ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τι είναι ο αριθμός 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2002, 18:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι ο αριθμός 666

Φίλοι μου γεια σας.
Όλοι αναρωτιέστε τι σημαίνει και πια σημασία έχει ο αριθμός 666. Είναι ο αριθμός του θεριού η με το πραγματικό όνομα Αντί-Χριστός.
Γιατί πάντα οποιαδήποτε συμπαντικά θρησκευτικά γεγονότα, τα αναφέρομεν με αριθμούς;

Οι αριθμοί παίζουν μεγάλο σημαντικό ρόλο στην ζωή μας και όλα τα αναλύουμε με το βυζαντινό αριθμολόγιο.
Ο Κύριος Ιημών Ιησούς Χριστός έχει το αριθμό 9.
Το 9 είναι το απόλυτο που γίνεται Ο πυρήνας.
Πυρήνας είναι το ολοκληρωτικό δίχως διαστροφές και αλλοιώσεις καθαρών ενεργειών του Σύμπαντος όλου.
Ο Σατανάς ενεργοποιείται στον αριθμό 6 που είναι
ακριβώς αντίθετο του 9 και αντιστρέφεται στο 6.
Ο Σατανάς παίρνει στην αντιστροφή το όνομα Αντίχριστος.
Τώρα που ο Αντίχριστος παίρνει το αριθμό 6, χάνει τις ενέργειες γιατί βρίσκεται στην αντιύλη και για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται και τους υπόλοιπους αριθμούς 66 και ενώνοντας τους αριθμούς κάνει το 666, δηλαδή 6+6+6=18=9 για να μπορέση να ενεργοποιηθή φαινομενικά στην αντιστροφή της αντιύλης παίρνει το ΘΕΤΙΚΟ αριθμό του ΚΥΡΙΟΥ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ το 9, τον διασπά και παίρνει τον αριθμό 6 γιατί δεν αντέχει στις ολοκληρωτικές θετικές ενέργειες.
Από τον καιρό που «γεννήθηκε» ο πλανήτης ΓΗ, υπήρχε και θα υπάρχη, το ΚΑΛΟ και το ΚΑΚΟ.
ΤΟ ΚΑΛΟ = ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ
ΤΟ ΚΑΚΟ= ΣΑΤΑΝΑΣ.
Αυτά είναι αποδειγμένα και δεν μπορεί κανένας να διαφωνήση.
Για κάθε εποχή υπάρχει η ακμή και η παρακμή.
Όλα τα σημαντικά γεγονότα οριοθετούνται, για να μας βοηθούν να γνωρίζουμε που υπάρχει ακμή και που αρχίζει η παρακμή.
Παίρνουμε τον Μωυσή σαν ορόσημο.
Παρέλαβε τις δέκα εντολές από τον ΘΕΟ και τις μετέφερε στην Κιβωτό της Διαθήκης και υπενθύμισε την ύπαρξη του Μονοθεϊσμού.
Μετά τον θάνατο του Μωυσή άρχισε η παρακμή μέχρι την γέννηση του ΚΥΡΙΟΥ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ.
Την τότε εποχή οι αρχιερείς του μονοθεϊσμού «γραμματείς και φαρισσαίοι» επηρεαζόμενοι από τον Σατανά στο έπακρο, σταύρωσαν τον ΚΥΡΙΟΝ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ.
Σήμερα μετά από δύο χιλιάδες χρόνια πάλι υπάρχει η παρακμή επηρεαζόμενοι από τον Σατανά στην ολοκληρωμένη ενεργοποίηση του, με το όνομα Αντίχριστος 666.
Το 1994 μετά από στατιστικά στην Αγγλία, είχε επίσημα εγγεγραμμένους στην πολιτική τους ταυτότητα «θρήσκευμα Σατανισμός» 30.000 (τριάντα χιλιάδες) άτομα.
Αυτό το παρουσίασε ο Γιάννης Βόγλης στη Κυπριακή τηλεόραση με επίσημα στοιχεία.
Κωνσταντίνος


saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2002, 02:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε αετε μην τρελαινεσαι και ο σατανας καλο παιδι ειναι , απλος ειναι λιγο παρεξηγημενο . Και πες μου και κατι σε παρακαλω , ο Χριστός γιατι εχει το 9 ; (μηπος επιδη το προλαβε πρωτος ;)

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2002, 10:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε saman και μέλη καλημέρα σας.
Δεν είναι μόνο ο Κύριος Ιημών Ιησούς Χριστός που έχει τον αριθμόν 9 αλλά ο αριθμός 9 αντιπροσωπεύει την ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ. Τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ, Τον Κύριο Ιημών Ιησού Χριστό και Άγιο πνεύμα, που είναι το ένα = τρία και το τρία = ένα και είναι το απόλυτο, και το απόλυτο είναι το Ο και είναι ούτε αρχή και ούτε τέλος. Είναι ολοκληρωμένες ενέργειες σε όλο το σύμπαν.
Στο Σύμπαν ο αριθμός είναι Ο πυρήνας, στο φάσμα της Γης φανερώνετε σαν 9 για αυτό στη βυζαντινή αριθμολογία έχουμε το αριθμό 9 σαν απόλυτο Ο.
Ο Σατανάς είναι ο έκπτωτος άγγελος που αποστάτησε και νόμιζε ότι μπορούσε να έχει τις θετικές ενέργειες του Ορθοδόξου Τριαδικού Θεού. Αυτή την παραπλάνηση την είχε από την πρώτη στιγμή που αναπήδησε η σπίθα της ψυχής του.
Η ψυχή του Σατανά από την πρώτη μέρα της γέννηση του είχε την αρνητική και μοχθηρή ενέργεια και για αυτό αποστάτησε.
Από τότε ο Σατανάς προσπαθεί να αφαιρέση το ελεύθερο και αυτεξούσιο από τον άνθρωπο και να τον παραπλανή με διάφορες ψεύτικες υποσχέσεις στη υλική ζωή και μετά το θάνατο του να του παραδώσουν την ψυχή και πνεύμα, για να τον έχει πλήρες υποχείριο και να είναι δούλος του και να τον υπηρετεί τυφλά.
Μην υποτιμάτε τον Σατανά, ότι μπορείτε να τον κάνετε ότι θέλετε, να τον φανερώνετε όποτε θέλετε και να τον φεύγετε όποτε θέλετε. Προσοχή μην παίζετε με τις ενέργειες του Σατανά γιατί έχει και δικές του δυνάμεις στην Γη και στην γήινη υλική ζωή που ζούμε και δεν έχει κανένα να του αντισταθεί.
Εκτός από τους δυο προφήτες ΕΝΩΧ και ΗΛΙΑ της Τριαδικής Ορθοδοξίας που είναι απεσταλμένοι από τον ίδιον Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό για προστασία των ανθρώπων και καταπολέμηση του Σατανά και Αντίχριστου.
Έχω πολλά χειρόγραφα από τους Ενσαρκωμένους δύο προφήτες ΕΝΩΧ και ΗΛΙΑ και τα μάζεψα με την ροή της ενέργειας.
Φιλικά Κωνσταντίνος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2002, 12:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους.

Φίλε "Λευκέ Αετέ" ή κατά κόσμον Κωνσταντίνε
Μπορείς να μας εξηγήσεις, τι εννοείς με την φράση σου

quote:
Έχω πολλά χειρόγραφα από τους Ενσαρκωμένους δύο προφήτες ΕΝΩΧ και ΗΛΙΑ και τα μάζεψα με την ροή της ενέργειας.

Πως γίνεται αυτή η συλλογή γραπτών (και μάλιστα χειρογράφων!) με την χρήση αυτής που ονομάζεις "ροή ενέργειας"; Μπορείς να μας παραθέσεις,παρακαλώ, μερικά χαρακτηριστικά αποσπάσματα για να βγάλουμε και κάποια δικά μας συμπεράσματα;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 01:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Μέλος ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ μας ζήτησε να φιλοξενήσουμε ψηφιοποιημένη εικόνα ενός από τα χειρόγραφα μηνύματα που "λαμβάνει".


Απαραίτητη σημείωση: η εικόνα μας έχει σταλεί από το Μέλος ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ. Ο ίδιος φέρει και κάθε ευθύνη για αυτήν, το περιεχόμενο και την προέλευσή της!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 02:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλε "Λευκέ Αετέ" νομίζω ότι αυτό το γράμμα καθώς και ο τρόπος που θεωρείς ότι λαμβάνεις τις πληροφορίες είναι πολύ αμφισβητούμενα.

Πως μπορείς να ξεχωρίσεις ότι δεν πρόκειται για φαντασιώσεις σου ή για ευγενείς προθέσεις σου;

Τι ιδιαίτερο έχουν τα κείμενα αυτά που να δικαιολογούν το γεγονός ότι δύο αρχαίοι προφήτες "ξεσηκώνονται" για να σώσουν τον κόσμο από τον Αντίχριστο;

θα μου επιτρέψεις να είμαι πολύ επιφυλακτικός με αυτά που υποστηρίζεις.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 04:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Λευκέ Αετέ, έχεις ασχοληθεί καθόλου με άλλες θρησκείες;.H τριαδική έκφραση της θεότητας ισχύει και για άλλες θρησκείες. Πίστευε και ερέυνα. Δεν θα σχολιάσω τα περί χειρογράφων γιατί απαιτούν έναν πολύ "λεπτό" χειρισμό απο μέρους μου, που δεν γνωρίζω εάν θα τον επιτύχω... Όσο για τα περί σατανά και Αντιχρίστου, δεν συμφωνώ στην λογική του Μπους junior ή μαζί μας ή εναντίων μας. Για εμένα τα πράγματα είναι πιό απλά:

Δεν αμφισβητώ τις Δέκα Εντολές . Δεν αμφισβητώ το Λόγο του Χριστού ή το Λόγο του Βούδδα ή όποιου άλλου διδαξε την αγάπη.. Μα υπάρχει ένας Κανόνας ή Αρχή αν θέλετε , που έτσι και την ακολουθούσαν οι άνθρωποι , η κοινωνία μας θα ήταν ακόμη καλύτερη.

" Μην Κάνεις Ό,τι Δεν Θα΄θελες Να Σου Κάνουν "

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 18:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΒΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ
ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΛΕΥΚΕ ΑΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΟΚΙΝΗΤΟΣ; ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΕΝΩΧ;
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

DREAMWALKER
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2002, 21:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά καλησπέρα σας και εύχομαι να είστε όλοι καλά.

Καταρχάς τα χειρόγραφα τα μαζεύω εδώ και πέντε χρόνια και παρακαλώ οιονδήποτε έχουν έλθει στην αντίληψη του τέτοια χειρόγραφα, να μου τα στείλη. Γνωρίζω ότι υπάρχουν σε όλον τον κόσμο.

Τα χειρόγραφα τα μαζεύω με την αυξημένη διαίσθηση μου και με το αστρικό οφθαλμό. Σε αυτό δεν μπορώ να πείσω κανένα, αλλά ούτε θέλω να παροτρύνω κανένα γιατί κάθε άνθρωπος έχει το ελεύθερο και αυτεξούσιο και τις απόψεις του και τις σέβομαι από τα βάθη της ψυχής μου.

Έχω μελετήσει όλες τις θρησκείες που υπάρχουν στον πλανήτη μας και τις σέβομαι.
Σε όλες τις θρησκείες υπάρχουν οι ακμές και οι παρακμές και τις μετατρέπουν σε αιρέσεις και διαφθορά.

Η κάθε θρησκεία στην ακμής της έχει αγάπη, σεβασμό και γνώση και ηθική αντίληψη. Επίσης η κάθε θρησκεία σέβεται την άλλη θρησκεία και έχουν αναφορές αναμεταξύ τους και όλες είναι ενάντια του κακού (Σατανά, Αντίχριστο 666) γιατί όλες γνωρίζουν ότι είναι ο εχθρός της ανάπτυξης του πνεύματος και όλες οι θρησκείες προσπαθούν για την πάταξη του κακού.

Παρακαλώ όσοι ερωτούν να δίνουν και την δική τους γνώμη επί του θέματος όχι μόνο ερώτηση. Ευχαριστώ.

Κωνσταντίνος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 01:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανένα πρόβλημα φίλε "Λευκέ Αετέ" να δώσω την γνώμη μου αρκεί να με βοηθήσεις να την διαμορφώσω.

Για να διαμορφώσω γνώμη αναγκαστικά πρέπει να σου ξαναζητήσω να μας πεις περισσότερα για τις συμβουλές και τις διδασκαλίες που "λαμβάνεις". Τι ιδιαίτερο έχουν; Τι νέο φέρνουν; Που και σε ποιον χρησιμεύουν; Τις έχεις δημοσιεύσει ή τις έχεις δημοσιοποιήσει κάπου;

Αν μας βοηθήσεις δίνοντας κάποιες απαντήσεις τότε μπορούμε να μιλήσουμε πάνω σε συγκεκριμένα ζητήματα και όχι μόνο πάνω σε διαβεβαιώσεις, γιατί οι διαβεβαιώσεις και οι γενικές δηλώσεις, όσο καλόπιστες κι αν είναι, είναι απλά αφηρημένες ευχές και δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο από το να συμφωνήσω με αυτές.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 02:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Αετέ και εγώ ερωτήση θέλω να κάνω .Μπορείς να μας πεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον τρόπο που λαμβάνεις τα μηνύματα ;
είπες ότι "τα μαζεύω με την αυξημένη διαίσθηση και τον αστρικό οφθαλμό " Δηλαδή λαμβάνεις τα μηνύματα διαισθητικά και μετά τα καταγράφεις χρησιμοποιώντας το δικό σου τρόπο για να περιγράψεις το νόημα ή καταγράφεις ότι ακριβός άκουσες ή είδες . Έχεις την ικανότητα να "βλέπεις " στο αστρικό πεδίο; θα είχε ενδιαφέρων να μας πεις περισσότερα γι' αυτές σου τις ικανότητες .Δε θα πρέπει να σε προβληματίζει το γεγονός ότι δεν μπορείς να τις αποδείξεις , άλλωστε ούτε και εμείς μπορούμε να τις απορρίψουμε .Αυτό που μου φάνηκε λίγο παράξενο είναι το περιεχόμενο του μηνύματος . Αν όντως υπάρχει τέτοιο θεϊκό σχέδιο για καταπολέμηση και πάταξη του Αντίχριστου από τους προφήτες τότε τι θα γίνει με τη Δευτέρα παρουσία. μήπως ματαιώθηκε ;


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 20:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Εγώ πάντως δε καταλαβαίνω διάφορα πράγματα απ‘την αριθμολογία που αναφέρεις φίλε ΛΕΥΚΕ ΑΕΤΕ όπως από που παίρνει τον αριθμό 6 ο αντίχριστος,που θα βρει τους υπόλοιπους αριθμούς 6+6 για να κάνει το 18 και μετά να διασπάσει πάλι το 9 κλπ κλπ.
Λίγο ακατανόητα μου φαίνονται ολα αυτα και αυθαίρετα παρμένα χωρίς τεκμηρίωση.
Επίσης αναφέρεις οτι ο σατανάς είχε την παραπλάνηση από την πρώτη στιγμή που αναπήδησε η σπιθα της ψυχης του.
Δηλαδη ήταν εκ γενετης προβληματικός.Υποστηρίζεις οτι ήταν λάθος του θεου;(δε νομίζω).Οπότε ήταν θέλημα θεού με κάποιο σκοπό(δε πιστεύω να τον έφτιαξε άσκοπα).Πιστεύεις οτι εξετέλεσε τον σκοπό της ύπαρξης του και ο θεός θέλει να τον στείλει στο πυρ το εξώτερο(αλήθεια που είναι αυτό,είναι εκτος θεού;)
Εγώ πάντως πιστεύω οτι-θαυμαστά τα έργα σου Κύριε τα πάντα εν σοφία εποίησες-ακόμα και το κακό γιά να μπορούμε να ξεχωρίζουμε και να εκτιμάμε(μετά πολλών πόνων και βασάνων) το ΚΑΛΟ και το ΑΛΗΘΙΝΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 20:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασχετο.θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως λειτουργεί το quote;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2002, 20:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To quote λειτουργεί ως εξής:

Στα αριστερά των μηνυμάτων (όταν αρχίζεις να γράφεις ένα μήνυμα) υπάρχει ένα πεδίο που ονομάζεται "Κώδικας Forum". Κλικάρεις πάνω σε αυτό το πεδίο και ανοίγει ένα παράθυρο εντολών. Μέσα σε αυτό εμφανίζονται διάφοροι τρόποι για να μορφοποιηθεί καλύτερα το κείμενο. Προς το τέλος δείχνει πως να χρησιμοποιήσεις την εντολή quote.

Πρέπει να κλείσεις το κείμενο που θέλεις ανάμεσα στο [*quote] και στο [*/quote] χωρίς τους αστερίσκους. Οι αστερίσκοι είναι περιττοί. Τους έβαλα μόνο για να εμφανιστούν οι εντολές του quote.

Έλπίζω να βοήθησα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2002, 12:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι καλημέρα
Σας ζητώ συγνώμη που καθυστέρησα να σας απαντήσω, δεν σας ξέχασα γιατί μερικές φορές λόγω εργασία καθυστερώ να απαντώ.


Από μικρή ηλικία στη αρχή έβλεπα διάφορα όνειρα και όταν περνούσαν μερικοί μήνες εμφανίζονταν στην πραγματικότητα. Στη αρχή δεν έδινα σημασία. Μετά, όσο μεγάλωνα με προειδοποιούσε μια φωνή από μέσα στο εγκέφαλο μου για προστασία τόσο στην εργασία μου όσο και στη προσωπική μου ζωή, αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη σημασία.

Τρεις μήνες πριν το θάνατο του πατέρα μου, πάλι είδα όνειρο πως θα πεθάνη και πράγματι έτσι έγινε ακριβώς όπως το είδα στο όνειρο.
Μετά από αυτό το συμβάν πήρα ζεστά την ενεργοποίηση που γινόταν στην ζωή μου και άρχισα να έχω επικοινωνία με την θετική καθοδηγητική φωνή που είχα μέσα μου και ερωτούσα διάφορα θέματα και για να πιστοποιήσω την συνομιλία. Ξεκίνησα να διαβάζω διάφορα βιβλία τα οποία πιστοποιούσα, ήταν τα ίδια η μόνη διαφορά ήταν που αναπτύσσαμε πιο βαθιά τα θέματα και τι κρυβόταν πίσω από αυτά. Άλλα τα εδεχόμαστε και άλλα τα απορρίπταμε.
Τώρα η θετική φωνή έγινε βίωμα μου και ένα μαζί ανά πάσα στιγμή, μου δίδαξε τον αστρικό οφθαλμό και να βλέπω την ζωική αύρα.


Η αύρα έχει μεγάλη σημασία γιατί όλα τα ζωντανά όντα έχουν την δική τους αύρα, άλλοι αυξημένη και άλλοι μειωμένη. Αυτό πηγάζει από το πόσο καλλιεργούν τις αρετές, η ύλη δεν έχει αύρα απλώς μεταφέρεται από τα όντα που ευρίσκονται πιο κοντά.
Στα βιβλία και διάφορα κείμενα και χειρόγραφα ασχέτως εάν βγήκαν αντίτυπα και έχει δυνατή θετική αύρα αυτός που τα έγραψε μεταφέρεται η ενέργεια σε όσα αντίτυπα έχουν βγει, όμως εάν γράψει ένας που δεν έχει δυνατή αύρα τότε χάνεται η αύρα της ύλης και παίρνει την αύρα από το πιο κοντινό ον. Με αυτό τον τρόπον ξεχωρίζω τα πραγματικά θετικά χειρόγραφα που έχω βρει με διάφορους τρόπους και δεν τα αλλοιώνω, τα έχω όπως είναι γραμμένα.

Παιδιά λόγω ελλείψεως χρόνου θα απαντήσω για την αριθμολογία και στα άλλα ερωτήματα το απόγευμα.

Κωνσταντίνος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GY
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 09:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κωνσταντίνε,

Δεν θα μπω στη διαδικασία προσέγγισης των όσων περιγράφεις παραπάνω, αλλά διάβασα προσεκτικά και το θέμα σου και τις υπόλοιπες τοποθετήσεις.
Απλά θέλω να σου θέσω ένα ερώτημα το οποίο περιφέρεται ανα την ανθρωπότητα και εξ'όσων είμαι σε θέση να γνωρίζω..απάντηση δεν έχει δοθεί. Πως συνδέεται, ποιά είναι η σχέση του αριθμού 666 ως σημάδι του αντίχρηστου σε σχέση με τα τρία γράμματα που αναφέρονται στην Αποκάλυψη του Ιωάννη; Θα μπορούσες να με διαφωτίσεις σε αυτό και μόνο το σημείο;

"Discimus Vitae"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2002, 10:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΛΕΥΚΟ ΑΕΤΟ ..
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΕΣΤΑΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ
ΚΑΠΩΣ ΠΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΑ,Π.Χ ΖΗΤΗΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΑΝ
ΘΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ,ΖΗΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΗΣ ΚΒΑΝΤΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ,Η ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΑΚΟ.ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ .ΘΕΩΡΙΕΣ ,ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ
ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΙΑ,ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ..ΑΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2002, 12:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Λευκός Αετός σας καλημερίζει.

Έχετε πολλές ερωτήσεις και θα αναλύσω από τις προηγούμενες και να έλθω στις πρόσφατες
Εγώ ποτέ δεν έγραψα ότι δεν θα γίνει η Δευτέρα Παρουσία και ούτε ότι ματαιώθηκε.
Η Δευτέρα Παρουσία θα γίνη 1000 χίλια χρόνια μετά την πτώση του Αντίχριστου.

Στο Σύμπαν όλα έχουν την αξία τους, το μόνο να μην κάνουν καταχρήσεις στις ενέργειες του Σύμπαντος και δίνω ένα παράδειγμα.
Έχουμε μία μπαταρία, υπάρχει το θετικό και το αρνητικό, το θετικό είναι ο δότης της ενέργειας για την ενεργοποίηση και ομαλή λειτουργία, και το αρνητικό, χρησιμεύει για κλείσιμο της ενέργειας «το ονομάζουμε καλώδιο επιστροφής». Το αρνητικό δεν έχει δική του ενέργεια και όποτε κλέψει ενέργεία μετά από λίγο την χάνει και αναζητά να ξανακλέψη ενέργεία.
Και τώρα εναρμονίζω το παράδειγμα στον Ορθόδοξο τριαδικό Θεό.
Για εναρμόνιση λειτουργίας έπλασε το έκπτωτο άγγελο με το όνομα Άγγελος «Εωσφόρο» που ο ρόλος του ήταν απλώς για το κλείσιμο ενεργειών, δίχως να έχει δική του ενέργεια.
Τότε σε αυτό το σημείο αποστάτησε ο Άγγελος «Εωσφόρος» διότι νόμιζε ότι είχε δικές του ενέργειες και νόμιζε ότι μπορεί να είναι Θεός. Και τότε από την πτώση του ο Εωσφόρος μην βρίσκοντας ενέργεια από το Σύμπαν κατέβηκε στην Γη για να παίρνει ενέργεια από τους ανθρώπους και δημιουργήθηκε το ΚΑΛΟ και το ΚΑΚΟ, το θετικό και το αρνητικό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2002, 18:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό απόγευμα

Ο αριθμός που έχει ο Αντίχριστος και είναι γραμμένος στο αριστερό κρόταφο λίγο πιο ψηλά από το αφτί είναι 666.

Δεν χρειάζεται μεγάλη φιλοσοφία αλλά απλά μαθηματικά για την επεξήγηση του αριθμού 666 τι σημαίνει και κάνουμε την πρόσθεση
6+6+6=18
1+8=9
Αυτόματα αντίστρεψε το αριθμό του από 666 και το έκανε 9 δηλαδή έχουμε αντιστροφή του θετικού αριθμού 9 και το αντιστρέφει σε 666 και τις ενέργειες που χρειάζεται για την ύπαρξη του τώρα τις παίρνει από τους ανθρώπους της Γης.


Δεν χρειάζεται να κάνω επιδείξεις για τα χαρίσματα που έχω και δεν χρειάζεται να με περιεργάζονται Σιωνιστές, Μασόνοι και Ν.Α.Σ.Α για πειραματόζωο και ούτε με ξεγελούν να με βάλουν στα πλοκάμια τους. Εγώ αυτούς τους καταπολεμώ.
Φυσικά έδωσα σε φίλους μου διάφορες αναφορές να προσέχουν ακόμα και για το χρηματιστήριο Κύπρου τι κατάντημα θα έχει. Με τους φίλους και γνωστούς καθημερινά με επισκέπτονται στην εργασία μου και τους βοηθάω στα προβλήματα τους. Αυτό μου είναι αρκετό για να βοηθάω ελεύθερα όπου βρίσκομαι και εσείς όταν βρεθείτε στην Κύπρο εάν θέλετε μην διστάσετε να με πάρετε τηλέφωνο για να γνωριστούμε, είναι ευχαρίστηση μου.


Πρέπει να γνωρίζουμε τον αντίπαλο μας που είναι ο Αντίχριστος. Όσο πιο πολύ γνωρίζουμε πως κινείται, τόσο πιο πολύ του κάνουμε αντίσταση και δεν μπορεί να μας καθηλώσει. Εδώ και καιρό ξεκίνησαν να ενεργοποιούν το πρώτο σκέλος ΓΙΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, που έχουν τρία βασικά στοιχεία να πολιορκήσουν και να τα κατακτήσουν. Πρώτο, να μαζέψουν όλα τα χρήματα του κόσμου και να τα μεταφέρουν στο Ισραήλ, και έκαναν το EYRO για να είναι όλες οι χώρες απρόσωπες και να τις διοικούν. Δεύτερο, να καθηλώσουν όλες τις κυβερνήσεις και να έχουν την δική τους αστυνομία και στρατό, την λεγόμενη euro police (Ευρωπαϊκή Αστυνομία ) Τρίτον, θέλουν να διαφθείρουν όλες τις θρησκείες του πλανήτη Γη και την ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΝ γιατί μόνο η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ θα τους αντισταθεί και θα τους καταπολεμήση, για αυτό το λόγο έχουμε πολλάκις κρούσματα στη Ορθόδοξο εκκλησία μας. Όταν πραγματοποιήσουν τους τρεις σκοπούς, τότε θα ενθρονίσουν τον Αντίχριστο.

Οι πρώτοι που δόθηκαν στο Αντίχριστο 666 είναι οι Σιωνιστές και πίσω από κάθε σατανική ενέργεια και υπόσκαψη κράτους, θρησκείας και στα οικονομικά βρίσκονται οι Ισραηλίτες ή Σιωνιστές.


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2002, 04:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΛΕΥΚΕ ΑΕΤΕ γιατί στον αντί-Χριστό θα αντισταθεί μόνο η Ορθόδοξη Εκκλησία η οποία παρεπιπτόντως όπως αναφέρει αλλού η ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ είναι ήδη διαβρωμένη;
Εκτος αυτού τα όσα αναφέρετε δεν νομίζω οτι συμβαδίζουν με τις απόψεις της Ορθόδοξης Εκκλησίας.Αντίθετα νομίζω οτι θα σας κατέτασε στις πλέον επικίνδυνες αιρέσεις.
Στην μετενσάρκωση πιστεύετε;Απ‘οτι μπορώ να διακρίνω νομίζω πως ναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2002, 12:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε nagual

1) Πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις τις προσωπικότητες. Εγώ ο Λευκός Αετός είμαι μία προσωπικότητα και η Λευκή Κουκουβάγια είναι άλλη προσωπικότητα.

2) Εάν θέλεις να κάνεις ερώτηση της Λευκής κουκουβάγιας να πας εκεί που έγραψε το θέμα (εκεί που είναι η ενεργοποίηση της προσωπικότητας της) και να κάνεις την ερώτηση σου φίλε nagual.

3)Φίλε nagual δεν μπορείς εσύ να κάνεις δικές σου ερωτήσεις και να απαντάς με δικά σου λόγια ότι τα απάντησα εγώ ο Κωνσταντίνος.

4) Πάντα αναφέρεστε για την Ορθοδοξία με διαστρεβλωμένα λόγια, από τα γραφόμενα μου και τα κάνετε όπως θέλετε και σας συμφέρει. Εγώ δεν έγραψα ποτέ μου εναντίον της Ορθοδόξου Εκκλησίας. Εγώ έγραψα ξεκάθαρα, ότι είμαι εναντίον των διαβρωμένων ιερωμένων και διαβρωμένης ηγεσίας.

5) Φίλε nagual έγραψα πιο πάνω, ότι ΟΛΕΣ οι θρησκείες είναι ενάντια στον Αντίχριστο και στον Σατανά, όμως η Ορθόδοξος Εκκλησία θα δώση την τελειωτική πάταξη του Αντίχριστου. Μάθε να ξεχωρίζεις τι εννοώ Ορθόδοξος Εκκλησία και τι διαβρωμένη ηγεσία της ορθοδοξίας.


6)Φίλε nagual φαίνεται ότι γνωρίζεις τι σημαίνει Αντίχριστος, τι σημαίνει Μασονία, τι σημαίνει Σιωνισμός γιατί δεν έχεις ερωτήσεις σε αυτά τα θέματα και σου κάνω εγώ ο Λευκός Αετός την ερώτηση, τι έχεις να μας γράψεις για αυτά τα θέματα,
1) Ερώτηση τι σημαίνει Αντίχριστος;
2) Ερώτηση τι σημαίνει Μασονία;
3) Ερώτηση τι σημαίνει Σιωνισμός;
4) Ερώτηση και πιο ρόλο παίζουν αυτοί οι τρεις στην ζωή μας


Περιμένω τις απαντήσεις σου αγαπητέ φίλε nagual


Κωνσταντίνος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2002, 16:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε ΛΕΥΚΕ ΑΕΤΕ.
Στις παραπάνω ερωτήσεις δηλώνω άγνοια και ακόμα χειρότερα ημιμάθεια.
Μέχρι τώρα θεωρούσα τα παραπάνω απλές εικασίες και κυνήγι φανυασμάτων μιάς μερίδας πληθυσμού η οποία δεν με εξέφραζε.
Πολλά έχουν γραφτεί γιά τον σιωνισμό,τη μασονία κλπ στα οποία δεν έχω δώσει βάση και ούτε έχω εμβαθύνει και ως εκ τούτου δεν μπορώ να δώσω υπεύθυνα κάποιες απαντήσεις.
Εσύ άρχισες να γράφεις κάποια πράγματα πάνω σ‘αυτά και εγώ απλώς έκανα κάποιες αρχικές ερωτήσεις.Το οτι δεν σε ρώτησα συγκεκριμένα γι‘αυτά δεν σημαίνει οτι τα ξέρω κκιόλας.
Από κάπου έπρεπε να αρχίσουμε.
Και δεν σε κορόιδεψα ούτε γιά μιά στιγμή.Ούτε διαστρέβλωσα τα γραφόμενα σου.Εχεις δίκιο οτι έδωσα μόνος μου μία απάντηση αλλά αυτό ήταν αποτέλεσμα γραφομένων της ΛΕΥΚΗΣ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑΣ την οποία θεώρησα λανθασμένα[;;] σαν έτερον ήμισυ και οτι εκφράζατε τις ίδιες απόψεις.
Οπότε σε ξαναρωτώ.πιστεύεις στην μετενσάρκωση;
Επιπλέον πρέπει να σου πω οτι δεν με συμφέρει τίποτα και δεν ανήκω σε οποιαδήποτε ομάδα(πλην της ανθρωπότητας)
Αναζητώ την Αλήθεια σύμφωνα με τις δικές μου δυνάμεις και ανάμεσα από διάφορα «μαγαζιά» που προσφέρουν και διαφημίζουν έτοιμες λύσεις και απαντήσεις.
Σύμφωνα πάντα με τον μεγάλο νόμο της ΑΓΑΠΗΣ γιά όλα τα όντα του πλανήτη και του σύμπαντος κόσμου με ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ όπως μας δίδαξε Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ.
Αν νομίζεις οτι κατέχεις εσύ τις απαντήσεις σε αυτά που με ρώτησες και οι απαντήσεις σου είναι υπηρέτες του ΑΛΗΘΙΝΟΥ και αποτέλεσμα επαφής σου με ΑΥΤΟ,εναγωνίως τις περιμένω.
ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2002, 20:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nagual και μέλη καλησπέρα σας

Πριν σας πω τι πιστεύω για την μετενσάρκωση, θα δώσω την γνώμη μου.

Υπάρχει μετενσάρκωση και μετεμψύχωση που είναι διαφορετικά θέματα.

Η μετεμψύχωση είναι όταν μία ψυχή μπαίνει σε άλλη ψυχή που ευρίσκεται σε ένα σώμα. Αυτή την ενέργεια την χρησιμοποιούν τα αρνητικά Σατανικά για να καθηλώνουν τους ανθρώπους. Υπάρχουν διάφορες φράσεις στην καθημερινή μας ζωή που λέμε, π.χ. «είναι δαιμονισμένος, τον καθήλωσε ο Σατανάς, και πολλές άλλες φράσεις», αυτές έμειναν στην ζωή μας από τους προγόνους μας. Τι εννοούσαν;
Και το αναπτύσσω, ότι αν ένα άτομο δώσει δικαίωμα στον Σατανά και του παραχωρήση θέση στη ψυχή του, τότε γίνεται μετεμψύχωση και έχει δύο ψυχές η δική του και του Σατανά, όταν έλθει σε αυτό το σημείο είναι τελειωτικά δοσμένος στον Σατανά (Αντίχριστο) και δεν έχει γυρισμό.


Η Μετενσάρκωση είναι όταν γεννιέται ένα σώμα και μπαίνει μία ψυχή μέσα, για αυτό όλα τα σώματα έχουν ψυχή. Το γνωρίζω ότι οι ιερωμένοι αντιτάσσονται στη μετενσάρκωση και η φτηνή δικαιολογία που λέγουν για άμυνα, που δεν ξέρουν τι να απαντήσουν, εκφράζονται με το «είναι αιρετικοί» αυτό μόνο ξέρουν να λέγουν. Και τους ερωτώ με το παράδειγμα μου που θα αναφέρω.

Ο Κύριος Ιημών Ιησούς Χριστός γεννήθηκε στη Γη σε υλική μορφή ανθρώπινη, είχε το Άγιο Πνεύμα και ψυχή από τον Ορθόδοξο Τριαδικό Θεό.
Δηλαδή με λίγα λόγια και σταράτα έγινε ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ από τον ίδιον τον ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ.


Στα ζώα γίνεται μετενσάρκωση με ποσοστά ψυχής όχι ολότητα της ψυχής, απλώς για το λόγο ότι τα ζώα δεν μπορούν να δεχτούν την ολότητα της ψυχής και για να μην γίνεται διαμελισμός ψυχής, μετενσαρκώνονται σε διάφορα ζώα ταυτοχρόνως για να ευρίσκεται όλη η ψυχή στη Γη.
Οι πέτρες και ξύλα οι άλλες ύλες δεν μπορούν να έχουν ψυχή.

Μετά από το παράδειγμα που σας ανάφερα πιστεύω ακράδαντα ότι υπάρχει μετενσάρκωση.


Κωνσταντίνος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2002, 15:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι Σιωνισμός.

Να πάρουμε πριν την εποχή του Μωυσή υπήρχε ο μονοθεϊσμός, και ακολούθως ο Μωυσής εδίδασκε τον μονοθεϊσμό και παρέδωσε στο κόσμο του Ισραήλ τις δέκα εντολές. Πέρασαν τα χρόνια και ήρθε η παρακμή του μονοθεϊσμού και επικρατούσαν οι διαβρωμένοι Γραμματείς και Φαρισαίοι, που ήταν οι ιερωμένοι την εποχή που γεννήθηκε, Ο Κύριος Ιημών Ιησούς Χριστός.

Οι διαβρωμένοι Γραμματείς και Φαρισαίοι «ιερείς και ιερωμένοι» έκαναν σύμπραξη απευθείας με τον Σατανά και σταύρωσαν τον Κύριο Ιημών Ιησού Χριστό και για παραπλάνηση έλεγαν στους Ισραηλίτες ότι «ο Μεσσίας ο θεός μας θα έλθη μετά» και από τότε οι Γραμματείς και Φαρισαίοι τον ονόμασαν Σιωνισμό. Για δεύτερη φορά παραπλανούν τον Κόσμο με την αλλαγή του ονόματος, για να μην αντιδρά ο κόσμος.


Σήμερα εξακολουθούν να παραπλανούν τους Ισραηλίτες και τους έδωσαν ένα Θεό να πιστεύουν όλοι ανεξαιρέτως και απαγορεύεται αυστηρά να έχουν άλλο θρήσκευμα και δεν δικαιούνται ούτε να μιλούν για οποιαδήποτε άλλη θρησκεία και τιμωρούνται αυστηρά.
Τον Θεό που έδωσαν οι Σιωνιστές στους Ισραηλίτες είναι ξεκάθαρα, «φως φανάρι» Ο Αντίχριστος 666, που τώρα προσπαθούν να τον δώσουν σε όλων τον κόσμον και να τον ενθρονίσουν «σαν βασιλιά». Και για να τα καταφέρουν έχουν να καταχτήσουν τρεις τομείς

1) Τα κράτη και κυβερνήσεις σε όλον τον Κόσμο.
2) Όλα τα χρήματα να τα διαχειρίζονται και να αποδυναμώνουν τις κυβερνήσεις.
3) Όλες τις θρησκείες και κυρίως την Ορθόδοξο Θρησκεία.
Αυτά τα τρία είναι οι στόχοι που έχουν και έχουν καταφέρει μέχρι σήμερα σημαντικά γεγονότα και αναφέρομαι.

1) Επτά κράτη έχουν δοθεί και έχουν μάλιστα την εύρο αστυνομία και πληρώνονται από τα ταμεία του Ισραήλ.
2) Πολλές χώρες έχουν το εύρο νόμισμα και τι σημαίνει αυτό; Ελέγχουν την οικονομία από τα κεντρικά γραφεία των τραπεζών του Ισραήλ και έκαναν την κάθε χώρα απρόσωπη δίχως το δικό της νόμισμα.
3) Όλες τις θρησκείες τις έκαναν αιρέσεις και άλλες τις διέφθειραν και καθημερινά ακούμε ότι ιερείς παρέσυραν κοπέλες και τις βίασαν, ιερωμένοι κάνουν όργια και ομοφυλία σε ναούς, μοναστήρια και σας γράφω ένα ντοκουμέντο. Το 1974 μέχρι το 1976 ήμουν στρατιώτης λοχίας στα Λ.Ο.Κ και μετά τον πόλεμο, στην περιοχή που ήταν το στρατόπεδο, υπήρχε και το μοναστήρι Σταυροβούνι. Ένας από τους πολλούς μοναχούς με το όνομα Ακάκιος ήταν ομοφυλόφιλος, και στρατιώτες από τον λόχο μου και έκαναν έρωτα μαζί του και για αμοιβή τους έδινε διάφορα αγαθά από το μοναστήρι και μετά λέγουν «είναι πτωχό το μοναστήρι».


Κωνσταντίνος

Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2002, 16:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κύριε Δικαστή, δεν φταίω εγώ που την βίασα την κοπέλα, ούτε αυτή που μου κουνιόταν. Ο Σιωνισμός φταίει,κύριε Δικαστή, ο Σιωνισμός φταίει"

Ανέκδοτο (Μαύρης απόχρωσης) εμπνευσμένο από τα λεγόμενα του "Λευκού Αετού".

Λοιπόν "Λευκέ Αετέ", πριν από λίγες ημέρες σας παρακάλεσα να γράψετε (εσύ ή η "Λευκή Κουκουβάγια") κάποιο άρθρο που να δίνει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα των απόψεών σας, γιατί μας καταμπερδέψατε με τα αποσπασματικά σας σχόλια. Μετά από εμένα ανάλογο αίτημα είχαν και άλλα άτομα του Forum. Αντί αυτού, παρακολουθώ μια τακτική κατηγορίας των πάντων, όσως διαφωνούν μαζί σας. Και ακόμη πιο χαριτωμένο είναι που όπως και χιλιάδες άλλοι έτσι κι εσύ φορτώνεις όλα τα χάλια μας στον Σιωνισμό, λες και ο (κατά τα άλλα υπαρκτός και απεχθής) Σιωνισμός είναι ο μπαμπούλας των πάντων που δικαιολογεί την μιζέρια μας και την ανικανότητά μας.

Δεν ξέρω γιατί διαλέγεις την εύκολη λύση, ίσως για να γίνεις συμπαθής (έτσι κι αλλιώς σε αυτό το θέμα θα βρεις πολλούς σύμφωνους). Πάντως αυτά τα έχω χιλιοακούσει και έχω βγάλει άποψη. Από εσένα περίμενα να απαντήσεις στα ερωτήματα που αφορούν στην θεωρία που πρεσβεύεις [στις "Αποκαλύψεις" εξ άνωθεν] που είναι και κάτι νέο που έχεις να προσφέρεις μέσα σε αυτό το Forum.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2002, 17:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λευκέ αετέ
Είχα αποφασίσει να μη ξανά απαντήσω σε μήνυμα σου γιατί το θεωρώ χάσιμο χρόνου .Διαβάζοντας όμως αυτά που γράφεις έπεσα απο τα σύννεφα . Ότι θα φτάσεις να κατηγορείς ανθρώπους με ονόματα ,χρονολογίες και περιοχές δεν το περίμενα .Μόνο φωτογραφία που δεν έστειλες.
Μιας και με τόση έπαρση παριστάνεις το χριστιανό και ορθόδοξο μαθέ ότι αν ήσουν έστω και στο ελάχιστο κάτι από τα δυο θα προσπαθούσες να εφαρμόσεις το γνωστό "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω" ....


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bozikis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 11:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bozikis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το Μέλος ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ μας ζήτησε να φιλοξενήσουμε ψηφιοποιημένη εικόνα ενός από τα χειρόγραφα μηνύματα που "λαμβάνει".


Απαραίτητη σημείωση: η εικόνα μας έχει σταλεί από το Μέλος ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ. Ο ίδιος φέρει και κάθε ευθύνη για αυτήν, το περιεχόμενο και την προέλευσή της!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bozikis
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 12:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bozikis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας

Είμαι καινούργιο μέλος και ακόμη ψάχνω το site.
Δεν θέλω να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα, αλλά θα κάνω μια παρατήρηση στο χειρόγραφο που παρέθεσε στη ιστιοσελίδα ο "ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ".
"Θα κάνουμε τον πιο αυστηρό έλγχο, που έγινε ποτέ στους ανθρώπους", η φράση αυτή μου μοιάζει πολύ απειλητική και για να πω την αλήθεια 20 χρόνια που "ψάχνω" στο χώρο των θρησκειών και της μεταφυσικής, ένα πράγμα έχω κατανοήσει αρκετά την λέξη ΑΓΑΠΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 15:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους φίλοι μου μίλησα με το θεό.
Τι μου είπε ; Ότι κάτι παλιoκότες παίρνουν ληγμένα ναρκωτικά .Θα σας στείλω το μήνυμα μόλις κάτσω και το γράψω


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 18:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΟΣ ΑΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bozikis και saman το κείμενο που γράφω είναι ειδικά για σας τους δύο.

Από αστεία και ειρωνείες ξεκινά και ενεργοποιείται ο Αντίχριστος.

Όσο και εάν σας φαίνεται απίστευτο, έτσι είναι η πραγματικότητα.

Από ειρωνείες και αστεία ξεκινά μια παρέα και εγγράφεται στους Σατανιστές, πηγαίνουν στο χώρο συγκέντρωσης και ενώνονται με τους υπόλοιπους.
Στην αρχή φαίνεται παιγνίδι και νομίζουν ότι μπορούν να παίζουν όπως θέλουν, αλλά τα πράγματα αλλάζουν. Κάνουν μια πεντάλφα κάτω και με διάφορα ουρλιαχτά και ωδές, αρχίζουν να καλούν το Σατανά.
Ο Σατανάς, Αντίχριστος κατεβαίνει με αιθέρια μορφή, και τους υπόσχεται φούρνους παξιμάδια, ότι θα τους δώση ψευτοδύναμη και να είναι ΔΟΥΛΟΙ του και να τον υπηρετούν.
Κάθε μέρα που περνά ζητά περισσότερα. Στην αρχή τους ζητά να υβρίζουν, να ασεβούν, να χλευάζουν, και διάφορες άλλες πανουργίες. Μετά τους ζητά να του προσφέρουν αίμα από ζώα και να κάνουν μυσταγωγίες πίνοντας αίμα σαν «βρικόλακες». Μετά δυσκολεύουν τα πράγματα γιατί ζητάει ανθρώπινο αίμα και είναι αναγκασμένοι να υπακούσουν σαν δούλοι που είναι και τότε αρχίζουν να απαγάγουν κόσμο και να τους παίρνουν για θυσία προς τον Σατανά. Και το πιο σημαντικό στο άκρο άωτον, ζητά ο Σατανάς τα παιδιά από τους δούλους του να του τα προσφέρουν για θυσία .

ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΟΚΤΟΝΟΙ.

Και κάτι άλλο, γράφετε ότι μόνο την αγάπη καταλαβαίνετε.
Και σας ερωτώ, ξέρετε τι είναι αγάπη ή την λέτε επιφανειακά, και δεύτερο, δεν γράψατε την δική σας γνώμη για να μπορείτε να κάνετε ερωτήσεις,

Βρείτε το θάρρος να γράψετε την γνώμη σας φίλοι Bozikis και saman.



ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ο Λευκός Αετός επιβλέπει από ψηλάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 02:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρατρίχα, την γλίτωσα και δεν "έφαγα" κι εγώ καμία σατανιστική υπεκφυγή από τον Λευκό Αετό.

Δεν ξέρω όμως γιατί με ξέχασες Λευκέ Αετέ αλλά τόλμησα κι εγώ να κάνω κάποιες... ανόητες ερωτήσεις χωρίς πρώτα να δώσω τις απαντήσεις.

Είναι και αυτό μια πρωτοτυπία του Λευκού Αετού. Λέει:

quote:
Και κάτι άλλο, γράφετε ότι μόνο την αγάπη καταλαβαίνετε.
Και σας ερωτώ, ξέρετε τι είναι αγάπη ή την λέτε επιφανειακά, και δεύτερο, δεν γράψατε την δική σας γνώμη για να μπορείτε να κάνετε ερωτήσεις,

Βρείτε το θάρρος να γράψετε την γνώμη σας φίλοι Bozikis και saman.


Δηλαδή πριν κάνει κάποιος ερωτήσεις στον άλλον πρώτα οφείλει να γράψει την γνώμη του. Αλλιώς είναι... δειλός

Μα, Λευκέ Αετέ, εσύ έχεις κάτι να μας πεις, εσύ το λες, κι εμείς ρωτάμε για να μας απαντήσεις σε κάποια σημεία, ή κάνουμε την δική μας προσωπική κριτική. Αν η κριτική μας είναι καλή τότε η ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΥΠΕΡΑΓΙΑ, ΟΜΟΟΥΣΙΑ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΤΡΙΑΔΑ μας εμπνέει. Αν η κριτική μας, είναι κακή τότε ο ΣΑΤΑΝΑΣ, Ο ΕΞΑΠΟΔΩ, Ο ΣΙΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΔΑΚΤΥΛΟΣ κρύβεται πίσω από την ξεδιάντροπη θρασύτητά μας. Πολύ καλή κίνηση!!!

Τώρα για τις αιμοσταγείς, τηλεοπτικές περιγραφές σατανιστικών τελετών με τις οποίες μας βομβαρδίζεις, δεν ξέρω πραγματικά τι να πω; Θα στείλω το μήνυμά σου στην Espresso, στην Traffic, στον Star, ή στον Alter. Σίγουρα θα κάνεις καριέρα σε κάποιο... ριάλιτυ.

Δεν νομίζω ότι μπορώ να σε προβληματίσω ούτε να σε κάνω να καταλάβεις το επικίνδυνο μονοπάτι που έχεις πάρει. Έχεις το δικαίωμα να το κάνεις. Σε συμβουλεύω, όμως, να ρίξεις ένα "βλέμμα" γύρω σου και να καταλάβεις ότι σε λίγο θα σε πάρουν στο άγριο "ψιλό" με τις ασυναρτησίες σου αλλά και τις απειλές σου.

Αν έχεις να πεις κάτι πες το, αν νομίζεις ότι πρέπει να απαντήσεις σε κανέναν δύσμοιρο που τολμάει να προσπαθεί να συζητήσει μαζί σου, κάνε το. Αλλά τουλάχιστον κατανόησε ότι είσαι σε λάθος μέρος, σε λάθος τόπο, σε λάθος forum, με λάθος ανθρώπους, διαβρωμένους από τον... "Σατανά" με χαμένες, πουλημένες ψυχές. Μου φαίνεται ότι εδώ δεν έχεις να σώσεις κανέναν. Ίσως θα ήταν καλύτερο να ψάξεις αλλού να βρεις απελπισμένους. Κάνε γρήγορα γιατί θα χάσεις την... δουλειά, πλησιάζει η Συντέλεια και η Αποκάλυψη και θα σου πάρει την δουλειά ο... Μεγάλος!!!


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy