ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
infom
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 03:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους infom
παιδια το βλεπετε απο τη λαθος γωνια διαβασα τις αρχικες σελιδες, οχι ολες. Συνιστω να διαβασετε το κειμενο που εγραψα για την ψυχη "5 απλα πραγματα απο αυθεντικη πηγη και προσωπικη εμπειρια" που βρισκεται στο μυθος και θρησκεια ομως πρωτα και ελπιζω να συνεισφερω κατι.

Το φυσικο σωμα δεν ειναι πιο αληθινο απ'οτι το αστρικο ή το αιθερικο. Ας πουμε πως οι αποψεις που εκφραζονται εκφραζονται απο το ιδιο το φυσικο σωμα το οποιο ζει στο σταδιο του φοβου ή κινητοποιει φοβο για καποιο αλλο. Η εμπειρια του αστρικου ειναι καθαρη εμπειρια. Αντιστοιχα ο φοβος στην ωρα της αστρικης προβολης ειναι κατασταση του αστρικου ασχετη ως προς το φυσικο που την φιλτραρει, ενα ταξιδι μια διακυμανση. Χρησιμοποιουνται διαφορετικα φιλτρα, επιπεδα που δεν ενοποιουνται κατω απο μια δυναμη θεου στο τωρα και αυτα δεν προσφερουν διαυγεια αναμεσα και απολυτη ελευθερια στα διαφορετικα σωματα ωστε να συνειδητοποιηθουν μεσα απο το τωρα. Αντιθετα δινεται η εικονα διαφορετικων σωματων που πρεπει να ενωθουν και αλληλεπιδρουν με ασυχρονιστο τροπο, αυτο υποπτευομαστε γιατι υπαρχουν εικονικα ορια στις εμπειριες. Στην πορεια μπορει να δουμε οτι υπαρχει καποια γεωμτερικη σχεση και ισορροπια. Τα παντα ειναι ομως ενεργεια με ξεκαθαρες πλευρες αποδοσης της, ενας κρυσταλλος με διαφορετικες καθαρες οψεις που στην ουσια ειναι καθαρη συνειδηση ολοκληρωμενη. Οι συχνοτητες και ο τροπος που αλληλεπιδρουν μεταξυ τους δημιοργουν την ψευδαισθηση διαφορετικων ποιοτητων, εμπειριων και χρονου ή διαφορετικου χωρου.
Προκειται για ενα ασανσερ που προσπαθει να φτασει στην ταρατσα και μενει να αλλαζει οροφους κρινοντας αυτο που εμφανιζεται στον καθε ενα διαφορετικα. Αλλα ολα αυτα δεν αναφερονται σε μια ολοκληρωμενη ψυχη..

Πρεπει να ανοιξει το σωμα του βαθυ υπνου, ο αφυπνισμενος ανθρωπος δεν εχει ονειρα (οχι δεν τα θυμαται λογω κουρασης), ειναι απολυτα συνειδητος και ελευθερος.

Εχω περασει το τριτο ματι και δεν εχω την αναγκη να διαχωριστω απο το φυσικο σωμα. Αν κλεισω τα ματια το τριτο ματι εμφανιζει μπροστα μου καθαρα εικονα πιο εντονα απ'οτι τα φυσικα, μπορω να φυγω με τρομακτικη ταχυτητα οπου θελω οπως επισης να νιωσω οτι ειμαι μονο αστρικο ή αστρικο και φυσικο μαζι, ή αιθερικο φυσικο αστρικο φτανοντας σε αυτο που νιωθω ως αιτιατο ή ψυχικο ενω ειμαι κανονικα ορθιος κατω απο το φως του ηλιου. Σαν να αλλαζω κατοπτρο ανα πασα ωρα και στιγμη.

Ολα τα σωματα πρεπει να ενωθουν κατω απο ενα φως χαρας μεσα απο το φως της κουνταλινι αλλα το φυσικο σωμα πρεπει να ειναι δυνατο για να ανοιξουν τα υπολοιπα (σωματικη ασκηση γιογκα και διαλογισμος με τη βοηθεια γκουρου πανω στην κενοτητα και περα - απολυτη ενωση με την κουνταλινι). Απο τους ντεβας δεν μπορουμε να συνειδητοποιησουμε τον θεο οπως και απο το αστρικο, η ψυχη μενει σε μια πλανη ειναι σαν αιωνιο πλυντηριο ολων των σωματων, υπαρχουν 3 διαφορετικα σταδια περα απο τον βαθυ υπνο, - ονειρα (σκεψεις περισσοτερες απο το εγω) - ξυπνιος (με εγω παρον χωρις σκεψη αλλα με ενταση φυσικης παρουσιας του τυπου ειμαι εδω ή ειμαι εγω) και αφυπνιση (χωρις παρουσια του εαυτου ή σκεψεις, που οδηγει στην αφυπνιση και ολοκληρωση + ανοδο μεσα απο τον ανωτερο εαυτο περνωντας ευκολα απο τα υποθετικα σταδια του φοβου πανω απο το αστρικο κατευθειαν στην κορυφη με κβαντικο αλμα). Οταν ολα ευθυγραμμιζονται αναιρειται ολοκληρος ο κοσμος.

Βλεπω οτι ο αγωνας να φτασω στους ντεβας ζωες πριν ακουγοντας για την γιογκα ειναι τωρα ζωντανος μπροστα μου, μετουσιωνομαι στην αισθηση του θεου που αναζητουσα, καταλαβαινω την πλανη της σκεψης και τις "φιλιες" με αυτο που ονομαζουμε δαιμονες το οποιο ειναι ανευ σημασιας και υποστασης. Τα σωματα αποκαλυπτονται (τα 7 σταδια του μυαλου) απο βιολογικη αποψη ο εγκεφαλος φωτιζεται διαρκως.

Ειναι αναγκαιο να υπαρχουν δυναμεις (μεσα στο σταδιο της πλανης) που δημιουργουν υλη μεσα απο την ενεργεια (και εκει η ψυχη κατεβαινει μεσα στις πυκνες μαζες) και δυναμεις που μετασχηματιζουν την υλη σε ενεργεια (και μιλαμε για σταδια πνευματικης αφυπνισης εξω απο οτιδηποτε απτο). Κανεις μπορει να ειναι ανεμειγμενος στο αστρικο ή φυσικο και να πηγαινει ειτε κατω ή πανω. Ουσιαστικα το καλο δεν συνειδητοποιειται απο ενα σημειο και μετα, η ενεργεια ειναι τοσο ισχυρη που εξαφανιζομαστε στο καθαρο φως καθως ανεβαινουμε. Στο επιπεδο της παλης παλευουμε ειτε για "προσωπικο οφελος" σε ολα τα επιπεδα, ειτε για την απελευθερωση αλλα ειμαστε σε κατασταση πλανης.

Η πνευματικη ζωη συνειδητοποιειται με το να γινει κατανοητη η εννοια οτι μεσα σε αυτο που ζω τωρα αναμειχτηκα για να κατανοησω την δημιουργια μεσα απο ηδη δημιουργημενο χωρο και χρονο ερχομενος απο ενα σκοτεινο παρελθον για το οποιο υποπτευομαι πραγματα, τωρα πρεπει να γυρισω σε αυτο το παρελθον με την εννοια να απελευθερωσω οσα ξερω και εχω βιωσει μεσα απο εμενα και με αυτη την ελευθερια γινεσαι δημιουργος θεος στρεφομενος στον παρατηρητη, επιταχυνεις το εικονικο μελλον που συγκρατουσες για να αναπτυσσεσαι σε σκεψεις στο σημειο που εισαι σε κβαντικο επιπεδο και το σκοταδι του παρελθοντος χανεται σε δικο σου φως.

ελπιζω να βοηθαει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 10:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σου φίλε ή φίλη infom

quote:
παιδιά το βλέπετε από τη λάθος γωνιά διάβασα τις αρχικές σελίδες, όχι όλες. Συνιστώ να διαβάσετε το κείμενο που έγραψα για την ψυχή "5 απλά πράγματα από αυθεντική πηγή και προσωπική εμπειρία" που βρίσκεται στο μύθος και θρησκεία όμως πρώτα και ελπίζω να συνεισφέρω κάτι.


