ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΠΡΟΣΟΧΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 17:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,θα ήθελα να σας ζητήσω μία χάρη,η σοβαρότητα της οποίας είναι δυστυχώς πολύ πιο σημαντική απ'ότι φαίνεται.Οι ημέρες που διανύουμε αυτό το μήνα είναι ιδιαίτερα αρνητικά φορτισμένες και ο καθένας θα πρέπει να επιστήσει μεγάλη προσοχή κυρίως σε θέματα οικογενειακής φύσεως.Τα πράγματα είναι επίφοβα για ΟΛΕΣ τις Εστίες και,συνεπώς,ο καθένας πρέπει να επιστρατεύσει όσο περισσότερο "ψυχρό" αίμα και καθαρό μυαλό μπορεί.Ευχαριστώ.

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 18:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 19:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από προσωπική εμπειρία,που επιβεβαιώνει την κάκιστη όψη των πλανητών εκεί ψηλά.
Ghost,ο ρόλος της Κασσάνδρας είναι άχαρος,σχεδόν γελοίος,όμως θα συμφωνούσες μαζί μου ότι αυτός που Ξέρει ΟΦΕΙΛΕΙ να προειδοποιεί

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 20:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα γίνω πιο συγκεκριμένος ώστε να μην νομίζεις ότι είμαι κάποιο απαισιόδοξο φρικιό που δεν ξέρει τί λέει.
Το προηγούμενο βράδι είχα έναν πολύ βαρύ τσακωμό με μέλος της οικογένειάς μου με αποτέλεσμα να φτάσω στα όριά μου,κάνοντας μερικές πολύ άσχημες σκέψεις και παίρνοντας κάποιες αποφάσεις για τις οποίες δεν νιώθω καθόλου περήφανος.Άνοιξα αυτό το θέμα,στην προσπάθειά μου να ξορκίσω τις σκέψεις μου καθώς και να ενημερώσω για το τί συμβαίνει.

Τυχαίνει να ασχολούμαι με την αστρολογία.Το να μην ελέγχω τη μοίρα μου είναι κάτι που με δυσαρεστεί,όμως δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι έχω δει,ιδίοις όμμασι,την Αστρολογία να επαληθεύται Χιλιάδες φορές.Από το προηγούμενο καλοκαίρι ο Κρόνος έχει μπει στο ζώδιο της Οικογένειας,τον Καρκίνο.Θα μπορούσα να δώσω αρκετά παραδείγματα γνωστών μου οικογενειών οι οποίες έχουν κυριολεκτικά Γονατίσει από το συγκεκριμένο χρονικό σημείο,αντιμετωπίζοντας εμπόδια τεράστιας δυσκολίας.Ο Κρόνος,βλέπεις,διακρίνεται για την παντελή έλλειψη συναισθήματος,προσπαθώντας να Σκληρύνει αυτούς που κυβερνά.Στην διαδικασία της Σκλήρυνσης άλλοι αντέχουν,με αποτέλεσμα να γίνουν Αλύγιστοι,άλλοι,όμως,δεν αντέχουν και εκτρέπονται.
Όσο για τις ημέρες που διανύουμε,ο πλανήτης Άρης έχει αρχίζει να "πλησιάζει" τον Κρόνο,γεννώντας έτσι μοιραίες εσωτερικές συγκρούσεις,με αποκορύφωμα την επόμενη εβδομάδα όπου οι δύο "κακοποιοί" πλανήτες ταυτίζονται και "πλήττουν" τη Σελήνη,στον Καρκίνο,συν τον Ήλιο που μπαίνει στους Διδύμους,γεννώντας έτσι τεράστια Εσωτερική Εναντίωση.
Μπορεί όλα αυτά να σου φαίνονται αστεία,όμως εμένα δεν μου φαίνονται αστεία.Δεν άνοιξα αυτό το θέμα στα περί Αστρολογίας διότι έκεί θα το διάβαζαν πολύ λιγότεροι.Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιοι θα με ειρωνευτούν,ούτε σου ζητάω να πιστέψεις στην Αστρολογία,απλά θεωρώ ότι έπρεπε να το πω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 22:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμ....ενδιαφέρον...!
Να'σαι καλά!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 01:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω kost..για την προειδοποιηση ...μα τα ανησυχητικα βαιμπς των ...ειναι παντου...{σα 'σκυλαδικο' τραγουδι)

quote:
Ο Κρόνος,βλέπεις,διακρίνεται για την παντελή έλλειψη συναισθήματος,προσπαθώντας να Σκληρύνει αυτούς που κυβερνά.
Στην διαδικασία της Σκλήρυνσης άλλοι αντέχουν,με αποτέλεσμα να γίνουν Αλύγιστοι,άλλοι,όμως,δεν αντέχουν και εκτρέπονται.


quote:

Όσο για τις ημέρες που διανύουμε,ο πλανήτης Αρης έχει αρχίζει να "πλησιάζει" τον Κρόνο,γεννώντας έτσι μοιραίες εσωτερικές συγκρούσεις,με αποκορύφωμα την επόμενη εβδομάδα όπου οι δύο "κακοποιοί" πλανήτες ταυτίζονται και "πλήττουν" τη Σελήνη,στον Καρκίνο,συν τον Ήλιο που μπαίνει στους Διδύμους,γεννώντας έτσι τεράστια Εσωτερική Εναντίωση.

ΠΟΙΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ..Ο ΑΡΗΣ...;;;;
ΙΔΕΑ ΣΟΥ....
ΚΟΙΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!

μα η ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ "ΤΕΡΤΥΠΙ" ΩΡΙΜΑΝΣΗΣ

..ετσι σιγουρα θα εξηγειται, καλο μου,
η εναντιωσις + η λυσσα.. των σκεπτομενων;

εδω ... τακαλα χαμογελα! (+ εξω οι ...μαχαιριες)

εστω!
Η ωριμανση ειναι μια φυσικη διαδικασια...της υλης
μετα ...πεφτει απο το δεντρο....και παπαλα.

η ψυχη ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΗ ....ακομη κι αν "πεθαινει"ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ...

το θεμα δεν ειναι "αν ΘΑ αντεξουμε"/ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ.
το θεμα ειναι
πως θ' αντεξουν το ΚΑΡΜΑ τους...
αυτοι που μας προκαλουν...την "ΩΡΙΜΑΝΣΗ"...
-οχι.. οι πλανητες, αλλα οι αντιπροσωποι τους...οι "ΑΝΘΡΩΠΟΙ"...


-"ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ"*...

-"ΔΕ ΣΕ ΣΚΙΑΖΟΜΑΙ ΣΙΧΑΜΑ..."**

-ΠΡΟΣ ΜΕΝΙΟ..-

*ΦΛΩΡΑ
**ΝΤΕΝΥ ΜΑΡΚΟΡΑ



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/05/2004 02:00:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 10:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To μήνυμα βέβαια όταν το πρωτοδιάβασα μου έφερε στο νου:

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Ο σκύλος δαγκώνει...

πράγμα που όπως αποδεικνύεται για μια ακόμη φορά δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα...

Συνέχισε φίλε Kost να μας δίνεις τα αστρολογικά σου φώτα...
Aπ΄ότι φαίνεται εδώ μέσα είσαι από τους λίγους που έχουν τόσο καλές γνώσεις στο θέμα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 13:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ.ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΟ ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΚΑΠΟΙΟΥ Η ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ?
ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΛΟΥΣ ΤΟ ΙΔΙΟ?


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 16:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι γνώσεις μου δεν είναι τόσο καλές για να σου απαντήσω,υποθέτω,πάντως,ότι επηρεάζει κυρίως τους παρορμητικούς τύπους(Κριό,Καρκίνο,Ζυγό,Αιγόκερω).
Η αλήθεια είναι ότι ψιλομετάνιωσα που έκανα αυτή την πρόβλεψη αφενός γιατί κάποιες καταστάσεις ΔΕΝ μπορούν να αποτραπούν και αφετέρου γιατί η κάθε δυσοίωνη πρόγνωση δημιουργεί από μόνη της αρνητική ενέργεια.
Η πλάκα είναι ότι θυμήθηκα τη φράση του Αριστοτέλη ότι "ο πόλεμος γίνεται για χάρη της ειρήνης" και καταλαβαίνω πόσο δίκιο είχε,΄δηλαδή πόσο απαραίτητες είναι κάποιες συγκρούσεις ώστε να εκτονώνεται μία κωλοκατάσταση,να αποφορτίζεται το κλίμα και να επιστρέφει η ειρήνη(αρκεί,βέβαια,να μην ξεπερνιούνται κάποια όρια στη διάρκεια του "πολέμου").

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 16:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ kost, ευχαριστούμε για την καλή προαίρεση που προφανέστατα ωθεί αυτό το μήνυμά σου και την προειδοποίηση που το συνοδεύει.

Μία βαθιά οπτική της Αστρολογίας και η προώθηση αυτών των στοιχείων που μπορούμε να αντλήσουμε από αυτήν την πανάρχαια Τέχνη/Επιστήμη είναι πάντα καλοδεχούμενη σε αυτόν τον χώρο Συνεύρεσης των Αναζητητών.

Όμως το Θέμα θα πρέπει να μεταφερθεί στον "φυσικό" του χώρο, δηλαδή στο Forum .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.(από το Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. που το φιλοξένησε αρχικά) καθώς προέχει πάνω απ'όλα η ορθή κατηγοριοποίηση των Θεμάτων με τρόπο που να είναι όσο το δυνατόν λειτουργικότερη η πλοήγηση στα Forums και όχι οι σχετικές "δημοτικότητες" των διαφόρων χώρων που τα αποτελούν.

Άλλωστε, μία σκοπιμότητα είναι και η "εξυγίανση" της οπτικής περί Αστρολογίας, πράγμα στο οποίο φαντάζομαι πως και ο ίδιος θα συμφωνείς, οπότε καλό είναι να "φροντίζουμε" και τον σχετικό χώρο.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 17:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πόσο απαραίτητες είναι κάποιες συγκρούσεις ώστε να εκτονώνεται μία κωλοκατάσταση,να αποφορτίζεται το κλίμα και να επιστρέφει η ειρήνη


Χμμμ... Υπάρχουν "κυριαρχίες", όμως υπάρχει περίπτωση μία αστρολογική όψη να μην επηρεάζει τους πάντες;

Όχι. Το θέμα είναι πώς, από ποιά σκοπιά και σε ποιόν τομέα...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 02:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΜΙΝ ΟΡΘΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ...

ΥΓ..ΟΥΠΣ!ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙΛΥΣΣΣΙΚΟ



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 16/05/2004 02:25:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2004, 15:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε kost, πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας λες..
Εγώ χώρισα πριν λίγες μέρες, πάνω σε αδικαιολόγητο (γελοίο, τώρα που το σκέφτομαι) τσακωμό..κ αυτός ανήκει σε ένα από τα ζώδια που ανέφερες..Τεσπά, καμιά φορά η αστρολογία λειτουργεί ως μια καθησυχαστική δικαιολογία για τα κακά που μας συμβαίνουν, αλλά αυτή η ξαφνική ένταση των ημερών με βάζει σε σκέψεις..

Anyway, να 'σται όλοι καλά, κ ψυχραιμία..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

timing
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 01:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους timing  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ kost, οι προειδοποιήσεις που κάνεις είναι πολύ ενδιαφέρουσες και δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα που τις έκανες.
Πιστεύω στη δύναμη της αστρολογίας, αν και δεν θεωρώ ότι όλα είναι προδιαγεγραμμένα, γιατί μεσολαβεί και η ελεύθερη βούληση του κάθε ανθρώπου. Φυσικά υπάρχουν γεγονότα μοιραία, που δεν μπορούν να αποφευγθουν.

Είναι γεγονός ότι το τελευταίο διάστημα, ειδικά μετά την έκλειψη της Σελήνης, είναι πολύ "βαρύ". Πιστεύεις ότι ο Πλούτωνας, που και αυτός βρίσκεται τώρα σε κάποιες δυσμενείς όψεις, επιβαρύνει την κατάσταση. Κι αν ναι, προς ποια κατεύθυνση;

Ευχαριστώ για την απάντηση
timing

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2004, 13:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΠΑΝΩ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΚΑΤΩ. Κάποιες φορές ακόμη κια απο τους ομοκεντρους κύκλους έλκονται και απωθούνται και προσπαθουν να αλλαξουν γαλαξία.


"Το καθρέφτισμα τους στις ακρογυαλιες" λέει ο Σαββόπουλος σε καποιο τραγουδακι του. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 02:35:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είχα αντιληφθεί τα περί Πλούτωνα μέχρι που με "ξύπνησες".'Οντως,ο Πλούτων έχει πολύ ιδιαίτερες όψεις με κάποιους πλανήτες.Βρίσκεται στον Τοξότη(εδώ και 9 χρόνια),αντιτίθεται σε Ήλιο και Αφροδίτη,και βρίσκεται σε σύνοδο με τη Σελήνη.Ειδικά τη στιγμή που μιλάμε τόσο η Αφροδίτη όσο και ο Πλούτων είναι ανάδρομοι και βρίσκονται σε ΤΕΛΕΙΑ αντίθεση,στις 21 μοίρες Διδύμου και Τοξότη αντίστοιχα.Μη με ρωτάς τί σημαίνουν όλα αυτά διότι θα σε γελάσω.Αυτό που ξέρω είναι ότι μία τέτοια επίδραση άλλους τους ωφελεί άλλους τους βλάπτει ή και τα δύο,σε διαφορετική αναλογία.Επίσης,γνωρίζουμε ότι ο Πλούτων είναι ο πλανήτης της ολικής μεταμόρφωσης και για να είμαι ειλικρινής αυτές τις ημέρες βρίσκομαι σε ένα εξαιρετικά ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ,έντονα ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ στάδιο,σχεδόν ΧΑΜΑΙΛΕΟΝΤΙΚΟ θα έλεγα,προς το καλύτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 02:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αντίθεση Πλούτωνα - Αφροδίτης επηρεάζει κυρίως οικονομικά θέματα.

Όσο για τη θέση του Πλούτωνα στον Τοξότη...
Κοιτάξτε τα θρησκευτικά προβλήματα... σχίσματα... πολέμους κοκ.


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy