ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
fthanos
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 00:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fthanos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM...ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΙ...ΕΝΝΟΩ,ΔΗΛΑΔΗ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΨΥΧΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ...


let the angel rise in you
madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 00:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε μου

προσωπικα πιστευω οτι οταν ενα παιδι γεννιεται, βρισκεται εκεινη τη στιγμη διπλα του ο φυλακας αγγελος του (οχι κατ αναγκην καποιος που ηταν στο παρελθον εν ζωη, αλλα και αγγελος Κυριου) ο οποιος θα το συντροφευει σε ολη του τη ζωη. Θα ειναι ταγμενος να το προφυλασσει μεσα σε καποια ορια/πλαισια -που ειναι απο καποιον η κατι προκαθορισμενα- και να του παρεχει προστασια απο δαιμονικες υπαρξεις.

Οσο τραβηγμενα κι αν ακουγονται αυτα, πραγματικα τα πιστευω και πιστευω να μην εθιξα καποιους (και για ποιο λογο αλλωστε) και ειδικα τον δικο μου φυλακα αγγελο που του βγαζω το καπελο γιατι τουλαχιστον σε μενα μεχρι τωρα κανει απιστευτη δουλεια !!!!

αυτα...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 00:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά πιστεύω στους φύλακες αγγέλους, αλλά πιστεύω πως δεν είναι μόνο οι ψυχές των νεκρών που γίνονται φύλακες άγγελοι μας αλλά και οι ψυχές όσων μας αγαπάνε πραγματικά και είναι μακριά μας, έτσι έρχονται και μας προστατεύουν με το πνεύμα τους…

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 03:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ προσωπικά πιστεύω στους φύλακες αγγέλους, αλλά πιστεύω πως δεν είναι μόνο οι ψυχές των νεκρών που γίνονται φύλακες άγγελοι μας αλλά και οι ψυχές όσων μας αγαπάνε πραγματικά και είναι μακριά μας, έτσι έρχονται και μας προστατεύουν με το πνεύμα τους…

elenix



Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Benjamin
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 04:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Benjamin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ απόλυτα με τον madmax.Σας πληροφορώ οτι υπάρχουν αρκετοί ανθρώποι που ένιωσαν τον φύλακα άγγελο δίπλα τους.Το να σας αναφέρω παραδείγματα είναι ανώφελο, οι πράξεις μιλάνε απο μόνες τους.
elenaki και η δικιά σου άποψη είναι δεκτή, σίγουρα και οι ψυχές όσων μας αγαπάνε μπορούν να θεωρηθούν ώς φύλακες άγγελοι..

VIIΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 06:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ....!ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ Η ΠΟΛΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!
ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ,ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ ΒΡΗΚΕ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΤΗΣ-Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΠΡΟ ΦΩΣ- ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ''ΠΑΝΩ'' ΟΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΡΑΤΑ ΑΜΑΡΤΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ, ΣΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΑΝ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝ ΖΩΗ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΤΗΣ,ΠΛΗΡΩΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΥΓΚΙ ΩΣ ΦΛΟΥΡΙΑ!!!!!ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

georgetteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 15:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ναι είδα την συγκεκριμένη ταινία και είναι τέλια, αλλά έχει λυπητερό τέλος κρίμα… εγώ πιστεύω πως ο δικός μου φύλακας άγγελος είναι ακόμα εν ζωή και με προστατεύει με το πνεύμα του, όπως κάνω και εγώ το ίδιο για αυτόν με το δικό μου πνεύμα… αν τα διαβάσει κάποτε αυτά τότε ας διαβάσει και το μεγάλο ευχαριστώ που του οφείλω για κάθε φορά που με προστάτευσε και επίσης για όλες της φορές που θα με προστατεύσει ακόμα…. Benjamin είπες πως υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που ένοιωσαν τον φύλακα άγγελο δίπλα τους μπορείς να μας πεις κάποιο παράδειγμα??


elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fthanos
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 20:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fthanos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο δικός μου φύλακας άγγελος είναι η γιαγιά μου η οποία πέθανε πριν ακόμη γεννηθώ. Νιώθω σαν να την ξέρω και μερικές φορές αισθάνομαι μια ζεστασιά πολύ γνώριμη. Θα πιστεύω παντα... Σ'ευχαριστω elenaki


let the angel rise in you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elenaki
Νέο Μέλος

Cyprus
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 22:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ευχαριστείς για πιο πράγμα ? δεν έκανα απολύτως τίποτα

elenixΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 13:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα!Πιστεύω και γω πως υπάρχουν φύλακες άγγελοι και συμφωνώ απόλυτα με τους madmax και elenaki!Δηλαδή πιστεύω ότι υπάρχει ένας άγγελος σταλμένος από τον Θεό για να μας φυλάει αλλά υπάρχει και η ψυχή κάποιου αγαπημένου μας προσώπου που μας προστατεύει!Επίσης πιστεύω πως αν κάποιςες φορές κάνουμε παραστρατήματα έρχονται με διάφορους τρόπους και μας επαναφέουν.Μου έχει συμβεί και γι'αυτό το θίγω!Ευχαριστώ πολύ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 22:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Όταν έρθει το βραδάκι
και λέω προσευχούλα
ποτέ δε ξεχνάω
να βάλω ενα σκαμνάκι
για το φύλακα αγγελάκι"
Αχ τι θυμήθηκα απο το κατηχητικό!

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 19:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά πιστέυω απόλυτα...γιατί αν υπάρχει πάντα ένας διάβολος που μας ακολουθάει και μας βάζει πειρασμούς τότε θα ήμασταν κατεστραμμένοι...χωρίς φύλακα άγγελο!

Φιλικά Νότης Σκορπιός!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FALIRO
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 19:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FALIRO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παναγιώτα θα ήθελες να μας διηγηθείς το περιστατικό που σου
συνέβη.
Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 23:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι..υπαρχουν φυλακες αγγελοι που λεγονται και οδηγοι και μπορει ο καθενας να επικοινωνησει μαζι τους μεσω του channeling.

Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 14:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ναι..υπαρχουν φυλακες αγγελοι που λεγονται και οδηγοι και μπορει ο καθενας να επικοινωνησει μαζι τους μεσω του channeling.

Ε...τώρα αυτό πρέπει να μας το αναλύσεις λίγο...!

Χαίρομαι πολύ που ένα τέτοιο θέμα....!!!!!!!!!!!!!
Το έχω διαπιστώσει εδώ και πολύ καιρό...τί να πώ...νιώθω πως έχω πάντα κάποιον μαζί μου...κάποιον που συνεχώς με βοηθάει...!
Είναι τοοοοοοοόσα πολλά τα παραδείγματα στη ζωή μου, ειδικά τον τελευταίο χρόνο που το αποδεικνύουν...!
Ίσως κάποιοι πουν πως είναι απλά...τύχη...αλλά και στατιστικά να το δεί κανείς...οι πιθανότητες είναι μικρές...!
Άλλωστε...το νιώθω...απλά...ΤΟ ΞΕΡΩ...!

"Το 23 για τους ιλλουμινάτους...!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 15:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ πιστεύω στην ύπαρξη των αγγέλων. Πάντα πίστευα διαισθητικά στην ύπαρξή τους. Η πίστη μου αυτή ενισχύθηκε, μπορώ να πω έγινε βεβαιότητα, όταν πέθανε ο θείος μου πριν λίγα χρόνια ο οποίος είχε τον πιο απίστευτο και αργό θάνατο που έχω ακούσει ποτέ. Ήταν σε μία πολύ περίεργη κατάσταση: πλήρους συνείδησης και επίγνωσης της εγκόσμιας πραγματικότητάς μας από τη μία αλλά από την άλλη έβλεπε ψυχές κοντινών και αγαπημένων του ατόμων (όπως της γιαγιάς μου που ήταν η μαμά του), έβλεπε άγγελους του Θεού αλλά και του Διαβόλου. Ήταν πραγματικά πάρα πολύ περίεργη κατάσταση που κανείς μας από τους παρεβρισκόμενους δεν κατανόησε ποτέ πλήρως και κράτησε αρκετές μέρες. Έλεγε λοιπόν πρώτα στη γιαγιά μου για παράδειγμα "σου είπα ρε μάνα, θα έρθω. Γιατί βιάζεσαι? Θα έρθω σε 3 μέρες". (Σημείωση: έφυγε όντως την ημέρα που έλεγε). Υπήρξαν αρκετές φορές στο διάστημα των τελευταίων του ημερών που έλεγε με μεγάλη αγωνία "κλείστε την πόρτα! εσείς δε τους βλέπετε αλλά αυτοί μπαίνουν. Ανοίξτε το παράθυρο μου να μπουνε οι άγγελοι." Και άλλα πολλά τέτοια παρόμοια που αν τα έγραφα όλα θα γινόταν πολύ μακροσκελές αυτό το μήνυμα. Πάντως σας βεβαιώνω ότι παραισθήσεις δεν ήταν, γιατί με όλους μας μιλούσε κανονικά και είχε πλήρη επίγνωση της πραγματικότητας μας. Απλά για κάποιο λόγο μπορούσε και επικοινωνούσε και με τις 2 διαστάσεις ταυτόχρονα. Έκανε λοιπόν τόσες αναφορές στους αγγέλους (και τους φωτεινούς και τους σκοτεινούς) που τους έβλεπε ολοζώντανους μπροστά του που δεν άφησε σε κανέναν μας το περιθώριο να αμφιβάλει για το τι έβλεπε εκείνες τις στιγμές. Ακόμη και οι γιατροί και το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου είχαν να λένε για τον τρόπο που πέθαινε ο θείος μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 17:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω ότι πολλοί άνθρωποι χωρίς να είναι απαραίτητα τρελοί, βλέπουν και νοιώθουν διάφορα, μεταξύ των οποίων και οι φύλακες άγγελοι. Πάντα όμως ακαθόριστα, διαισθητικά κλπ. Διάφοροι Αμερικανοί "ερευνητές" υποτίθεται πιάνουν ψιλή κουβεντούλα με τους φύλακες αγγέλους την οποία μοσχοπουλούν στα αμερικανάκια υπό μορφήν βιβλίων, αλλά νομίζω αυτοί μάλλον δε μετράνε για αξιόπιστοι μάρτυρες:

http://www.angelhaven.com/aod/

Η ίδια η πίστη στους φύλακες αγγέλους (όχι βέβαια με τη μορφή του καλού σου πεθαμένου φίλου/συγγενή που σε κάνει επιτυχημένο αμερικανό αλλά με τη μορφή του εξώκοσμου πλάσματος/προστάτη της ψυχής σου) φαίνεται πως είναι πανάρχαια:

http://www.newadvent.org/cathen/07049c.htm

Αν υπάρχει κάτι, δε μπορώ να πω. Εγώ πάντως δεν έχω αισθανθεί τίποτα παρόμοιο. Αν είχα αισθανθεί, θα κοίταζα πρώτα να αποκλείσω όλες τις άλλες λογικές εξηγήσεις, και πάλι θα το τριπλοσκεφτόμουν πριν καταλήξω σε αυτό το συμπέρασμα. Αν βέβαια μου σκάσει φύλακας άγγελος και αρχίσει και μου μιλάει, τότε ναι, υπάρχουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 23:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να ειμαι ειληκρινης θα εγραφα περισσοτερα…αλλα βαριομουν :D τεσπα…
λοιπον…το τσαννελινγκ ειναι μια διαδικασια που πετυγχανεται μεσω του διαλογισμου. Ειχα νοικιασει το ομωνυμο βιβλιο απο την βιβλιοθηκη της γειτονιας μου και ειχε λεπτομερης ασκησεις για να πετηχεις επικοινωνια με τον οδηγο σου. Οπως καταλαβενεται προκειτε για ενος ειδους ανοτερης τηλεπαθειας με αποτελεσμα να γινει κανεις τσαννελερ(διαμεσο). Της ασκησεις τις σταματισα γιατι χρειαζοντουσαν κρυσταλοι για να εξασκηθεις να δεχεσαι ενεργεια…αλλα δεν τους ειχα. Το καλοκαιρι λεω να αγορασω και να αρχισω ξανα.
Βασικα εχω δανιστει ενα βιβλιο απο μια φιλη μου που σε μια στιγμη λεει πως να γινεις αλλα ειναι πολυ πιο δυσκολο (τουλαχιστον απο οτι εχω καταλαβει).


Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 12:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλε μου…

Πολύ ωραίο θέμα. Η απάντηση μου είναι ότι θέλω να πιστεύω, υπάρχει πιο όμορφη σκέψη άλλωστε?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BARLOG_DRAGON
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 18:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BARLOG_DRAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΑΛΩΤΟΙ ΣΤΟ ΚΑΚΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

free soul
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2004, 08:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους free soul  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΕΛΙΖΑΜΠΕΘ ΚΛΕΡ ΠΡΟΦΕΤ "ΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ"

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΓΕΛΟΙ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ?
ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΗ!
ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ!
ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΝ, ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ, ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ! ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ? ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΟΥΜΕ! Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ! ΔΙΑΛΥΣΤΕ ΚΑΘΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ! ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΥΛΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ! ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΜΒΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ:
-ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ, ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ.
-ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΟΦΩΝΑ. ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣ.
Η ΦΩΝΗ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΜΑΘΕΤΕ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!
-ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ
-ΚΑΝΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
-ΖΗΤΗΣΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ
-ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ, Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΙΑΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ!
-ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΑΣ ΣΤΗ "ΣΩΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ", ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΘΕΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ Ν' ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ
-ΖΗΤΗΣΤΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ Η ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΑΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ
-ΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕ ΜΙΑ ΝΟΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ (ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟ)
-ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ. ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ! ΝΑ'ΣΤΕ ΚΑΛΑ!

free soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy