ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Πιστεύετε στους λυκάνθρωπους;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2004, 20:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος πιστεύει πραγματικά οτι υπάρχουν και όποιος έχει πληροφορίες για αυτούς, παρακαλώ να επικοινωνήσει στο bodark@mailbox.gr



Edited by - bodark on 18/06/2004 20:56:50

Edited by - bodark on 19/06/2004 18:05:12

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2004, 14:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και δε πηρα καμια απαντηση εγω επιμενω και σημειωνω οσοι πιστευουν οτι η λυκανθρωπια δεν ειναι ασθενια. και οσοι ενδιαφερονται για το θεμα αυτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 21:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπείτε και εδώ αν θέλετε: http://www.angelfire.com/moon/darkchamber/monthsub/msu_were.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2004, 20:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, έχω ακούσει, άμα θέλεις μπορείς να επιτύχεις θεριανθρωπισμό, και όχι μόνο διανοητική μετάλλαξη mental shiftting και τα λοιπά παρακλάδια.

και βαμπίρες υπάρχουν, αλλά για να μην πιάσω τώρα την αριστερά φιλοσοφική πορεία και λοιπά χολυχουντιανά τεχνάσματα που μπερδεύονται με τον αποκρυφισμό θα σου πω κάτι πιο κοολ για την ώρα,

Έχω βρει τελετή σε αμερικάνικα σαητς, με οποία ισχυρίζονται ότι μπορείς να περάσεις στην διάσταση των πόκεμον και να γίνεις εκπαιδευτής του πικατσου. (τώρα αυτό πως το θυμήθηκα δεν ξέρω, αλλά είχε γέλιο)

ΤΙ λες ρε φίλε? Οι λάμπες σβήνουν δεν υπάρχουν λυκάνθρωποι, έκανες τον κόπο να πατήσεις το κουμπάκι που λέει search, υπάρχουν παρόμοια θέματα, ξέχασε το!

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2004, 18:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε, έχω ακούσει, άμα θέλεις μπορείς να επιτύχεις θεριανθρωπισμό, και όχι μόνο διανοητική μετάλλαξη mental shiftting και τα λοιπά παρακλάδια.

και βαμπίρες υπάρχουν, αλλά για να μην πιάσω τώρα την αριστερά φιλοσοφική πορεία και λοιπά χολυχουντιανά τεχνάσματα που μπερδεύονται με τον αποκρυφισμό θα σου πω κάτι πιο κοολ για την ώρα,

Έχω βρει τελετή σε αμερικάνικα σαητς, με οποία ισχυρίζονται ότι μπορείς να περάσεις στην διάσταση των πόκεμον και να γίνεις εκπαιδευτής του πικατσου. (τώρα αυτό πως το θυμήθηκα δεν ξέρω, αλλά είχε γέλιο)

ΤΙ λες ρε φίλε? Οι λάμπες σβήνουν δεν υπάρχουν λυκάνθρωποι, έκανες τον κόπο να πατήσεις το κουμπάκι που λέει search, υπάρχουν παρόμοια θέματα, ξέχασε το!


Φιλε _
Εγω δεν μιλησα για πικατσου, βαμπιρες, κτλ.
Εκανα τον κοπο και πάτησα το κουμπακι που μου υπεδειξες και βρηκα τα θεματα τα οποια είχα ξαναδει παλια, τα οποια λενε αρλουμπες και τιποτα αλλο.
Ολοι υποστηριζουν οτι οι λυκανθρωποι ειναι γενετικη ανωμαλια.
Υπαρχουν γυρω στους 100 ανθρωπους πανω στην γη που πιστευουν οτι υπαρχουν. Ενας απο αυτους ειμαι και εγω και προσπαθώ να βρω και καποιους αλλους για να μελετησουμε μαζι το θεμα, αλλα δυστηχως εδω μεσα δεν βρηκα κανεναν. Το ψευδωνυμο bodark δεν το διαλεξα τυχαια σημαινει Λυκανθρωπος στα Ρωσικα.
Λοιπον ασε με να πιστευω οτι θελω και να κανω την δουλεια μου οπως την ξερω, χωρις να μπλεκεσαι μεσα στα ποδια μου.

Bodark
--------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2004, 20:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ρε φίλε, πίστευε ότι θες μόνο ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ, πολύ βαράς, χαλάρωσε,

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2004, 15:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ BODARK, ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ:
1. ΟΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΑΙ Ή ΓΙΝΟΝΤΑΙ?
2. ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ Ή ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ?
3. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ, Ή ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ"?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MC
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 09:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΕΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΤΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΟΥΦΟ ΕΙΤΕ ΣΑΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΩΤΟΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΚΑ...
quote:

Φίλε, έχω ακούσει, άμα θέλεις μπορείς να επιτύχεις θεριανθρωπισμό, και όχι μόνο διανοητική μετάλλαξη mental shiftting και τα λοιπά παρακλάδια.

και βαμπίρες υπάρχουν, αλλά για να μην πιάσω τώρα την αριστερά φιλοσοφική πορεία και λοιπά χολυχουντιανά τεχνάσματα που μπερδεύονται με τον αποκρυφισμό θα σου πω κάτι πιο κοολ για την ώρα,

Έχω βρει τελετή σε αμερικάνικα σαητς, με οποία ισχυρίζονται ότι μπορείς να περάσεις στην διάσταση των πόκεμον και να γίνεις εκπαιδευτής του πικατσου. (τώρα αυτό πως το θυμήθηκα δεν ξέρω, αλλά είχε γέλιο)

ΤΙ λες ρε φίλε? Οι λάμπες σβήνουν δεν υπάρχουν λυκάνθρωποι, έκανες τον κόπο να πατήσεις το κουμπάκι που λέει search, υπάρχουν παρόμοια θέματα, ξέχασε το!


Φιλε _
Εγω δεν μιλησα για πικατσου, βαμπιρες, κτλ.
Εκανα τον κοπο και πάτησα το κουμπακι που μου υπεδειξες και βρηκα τα θεματα τα οποια είχα ξαναδει παλια, τα οποια λενε αρλουμπες και τιποτα αλλο.
Ολοι υποστηριζουν οτι οι λυκανθρωποι ειναι γενετικη ανωμαλια.
Υπαρχουν γυρω στους 100 ανθρωπους πανω στην γη που πιστευουν οτι υπαρχουν. Ενας απο αυτους ειμαι και εγω και προσπαθώ να βρω και καποιους αλλους για να μελετησουμε μαζι το θεμα, αλλα δυστηχως εδω μεσα δεν βρηκα κανεναν. Το ψευδωνυμο bodark δεν το διαλεξα τυχαια σημαινει Λυκανθρωπος στα Ρωσικα.
Λοιπον ασε με να πιστευω οτι θελω και να κανω την δουλεια μου οπως την ξερω, χωρις να μπλεκεσαι μεσα στα ποδια μου.

Bodark
--------------




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 12:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ετοιμαζόμουνα να απαντήσω στον gretel αλλά μετά από την ανατροπή του MC καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι για όλα φταίνε οι Δαίμονες, εεε και εγώ να δεις υποπτευόμουν για δαίμονα τον Γιαχβέ. :P

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2004, 19:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια λοιπον αφου θες να μαθεις τι πιστεύω θα σου απαντησω.

quote:

1. ΟΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΑΙ Ή ΓΙΝΟΝΤΑΙ?


Οι λυκανθρωποι γινονται με τον γνωστο τροπο, αλλα υπαρχει και αλλος ένας τροπος πολύ πιο ανωδυνος. Πιστευεται οτι υπαρχει μια ουσια την οποια την εχουν στην κατοχη τους μονο οι λυκανθρωποι. Αν καποιος ανθρωπος θελει να γινει μελος μιας "οικογενειας" λυκανθρωπων θα πρεπει να παρει την συγκεκριμενη ουσια.
Λυκανθρωπος μπορεί να γενηθει αλλα αυτο γινεται σπανια γιατι δεν επιτρεπεται να "ζευγαρωσει" λυκάνθρωπος με αλλο.


quote:

2. ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ Ή ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ?

Οι λυκανθρωποι ειναι ισοι με το ανθρωπινο ειδος, αλλα αν θελήσουν να καταστρεψουν μια κοινωνια ανθρωπων θα μπορεσουν να το κανουν ευκολα, χωρις να θανατωθει κανένας λυκανθρωπος. Ειναι πιο δυνατοι μυικα και δεν ειναι ευαλωτοι σε ανθρωπινες ασθενειες, (αυτο δεν συμαινει οτι δεν ειναι ευαλωτοι σε καμια ασθενεια).

Θα αναρωτιεστε ισως, αφου μπορουν να καταστρεψουν τον ανθρωπο γιατι δεν το κανουν; Η απαντηση ειναι η εξης, δεν το κάνουν γιατι αν καταστρεψουν το ανθρωπινο ειδος θα καταστραφουν και αυτοι, μιας και εξαρτωνται απο αυτους. Γι'αυτο λοιπον ειναι ισοι με τους ανθρωπους.


quote:

3. ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ, Ή ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΕΙΝΑΙ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ"?

Η μεταμορφωση ειναι εξωτερικη και οχι μονο στο γεματο φεγγαρι. Μπορουν να μεταμορφωθουν μονο οταν το φεγγαρι ειναι στην περιοδο νεας σεληνης-πανσεληνου. Μπορουν να μεταμορφωθουν επισης και τις ημερες αυτης της περιοδου, αλλά ειναι πιο αδυναμοι. Εσωτερικα παντα εχουν το ενστικτο του λυκου και οταν μεταμορφωνονται εχουν την αγριοτητα του λυκου αλλα συναμα την λογικη και την εξυπναδα ενος φυσιολογικου ανθρωπου.


Υ.Σ.:Οι λυκανθρωποι δεν μπορουν να επιβιωσουν μονοι τους, ζουν σε "οικογενειες" οπως αλλωστε και οι λυκοι.

Ελπιζω να πηρες τις απαντησεις που ηθελες. Εαν δεν καταλαβε κανεις κατι ας το πει τωρα.

Φιλικα Bodark
-------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2004, 03:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ BODARK ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ???
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΦΕΡΘΗΚΕΣ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2004, 13:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη φίλε? Πόσο χρονών είσαι? Και πως μπορείς και πιστεύεις κάτι ΤΟΣΟ μεγάλους παραλογισμούς ΧΩΡΙΣ να έχεις ουδέ μια απόδειξη?

Εγώ διαφωνώ σε όσα λες, 1) Λυκάνθρωπος γεννιέσαι, 2) Δεν ζουν σε οικογένειες απαραίτητα. 3) Έχουν δαιμονικές δυνάμεις, τι λες πάμε μια κόντρα?

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2004, 13:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταλαβαίνω πόσο πολύ ονειρεύεσαι να γίνεις και εσύ ένας λυκάνθρωπος, άμα βρω κανέναν θα σου φέρω λίγο από την πέψη του να γίνεις,

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2004, 14:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ BODARK ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ???
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΦΕΡΘΗΚΕΣ???

Οι λυκάνθρωποι ζουν "μέσα" απο τους ανθρώπους. Αν δεν υπήρχαν οι άνθρωποι δεν θα υπήρχαν και οι λυκάνθρωποι, διότι απο τους ανθρώπους γενήθηκαν οι λυκάνθρωποι.
Τώρα στο απο που πήρα τις γνώσεις θα μου επιτρέψεις με όλο το σεβασμό που σου έχω να μην σου απαντήσω, πάντως ένα θα πω δεν τις πήρα απο το Hollywood και πολύ περισσότερο απο το supernatural.
Ελπίζω να σε ικανοποίησα.

Φιλικά bodark
--------------------


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2004, 15:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγγνώμη φίλε? Πόσο χρονών είσαι? Και πως μπορείς και πιστεύεις κάτι ΤΟΣΟ μεγάλους παραλογισμούς ΧΩΡΙΣ να έχεις ουδέ μια απόδειξη?

Εγώ διαφωνώ σε όσα λες, 1) Λυκάνθρωπος γεννιέσαι, 2) Δεν ζουν σε οικογένειες απαραίτητα. 3) Έχουν δαιμονικές δυνάμεις, τι λες πάμε μια κόντρα?


Η ηλικία μου είναι 25. Εσύ πόσο είσαι?
Για εσένα μπορεί να είναι παραλογισμοί αλλά για εμένα είναι η πραγματικότητα και πίστεψέ με έχω αποδείξεις.

Έχεις το δικαίωμα να διαφωνείς και απ'οτι καταλαβαίνω είσαι ένας έφηβος ο οποίος θέλει να να σχηματίσει χαρακτήρα πηγαίνοντας κόντρα απέναντι στους μεγαλύτερούς του.

Κόντρα??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω, πιστεύω πως δεν σε πέρνει άλλο.
Εγώ πάντως έχω σχηματίσει την άποψή μου για τους λυκάνθρωπους,την οποία και πιστεύω και θα συνεχίσω να την πιστεύω μέχρι να πεθάνω.

quote:

Καταλαβαίνω πόσο πολύ ονειρεύεσαι να γίνεις και εσύ ένας λυκάνθρωπος, άμα βρω κανέναν θα σου φέρω λίγο από την πέψη του να γίνεις

Και σε παρακαλώ κόψε τις ανοησίες.

Φιλικά bodark.
-------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2004, 16:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχεις το δικαίωμα να διαφωνείς και απ'οτι καταλαβαίνω είσαι ένας έφηβος ο οποίος θέλει να να σχηματίσει χαρακτήρα πηγαίνοντας κόντρα απέναντι στους μεγαλύτερούς του.

ΧΑχαχΑχαΧαΧΑχα.

Αχ ρε φίλε, με συγχωρείς που ήμουν αγενής απέναντι σε έναν συνομήλικο μου, αλλά να σου πω κάτι? Όπως λέει και η διαφήμιση Κάποιοι μεγαλώνουν, Αλλά κάποιοι Άλλοι ωριμάζουν.

Όσο για τις αποδείξεις που λες μήπως μπορείς να απόδειξεις και σε εμάς τίποτα? Από ότι καταλαβαίνω οι αποδείξεις σου θα είναι κλασικά ένα βιβλίο και ένα Site που βρήκες στο Web.

Εκτός βέβαια που έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα και Βλέπεις πράγματα, όπως λέμε στην αγγλική γλώσσα. (I See Things!) Αν με πιάνεις.

Α. και θυμήσου όταν βρεις καμία απόδειξη να με πάρεις τηλέφωνο να που πεις ότι έχασα το στοίχημα, κοίταξε να είναι Καμία κομμένη ουρά η κανένα κομμένο κεφάλι με κυνόδοντες μαύρη μύτη και μητέρα αυτάκια, η κάτι τέτοιο, και όχι ένα URL

Άντε και εις ανώτερα,

Btw, μήπως ακούς Heavy Metal?

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2004, 19:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αχ ρε φίλε, με συγχωρείς που ήμουν αγενής απέναντι σε έναν συνομήλικο μου, αλλά να σου πω κάτι? Όπως λέει και η διαφήμιση Κάποιοι μεγαλώνουν, Αλλά κάποιοι Άλλοι ωριμάζουν.

Όσο για τις αποδείξεις που λες μήπως μπορείς να απόδειξεις και σε εμάς τίποτα? Από ότι καταλαβαίνω οι αποδείξεις σου θα είναι κλασικά ένα βιβλίο και ένα Site που βρήκες στο Web.

Εκτός βέβαια που έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα και Βλέπεις πράγματα, όπως λέμε στην αγγλική γλώσσα. (I See Things!) Αν με πιάνεις.

Α. και θυμήσου όταν βρεις καμία απόδειξη να με πάρεις τηλέφωνο να που πεις ότι έχασα το στοίχημα, κοίταξε να είναι Καμία κομμένη ουρά η κανένα κομμένο κεφάλι με κυνόδοντες μαύρη μύτη και μητέρα αυτάκια, η κάτι τέτοιο, και όχι ένα URL


Συμφωνώ με την διαφήμηση αν είσαι συνομίληκός μου τότε απλά μεγάλωσες.

Δεν ξέρω κανένα site ή βιβλίο που να λέει αυτά που λέω και εγώ, αν βρεις κανένα σε παρακαλώ να μου το πει.

Ξέχασες να μου δώσεις το τηλέφωνό σου για να σε ενημερώσω.


Λοιπόν θα προτιμούσα να μην κάνουμε chat το topic αυτό. Αν έχεις κανένα πρόβλημα μαζι μου πες το μου στο mail που έδωσα πιο πάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

efi22preb
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 20:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους efi22preb  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς καλησπέρα

Φίλε bodark
(αν μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι, μιας και δεν έχω λόγο να σε θεωρώ εχθρό/αντίπαλο..)
Θα ήθελα κι εγώ πραγματικά να μου πείς πο στηρίζεις τις ΑΠΟΛΥΤΕΣ απαντήσεις που δίνεις στα 3 ερωτήματα που σου δίνει η/ο gretel ;;;
(υποθέτω "η" από το γνωστό παραμύθι hans&gretel?)

Εντάξει το να απαντάς αυτά που εσύ πιστεύεις, είναι δεκτό και κατανοητό, αλλά το να βλέπουμε έναν νέο άνθρωπο 25 χρονών να υποστηρίζει τόσο απόλυτα ένα φαινόμενο που η επιστήμη αλλά και η λογική απορρίπτει, είναι πολύ περίεργο και λίγο τρομακτικό ομολογώ...

Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχουν λυκάνθρωποι γύρω μας..

Και το εξηγώ μόνο με ένα τρόπο...

Είναι γνωστό ότι αν η γυναίκα σε κατάσταση εγκυμοσύνης παίρνει ναρκωτικά ή οποιαδήποτε άλλη παραισθησιογόνα ουσία, το μωρό που πρόκειτε να γεννηθεί εκτός από ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να έχει και εξάρτηση (ρωτήστε γιατρό αν με αμφισβητείτε για αυτό), υπάρχουν πολλές πιθανότητες να γεννηθεί παραμορφωμένο και όχι πάντα νεκρό...

Θα σας πω μόνο πως η ξαδερφή μου που σπούδασε Μαιευτική, όταν έκανε την πρατκική της σε μεγάλο Νοσοκομείο της Αθήνας, τους έδειξαν διάφορα μωρά-τέρατα, όπως τα λένε. Μωρό μισό άνθρωπος-μισό σκύλος, μωρά χωρίς πρόσωπο και άλλες τέτοιες φρικιαστικές γέννες.. Εντύπωση τους έκανε όταν ιατρός της κλινικής τους είπε ότι πολλές μητέρες παρόλο πο ξέρουν ότι αυτά τα παιδιά ποτέ δε θα έχουν φυσιολογική ζωή, θέλουν να τα γεννήσουν και να τα μεγαλώσουν ωσάν κανονικά παιδιά..

Ο μόνος τρόπος λοιπόν να το δεχτώ εγώ είναι αυτός...

Πες με στενόμυαλη, πες με φτωχή σε φαντασία, δε θέλω να πιστεύω σε λυκάνθρωπους κλπ...

Ζητώ συγνώμη αν το μήνυμά μου θεωρηθεί ειρωνικό ή επιθετικό, απλά μια ανησυχία εκφράζω.. Μη το δεχτείς ως προσβολή...

(Άργησα να απαντήσω γιατί τώρα ανακάλυψα αυτό το site)

Φιλάκιαααααααααααααααααααααααααααααα
Ευχαριστώ που με διαβάζετε!!!!!!!!!!

efi22prebΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lysator
Νέο Μέλος

Italy
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2004, 16:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lysator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα να πω πως απο εδώ και πέρα θα με βλέπετε με αυτό το username γιατί τον κωδικό του bodark τον είχα αποθηκευμένο σε ένα mail στο οποίο δεν μπορώ να μπω τώρα γιατί δεν ανοίγει η σελίδα. Οπότε αλλάζω και mail. Όποιος θέλει να στείλει mail θα στέλνει στο lysator2004@yahoo.gr.

quote:

(αν μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι, μιας και δεν έχω λόγο να σε θεωρώ εχθρό/αντίπαλο..)

Κατ' αρχάς μπορείς να με φωνάζεις φίλο, όλοι μια παρέα είμαστε εδώ!

quote:

Θα ήθελα κι εγώ πραγματικά να μου πείς πο στηρίζεις τις ΑΠΟΛΥΤΕΣ απαντήσεις που δίνεις στα 3 ερωτήματα που σου δίνει η/ο gretel ;;;
Εντάξει το να απαντάς αυτά που εσύ πιστεύεις, είναι δεκτό και κατανοητό, αλλά το να βλέπουμε έναν νέο άνθρωπο 25 χρονών να υποστηρίζει τόσο απόλυτα ένα φαινόμενο που η επιστήμη αλλά και η λογική απορρίπτει, είναι πολύ περίεργο και λίγο τρομακτικό ομολογώ...

Όπως ανέφερα πιο πάνω δεν μπορώ να αποκαλύψω τις πηγές μου
για προσωπικούς λόγους. Εγώ πίστευα πως σε αυτό το site απορρίπτεται η επιστήμη και η λογική και μπαίνει στη μέση το υπερφυσικό -όπως λεέι μια σοφή κουβέντα του αποκρυφισμού: Η επιστήμη ρωτάει, γιατί; και το απόκρυφο ρωτάει, γιατί όχι;-
Όταν λες "τρομακτικό" τι εννοείς;

quote:

Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχουν λυκάνθρωποι γύρω μας..
Και το εξηγώ μόνο με ένα τρόπο...
Είναι γνωστό ότι αν η γυναίκα σε κατάσταση εγκυμοσύνης παίρνει ναρκωτικά ή οποιαδήποτε άλλη παραισθησιογόνα ουσία, το μωρό που πρόκειτε να γεννηθεί εκτός από ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να έχει και εξάρτηση (ρωτήστε γιατρό αν με αμφισβητείτε για αυτό), υπάρχουν πολλές πιθανότητες να γεννηθεί παραμορφωμένο και όχι πάντα νεκρό...
Θα σας πω μόνο πως η ξαδερφή μου που σπούδασε Μαιευτική, όταν έκανε την πρατκική της σε μεγάλο Νοσοκομείο της Αθήνας, τους έδειξαν διάφορα μωρά-τέρατα, όπως τα λένε. Μωρό μισό άνθρωπος-μισό σκύλος, μωρά χωρίς πρόσωπο και άλλες τέτοιες φρικιαστικές γέννες.. Εντύπωση τους έκανε όταν ιατρός της κλινικής τους είπε ότι πολλές μητέρες παρόλο πο ξέρουν ότι αυτά τα παιδιά ποτέ δε θα έχουν φυσιολογική ζωή, θέλουν να τα γεννήσουν και να τα μεγαλώσουν ωσάν κανονικά παιδιά..
Ο μόνος τρόπος λοιπόν να το δεχτώ εγώ είναι αυτός...

Όπως είπα αυτή είναι η άποψη της επιστήμης η οποία πιστεύει πως λυκάνθρωπος είναι μια ασθένεια.

quote:

Πες με στενόμυαλη, πες με φτωχή σε φαντασία, δε θέλω να πιστεύω σε λυκάνθρωπους κλπ...

Δεν είσαι στενόμυαλη και δεν φταίει το γεγονός του ότι δεν έχεις φαντασία. Φταίει ότι μεγώλσες σε μια κοινωνία που η επιστήμη έχει σκεπάσει το υπερφυσικό και τα εξηγεί όλα με την λογική.
Και έχει μεγάλη διαορά το δεν πιστευω στους λυκανθρώπους με το δεν θέλω να πιστεύω σε αυτούς.

Φιλικά Lysator ή Bodark


The Guardian Of Magic is coming back...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2004, 22:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω μια απορία φίλε και θέλω να μου την λύσεις, πιστεύεις ότι οι λυκάνθρωποι είναι μέρα άνθρωποι και το βράδυ μεταμορφώνονται? Γιατί αν ναι, σε έχει επηρεάσει σοβαρά το Χολυγουντ, αν πιστεύεις ότι είναι μονίμως λυκάνθρωποι, δεν σε αμφισβητώ, γιατί υπάρχουν πολλές τερατογενέσεις όπως αναφέρει ο χρήστης ποιο πάνω.


http://www.angelfire.com/moon/darkchamber/monthsub/msu_were.htm Όπως και το www.werewolf.com / http://www.therianthropy.org/

Και πολλά αλλά αμερικάνικα sites υποστηρίζουν ότι δεν είναι ασθένεια, αλλά αν μας φέρνεις αυτές τις απόψεις ως παράδειγμα πάλι πέφτεις έξω, ΔΕΝ υποστηρίζουν ότι υπάρχουν μόνο λυκάνθρωποι, αλλά και γατάνθρωποι κατσικάνθρωποι και δεν συμμαζεύεται,

Πρόκειται για μια νέα ιδεολογία η οποία ξεκίνησε από ένα αμερικάνικο Νews group το 1995 και στην ουσία έχουν κάνει μια σαλάτα σαμανισμού με τα Totems και χολιγουντιανής φαντασίας, υποστηρίζουν ότι με μια τεχνική διαλογισμού μπορείς να δεις αν κρύβεις μέσα σου ένα ζώο, (υπάρχει και περίπτωση να μην κρύβεις) και αυτό το ζώο μπορείς να το φέρεις στην επιφάνια η να μεταμορφωθείς σε αυτό με διάφορους τρόπους, πχ Σε ονειρική κατάσταση, Με αστρική προβολή, Η σε διανοητικό επίπεδο μόνο, (πχ να σκέυτεσε όπως ένας λύκος) η και σε πνευματικό και πολλά αλλά,

Ένα απόσπασμα.

http://www.were.net/forehoof.html

quote:

Dreaming
"Dreaming" is also another form of therianthropy. This normally involves some form of vivid or lucid dream. The Dream can either involve meeting or becoming an animal. Unlike autohypnosis however, these Dreams are unintentional, they are not self induced. Lucid dreams and Dreams are noticeable due to their sense of being physically real, and are much more intense and aware than normal dreams.

Animal Spirit Guides
This type of Were nature differs from the others, in that the animal side is a distinct separate entity, rather than a part of someone's own personality. Communication with a spirit guide is usually by using meditation or Dreaming. Spirit Guides are made distinct from normal Dreaming by the fact a spirit guide may also effect waking reality, either by offering advice during Dreaming, or acting as a type of "guardian angel". Animal Guides play a significant part in Native American Culture.

Mental Shifting
Then there's "Active Mental Shifting". This behaviour tends to involve running around or any other state of heightened physical activity, while physically acting out the phenotype. The mental processes become similar to that of the phenotype, sharing similar "mind sets".

Physical Shifting
"Physical shifting" is the more classical form of lycanthropy. I know of no-one who claims to be able to physically shift, to either a full wolf or hybrid form. But if it doesn't exist, it is still the dream of most Spiritual shifters. Within the next century, perhaps the technology to physically alter our bodies on a semi-permanent level will become available, who knows? <--- Όπως βλέπουμε πρόκειται για ανθρώπους οι οποίοι έχουν κάποιο κόλλημα, και πολλές ελπίδες.

Windigowaks
Oh, and there's also the windigowak who are also shifters, but who's natural form is a 2-3 meters tall ice skeleton with a SEVERE hunger problem! But they can also be furry too, like a yeti. Which is just as well, since snuggling up to a 3 meter tall ice-cube with fangs in bed has little appeal. Mind you, if you're human and in bed with a Wendigo, then cold feet shouldn't be much of a worry anyway, and anyone who understands the term "long pig" will agree with me here. :)


Φίλε, όπως βλέπεις ακόμα και οι αυτοαποκαλούμενοι λυκάνθρωποι που υποστηρίζουν την ίδια τους την ύπαρξη δεν είναι τίποτα άλλο παραμόνο κάποια ανθρωπάκια, τα οποία ονειρεύονται κυριολεκτικά, ότι είναι κάτι άλλο, ίσως τελικά η διάφορα μεταξύ ανθρώπου και ζώου, να είναι ότι ο άνθρωπος ποτέ δεν έχει την δύναμη να δεκτή τον ίδιο του εαυτό.

To Hollywood Έχει Κάψει!

Edited by - _ on 17/07/2004 22:34:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2004, 22:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης αν θέλεις να υποστηρίζεις κάτι να μας δίνεις και τις πυγές σου (που δηλαδή μάλλον σε πρόλαβα) αλλιώς μην λες τίποτα χωρίς αποδείξεις!

και αλήθεια, εσένα γιατί σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το θέμα?
Αφού ΞΕΡΕΙΣ ότι υπάρχουν ΤΙ ΑΛΛΟ ψάχνεις να βρεις εδώ??? Απάντησε μου αυτήν την ερώτηση και θα είμαι ολοκληρωμένος άνθρωπος μετά.


To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 11:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ.
ΛΕΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΑΛΑΞΕΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ?
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ Η'CHAT ROOM?ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ TOPIC ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 11:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.
ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bodark
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 15:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bodark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Katia...

Οι σελίδες είναι οι εξης:
http://helen.collectanea.org/

και κατι άλλο που ισως ενδιαφέρει και τον Zagreas:
http://www.timber-wolf.net/blake/groups/char-wolves.html

Όπως βλέπετε ξαναμπαίνω με το bodark..... αλλά παραμένει και το lysator ως εναλλακτικό...

Φιλικά bodark...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

opsimos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 09:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους opsimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΡΙΟΙ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΥΘΑΝΩΝ Ο ΛΥΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΦΙΛΤΑΤΟΙ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΥΜΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ.

1<>2<>3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

miaki
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2010, 14:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους miaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GEIA SAS!SHMERA VRHKA AUTO T FORUM!ME ENDIAFEROUN PARA POLU OI LUKANTHRWPOI K PSXNW PLHROFORIES G AUTOS EDW K 2 XRONIA!OMWS T PROVLHMA MU EINAI OT EIMAI LIGO MIKRI AKOMA K DEN KSERW N VRW POLLES PLHROFORIES....MHPWS MPOREI NA ME VOHTHHSEI KAPOIOS????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2010, 18:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή miaki καλώς ήρθες στο forum και καλή παραμονή

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish ώστε να είναι περισσότερο ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.

Σχετικά με το θέμα που ρωτάς περί λυκανθρώπων μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω topic κλικάροντας πάνω στο ακόλουθο link: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2079&whichpage=1 (Λυκάνθρωποι: μύθος ή πραγματικότητα;)

Οποτεδήποτε επιθυμείς να ψάξεις για ένα θέμα που σε ενδιαφέρει μπορείς να χρησιμοποιείς την επιλογή Αναζήτησε!, πάνω κι αριστερά γράφοντας τη λέξη κλειδί (π.χ. Λυκάνθρωποι) και να ενημερώνεσαι για τα ήδη υπάρχοντα topics σχετικά με το θέμα που θες να διερευνήσεις.

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2010, 00:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφερον θεμα !Σιγουρα ταιριαζει στο παραξενο ! Γνωμη μου ειναι πως ολα υπαρχουν και λυκανθρωποι και βαμπιρια και νεραιδες και ξωτικα και τα παντα σε αλλες διαστασεις...........που οι ανθρωποι δε τα βλεπουνε γιαυτο το συνολο των περισσοτερων δε τα πιστευουνε

Edited by - VANDAMME on 18/04/2010 00:05:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

werewolf98
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2010, 18:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
boddark kai egw pistevw s exw steilei munima sto msn kai psaxnw tropous na ginw alla exw kai egw tis idies apories!!!!!!!ginese lukos eilikrina kai an ginese ginese eswterika dld stin psixi i kai swmatikia?

werewolfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

werewolf98
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2010, 19:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΠΝΙΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ Ι ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ

werewolfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2010, 22:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη σύγχρονη εποχή, οι έρευνες της Ιατρικής και της Ψυχολογίας στράφηκαν στα συμπτώματα που εμφάνιζαν ή ισχυρίζονταν πως είχαν, οι υποτιθέμενοι Λυκάνθρωποι και τα συνέδεσαν αντίστοιχα με σωματικές ασθένειες και ψυχικές διαταραχές, χωρίς όμως τα συμπεράσματά τους να ταυτίζονται απόλυτα με τις περιγραφές.

Για την Ιατρική, λοιπόν, η Λυκανθρωπία σχετίζεται με τη συμπτωματολογία ασθενειών όπως:

* Η Λύσσα που μεταδίδεται στον άνθρωπο από το δάγκωμα μολυσμένων ζώων, προσβάλει το κεντρικό νευρικό σύστημα και προκαλεί ανεξέλεγκτες και επώδυνες μυϊκές συσπάσεις στο λαιμό, εμποδίζοντας την πρόσληψη νερού από τον ασθενή, που καταλήγει στο θάνατο 3-5 ημέρες μετά τα πρώτα συμπτώματα.
* Η Πορφυρία, μια σπάνια γενετική ανωμαλία του αίματος με συμπτώματα παρόμοια με αυτά του Λυκάνθρωπου, όπως σοβαρή φωτοευαισθησία στο ημερήσιο φως, δυσχρωμία δέρματος, υπερτρίχωση, δερματικά έλκη, αλλοίωση των χόνδρων που σταδιακά προκαλεί εκφυλισμό στη μύτη, τα αυτιά και τα δάκτυλα. Τα δόντια, τα νύχια, τα ούλα αποκτούν κόκκινο-καφέ χρώμα, εξαιτίας της απόθεσης πορφυρίνης, συστατικού της αιμοσφαιρίνης του αίματος.
Η Πορφυρία, συνοδεύεται συχνά από ψυχικές διαταραχές, όπως η ήπια υστερία ή η μανιοκαταθλιπτική ψύχωση.
* Η Υπερτρίχωση, ως κληρονομική γενετική ή ορμονική ανωμαλία, με την κάλυψη ολόκληρου του σώματος και του προσώπου από έντονη τριχοφυϊα.


Από την πλευρά τους η Ψυχιατρική και η Ψυχολογία διέγνωσαν πιθανότητες Σχιζοφρένειας, Νευρωσικής Υστερίας, Μανιο-καταθλιπτικής Ψύχωσης και Ψυχοκινητικής Επιληψίας. Εδώ, ο ακριβής ορισμός είναι η Κλινική Λυκανθρωπία, η οποία θεωρείται μία μορφή ψύχωσης κατά την οποία το άτομο έχει την ψευδαίσθηση ότι μεταμορφώνεται σε ζώο (όχι μόνο λύκο) και υιοθετεί την αντίστοιχη συμπεριφορά.

ΠΗΓΕΣ:1. www. Wikipedia.com
2. www. SkepDic.com

Edited by - Masvidal on 19/07/2010 22:12:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy