ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ; (Σχετικά με την γνώση της αστρολογίας στην αρχαιότητα)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 17:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΗ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ, ΣΤΟΝ ΑΡΧΑΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΩΡΟ. Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΓΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ, ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΖΩΔΙΑΚΟΥ ΚΥΚΛΟΥ, ΤΩΝ ΖΩΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΤΟΥΣ, ΘΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΕΔΙΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 17:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο περιοδικό "Ωροσκόπος" πήρε το μάτι μου μία σχετική ανάλυση και πληροφορίες.

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 19:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZADOG...
EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΝΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕ ΞΑΦΝΙΑΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 19:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZADOK... ΚΙ ΟΧΙ ZADOG!

ΛΑΘΟΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ, ΛΟΓΟ ΜΙΚΡΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.
ZHΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 19:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΛΑΘΟΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ, ΛΟΓΟ ΜΙΚΡΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.
ZHΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ.


No problem.

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 19:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην παρακάτω διεύθυνση θα βρείς τα πάντα για την ιστορία της Αστρολογίας (και οχι μόνο).Αρκεί να γνωρίζεις καλά Αγγλικά,Γαλλικά ή Ισπανικά.

http://cura.free.fr/artic-en.html

Τα περισσότερα άρθρα είναι γραμμένα από πανεπιστημιακούς συμπαθούντες προς την Αστρολογία, και όχι απο μεταμεσονύχτιες καφετζούδες.Αυτό βέβαια μπορεί να φανεί απίστευτο σε κάποια παιδάκια εδω μέσα που γυρίζουν απο το ένα topic στο άλλο κοροιδεύοντας μια ιστορία 5ΟΟΟ ετών, για την οποία δεν γνωρίζουν απολύτως τίποτα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2004, 01:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα!...
(καιρο ειχα να σε διαβασω συνταξιδιωτη Μercury,χαιρε!)

ενα χρησιμο λινκ ειναι το astrology x-files
(δεν εχω αυτη τη στιγμη url/μα οκ:)
μπορεις να διαβασεις σχετικα με τις αποριες σου...
ισως και να βρεις ενα πογραμμα που να σου ταιριαζει..:))

καλη συνεχεια..

ΥΓ..κι ας μην "ξεχναμε" πως η αστρολογια ειναι ενα κλειδι για να διαβασουμε ΚΑΙ τα εσω μας....οχι μοναχα τα εξω..:)


shakti


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 16:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΡΕΣ ΤΟ URL ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΝ EXPLORER ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΣΕΛΙΔΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΤΟΥ IVILLAGE

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 20:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MERKURΥ... ATMA...
EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 00:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα:)

ναι βρηκα το λινκ..δεν γινεται να μην το μοιραστω μαζι σας...
:))

http://www.astrology-x-files.com/

(εχει προγραμματακια ~για οσους ενδιαφερονται~μολις ανακαλυψα ενα καινουργιο>> για φιλους δωδεαθειθτεθ @_@...
+μαθηματα αστρολογιας...σε ενοτητες>>cool and easy)

Shakti...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 16:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ATMA.........MA KAI ΜΕRCURY

quote:
εχει προγραμματακια ~για οσους ενδιαφερονται~μολις ανακαλυψα ενα καινουργιο>> για φιλους δωδεαθειθτεθ

ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟ......ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΩ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 23:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χαίρε και σε σένα φίλη ΑΤΜΑ :) ,χαίρε και σε όλο τον κόσμο
του ESOTERICA. (μπήκα φουριόζος και χωρίς να χαιρετίσω, δεν με πιστεύω!)

Η αλήθεια είναι ότι πολλά πράγματα που έβλεπα σε αυτό το χώρο με στεναχωρούσαν πολύ,και αναφέρομαι κυρίως στο θρησκευτικό φανατισμό,απο όπου και αν προέρχεται.Είχα αποφασίσει αποχή μέχρι την...έξοδο του Πλούτωνα απο τον Τοξότη, μήπως και ηρεμήσουν τα πράγματα,αλλά δυστυχώς ο συγκεκριμένος πλανήτης παραείναι... αργός. :)))

Στο εξής θα μπαίνω πιο συχνά αλλά πλέον θα επιλέγω πολύ προσεχτικά τι και ποιόν θα διαβάζω.

Ενδιαφέρον το x-files astrology :)

Αλήθεια ο αγαπητός Κέλσος τι κάνει? Δεν διάβασα κατι δικό του στις επισκέψεις μου στα άλλα forums.

Από την χαρούμενη σήμερα (λόγω ποδοσφαίρου) Ολλανδία,
καλό σας βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 00:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ/ΑΣΤΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΜΑΙ

ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΦΩΣ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΕ

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE

AΓΑΠΗΤΕ MERCURY Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.277344E-02
Maintained by Digital Alchemy