<Λες παιδιά> Εννοείς όλους στο φόρουμ ή τους δυο τελευταίους δηλαδή τον ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ και τον Dying_Incubus.

Θέλω να σε ρωτήσω φίλε ή φίλη infom αυτά που έγραψες είναι όλα από προσωπική εμπειρία ή περιέχουν και γνώση από κάποιων Γκουρου και αν θα ήθελες να μας πεις ποιος είναι.

Ως προς το παρών μέχρι να λάβω απάντηση θα ήθελα να σταθω στα εξής σου λόγια και να τα σχολιάσω λίγο.


quote:
"5 απλά πράγματα από αυθεντική πηγή και προσωπική εμπειρία"


Το αυθεντικό δεν μπορεί να υπάρχει έξω από εσένα. Το αυθεντικό είναι Αυτό το ίδιο. Αν κάποιος είναι αυθεντικός δεν μπορεί να σου δώσει την αυθεντικότητα του επειδή η αυθεντικότητα ανήκει σε αυτόν που την βιώνει.
.

Η Προσωπική εμπειρία είναι ένα μίγμα από Εγώ ,τάσεις και επιθυμίες
Η αυθεντική εμπειρία υπάρχει στην «χωρίς εγώ κατάσταση»


quote:
Πρέπει να ανοίξει το σώμα του βαθύ ύπνου, ο αφυπνισμένος άνθρωπος δεν έχει όνειρα (όχι δεν τα θυμάται λόγω κούρασης), είναι απόλυτα συνειδητός και ελεύθερος.

Κάθε σώμα έχει τον δικό του μπορούμε να πούμε τύπο ονείρων αν ορίσουμε ότι το Απόλυτο είναι η εσχάτη πραγματικότητα. Τότε οποία διποτε συνείδηση που δεν βιώνει το απόλυτο κοιμάται. Μπορεί να κοιμάται στο φυσικό επίπεδο ζώντας μηχανικά Να κοιμάται στο Αστρικό, στο Νοητικό ακόμα και στην Νιρβάνα. Όσο «πάμε» προς το Απόλυτο τόσο και τα όνειρα γίνονται πιο διάφανα.


quote:
Η εμπειρία του αστρικού είναι καθαρή εμπειρία.

Η καθαρή εμπειρία είναι αυτή που δεν υπάρχει κανείς για να την βιώσει. Γιατί Αυτό το ίδιο δεν έχει καμιά ανάγκη επειδή Είναι αυτό που Είναι.


Αυτά ως προς το παρών

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2008, 10:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, είναι απλά μια διαπίστωση μου.
Ειδικά αυτό για την αποφυγή του πόνου/κόπου που προκαλεί στον ανθρώπινο νου η έννοια της εργασίας.
Το παλεύουμε όμως!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aggelos91
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 19:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aggelos91
Παιδιά προσέχετε με αυτά τα πράγματα αυτό έχω να πω μόνο. Τίποτα άλλο. Προσέχετε. Ο διάβολος πλανά. Μόνο εντός της Ορθοδοξίας υπάρχει σωτηρία. Όλα τα άλλα είναι μάταια. Μόνο ο Χριστός δίνει αληθινή χαρά.

Μήπως ότι θαρρούμε βασίλεμα γλυκοχάραμα αυγής είναι πέρα Κι αντι να'ρθει μια νύχτα αξημέρωτη ξημερώνει μια αβράδυαστη μέρα!
Μήπως είν' ηαλήθεια στο θάνατο κιη ζωή μήπως κρύβει την πλάνη
ότιλέμε πωςζει μήπως πέθανε κιείναι αθάνατο ότι έχει πεθάνει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2008, 21:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Γεια σας

Φίλε Aggelos91 σε ευχαριστούμε για την συμβουλή έχεις καλές προθέσεις.

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι πιστεύεις ότι μόνο με την πίστη στο ΧΡΙΣΤΟ υπάρχει σωτηρία ή πρέπει κάποιος εκτός από τη πίστη να κάνει και μια εσωτερική εργασία π.χ να εξαλείψει τα εγώ του

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2008, 08:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Aggelos91, για να είμαι ειλικρινής δεν φοβάμαι τις πλάνες του διαβόλου αλλά τις πλάνες των ίδιων των ανθρώπων...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2008, 11:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε infom έρχομαι να παίξω τον ρόλο του Αποστόλου Θωμά.
Είπες:

quote:
Έχω περάσει το τρίτο μάτι και δεν Έχω την ανάγκη να διαχωριστώ από το φυσικό σώμα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω για αρχή επειδή έχεις ανοίξει το tsakra ATZNA Γνωστό και ως Αρταμαντρα.Αλλα πριν σου κάνω την ερώτηση ας δούμε τι σημαίνει να έχεις ανοιχτώ το ΑΤΖΝΑ. Βεβαίως Διόραση. Ο Αρνταναρισβαρα είναι μια συμβολική μορφή που απεικονίζει τις ιδιότητες αυτού του τσακρα.

Ο Αρνταναρισβαρα είναι μισός άντρας και μισός γυναικά. Το μισό αρσενικό κρατά μια τρίαινα στο δεξιά του χέρι που αντιπροσωπεύει τις τρεις όψης τις συνείδηση

1. Γνώση και «θέαση» σε παν Συμπαντικό επίπεδο χώρου και χρόνου σε όλες τις διαστάσεις στο άπειρα μικρό και στο άπειρα μεγάλο και επίσης το παρελθών και το μέλλον είναι αιώνια παρών.

2. Ορθή δράση χωρίς ίχνος από εγώ. Η δράση είναι κάτω από την επιρροή του Απόλυτου.

3. Άπειρη Συμπόνια για όλα τα οντά.

Η θηλυκή πλευρά κρατά ένα λωτό που αντιπροσωπεύει την Αγνότητα σε όλα τα επίπεδα.

Κάθε δυαδικότητα έχει σταματήσει. Ο Αρνταναρισβαρα είναι μια ολοκληρωμένη οντότητα που αυτοακτινιβολεί.

Λες:

quote:
Μπορώ να φύγω με τρομακτική ταχύτητα οπού θέλω

Μπορείς να μου πεις αν θες στο προηγούμενο ΜΑΧΑΜΒΑΤΑΡΑ οι Ανθρωπότητα σε πιο πλανήτη του Ηλιακού μας συστήματος κατοικούσαν και πως ονομαζότανε το μυστικό όργανο που είχαν η τότε μοναχοί για να περνάνε σε διαλογισμό.

Και επίσης δεν υπάρχει Ανώτερος και Κατώτερος Εαυτός . Υπάρχει ο Εαυτός που είναι αυτό που ανέκαθεν Είναι και οι εσφαλμένες εντυπώσεις για το ποιος Είμαι.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 11:52:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αγαπητέ Aggelos91, για να είμαι ειλικρινής δεν φοβάμαι τις πλάνες του διαβόλου αλλά τις πλάνες των ίδιων των ανθρώπων..

Πόσο θα συμφωνήσω μαζί σου, φίλε μου...


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζωγράφος
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 12:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζωγράφος
Γεια σας,δν εχω το χρονο αυτη τη περιοδο να διαβασω απο την αρχη ολο το θεμα και να παρω μερος.Θα γινει καποια στιγμη ομως και αυτο,μολις ηρεμησουν τα πραγματα
Τεσπα απλα θα θελα να πω και γω δυο πραγματακια για την αστρικη προβολη.Απο τι ξερω κατι τετοιο ισχυει και αν θυμαμαι καλα το columbia ηταν αυτο που ειχε χτισει εναν μοναχο για 12 μερες και αυτος τους ελεγε τι γινοταν στην Αμερικη.
Η συμβουλη μου οσων αφορα τωρα την αστρικη προβολη ειναι η εξης,θελει δουλεια,ΥΠΟΜΟΝΗ,πιστη(με οποιον τροπο ικανοποιειται ο καθενας) και πανω απο ολα χρονια και εξασκηση.
Θα σας προτινα για αρχη να προσπαθησετε 2-3 πραγματακια...
Πριν κοιμηθειτε προσπαθηστε να πιστεψετε οτι θα πρεπει να ξυπνησετε πχ 7 το πρωι,χωρις ξυπνητηρι.Στην αρχη θα χετε μια διαφορα 10 λεπτα πανω/κατω αλλα σιγα σιγα θα το δουλεψετε.Μην σας φανει περιεργο αυτο με την ωρα,απλα μαθηματικα ειναι βαση των παλμων της καρδιας.Εν συνεχεια μπορειτε να δοκιμασετε κατι λιγο πιο πολυπλοκο.Καθηστε σε ενα μερος οπως εσεις θελετε(και αναποδα αν γουσταρετε),με ελαχιστο εως και καθολου φωτισμο,απολυτη ησυχια,σωστη θερμοκρασια ετσι ωστε να καταφερετε να αποκοψετε ολες τις αισθησεις σας και να εχετε καθαρο μυαλο.Φανταστειτε να ειστε σε ενα μερος(παραλια καλυτερα γτ γαληνευει) και relaxarete.Στην αρχη θα ναι δυσκολο γτ θα σας αποσπουν την προσοχη συνεχεια διαφορα πραγματακια(*πχ πουλια που πετανε,ενας σκιερ κλπ κλπ).Με το χρονο ομως θα μαθετε να μην τους δινετε προσοχη.Επομενο σταδιο αυτης της φαντασιωσης ειναι να σκεφτεστε σαν εικονα πως στο σωμα σας διαπερνα μια ΜΑΥΡΗ αυρα και σιγα σιγα σκεφτειτε πως αυτη η αυρα φευγει απο κατω προς τα πανω και το μερος της παιρνειμιααλλη αυρα(χρωμα οτιδηποτε εκτος απο μαυρο).

Αυτο ειναι αυτοσυγκεντρωση και περα απο καλη εξασκηση αν καποιος θελει να δουλεψει με αυτα βοηθα και στην ψυχικη σας υγεια.Καθαρο μυαλο.Με τον καιρο θα μπορειτε να το κανετε αυτο ακομα και στο μπανιο στη δουλεια σας αλλα θελει πολυ δουλεια..
Προσοχη ομως,εφοσον οντως κοψετε τις αισθησεις σας οφειλω να προειδοποιησω πως δν θα καταλαβενεται τι γινεται γυρωσας.περιπτωση φωτιας την κατσατε...Συμβουλη μου και καλυτερα να την ακολουθησετε,βαλτε το ξυπνητηρι να χτυπησει στις αρχες ανα μισαωρο γτ μπορει σε σας ολο αυτο να φανει 1 λεπτο ενω θα χει περασει μια,μεχρι και δυο μερες...
Αυτα για αυτους που θελουν οντως να κανουν κατι αληθινο και θελουν μια λαβη για να ξεκινησουν.

Η συνεχεια στην συζητηση επεται μολις βρω χρονο.Συγχωρηστε με για τα ορθογραφικα λαθακια αλλα γραφω καπως γρηγορα γτ μπαινω απο το Pc της δουλειας και βιαζομαι.

kalh tyxhΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 17:35:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Γεια σας!ειμαι καινουρια και με ενδιαφερει πολυ το συγκεκριμενο θεμα.
εχω δει πολλα συνειδητα ονειρα,και πολλες φορες βρισκω τον εαυτο μου σε κατασταση ''εκστασης''...νομιζω....-με δονησεις,καμια φορα αιωρουμε λιγο πανω απ τ σωμα μ,παραλυω,βλεπω μεσα απο κλειστα ματια,ακουω διαφορους ηχους,πχ τραγουδια π δεν εχω ξανακουσει..κτλ-..,και δεν ξερω τι να κανω μετα απο αυτο το σταδιο....

Οταν οι δονησεις διαπερνουν το σωμα μου,εχω προσπαθησει πολλες φορες να σκεφτω πως το εγκαταλειπω,αλλα παντα παραλυω.Πολλες φορες αισθανομαι αλλες οντοτητες διπλα μ να με αγγιζουν,ενω σπανια μ κανουν κακο...πχ με κρατανε τοσο σφιχτα,σε σημειο π να αισθανομαι πονο....

Εχω βγει απ το σωμα μου στ δωματιο μ 2-3 φορες,αλλα επεστρεψα γρηγορα λογω φοβου..

Μονο μια φορα καταφερα να παραμεινω για σχετικα μεγαλυτερο διαστημα με το αστρικο μου σωμα στ δωματιο μου.Εκεινη τη φορα ειχα πλησιασει την μπαλκονοπορτα και ηθελα να βγω εξω διαπερνοντας την.Μαλιστα φοβομουν λιγοτερο απο καθε αλλη φορα!Τα παντζουρια ηταν κλειστα,οπως και στην πραγματικοτητα...Μολις ομως εβαλα το χερι μ εκει προκειμενου να την διαπερασω,επεστρεψα στο φυσικο μου σωμα....Μου φανηκε πολυ παραξενο,διοτι ουτε φοβηθηκα,ουτε θελησα να επιστρεψω.......γιατι αραγε επεστρεψα?

Και σε περιπτωση που ξαναβρεθω σε αυτη τη κατασταση...και ειμαι με το αστρικο μου σωμα στ δωματιο μ τι θα με συμβουλευατε να κανω??.....εχω συγκεκριμενους στοχους,απλα ρωταω διοτι ισως ειμαι σε πολυ χαμηλο επιπεδο για να ερθω σε επαφη με ανωτερες οντοτητες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζωγράφος
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 20:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζωγράφος
Περα απο την αυτοσυγκεντρωση,που ειναι κατι που πρεπει να ασχοληθει καποιος(αποψη μου) γτ ειναι καλο να εισαι κυριος του μυαλου σου δν θελω να σε στεναχωρισω αλλα πιστευω πως ουτε εσυ,ουτε καποιος αλλο απο εδω μεσα ειναι σε σημειο να κανει αστρικη προβολη,δν λεω πως καποιος δν θα μπορει,μονο που το μπορω με το "ξερω τι κανω" εχει διαφορα.Αν σ αρεσουν ολα αυτα που βλεπεις "εξω" απο το σωμα σου μπορει να προτιμησεις να μεινεις εκτος.Δν λεω,αμα γουσταρεις μαγκια σου και μια τετοια αποφαση εχουν παρει πολλοι,ομως δν σκεφτονται τις συνεπειες για τον κοσμο γυρω τους.Πως θα ενιωθαν οι ανθρωποι που σε αγαπανε αν εμενες σε κομμα λογω μιας τετοιας αποφασης?Μεινε εκει που γεννηθηκες,μαθε να ελεγχεις και να δουλευεις σωστα το σωμα σου,να το αξιοποιεις και ισως μετα την "ημερομηνια ληξης" του δν θα χρειαζεται να μπεις σε ολη αυτη τη διαδικασια.
Μη ξεχνας,οι ανθρωποι ειναι εγωιστες,αλλοι παλευουνε καθε μερα με αυτο και το ελεγχουν,αλλοι ειναι τα θυματα.Στο τελος ομως ολοι παλευουμε.Σεκαταστασεισυπερφυσικες σκεφτεσαι αλλα πραγματα και τοτε ειναι που πρεπει να φοβασαι,καλο ειναι να προιδεαζεις μια τετοια κατασταση ωστε να μην γινεσαι και συ θυμα...

Φιλικα παντα,δημητρης Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 22:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Γεια σου φίλη DarkEternity

Αυτό που χρειάζεσαι είναι να μπορέσεις να διατηρήσεις περισσότερο την συνείδηση σου.

Πρέπει μέσα στην ημέρα να γίνεσαι όλο και πιο συνειδητή και αυτό μπορείς να το καταφέρεις με την αυτοπαρατήρηση.

Στην αρχή δεν είναι εύκολο αλλά σιγά σιγά θα το καταφέρνεις όλο και περισσότερο. Θα πρέπει να έχεις κατά νου «θα με παρατηρώ τι κάνω; πως μιλάω ;πως κινούμε ;πως εκφράζομε ;τι μηχανικές κινήσεις έχω; Πως εκφράζω τα συναισθήματα μου;.

Όταν δεν το κάνεις αυτό δεν είσαι σε αυτοπαρατήρηση και μπορώ να πω πως κοιμάσαι και είσαι μηχανική.

Μόνο ο ανθρώπους που προσπαθεί να αποκτήσει αυτοσυνείδηση έχεις την πιθανότητα να εξελιχτεί.

Ο άνθρωπος σε αυτοπαρατήρηση είναι ο άνθρωπος σε εξέλιξη. Ο άνθρωπος που δεν αυτοπαρατηρείται είναι ο μηχανικός άνθρωπος.

Η συνείδηση δεν ανήκει στην 3η διάσταση ούτε στην 5η που είναι το Αστρικό επίπεδο. Είναι πέρα από αυτά.

Όσο πιο συνειδητή γίνεσαι στο φυσικό επίπεδο τόσο πιο ικανής γίνεσαι και στις ανώτερες διαστάσεις.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις την επόμενη φορά που θα περάσεις από τους κραδασμούς και θα έχεις υπό την κατοχή σου το Αστρικό σώμα σου, είναι να επικαλεστείς τους Δασκάλους τις Λευκής Αδελφότητας να σε καθοδηγήσουν.

Το όνομα DarkEternity πως το σκέφτηκες; Τι σημασία έχει για εσένα;

Αυτά για τώρα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 22:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φιλε Ζωγράφος

Σε παρακαλώ εξήγησε μου τι εννοείς όταν λες:

quote:
δν θελω να σε στεναχωρισω αλλα πιστευω πως ουτε εσυ,ουτε καποιος αλλο απο εδω μεσα ειναι σε σημειο να κανει αστρικη προβολη,δν λεω πως καποιος δν θα μπορει,μονο που το μπορω με το "ξερω τι κανω" εχει διαφορα.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζωγράφος
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 01:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζωγράφος
Δεν θα μπορουσα να το θεσω πιο λιτα.
Λυπαμαι αν δν σε καλυψε η απαντηση και η αποψη μου επι του θεματος.
Οταν γνωρισω τον ανθρωπο που χρησιμοποιει την αστρικη προβολη και που δν εχει ιχνος εγωισμου μεσα του γτ νοιαζεται για κατι ανωτερο,τοτε ισως...Τι σε κανει να πιστευεις πως ενας τετοιος ανθρωπος θα εγραφε εδω?Βσκ τι σε κανει να νομιζεις πως ενας τετοιος ανθρωπος θα χρησιμοποιουσε internet?μν το γελας...Εδω ειμαστε για πληροφοριες και ερευνα,ποσοι αναμεσα μας θελουν να κανουν αστρικη προβολη για δικο τους λογο(και βεβαια πετανε παντα την ατακα "ΩΩΩ,μα το κανω για να εξελιχτω σαν ανθρωπος..."Εγω θα μουν ενα τετοιο ατομο και εχω σκεφτει πολλες φορες τι θα εκανα αν μπορουσα να παρατηρησω...Ποιος ειμαι εγω ομως που θα καθομαι να παρατηρω?Αυτο που κοροιδευω?Λενε πως καποιος μας παρατηρει και στο τελος θα διαλεξει αν ειμαστε καλοι ή κακοι,κατσε να ρθει εκεινη η στιγμη και γω θα τον κανονισω .

Αποψη μου.
Φιλικα παντα,συζητηση να κανουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 08:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε ζωγράφος υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κάποιες ικανότητες αλλά δεν έχουν από κάπου μια βοήθεια. Το ιντερνετ είναι ένα μέσον και έως ένα βαθμό είναι χρήσιμο.

quote:
Βσκ τι σε κανει να νομιζεις πως ενας τετοιος ανθρωπος θα χρησιμοποιουσε internet?

Πολλή παλιά ένα από τα μέσα που χρησιμοποιούσαν ήταν τα γαϊδούρια. Θα μπορούσα με την λογική σου να πω «Καλά τι σε κάνει να πιστεύει ότι ένας άνθρωπος με ανώτερες πνευματικές δυνάμεις θα χρησιμοποιούσε γαϊδουράκι».

quote:
"Εγω θα μουν ενα τετοιο ατομο και εχω σκεφτει πολλες φορες τι θα εκανα αν μπορουσα να παρατηρησω...Ποιος ειμαι εγω ομως που θα καθομαι να παρατηρω?

Φίλε Ζωγράφος δεν χρειάζεται να σκεφτείς τι θα έκανες αλλά να δεις τώρα τι είσαι.

Αν δεν δεις τα ελαττώματα σου τους εγωισμού σου την λαγνεία σου την περηφάνια σου και αλλά πολλά ελαττώματα τότε θα βρίσκεις συνεχώς κάποιες δικαιολογίες για να αποφεύγεις να αντιμετωπίσεις αυτό που είσαι.

Πως νομίζεις ότι μπορεί να εξελιχτεί ένας άνθρωπος; Όχι βεβαίως με τον χλευασμό και την κοροϊδία.

Η εξέλιξη στον άνθρωπο σταματά όταν όλα τα φιλτράρει μέσα από τον Νου του . Έτσι έχει μια άποψη για όλα τα πράγματα αλλά μένει στείρος μπροστά στην δυνατότητα να εξελιχτεί.

Η συνείδηση είναι πέρα από τον νου και η εξέλιξη είναι της συνείδηση.

Έχουμε εντυπώσεις για το τι είναι ένας πνευματικός άνθρωπος τι θα έπρεπε να κάνει και ο νους μας κάνει συνεχώς συλλογισμούς για το τι θα έκανε ένας πνευματικός άνθρωπος.

Με την λογική που έχουμε απορρίπτουμε πολλά πράγματα γιατί λέμε «Αν εγώ ήμουν ένας πνευματικός άνθρωπος δεν θα το έκανα αυτό»

Ένας πνευματικός άνθρωπος λειτουργεί με την καρδιά και όχι με τον νου. Ο νους δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ την καρδιά ,επειδή η καρδιά δεν ζει μέσα στις λέξεις και στους συμβολισμούς αλλά μέσα στην εμπειρία του Εαυτού.

quote:
Οταν γνωρισω τον ανθρωπο που χρησιμοποιει την αστρικη προβολη και που δν εχει ιχνος εγωισμου μεσα του γτ νοιαζεται για κατι ανωτερο,τοτε ισως..

Φίλε Ζωγράφος αν έχω χρησιμοποιήσει την λέξη ανώτερο το έχω κάνει όχι για να δημιουργήσω μια ψυχολογική σύγκρουση ανάμεσα σε αυτό που είμαι και σε αυτό που θέλω να είμαι ή να γίνω.

Την χρησιμοποιώ για να δηλώσω μια μετατροπή. Ο σπόρος ζει μέσα στο χώμα και στα σκοτάδια.

Αν ο σπόρος δεν πεθάνει ως προς τον εαυτό του, τότε δεν πρόκειται ποτέ να δει το φως του ηλίου και να ανθήσει.

Έτσι λειτουργεί η φύση. Κατά αυτό μπορούμε να πούμε πως υπάρχουν κατάσταση ύπαρξης που είναι ανώτερες σε σχέση με άλλες.

Αν βγάλουμε απέξω τον νου τότε όλα είναι μια ταυτόχρονη ύπαρξη στο εδώ και τώρα χωρίς διακρίσεις και συγκρούσεις.

Το πρόβλημα δεν είναι αν ένας πνευματικός άνθρωπος θα έγραφε στο ιντερνετ ούτε αν μπορώ να κάνω μια Αστρική προβολή ούτε αν ο Θεός μας κοιτά.

Το πρόβλημα είναι ότι ζούμε ταυτισμένοι με τον νου που υπολογίζει συγκρίνει και όλα τα κάνει με τις σκέψεις και τις εντυπώσεις.

Αν εμείς μπορούμε να ζούμε στο τώρα παρατηρώντας τον εαυτό μας τότε ίσως να έχουμε την πιθανότητα να ανθήσουμε.

Φιλικά


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ζωγράφος
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 16:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ζωγράφος
Ξερω τα ελλατωματα μου,το πρωτο πραγμα με το οποιο εκατσα και ασχοληθηκα οταν αρχισα να ψαχνομαι ηταν ο εαυτος μου και η εξελιξη σε ενα καλυτερο ΕΓΩ.Δν καταλαβαινω πως η αστρικη προβολη σε βοηθα να εξελιχθεις σαν ανθρωπος,κοιτας τον εαυτο σου και παιρνεις αποφασεις για το πως πρεπει να πραξεις πιο σωστα?Θελω να πιστευω πως αυτο το εχω καταφερει και χωρις την αστρικη προβολη.Αποφευγω την αστρικη προβολη γτ ξερω πως θα το εκμεταλλευτω,ξερω πως θα παω να δω τι κανει η κοπελα που αγαπησα καποτε,ξερω πως θα δω τι λενε οι φιλοι μου πισω απο τη πλατη μου και τελος ξερω πως και να βρεθω σε ενα μερος ξενο σε μενα(πχ πυραπιδες) δν θα ειναι το ιδιο με το να το επισκεφτω.
Τελος δν υπαρχουν ανθρωποι με ξεχωριστες ικανοτητες,υπαρχουν ανθρωποι με διαφορετικες προσωπικοτητες και αυτο επειδη δν μεγαλωνουμε ολοι το ιδιο.Αυτο με τα γαιδουρια δν μπορω να καταλαβω που κολλα σαν παραδειγμα με ολα αυτα που ειπα πριν.αμα καποιος πετουσε θα τον εβλεπες ποτε σε γαιδουρακι?Ανωτερο εννοω σκοπο.Πολυ ωραια ακουγονται αυτα που λες,ετσι και επιστημονικα και εξυπνα,με τις παρομοιασεις σου κλπ κλπ. μονο που απο ολη την απαντηση σου το μονο που μου εμεινε ειναι οτι ειμαι ενα εγωιστικο ον,που δν με ενδιαφερει η εξελιξη μου και πως δν δινω και γω τις μαχες μου για να ανθισω.Τεσπα δν πειραζει,καποια αλλη φορα ισως.
Παντως μην τολμησει να με επισκεφτει κανεις με αστρικη προβολη σε ωρα ακαταλληλη,τον εφαγα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 19:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
quote:
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις την επόμενη φορά που θα περάσεις από τους κραδασμούς και θα έχεις υπό την κατοχή σου το Αστρικό σώμα σου, είναι να επικαλεστείς τους Δασκάλους τις Λευκής Αδελφότητας να σε καθοδηγήσουν.

χμμ...προσφατα το εχω κανει.Βρισκομουν στο σταδιο με τους κραδασμους,ενιωθα το σωμα μου π ηταν στ κρεβατι κ δεν μπορουσα ουτε να μιλησω,ουτε να κινηθω.Τοτε σκεφτηκα απο μεσα μου να επικαλεστω καποια οντοτητα να με βοηθησει.Αμεσως ενιωσα καποιον διπλα μου να μου σιγοψυθιριζει...Στην αρχη δεν καταλαβα τι ελεγε...μετα απο λιγο ακουγα ξεκαθαρα τι μου ελεγε,και μ ελεγε πως ''μπορει να μου αποκαλυψει τα παντα για το μελλον!''......το θεμα ειναι ομως πως δεν με ενδιαφερει καθολου το μελλον...εγω απλα ηθελα συμβουλες και βοηθεια.Το σκεφτηκα και η ιδια,αλλα ξαφνικα εβλεπα μπροστα μου..τη γη(ναι τον πλανητη μας)απο μακρια...και αυτο συνεχισε να μου λεει πως θα μου δειξει το μελλον....ηταν σαν να μη με υπολογιζε....τοτε ειδα μεσα απ τη γη κατι φτερωτα πλασματα να πετα νε προς το μερος μου...τρομαξα και σκεφτηκα πως ισως δεν ηταν φιλικη οντοτητα και αμεσως συνηλθα...:(

Eχω διαβασει για τα ζωα-καθοδηγητες...σημερα στ συνειδητο μου ονειρο ειχα τον ελεγχο και μπορουσα να ''πεταω'' κ να πηγαινω οπου θελω,και συναντησα ενα πλασμα....μη γελασετε.....αλλα ηταν ''ελεφαντας''!!..μονο που ποιο πολυ θυμιζε λουτρινο,αλλα σχετικα μεγαλο...δεν θυμαμαι καλα...ρωτησα πως το λενε και μου ειπε ονομα....μηπως σημαινει κατι??....μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι τα χαρακτηριστικα αυτου του ζωου??....πχ υπομονη?..κ τετοια.....αν ξερετε βεβαια...Plzzzzz:P

quote:
Το όνομα DarkEternity πως το σκέφτηκες; Τι σημασία έχει για εσένα;

χμμμ....ισως με εκφραζει ποιο πολυ το σκοταδι...με γοητευει μαλλον περισσοτερο τπτ παραπανω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 23:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε Ζωγράφος

Χαίρομε που το μονό που σου έμεινε από αυτά που είπα είναι ότι είσαι ένα εγωιστικό ων . Και έτσι είναι .Όχι μονό είσαι εγωιστής αλλά θέλεις να γίνεις και καλύτερος εγωιστής.

Μην στεναχωριέσαι φίλε μου όλοι είμαστε εγωιστές. Ο εγωισμός μας είναι αυτός που επισκιάζει ότι πιο αγνό και όμορφο έχουμε μέσα μας.

Ένα μωρό όταν γεννιέται είναι πανέμορφο φεγγοβολάει και είναι αγνό.
Γιατί;

Γιατί δεν έχει εγώ, δεν έχει διανοητικό, καμιά πεποίθηση ,κανείς δεν το προγραμμάτισε και κανείς δεν του είπε ποιος είναι.

Έτσι το μωρό ακτινοβολεί την αγνότητα αυτής τις υπέροχης πνευματικής ουσίας που όλοι έχουμε μέσα μας.

Σιγά σιγά αρχίζει η εκπαίδευση από τους γονείς, τους δασκάλους, τους πολιτικούς, και γενικά τις κοινωνίας.

Έτσι αρχίζει ο πνευματικός ευνουχισμός μας .

Που είναι τώρα αυτό το όμορφο μωρό που ήμασταν;
Που είναι αυτή η καθαρότητα; η αγνότητα;

Είναι ακόμα μέσα μας και περιμένει να την ανακαλύψουμε.

Αλλά πρώτα πρέπει να καθαρίσουμε όλα αυτά που την επισκιάζουν.

Φίλε Ζωγράφος δεν είμαστε ένα εγώ αλλά μια συνειδητότητα.

Τα εγώ είναι κάτι που έχουν προστεθεί στην ψυχολογία μας από έξω!!!

Η ταύτιση με τα εγώ δημιουργεί τον ψυχολογικό μας εαυτό.

Αλλά αυτό που πραγματικά είμαστε είναι πέρα από τον νου και πέρα από όλες τις εντυπώσεις.

Τώρα αυτά που λέω είναι λόγια. Αλλά εάν ένας άνθρωπος θελήσει να μάθει ποιος είναι; και έχει μια σωστή κατεύθυνση, τότε μπορεί να βιώσει το μυστήριο τις ύπαρξης.

Δεν υπάρχει ανώτερο και κατώτερο εγώ .Αυτό είναι μια πλάνη. Υπάρχει συνείδηση και ανάπτυξη αυτής με την αποταύτηση από αυτό που δεν είναι.

Κάποτε σε ένα μοναστήρι μέσα σε μια αίθουσα ήταν ένας δάσκαλος με τον μαθητή του. Ξαφνικά μπαίνει από το ανοιχτό παράθυρο ένα πουλί.

Το κακόμοιρο ενώ ήταν ανοιχτό το παράθυρο δεν μπορούσε να βγει έξω.
Πολλές φορές στάθηκε στο ανοιχτό παράθυρο μα πάντα πέταγε σε λάθος κατεύθυνση.

Τότε ο Δάσκαλος όταν είδε το πουλί να κάθετε στο ανοιχτό παράθυρο πήγε και χτύπησε με δύναμη τα δυο του χέρια.

Το πουλί δέχτηκε ένα ισχυρό σοκ και πέταξε τρομαγμένο έξω από το δωμάτιο. Για λίγα λεπτά η καρδιά του κόντεψε να σπάσει από την τρομάρα που πήρε όμως μετά από αυτό κατάλαβε πως είναι ελεύθερο στον ουρανό.

Έτσι είμαστε και εμείς πουλιά μέσα σε ανοιχτά κλουβιά. Ένα σοκ την κατάλληλη στιγμή μπορεί να μας βγάλει έξω από το κλουβί.

Η μόνη διάφορα είναι ότι μπορεί να βγαίνουμε από το ένα κλουβί και να μπαίνουμε κατευθείαν στο άλλο. Αλλά κάποια στιγμή θα είμαστε ελεύθεροι στον ουρανό.

Όταν συναντάμε έναν άνθρωπο που μας κατηγορεί πρέπει να νιώθουμε ευγνωμοσύνη γιατί εκείνη την στιγμή αυτός ο άνθρωπος μας δείχνει κάτι από τα εγώ μας. Κάτι από αυτό που επισκιάζει αυτό το φως μέσα μας.
Το σοκ δεν ειναι ευχάριστο αλλά μπορεί να γίνει ευεργετικό.

Από την καρδιά μου.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 07:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλη DarkEternity
Να επικαλείσαι μετά τους κραδασμούς, όταν έχεις κάνει την εξωσωματοση .Και όταν εμφανίζετε κάτι πρέπει να το εξορκίζεις .Αν είναι κάτι καλό θα μείνει.

Όλα έχουν ένα στοιχειακό τα ορυκτά τα φυτά και τα ζώα.

Ο ελέφαντας σχετίζετε με το τσακρα ΜΟΥΛΑΝΤΑΡΑ. Το τσακρα αυτό έχει μια φυσική αντιστοιχία στο σώμα μας και βρίσκετε στον πυελικό πλέγμα μεταξύ έδρας και γεννητικών οργάνων.

Σε αυτό το τσακρα βρίσκετε η ζωτική δύναμη της Σακτι κουνταλινι.

Σύμφωνα με τις ινδικές διδασκαλίες ο ελέφαντα αντιπροσωπεύει τη φύση της αναζήτησης τροφής, για το σώμα ,τον νου και την καρδιά.
Αυτός που έχει ενεργοποιήσει το πρώτο τσακρα περπατά με το σταθερό, και γεμάτο αυτοπεποίθηση βήμα του ελέφαντα. Αγωνίζεται και θα κάνει την δουλειά του με ταπεινότητα .

Αυτά τα λίγα. Όταν πάρω σκανερ θα σου στείλω περισσότερες πληροφορίες.

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 16:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
ok ΥΠΗΡΕΤΗ,ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!......χμμ...αυτο που ειπες πως πρεπει να τα εξορκιζω....τι να κανω ακριβως δηλαδη??....διοτι μια φορα πολυ παλια βεβαια ειχα δεχτει ''πνευματικη'' επιθεση,οπως την αποκαλεσε καποιος στον οποιο ειχα πει την εμπειρια μου......τοτε ημουν χριστιανη,και οπως ειναι φυσιολογικο το μονο που εκανα ειναι να λεω απο μεσα μου το 'πατερ ημων'.....η μορφη ηταν ιδιαιτερα αποκρουστικη,περισσοτερο τρομακτικη θα ελεγα και μ επνιγε,..ακομη και οταν ξυπνησα αγκομαχουσα.....Το θεμα ειναι πως δεν νομιζω να βοηθησε και καθολου η προσευχη,διοτι περασε αρκετη ωρα μεχρι να συνελθω.Τι ακριβως πρεπει να κανω αν ξαναβρεθω σε παρομοια κατασταση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 00:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Για να πω κι εγώ μια εμπειρία δική μου, μιας κι έχω την απορία τι ακριβώς συνέβει τελικά, όποιος ξέρει ας μου πει.

Κατ' αρχάς στην ηλικία των 14 χρόνων περίπου είχα μια εμπειρία α.π., η οποία συνέβει στο στάδιο που μόλις μάλλον είχα

αποκοιμηθεί. Τεσπα άλλο είναι το θέμα τώρα.

Πριν καιρό λοιπόν είχα δει ένα όνειρο, το οποίο ακόμη και τώρα το θυμάμαι σαν να το είδα χθές, τόσο έντονο και αληθινό μου

φάνηκε.

Ήτανε ξημέρωμα κι εγώ βρέθηκα σ' έναν τόπο άγνωστο σ' εμένα, μάλλον δεν το λέω καλά, όχι απλώς βρέθηκα, έφθασα εκεί πετώντας.

Θα μου πείτε όλοι βλέπουμε όνειρα πως πετάμε. Ναι δεν διαφωνώ κι εγώ έχω ξαναδεί , αλλά όχι σαν κι αυτό. Συνήθως στα όνειρα

τα βλέπουμε σαν ταινία, δλδ απλά παρακολουθούμε την ροή του και δεν μπορούμε να επέμβουμε στην εξέλιξή του. Σε αυτό το όνειρο

λοιπόν είχα πλήρη διαύγεια σκέψης και είχα τον πλήρη έλεγχο των κινήσεών μου, πράγμα ασυνήθιστο για εμένα τουλάχιστον.

Επιστρέφω στο τοπίο και λέω: ήτανε ένα σπίτι πέτρινο στην πεδιάδα με καμινάδα , μέσα είχε αναμμένο το φώς, απ' την καμιναδα

έβγαινε καπνός και δίπλα στο σπίτι ήτανε ένα πελώριο δέντρο που δεν ξέρω γιατί θεώρησα πως είναι κερασιά. Έφθασα λοιπόν

πετώντας και αισθανόμενος απίστευτη γαλήνη και ευτυχία. Δεν με ενδιέφερε τίποτε, παρά το να απολαύσω το πέταγμά μου. Μπορούσα

λοιπόν να πάω όπου σκεφτόμουνα, έλεγα να πάω εκεί και πήγαινα, να σταθώ σε αυτό το κλαδί και στεκόμουνα σαν να ήτανε

πραγματικότητα. Σκέφθηκα κάποια στιγμή, όνειρο είναι? Και λέω στον ύπνο μου τώρα, ναι είναι όνειρο, αλλά πως μπορώ κι ελέγχω

πλήρως τις κινήσεις μου? Σκέφθηκα λοιπόν να πατήσω στην γη, συνήθως στα όνειρα άν το κάνεις αυτό, χάνεις το πέταγμα και δεν

ήθελα με τίποτε να συμβεί αυτό, αλλά τελικά το αποφάσισα για να δω τι συμβαίνει. Αφού λοιπόν πάτησα στο έδαφος, προσπάθησα να

ξαναβρεθώ στον αέρα και με μεγάλη μου έκπληξη και ευχαρίστηση ανακάλυψα πως μπορούσα να το κάνω. Ανέβαινα, κατέβαινα,

στριφογύριζα στον αέρα σαν μικρό παιδάκι που κυλιέται στην άμμο, μια απίστευτη αίσθηση. Ένοιωθα τον αέρα στο πρόσωπό μου όπως

όταν καβαλάς μηχανή, ερχότανε μια αύρα απίστευτη και το τοπίο ήτανε μαγικό, ο ουρανός πεντακάθαρος και πορτοκαλογαλάζιος όπως

στο ξημέρωμα, απίστευτη ομορφιά. Δεξιά στο βάθος ήτανε δύο λοφάκια, όχι ιδιαίτερα ψηλά, πίσω από τα οποία ερχότανε ένα λευκό

φως σαν του ήλιου πολύ δυνατό, όχι όμως να σε τυφλώνει. Θέλησα κάποια στιγμή να πάω προς τα εκεί να δω τι έχει πίσω από τα δύο

αυτά λοφάκια. Στην πορεία λοιπόν, συνιδητοποίησα πως από κάτω ήτανε μια μορφή ανθρώπου μεγάλης ηλικίας ( γύρω στα 80 θα έλεγα )

ο οποίος έμοιαζε με τους καθολικούς καλόγερους. Φόραγε ένα λιτό μανδύα, μάλλινο θα τον έλεγα, δεμένο στην μέση με μια τριχιά αντί

για ζώνη και στηριζότανε σ' ένα μπαστούνι. Μόλις τον είδα λοιπόν , θέλησα να του πω "κοίτα τι κάνω, πετάω" όπως κάνουνε τα

παιδάκια στην θάλασσα που κάνουνε χαζές βουτιές και φωνάζουν στους γονείς τους να τα κοιτάξουν. Το είπα τελικά, χωρίς όμως να του

μιλήσω, το είπα τηλεπαθητικά θα έλεγα. Αυτός χαμογέλασε και μου είπε χωρίς να μιλήσει "το ξέρω, σε βλέπω, είδες τι όμορφα που

είναι?", σαν να μου έλεγε τώρα ανακάλυψες εσύ τον τροχό και συγχρόνως έμοιαζε ικανοποιημένος με ότι γινότανε.

Σ' εκείνη την φάση λοιπόν του είπα πως πάω πίσω απ' τα λοφάκια να δω τι έχει και ξεκίνησα για εκεί, όμως αυτός με γύρισε πίσω

λέγοντάς μου "μην πας ακόμη προς τα εκεί, δεν είναι η ώρα" και χωρίς να το σκεφθώ σαν μικρό παιδί γύρισα και συνέχισα να "παίζω"

πετώντας εδώ κι εκεί. Θέλησα μετά από λίγο να δω ποιος είναι μέσα στο σπίτι, κατέβηκα και πήγα προς την πόρτα και εκείνη την

στιγμή που έπιανα το πόμολο της πόρτας χτύπησε το ξυπνητήρι και δεν πρόλαβα να την ανοίξω.

Έμεινα στο κρεβάττι αρκετή ώρα σκεφτόμενος το όνειρο εκείνο.

Κι έχω λοιπόν την εξής απορία: ήτανε ένα απλό όνειρο? ήτανε ένα αστρικό ταξίδι κάπου>? ή μήπως βρέθηκα ένα βήμα κοντά στον

θάνατο και γι' αυτό με γύρισε πίσω πριν πάω στα λοφάκια, μήπως και αν πήγαινα εκεί δεν θα μπορούσα να ξαναγυρίσω στην ζωή?

ο γέρος ποιος ήτανε? μήπως ήτανε αυτό που λέμε ο φύλακας άγγελός μου?

Εάν κάποιος έχει κάτι να πει ή αυτά που περιγράφω του είνα γνώριμα, ας βοηθήσει λέγοντας την άποψή του. Ευχαριστώ .


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 20:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
Πολυ ενδιαφερουσα εμπειρια.Προσωπικα δεν μπορω να σε διαφωτισω,αυτο το αφηνω σε αλλους πιο εμπειρους εδω μεσα.Σιγουρα θ σε βοηθησουν οσο μπορουν.Εχω να πω ομως πως και εγω εχω δει πολλα τετοια ονειρα στα οποια μπορω και πεταω,εχοντας πληρη συνειδηση του τι κανω και ελεγχοντας τον εαυτο μου....νομιζω πως επρεπε να μιλησεις στον ''γερο'' που ειδες,ισως να σου ελυνε ορισμενες αποριες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 21:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Το θέμα είναι πως όσο ένοιωθα την παρουσία του εκεί δεν φοβόμουν τίποτα. Μου είπε μην πας και απλά δεν πήγα. Δεν ξέρω

γιατί, ενήργησα σαν παιδάκι που του λένε, μη εκεί κακό, κάπως έτσι ένοιωσα. Μου έδινε πάντως την αίσθηση πως όντως θα είχε

απάντηση για πολλά πράγματα, αλλά δεν πρόλαβα να του ξαναμιλήσω.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 22:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλε seirios12a
Η εμπειρία που μας διηγήθηκες είχε όλα τα χαρακτηριστικά μιας Αστρικής προβολής.

Πολλές φορές σε αυτές της εμπειρίες εμφανίζονται διάφορα όντα που μας καθοδηγούν με σκοπό να πάρουμε μια διδασκαλία που θα είναι χρήσιμη για την εξέλιξη μας.

Αυτό που θέλω να σας πω είναι ότι δεν πρέπει να λέμε όλες μας τις Αστρικές εμπειρίες αλλά κάποιες από αυτές.

Υπάρχουν κάποια πράγματα που είναι μονό για εμάς και δεν πρέπει να τα μάθει κανείς άλλος. Γιατί όταν ένα ανώτερο ον σου δίνει πολλές φορές κάτι, το δίνει αποκλειστικά για εσένα. Μπορεί το ίδιο πράγμα να είναι κακό για κάποιων άλλον.

Υπάρχουν πράγματα που μπορούμε να τα πούμε σε λίγους. Και κάποια που μπορούμε να τα πούμε σε όλους.

Αν παραβιάσουμε κάποιους κανόνες τότε οι εμπειρίες γίνονται λιγότερες .

Η απαντήσεις σου Φίλε seirios12a βρίσκονται αποκλειστικά σε εσένα.
Είναι κάτι που με την δικιά σου κατανόηση πρέπει να μάθεις και ακριβώς αυτό είναι η αξία της διδασκαλίας. Αυτό είναι που σε προχωρά.

Κάτι πρέπει να καταλάβεις. Ξέρω ότι αυτή η εμπειρία σου άφησε ένα συναίσθημα κάτι διαισθητικό δεν είναι της λογική αλλά κάτι άλλο.
Πρέπει να το αφουγκραστείς.


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2008, 23:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλη DarkEternity


quote:
Το θεμα ειναι πως δεν νομιζω να βοηθησε και καθολου η προσευχη,διοτι περασε αρκετη ωρα μεχρι να συνελθω.Τι ακριβως πρεπει να κανω αν ξαναβρεθω σε παρομοια κατασταση?

Το καλύτερο είναι αν μπορείς να συγκεντρωθείς στην καρδιά σου και να προσπαθήσεις να ανασύρεις ότι πιο όμορφο έχεις .

Το σκοτάδι είναι η απουσία του φωτός. Όταν έχουμε ή μπορούμε να παράγουμε το φως( και αυτό βέβαια είναι όπως μπορεί να το καταλάβει ή πιστεύει ο καθένας), Τότε δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα.

Αν μπει η αμφιβολία τότε εισχωρεί και το σκοτάδι. Χρειάζεται δύναμη, θέληση, αυτοπαρατήρηση.

Όλη η εργασία γίνετε πρώτα στο φυσικό επίπεδο. Αν στην καθημερινότητα, στις σχέση μας με το περιβάλλον στις σχέση μας με τους άλλους αλλά και με τον εαυτό μας παράγουμε το φως, τότε αυτό θα έχει μια αντανάκλαση και στις ανώτερες διαστάσεις.

Αυτά για τώρα

Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkEternity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2008, 14:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DarkEternity
ok thnx!χμμ και κατι αλλο....υπαρχει διαφορα μεταξυ του να παιρνεις ολοκληρωτικα τον ελεγχο ενος ονειρου και να κανεις ο,τι θελεις, και της αστρικης προβολης ή ειναι το ιδιο??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2008, 23:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Φίλη DarkEternity

Τα πράγματα δεν είναι και τόσο ξεκάθαρα. Μου είναι αρκετά δύσκολο να σου μεταφέρω κάποια πράγματα. Ρίξε σε παρακαλώ μια ματιά σε αυτό που έχω απαντήσει προς το τέλος της προηγουμένης σελίδας.

Μια συνείδηση που δεν είναι ¨ξεκάθαρη!!¨ Συγχέει πολλές φορές τα πράγματα στις ανώτερες διαστάσεις.

Θα σου πω κάτι για να το παρατηρήσεις, επειδή πιστεύω στην εμπειρία του ατόμου και στην προσωπική του προσπάθεια.

Όταν είναι να κανείς ένα συνειδητό ονείρεμα μπορείς να εστιάσεις πριν την προσοχή σου σε διάφορα νοητικά αντικείμενα .Κάποια στιγμή αυτά τα αντικείμενα καθώς εσύ βύθιζες όλο και ποιο πολύ σε αυτό που λέμε ύπνο γίνονται πιο ζωηρά και ζωντανά.

Εάν εκείνη την στιγμή αιχμαλωτίσεις μια εικόνα και δεν τραβήξεις την προσοχή σου από αυτή ,τότε τα πράγματα γύρω σου αλλά και το αντικείμενο που κοιτάς γίνονται πραγματικά .

Τώρα είσαι σε ένα συνειδητό ονείρεμα. Αλλά τι έγιναν οι κραδασμοί και η παραλυσία του σώματος; Ποτέ έγινε ο Αστρικός διαχωρισμός;

Αυτό δημιουργεί μια υποψία ότι κάτι άλλο συμβαίνει. Γιατί όταν είναι να κανείς μια Αστρική προβολή περνάς από συγκεκριμένα στάδια και βιώνεις τον Αστρικό διαχωρισμό.

Στην 5η διάσταση υπάρχει εκτός από το Αστρικό πεδίο το Νοητικό πεδίο.

Υπάρχει δυνατότητα την στιγμή που είσαι σε Αστρική προβολή να κανείς έναν δεύτερο διαχωρισμό και να αφήσεις το Αστρικό σου σώμα έχοντας τώρα υπό την κατοχή σου το νοητικό σου σώμα.

Εκεί τα πράγματα είναι τόσο λεπτεπίλεπτα που μπορείς να χαθείς μέσα σε αυτό που προβάλει η υποκειμενικότητα σου σε σχέση με το αντικειμενικό.

Το συνειδητό ονείρεμα μοιάζει να έχει κάποια σχέση με αυτό.

Μπορεί να συνειδητοποιηθείς στην μέση ενός ονείρου και να πεις «είμαι συνειδητή βρίσκομε σε όνειρο τώρα μπορώ να κάνω ότι θέλω» Και όλα σου τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα. Αλλά που πραγματικά βρίσκεσαι;

Αυτά τα ερωτήματα φίλη DarkEternity πρέπει να τα λύσεις μόνη σου γιατί τότε θα ξέρεις πραγματικά.

Όσο πιο πολύ αποκτούμε κατανόηση τόσο πιο ξεκάθαρα γίνονται τα πράγματα.

Συνεχίζουμε αδιάκοπα .


Να είστε καλά

ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giorgos13
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2008, 13:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giorgos13
Καλησπερα,

διαβαζω συχνα τα σχολια στο Φορυμ,θα ηθελα να ρωτησω κατι για αρχη....μονο τα ατομα που θελουν να εξελιχθουν σαν ανθρωποι πρεπει να επιχειρουν αστρικη προβολη ?? Εγω για παραδειγμα θελω να προσπαθησω για να αποκτησω μια εμπειρια που ελαχιστοι στον κοσμο εχουν βιωσει......Θελω να ξεφυγω κατα καποιο τροπο.....δν ειναι αποδεκτο??
Συγχωρεστε με για την φλυαρια μου....κατι ακομα.....εμαθα για την αστρικη προβολη απο εναν συγγενη μου ο οποιος θα ελεγα ειναι ειδικος στο θεμα,ασχολειτε με καθε τι μεταφυσικο και ισως υπερβαλοντας λιγο θα ελεγα οτι βρισκεται σε αλλο πνευματικο επιπεδο,σε πολυ ανωτερο.....γιαυτο και μολις μου μιλησε για αυτο ενθουσιαστικα πολυ.
Θα ηθελα να ρωτησω κατι,οταν ημουν πιο μικρος ειχα σοβαρο προβλημα στον υπνο μου,υπνοβατουσα και φωναζα,πολλεσ φορες θυμομουν ολοκληρη την νυχτα και τα πραγματα που εκανα,ωστοσο δν μπορουσα να ελενξω τις πραξεις μου.Ειναι λοιπον ασφαλες να κανω προσπαθειες για Α.Π ?? Η ειναι επικινδυνο ??
Χθες προσπαθησα να χαλαρωσω,σαν προετοιμασια,και οχι να ''πεταξω'' εξω απο το σωμα μου.Μου ηταν παρα πολυ ευκολο να καθαρησω το μυαλο μου και χαλαρωσα σε τετοιο σημειο ωστε να μην νιωθω καθολου το σωμα μου.....Ωστοσο μολις αρχισα να μην νιωθω καθολου το βαρος μου τρομαξα και ανοιξα τα ματια μου φοβουμενος οτι μπορει κατι να συμβει......Πρεπει να ξαναπροσπαθησω ακομη και αν στο παρελθον ειχα προβλημα με τον υπνο μου ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2008, 15:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Giorgos13 καλώς ήρθες στην παρέα μας .

Το βασικότερο από όλα είναι να ψάξεις και να βρεις μέσα σου το λόγο που θέλεις να βιώσεις μια τέτοια εμπειρία, ή και κάθε εμπειρία που όπως γράφεις ελάχιστοι έχουνε βιώσει .

Και αυτό στο γράφω γιατί εκεί κρύβεται μια μεγάλη παγίδα, μια παγίδα που δεν έχει καμία σχέση με την εσωτερική εξέλιξη του ανθρώπου, αλλά μια ψευδαίσθηση ότι είμαστε κάτι ανώτερο, ότι δρούμε σε άλλα πνευματικά πεδία αντίληψης, ενώ κατά βάθος μένουμε προσκολλημένοι σε ψεύτικες εικόνες του Εγώ μας .

Βλέπεις το … «Θελω να ξεφυγω κατα καποιο τροπο....» που λες, πολλές φορές σημαίνει και άλλα πράγματα….

Βέβαια εσύ γνωρίζεις καλύτερα τον λόγο που θέλεις να βιώσεις μια τέτοια εμπειρία και το τι θέλεις να αποδείξεις στον εαυτό σου… αλλά και στους άλλους .

Όσο για την ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ πιστεύω εδώ μέσα θα βρεις αρκετές πληροφορίες που θα σε βοηθήσουνε .

Καλή συνέχεια φίλε μου .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
johannes
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2008, 18:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους johannes
Εγω ειμαι ελαφρα ανιδεος και ξεκινησα να δω τι τρεχει μετα αυτα τα περιστατικα.Πριν δυο εβδομαδες κοιμομουν οταν η φιλη μου με ξυπνησε τρομαγμενη και μου ειπε οτι ανοιγοντας τα ματια της με ειδεστην αντιθετη πλευρα απο αυτη που ημουν,με το κεφαλι να ακουμπα στο κομοδινο και το υπολοιπο σωμα στον αερα.Δεν εδωσα σημασια ,παρολο που ηταν λιγο τρομαγμενη.Μετα μια εβδομαδα που ημασταν παλι μαζι,εγινε το ιδιο ,μονο που αντι "ξαπλωμενος" ημουν ορθιος μπροστα στη πορτα και την ρωτησα αν "μπορω να κανω κατι γι αυτη"!!Την τριτη φορα ημουν στη θεση που ηταν και το σωμα μου,ομως ανασηκωμενος και με μαλλια (και ισως και προσωπο, δε προσεξε καλα),καποιου αλλου!!.Εκει σηκωθηκε και εφυγε τρομαγμενη.Μηπως μπορει καποιος να μου πει τι γινεται και τι ,αν,πρεπει να κανω κατι!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy