ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΠΡΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΑΣ & ΟΧΙ ΜΟΝΟ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 14:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θα λεγατε να κατεθετε μια επιτροπη του esoterica καποιες προτασεις στον κο Χαρδαβελλα για επομενο ρεπορταζ;

πιστευω οτι οι πλουσιες γνωσεις αρκετων μελων (ισως και με ντοκουμεντα) θα ανεβαζαν το site,club,λεσχη,οπως το εκλαμβανει ο καθενας, σε αλλες "σφαιρες"...

Χωρια που εχουμε και φωτογενεια


Think about it...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...

`18`anW
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 15:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους `18`anW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ειναι καθολου κακη ιδεα ....

Η ζωη ειναι ενα ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 18:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΚΗ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 19:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που πάτε ρε ...χωρίς τον φωτογενή Κέλσο?
Η τον old tiger που έχει εξαφανιστεί?
Χωρίς αυτούς θα φάμε πόρτα...
Ισως όμως βρεθεί κάποιος κακός λύκος για να μας εκπροσωπήσει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 19:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια παω εγω ρε, μη μασατε....
Θελω και 3 γυναικαρες μαζι μου , οχι γριες ομως...

Περιμενω συμμετοχες....(αρε Χαρδαβελλα τι σου μελλει να παθεις!)

Φιλικα....Κανενας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 19:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Τι θα λεγατε να κατεθετε μια επιτροπη του esoterica καποιες προτασεις στον κο Χαρδαβελλα για επομενο ρεπορταζ;

πιστευω οτι οι πλουσιες γνωσεις αρκετων μελων (ισως και με ντοκουμεντα) θα ανεβαζαν το site,club,λεσχη,οπως το εκλαμβανει ο καθενας, σε αλλες "σφαιρες"...

Χωρια που εχουμε και φωτογενεια


Think about it...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...



Ωραία αγνή και γλυκιά η πρόταση.....
Όμως κάποια άλλη τηλεοπτική στιγμή στο παρελθόν μας τα έκανε (ίσως το καράβι να είχε πολλούς καπεταναίους...που το μέλλον θα τους φανερώσει μπροστά σου...) θάλασσα!!!
Τώρα προσπαθούμε να μαζέψουμε τα ράκη μας.... Αλλά οι πειρατές της ψυχής μας....
Άσε στο μέλλον...στο μέλλον...
Το εύχομαι όταν και όποτε!
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 20:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σανένακ σου στέλνω φωτο μου


Για ευνόητους λόγους κρύβω το πρόσωπό μου...
Το βιογραφικό μου φαντάζομαι το έχεις ήδη διαβάσει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 20:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon=ακι, θα εβαζα και τη δικη μου φωτο αλλα θα σηκωσει ο server 123.935.357 Gb εικονα;

Ειμαι πολυ σωματωδης, γι αυτο...

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 21:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ δεν ντρέπομαι!!

Σανενακ, ελπιζω να περναω το τεστ!

Φιλάκια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 21:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε κοριτσια θα μας κ......... βραδιατικα...?
Θα παμε για δουλεια σε λιγο ρε γαμωτο....

golden_ ariadne ,Avallon περνατε χαλαρα!!!
Χαρδαβελλα τρεμε, ερχομαι ετοιμοπολεμος....
Αλλη μια χρειαζομαι κοριτσια.......


Φιλικα.....Κανενας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 22:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Τζουφια!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 02:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκουροχρωμες κοπελιες αποκλειονται...οχι δεν ειμαι ρατσιστης απλα τις φοβαμαι...
Συγνωμη πλατωνακο!
Αλλη μια..........

Φιλικα....Κανενας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 06:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
......Tsoyfia....Tzifos!!!


Κανένας…τι φοβάσαι τέκνο μου?


Πιθανες ερώτησεις…. στην εκπομπή.

Α. Πως καταλαβαίνεται κύριε Κανένας…. πως κάποιος η κάποια…είναι Τσουφιος?

Β. Μας δίνεται αν θέλετε την ακριβή ερμηνεία (σημασία) της λέξεως… Τσουφιος!

Γ. Κάποιος μας είπε πως το Εσωτερικά, είναι ένα μεγάλο Σχολείο, όχι μόνο για τις γνώσεις που αποκομίζεις….όσο για την ψύχωδιατριβή... μεταξύ των μέλλων.
Αληθεύει πως οταν χρησιμοποιουνται λέξεις….σαν Κατινα, Τρελή, Τσουφιος....δεν εχουν προσβλητικο χαρακτηρα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 08:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κανένας…τι φοβάσαι τέκνο μου?

Πατερ τις σκιαζομαι, νομιζω πως θα με δαγκωσουν.....ξερεις που....

quote:
Α. Πως καταλαβαίνεται κύριε Κανένας…. πως κάποιος η κάποια…είναι Τσουφιος?

Ωπα ρε κολιγα, αν ειναι να βγαλουμε στη φορα τα μυστικα του επαγγελματος, καταστραφηκαμε...

quote:
Β. Μας δίνεται αν θέλετε την ακριβή ερμηνεία (σημασία) της λέξεως… Τσουφιος!


Τζουφιος ειναι ο αδειος, ο επιφανεικος, αυτος που δεν εχει περιεχομενο,ουσια.


quote:
Γ. Κάποιος μας είπε πως το Εσωτερικά, είναι ένα μεγάλο Σχολείο, όχι μόνο για τις γνώσεις που αποκομίζεις….όσο για την ψύχωδιατριβή... μεταξύ των μέλλων.

Ποιος ηταν αυτος ο πονηριδης ? ε?

quote:
Αληθεύει πως οταν χρησιμοποιουνται λέξεις….σαν Κατινα, Τρελή, Τσουφιος....δεν εχουν προσβλητικο χαρακτηρα?

Οι λεξεις απο μονες τους δεν εχουν προσβλητικο χαρακτηρα, ο τροπος που τις χρησιμοποιεις ναι..

Τιποτα αλλο ?


Φιλικα....Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 11:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανένας,

Κολίγας, είναι αν δεν κάνω λάθος, διφορούμενη λέξη! Θα πει αυτός που μοιράζεται τα προϊόντα εξ ημίσειας με τον ιδιοκτήτη, (μα και φίλος)
Ως προς το φίλος αληθεύει, μα σε οτι άλλο, εκτός των πνευματικών που μοιράζομαι... με όλους σας, δεν υπαρχει τιποτα.
Αντίθετα….καθότι ελεύθερος επαγγελματίας, αν δούλευα περισσότερο….

Τώρα όμως μιας και γράφεις και εσύ στο εσωτερικά, μας θλίβεις για δυο λόγους!

Πρώτον, γιατί δεν λες και σε εμάς τον τρόπο που αναγνωρίζεις τους Τσουφιους, μιας και επαγγελματικά δεν κατάλαβα που σε ευνοεί κάτι τέτοιο! Και Παπάς η Δικαστής η και Δάσκαλος να είσαι, αν τα παραπάνω είναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ, δεν βλέπω το όφελος σου!

Εκτός και αν είσαι ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ…μα αυτοί διακρίνουν πανεύκολα, ποιοι δεν είναι ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ…και δεν έχουν μυστικά!

Τώρα αν φυσικά θέλεις Κανένας, πες μας τουλάχιστον ποιος είναι ο Επιφανειακός, ο Άδειος, και αυτός που δεν έχει ΟΥΣΙΑ, κατ άσε, τουλάχιστον να πούμε, ο κανένας μπορεί να μας λέει Τσουφιους, γιατί δεν είναι Επιφανειακός, Άδειος και έχει ΟΥΣΙΑ!

Για να σου φύγουν και οι Τελευταίες αμφιβολίες!

Δεν φοβάμαι να με δαγκώσει οτιδήποτε!
Αν πάλι με δαγκώσει…κάτι θα κάνω! Μα από εδώ… μέχρι να με δαγκώσει…λέγεται ανύπαρκτος Ψυχολογικός ΦΟΒΟΣ. κατι που προφανως...ΔΕΝ εχω!

Ο Πονηριδης που το λέει….είναι ο Σωκράτης! Στην διατριβή, και στη δράση του ΕΓΩ μαθαίνεις για ΑΥΤΟ…κατά συνέπεια... για τον εαυτό σου.
Για αυτό ήταν μια Ζωή στην Αγορά, και όχι πάνω από τα βιβλία! (Η Σημερινή Αγορά, μπορεί να είναι ένα Φόρουμ σαν το Εσωτερικα)

quote:
Οι λεξεις απο μονες τους δεν εχουν προσβλητικο χαρακτηρα, ο τροπος που τις χρησιμοποιεις ναι.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να μάθουμε, χωρίς να προσβάλουμε…ποιος είναι ο Επιφανειακός και ο Άδειος ΝΟΥΣ….

Ελπίζω να μας κάνεις την Τιμή!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 07/06/2004 11:19:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 13:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
golden ariadne...αυτό είναι αθέμιτος ανταγωνισμός...

Πλάτωνα αντί να προωθείς την τρίτη γυνή... γιατί δεν έρχεσαι εσύ?
Ετσι θα είμαστε 2 άντρες και 2 γυναίκες στην αντιπροσώπευση πολύ πιο ισότιμο δε νομίζεις?...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 15:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
golden ariadne...αυτό είναι αθέμιτος ανταγωνισμός...

Avallon σου υποσχομαι οτι θα σταθουμε ισοτιμα απεναντι στον μεγαλο κριτη.(τον master Χαρδαβελλα!) Θα βαλω και'γω ενα ρουχαλακι παραπανω, κατιτις βρε παιδι μου λιγο πιο "εσωτερικο"!

Ασε που εσυ εχεις ασους κρυμμενους!Κι αμα μου γυρισεις το κεφαλι και δω την Κλοντια Σιφερ σε καινουρια εκδοση?? Τι να κανω τοτε εγω η ερμη?? Που να κρυφτω??

Το βρηκα!! Θα κρυφτω πισω απ'τον mr.Palmo!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 17:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ετσι θα είμαστε 2 άντρες και 2 γυναίκες στην αντιπροσώπευση

2 Αντρακλες εννοεις!!!!!

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 19:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κολίγας, είναι αν δεν κάνω λάθος, διφορούμενη λέξη! Θα πει αυτός που μοιράζεται τα προϊόντα εξ ημίσειας με τον ιδιοκτήτη, (μα και φίλος)
Ως προς το φίλος αληθεύει, μα σε οτι άλλο, εκτός των πνευματικών που μοιράζομαι... με όλους σας, δεν υπαρχει τιποτα.
Αντίθετα….καθότι ελεύθερος επαγγελματίας, αν δούλευα περισσότερο….


Τσ τσ τσ τσ....Πολλα λογια βρε κολιγα, χωρις λογο...θα επρεπε να κρατησεις αυτο που σου αρεσει , προφανως το δευτερο(φίλος ).
Εκτος και ηθελες να μας δειξεις τι σημαινει η λεξη κολιγας, οποτε γιατι δε με εβαζες να σε ρωτησω να γινει και πιο εφετζιδικο...

quote:
Τώρα όμως μιας και γράφεις και εσύ στο εσωτερικά, μας θλίβεις για δυο λόγους!

Τωρα γιατι λες και ψεματακια. Κοβω το....κεφαλι μου οτι δε σας εθλιψα
ουτε για ενα δευτερολεπτο...Αλλα να μου πεις πρεπει να δειξει λιγακι στεναχωρο το θεμα. ΟΚ το δεχομαι..


quote:
Πρώτον, γιατί δεν λες και σε εμάς τον τρόπο που αναγνωρίζεις τους Τσουφιους, μιας και επαγγελματικά δεν κατάλαβα που σε ευνοεί κάτι τέτοιο! Και Παπάς η Δικαστής η και Δάσκαλος να είσαι, αν τα παραπάνω είναι ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ, δεν βλέπω το όφελος σου!

Εκτός και αν είσαι ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ…μα αυτοί διακρίνουν πανεύκολα, ποιοι δεν είναι ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ…και δεν έχουν μυστικά!


Παλι πολλα λογια...δεν σεβεσαι την επιλογη μου να μην πω τα μυστικα και την εκμεταλευεσαι για να αρχισεις παλι να ρητορευεις.
Φιλοσοφος παντως δεν ειμαι...
Α, απτο μπλα μπλα , ξεχασες να μου πεις το δευτερο λογο που σε θλιβω.

quote:
Τώρα αν φυσικά θέλεις Κανένας, πες μας τουλάχιστον ποιος είναι ο Επιφανειακός, ο Άδειος, και αυτός που δεν έχει ΟΥΣΙΑ, κατ άσε, τουλάχιστον να πούμε, ο κανένας μπορεί να μας λέει Τσουφιους, γιατί δεν είναι Επιφανειακός, Άδειος και έχει ΟΥΣΙΑ!



Επιφανεικος, Αδειος ειναι ο Τζουφιος και οχι ο Τσουφιος. Τα παμε και πιο πανω αυτα, παλι τα ιδια θα λεμε...

quote:
Για να σου φύγουν και οι Τελευταίες αμφιβολίες

Αμφιβολιες δεν εχω, μια απορια μου δημιουργηθηκε μολις τωρα.Στο
¨Τελευταιες¨ γιατι το Τ μεγαλο?

quote:
Δεν φοβάμαι να με δαγκώσει οτιδήποτε!
Αν πάλι με δαγκώσει…κάτι θα κάνω! Μα από εδώ… μέχρι να με δαγκώσει…λέγεται ανύπαρκτος Ψυχολογικός ΦΟΒΟΣ. κατι που προφανως...ΔΕΝ εχω!



Μα σου ειπα εγω οτι εσυ φοβασαι κατι τετοιο?
Χερομαι που δεν το εχεις και εσυ κολιγα μου..
Οσο για μενα , ε , τι να κανουμε , κανεις δεν ειναι τελειος.

quote:
Ο Πονηριδης που το λέει….είναι ο Σωκράτης! Στην διατριβή, και στη δράση του ΕΓΩ μαθαίνεις για ΑΥΤΟ…κατά συνέπεια... για τον εαυτό σου.
Για αυτό ήταν μια Ζωή στην Αγορά, και όχι πάνω από τα βιβλία! (Η Σημερινή Αγορά, μπορεί να είναι ένα Φόρουμ σαν το Εσωτερικα)



Μπορει...Μπορει και οχι...

quote:
Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να μάθουμε, χωρίς να προσβάλουμε…ποιος είναι ο Επιφανειακός και ο Άδειος ΝΟΥΣ….

Δεν προσβαλουμε κανεναν κολιγα...μια διαπιστωση καναμε...
Τωρα...Οποιος εχει τη μυγα ....να μου τη φερει πισω, γιατι ειναι δικη μου...


Avallon

quote:
Πλάτωνα αντί να προωθείς την τρίτη γυνή... γιατί δεν έρχεσαι εσύ?
Ετσι θα είμαστε 2 άντρες και 2 γυναίκες στην αντιπροσώπευση πολύ πιο ισότιμο δε νομίζεις?...

Τσ τσ τσ. Avallon δουλευω παντα μονος.
Αλλη μια γυναικα θελω...Πλατωνας? Τσ τσ τσ τσ...

Φιλικα......Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 20:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μας , κολίγο… κανένα!

Κάθε φορα που θα λες σε κάποιο Τσουφιο η Τσουφιο, να θυμάσαι πως είναι ο Δεύτερος λόγος που μας θλίβει!….

Νομίζω πως στην εκπομπή θα χρειασθείς πράγματι μια τρίτη κοπέλα, έτσι δεν θα κάνουν και πολλές πολλές ερωτήσεις!

Μιας και δεν σου αρέσουν λοιπόν τα μελαχρινακια, ούτε και ο Πλάτωνας… που πρότεινε η Αβαλλον... σας εύχομαι καλή τύχη.

Άραγε Αβαλλον, να υπάρχει στο εσωτερικά κάποιος να μας πει…. ποιος είναι τέλος πάντων ένας βαθύς, μη επιφανειακός, με Ουσία…. Άνθρωπος?

Ο Φιλόσοφος, το βρίσκει εύκολα…. συνήθως όταν ρωτάει τους άλλους…..ρωτάει τον εαυτό του!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2004, 22:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άραγε Αβαλλον, να υπάρχει στο εσωτερικά κάποιος να μας πει…. ποιος είναι τέλος πάντων ένας βαθύς, μη επιφανειακός, με Ουσία…. Άνθρωπος?

No comments!
Next question please...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 10:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κάθε φορα που θα λες σε κάποιο Τσουφιο η Τσουφιο, να θυμάσαι πως είναι ο Δεύτερος λόγος που μας θλίβει

Με ειδες ρε αγορινα να λεω σε καποιον προσωπικα οτι ειναι τζουφιος.
Κοψε τις λαλακιες γιατι μου φαινετε σε τρωει ο πισινουλης σου ....


quote:
Νομίζω πως στην εκπομπή θα χρειασθείς πράγματι μια τρίτη κοπέλα, έτσι δεν θα κάνουν και πολλές πολλές ερωτήσεις!



Καλα ενταξει, τιποτα αλλο?

quote:
Μιας και δεν σου αρέσουν λοιπόν τα μελαχρινακια, ούτε και ο Πλάτωνας… που πρότεινε η Αβαλλον... σας εύχομαι καλή τύχη.



Να σαι καλα , και στα δικα σου. Αντε γεια.


Κανενας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 11:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με ειδες ρε αγορινα να λεω σε καποιον προσωπικα οτι ειναι τζουφιος.
Κοψε τις λαλακιες γιατι μου φαινετε σε τρωει ο πισινουλης σου ....

Μα πιο πάνω δεν έγραψες…

quote:
Οι λεξεις απο μονες τους δεν εχουν προσβλητικο χαρακτηρα, ο τροπος που τις χρησιμοποιεις ναι..

Δηλαδή όταν λες πως μερικούς τους τρώει ο πισινουλης...αν ΑΥΤΟ δεν είναι προσβλητικό .... να το θεωρήσουμε απειλητικό?

Να σαι καλά...και με τρώει ο πισινουλης... στο ίδιο κείμενο...είναι αντιφατικά...

Μα,
Να είσαι καλά…Κανένας!
χωρίς υπαινιγμούς,....έχει ΕΥΧΗ, ΝΟΗΣΗ, και ΟΥΣΙΑ!

Ελπίζω στην κατανόηση σου…Kανένας, μιας και καλοκαίρι έρχεται….και έχω σκοπό να βρέξω μόνο (τον πισινουλη μου )… στη θάλασσα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2004, 16:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σανενακ ,ασχετο, ακους sport fm?

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 02:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή όταν λες πως μερικούς τους τρώει ο πισινουλης...αν ΑΥΤΟ δεν είναι προσβλητικό .... να το θεωρήσουμε απειλητικό?



Δεν το ειπα σε μερικους, σε σενα το ειπα.Διαβαζε καλυτερα.
Συνηθως τα πραγματα κολιγα ειναι πιο απλα...
Μην τα κανεις δυσκολα.Την φαγουρα γιατι την αποκλειεις;
Αν σε τρωει ξυστο, μην ντρεπεσαι, παιρναει γρηγορα.
ΑΛΛΑ μην περιμενεις τους αλλους να σε ξυσουνε.
Αν δεν σε τρωει πες δε με τρωει.

quote:
Να σαι καλά...και με τρώει ο πισινουλης... στο ίδιο κείμενο...είναι αντιφατικά...



Δεν ειναι καθολου.Το ενα ειναι μια ευχη που την εννοω και το αλλο μια απορια για μια πιθανη φαγουρα που πιθανον εχεις....

quote:
Ελπίζω στην κατανόηση σου…Kανένας, μιας και καλοκαίρι έρχεται….και έχω σκοπό να βρέξω μόνο (τον πισινουλη μου )… στη θάλασσα!



Εγω παντως οταν εχω φαγουρα ξυνομαι δεν βρεχομαι...
Κατανοηση για πιο πραγματακι;

madmax

quote:
Σανενακ ,ασχετο, ακους sport fm?

Οχι κολιγα μου, ειναι καλος;


Κανενας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 04:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μυαλό "ξουράφι" και άκρως ετοιμόλογος ο Σανενακ!

Αδιαμφισβήτητα, καλά προσόντα για έναν άνθρωπο!

Να ακούγαμε και την άποψή του περί της Εσωτερικής Πορείας, της Μεταφυσικής Αναζήτησης και κυρίως το ΓΙΑΤΙ βρίσκεται στην, ας πούμε, "παρέα μας"...

Καλό το δόλωμα, καλό τ'αγκίστρι, καλό και το καλάμι...
Όμως "ο ψαράς από απέναντι" σίγουρα θέλει να δει και το χέρι που τα καθοδηγεί.

Δεν αρέσκεται στους "θρύλους". Θέλει να ξέρει ποιος είναι ο Αντ-αγωνιστής ή ο Συν-αθλητής!

Και σίγουρα δεν θέλει να βλέπει τα πράγματα ούτε απλοϊκά, ούτε περίπλοκα. Απλώς, όπως είναι.

Καθετί διαφορετικό, κρίνεται αναπόφευκτα ως "εχθροπραξία"...

Δυστυχώς,
"έτσι είναι η ρημάδα η ζωή!"


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 06:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μυαλό "ξουράφι" και άκρως ετοιμόλος ο Σανενακ!

Σ ευχαριστω κολιγα μου για τα καλα σου λογια.
Και εσυ ¨τσακαλος ¨εισαι.

quote:
Αδιαμφισβήτητα, καλά προσόντα για έναν άνθρωπο!



Βεβαιος!

quote:
Να ακούγαμε και την άποψή του περί της Εσωτερικής Πορείας, της Μεταφυσικής Αναζήτησης και κυρίως το ΓΙΑΤΙ βρίσκεται στην, ας πούμε, "παρέα μας"...



Για να περναω ευχαριστα την ωρα μου, κανετε βλεπεις καλη ¨παρεουλα΄.

quote:
Καλό το δόλωμα, καλό τ'αγκίστρι, καλό και το καλάμι...
Όμως "ο ψαράς από απέναντι" σίγουρα θέλει να δει και το χέρι που τα καθοδηγεί.



Αν δεν μπορεις να το δεις ψαρα μου δεν σου φταιω εγω...

quote:
Δεν αρέσκεται στους "θρύλους". Θέλει να ξέρει ποιος είναι ο Αντ-αγωνιστής ή ο Συν-αθλητής!


Σε χαλαει το ξενυχτι αρχηγε μου...Τσ τσ τσ...
Δεν νομιζω πως τρεχω σε καποιον ¨μαραθωνιο¨, αν εσυ τρεχεις να σου πω καλη επιτυχια, και ....πηγαινε για υπνο.....εχεις αγωνα αυριο....

quote:
Και σίγουρα δεν θέλει να βλέπει τα πράγματα ούτε απλοϊκά, ούτε περίπλοκα. Απλώς, όπως είναι.

Καθετί διαφορετικό, κρίνεται αναπόφευκτα ως "εχθροπραξία"...

Δυστυχώς,
"έτσι είναι η ρημάδα η ζωή!"


Φιλοσοφια δικη σου κολιγα μου, καλη μου ακουγεται, για σενα...
Το τραδουδακι γιατι δε το τελειωσες;;;

¨και πως να την αλλαξεις;;¨

Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 14:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σανενακ:
"Για να περναω ευχαριστα την ωρα μου, κανετε βλεπεις καλη ¨παρεουλα΄."

Αν και δεν το βρίσκω από τους "καταλληλότερους" λόγους για να συμμετέχει κάποιος στις Συζητήσεις μας... δεν μπορεί να γίνει και διαφορετικά. Όπως σου είπα και αλλού, καθόσον σέβεσαι τους γραπτούς - και άγραφους - κανόνες των Forums, δεν υπάρχει λόγος να σε "αποχωριστούμε".
Μου άρεσε το "παρεούλα" αλλά από πλευράς μου θα πρέπει να σου πω ότι δεν αποτελεί καθόλου μία από τις βασικές σκοπιμότητες των Forums.

"Αν δεν μπορεις να το δεις ψαρα μου δεν σου φταιω εγω...


Σε χαλαει το ξενυχτι αρχηγε μου...Τσ τσ τσ...
Δεν νομιζω πως τρεχω σε καποιον ¨μαραθωνιο¨, αν εσυ τρεχεις να σου πω καλη επιτυχια, και ....πηγαινε για υπνο.....εχεις αγωνα αυριο....
"

Μην είσαι καθόλου σίγουρος ότι κάποιος που μιλάει σε τρίτο πρόσωπο, αναφέρεται οπωσδήποτε στον εαυτό του.

Παρολαυτά, το ξενύχτι δεν με "χαλάει" καθόλου. Ανήκω στα νυκτόβια όντα! Και μάλιστα χαμηλού μεταβολισμού. Αποφεύγω το τρέξιμο...

"Το τραδουδακι γιατι δε το τελειωσες;;;"

Μα δεν ήθελα να πω κάποιο τραγουδάκι...

Άλλωστε οι σωστοί στίχοι είναι:
"Έτσι ειν'η ζωή
και πως να την αλλάξεις;"

Εγώ απλά κατέθεσα το πρώτο σκέλος ενός δικού μου συμπεράσματος...

Περί άλλων πιθανών σκελών, του ίδιου συμπεράσματος, δεν θα ήθελα να αναφερθώ αυτή τη στιγμή.
Άλλωστε, δεν βρίσκω κατάλληλες τις συνθήκες και ούτε τις διαθέσεις μου, για περαιτέρω "κουβεντούλα".

Καλή συνέχεια λοιπόν!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανενακ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uruguay
184 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 07:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανενακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλή συνέχεια λοιπόν!


Επισης προεδρε μου! Στις χαρες σου!
Αν χρειαστεις κατι αλλο , εδω τριγυρω θα ειμαι..
Τα ξαναλεμε...

Κανενας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1399536
Maintained by Digital Alchemy