ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μια διαφορετική άποψη για το 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 01:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο έχων νούν, ψηφισάτω τον αριθμό του Θηρίου. Αριθμός γάρ ανθρώπου και ο αριθμός αυτού, χξς". (Αποκάλυψη)

Μία μόνο πρόταση απο ένα αρρωστημένο βιβλίο γιαχβικής παράνοιας και διαστροφής, στάθηκε ικανή για να δημιουργήσει το απόλυτο σκηνικό τρόμου γύρω απο τον εντελώς παρεξηγημένο, αλλά και ιερό αριθμό 666.
Κατά τον Πυθαγόρα, ο αριθμός 6 είναι ο αριθμός της ψυχής.
Κατά τον κορυφαίο καθηγητή μαθηματικό Λευτέρη Αργυρόπουλο, ο αριθμός 6 είναι το εμβαδόν του ζωογονικού τριγώνου, το οποίο αποτελεί την ουσία της εξελίξεως της ψυχής διότι καταλαμβάνει ολόκληρη την επιφάνεια του.
Η ισχυροποίηση του αριθμού 6, αριθμού της ψυχής, διά του πολλαπλασιασμού με τον εαυτό του, δηλαδή 6 Χ 6 = 36, καθιστά την ουσία του αριθμού 36 ικανή να εκπροσωπήσει το πρώτο Γαλαξιακό αριθμητικό κύτταρο διά των 36 δεκανών του Ζωδιακού κύκλου, αντικατοπτρισμού των Αστερισμών. Συνεπώς ο αριθμός 36 είναι ο ενδιάμεσος χώρος, ο μεταξύ της ασάρκου καταστάσεως της ψυχής στην αρχική της υπόσταση του 6 και της τελικής κατάστασης της ώς 6 Χ 6 Χ 6 της τελειότητας του Ψυχογονικού κύβου.
Το γράμμα C έχει την αριθμητική τιμή 18 (6+6+6). Όμως απο τη χημεία γνωρίζουμε οτι ο άνθρακας (carbon) συμβολίζεται με το ίδιο γράμμα, δηλ. το C. Αυτός ο συμβολισμός δεν είναι τυχαίος διότι η μοριακή δομή του άνθρακα (C) χαρακτηρίζεται απο 6 πρωτόνια, 6 νετρόνια και 6 ηλεκτρόνια.
Η εκπληκτική Αλτάνη, στο βιβλίο της Άρρητοι Λόγοι γράφει τα εξής : Το τετράγωνο του 6 είναι 36. Ο αριθμός 36 είναι ο ενδιάμεσος χώρος αυτός που συνδέει και ενοποιεί το 6 στην πρώτη δύναμη, δηλαδή την Ψυχή.
Οι Πυθαγόρειοι λάμβαναν ιδιαιτέρως υπόψιν τον αριθμό 216 διότι μέσω αυτού, επικοινωνούσαν με τον Ψυχογονικό κύβο. Γιατί το 216 ; Διότι,
6 Χ 6 Χ 6 = 216.
Ο αριθμός 6 συνδέεται με την ανακάλυψη του Πυθαγόρειου θεωρήματος, του "ζωογονικού τριγώνου" διά του οποίου διατυπώθηκε το θεώρημα "το τετράγωνο της υποτείνουσας ισούται με το άθροισμα των τετραγώνων των δύο άλλων πλευρών".
Τον αριθμό 216, ο Πυθαγόρας ονόμαζε "ψυχογονικό κύβο" και τον συσχέτιζε με τον ελάχιστο αριθμό των ημερών που χρειάζεται να γεννηθεί ένας άνθρωπος, δηλαδή 7Χ30 ημέρες = 210 + 6 = 216. Το 6 προστίθεται, διότι δηλώνει τις απαραίτητες ημέρες για να αρχίσει η κυοφορία του εμβρύου. Η εμψύχωση συνεπώς, πραγματοποιήται στον κύβο του αριθμού 6.
Το 666 είναι η διάμετρος ενός κύκλου του οποίου η περιφέρεια είναι 2093, αλλά το 2093 είναι η διαγώνιος ενός τετραγώνου του οποίου οι πλευρές είναι 1480, ο αριθμός της ελληνικής λέξης ΧΡΙΣΤΟΣ.

Ο αριθμός 666 συνδέεται άμεσα με τον γίγαντα Ελληνισμό, τον φόβο και τον τρόμο των Χριστιανών, για αυτό και τον ονόμασαν Σατανά, δηλαδή "εχθρός". Διότι ο Σατανάς των Χριστιανών, δεν είναι άλλος απο την Ελλάδα και τον Ελληνικό Πολιτισμό.
Ο αριθμός 666 είναι ο λεξάριθμος του ονόματος του προπάτορα της ελληνικής φυλής. Το όνομα του, ΙΑΠΕΤΟΣ. Με τον αριθμό αυτό συνδέεται και η Δήμητρα με την Περσεφόνη :
ΔΗΜΗΤΗΡ + ΚΟΡΗ = 666

Επίσης :
Η ΙΔΕΑ ΕΛΛΗΝ ΕΣΤΙ = 666
ΕΛΛΗΝΟΠΡΕΠΗΣ = 666
ΑΕΙ ΕΚΛΕΚΤΟΣ = 666
ΑΓΑΘΟΔΟΤΗΣ = 666

Βέβαια, κάποιος που είναι ΕΛΛΗΝΟΠΡΕΠΗΣ και ΑΓΑΘΟΔΟΤΗΣ, για τους Χριστιανούς είναι ο ίδιος ο Σατανάς εφόσον :
ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666

ΕΛΛΑΣ = 266
ΕΞΑΣ = 266

Αλλά 666 είναι και ο λεξάριθμος του Σείριου-Απόλλωνα : Ο ΣΕΙΡΙΟΣ Α'=666
Απόλλωνας. Αυτός που οι Χριστιανοί του πρόσθεσαν ένα ακόμα "υ" για να γίνει ο δικός τους Απολλύων. Αυτός που φέρει το Φώς, ο Εωσφόρος, όνομα που βεβηλώθηκε όταν αποδόθηκε στον "άρχοντα του σκότους".

Επίσης, σύμφωνα με τον καθηγητή Αργυρόπουλο, ο λεξάριθμος της λέξεως ΕΛΛΗΝ είναι ο αριθμός 123 ο οποίος αποτελείται απο τους τρείς πρώτους διαδοχικούς ακέραιους 1,2 και 3 οι οποίοι είναι και διαιρέτες του πρώτου τέλειου αριθμού, δηλαδή του 6.
Ας θυμηθούμε όμως και το "τρίς έξ" (666) του Αισχύλου. Στην αρχαία Ελλάδα, το παιχνίδι των κύβων παιζόταν με τρείς κύβους. Η μεγαλύτερη επιτυχία ήταν να φέρει ο παίχτης τρείς εξάρες. Έτσι, η φράση "τρίς έξ" έγινε παροιμία που λεγόταν σε περίπτωση μεγάλης επιτυχίας.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, τίποτα το "διαβολικό" δεν υπάρχει γύρω απο τον αριθμό 666. Νομίζω πως αδίκως ανυσηχούν κάποιοι...

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑ

BARLOG_DRAGON
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 12:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BARLOG_DRAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ 666 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ???Η ΜΥΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2004, 17:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΤΑΒΕΛΗ666 ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΣΑΤΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΜΠΑΡΛΟΓΚ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΗΔΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΒΡΑΪΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.

Ο ΑΝΑΠΟΔΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ 666 ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ (ΦΑΙΔΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΛΤΑΡΙΣΜΕΝΟΙ) ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ.

Ο ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΪΟΝ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ "ΠΑΡΟΥΣΙΑ" ΣΑΝ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΠΑΝΘΕΟΝ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΒΡΑΪΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ.

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΣΜΟΣ.

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΘΕΟΝ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΟΠΩΣ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΙΚΟΥ ΚΑΚΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ.

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΣΕΘ -Ο ΚΑΚΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΟΣΙΡΙ- ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ. ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΝΑΟΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟΙ Σ'ΑΥΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΙΚΟΥ ΠΑΖΛ.

ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΒΟΛΟΦΟΒΙΑ ΤΩΝ ΠΙΟ ΑΓΝΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΓΕΝΝΑΕΙ ΤΑ "ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ" ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ Ή ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΖΟΥΝ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ, ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2004, 00:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.
Γειά σου gretel. Η απάντηση σου αγαπητέ, στον Balrog Dragon, με κάλυψε πλήρως.Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω επ'αυτού. Να'σαι καλά.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 14:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Χαίρε αδερφέ Ntavelis666.


Mατθαίος :Κεφ. δ', εδάφ.1
Τότε ο Ιησούς εφέρθη υπό του Πνεύματος εις την έρημον, δια να πειρασθή υπό του διαβόλου.

Ματθαίος : Κεφ.ι', εδαφ. 1
Και προσκαλέσας τους δώδεκα μαθητάς αυτού, έδωκεν εις αυτούς εξουσίαν πνευμάτων ακαθάρτων, ώστε να εκβάλλωσιν αυτά, και να θεραπεύωσι πάσα νόσον και πάσαν ασθένεια.

Λουκάς: κεφ.δ΄, εδαφ.2
πειραζόμενος υπό του διαβόλου ημέρας τεσσαράκοντα.

Λίγα εδάφια από την Αγ.Γραφή (ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ), μια και θα αναλύσουμε το φαινόμενο του 666 επί της φιλοσοφικής και θρησκευτικής του σημερινής θέσης!
Καλοί μου φίλοι, έχω πει και άλλη φορά, πως το βιβλίο της ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ δεν μπορεί αλλά και δεν είναι το βιβλίο (προφητεία). Μάλιστα θα προδίδει πάντα εκείνον που θα προσπαθεί να ερμηνεύσει τις όποιες προφητείες...
Ούτε και η επίσημη Θρησκεία της Ορθόδοξου ή του Καθολικισμού επιχείρισαν ποτέ να ερμηνεύσουν η να αποσυμβολίσουν εδάφια του βιβλίου της ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ.
Εμείς λοιπόν γιατί θα πρέπει το (χξστ') μέσα από το βιβλίο της ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ να το ερμηνεύσουμε σαν (666), επειδή έτσι το θέλησαν ληθουριανές αιρέσεις του Χριστιανισμού;
Ναι υπάρχει ακόμα μία ομάδα ανθρώπων (ίσως μόνο στη Δύση) που ονομάζοντε Σατανιστές. Δεν νομίζω πως θα εξυπηρετούσε να λέγαμε ότι γεννήθηκε από πρώην χριστιανούς ή γόνους χριστιανικούς, ώστε έτσι, για αντιπερισπασμό στο αιρετικό πιστεύω του γονέα τους...
Μα γνωστά επίσης είναι όσα στο φιλοσοφικό κομμάτι μας παρουσιάζει ο καλός μας Ntavelis666 όπου και τα δέχομαι δίχως κρίση.

Τώρα για το θρησκεφτικό σκέλος;
Σαν Χριστιανή Ορθόδοξη που έχω διαβάσει και εντρυφήσει στον Ορ.Χρ. τα εδάφια που σας προσκόμισα ήταν και τα πιο αντιπροσωπευτικά για εμάς τους ορθοδόξους.

Ετούτη είναι η πολύ ταπεινή και προσωπική μου γνώμη για το 666.
Χαιρε αδερφέ Ntavelis666.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2004, 02:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ.ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΠΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΟ ΥΨΗΣΤΗΣ ΜΕΝ ΣΥΓΚΑΛΥΜΕΝΗΣ ΔΕ ΣΥΜΒΟΛΥΚΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ.ΦΙΛΕ ΝΤΑΒΕΛΗ ΘΕΩΡΗΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟΣΟ ΑΞΙΟ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΩΣ ΠΑΡΑΝΗΑ;ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΕΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΜΕ ΒΑΙΒΕΟΤΗΤΑ,ΝΑ ΕΧΩ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΑΠΟΨΗ.ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΗΣΤΟΥΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΩΣ ΚΩΔΙΚΑΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΡΙΖΙΚΑ.ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΙΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΕΧΘΕΙ Η ΜΥΗΣΗ

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2004, 20:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ NTAVELIS666
ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ Ε;
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΣΤΗΝ ΤΙΑΡΑ ΤΟΥ Ο ΠΑΠΑΣ, ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΟ;
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΑΛΗΜΕΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΣΥΜΒΟΛΙΚΩΝ ΕΝΝΟΙΩΝ. ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΠΝΟΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ. ΟΥΤΕ ΤΟΣΟ ΣΥΓΚΑΛΗΜΕΝΑ ΠΙΑ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ. ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ, ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2000 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. ΝΑΙ, ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ, ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΟ. ΤΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΜΕ.
ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ" ΒΙΒΛΙΟ ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΩΣ ...ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΠΟΙΩΝ (!) ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΙΑΣ ΑΔΙΚΗΣ ΣΦΑΓΗΣ. ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ... ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΙΑΣ ΘΡΑΣΥΤΑΤΗΣ ΚΛΟΠΗΣ. ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΙΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ, ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΡΕΒΛΕΨΑΝ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ... ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΟ.
ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ...ΒΙΒΛΙΟ, ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟ... ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ, ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ... ΧΡΗΣΙΜΟ.
Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΧΜ! ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΤΙ ΤΟ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΛΟΙΠΟΝ;
ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ, ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΛΙΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ. ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΓΝΟΩ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ... ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 12564875452135481254587542125577888.... ΓΙΑ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ... Ε! ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΝ. ΣΥΜΒΟΛΑ ΖΗΤΟΥΝ ΟΛΟΙ. ΣΥΜΒΟΛΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΑΡΚΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΩΡΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΓΝΩΣΗ; ΝΑΔΑ!
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 666; ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ. ΑΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΑ "ΣΚΙΑΧΤΡΑ"!


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 23:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα σας.
Γειά σου AΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ. Συγχώρα με φίλτατε, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν υπάρχει τίποτα, το θεϊκό, τίποτα το συμβολικό, τίποτα το κωδικοποιημένο μέσα σε αυτήν. Νομίζω οτι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Το "ζουμί" της υπόθεσης είναι οτι τελικώς οι μόνοι που θα σωθούν σε ολόκληρο τον πλανήτη, είναι μοναχά 144.000 Εβραίοι και όλοι οι άλλοι λαοί, θα πάνε με κλωτσιές στη λίμνη του πυρός. Άρα, άδικα ασπάστηκε η μισή ανθρωπότητα το Χριστιανισμό, εφόσον στην ουσία, η ίδια τους η θρησκεία τους, τους έχει καταδικάσει. Αν νομίζεις οτι όλα αυτά είναι του κεφαλιού μου, να τι επιφυλάσσει ο Παντοκράτωρ και Ελεήμων Γιαχβέ για τη Σιών και τι για την ανθρωπότητα :

" ΕΘΝΗ ΠΟΛΛΑ ΣΥΝΗΧΘΗΣΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΛΕΓΟΝΤΑ, ΑΣ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ Ο ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΗΝ ΣΙΩΝ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΣΑΝ ΤΑ ΔΕΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΑΛΩΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΩΝΙΣΩ. ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΑΛΩΝΙΖΕ ΘΥΓΑΤΗΡ ΣΙΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΔΥΝΑΤΗ ΣΑΝ ΤΑΥΡΟ ΜΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΕΣ ΟΠΛΕΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΚΑΙ Ν΄ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΛΑΦΥΡΑ (και λαφυραγωγός ο Θεός του Σύμπαντος;) ΑΥΤΩΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ".

(Μιχαίας Δ', 11-16)

Αυτό είναι το απειροελάχιστο δείγμα του πόσο τελικά μας αγαπάει αυτός ο καλοκάγαθος παπούλης με τη μακριά γενειάδα.
Για ποιό 666 μιλάμε και για ποιόν Διάβολο ; Είναι ο μόνος που δεν φταίει σε τίποτα ο δύστυχος. Εδώ βλέπουμε όλη την κακία και την μοχθηρία (που λογικά αρμόζει σε ένα "Διάβολο) να κυριαρχεί πάνω στον υποτιθέμενο "συμπαντικό" θεό. Και είπαμε οτι αυτό δεν είναι παρά ένα δείγμα.

Αυτά πρός το παρόν
Σας χαιρετώ.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 14:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Ο έχων νούν, ψηφισάτω τον αριθμό του Θηρίου. Αριθμός γάρ ανθρώπου και ο αριθμός αυτού, χξς". (Αποκάλυψη)
Μία μόνο πρόταση απο ένα αρρωστημένο βιβλίο γιαχβικής παράνοιας και διαστροφής, στάθηκε ικανή για να δημιουργήσει το απόλυτο σκηνικό τρόμου γύρω απο τον εντελώς παρεξηγημένο, αλλά και ιερό αριθμό 666.


Η γιαχβική παράνοια διαστροφή εσκότωσε αυτόν που έγραψε το βιβλίο αυτό.
Εσταύρωσε τον ιδρυτή της εκκλησίας μας.
Θανάσιμος εχθρός των Εβραίων είναι ο Χριστιανισμός και κυρίως η ορθοδοξία.
Η συμφωνία Σημίτη για την εξάλειψη του θρησκεύματος από τις ταυτότητες τα λέει όλα.

Μήπως όμως τα έχεις μπερδέψει λίγο;
Που είδες γραμμένο ότι το 666 είναι διαβολικός αριθμός για την χριστιανική πίστη;
Λέει η Καινή Διαθήκη κάτι τέτοιο;
Την έχεις διαβάσει καθόλου ή διαβάζεις μόνο την ιστορικό βιβλίο των Εβραίων που λέγεται Παλαιά Διαθήκη;
Η αποκάλυψη λοιπόν του Ιωάννη λέει με λίγα λόγια ότι κάποτε θα αναφανεί ένας μελλοντικός πλανητάρχης που θα εξουσιάσει τον κόσμο για κάποιο χρονικό διάστημα, θα έχει μεγάλη ισχύ και θα είναι όργανο του διεθνούς Σιωνισμού.
Η εξουσία του προφανώς δεν θα πράξει δίκαιο οπότε θα πρέπει να προστατευτούμε.
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να τον αναγνωρίσουμε από την πρώτη στιγμή ώστε να μη δεσμευτούμε απέναντι του και γίνει η εξουσία του ακόμα μεγαλύτερη.
Το θέμα βέβαια είναι ότι ο λαός κοιμάται και δεν ξέρει να ψηφίσει σωστά ή ψηφίζει σύμφωνα με το προσωπικό του συμφέρον που νομίζει ότι είναι, αλλά είναι πάντα λανθασμένο – κυρίως από τα κατώτερα λαϊκά στρώματα που εξαπατώνται εύκολα από τις υποσχέσεις των πολιτικών.
Με λίγα λόγια ούτε το στενό ιδιοτελές μας συμφέρον δεν ξέρουμε να διεκδικήσουμε.
Για να μας ξεστραβώσει λοιπόν ο Θεός και να μας πει ποιόν ΔΕΝ θα ψηφίσουμε μας έδωσε ένα ¨σημάδι¨.
Αυτό το ¨σημάδι¨ μας λέει ότι ο λεξάριθμος του ονόματος του υποψηφίου πλανητάρχη θα είναι 666.
Θα μπορούσε να ήταν 285 ή 3976 ή οτιδήποτε άλλο.
Δεν έχει σημασία.
Ο Χριστός γενικά δεν έχει τίποτα με το 666. Ένας ευλογημένος αριθμός είναι όπως όλοι οι άλλοι.
Θα μπορούσε να μας πει .....κοιτάχτε να δείτε αυτός ο τύπος θα έχει μακριά μαλλιά ή θα έχει μουστάκι ή θα έχει ελιές στο πρόσωπο.
Οπότε εμείς θα ξέραμε να μη στηρίξουμε για παράδειγμα την υποψηφιότητά του στη προεδρία της Ευρωπαϊκής Ένωσης………..λέμε τώρα.
Άρα λοιπόν τι θα έπρεπε εμείς να κάναμε σ΄ αυτήν την περίπτωση;
Να θεωρούμε τα μουστάκια και τις ελιές διαβολικά σύμβολά;
Όχι βέβαια………. για να σοβαρευτούμε λίγο.
Αλλά επειδή ο Θεός ξέρει τι κάλλο έχουν μερικοί στον εγκέφαλο αποφάσισε να δώσει ένα πιο εξειδικευμένο σύμβολο.
Ένα σύμβολο που θα το έχει μόνο ένας ώστε να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις και καταστάσεις δύσκολες για το λαό.
Ο Ελληνικός λαός όμως επιτέλους πρέπει να ξυπνήσει.
Να διώξει από πάνω του τον ραγιαδισμό.

quote:
Αυτός που φέρει το Φώς, ο Εωσφόρος, όνομα που βεβηλώθηκε όταν αποδόθηκε στον "άρχοντα του σκότους".

Αυτός που φέρει το φως λέγεται Φωσφόρος ή Πυρφόρος στην έσχατη περίπτωση.
Ο Εωσφόρος φέρει το έρεβος δηλαδή το σκότος.
quote:
Εμείς λοιπόν γιατί θα πρέπει το (χξστ') μέσα από το βιβλίο της ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ να το ερμηνεύσουμε σαν (666), επειδή έτσι το θέλησαν ληθουριανές αιρέσεις του Χριστιανισμού;

Μα δεν είναι χξστ αλλά χξς
quote:
" ΕΘΝΗ ΠΟΛΛΑ ΣΥΝΗΧΘΗΣΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΛΕΓΟΝΤΑ, ΑΣ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ Ο ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΗΝ ΣΙΩΝ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΣΑΝ ΤΑ ΔΕΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΑΛΩΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΩΝΙΣΩ. ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΑΛΩΝΙΖΕ ΘΥΓΑΤΗΡ ΣΙΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΔΥΝΑΤΗ ΣΑΝ ΤΑΥΡΟ ΜΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΕΣ ΟΠΛΕΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΚΑΙ Ν΄ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΛΑΦΥΡΑ (και λαφυραγωγός ο Θεός του Σύμπαντος;) ΑΥΤΩΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ".
(Μιχαίας Δ', 11-16)


Το να απομονώνεις ένα κομμάτι δε λέει τίποτα.
Μπορείς να μας πεις αν αναφέρεται στο μέλλον ή στο παρελθόν και σε ποια εποχή;
Αν αναφέρεται στο μέλλον τότε είναι σωστό και καλό αυτό.
Διότι ποιοι συγκεντρώνονται γύρω από το Ισραήλ ΛΕΓΟΝΤΑΣ, ΑΣ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ Ο ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΗΝ ΣΙΩΝ;
Αυτοί που καιροφυλαχτούν για το χρήμα και τα οφέλη του διεθνούς νομισματικού ταμείου που ελέγχουν οι Σιωνιστές.
Δεν είναι άλλοι από τους Αμερικανούς τους Τούρκους κλπ…….άρα καλά να τους κάνει.
Διότι ξέρουμε πως επιβιώνουν αυτά τα κράτη.
Μόνο με τον εξωτερικό δανεισμό.
Τελευταίως, η Τουρκία με δάνειο που πείρε, σώθηκε κυριολεχτικά από την οικονομική καταστροφή.
Συμπέρασμα…..το Ισραήλ αποτελεί μαγνήτη του κακού.
Όλα τα βδελύγματα μαζεύονται γύρω από εκεί.
Αν ποδοπατηθούν καλά δεν θα είναι;;;
Τώρα βέβαια αυτός ο Μιχαίας μπορεί να ήταν άνθρωπος των Εβραίων.
Γιατί όπως είναι γνωστό τους πραγματικούς προφήτες της Παλαιάς διαθήκης τους κυνήγησαν και τους σκότωσαν οι Εβραίοι.
Προφανώς δεν έλεγαν πράματα που τους συμφέρουν.
Άρα η Παλαιά Διαθήκη είναι κατά των Εβραίων.
Άλλωστε οι Εβραίοι στην πρόσθεση δεν βάζουν το σήμα του σταυρού αλλά ένα ανάποδο ταυ. Μια ακόμα απόδειξη για το πόσο σχέση έχει η Χριστιανική πίστη με την Εβραϊκή.

Τώρα τα άλλα με τους λεξαρίθμους δε λένε και δεν αποδεικνύουν τίποτα.
Διότι αν ψάξεις στο λεξικό των λεξαρίθμων θα βρεις ότι θες.
Βρήκες :

Η ΙΔΕΑ ΕΛΛΗΝ ΕΣΤΙ = 666
ΕΛΛΗΝΟΠΡΕΠΗΣ = 666
ΑΕΙ ΕΚΛΕΚΤΟΣ = 666
ΑΓΑΘΟΔΟΤΗΣ = 666

Εγώ μπορώ να σου βρω για παράδειγμα ότι ο ΙΑΠΕΤΟΣ που ανέφερες ισοψηφεί με την Καραγκούνα, ρετσίνα, ομιλητής παράδοσις κλπ
Τι σημαίνει αυτό….ότι κατά την παράδοση ο Ιαπετός ήταν από την καραγκούνα, έπινε ρετσίνα, και ήταν καλός ομιλητής;
Αν μπλέξουμε με τους λεξάριθμους καήκαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 16:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,αλοίμονο αν προσπαθήσουμε να ερμηνεύσουμε το 666 με τουσ λεξάριθμους.Ας αφήσουμε τα γεγονότα να μιλήσουν από μόνα τους.666 στις σατανιστικές τελετές,666 στις ηλεκτρονικές ταυτότητες,666 και στα bar codes.;Όλα αυτά προφανώς συνδέονται.Το μέλλον θα δείξει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 13:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ χξς' ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΑΒΙΚΟ 666. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ :ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΑΙΤΙΟΣ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑΣ ΜΑΣ (χ = ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ,ΜΑΡΤΥΡΙΑ) ΠΟΥ ΕΞΕΠΕΣΕ (ξ = Η ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΥΡΑΝΟΥΣ)ΚΑΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ (ς = ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ, ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΗΣ). ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΕΠΕΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΘΑ ΕΠΕΛΘΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ (ΑΝΘΡΩΠΟΣ = ΑΝΩ ΘΡΩΣΚΩ, ΚΟΙΤΑΖΩ ΨΗΛΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΠΟΡΕΥΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΕΩΣΗ). ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΩΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΗΣ.

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΜΕΤΡΑ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΥΠΟΒΙΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ Η ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Η ΑΛΛΗ.

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 15:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.
Αίαντα, θα ξεκινήσω διορθώνοντας σε ως πρός την άποψη σου οτι το όνομα ΕΩΣΦΟΡΟΣ σημαίνει αυτόν που φέρει το Έρεβος. Άνοιξε οποιοδήποτε αρχαιοελληνικό λεξικό και θα δείς οτι δεν είναι έτσι. Εωσφόρος είναι αυτός που φέρνει την αυγή, το ξημέρωμα, το ΦΩΣ. Είναι ο πλανήτης Αφροδίτη. ΜΟΝΟ κατά την Εκκλησία σημαίνει τον Διάβολο. Μην ξεχνάς οτι η λέξη "έως" ή "ηώς" σημαίνει την αυγή. Αλλά και πάλι ποιό είναι το πρόβλημα σου με το σκότος, το Έρεβος ;
Σ΄εκείνο το παραμυθάκι για μικρά παιδιά (κατά τουςΧριστιανούς) που λέγεται Ελληνική Μυθολογία, η Νύξ, δηλαδή η Νύχτα, το σκοτάδι, είναι η Θεά που ακόμα και ο Ζεύς έστεκε μπροστά της με ΘΕΙΟ ΔΕΟΣ. Ήταν αυτή που γέννησε τον Θεό της ΑΓΑΠΗΣ.
Νύξ και Έρεβος, εκφράζουν το ίδιο πράγμα : Το σκοτάδι. Και οι δύο προέρχονται απο το Χάος.
Το οτι η στείρα χριστιανική σκέψη ταύτισε το Αέναο Σκότος με τον ανύπαρκτο Σατανά δεν σημαίνει οτι εμείς πρέπει να το δεχόμαστε ως αλήθεια.

"Θανάσιμος εχθρός των Εβραίων είναι ο Χριστιανισμός και κυρίως η ορθοδοξία."

Θανάσιμος εχθρός των Εβραίων δεν είναι ο Ορθόδοξος Χριστιανισμός, αλλά ο Ελληνισμός.

"Μήπως όμως τα έχεις μπερδέψει λίγο;
Που είδες γραμμένο ότι το 666 είναι διαβολικός αριθμός για την χριστιανική πίστη;
Λέει η Καινή Διαθήκη κάτι τέτοιο;"

Δεν είναι ανάγκη να'ναι γραμμένο σε κάποιο βιβλίο. Είναι ήδη χαραγμένο βαθιά στην χριστιανική συνείδηση.

"Το να απομονώνεις ένα κομμάτι δε λέει τίποτα.
Μπορείς να μας πεις αν αναφέρεται στο μέλλον ή στο παρελθόν και σε ποια εποχή;
Αν αναφέρεται στο μέλλον τότε είναι σωστό και καλό αυτό.
Διότι ποιοι συγκεντρώνονται γύρω από το Ισραήλ ΛΕΓΟΝΤΑΣ, ΑΣ ΕΠΙΒΛΕΠΕΙ Ο ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙ ΤΗΝ ΣΙΩΝ;
Αυτοί που καιροφυλαχτούν για το χρήμα και τα οφέλη του διεθνούς νομισματικού ταμείου που ελέγχουν οι Σιωνιστές.
Δεν είναι άλλοι από τους Αμερικανούς τους Τούρκους κλπ…….άρα καλά να τους κάνει.
Διότι ξέρουμε πως επιβιώνουν αυτά τα κράτη.
Μόνο με τον εξωτερικό δανεισμό.
Τελευταίως, η Τουρκία με δάνειο που πείρε, σώθηκε κυριολεχτικά από την οικονομική καταστροφή.
Συμπέρασμα…..το Ισραήλ αποτελεί μαγνήτη του κακού.
Όλα τα βδελύγματα μαζεύονται γύρω από εκεί.
Αν ποδοπατηθούν καλά δεν θα είναι;;;
Τώρα βέβαια αυτός ο Μιχαίας μπορεί να ήταν άνθρωπος των Εβραίων.
Γιατί όπως είναι γνωστό τους πραγματικούς προφήτες της Παλαιάς διαθήκης τους κυνήγησαν και τους σκότωσαν οι Εβραίοι.
Προφανώς δεν έλεγαν πράματα που τους συμφέρουν.
Άρα η Παλαιά Διαθήκη είναι κατά των Εβραίων.
Άλλωστε οι Εβραίοι στην πρόσθεση δεν βάζουν το σήμα του σταυρού αλλά ένα ανάποδο ταυ. Μια ακόμα απόδειξη για το πόσο σχέση έχει η Χριστιανική πίστη με την Εβραϊκή."

Νομίζω οτι ο ίδιος Θεός είναι αυτός που είπε "Και θα εξηγείρω τα τέκνα σου Σιών εναντίον των Ελλήνων". Άρα για ποιούς μιλάει ;

"ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟΥ ΟΦΕΩΣ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΑΙ, ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΗΣ"

Οdysseus nemo, το σύμβολο του Όφεως, είναι σύμβολο ΣΟΦΙΑΣ. Είναι σύμβολο της ΑΘΗΝΑΣ. Άλλοστε η ίδια η λέξη ΣΟΦΙΑ αναγραμματισμένη δίνει την λέξη ΟΦΙΣ.
ΟΦΙΣ = ΣΟΦΙΑ λοιπόν. Ο φόβος και ο τρόμος των Χριστιανών. Για αυτό και ο μαραγκός απο τη Ναζαρέτ, έλεγε "ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ" διότι Παράδεισο χωράνε μόνο οι ηλίθιοι.
Αλλά θυμίσου και τον Όφι του βιβλικού Παραδείσου. Ουσιαστικά, δεν πήγε να κάνει τίποτα κακό, αλλά ν'ανοίξει το μάτια των πρωτόπλαστων. Κάτι που ο Γιαχβέ φυσικά δεν ήθελε γιατί ήθελε τον άνθρωπο ένα άβουλο και αποχαυνωμένο όν.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 17:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ NTAVELI666 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ!!

Η ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΥ : ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΚΑΚΟΙ ΣΑΝ ΤΑ ΦΙΔΙΑ.
ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙ :ΒΔΕΛΥΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΑ ΟΧΙΑΣ.

Η ΒΑΣΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ : ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ;

ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΟΛΟ ΣΟΦΙΑΣ, ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ, ΨΥΧΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ (ΒΛΕΠΕ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΣ, ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ) ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΟΣ.

ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ. ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΑΚΑΚΟ, ΑΛΛΑ ΣΕΡΝΟΜΕΝΟ ΣΤΗ ΓΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΒΟΛΟ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ Η ΟΧΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΜΒΟΛΟ ΚΑΚΙΑΣ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΘΕΤΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΩΣ Ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΥΘΟΣ(=ΛΟΓΟΣ, ΑΛΗΘΕΙΑ, ΙΣΤΟΡΗΜΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 00:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα εξηγείρω τα τέκνα σου ω Σιών εναντίον των τέκνων σου ω Ελλάς ……

Αυτό δεν έχει καμιά σχέση με τα παραπάνω - δηλαδή με αυτά του Μιχαία.
Αυτήν τη φράση την έγραψε ο Ζαχαρίας και είναι σπουδαία και επίκαιρη για εμάς τους Έλληνες.
Θέλει να προειδοποιήσει ότι θα ’ρθει μια μέρα που ο Σιωνισμός θα πολεμήσει τους Έλληνες.
Είναι προφητεία δηλαδή και όχι σχέδιο του Θεού εναντίον των Ελλήνων.
Ο Θεός δεν παρεμβαίνει ενάντια κανενός λαού.
Όλα τα δεινά εμείς τα προκαλούμε.

Στο συγκεκριμένο παράδειγμα:
Όταν οι Εβραίοι μας μισούν λυσσαλέα, μας έχουν πολεμήσει με τον πιο ύπουλο τρόπο και εμείς τους προσκυνάμε…. έ δε φταίει ο Θεός.
Αλλά ούτε και αυτοί φταιν….τη δουλειά τους κάνουν.
Εμείς πρέπει να ξυπνήσουμε και να κοιτάξουμε και λίγο το συμφέρον της Ελλάδας.
Πρέπει να καταλάβουμε καλά ότι σε τούτη εδώ τη ζωή είναι να πατάς για να μη σε πατήσουν.
Αλλά μόλις κάποιος πάει να πει τα πράγματα με τ΄ όνομά τους τον χαρακτηρίζουν αντισημίτη.
Ε και λοιπόν;
Οι Εβραίοι μας έχουν γδάρει στην κυριολεξία και εμείς τους ψηφίζουμε.
Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς; Την κερκόπορτα, τον Κοσμά τον Αιτωλό, τους Μηδικούς;
Ε καλά μας κάνουν.
Νομίζω ότι ο Ελληνικός λαός (ο σημερινός) είναι άξιος της μοίρας του.
Είναι εξωφρενική η συμπεριφορά του.
Έχει στήσει παντού Εβραϊκά μνημεία και ένα άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου στην Αθήνα δεν έχει αξιωθεί ακόμα.
Θα πάθει πολλά δεινά ακόμη.

<<Δεν είναι ανάγκη να'ναι γραμμένο σε κάποιο βιβλίο. Είναι ήδη χαραγμένο βαθιά στην χριστιανική συνείδηση.>>

Τι θα πει ¨ χριστιανική συνείδηση¨ ;
Πάνω απ’ όλα είναι το Ευαγγέλιο.
Υπάρχουν όμως και οι οικουμενικές σύνοδοι που οριοθετούν την χριστιανική πίστη.
Είδες πουθενά εσύ να αναφέρεται ότι το 666 είναι διαβολικός αριθμός;
Άσε τι λέει το πόπολο και οι σαλοκατίνες.

< Αλλά θυμίσου και τον Όφι του βιβλικού Παραδείσου. Ουσιαστικά, δεν πήγε να κάνει τίποτα κακό, αλλά ν'ανοίξει το μάτια των πρωτόπλαστων. Κάτι που ο Γιαχβέ φυσικά δεν ήθελε γιατί ήθελε τον άνθρωπο ένα άβουλο και αποχαυνωμένο όν.>

Καλά εσύ που τα ξέρεις αυτά;
Ήσουν εκεί;

Λοιπόν νομίζω ότι τα βλέπεις πολύ μονοδιάστατα τα πράγματα.
Δεν είναι η Χριστιανική πίστη αυτή που νομίζεις.

<Θανάσιμος εχθρός των Εβραίων δεν είναι ο Ορθόδοξος Χριστιανισμός, αλλά ο Ελληνισμός.>

Και τα δύο είναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2004, 19:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.

Καλησπέρα Odysseus nemo. Έθεσες μια ερώτηση σχετικά με τον Όφι : ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ;
Όλες οι θρησκείες του κόσμου, θεωρούν τον Όφι ιερό σύμβολο ή τέλοσπαντων, δεν τον έχουν δαιμονοποιήσει, πλήν των ιουδαιοχριστιανών. Γιατί άραγε; Γιατί είναι οι μόνοι που τον χρησιμοποίησαν για σύμβολο του Σατανά ; Γιατί φυσικά είναι σύμβολο σοφίας και ξέρουμε οτι η ΣΟΦΙΑ, η ΓΝΩΣΗ είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του Χριστιανισμού που θέλει τους οπαδούς του "πτωχούς τω πνεύματι". Άλλοστε η λέξη Σατάν (stn), σημαίνει "εχθρός".

ΑΙΑΝΤΑΣ : "Και θα εξηγείρω τα τέκνα σου ω Σιών εναντίον των τέκνων σου ω Ελλάς ……
Αυτό δεν έχει καμιά σχέση με τα παραπάνω - δηλαδή με αυτά του Μιχαία.
Αυτήν τη φράση την έγραψε ο Ζαχαρίας και είναι σπουδαία και επίκαιρη για εμάς τους Έλληνες.
Θέλει να προειδοποιήσει ότι θα ’ρθει μια μέρα που ο Σιωνισμός θα πολεμήσει τους Έλληνες.
Είναι προφητεία δηλαδή και όχι σχέδιο του Θεού εναντίον των Ελλήνων.
Ο Θεός δεν παρεμβαίνει ενάντια κανενός λαού.
Όλα τα δεινά εμείς τα προκαλούμε."

Δεν θα συμφωνήσω. Ό ίδιος "Θεός" είναι που τα λέει Αίαντα, κανείς άλλος. Όσο για το Ζαχαρία, σιγά μην τον έπιασε ο πόνος για εμάς τους Έλληνες και θέλησε να μας προειδοποιήσει. Μην προσπαθείς τώρα να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Δεν είναι ανάγκη να μας πολεμήσει κανένας Σιωνισμός. Ο Χριστιανισμός τα'χει καταφέρει εξίσου καλά και καλύτερα ακόμα. Έκαψε τις σπουδαιότερες βιβλιοθήκες, ισοπέδωσε ναούς και ιερά, έβαλε λουκέτο σε σχολές, απαγόρεψε στον Έλληνα να λέγεται Έλληνας, γενοκτόνησε, αιματοκύλισε, έκαψε, κατέστρεψε, δηλαδή πές μου ειλικρινά,τι χειρότερο θα μπορούσε να κάνει ο Σιωνισμός ;
Να στο θέσω κι'αλλιώς. Πές μου ΕΝΑ καλό, μόνο ΕΝΑ που έχει κάνει ο Χριστιανισμός στην Ελλάδα. Τίποτα Αίαντα. Απλά, κατάφερε να βυθίσει αυτόν τον ένδοξο τόπο για 1.600 χρόνια και ποιός ξέρει για πόσο ακόμα, σε ένα ιστορικό και πολιτισμικό κώμα. Αλήθεια τι έχει να αναδείξει η Ελλάδα απο τον καιρό που κατακυριεύτηκε απο τη θρησκεία των βοσκών της ερήμου ; Κάποιο νέο φιλόσοφο, κάποιο σπουδαίο επίτευγμα, τι ; Τι τέλοσπάντων ;
Θα σταθώ όμως και σε εκείνη την κουβέντα σου : "Ο Θεός δεν παρεμβαίνει ενάντια κανενός λαού."

Επέτρεψε μου σε παρακαλώ :

"ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟΝ ΙΟΥΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΘΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΙΩΣΑΦΑΤ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟ ΛΑΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΣΡΑΗΛ, ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΣΗΚΩΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΩ. ΤΟΥΣ ΓΙΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΥΓΑΤΕΡΕΣ ΣΑΣ, ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ, ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΩΡΑ ΜΑΚΡΙΝΗ. ΕΤΟΥΤΑ ΔΙΑΛΑΛΗΣΑΤΕ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΕΘΝΗ. (Πραγματικός πατριώτης αυτός ο Γιαχβέ έτσι ; ) Και ο Πανάγαθος Πατέρας του ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ, συνεχίζει τα λόγια αγάπης του :

"ΚΥΡΗΞΤΕ ΠΟΛΕΜΟ. ΤΟΥΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΤΕ. ΑΠ'ΤΑ ΥΝΙΑ ΤΩΝ ΑΡΟΤΡΩΝ ΣΑΣ ΣΦΥΡΗΛΑΤΗΣΤΕ ΞΙΦΗ ΚΑΙ ΑΠ'ΤΑ ΚΛΑΔΕΥΤΗΡΙΑ ΣΑΣ ΛΟΓΧΕΣ. ΚΑΙ Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΑΣ ΠΕΙ ΕΙΜΑΙ ΗΡΩΑΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΗ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ...ΑΣ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΙ ΑΣ ΑΝΕΒΟΥΝ ΤΑ ΕΘΝΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΙΩΣΑΦΑΤ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΤΑ ΕΘΝΗ. ΒΑΛΤΕ ΔΡΕΠΑΝΙ! Ο ΚΑΡΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΙΜΟΣ ΝΑ ΘΕΡΙΣΤΕΙ. ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΠΑΤΗΤΗΡΙ ΚΙ ΑΡΧΙΣΤΕ ΝΑ ΠΑΤΑΤΕ! ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΑ ΛΑΓΗΝΙΑ ΞΕΧΕΙΛΙΣΑΝ...ΜΕΓΑΛΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΗΘΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΒΡΥΧΗΣΕΙ ΕΚ ΣΙΩΝ...ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ...ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΡΥΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΗΓΗ ΑΠ'ΤΟΝ ΝΑΟ ΘΑ ΑΝΑΒΛΥΖΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΞΕΡΗ ΚΟΙΛΑΔΑ...ΕΓΩ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΩ ΣΤΗ ΣΙΩΝ ΘΑ ΕΚΔΙΚΗΘΩ"

Αυτός είναι ο Θεός της Αγάπης. Θαυμάστε τον. Αυτό είναι επίσης μια απόδειξη για την ανυπαρξία του Σατανά, διότι απο τη στιγμή που ο καλός θεούλης γίνεται τόσο απίστευτα κακός, τότε ο Σατανάς δεν μας χρειάζεται. Άδικα το κατηγορούμε το παλληκάρι. Δεν μας έκανε δά και τίποτα. Καλό και κακό το αναλαμβάνει ο Γιαχβέ. Σατανάς δεν χωράει εδώ.

"Οι Εβραίοι μας έχουν γδάρει στην κυριολεξία και εμείς τους ψηφίζουμε.
Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς; Την κερκόπορτα, τον Κοσμά τον Αιτωλό, τους Μηδικούς;
Ε καλά μας κάνουν.
Νομίζω ότι ο Ελληνικός λαός (ο σημερινός) είναι άξιος της μοίρας του.
Είναι εξωφρενική η συμπεριφορά του.
Έχει στήσει παντού Εβραϊκά μνημεία και ένα άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου στην Αθήνα δεν έχει αξιωθεί ακόμα.
Θα πάθει πολλά δεινά ακόμη."

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου εδώ.

"Τι θα πει ¨ χριστιανική συνείδηση¨ ;
Πάνω απ’ όλα είναι το Ευαγγέλιο."

Και τι είναι αυτό που έχει διαμορφώσει την χριστιανική συνείδηση ; Μα το ίδιο το Ευαγγέλιο.

"< Αλλά θυμίσου και τον Όφι του βιβλικού Παραδείσου. Ουσιαστικά, δεν πήγε να κάνει τίποτα κακό, αλλά ν'ανοίξει το μάτια των πρωτόπλαστων. Κάτι που ο Γιαχβέ φυσικά δεν ήθελε γιατί ήθελε τον άνθρωπο ένα άβουλο και αποχαυνωμένο όν.>
Καλά εσύ που τα ξέρεις αυτά;
Ήσουν εκεί;"

Φίλτατε, ο Ιεχωβάς απαγόρεψε στους πρωτόπλαστους να φάνε απο το Δέντρο της Γνώσης. Της ΓΝΩΣΗΣ, της ΣΟΦΙΑΣ. Δεν ήθελε οι πρωτόπλαστοι να μάθουν τη γνώση του καλού και του κακού. Κατά συνέπεια πως τους ήθελε ; Βλάκες. Και ξανατονίζω οτι ο Όφις απλώς παρότρυνε τους πρωτόπλαστους να γευτούν τον καρπό αυτής της γνώσης. Με λίγα λόγια πήγε να τους ξυπνήσει απο το λήθαργο τους. Δεν τα λέω εγώ αυτά Αίντα, είναι γραμμένα. Μήπως θα'πρεπε να θυμηθείς τον συγκεκριμένο διάλογο μεταξύ φιδιού και Εύας ;
Σας χαιρετώ.


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2004, 03:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Άκακος σαν το φίδι"?Κάποιο λάθος έγινε.

Αυτό που είχε πει ο Ιησούς ήταν το εξής σπουδαίο,"ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΓΝΟΙ ΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΚΑΙ ΦΡΟΝΙΜΟΙ ΣΑΝ ΤΟ ΦΙΔΙ",όπου Φρόνιμοι βάλτε Πονηροί,δηλαδή Σκεπτόμενοι,ικανοί να διακρίνετε τους ψεύτες και δολερούς.Από τις ωραιότερες φράσεις του.

Να έχεις την τέλεια γνώση του Κακού όμως να επιλέγεις το δρόμο του Καλού.Το 99% των ανθρώπων είναι καλοί διότι είναι αδύναμοι και ανίκανοι να κάνουν Κακό.Το κατόρθωμα είναι να έχεις τη δύναμη να κάνεις το Κακό όμως να αυτοελέγχεσαι και να επιλέγεις την Αρετή.

Όλο για Εβραίους ακούω.Η γνωστή καραμέλα,ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ!Παντού είναι αυτοί οι Εβραίοι.

Ο λόρδος Βύρων τί είχε πει για τους έλληνες,θυμάστε?"Εάν δεν είναι ενωμένοι δεν τους αξίζει ελευθερία".Δεν είμαστε ενωμένοι και γιάυτό είμαστε ακόμα δούλοι.Το ξαναλέω,ο μεγαλύτερος εχθρός του Έλληνα είναι ο Συνέλληνας,κανείς άλλος.Ο ένας να βγάλει το μάτι του άλλου,ο ένας να τη μπει στον άλλο,να καπελώσει τον άλλο.Και πάντα τα μικροσυμφέροντα στη μέση,τα κωλορουσφέτια,ώστε να βολεφτεί ο κάθε ραγιάς,να τη βγάλει δίχως κόπο και να τσαμπουνάει στους δικούς του ότι έχει τα χοντρά μέσα που δουλεύουν γιάυτόν.Ο αιώνιος ραγιάς,ο αιώνια ανύπαρκτος και καρπαζοεισπράκτορας,ο αιώνιος Κανένας.Τους κοίταζα πώς πανηγύριζαν μετά τη νίκη επί της Γαλλίας και σκεφτόμουν πόσα απωθημένα έχει αυτός ο ραγιάς μέσα του,πόσο απεγνωσμένα έχει την ανάγκη να νικήσει,έστω και μία φορά στη ζωή του.Έκανε ο Ουρανός το θαύμα του,ήρθαν οι πρώτοι τελευταίοι και οι τελευταίοι πρώτοι και νομίζουν ότι μέσα σε μία μέρα ξαναβρήκαν τη χαμένη αίγλη.Μέχρι να έρθει η επόμενη σφαλιάρα και να θυμηθούν πού βρίσκονται.


Α,και κάτι άλλο.Οι κωλοεβραίοι έχουν το 666 κολλημένο σε λαχεία,πιστωτικές κάτρτες και όχι μόνο.Τουλάχιστον αυτοί τιμάνε ακόμα τον αριθμό της Ευ-τυχίας σε αντίθεση με εμάς.Μη με παρεξηγήσετε,είναι όντως απεχθής λαός.Είναι όμως και ΣΟΦΟΣ λαός και αυτό κανείς σώφρων δεν μπορεί να το αμφισβητήσει.
Φυσικά και δεν ήταν ο Χριστιανισμός που σκότωσε τον Ελληνισμό.Επουδενί δεν ήταν ο χριστιανισμός.ΗΤΑΝ Ο ΧΡΟΝΟΣ,αυτός και κανείς άλλος,ο Χρόνος σκότωσε τον ελληνισμό χρησιμοποιώντας τα χέρια του Χριστιανισμού.Όλα έχουν ένα Τέλος.Έτσι έπρεπε να γίνει και ποιοί είστε εσείς που θα υποδείξετε στο Χρόνο τί θα κάνει?
Ο Υιός του Ανθρώπου έπρεπε να τεθεί στο Μηδέν.Αυτό τα λέει όλα,τί άλλο να σας πω?

Με σεβασμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 01:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ntavelis666
<<Να στο θέσω κι'αλλιώς. Πές μου ΕΝΑ καλό, μόνο ΕΝΑ που έχει κάνει ο Χριστιανισμός στην Ελλάδα. Τίποτα Αίαντα.
Απλά, κατάφερε να βυθίσει αυτόν τον ένδοξο τόπο για 1.600 χρόνια και ποιός ξέρει για πόσο ακόμα, σε ένα ιστορικό και πολιτισμικό κώμα. Αλήθεια τι έχει να αναδείξει η Ελλάδα απο τον καιρό που κατακυριεύτηκε απο τη θρησκεία των βοσκών της ερήμου ; Κάποιο νέο φιλόσοφο, κάποιο σπουδαίο επίτευγμα, τι ; Τι τέλοσπάντων ;>>

Ο Χριστιανισμός είναι θρησκεία τι να σου κάνει;
Τα επιτεύγματα τα κάνουν άνθρωποι.
Αν στις μέρες μας δεν έχουν βρεθεί αντάξιοι των προγόνων μας δεν φταίει ο θρησκευτικός προσανατολισμός.


Ntavelis666
Ο Χριστιανισμός τα'χει καταφέρει εξίσου καλά και καλύτερα ακόμα. Έκαψε τις σπουδαιότερες βιβλιοθήκες, ισοπέδωσε ναούς και ιερά, έβαλε λουκέτο σε σχολές, απαγόρεψε στον Έλληνα να λέγεται Έλληνας, γενοκτόνησε, αιματοκύλισε, έκαψε, κατέστρεψε, δηλαδή πές μου ειλικρινά,τι χειρότερο θα μπορούσε να κάνει ο Σιωνισμός ;

Ο Χριστιανισμός τα έκανε όλα αυτά;
Ή μήπως οι εκάστοτε εξουσιαστές οι οποίοι ήταν τύποις Χριστιανοί.
Ο Μπους, ο Σαρόν, ο Μπλέρ είναι Χριστιανοί;
Δηλαδή πιστεύεις ότι αν αλλάξει το σημερινό κράτος την επίσημη θρησκεία του, θα λυθούν όλα τα προβλήματα;
Ξαφνικά θα εμφανιστούν φιλόσοφοι, επιστήμονες, πολιτισμός;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pete
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 21:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pete  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου θα επιτρέπατε μια μικρή παρένθεση.

Το πόσο μπορεί να αναπτύξει μια κοινωνία με τα μήλη της ‘πολιτισμό’ εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
Κάποιοι από αυτούς είναι και το γενικότερο περιβάλλον μέσα στο οποίο ζούμε, η παιδεία, η δυνατότητα ελεύθερης έκφρασης και διάδοσής της.

Αν από μικρό παιδί σου κάνω μια πλύση εγκεφάλου για κάποια πράγματα, όταν βλέπεις μια ολόκληρη κοινωνία να τα ασπάζεται πλήρως, τότε η δυνατότητες που έχει κανείς να ξεφύγει είναι ελάχιστες.

Ο χριστιανισμός είτε ως θρησκεία είτε ως ‘κουλτούρα’ σε κάνει ένα άβουλο άτομο. Αυτή την αλήθεια πρέπει να δούμε κατάματα. Πόσο ένα άβουλο άτομο μπορεί να σπάσει αλυσίδες? Πόσο μπορεί να πάει κόντρα στο ρεύμα?

Δύσκολο.

Όταν σε πιπιλάνε με ένα αριθμό που εμπεριέχεται σε ένα υποτίθεται ιερό κείμενο και το μόνο που ακούς είναι καταστροφή άντε να αλλάξεις.

Θα κλείσω την παρένθεση μου με κάτι απλό. Δεν πίστευα ούτε και πιστεύω σε αυτό-αποκαλούμενους προφήτες κάθε θρησκείας. Και εγώ θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι είδα σε κάποιο όραμα ότι φαντάζεστε. Απλά δεν το κάνω όπως και εσείς γιατί ούτε είμαστε ψυχολογικά προβληματικοί ούτε έχουμε ανάγκη προβολής.

Όποιος μπορεί, ας αποδείξει ότι το εν λόγω κείμενο όντως δεν έχει γραφεί από κάποιο απατεώνα η φαντασιόπληκτο. Ας αποδείξει ότι ο όποιος συγγραφέας είδε το όραμα που λέει.

Ένας θεός επιλέγει να ‘εμφανιστεί’ αραιά και που σε τύπους όπως δολοφόνους, σπιούνους, απατεώνες, κλπ. αλλά ταυτόχρονα δεν έχει επιλέξει ποτέ να εμφανιστεί σε άλλους που ούτε κακό έχουν κάνει, ούτε κλέβουν, ούτε δολοφονούν, ούτε, ούτε.

Δεν σας κάνει εντύπωση?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 23:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Ο έχων νούν, ψηφισάτω τον αριθμό του Θηρίου. Αριθμός γάρ ανθρώπου και ο αριθμός αυτού, χξς". (Αποκάλυψη)

Μία μόνο πρόταση απο ένα αρρωστημένο βιβλίο γιαχβικής παράνοιας και διαστροφής...



Αν φίλε νταβέλη666 θεωρείς το βιβλίο της αποκαλύψεως παρανοικό και διεστραμένο τι κάθεσαι και πιάνεσαι απο μια του πρόταση και την αναλύεις τραβώντας την κυριολεκτικά απο τα μαλλιά, μπλέκοντας λεξάριθμους, αποκρυφιστικές γνώσεις, Πυθαγόρεια γεωμετρία, μοριακή χημεία, ζωδιακούς κύκλους και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο;
Αν δεχτούμε πως είναι, η αποκάλυψη, προϊόν μιας σαλταρισμένης προσωπικότητας πρέπει να την διαβάσουμε γελώντας και διασκεδάζοντας με τις μπαρούφες που γράφει, τίποτε περισσότερο.


Αν όμως απο την άλλη πιστέψουμε πως ο Ιωάννης ήταν γνώστης του ιερού
όπως τον αναφέρεις αριθμού 666 και θέλησε να χτυπήσει τον ελληνισμό στο... ιερό του σημείο, τότε πρέπει να πιστέψουμε πως ήταν και ο ίδιος μύστης τέτοιων μυστικών συμβολισμών και γνώσεων και πρέπει έτσι να προσέξουμε με περισσότερο ενδιαφέρον και τα υπόλοιπα γραφόμενά του.


Επίσης λές:
''το σύμβολο του Όφεως, είναι σύμβολο ΣΟΦΙΑΣ. Είναι σύμβολο της ΑΘΗΝΑΣ''


Απ ότι γνωρίζω ο όφις ήταν σύμβολο του Ασκληπιού και αυτό γιατί τα πρώτα γιατροσόφια έγιναν με χρήση του δηλητηρίου φιδιών.
Το σύμβολο της σοφίας ήταν η κουκουβάγια που ήταν και σύμβολο της Αθηνάς και προσφάτως του gretel.
Το φίδι εθεωρείτω ιερό ζώο της Αθηνάς γιατί υπηρχε ένα επεισόδιο του Ερεχθέα με τις Κεκροπίδες,
αν κάτι μου διαφεύγει ευχαρίστως να το μάθω.

Και κλείνοντας θα συμφωνήσω, δυστυχώς, με τον kost με τις αναφορές του για τους εβραίους.
Για το μαύρο μας το χάλι το τωρινό δεν ευθύνονται μόνο οι εβραίοι, αυτοί άρπαξαν το κομμάτι
που τους αναλογούσε απο την σάρκα της Ελλάδας, όπως κάνανε και ΟΛΟΙ όσοι περάσανε απο αυτό το τόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2004, 20:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α ρε davelis666 με τα μαθηματικα σου επιχειρηματα του κ*λου..


να πας να πεις σε οσους εζησαν και πεθαναν στα στρατοπεδα συγκεντρωσης των ναζι πως η σβαστικα ειναι παναρχαιο ιερο συμβολο και κακως κανουν να την σιχαινονται γιατι ειναι προκατειλημενοι


να πας επισης να ρωτησεις (ελληναρα μου) πως φερθηκαν "ελληνες" σαν και σενα στους εβραιους της θεσσαλονικης


_________
μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι οτι αυτων εστιν η βασιλεια της πεντελης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2004, 18:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ, ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΑΙΔΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ, ΠΟΙΟΥΣ ΑΦΑΝΙΖΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΚΑΛΟΠΑΙΡΝΟΥΣΑΝ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΨΑΞΤΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΨΑΞΤΕ! ΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΑΙΔΑ ΚΑΙ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΗΓΗΘΟΥΝ, ΠΟΙΟΙ ΥΠΟΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΝ! ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΙΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ... ΓΙΑΤΙ; ΜΑΘΕΤΕ! ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΑΝΗΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΕΤΕ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΣΕΙΣ!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ, ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΑΙΔΑ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΕΒΡΑΙΟ ΝΑ "ΨΗΝΕΤΑΙ" ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ. ΕΙΔΑΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ, ΒΑΣΚΟΥΣ, ΕΛΛΗΝΕΣ, ΠΟΛΩΝΟΥΣ ΚΤΛ.
ΖΟΥΝΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ! ΕΣΕΙΣ ΔΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΖΗΤΕ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΙΑ;;;; ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ ΠΙΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2004, 02:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΛΕΣΑΝΔΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απονέμω χαιρετισμό εις άπαντες .Η πορεία μου μέσα στον ενεργειακό τούτο χώρο είναι φειδωλή και συγχωρέστε με αν κάνω κατάχρηση αυτού . Διαβάζοντας το θέμα που έχει τεθεί θα ήθελα να μου επιτραπεί να σας πω ότι χρήση του γραπτού λόγου σκοπό για εμένα δεν έχει την αντιπαράθεση ή την σύγκρουση , μα την σύγκριση και το ζύγισμα ώστε να να επιλέξω την τροφή του νου.
Πιστευω λοιπόν σχετικά με όσα έχουν αναφερθεί μα και από όσα μπορώ να γνωριζω ότι :
Α. η αριθμολογία δεν μπορεί να με βοηθήσει σε κάποιο συμπέρασμα γιατί απουσιάζει η γνώση – μύηση , με την συγκεκριμένη επιστήμη λόγω ′′ απώλειας ′′ πολλών κειμένων , μα και παύση επικοινωνίας με Ανθρώπους γνώστες αυτής. Είναι κώδικας τον οποίο δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυθαίρετα γιατί θεωρώ ότι προσβάλλω τις οντότητες που πάσχισαν να τον λειτουργήσουν και τα κατάφεραν, να του δώσουν ζωή . Συνεχίζω πάντως να ψάχνω.
Β. Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ( παλαιά και καινή ) χρήζει για άλλους αποσυμβολισμού και για άλλους είναι μία κλεμμένη ιστορία όπως και τόσα αλλά γύρω μας. Αυτό το τελευταίο όμως δεν με κάνει να ανησυχώ και να βλέπω εχθρούς γύρω μου και κυρίως εχθρούς που θέλει κάποιος να μου επιβάλλει.
Γ. Θεός : για το συγκεκριμένο ουσιαστικό τα κείμενα της αγίας γραφής είναι λίγο μπερδεμένα γιατί κάπου μιλάνε για έναν , σε άλλο σημείο για πολλούς , ιδιαιτέρως εις τα κεφάλαια τις παλαιάς .
Επίσης από τα λεξικά το ουσιαστικό Θεός δηλώνει αυτό το όν το οποίο κινείται πολύ γρήγορα ,
’αεί θεί ( πάντα τρέχει ) , θοός ( ταχύς , οξύς , ευκίνητος ) μα και θάω ( βλέπω ), θαυμάζω, θρόος , θόρυβος κ.α που για μένα σημαίνει ορατός . Συνεπώς οι της ′′ Ελλάς ′′ κάτοικοι ευτύχισαν να έλθουν πρώτοι σε επαφή με ανώτερες πνευματικά οντότητες και να ηγηθούν ενός σχεδίου εχσ- ελληνισμού των υποχθόνιων φυλών .
Έχει αποδειχθεί ότι ο κόσμος δεν δημιουργήθηκε το 4004 π.χ κατά ην 9η πρωινή όπως υποστηρίζουν κάποιοι κύκλοι με αρχιεργάτη κάποιον Κο Λα′ι′τφουτ μα έχουν βρεθεί στην χώρα μας οικισμοί του 800.000 π.χ . Οργανωμένες κοινωνίες με γραφή φίλοι μου. Γιατί δεν τα εμφανίζουν , κάποιο σκοπό θα έχουν … πάντως ο Γιαχβέ , αναφέρει το κείμενο έστειλε αγγέλους ( αγγελιοφόροι ), Γέννεσις .32.-2 και κάτι έκαμε στον Ιακώβ ( παρέλυσε το πόδι του , και τον άλλαξε σε Ισδραήλ ) , Γένεσις .32.-22,~31. από κει και πέρα ένας ′′ Θεός ′′ γνωρίζει μόνον τι άγει αυτόν τον λαό που σημειωτέον ονομάζονται Οβριοί ( εκ των υδάτων ) , ή Περάτες , από τους κατώκους των περιοχών εκείνων . Η μετάφραση των κειμένων τους από τους Ο′ κατόπιν εντολής του Πτολεμαίου τους κλόνισε ,( κλόνισε τους έχοντες και κατέχοντες ) μία μετάφραση την οποία συρρίκνωσαν σιγά σιγά ώστε να μην γνωρίσουν ούτε οι σημερινοί Ισραηλίτες τις ρίζες τους . Ναι μεν αλλά….. Έλληνες πάντα να είστε ενγρηγόρση .
Δ. Χριστός : ο έχων το χρίσμα , ελληνική λέξις , μα και όποιος από όσους ήλθαν κατά περιόδους – εποχές στην Χθων δεν συνέστησαν καμία ′′ εκκλησία ′′ ούτε κάποιο δόγμα , δεν διαχώρισαν τον άνθρωπο , ο οποίος είναι το αίτιο και το αιτιατό . Μίλησαν όμως για την δύναμη της γνώσις , την αλήθεια που σε ελευθερώνει από τα δεσμά των βαρέων στοιχείων της Ύλης και σε μεταμορφώνει σε λεπτοφυή μορφή Ύλης ώστε να μπορέσεις να πιεις από την δεξιά κρήνη , από τα δροσερά νερά της λίμνης της Μνημοσύνης . ′′ Ορφικά ′′ είναι δροσάτα είναι ποίηση είναι το αέναο ταξίδι στον Ωκεανό και η διαδρομή για να οραματιστείς έστω και για λίγο την Ιερή Ελλάς την γενέτειρα ,την μήτρα , την σύντροφο , την φίλη , την αγαπημένη , το απόλυτο θηλυκό , την τροφό , το θαύμα του Ενός .
Ε ΝΑ . Μέσα του κινούμαστε , τρεφόμαστε , λειτουργούμε , πράττουμε , προσευχόμαστε , αισθανόμαστε , ζούμε και αναγεννιόμαστε , μας περιβάλει σαν Ωκεανός . Πάντα Και Παντού …. ΕΝΑ η ΑΡΧΗ το Α-Ω.
F. Τώρα για τον χριστιανισμό ως δόγμα · υπάρχουν αναφορές για επισκοπές πρό της γέννεσις του Ιησού ή Εμμανουήλ οι οποίες λειτουργούσαν κάτω από ένα πέπλο μυστηρίου , όπως και συναγωγές και ιδιαιτέρως μέσα στην Ρώμη . Σ’ αυτό το σημείο θέλω να αναφέρω ότι οι διωγμοί με έβαλαν σε σκέψεις και ειδικά η πυρπόληση της πόλης αυτής από τον Νέρωνα έψαξα και οίδα ότι η πυρκαγιά ξεκίνησε από το οβραικό τμήμα της πόλης αλλά με φορά τέτοια ώστε κάηκε όλη η ελληνική παροικία και ο Ρωμαίος αυτός στην συνέχεια κυνήγησε τους υπαίτιους και αυτό το ονόμασαν διωγμό εναντίον των ′′ χριστιανών ′′ . Συνεχίζοντας για τις επισκοπές αναφέρω πως με την εμφάνιση του Παύλου , δημιουργό του ′′ Χριστιανικού ′′ δόγματος εξαπλώθηκαν πολύ γρήγορα με τα σημερινά δεδομένα σαν να αγόρασαν μία πολυεθνική εταιρεία με στημένο δίκτυο διανομής . Σε πείσμα λοιπόν της εποχής που δεν τους ήθελε η Ρωμαϊκή αυτοκρατορία η συγκεκριμένη θρησκεία εξαπλώνεται και έχει και τον τρόπο της . Στην συνέχεια ως μισθοφόροι στον στρατό του Κωνσταντίνου ( Ρωμαίου στρατηγού την εποχή της Τριανδρίας για την Ρώμη ) καταλαμβάνουν θέσεις κλειδιά στην ′′ νεοϊδρυθείσα ′′ πόλη και καταδυναστεύουν τον Ελλαδικό τόπο . Διάβασα σε κάποιο από τα παιδιά αν γνωρίζουμε τι έχουν περάσει οι Έλληνες … Τότε δημιουργήθηκαν τα πρώτα στρατόπεδα συγκεντρώσεις στην Σκυθόπολη και εκεί οδηγούσαν τις κεφαλές των Ελλήνων , τους Βασιλείς και τους Πρίγκιπες , με όποια κατηγορία ήθελαν δήμευαν τις περιουσίες τους οι οποίες περνούσαν στην κατοχή της ′′ εκκλησίας ′′ στον Πατριάρχη της περιόδου, κάπως έτσι έγινε η εκκλησιαστική περιούσια. Μην μου πείτε για τα μετέπειτα χρόνια της τουρκοκρατίας γιατί η ′′ εκκλησία ′′ τα είχε καλά με τον σουλτάνο κάποιοι παπάδες είχαν ελληνική ψυχή και έσωσαν κομμάτια της πάνω σε αυτόν τον τόπο . Ναι φίλε μου γνωριζω τι έχουν περάσει οι Έλληνες και θέλω να φωνάξω ένα μεγάλο Ευχαριστώ στον Αγαπημένο μου Φίλο και Στρατηλάτη των Ελλήνων ΒΑΣΙΛΕΑ ΑΛΕΧΣΑΝΔΡΟ Ε′ Του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Β′ που τίμησε τους αγαπημένους του Έλληνες και τους φρόντισε με όλες τις αρετές και τις αξίες της Φυλής, για να μην μπορέσει τίποτε και κάνεις να τους αφανίσει .
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Ζ. Ναι ο πάπας στην Τιάρα του φέρει το 666 σύμβολο δύναμης , εξουσίας μα πολύ βαρύ για το κεφάλι του , διότι δεν έχει την γνώση που θα του δώσει την δύναμη και δεν γνωρίζει τη σημασία ′′ τω κρατίστω ′′ .
Η . Δεν είναι Ήλιος μα Αέλιος ο Βασιλέας που οδηγεί το άρμα του φωτός και σύρει αυτό από Ανατολή προς Δύση μα η αγάπη της καρδιάς και η εντιμότητα του λόγου τον έκαμαν να δώσει τα ηνία και το άρμα στον Υιό του Φαέθοντα που με την περιέργεια και νεανικότητα του στην άσκοπη πορεία του έχασε τον δρόμο ′′ αμάρτησε ′′ και προκάλεσε την επέμβαση του ΖΕΥΣ που με τον κεραυνό του τον κτύπησε για να μην καταστρέψει την Γαία και έπεσε στον Ηριδανό ποταμό κατά άλλους Ιορδάνη,
Μία σκέψη για τον Εωσφόρο και τους Πεπτοκώτες. Δεν οίδα κάτι ′′ σατανικό ′′ μα μία διαβολή καποιων τέκνων που μπήκαν πλέον στην ροή του χρόνου του πεδίου της Χθωνός μέχρι να κάμουν τον κύκλο τους . Ένα πεδίο που ορίζει η διτότητα , η μείξη και διαχωρισμός , Φιλότης και Έρις και τόσα αλλά σημεία συμβουλές και οδηγίες που μας έχουν αφήσει ως κληρονομιά ο Ερμής , ο Ορφέας , ο Εμπεδοκλής , ο Αρίσταρχος , ο Σωκράτης , ο Αναξιμένης , ο Πλάτων , ο Αριστοτέλης , ο Πυθαγόρας ,..ο … τόσοι μα τόσοι και πρέπει να τους αναζητήσουμε και να είστε σίγουροι ότι θα απαντήσουν στο κάλεσμα του καθενός μας , αρωγοί θα προστρέξουν και αγωγιάτες των πνευμάτων μας για να πράξομε και πάλι το ορθόν.
Θ. Θεός λοιπόν για εμένα είναι το ΕΝΑ . Δεν έχει χρώμα , φύλο , ή θρησκεία Είναι . Δεν του ζητώ γιατί σέβομαι αυτό που κάνει , ρέει μέσα του ο υιός – λόγος και δεν έχει χρόνο να ασχοληθεί μαζί μου τραβάει το άρμα της δημιουργίας , είναι το άρμα που δεν πρέπει να σταματήσει ποτέ, τον ευχαριστώ και δεν σταματώ να εργάζομαι , συνδράμω στην πορεία του και προσεύχομαι σε Εκείνο για ότι μου χαρίζει καθημερινά . Όπλα στην καθημερινότητα της ύπαρξης μας . Μα έχει φρονήσει να μην είμαι μόνος δημιουργώντας μία τεράστια ιεραρχία που θέλω να γνωρίσω , μορφές όχι μόνο ανθρώπινες , μα συμπαντικές. Θυμώνω με όσα συμβαίνουν γύρω μου , απελπίζομαι , ματώνω , αναζητώ , μα δεν σκύβω το κεφάλι γιατί οι Δάσκαλοι που έρχονται κατά καιρούς με μαθαίνουν να μην σκύβω το κεφάλι σε κανένα Θεό να εργάζομαι με κατανόηση , να πολεμώ , να συγκρίνω , να ζυγίζω και να προχωρώ . Αυτοί οι Βασιλείς – Δημιουργοί – Διδάσκαλοι με ονόμασαν Άνθρωπο ( άνω- θρώσκω ) .
Ι . Ι Ω ΤΑ .. Πυθαγόρεια τετρακτύς …………….. η Δημιουργία ………………….
Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία . Ανοίξτε τα μάτια και τον νου της Καρδιάς . Καλή συνέχεια σε όλους , εχθρούς και φίλους …. Συνταξιδιώτες στον Ωκεανό της ύπαρξης .


ΝΕΜΕΣΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2004, 01:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε zezmperg,
λες «Ούτε και η επίσημη Θρησκεία της Ορθόδοξου ή του Καθολικισμού επιχείρησαν ποτέ να ερμηνεύσουν η να από-συμβολίσουν εδάφια του βιβλίου της ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ.» Θα διαφωνήσω μαζί σου. Η «δικιά» μας θρησκεία το επιχείρησε και αυτό μα το λεγόμενο βιβλίο «Η Αποκάλυψη επεξηγημένη», αν δεν απατώμαι αυτός είναι ο τίτλος του βιβλίου. Αν πας στα λεγόμενα βιβλιοπωλεία της εκκλησίας θα το βρεις εκεί μέσα, μιας και τα περισσότερα το έχουν – ένα πεντάτομο βιβλίο 1200 σελίδων περίπου.
Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω λίγο πολύ με τα παραπάνω που έχουν γραφτεί.
ΑΖΩΕΛ, δεν αμφιβάλλω στα λεγόμενά σου, θα μπορούσες να μου προτείνεις κανένα έγκυρο / καλό βιβλίο που να περιγράφει αυτά τα γεγονότα τεκμεριωμένα, μιας και οι δικοί μου συγγενείς ή είχαν την τύχη να μην περάσουν από αυτά τα μαρτύρια ή όσοι περάσανε δεν ζούνε πια.
Από κει και πέρα, εγώ μία ερώτηση θέλω να κάνω: Έχει αποδειχθεί από επιστήμονες, ιστορικούς κτλ., πως η Αγία Γραφή φάσκει και αντιφάσκει – το «θεόπνευστο» βιβλίο – και όμως ο κόσμος εκεί επιμένει φανατικά. Σιωνιστές = Τράπεζες, κατά κόρων. Σχεδόν όλη η Ελλάδα τους χρωστάει, για να μην πω όλος ο κόσμος. Το τι «καλό» μας έχει προσφέρει ο χριστιανισμός και το τι έκανε στον κόσμο αυτή η θρησκεία, το έχετε ήδη αναφέρει, και άμα ρίξετε μια ματιά στα ιστορικά βιβλία, επίσημης ιστορίας και μη, τη θάβουνε τη θρησκεία αυτή και όχι μόνο αυτή. Δεν θα ήτανε σοφότερο να χρησιμοποιούσαμε το μυαλό και την κρίση μας, σε συνδυασμό πάντα με τη μόρφωση, και να εξελισσόμασταν χωρίς να οπισθοχωρούμε στις σειρήνες της απάτης?

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2004, 19:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον , σας χαιρετω ολους
Πρωτον
Καποιος ειπε οτι ισως ο αριθμος 666 αποτελει το λεξαριθμο του ονοματος του ανθρωπου- Σατανα .Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι σε ποια γλωσσα θα ψαξουμε για τον λεξαριθμο και επισης αν οντως ειναι ετσι και ο αριθμος υπαρχει για να μας υποδειξει το "Θηριο" (που λενε και οι Metallica) αποκλειεται να υπαρχει για να τον καταψηφισουμε γιατι ουτως ή αλλως η προφητεια πρεπει να εκπληρωθει ...

Επισης αναφερθηκε οτι ο Θεος αυτος δεν παρεμβαινει εναντια κανενος λαου . Αν ο σφαγη και τα δεινα των Αιγυπτιων δεν ειναι παρεμβαση ε, τοτε τι να πω ?

Και επειτ α, αν ολοι υποτιθεται οτι ειμαστε παιδια του θεου , γιατι αυτος αγαπα περισσοτερο τους Εβραιους , ενω ειναι ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!Λοιπον αφιστε τις βλακειες και σκεφτειτε ποσα λεφτα κονομαει οποιαδηποτε χριστιανικη εκκλησια .Αποτελει το μεγαλυτερο εισοδηματια στονκοσμο . Σκεφτηκατε οτιμπορει η ολη υποθεση της Αποκαλυψης να ειναι φτιαχτει για να τρομακρατιθει οκοσμος και να πιστεψει (ετσι θα γλυτωναν και τις διωξεις οι πρωτοι χριστιανοι)...
Αυτα τα λιγα απο μενα ...
Α και ο Γιαχβε δεν ειχε και πολυ φαντασια .Ολο το 1/3 και το 1/3 λεει !Αλλο νουμερο δεν ηξερε? Ή και αυτο συμβολικο ειναι ?

Ad astra per AsperaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 01:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΙΣΟΝ ΚΑΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ…
ΦΙΛΕ NOBODY5001....
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ. ΕΝΙΩΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΜΑΖΕΥΑΝ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ, ΕΚΕΙΝΟΙ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ. ΤΟΥΣ ΦΥΓΑΔΕΥΑΝ ΚΑΙ ΕΚΡΥΒΑΝ. ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ, ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΗΝ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ, ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΑΝ. ΑΛΛΟΙ ΔΕ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΕ.
ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ΠΩΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΦΙΛΟΣ, ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΣΤΕΙ (!!!!!!) ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΩ ΑΓΝΟΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ 2000 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΥΛΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ… ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!
ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΡΕΥΝΗΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ.
ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΧΙΤΛΕΡ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΩΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ (ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ)-ΑΓΓΛΟΥΣ-ΚΑΙ…ΕΒΡΑΙΟΥΣ. ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΒΡΑΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΩΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΩΤΕΣ, ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ. ΓΙΑΤΙ;
ΞΑΦΝΙΚΑ, ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ, ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ.
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ… ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ (ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ) ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΟΓΚΑΡΔΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΔΑΥΙΔ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ. ΟΣΟΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΥΠΕΣΤΗΣΑΝ ΒΑΣΑΝΙΣΜΟ. ΕΤΣΙ, ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ.
ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ… ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΟΥΣ. ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΘ ΟΔΩΝ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟΠΑΙΔΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΩΣ. ΟΣΟΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ( ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞ ΑΥΤΩΝ ΕΛΑΒΑΝ ΩΣ ΑΜΟΙΒΗ, ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ, ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΗΛΘΑΝ ΣΤΑ ΕΒΡΑΙΚΑ ΛΟΜΠΥ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΩΓΕΣ. ) ΥΠΕΣΤΗΣΑΝ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΟ. (ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ.)
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΟΛΑ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΙΕΣΤΡΑΜΕΝΩΝ ΝΟΩΝ.
ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ, ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΘΗΚΑΝ, ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑΝ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥΣ, ΟΔΗΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΠΛΟΙΑ ΠΡΟΣ ΛΙΒΑΝΟ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΟΠΛΑ (ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝ; ΟΤΑΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ… ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝ;) ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΚΑΝΑΝ ΚΡΑΤΟΣ (ΜΕ ΕΔΑΦΗ ΠΟΙΑΝΟΥ;) ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ (ΕΔΩ ΚΑΙ 2100 ΧΡΟΝΙΑ) ΝΑ ΚΥΡΙΑΡΧΥΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΜΕ ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΨΕΥΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.
ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΙΑΣΚΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ; ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ( ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ), ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ. ΟΜΟΕΘΝΟΙ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΤΑ ΔΕΙΝΑ. ΟΜΟΕΘΝΟΙ ΤΟΥΣ!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΙΛΙΑ ΤΟΥΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΟΥ ΤΡΕΦΟΥΝ, ΕΝΩ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ.
ΤΟΤΕ, ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ (ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΣΟ ΕΝΤΕΧΝΑ Ο ΦΘΟΝΕΡΟΣ ΠΥΡΗΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙ ΤΟΝ ΕΒΡΑΙΚΟ ΛΑΟ) …
ΤΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ, ΝΕΩΝ ΓΕΝΝΕΩΝ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΧΡΙΖΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΖΥΓΙΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ.
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ…… ΕΝΓΡΗΓΟΡΣΗ! ΔΙΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΤΕ… ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΚΥΜΑ. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ…
ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝΤΑΙ, ΑΝΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ, ΕΒΡΑΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, (ΔΙΟΤΙ ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ, ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΛΟΓΟ….Ε! Ε!) ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ.
ΓΙΑΤΙ; ΦΟΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΣΤΗ ΓΑΖΑ, ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΙΡΗΝΗ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ… ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΑ ΑΝΑΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΠΛΕΥΡΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΘΩΟΙ… ΑΘΩΟΙ ΚΑΙ ΑΓΝΟΙΑ.
ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΨΗ, ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΦΥΛΗ, ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΟΥΜΕ, ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΕ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΧΤΕΙ.
ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ…( 1. ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΙΟΥΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΞΕΧΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΦΑΖΑΝ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ, ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΒΡΑΙΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΧΤΗΚΕ, ΔΙΟΤΙ… ΕΙΧΑΝ ΔΕΜΕΝΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΥΦΑΣΜΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΧΤΟΥΝ….. 2. 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ. 4000 ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ, ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ… ΚΑΙ ΑΥΤΑ, ΕΝΩ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ… ΞΑΦΝΙΚΑ!!!!! ) ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΑΤΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΙΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ! ΤΟΣΟ ΑΝΟΗΤΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ!
Ι.ΠΑΣΣΑΣ – ΠΛΕΥΡΗΣ – ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ (Η ΕΛΛΑΔΑ ΑΙΜΟΡΑΓΕΙ )– ΑΥΦΑΝΤΗΣ – ΦΟΡΝΤ (Ο ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΒΡΑΙΟΣ) - ΚΕΡΑΜΥΔΑΣ – ΓΙΟΛΒΑΣ – Ρ. ΧΑΡΓΚΟΥΝΤ (ΜΥΘΟΣ Η ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ) ΚΤΛ.ΚΤΛ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ TON ΦΙΛΟ NTAVELIS666 ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΈΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!


ΚΥΡΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2004, 10:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε / η ΑΖΩΕΛ,
Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τη βιβλιογραφία. Δεύτερον, τα περισσότερα που ανέφερες τα γνωρίζω και θα με βρεις σύμφωνο σε αυτά που έγραψες. Θα σου δώσω όμως και επιπρόσθετες πληροφορίες. Αν όντως πήγαν ορισμένοι Εβραίοι στα στρατόπεδα συγκέντρωσης, που πράγματι πήγανε, τότε στείλανε τα μικρά ψάρια και όπως είπες τα μεγάλα ούτε που τα αγγίξανε. Ο Χίτλερ πράγματι χρηματοδοτούνταν από Εβραίους, αυτό μπορεί κανείς να το δει και μέσα σε διάφορες γερμανικές βιβλιογραφίες. Τώρα, μας παρουσιάζουν πως ο αριθμός που θανατώθηκε ήτανε 6.000.000+ πράγμα που δεν ευσταθεί διότι τότε δεν υπήρχαν τόσο πολλοί Εβραίοι, «καθαρόαιμοι», ανά τον κόσμο αλλά μία μαθηματική έρευνα έδειξε πως ο αριθμός τους, που σκοτώθηκαν, ανέρχεται στις 600.000 περίπου. Αν όντως ο αριθμός τους ήτανε τόσο μεγάλος δεν θα έπρεπε καν να έχουμε Εβραίους σήμερα. Αυτοί που την ακριβοπλήρωσαν ήτανε πράγματι Έλληνες, Πολωνοί και άλλοι. Υπάρχουν και αρκετές Ελληνικές βιβλιογραφίες πέρα από αυτά τα βιβλία που μου σύστησες που τα αποδεικνύουν αυτά. Απλά στείλε μου ένα email σε κανένα μήνα που θα είμαι Ελλάδα και θα σου πω ποια είναι – μιας και τότε θα μπορώ να συμβουλευτώ τη βιβλιοθήκη μου – αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορέσεις ορισμένα να τα βρεις στο εμπόριο μιας και σε κάποια από αυτά θα δεις και τα ονόματα εκείνων που κινούν τα ινία.
Τέλος, ζητώ και εγώ συγνώμη από τον φίλο μου NTAVELIS666, αλλά ήθελα να απαντήσω στο φίλο / η ΑΖΩΕΛ.
Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 20:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι, αλλά δεν τα διάβασα όλα, όμως να μια μικρή έκπληξη:

ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΤΟ ΜΕΓΑ ΘΗΡΙΟΝ = 666

ΕΒΡΑΙΚΑ

Τάου-Ρες-Ιοντ-Βαυ-Νουν (Therion)= 666

Όπως βλέπετε, ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΗΛΙΑΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ (ποιός σατανάς??? Επειδή τό'πε, τό'πε ο παπαγάλος δηλαδή???) έχει την ίδια αξία και στις δύο γεματριακές γλώσσες...

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula

Edited by - YHVH on 27/07/2004 20:48:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimazz
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2004, 12:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimazz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω κατά πόσο η προσπάθεια εξήγησης διαφόρων μυστικών - εννοιών - ιδεών κλπ μέσω αριθμών είναι σωστή. Υπάρχουν από όσο γνωρίζω (και δεν το παίζω παντογνώστης , το αντίθετο συμβαίνει) σοβαρές ενστάσεις για την χρησιμότητα των αριθμών. Από τα παράδοξα του Ζήνωνα μέχρι τα άλυτα μαθηματικά προβλήματα.
Είναι γνωστό νομίζω το παράδειγμα με το τόξο και τον στόχο, για όσους δεν το γνωρίζουν κάνω μια σύντομη ανάπτυξη του. ΄Εστω ένα τόξο και ένας στόχος σε μια απόσταση 10 μέτρων. Το βέλος λοιπόν που φεύγει από το τόξο έχει να διανύσει την συγκεκριμένη απόσταση των 10 μέτρων. Όταν διανύσει το μίσό της απόστασης (5 μ.) έχει να διανύσει άλλα 5μ. όταν διανύσει το επόμενο μισο (2,5 μ.) έχει να διανύσει άλλα 2,5 μ., κ.ο.κ. . Για να φτάσει στο στόχο δηλαδή σε απόσταση 0 μ. πρέπει να υπάρχει κάποιος προηγούμενος αριθμός ο οποίος διαιρεμένος με το 2 να μας δίνει αποτέλεσμα 0, δυστυχώς δεν υπάρχει παρά μόνο το ίδιο το 0. Θεωρητικά λοιπόν το βέλος δεν θα φτάσει ποτέ στον στόχο.
Παραθέτω επίσης και μια γνώμη που άκουσα πρόσφατα από ένα υποτιθέμενο "γκουρού" , μου είπε λοιπόν ο άνθρωπος αυτός ότι οι αριθμοί είναι δημιούργημα κάποιων (δεν λέω ποιών για να μην εγείρω θρησκευτικά ζητήματα) που σκοπό είχαν την εξόντωση των ανθρώπων και ο οποίος συνέδεσε τους αριθμούς με την οικονομία και το χρήμα με την Αμερική και τους πολέμους με την γλώσσα των υπολογιστων και την τεχνολογία κ.ο.κ..
Άν λοιπόν συμβαίνει κάτι τέτοιο η χρήση των αριθμών σε οποιαδήποτε μορφή τους ίσως είναι λάθος.
Θέλω να διαβάσω τις απόψεις σας καταρχήν για να μάθω περισσότερα για το θέμα αυτό και γιατί όπως είπε ο γκουρού η αλήθεια για τους αριθμούς θα μας αποκαλύψει το μέλλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2004, 16:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bρισκόμαστε στο πλέον κρισιμότατο σημείο της Ιστορίας στο οποίο οι Εβραίοι εκτός απο θρησκευτικά πάνε να κυριαρχήσουν & πολιτικά στον Πλανήτη!! Η ικανότητα τους να ανεβάζουν στον Πλανηταρχικό θρόνο άτομα της απόλυτης εμπιστοσύνης τους, τα οποία άν & δέν έχουν Εβραικό αίμα όπως ο νύν Πλανητάρχης, είναι άβουλα,ηλίθια & εκπαιδευμένα απο μικρές ηλικίες σε Μασωνικές & Σατανικές Στοές, σημαίνει οτι βρισκόμαστε 1-2 βήματα πρίν την ολοκληρωτική τους επικράτηση!! Η πλατιά πλειοψηφεία του Λαού άν & το έχει καταννοήσει, δέν αντιδρά στο παραμικρό περιμένοντας μοιρολατρικά να τους τιμωρήσει τάχα ο Θεός!! Κιόταν λένε Θεό οι Χριστιανοί πάει το μυαλό τους αμέσως στον Ιαχωβά!! Μα ο Ιαχωβάς είναι ο Θεός των Εβραίων, είναι δυνατόν να τιμωρήσει τον <<ευλογημένο>> & <<περιούσιο>> Λαό του;;; Έτσι αποχαύνωναν τόσες εκατονταετηρίδες οι ανα τον κόσμο σκορπισμένοι Εβραίοι τους Λαούς, μαθαίνοντας τους να μήν αγωνίζονται ποτέ & να μήν αντιδρούν ποτέ σε τέτοια θέματα Ανώτατης Εξουσίας!!
Τους έμαθαν να τα περιμένουν όλα απο ανύπαρκτους Θεούς, έτσι ώστε να μπορούν οι ίδιοι οι Εβραίοι με τα ιεραρχεία τους να δρούν ανενόχλητοι!! Έτσι φτάσαμε στην σημερινή κατάσταση, οδηγώντας οι Εβραίοι σε παντοδυναμία την Σημερινή Υπερδύναμη του κυρίου Μπούς!!!
Μήπως έφθασε μέσω των Η.Π.Α. ο καιρός που οι Εβραίοι θα πατάξουν τα εχθρικά Έθνη της Συών;;;; Γιατί ποτέ δέν περιορίστηκαν στα στενά πλαίσια της Μέσης Ανατολής, επιβίωσαν τόσους αιώνες χωρίς αυτά!!1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2004, 18:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η γιαχβική παράνοια διαστροφή εσκότωσε αυτόν που έγραψε το βιβλίο αυτό.
Εσταύρωσε τον ιδρυτή της εκκλησίας μας.
Θανάσιμος εχθρός των Εβραίων είναι ο Χριστιανισμός και κυρίως η ορθοδοξία.
Η συμφωνία Σημίτη για την εξάλειψη του θρησκεύματος από τις ταυτότητες τα λέει όλα.

Εβραιοι,Εβραιοι,Εβραιοι, παντου ακουω για εναν "μπαμπουλα" που λεγεται Εβραιος.Προφανως ολοι οι εγκληματιες πολεμου ειναι πρακτορες των Εβραιων.Για ολα τα δεινα που εχουν υποστει οι ανθρωποι ευθυνεται ο μπαμπουλας που λεγεται Εβραιος.Αλλα βεβαια ειναι η ευκολη λυση,να φορτωνουμε τα ασχημα του κοσμου σε εναν λαο.Οταν η πρων Σοβιετικη Ενωση εσφαξε 1.000.000 Αφγανους πριν πολλα χρονια ηταν μηπως καποιοι Εβραιοι απο πισω;Ας σοβαρευτουμε λιγο.


Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.Οταν ακους αντιεβραικα κυρηγματα απο το "χορτασμενο" σωματικα και πνευματικα παπαδαριο μεσα στην Εκκλησια και τις αθλιοτητες ορισμενων καναλιων ειναι δυνατον να μην επηρεαζεται καποια μεριδα πολιτων.

Καποιους αλλους τους μαρανε η εξαλειψη του θρησκευματος απο τις ταυτοτητες,αυτο ειναι το προβλημα του Ελληνικου λαου και οχι η φτωχια,οι κοινωνικες ανισοτητες,τα προβληματα του περιβαλλοντος.
Μακαρι ολοι αυτοι που κατεβηκαν για το ασημαντο ζητημα των ταυτοτητων που οδηγησε σε υστερια τους "εκπροσωπους του Θεου επι της Γης" να κατεβαιναν για τα προβληματα του περιβαλλοντος,της φτωχιας κ.λ.π.

Και παμε τωρα στην γνωστη καραμελα ορισμενων Χριστιανων.

Πολλοι λοιπον λενε πως ειναι αλλος ο Θεος της Καινης διαθηκης και αλλος της Παλαιας.
Απο που προκυπτει οτι ο Θεος της Καινης διαθηκης ειναι αλλος απο αυτον της Παλαιας διαθηκης;Δεν υποτιθεται οτι στην Παλαια διαθηκη προφητευεται καπου ο ερχομος του Μεσσια;Δεν ανεφερε(Καινη διαθηκη)ο Ιησους οτι ηρθε να συμπληρωσει το νομο του Θεου(Γιαχβε),αν δεν εννοει τον Θεο της παλαιας διαθηκης τοτε ποιον εννοει;Δεν ειναι η Καινη διαθηκη μια συνεχεια της Παλαιας διαθηκης;

Ενας λογος(προσωπικη μου αποψη) που ορισμενοι προσπαθουν να πεισουν οτι ειναι αλλος ο Θεος της Παλαιας διαθηκης και δεν εχει καμια σχεση με τον Θεο της Καινης διαθηκης ειναι επειδη στην Παλαια Διαθηκη παρουσιαζεται ενας σκληρος τιμωρος Θεος(λογικο ειναι αφου οι περισσοτερες θρησκειες,Μωαμεθανισμος,Δωδεκαθεισμος,Ιουδαισμος-Χριστιανισμος κ.λ.π ως κατασκευασμα λαων αντιπροσωπευει την κουλτουρα και τις αντιληψεις των λαων) και δεν μπορει να δικαιολογηθει η υπαρξη ενος θΕΟΥ Παναγαθου για τον οποιο αναφερεται η Καινη Διαθηκη.

quote:
Φίλτατε, ο Ιεχωβάς απαγόρεψε στους πρωτόπλαστους να φάνε απο το Δέντρο της Γνώσης. Της ΓΝΩΣΗΣ, της ΣΟΦΙΑΣ. Δεν ήθελε οι πρωτόπλαστοι να μάθουν τη γνώση του καλού και του κακού. Κατά συνέπεια πως τους ήθελε ; Βλάκες. Και ξανατονίζω οτι ο Όφις απλώς παρότρυνε τους πρωτόπλαστους να γευτούν τον καρπό αυτής της γνώσης.

Αυτο ειναι μια υποθεση,μπορει να ισχυει κατι τετοιο αλλα μπορει και οχι.Κατι αναλογο με τον δικο μας μυθο,οπου ο Προμηθεας τιμωρηθηκε απο τους 12 Θεους του Ολυμπου γιατι θελησε να δωσει την γνωση στους ανθρωπους.Αρα και εδω θα μπορουσε κανεις να υποθεσει με την ιδια λογικη οτι οι 12 Θεοι του Ολυμπου θελανε να παραμεινουν βλακες οι ανθρωποι.Ετσι δεν ειναι;

Οσο για τον αριθμο 666 ο καθενας δινει την δικια του αυθαιρετη ερμηνεια,ειναι μια συζητηση με υποκειμενικες απαντησεις.



"Η δική μου θρησκεία θέλει να κατέβει ο παράδεισος εδώ στη γη, ώστε να μπορούν να τον απολαύσουν όλοι"

Edited by - VIKING on 28/07/2004 18:40:20


Edited by - VIKING on 28/07/2004 18:54:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 03:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

ΓΙΑ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ : SIN666 * 2

ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy