ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
viper
Νέο Μέλος

Guatemala
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 11:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους viper
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 1999

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 20:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Καλωσήλθες viper και καλή, δημιουργική συμμετοχή στις Συζητήσεις μας!

"ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 1999" ...

Φαντάζομαι και πολλοί άλλοι... Αλλά:

Θα ήθελες σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως αυτό το Θέμα
Συζήτησης που ξεκίνησες σχετίζεται κατά πρώτον με τη Θεματολογία του Site και των Forums, που είναι η Μεταφυσική Έρευνα, η Εσωτερική Αναζήτηση και τα Θέματα του Πεδίου του Ανεξήγητου/Παράξενου και κατά δεύτερον με τη Θεματολογία του παρόντος Forum που το άνοιξες;;

Εάν είναι "Συνομωσιολογικού" τύπου θα πρέπει και αυτό να σχετίζεται με κάποιον τρόπο με την ευρύτερη θεματολογία μας. Θα πρέπει να το διευκρινήσεις αυτό για να αποφασίσουμε το τι θα πρέπει να κάνουμε με το Θέμα αυτό.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 02:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ
quote:
Θα ήθελες σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως αυτό το Θέμα
Συζήτησης που ξεκίνησες σχετίζεται κατά πρώτον με τη Θεματολογία του Site και των Forums, που είναι η Μεταφυσική Έρευνα, η Εσωτερική Αναζήτηση και τα Θέματα του Πεδίου του Ανεξήγητου/Παράξενου και κατά δεύτερον με τη Θεματολογία του παρόντος Forum που το άνοιξες;;


Ε δε μπορω να μη μιλησω.....
Παω πασο το θεμα του χρηματιστηριου ασχετο με το εσωτερικα.
Το θεμα ¨ατακες για t-shirts¨ το βρισκεις σχετικο ρε κολιγα;
Αν ναι σε ποια κατηγορια το βαζεις και με τη κριτηρια;
Μην πω για αλλα θεματα που κυκλοφορουν.....και σε στεναχωρησω.
Αλλα ειμαστε τοσο ζωα που μας ενδιαφερει πολυ περισσοτερο το τι σταμπα θα βαλουμε στο μπλουζακι και οχι οτι το 1999 καποιοι βουτηξαν μερικα δισ απο την τσεπη του ελληνικου λαου.
Καλα μας κανουν ρε. Καλα μας κανουν.

Φιλικα......Κανενας.


Edited by - Σανενακ on 05/06/2004 02:25:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 04:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Σανενακ:
"Παω πασο το θεμα του χρηματιστηριου ασχετο με το εσωτερικα.
Το θεμα ¨ατακες για t-shirts¨ το βρισκεις σχετικο ρε κολιγα;
Αν ναι σε ποια κατηγορια το βαζεις και με τη κριτηρια;
Μην πω για αλλα θεματα που κυκλοφορουν.....και σε στεναχωρησω.
Αλλα ειμαστε τοσο ζωα που μας ενδιαφερει πολυ περισσοτερο το τι σταμπα θα βαλουμε στο μπλουζακι και οχι οτι το 1999 καποιοι βουτηξαν μερικα δισ απο την τσεπη του ελληνικου λαου."

Για "μπάστα" βρε Σανενακ...

Είπα οπουδήποτε ότι βρίσκω το παρόν Θέμα άσχετο με το ESOTERICA;

Απλά υποψιάζομαι ότι είναι, τουλάχιστον με τον τρόπο με τον οποίο έχει τεθεί αρχικά, και γι'αυτό ζήτησα κάποιες περαιτέρω διευκρινήσεις για να πάρουμε μία πιο σίγουρη απόφαση. Όπως... ίσως, θα κατάλαβες οι "υποψίες" μου μάλλον οδεύουν προς τη συνομωσιολογική πλευρά του ζητήματος, αλλά και έτσι να είναι, θα πρέπει να υπάρξει μία σύνδεση με την ευρύτερη θεματολογία μας.

Ειδικά για έναν καινούργιο μας φίλο που ανοίγει ένα θέμα σαν αυτό στο πρώτο του κιόλας μήνυμα, θεωρούμε ότι τέτοιες διευκρινήσεις είναι απαραίτητες, ακόμη και για να καταλάβει και ο ίδιος τα δεδομένα όρια του πεδίου ερεύνης στο οποίο κινούμαστε.

Άλλωστε... "το προλαμβάνειν" είναι καλύτερο από "το θεραπεύειν"!

Ευχαριστώ πάντως για το ότι μου θύμησες το ζήτημα! Τις τελευταίες ημέρες, διάφορες άλλες υποχρεώσεις δεν μου έχουν επιτρέψει να είμαι τόσο κοντά στις Συζητήσεις όσο θα ήθελα.

Όσον αφορά το δεύτερο θέμα που φέρνεις για "σύγκριση", έχεις δίκιο και συμφωνώ στο ότι δεν ταιριάζει με την θεματολογία μας. Θα μεταφερθεί στο Forum "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" για τη συνέχεια(και καθόσον εξακολουθεί και συμφωνεί με τους κανονισμούς λειτουργίας των Ομάδων Συζήτησης) από το Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.

Και...
Μην ανησυχείς, δεν με "στεναχωρείς"
Οποιαδήποτε επισήμανση, κριτική κ.ο.κ. είναι αποδεκτή, φτάνει να είναι καλοπροαίρετη και με δημιουργικό σκοπό.

Για εσένα πάντως, θεωρώ ότι σίγουρα θα ήταν πιο δημιουργικό να ασχοληθείς πραγματικά με τις συζητήσεις μας! Δηλαδή με περισσότερες απόψεις, επιχειρήματα, ιδέες κ.λπ. Δεν νομίζεις ότι η "εποχή των αστεϊσμών και των σχολίων" φτάνει σε ένα τέλος;;

Αλλά αναρωτιέμαι...
μήπως τελικά με χαρακτήρισες, εμμέσως πλην σαφώς, "ζώο";;
Κακό δεν είναι... υπό κάποιες απόψεις είμαι σίγουρα, αλλά υπό κάποιες άλλες... είναι κάπως προσβλητικό.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 05:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ
quote:
Αλλά αναρωτιέμαι...
μήπως τελικά με χαρακτήρισες, εμμέσως πλην σαφώς, "ζώο";;
Κακό δεν είναι... υπό κάποιες απόψεις είμαι σίγουρα, αλλά υπό κάποιες άλλες... είναι κάπως προσβλητικό.


Για "μπάστα" βρε Admin....

Είπα οπουδήποτε ότι o Admin ειναι ζωο;;;
Εσυ το ειπες.

quote:
Για εσένα πάντως, θεωρώ ότι σίγουρα θα ήταν πιο δημιουργικό να ασχοληθείς πραγματικά με τις συζητήσεις μας! Δηλαδή με περισσότερες απόψεις, επιχειρήματα, ιδέες κ.λπ. Δεν νομίζεις ότι η "εποχή των αστεϊσμών και των σχολίων" φτάνει σε ένα τέλος;;


Το τι ειναι δημιουργικο για μενα παληκαρι μου ασε να το κρινω εγω.
Το κακο επισης ξερεις ποιο ειναι;
Οτι νομιζεις οτι κανω πλακα και λεω αστεια.....


Φιλικα....Κανενας


Edited by - Σανενακ on 05/06/2004 05:25:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2004, 12:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos
Γιατι δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι το χρηματηστηριο = καζινο

και οτι "the house never looses"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 01:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Σανενακ:
"Το τι ειναι δημιουργικο για μενα παληκαρι μου ασε να το κρινω εγω."

Μα, φυσικά! Εσύ θα κρίνεις και εσύ θα αποφασίσεις. Λες να το κάνω εγώ για σένα;;

Εγώ απλώς εξέφρασα μία άποψη. Άποψη παρόμοια με αυτή που έχω εκφράσει και σε πλείστες άλλες περιπτώσεις ανθρώπων που πραγματικά με προβληματίζει ο τρόπος συμμετοχής τους στα Forums. Έμμεσα, σου έκανα και μία πρόταση...

Ξέρεις, πιστεύω πως είναι μέσα στον Ρόλο μου ως Διαχειριστής στις Ομάδες Συζήτησης να εκφέρω και απόψεις αλλά και να προτείνω πράγματα στα Μέλη τους που θεωρώ ότι θα βελτιώσουν τη Συμμετοχή τους και θα ωφελήσουν και ατομικά τους ίδιους - μέσα στην μικρή αυτή ή μεγαλύτερη "πορεία" τους στον χώρο αυτό - αλλά και Συνολικά όλους μας, όσους συμμετέχουμε σε αυτήν την κοινή προσπάθεια. Ελπίζω να μου το "επιτρέπεις" αυτό...

Πιο πάνω έγραψα:
"Οποιαδήποτε επισήμανση, κριτική κ.ο.κ. είναι αποδεκτή, φτάνει να είναι καλοπροαίρετη και με δημιουργικό σκοπό."

Να, αυτόν τον δημιουργικό σκοπό δεν διαβλέπω στην Συμμετοχή σου και αυτό θεωρώ καθήκον μου να το επισημάνω. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να ανακαλύψω το νήμα του δικού σου ενδιαφέροντος σε σχέση με τα Ζητήματα που πραγματεύεται αυτός ο Διαδικτυακός Τόπος. Αυτό όμως που διακρίνω στην συμμετοχή σου με το παρόν Όνομα Μέλους είναι μία αρκετά συχνή διάθεση ειρωνικών σχολίων και χαρακτηρισμών. Και ευτυχώς αυτή η διάθεση έχει εξομαλυνθεί τελευταία και δεν είναι τόσο ενοχλητική, αν και φλερτάρει μερικές φορές επικίνδυνα με τα όρια...

Αν θέλεις να έχεις μία διευκρινιστική θέση στους παραπάνω προβληματισμούς, θα με βοηθούσες! Αν πάλι δεν θέλεις... τι να κάνουμε... είναι στη δική σου κρίση και απόφαση ούτως ή άλλως...

Όπως και νά'χει, κάποια στοιχεία που θα αποσαφηνίζουν τον ζητούμενο χαρακτήρα της Συμμετοχής στις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA πρόκειται να ενσωματωθούν στους επερχόμενους, ανανεωμένους Κανονισμούς Λειτουργίας τους, στοιχεία που έχουν προκύψει από την εμπειρία όλων μας έως τώρα. Επίσης, και για την ώρα, καθόσον κινείσαι μέσα στα πλαίσια της "νομιμότητας" των Διαλόγων, "έχει καλώς"...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 03:07:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ
quote:
Επίσης, και για την ώρα, καθόσον κινείσαι μέσα στα πλαίσια της "νομιμότητας" των Διαλόγων, "έχει καλώς"...


Να σαι καλα.
Καλη νυχτα Αντμιν.


Φιλικα .....Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 05:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται καθώς δεν υπήρξε κάποια διευκρίνηση από τον αρχικό συγγραφέα για την συνάφειά του όσον αφορά τη θεματολογία μας ή κάποια ανάλογη τοποθέτηση από άλλο Μέλος.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy