακτήρα εφαρμόζω σε πολλά topic αυτού του forum.
Εντελώς ενημερωτικά, θα ήθελα να σου πω πως το θέμα για μένα έχει ενδιαφέρον, όντας εν μέρει καλλιτέχνης, και έχοντας ως πρότυπα πολλούς "gay" που έχουν αφήσει μεγάλη παρακαταθήκη στην Τέχνη και στα Γράμματα, χώροι που κατά τη γνώμη μου προάγουν τον εσωτερισμό...
Όταν λοιπόν βλέπω το θέμα "ενεργό", λογικό είναι να μπαίνω για να δω τι απαντούν διάφοροι συνομιλιτές επί του θέματος.
Επειδή όμως ΚΑΙ ΕΔΩ βλέπω μια κόντρα μεταξύ κάποιων, παρορμητικά όπως συνηθίζω, επενέβην...

Πάντως, αν θεώρησες προσωπική μομφή την παρέμβασή μου, το "τσ τσ τσ" πήγαινε στον ΕοΝ που αναρωτιέται αν είσαι "ματάκιας ή ο Ασκητής", μιας κι δεν κατάλαβε την ερώτησή σου που σαφώς είναι στα πλαίσια αυτού του θέματος, κι έριχνε "λάδι στη φωτιά" κατά τον thoth...
Θα συνεχίσω λοιπόν να μπαίνω και να διαβάζω διάφορα θέματα, και επί του παρόντος, ας επιστήσω την προσοχή στις δύο παρακάτω ερωτήσεις για τις οποίες προσωπικά ΔΕΝ έχω απάντηση, αλλά μ' ενδιαφέρει ν' αποκτήσω...

quote:

Λετε ο κοσμος της κρεββατοκαμαρας μας να οριοθετει και τον πνευματικο μας κοσμο ?


quote:

Aληθεια τι λετε να συμβαινει Εσωτερικα ,οταν ενας ανδρας και μια γυναικα κανουν ερωτα?

Με φιλική διάθεση, επίσης. :)

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 16:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H OMOFILOFILIA GIA MENA FISIKA KAI EXEI NA KANEI ME TO POS ANTILAMVANOMASTE TA PRAGMATA.ENAS OMOFILOFILOS GIA PARADIGMA
THEOREI OTI H SHESH POU EXEI ME TO IDIO FILO,EINAI APOLITA
FISIOLOGIKH.ARA KATA SINEPIA GIA EKINON PERAN TOU GINEKA-ANDRAS
YPARXEI KAI KATI ALO.ENA TRITO SOMA STHN YPARXH.EPOMENO EINAI
NA VLEPEI KAI TON KOSMO ETSI.DISTIHOS OMOS GIA EKINON STHN FISH
AFTO DEN YPARHEI KAI DEN THA YPARXEI.EKEI MPERDEUETE POLI TO
PRAGMA KAI DISTIHOUNE KAI OI IDIOI.

KATA THN GNOMH MOU H OMOFILOFILIA EINAI MIA PSIHIKH-EGEFALIKH
DIATARAXH KAI DEN EXEI NA KANEI ME TO GNOSTO:GENITHIKA ETSI
KAI DEN FTEW.
DEN EIPA EGW OTI FTEEI TO ATOMO GIA THN PSIHOSOMATIKH TOU
DIATARAXH.MPOREI NA FTENE POLOI PARAGONTES.PANTOS GNOMH MOU
EINAI OTI SIGOURA MPOREI NA THERAPEUTHEI.

YPARXEI VEVEA KAI MIA PARAMETROS POU LEGETE AMFISEXUALISMOS.

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 16:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EXEI MEGALH DIAFORA TO NA KANEI KAPIOS SEX ME TO IDIO FILO MONO GIA
TO SEX APO TO NA EROTEUETE KAPION TOU IDIOU FILOU(FISIKA KAI TA DIO
TA THEORW MH FISIOLOGIKA)ALA TO DEUTERO EINAI PRAGMATIKA PSIXOFTHORO!

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 01:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΤΙ ΛΕΓΕΙ ΠΕΡΙ ΑΥΤΟΥ;
ΑΝ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ;

Odysseus_NemoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Simoril-elf
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 16:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Simoril-elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Egw pisteyw pws to 8ema ths pneymatikothtas tou atomou, giati gia ayto te8ike h erwthsh, den exei na kanei me thn 8esh tou atomou mesa sthn koinwnia apolyta..oute me ta sexoualika tou gousta..allwste yparxoun ena swro alloi parametroi pou mporei na orisoun kati tetoio... to sigouro vevaia einai pws oloi epireazomaste apo ayta pou zoume h apo thn 8esh mas sthn koinwnia.. alla oi omofilofiloi kai oi antres kai oi gynaikes einai atoma ta opoia 8ewrountai peri8oriaka kai zoune synh8ws katw apo ayto to sthgma ,opws kai polloi alloi gia diaforetikous logous! Twra o ka8enas omws an dia8etei egefalo kai pneymatikothta h kai an ta dia8etei , poso ta xrhsimopoiei h oxi, exei na kanei ka8ara me to atomo kai oxi me ta gousta tou!
Oi pneymatikoi an8rwpoi opws kai ka8e loghs an8rwpoi eite ths episthmhs eite ths texnhs erxontai apo diafores - diaforetikes kastes... kai 8a mporousa na pw pws an8rwpoi pou exoun na poun synh8ws perissotera apo tous ypoloipous einai aytoi pou fainontai peri8wriakoi sta matia mas kai an oxi aparaithta peri8wriakoi , sigoura diaforetikoi ..opws toylaxiston mas exei apodeixei h istoria mexri shmera..
Twra an einai anwmalia ths fyshs h oxi aytoi oi an8rwpoi tote koitaxte ta zwa.. egw toulaxiston exw dei polles fores arsenika skylia na zeygarwnoun.. kai oxi mono exw dei kati tetoio giati ayto isws na mhn fanei apodeixtiko steixio apo kapoious alla kai exw diavasei pws h omofilofilia yparxei kai sta zwa kai einai episthmonika apodedeigmeno apo diafora ntokoumenta.. ara toulaxiston den einai pronomio twn an8rwpwn h omofylofilia... kai ayto to e8ixa mono kai mono gia na prolavw ta stomata kapoiwn... Twra isws kapoios mou pei , kai epidi to kanoun ta skylia h opoiodhpote allo zwo emeis 8a prepei na to 8ewrhsoume fysiologiko? egw aplws 8a apanthsw pws to fysiologiko kai to anwmalo einai dyo lexeis pou tous exoume dwsei emeis oi an8rwpoi tis enneies pou 8eloume.. to oti h fysh to dexetai emeis ti provlhma exoume me ayto?
Pantws to mono sigouro einai pws den 8a eprepe na yparxoun tampeles stous an8rwpous .. Aaaa!!! aytos einai Gay ara einai .... mpla mpla...
Twra an te8ei h erwthsh diaforetika, dhladh an genika to sex pou kanoume genika oi an8rwpoi h o erwtas, einai kati pou dhmiourgei pneymatikh katwterothta tote 8a elega pws oloi mas exoume sovara provlhmata pneymatikothtas kai prwta apo ola aytoi pou to pisteuoun... Giati to na apexeis h8elhmena kai synhdhta apo ta zhthmata ths zwhs einai mia epilogh alla to na krineis tous allous gia tis epiloges tous ypodhlwneis aplws ena kleistomyalo an8rwpo..kai oxi mono..
8a h8ela epishs na tonizw pws o erwtas , opws oi perissoteroi apo emas 8ewroume kati anwtero apo to aplo sex , den leipei apo tous omofilofilous ... en oligois kai autoi erwteyontai h kanoun sex opws kai oi ypoloipoi fysiologikoi opws lene kapoioi alloi...
Ayth einai h apopsh mou panw sto 8ema.. den xerw an kalipsa to 8ema arketa... elpizw na edwsa ligo fws .....:}
fylika ... xwris na 8elw na fanw prosvlhtikh apenanti se kapoious .....

sim-eli-elfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Josef_K.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Josef_K.  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Josef_K.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xairetai. H apanthsh mou einai polu eteroxronismenh alla den mporw na meinw ametoxos....Osoi nomizoun oti h omofulofilia einai kati mh fusiologiko 8a eprpe prwta na mas orisoun ti einai fusiologiko kai gia poio logo o eterofulofilikos erwtas einai fusiologikos enw o omofulofilikos oxi....An einai h diaiwnhsh tou eidous opws anafer8hke apo kapoio melos tote ayto einai toulaxiston afeleia!
Den uphr3e kamia aitiologia gia thn gnwmh twn perissoterwn oti h omofulofilia einai mh fusiologikh...to sex exei skopo thn hdonh...h omofulofilia einai aplws to onoma pou dinoume se enan erwtiko prosanatolismo...paliotera den htan etsi...Prokalw osous 8eloun na dwsoun kapoia ekshghsh gia thn arnhtikh tous stash apenanti sthn omofulofilia gia na dieureunhsoume to 8ema arkei me tis idies lekseis na ennooume ta idia pragmata.

Gia osous anarwtiountai: nai eimai omofulofilos!!!

Josef_K.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy