ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 03:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΜΠΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ?ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΞΙΣΤΟΡΙΣΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ..:
ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ!ΕΝΙΩΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ ΝΑ ΒΓΕΙ...!ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ,ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΕ ΑΠΟ ΨΗΛΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ... ΧΑΙΡΕΤΗΣΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΣΕ,ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΦΩΣ(Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ) ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ!ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΩΣΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΟΥΝΕΛ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΚΑΛΑ,ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΚΑΛΙ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΤΕΡΑΣ!Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΗ ΣΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ!ΑΥΤΗ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΙΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ!ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΕΡΑΣ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΑΜΑΡΤΙΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΜΟΙΧΕΙΑ,ΤΕΡΑΣ ΓΙΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΤΛ!ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΡΙΞΟΥΝ...ΣΕ 3 ΤΕΡΑΤΑ ΚΟΛΛΗΣΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΤΗΣ,ΤΟΤΕ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΠΟΥΓΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΡΥΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ,ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ!ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΠΑΝΩ,ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΦΩΤΕΙΝΟ ΜΕΡΟΣ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ,ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΧΤΗΚΑΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΧΛΩΜΙΑΖΕΙ...ΤΗΣ ΕΙΠΕ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ!ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΜΟΥ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΠΙΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ!ΑΥΤΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΤΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ,ΜΠΗΚΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ!ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΛΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΓΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΑ!!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΝΕΛ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ.....

georgette

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 10:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΑΥΤΗ Η ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 18:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ MISTIRIOS ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΓΡΑΨΑ!ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΥΦΟΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΛΕΓΕ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ!ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 19:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΠΑΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 03:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ SITE ΣΧΕΤΙΚΟ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 10:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε μου. Την ειδα την εκπομπη και την εγραψα κιολας.
Δυο με τρεις ηταν περιπου.
Οι μεταθανατιες εμπειριες ειναι κατι που ειναι πια συνηθισμενο φαινομενο οταν καποιος θεωρειται κλινικα νεκρος.

Δες αυτο: http://www.supernatural.gr/files/files_nde.htm

Κια ψαξε και εδω εχουμε ηδη αρκετα θεματα για τις μεταθανατιες εμπειριες και μαρτυριες απο παιδια του φορουμ.
Πρεπει να ειναι στα θεματα: ΨΥΧΗ και ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ

Αν θες βιβλια πες μου να σου γραψω.
Για σαιτ γραψε στο www.google.com near death experience και θα βρεις παρα πολα!!


Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 30/04/2004 10:44:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 02:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΩΣΤΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΣΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ,ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΨΑΧΝΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΒΛΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ!!!
.....ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ''ΦΙΛΟΣ'' ΑΛΛΑ ΦΙΛΗ...!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 06:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον αγαπητη φιλη καλο μηνα κατ'αρχην!

Θα σου προτεινω καποια βιβλια κυριως για τις μεταθανατιες εμπειριες γιατι εχω χρονια μια μανια

1) ΨΥΧΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ_Λιγο πριν τον θανατο ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΔΙΟΠΤΡΑ
Οταν οι ετοιμοθανατοι βλεπουν συγγενεις απο την αλλη οχθη,συνομιλουν με προσωπα που ζουν μακρια και ακουν ουρανιες μελωδιες (Πολυ καλο!)


2)ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ-ΕLISABETH KUBLER ROSS-ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΔΙΟΔΟΣ (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ)

Kαι τελος για να μην σε κουρασω με τον θανατο ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΩΣ-BETTY J. EADIE-ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΔΙΟΠΤΡΑ
ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ!!!

Τωρα για αλλα θεματα δεν ασχολουμαι ιδιατερα αλλα πεσανε στα χερια μου δυο βιβλια πολυ ενδιαφερορουσα οπως:

O ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ-ΕΥΑ ΑΥΛΙΔΟΥ-ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ καλυπτει θεματα οπως:ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ-ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ-ΚΑΣΤΑΝΤΕΝΤΑ-ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ-ΑΣΤΡΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ-....

Και τεκος το:21ος αιωνας ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
θεματα: Τηλεκινηση,φαντασματα,θαυματα,υπνωτισμοςεπιθανατιες εμπειριες,εκτη αιισθηση..
Δινει απαντησεις και παραδειγματα.

Αυτα

Οτι δεν βρισκεις καντο παραγγελια!

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 01/05/2004 06:42:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 06:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΒΛΙΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ!ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΟΑΠΑΝΤΑΜΕ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΣ...!!!!!!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 08:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλο μηνα και σε σενα!!! Ναι οντως οι δυο τρελοι ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ
Αν βρω κατι θα σου πω αλλα ασχολουμε πολυ προσεχτικα με λιγα θεματα και προσπαθω να μην ξεφυγω.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 09:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΡΕΛΟΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ.....!!!!!!ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΙΣΟ ΑΡΙΘΜΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΙΣΟ ΑΡΙΘΜΟ ΑΝΑΓΝΩΣΕΩΝ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ....ΧΜΧΜΧΜ...ΣΥΜΠΤΩΣΗ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΧΕΧΕ,,,,,,ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ...!!!!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2004, 10:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρεπει να υπαρχει ηδη αν θυμαμαι καλα! Αληθεια βρηκες τα θεματα για τις μεταθανατιες εμπειριες? Αν οχι θα στα βρω εγω.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 05:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kwsta,ΚΩΣΤΑ ΨΑΧΝΩ ΟΠΟΤΕ ΕΥΚΑΙΡΩ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ!!Η ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ''ΠΑΡΑΞΕΝΑ'' ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!!!
ΤΑ ΛΕΜΕ.......

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 13:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλον δεν με καταλαβες. Ενουσα αν βρηκες τα θεματα που υπαρχουν ηδη εδω στο εσοτερικα.
Τα βιβλια που σου ειπα ειναι πολυ καλα.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2004, 02:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kwsta ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΣΟΡΡΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΨΑΞΩ...!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ...ΟΠΩΣ ΠΧ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΟΥΝΕΛ...ΔΗΛ ΠΛΕΟΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ....!!????????

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2004, 09:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα

Απ'οτι θυμαμαι υπαρχουν κοντα στα 5 με 6 θεματα για τις μεταθανατιες εμπειριες στο εσοτερικα,ψαξε και θα τα βρεις!

Οσο αφορα την ερωτηση σου δεν ειδες το λινκ που σου εδωσα?

Απο τα παρα πολλα βιβλια που εχω διαβασει ναι υπαρχουν κοινα στοιχεια οπως η εξοδο απο το σωμα και κοιτωντας το σαν ξενο απο ψηλα,αισθημα γαληνης,εμφανιση ενος τουνελ που σε ελκυει ενα πολυ εκτυφλωτικο φως στο τελος του,το οποιο ομως δεν σε τυφλωνει και οσοι καταφερνουν να φτασουν συναντανε σε ενα υπεροχο μερος η τους δικους τους που εχουν φυγει απο την ζωη η ενα φωτεινο ον που τους λενε συνηθως οτι δεν εχει ερθει η ωρα τους η τους δειχνουν τη ζωη τους σε δευτερολεπτα και μετα πως θα ειναι οι δικοι τους ανθρωποι(στεναχωρημενοι και δυσκολα να συνεχισουν) αν δεν γυρισουν στην γη και στο σωμα τους.

Ας συνεχισουμε ομως εδω: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=301&whichpage=2&ARCHIVE= KLIK!

γιατι υπαρχει το θεμα μεταθανατιες εμπειριες και δεν πρεπει να αωοιγουμε αλλα αφου υπαρχει ηδη.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Edited by - Κωστας on 05/05/2004 09:10:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 15:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΜΥΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ TOPICSTOY FORUM.
ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ ΚΑΘΩΣ ΒΙΩΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙ΄ΑΥΤΗΝ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΩ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ...
ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΒΙΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΤΟΥ ESOTERICA ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ.......
.................... <
20 Μηνύματα Posted - 31/10/2003 : 14:52:41

--------------------------------------------------------------------------------

Πριν τη γεννηση και μετα το θανατο,πριν και μετα τη ζωη υπαρχει ΖΩΗ.Αν με ρωτουσαν πριν δυο μηνες θα απαντουσα με υποθετικες φιλοσοφικες θεωρησεις αλλα τωρα η απαντηση μου είναι τοσο απλη και απολυτη οσο ένα προσωπικο βιωμα.Είναι δυσκολο να περιγραψω με λεξεις ότι συνεβη γιατι μου φαινονται πολύ λιγες για να πλησιασουν τετοια νοηματα.Θα προσπαθησω να γραψω λιγα λογια αυθορμητα όπως μου ερχονται στη σκεψη.Δυσκολευομαι και οσον αφορα τη χρονικη σειρα γιατι δεν μπορω να βρω αντιστοιχια με τον τροπο που υπολογιζουμε το χρονο.Είναι σαν να συνεβαιναν όλα ταυτοχρονα σε ένα αχρονο παρον που δεν μπορω να προσδιορισω αλλιως.Είναι τελειως διαφορετικη η αντιληψη του περιβαλλοντος. Και δεν μπορω να τα παρουσιασω ετσι ώστε να γινουν ευκολα κατανοητα…
Σκεφτομαι…που ειμαι?Σκοταδι και μετα ενας γνωριμος ρυθμος ,μια παρουσια μου «λεει»πως όλα είναι ενταξει.Καταλαβαινω αλλα πώς να απαντησω?Η απαντηση στην ερωτηση ερχεται για να καταλαβω ότι ο τροπος επικοινωνιας είναι «τηλεπαθητικος».Σαν ολες οι γνωστες αισθησεις να εχουν γινει μια.Αισθανομαι την παρουσια του με έναν απολυτο τροπο σαν να είναι ένα με εμενα.Δεν υπαρχει φοβος , πονος ουτε μοναξια.Με γεμιζει απολυτα,μονο ΑΓΑΠΗ(ως κατι πολύ ανωτερο από ότι εννοουμε με αυτή τη λεξη),σαν να βρηκα τον αιωνιο αγαπημενο μου,οικεια σαν να γυρισα στο παλιο μου σπιτι …γαληνη,κατανοηση πληρης και αποδοχη.Ζω "αυτοματα" ότι επιθυμω και αισθανομαι..Η λεξη ευτυχια πολύ «λιγη».Εικονες ερχονται σαν προβολη σε οθονη.Βλεπουμε –μου δειχνει-εκεινη που νομιζα πως ειμαι εδώ.Αλλαζει η συναισθηση του «εαυτου»,δεν εχω πια αμεση σχεση με την προσωπικοτητα που «ημουν»εδώ αλλα δε με ενδιαφερει ουτε εχω συναισθηματικη συνδεση με οτιδηποτε ειχε στη ζωη της..
Ποια ζωη ?Πανικοβλημενοι γιατροι ,προσπαθουν να την επαναφερουν.Δε θελω να γυρισω-Σ’Αγαπω…Βλεπω το «τωρα» και το «μετα» σε καποια προσωπα κοντινα σε εκεινη.Πως θα είναι χωρις αυτή.Ο συντροφος της αγωνιά αλλα ξερω πως μπορει να συνεχισει χωρις εμενα.Εκεινος το σκεφτεται…Αν μπορει.Με"αγαπαει"αλλα μπορει.Καταληγει.Ειμαι σιγουρη πως δε με νοιαζει πια γι’αυτόν.Οι γιατροι κανουν άλλη μια προσπαθεια.Φωνες για μια ελαχιστη κινηση.Τι αστειοι που μου φαινονται.Γελαμε,Εκεινος(η παρουσια)με ρωταει αν ειμαι σιγουρη πως δε θελω να γυρισω.Δεν μπορω να υποκριθω .Η σκεψη είναι η μονη αληθεια και γινεται αντιληπτη «ταυτοχρονα».Ο φιλος μου με αποχαιρεταει και Εμεις ταξιδευομε μακρια.Θυμασαι κατι τρελα καλοκαιρια στη Μυκονο?-Ησουν κι εσυ εκει?-ΠΑΝΤΑ.Τωρα μπορουμε να ειμαστε εκει ,οπουδηποτε ,οποτε θελουμε.Τι ΜΑΓΕΙΑ!!Δεν γυριζω.Οι γιατροι τα παρατουν ,επιτελους.-Δυστυχως-λενε.Δε με ενδιαφερει να βλεπω εκει πια."βλεπω"τι ακολουθει-κηδεια,διαφορα…Δε με νοιαζει πια τιποτα από εκεινη.-Εισαι σιγουρη?-Ναι ,δε βρισκω λογο να γυρισω.ΘΕΛΩ να μεινω μαζι Σου.Και ξαφνικα μια εικονα, ο αδελφος της.Βλεπω στη ζωη του Είναι μικρος ακομη ,οι γονεις εχουν «πεθανει»ολοι εχουν πεθανει "εδώ και καιρο".Δεν εχει κανενα εκτος από εκεινη.Δεν το αντεχει και θα κανει «λαθος».-Θα τον αφησεις??Ταραζομαι. Το καταλαβαινει.-Εχεις ακομη δυνατοτητα επιλογης…-Θελω να μεινω,Σ’Αγαπω.Δε θελω να μου αφησεις το «χερι» ξανα.-Κι Εγω αλλα πρεπει να ξαναπας εκει για λιγο…-Όχι, δε θελω να μεινω χωρις Εσενα-Μα τωρα ξερεις ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ.Σ’ΑΓΑΠΩ.
……Κατι γινεται δυσκολο….ξανα…Σκεφτομαι—Ο αδελφος μου---Ειμαι μπερδεμενη ,φοβαμαι ,ποναω ..Γιατι?Βλεπω παλι μεσα από εκεινη.Παλι εδώ??Και δεν μπορει να κουνηθει .Με πολύ προσπαθεια κουνω τα δαχτυλα .Φωνες ,θορυβος, ξαναερχονται γυρω μου.Δε θελω να μεινω,ξαναφευγω,συνειδητα.Είναι αργα πια .η<
"πορτα"είναι κλειστη και εγω μενω εξω ,ξανα εδώ σε αυτή τη ζωη.Αλλα εχω κρυμμενα τα κλειδια.
Μονο που τιποτα πια δεν είναι το ιδιο για μενα , τωρα ειμαι παγιδευμενη αναμεσα στο τι θελω αληθινα και στις καταστασεις που ειχα δημιουργησει και με πιεζουν με καποια «πρεπει»Εχοντας μια επιχειρηση που δε θελω πια και έναν γαμο που εχει οριστει κοντα στα Χριστουγεννα,με καποιον που ξερω πως δεν αγαπω και θελω να χωρισω μαζι του και πολλα αλλα περιπλοκα γυρω μου.Είναι πολύ δυσκολο να προσποιουμαι εκεινη που νομιζαν πως ειμαι,ειμαι θυμωμενη,μπερδεμενη.
Όμως ξερω πως δεν ειμαι μονη.Πως παντα θα ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.Απλα εχω λιγο δρομο ακομα «μπροστα»μου.Η ζωη μου όμως είναι μετα από Αυτό γεματη..Αγαπη και άλλη μια φορα Ονειρα…
Συγγνωμη για το μεγεθος του μυνηματος ,το περιορισα οσο μπορουσα αν και θελω να τονισω ξανα ότι οι λεξεις δεν ειναι δυνετο να εκφρασουν ο,τι βιωσα.
Να σημειωσω τελος πως μετα απο αυτη την "περιπετεια" ειμαι "καλυτερα "απο ποτε και αναρωσα σε παρα πολυ μικρο διαστημα σε σχεση με τα αναμενομενο μετα την εγχειρηση.Το "αστειο" ειναι πως ο γιατρος(πολυ γνωστος πλαστικος χειρουργος)ακομα ταραζεται και "χανει το χρωμα του"οποτε τυχαινει να με συναντησει.>>
......................................................................................
............................
Αυτα εγραψα στο topic του φιλου Ιασονα<Τι Γινεται λιγο πριν πεθανεις>καταθετοντας αυθορμητρα την εμπειρια μου .Τα ιατρικα στοιχεια που μου εδειξε ο επικεφαλης γιατρος και τα εμαθα μετα απο μεγαλη πιεση που του ασκησα(δεν του εχω πει για την εμπειρια μου κια ισως φοβοταν μηπως τρομαξω??)ηταν οτι οτι προκληθηκε ανακοπη λογω του επιπλεον αναισθητικου που μου χορηγησαν εξαιτιας της διαρκειας της επεμβασης και τις ανησυχητικες ενδειξεις οτι ""ξυπνουσα".Οπως συγκεκριμενα μου ειπε ο ανθρωπινος οργανισμος μπορει να ανεχτει καποια συγκεκριμενα λιτρα υγρου(αναισθητικου) που σε μενα λογω ευαισθησιας ξεπεραστηκαν με αποτελεσμα (τα λογια του ακριβως) να "πνιγω".Ημουν επι 14!!!λεπτα σε ευθεια γραμμη της καρδιακης λειτουργιας αλλα και στη συνεχεια συμφωνα με τις ενδειξεις του εγκεφαλογραφου με τη γνωστη ευθεια νεκρικη γραμμη.Καμια ζωτικη ενδειξη.Προσπαθησαν να με επαναφερουν αλλα ηταν η πρωτη τοσο απιθανη περιπτωση επιστροφης στην εμπειρια του γιατρου.Ειχαν παρατησει την προσπαθεια και ετοιμαζονταν να ανα κοινωσουν το<θανατο μου>και να συμπληρωσουν το πιστοποιητικο θανατου οταν <γυρισα>.
Απο τοτε απεκτησα ιδιοτητες που δεν ειχα καθως ξαναθυμηθηκα οσο ημουν εκει
καποιες γνωσεις που ειχα ξεχασει .Απο ορισμενους θεωρειται χαρισμα το να εχει καποιος ικανοτητες που οι περισσοτεροι εχουν ξεχασει αλλα πολλες φορες(για οσους ξερουν τι εννοω ή θα ηθελαν να μαθουν)ειναι εξαντλητικο.
Και η επιβεβαιωση πως οτι βιωσα τοτε ηταν αληθινο ηταν μια ακομη πιο σοβαρη εγχειριση πριν 2 μηνες περιπου (3ωρες κ 40 λεπτα)με γενικη -εννοειται -αναισθησια κατα τη διαρκεια της οποιας δε βιωσα τιποτα (παρα το φοβο μου οτι αυτη τη φορα δε θα γυριζα)ουτε καν ονειρα .Αυτο για μενα καταριπτει τη θεωρια περι του οτι οι εμπειριες αυτες μπορει να προερχονται λογω παραισθησεων των αναισθητικων ουσιων.Ειναι μια ακομη αποδειξη στα πλαισια της γνωστης λογικης της επαναλειπτικοτητας των πειραματων της επιστημης.Για μενα ο,τι βιωσα τοτε ειναι τοσο αληθινο οσο το οτι γραφω τωρα αυτο το κειμενο στον υπολογιστη.Η πρωτη περιγραφη της επειριας μου ισως δεν ηταν τοσο ολοκληρωμενη γιατι ηταν πολυ προσφατη και ημουν συγκλονιμενη παραλειποντας λεπτομερειες σημαντικες που θα ηθελα να προσθεσωτωρα αλλα θα μεγαλωνε πολυ το κειμενοΤο αφηνω για καποια αλλη φορα..Μπορειτε να με ρωτησετε ελευθερα οτιδηποτε δεν καταλαβαινετε αρκετα και μη διστασετε να αναφερετε τις αποριες σας πανω σε οποιοδηποτε σημειο .Χαιρομαι πολυ που μαθαινω οτι επιτελους αρχισαν παρομοιες ερευνες ανοικτες για το κοινο και στην Ελλαδα .Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι λογω των προκαταληψεων της κοινωνιας μας δεν μπορω να μιλησω με κανεναν ουτε καν στα κοντινα μου προσωπα για οσα βιωσα και για τα μαθηματα που πηρα καθως και για τις "ικανοτητες" που απεκτησα μετα απο αυτο.Ελαφρυνει πολυ τη θεση μου το οτι μου δινεται η ευκαιρια να συζητησω με ατομα που πραγματικα ενδιαφερονται χωρις προθεση ειρωνιας.Παρακαλω μη διστασεται να επικοινωνισετε μαζι μου το συντομοτερο αν εχετε ή γνωριζετε παρομοια βιωματα .Αν δε θελετε να γινουν γνωστα στο forum μπορετε να μου στειλετε οτιδηποτε σχετικο (εμπειρια ερωτησεισ,αποριες για τη δικη μου σε μαιλ
Τα στοιχεια μου ειναι τα παρακατω
e-mail peggy12676@ yahoo.gr
Θεωρω οτι στα πλαισια ή παραλληλα καθε σχετικη ερευνα θα ηταν επικοδομητικο να γινουν μια σειρα σεμιναριων και διαλεξεων για την πληροφορηση του κοινου καθως και καποιες οργανωσεις ομαδων ατομων με σχετικα βιωματα για λογους υποστηριξης και αλληλοβοηθειας των μελων τους με ανταλλαγη εμπειριων, κατι που θα βοηθουσε και τις ερευνες για την εξαγωγη σημαντικων συμπερασματων απο την παρακολουθηση των συζητησεων αυτων αλλα κυριως τα μελη που θα συμμετεχουν στο δυσκολο δρομο της προσαρμογης στην καθημερινοτητα τους μετα απο ενα τοσο συγκλονιστικο βιωμα.(στο εξωτερικο υπαρχουν ηδη support groups for NDE).Κανω αυτη την προταση κρινοντας απο τις δυσκολιες που αντιμετωπιζω εγω να προσαρμοστω (υποθετω και αρκετοι αλλοι που δεν εχουμε υποστηρικτικο περιβαλλον).Εχω αναγκη να μοιραστω αυτη την αληθεια τοσο με ατομα που ενδιαφερονται πραγματικα οπως εσεις αλλα κυριως με αλλους που εχουν ζησει κατι παρομοιο.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΙΩΣΑΝ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΙΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΨΥΧΡΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ INTERNET.ΜΕΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΗ(ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΟΣΩΠΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΜΠΡΕΙΡΙΩΝ.ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΞΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ.


LOVE IS THE ONLY TRUTH

LOVE IS THE ONLY TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 17:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή x-files.

Σπάνια διαβάζω μακροσκελή μηνύματα. Όμως, η εμπειρία σου με ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕ.

Αν και δυσκολεύομαι να καταλάβω κάποιες λεπτομέρειες της αφήγησής σου, δίνεις μία νέα διάσταση στο θέμα των μεταθανάτιων εμπειριών.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 18:05:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
x-files,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ...!!
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ -ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ- ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ!ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ,ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΙΔΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙΣ!ΕΧΩ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ...
Α)ΤΙ ''ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ'' ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ?
ΚΑΙ Β)ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΤΩΡΑ?ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΣ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕΣ?ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΣ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 18:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΠΕΓΚΥ(ΣΤΟ ΜΑΙΛ ΕΤΣΙ ΛΕΣ ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ ΓΙΑΥΤΟ)
Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!!!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ!!!

ΛΟΙΠΟΝ:

ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕΣ ΗΤΑΝ Η ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΕΣ "ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ" ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ!!!
ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΞΥΠΝΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ!!!
ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ!!! Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΕ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ!!!
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΗ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΣΤΙΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΒΑΝΤΙΚΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ) ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΟΙ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΕΣΥ ΒΡΕΘΗΚΕΣ ΤΥΧΑΙΑ ΕΚΕΙ!!!
ΕΝΝΟΙΩΣΕΣ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΘΕΩΡΟΥΣΕΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝΔΙΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΞΕΝΟ!!!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΑΤΟΜΜΟ ΠΟΥ ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΤΙ!!!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 6% ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜ,Ε ΤΟ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ!!!
ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ TRUST ME ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΤΕΡΗΘΗΚΕΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ!!!
ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΘΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟΣ ΔΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΑΝΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΣΤΙΓΜΗ ΒΕΒΑΙΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΑΝΙ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ!!!
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ)!!!
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!
Α ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΕ ΕΝΑΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΕΙΣ ΟΣΟ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΔΩ!!!
ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ
CYBERMASTER
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ (ΕΙΛΙΚΡΕΙΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΙΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΖΗΤΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ-ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΕΝΤΟΝΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ-)
ΝΕΑ ΣΟΥ!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 19:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Πεγκυ.

Αισθάνεσαι αν έχει κάποιο πόνο ο άλλος…πάνω σου?

Αν είσαι σε κλειστό χώρο, η πλησίον νοιώθεις την ενέργεια του άλλου?

Όταν κάποιος είναι άρρωστος, μήπως όταν τον πλησιάσεις…νοιώθεις το ιδιο? Πχ τον πονά το συκώτι…πονά και το δικό σου?

Αν κοιμάσαι με άλλο άτομο στο ίδιο κρεβάτι…αισθάνεσαι περιορισμένα, μήπως βλέπεις και τα όνειρα του?

Λίγα απο οσα αισθάνομαι...χωρις να εχω ακριβώς χειρουργηθεί στη ζωή…. μα η εμπειρία που γράφεις…δεν μου είναι άγνωστη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 19:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΛΑΤΩΝΑ!ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...
ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΩΣ ΤΙΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ??ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ
ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ....ΤΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΑ Η ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΚΟΥΣ
ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ??ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΧΑΡΙΣΜΑ ''ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟΥ''...

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 20:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αισθάνεσαι αν έχει κάποιο πόνο ο άλλος…πάνω σου?

Αν είσαι σε κλειστό χώρο, η πλησίον νοιώθεις την ενέργεια του άλλου?


ΠΛΑΤΩΝΑ, διαβάζω αισθήσεις, που μου είναι γνωστές, κυρίως ως προς την ενέργεια των άλλων.

quote:
Όταν κάποιος είναι άρρωστος, μήπως όταν τον πλησιάσεις…νοιώθεις το ιδιο? Πχ τον πονά το συκώτι…πονά και το δικό σου?

Αν κοιμάσαι με άλλο άτομο στο ίδιο κρεβάτι…αισθάνεσαι περιορισμένα, μήπως βλέπεις και τα όνειρα του?


Θεωρώ πολύ δυνατές, αυτές τις εμπειρίες.
Θέλεις να μας αναλύσεις λίγο το θέμα με τα όνειρα;

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 21:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σας γράψω φίλοι μου…μα περιμένω να ακούσω την φίλη x-files..

μιας και έγραψε…

quote:
Σαν ολες οι γνωστες αισθησεις να εχουν γινει μια.Αισθανομαι την παρουσια του με έναν απολυτο τροπο σαν να είναι ένα με εμενα.Δεν υπαρχει φοβος , πονος ουτε μοναξια.Με γεμιζει απολυτα,μονο ΑΓΑΠΗ(ως κατι πολύ ανωτερο από ότι εννοουμε με αυτή τη λεξη),σαν να βρηκα τον αιωνιο αγαπημενο μου,οικεια σαν να γυρισα στο παλιο μου σπιτι …γαληνη,κατανοηση πληρης και αποδοχη.Ζω "αυτοματα" ότι επιθυμω και αισθανομαι..Η λεξη ευτυχια πολύ «λιγη».

Αυτό ΕΙΝΑΙ η διάφορα… από τον δυϊσμό που ζούμε!

Κάτι ανάλογο συμβαίνει σαν κατανοηθεί/τελειώσει μέσα….το ΕΓΩ…μα με μια μοναδική και άνευ επιστροφής εμπειρία… όχι σε άλλο κόσμο….μα στο ότι η συνείδηση…. ΕΙΝΑΙ αυτό το πράγμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2004, 23:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη φιλη x-files σε θυμαμαι απο την προηγουμενη φορα που σου ειχα πει να μοιραστεις μαζι μας την εμπειρια σου.
Καλως ηρθες παλι και σε ευχαριστουμε που μοιραζεσαι την τοσο μοναδικη εμπειρια σου!
Θα με ενδιεφερε και εμενα να ακουσω τι δυνατοτητες απεκτησες αν και δεν θα με ξαφνιασει οτι ακουσω γιατι εχω διαβασει σε βιβλια παρομοιες εμπειριες και μετα να αποκταν την ιδιοτητα να βλεπυν την αυρα η να διαβαζουν τις σκεψεις.

Δεν ειχες δει τον χαρδαβελα που ειχε προσφατα εκπομπη για αυτο το θεμα?

Τα βιβλια που προτεινω πιο πανω ειναι πολυ καλα αν σε εδιαφερουν.

Να σαι καλα και περιμενουμε να σε ακουσουμε και να σε καταλαβουμε.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Edited by - Κωστας on 20/05/2004 23:35:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kwstas hi again ;-))))...nice photo!!

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 00:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΠΛΑΤΩΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΟΝΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΤΕ!!!
ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ???
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!?!

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 05:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε CYBERMASTER,

Στην Ζωή δεν υπάρχει μόνο το ΣΥΜΦΩΝΩ δεν ΣΥΜΦΩΝΩ, μα και κατανοώ τι γράφει ο συνομιλητής! Αν κρίνεις πως δυο άνθρωποι δεν θα τα βρουν ποτέ μεταξύ τους, μετά από δυο ποστ που ανταλλάξανε……λυπάμαι, μα δεν είναι έτσι.

Δεν Νομίζω να έγραψα πως δεν υπάρχει κάτι παράλληλα!

Έγραψα το ότι προσωπικά έζησα σαν εμπειρία, δεν πέρασε από χειρουργείο και αναισθησιογόνα...η, σε αλλο κοσμο! Ίσως να έχασα τις αισθήσεις…. να επανήλθα, και η συνείδηση δεν γύρισε… όπως την γνώριζα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katarakths
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 09:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katarakths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ορθολογιστικη ερμηνια των φαινομενων αυτων , ειναι πως ο οργανισμος του ανθρωπου.οταν φτανει κοντα στο θανατο παραγει καποιες ουσιες,οι οποιες εχουν μια δραση παρομοια με αυτη που εχουν γνωστες παρεσθησιογονες ουσιες (π.χ. LSD) .

ειναι γνωστο κai εξακριβομενο πως οταν ο ανθρωπινος οργανισμος βρισκεται σε καταστασεις stress. κατα τη διαρκεια μιας εντονης αθλητικης δραστηριοτητας π.χ. ο εγκεφαλοσ παραγει τις γνωστες ενδορφινες.ουσιες με 15 φορες ισχυροτερη δραση απο αυτη της μορφινης.προκαλοντας ενα αισθημα ευοριας που βοηθαει τον οργανισμο να αντεπεξελθει στις νεες συνθηκες

εχουν γινει ισχυρισμοι οτι με ενα παρομοιο μηχανισμο εκρινονται καποιες ουσιες οι οποιες προκαλουν αυτα τα οραματα.
προκιμενου ο οργανισμος να αντεξει το σοκ του αναποφευχτου γεγονοτος

οι εμπειριες αυτες δεν ειναι παντα ευχαριστες...σε ορισμενα ατομα ειναι ιδιετερα δυσαρεστες κια γινεται λογος για δαιμονικες παρουσιες και οικονες παρομιες με αυτες που υπαρχουν στη Τεχνη για την κολαση


κατι παρομοιο νομιζω πωσ συμβενει με τη χρηση LSD .ορισμενα ατομα εχουν μονο δυσαρεστες εμπειριες οσες φορες και να παρουν LSD

απλα το αναφερω.δεν λεω πως δεν πιστευω οτι μπορει να συμβενει κατι αλλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 10:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

kwstas hi again ;-))))...nice photo!!

georgette


Γεια σου και παλι

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 10:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε katarakths καλα εκανες και το ανεφερες.
Οπως και ο ιδιος εγραψες τα συμπτωματα που βιωνουν απο τις ουσιες που εκρινονται δεν ειναι καθολου ευχαριστα αντιθετως με αυτα που βιωνουν χωρις τεχνητα μεσα αλλα μετα απο δυστυχημα,καρδια κ.λ.π. και ειναι στην πλειοψηφια τους πανεμορφα,υπεροχα και αληθινα 100% για αυτον που τα βιωσε.
Τις πιο πολλες φορες συναντανε και νεκρους που εχουν φυγει πιο μπροστα η ενα φωτεινο ον το οποιο εκπεμπει μια αγνωστη για την γη αγαπη κατι που δεν συμβαινει με τα τεχνητα μεσα
Σε αυτα δεν λενε τιποτα οι επιστημονες αλλα συνεχιζουν να επιμενουν για παραισθησεις.
Ας πεισουν την φιλη x files και οποιον εχει βιωσει αυτες τις εμπειριες οτι ηταν ψεμα και απο το μυαλο του που πεθαινε.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Edited by - Κωστας on 21/05/2004 10:24:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy