ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πρόταση για εγκαθίδρυση Ιστορικού Υποφόρουμ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Den Ulv
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 12:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Den Ulv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Esoterica Admins:

Παρετήρησα ότι δεν υπάρχει ένα φόρουμ το οποίο να είναι αφιερωμένο αποκλειστικά στην Ιστορική Συζήτηση και έρευνα.

Επίσης παρετήρησα, ότι αρκετά άτομα εδώ, αρέσκονται στην ιστορική έρευνα, και ιστορικά θέματα συζητούνται αρκετά συχνά.

Ίσως θα έπρεπε να εγκαθιδρυθεί ένα ιστορικό υπο-φόρουμ, στο οποίο οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούσαν να συζητούν αποκλειστικά ιστορικά θέματα?

Θέλω να αρχίσω ένα thread σχετικά με την καταγωγή των Ελλήνων, και επίσης με τη συγγένεια του Ελληνικού Έθνους με άλλους Ευρωπαικούς λαούς (ή καλύτερα την ΕΛΛΕΙΨΗ αυτής) και πραγματικά δεν ξέρω σε ποιο φόρουμ να το κάνω.

"We must secure the existence of our people and a future for White Children.
The beauty of the White Nordic woman must not perish from the earth"

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Den Ulv,

Για την συζήτηση που θέλεις να κάνεις, υπάρχει ήδη το θέμα ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ;(ΝΑΖΙΣΜΟΣ πού καλλύπτει πλήρως την θεματολογία που προτείνεις.

Εκεί θα βρείς και την εξήγηση του 1488, που παραδόξως αγνοείς.
Να σε βοηθήσω λίγο: Το 14 είναι η αρχή της υπογραφής σου. Το 88 η σίγουρη κατάληξη της.

Κατά τα άλλα, από ο'τι ξέρω, το esoterica ετοιμάζει μια σειρα αλλαγών στα θέματα και τα "υποφόρουμ", και ελπίζω οταν αυτές οι αλλαγές πραγματωθούν να υπάρχει μια ειδική θέση για θέματα όπως το δικό σου - φαντάζομαι να ονομαστεί "ανυποφόρουμ" ή κάτι τέτοιο.

Στο μεταξύ ίσως η αναζήτηση σου να είναι πιο προσοδοφόρα στο stormfront. Μη ρωτήσεις (όπως για το 1488) τί είναι το stormfront, το αφήνω σαν άσκηση.

Κ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Den Ulv
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Den Ulv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για την συζήτηση που θέλεις να κάνεις, υπάρχει ήδη το θέμα ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ;(ΝΑΖΙΣΜΟΣ πού καλλύπτει πλήρως την θεματολογία που προτείνεις.

Δεν με ενδιαφέρει το θέμα, και ούτε ήλθα εδώ για να συζητήσω περί Ναζισμού.

Επαναλαμβάνω την πρόταση μου γιατι φαίνεται να μην την κατάλαβες:

quote:

Παρετήρησα ότι δεν υπάρχει ένα φόρουμ το οποίο να είναι αφιερωμένο αποκλειστικά στην Ιστορική Συζήτηση και έρευνα.

Επίσης παρετήρησα, ότι αρκετά άτομα εδώ, αρέσκονται στην ιστορική έρευνα, και ιστορικά θέματα συζητούνται αρκετά συχνά.

Ίσως θα έπρεπε να εγκαθιδρυθεί ένα ιστορικό υπο-φόρουμ, στο οποίο οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούσαν να συζητούν αποκλειστικά ιστορικά θέματα?


Τέλος:

Τι είναι το Στόρμφροντ?
Τι είναι το 88?
Πώς η υπογραφή μου που αποτελείται απο λέξεις ισούται με έναν αριθμό?


"We must secure the existence of our people and a future for White Children.
The beauty of the White Nordic woman must not perish from the earth"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Den Ulv
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 14:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Den Ulv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατά τα άλλα, από ο'τι ξέρω, το esoterica ετοιμάζει μια σειρα αλλαγών στα θέματα και τα "υποφόρουμ", και ελπίζω οταν αυτές οι αλλαγές πραγματωθούν να υπάρχει μια ειδική θέση για θέματα όπως το δικό σου - φαντάζομαι να ονομαστεί "ανυποφόρουμ" ή κάτι τέτοιο.

To θέμα για το οποίο μίλησα επάνω, εξετέθη εδώ:

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4083

Θα σε παρακαλούσα να μας κάνεις την τιμή και να μας δώσεις την γνώμη σου, όπως όλοι οι άλλοι χρήστες.

Ο λόγος ο οποίος ήλθα εδώ, είναι επειδή θεωρώ ότι αυτό το φόρουμ διαθέτει σκεπτόμενους χρήστες, και εθεώρησα ότι εδώ είναι ο καλύτερος τόπος προκειμένου να συζητήσω τις διαπιστώσεις που έχω κάνει απο επαφές με διάφορους λαούς στο εξωτερικό.

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις να καταλήγεις μόνος σου σε αβάσιμα συμπεράσματα, και να μην είσαι προκατειλλημένος.

-------------------------------------------------------------------
"We must secure the existence of our people and a future for White Children.
The beauty of the White Nordic woman must not perish from the earth"

Edited by - Den Ulv on 31/05/2004 14:37:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 15:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Den Ulv

Για έναν άνθρωπο που δηλώνει "Λευκός Εθνικιστής" στο προφίλ του, και που γνωρίζει τα φόρουμ του Ιντερνετ, όπως εσύ, είναι κάπως περέργο να μην γνωρίζει το στορμφροντ, ΤΟ νούμερο 1 φόρουμ τςν Λευκών Εθνικιστών.

Πάσει περιπτώσει, βάσει της περιγραφής που δίνεις, η γνώμη μου είναι οτι το θέμα δεν θα άρμοζε στην θεματολογία του esoterica.gr, που αφορά κυρίως την εσωτερική & φιλοσοφική αναζήτηση, και όχι τόσο την απόδειξη φυλετικής υπεροχής.

Βέβαια, η ιστορία ενδιαφέρει πολλόυς εδώ, αλλά πιο πολύ σαν αμερόληπτη μελέτη της πορείας της ανθρωπότητας, και όχι σαν φαντασιόπληκτες ακρότητες που αποσκοπούν να στηρίξουν σαθρές πολιτικές θέσεις (είτε των Σκοπιανών, είτε δικές μας, είτε οποιουδήποτε άλλου).

Πριν προχωρήσεις σε τετοιο θέμα, καλό θα ήταν να αναλογιστείς αν πράγματι έχει σχέση με το esoterica.

Είναι όντως ενδιαφέρον θέμα, αλλά δεν νομίζω η αγανάκτηση σου με τα ξένα φόρουμ να αποτελεί επαρκή λόγο για να ανοίξεις τοπικ εδώ.

Ίσως να βρείς πιο κατάλληλο χώρο, και πιο πολλούς αναγνώστες στα Εθνικιστικά Φόρουμ...

Τον τελικό λόγο, φαντάζομαι, έχει ο admin...

K

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 17:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Κυνικέ, πα,πα,πα,παααααα...
Δεν έχεις κουρασθεί ακόμα από όλα αυτά;
Αντιπαραθέσεις, θέσεις με προθέσεις και αντιθέσεις.....
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 19:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Zezmperg,

Ομολογώ οτι πολλές φορες δυσκολεύομαι να καταλάβω τα μυνήματά σου και δυστυχώς αυτό συμβαίνει και τώρα.

Την τελευταία φορα που συνομιλήσαμε, αν θυμάμαι καλά, μπήκες (κάπως αυθαίρετα) σε μια συζήτηση για τους Ινδο-Ευρωπαίους του 2000 πΧ, και άρχισες να μας λές οτι ο Μεγαλέξανδρος έντυσε τις Ινδές σαν μέρος της πολιτιστικής του προσφοράς, καί άλλα διάφορα για τους Ίωνες!
Μετά τσατίστικες με κάποιον φίλο γιατί σου είπε οτι μια αίτηση προς το Υπουργείο Πολιτισμού ήταν βλακεία (ποτέ δεν κατάλαβα περί τίνους επρόκειτο) και στην συνέχεια με κατηγόρησες οτι είχα διπλή ταυτότητα με αυτόν τον φίλο!

Ενώ τώρα πια, είμαι σίγουρος οτι κατάλαβες το λάθος σου, δεν άκουσα ποτέ ούτε ένα τοσο δα "συγνώμη", αλλά δεν πειράζει, εμείς σε αγαπάμε το ίδιο, αν μη τι άλλο για την ωραία δουλειά που είχες κάνει για τον Διογένη.

Γνωρίζοντας λοιπόν κάτι από τις προτιμήσεις σου, θα μου επιτρέψεις να προσπαθήσω ξανά εκεί που απέτυχε ο αγαπητός ΠΛΑΤΩΝΑΣ, ποιος ξέρει, μπορεί να έχω καλύτερη επιτυχία, κυνικός γαρ...

Λοιπόν:

Φαντάζομαι οτι προτιμάς "Αμυγδάλου".
Ελπίζω με αυτήν την μικρή προσφορά, να κερδίσω τουλάχιστον κάποια εξήγηση του τελευταίου σου μυνήματος.

Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 19:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Αγαπητή Zezmperg,

Ομολογώ οτι πολλές φορες δυσκολεύομαι να καταλάβω τα μυνήματά σου και δυστυχώς αυτό συμβαίνει και τώρα.

Την τελευταία φορα που συνομιλήσαμε, αν θυμάμαι καλά, μπήκες (κάπως αυθαίρετα) σε μια συζήτηση για τους Ινδο-Ευρωπαίους του 2000 πΧ, και άρχισες να μας λές οτι ο Μεγαλέξανδρος έντυσε τις Ινδές σαν μέρος της πολιτιστικής του προσφοράς, καί άλλα διάφορα για τους Ίωνες!
Μετά τσατίστικες με κάποιον φίλο γιατί σου είπε οτι μια αίτηση προς το Υπουργείο Πολιτισμού ήταν βλακεία (ποτέ δεν κατάλαβα περί τίνους επρόκειτο) και στην συνέχεια με κατηγόρησες οτι είχα διπλή ταυτότητα με αυτόν τον φίλο!

Ενώ τώρα πια, είμαι σίγουρος οτι κατάλαβες το λάθος σου, δεν άκουσα ποτέ ούτε ένα τοσο δα "συγνώμη", αλλά δεν πειράζει, εμείς σε αγαπάμε το ίδιο, αν μη τι άλλο για την ωραία δουλειά που είχες κάνει για τον Διογένη.

Γνωρίζοντας λοιπόν κάτι από τις προτιμήσεις σου, θα μου επιτρέψεις να προσπαθήσω ξανά εκεί που απέτυχε ο αγαπητός ΠΛΑΤΩΝΑΣ, ποιος ξέρει, μπορεί να έχω καλύτερη επιτυχία, κυνικός γαρ...

Λοιπόν:

Φαντάζομαι οτι προτιμάς "Αμυγδάλου".
Ελπίζω με αυτήν την μικρή προσφορά, να κερδίσω τουλάχιστον κάποια εξήγηση του τελευταίου σου μυνήματος.

Κ.





Γειά σου καλέ μου Κυνικέ....
Σε ευχαριστώ για την σοκολατίτσα αλλά μου αρέσουν οι άσπρες...
Τώρα τι ακριβώς ήταν το τελευταίο μου μύνημα;
Κάποια φορά θα σου γράψω γιατί το έγραψα, τώρα όμως όχι!
Πάντως χάρηκα πολύ την απάντησή σου!
Να είσαι πάντα καλά.
Σε χαιρετώ Κυνικέ.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 20:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσπρη ε; Και εγώ που έλεγα οτι θα αρκούσε να ήταν ΙΟΝ!
Δεν πειράζει, τώρα που ξέρω, είμαι σίγουρος οτι θα επιτύχω την επόμενη φορά...

Να΄σαι καλά και εσύ zezmperg!!

ΜΦΧ

K.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 20:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Den Ulv, καλώς ηρθες στα forums του ESOTERICA!

Το πιο σχετικό forum με αυτό που ζητάς είναι το:

.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.

quote:
.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
Αρχαίοι Πολιτισμοί - Θρησκείες - Μυθολογίες - Συμβολολογία

Πάντα βέβαια, τα θέματα που ανοίγονται, θα πρέπει να αφορούν το θεματικό αντικείμενο του ESOTERICA:

(Σου αντιγράφω από το ESOTERICA.gr - Μήνυμα από τη συντακτική ομάδα - )
"Καλωσήλθατε στο ESOTERICA.gr, την Πύλη στον ελληνικό δικτυακό χώρο για τη Μεταφυσική έρευνα και την Εσωτερική αναζήτηση. Τα Μυστήρια του κόσμου που μας περιβάλλει και τα Μυστήρια του εσωτερικού μας κόσμου αποτελούν τα αντικείμενα μελέτης του ESOTERICA.gr."

Εύχομαι να σε καλύπτει , αλλά και το θέμα σου να καλύπτει τη δική μας θεματολογία...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Den Ulv
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 23:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Den Ulv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Den Ulv, καλώς ηρθες στα forums του ESOTERICA!

Το πιο σχετικό forum με αυτό που ζητάς είναι το:

.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.

quote:
.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
Αρχαίοι Πολιτισμοί - Θρησκείες - Μυθολογίες - Συμβολολογία

Πάντα βέβαια, τα θέματα που ανοίγονται, θα πρέπει να αφορούν το θεματικό αντικείμενο του ESOTERICA:

(Σου αντιγράφω από το ESOTERICA.gr - Μήνυμα από τη συντακτική ομάδα - )
"Καλωσήλθατε στο ESOTERICA.gr, την Πύλη στον ελληνικό δικτυακό χώρο για τη Μεταφυσική έρευνα και την Εσωτερική αναζήτηση. Τα Μυστήρια του κόσμου που μας περιβάλλει και τα Μυστήρια του εσωτερικού μας κόσμου αποτελούν τα αντικείμενα μελέτης του ESOTERICA.gr."

Εύχομαι να σε καλύπτει , αλλά και το θέμα σου να καλύπτει τη δική μας θεματολογία...


Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ευγενή σας υποδοχή.

Κατανοώ ότι ώς Moderator έχετε ώς βασικό σκοπό την εφαρμογή των Guidelines for Posting όπως αυτές άναπτύσσονται στο σχετικό κείμενο του Admin, και ώς έκ τούτου έχετε φυσικά δίκαιο στο ότι πιθανόν το ώς άνω αναφερόμενο θέμα περί της καταγωγής των Ελλήνων θα ξέφευγε απο τα στενά όρια τόυ καταγεγραμμένου σκοπού αυτού του φόρουμ.

Επιτρέψτε μου μόνον να παρατηρήσω ότι παρά του γεγονότος ότι αποτελώ νέο μέλος, τυγχάνει να έχει πέσει στην αντίληψη μου ότι αρκετές φορές θέματα που συζητούνται τείνουν να ξεφεύγουν απο τα ώς άνω αναφερόμενα σχετικά με τον σκοπό αυτού φόρουμ, και να πλησιάζουν τα όρια της Αρχαικής Ιστορικής Ερεύνης γεγονός το οποίο αποτελεί και τον μοναδικό λόγο για τον οποίο θεώρησα ότι ένα τέτοιο θέμα δεν θα φαινόταν ώς ετερόκλητο εδώ.

Σχετικά με την πρόταση μου, πέρί της εγκαθιδρύσεως ενός Ιστορικού Υποφόρουμ, θα σας παρακαλούσα να μην την απορρίψετε χωρίς να την επανεξετάσετε.
---------------------------------------------------------------------

quote:

>>>Κυνικός<<<
Για έναν άνθρωπο που δηλώνει "Λευκός Εθνικιστής" στο προφίλ του, και που γνωρίζει τα φόρουμ του Ιντερνετ, όπως εσύ, είναι κάπως περέργο να μην γνωρίζει το στορμφροντ, ΤΟ νούμερο 1 φόρουμ τςν Λευκών Εθνικιστών.

Δεν επιθυμούσα κατ' οιονδήποτε λόγο να εκθέσω την ιδεολογία μου σε αυτό το Φόρουμ, διότι δεν τυγχάνω προσυλιτιστής οποιοδήποτε τύπου και ούτε ήλθα εδώ με τον ώς άνω σκοπό κατά νού παρ'όλα ταύτα βλέπω ότι εξαναγκάζομαι και εξωθούμαι να το πράξω.

Επίσης, σε καμμία περίπτωση δεν επιθυμώ να εμπλακώ σε κανενός είδους φλογο-πολέμου με εσένα ούτε με οποιονδήποτε άλλον.

Επειδή μου κίνησες την περιέργεια, ρώτησα για το Στόρμφροντ και μου είπαν ότι είναι ένα Αμερικανικό φόρουμ το οποίο συγκεντρώνει ορισμένα άτομα με διανοητικό επίπεδο εφήβου, που δηλώνουν Νεο-Ναζί και κατ'επίφασιν Λευκοί Εθνικιστές.

Πρός πληροφόρησίν σου, ο Ευρωπαικός Λευκός Εθνικισμός διαφέρει καθέτως απο τον Αμερικανικό ψευδο-Εθνικισμό, στο γεγονός ότι εμείς οι Ευρωπαίοι Λευκοί Εθνικιστές είμαστε μετα βδελυγμίας κατά του Ναζισμού και του Νεοναζισμού.

Ενα ιδεολογικά συγγενές κινημα στην Ελλάδα με το Λευκό Εθνικισμό, είναιτο Εθνικό Μέτωπο του Μάκη Βορίδη.

Υπάρχουν και άλλα φόρουμ Ευρωπαίων Λευκών Εθνικιστών στο διαδύκτιο. Ομιλείς μήπως την Δανική, Νορβηγική, Σουηδική ή Ισλανδική? Εάν ναι, θα σου παραθέσω Σκανδιναυικά φόρουμ Λευκών Εθνικιστών στην περίπτωση που θα σε ενδιέφερε, πράγμα για το οποίο θα με συγχωρέσεις αλλά πολύ αμφιβάλλω.

Σε γενικές γραμμές, ο Λευκός Εθνικισμός είναι ένα κίνημα άμεσα συνυφασμένο με την αναγέννηση των αυτοχθώνων Θρησκειών των Λαών της Ευρώπης, και έχει ώς στόχο την διατήρηση της πολιτιστικής και φυλετικής ταυτότητας των Ευρωπαικών Λαών οι οποίοι βάλλονται ομού υπό του Καπιταλισμού και των συνεπειών αυτού (ήτοι ΜΗ Ευρωπαική μετανάστευση) και της Αμερικανικής Παγκοσμιοποίησης.

quote:

Πάσει περιπτώσει, βάσει της περιγραφής που δίνεις, η γνώμη μου είναι οτι το θέμα δεν θα άρμοζε στην θεματολογία του esoterica.gr, που αφορά κυρίως την εσωτερική & φιλοσοφική αναζήτηση, και όχι τόσο την απόδειξη φυλετικής υπεροχής.


Κάποιος θα μπορούσε με μεγάλη ευκολία παρακολουθώντας την απάντηση σου καθώς και το συγκεκριμένο θέμα με τις απαντήσεις των μελών σε αυτό, να οδηγηθεί στο συμπέρασμα ότι είσαι επιπόλαιος.

Σε καμμία περίπτωση δεν επεδίωξα να παρουσιάσω οποιοδήποτε θέμα το οποίο να προωθούσε την φυλετική υπεροχή οποιοδήποτε ανθρωπίνου υπο-είδους επί κάποιου άλλου, πολλώ δε μάλλον να αποδείξω την την υποτιθέμενη φυλετική υπεροχή των Ελλήνων επι των άλλων, διότι το παρόν θέμα είναι μάλλον αστείο όπως αστείοι και λυπηροί είναι όσοι την διατείνονται.

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις προσεκτικά τα όσα έγραψα στο ώς άνω νέο θέμα θα δείς ότι, το μόνο που έκανα ήταν να φέρω στην προσοχή των μελών αυτού του φόρουμ ένα θέμα το οποίο με απασχολούσε γιατί πίστευα και πιστεύω ότι οι χρήστες αυτού του φόρουμ έχουν την κατάρτιση να δώσουν μια σοβαρή γνώμη για αυτό.

Ποιο συγκεκριμένα, επεδίωξα να φέρω είς την προσοχή των μελών ορισμένες απόψεις Λαών για τον Ελληνικό Λαό τις οποίες έχω συναντήσει τόσο επί του Διαδικτύου, όσο και απο τα ταξίδια μου στον κόσμο.

Ακριβώς επειδή εθεώρησα ότι οι γνώμες των ανθρώπων όπως αυτές εκφράζονται στο διαδίκτυο ταυτίζονται με τις απόψεις που έχουν οι άνθρωποι εκτός διαδικτύου, γι'αυτό έθεσα το συγκεκριμένο θέμα πρός συζήτηση.

quote:

Πριν προχωρήσεις σε τετοιο θέμα, καλό θα ήταν να αναλογιστείς αν πράγματι έχει σχέση με το esoterica.

Είναι όντως ενδιαφέρον θέμα, αλλά δεν νομίζω η αγανάκτηση σου με τα ξένα φόρουμ να αποτελεί επαρκή λόγο για να ανοίξεις τοπικ εδώ.

Ίσως να βρείς πιο κατάλληλο χώρο, και πιο πολλούς αναγνώστες στα Εθνικιστικά Φόρουμ...


Tα εθνικιστικά φόρουμ όποια και να είναι αυτά που εννοείς, απο ότι έχω δεί τείνουν να περιέχουν αρκετούς (αν όχι όλους) τους κάτωθι τύπους ανθρώπων:

a. Πρακτορίσκους της εκάστοτε Ασφάλειας της κάθε χώρας.
b. Δεκαοκτάχρονους εφήβους.
c. Άτομα περιορισμένης παιδείας.
d. Άτομα που αντιμετωπίζουν ψυχολογικά προβλήματα.
e. Άτομα που αντιμετωπίζουν προσωπικά προβλήματα, που έχουν να κάνουν με μανιοκατάθλιψη παράλληλα με ή προκαλούμενη απο, την χρήση ουσιών.

Δεν είναι μέσα στις προθέσεις μου να συζητήσω με τέτοια άτομα.
---------------------------------------------------------------------

Ας ελπίσουμε ότι το παρόν θέμα θα εξελιχθεί κάπως καλύτερα απο εδώ και στο εξής.
---------------------------------------------------------------------

"We must secure the existence of our people and a future for White Children.
The beauty of the White Nordic woman must not perish from the earth"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 01:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε γενικές γραμμές, ο Λευκός Εθνικισμός είναι ένα κίνημα άμεσα συνυφασμένο με την αναγέννηση των αυτοχθώνων Θρησκειών των Λαών της Ευρώπης

Και αυτό, αγαπητέ Den Ulf, είναι το επίκεντρο του προβλήματος.

Όσες πολλές και ενδιαφέρουσες πτυχές μπορεί να έχει το θέμα, νομίζω οτι η πολιτική του χροιά το θέτει εκτός πλαισίου για το esoterica.

Παρ'όλα αυτά θα περιμένω την κρίση του admin, πριν προβώ σε άλλα σχόλια.

====

Στο μεταξύ, δοκίμασες το φόρουμ "Ελληνισμός";
Δεν μπορώ να πώ εδώ σε τι βαθμό πληρει τα στοιχεία που έδωσες στις περιγραφές a)-e), αλλά έχει μια αρκετά πλήσια θεματολογία.

Κ

Edited by - kynikos on 01/06/2004 02:50:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy