ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 λίγη σοφία με αφορμή μόνο μια γυναίκα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 11:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, αυτό είναι ένα μικρό απόσπασμα από το ημερολόγιο μου το οποίο έγραψα πριν αρκετό καιρό. Το μοιράζομαι μαζί σας ως στοχασμό, μιας και το βρήκα πολύ όμορφο. (όταν λέω μπουρί ενοώ αυτήν :] )

Εντάξει, στην τελική θέλει να μείνετε φίλοι. Ξέρεις ότι δεν είναι εφικτό, ξέρεις την διαδικασία. Ξέρεις ότι το μπουρί απλά θα ζει την ζωή της και εσύ θα την βοηθάς να την ζει καλύτερα άλλα ταυτόχρονα η δική σου θα γίνεται όσο πάει και χειρότερα. Ακριβώς επειδή ενώ έχει χαθεί κάθε σεβασμός προς το άτομο σου, μετά από την πρώτη φορά που πληγώθηκες, εσύ συνεχίζεις να παραμένεις αληθινός, να μην λες ψέματα για το τι νιώθεις και να περιμένεις σε κάθε στενό του δρόμου της για να της το δείξεις. Όμως σε αυτήν ξαφνικά κάθε στενό του δρόμου της μοιάζει και πιο σκοτεινό και αν εσύ απλά εξαφανιστείς, δεν θα το πάρει καν χαμπάρι. Είναι δύσκολο. Από πολλούς θεωρείται πρόβλημα αδόμητο. Γιατί πως θα ξανακερδίσεις όλο αυτό το χαμένο έδαφος…ε; πως;

Πως δεν υπάρχει. Δεν υπάρχει λογικός κανόνας για να περιγράψει τις σχέσεις δύο ανθρώπων. Οι όροι σχέση, φιλία κτλ, είναι απλά για να δώσουν μια ελάχιστη ιδέα προς κάτι μεγαλειώδες που καλύπτει πολλές από τις ανάγκες ενός ανθρώπου…ένας δεύτερος.

Η σωστή στάση του ανθρώπου στην ζωή είναι να ψάχνει τα πάντα και να μην ξέρει τίποτα. Η σωστή στάση ενός ανθρώπου απέναντι στον άλλο είναι το μεγαλύτερο ρίσκο. Ισορροπημένη ασφάλεια δεν υπάρχει. Όταν η ασφάλεια είναι σίγουρη, τότε εύκολα έρχεσαι σε κορεσμό και δεν την αντέχεις, όταν η ασφάλεια είναι μηδαμινή, τότε εξάπτεσαι με το γεγονός να περπατάς σε ένα τεντωμένο σκοινί που ξαφνικά όμως κουράζεσαι και πέφτεις. Τι να κάνεις με αυτούς τους ανθρώπους; Τι ακριβώς θες να κάνεις; Ξέρεις;

Δεν πρέπει να ξέρεις τίποτα. Να ερευνάς τα πάντα μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο και τότε θα γίνεις ο καλύτερος. Γιατί προσπαθείς με κάτι τόσο αντίθετο στην αλήθεια, όπως η λογική, να εξηγείς και να εξηγείς και να μην σταματάς να δίνεις εξήγηση, όταν το μόνο που θα καταλήξεις είναι πως έρχεσαι στο αντίθετο αποτέλεσμα; Γιατί τα παιδιά ερωτεύονται τόσο αγνά και τόσο όμορφα, επειδή μήπως δεν ξέρουν ή μήπως αυτά όντως κάτι ξέρουν;

Εξυπνάδα είναι μόνο το πόσο γρήγορα αντιλαμβάνεσαι; Είσαι έξυπνος όμως όταν αντιλαμβάνεσαι γρήγορα και αναλώνεις επιπλέον χρόνο στο να αναιρέσεις αυτό που αντιλήφθηκες; Είσαι έξυπνος όταν προσπαθείς να γίνεις χαζός; Για αυτό η αγάπη είναι καταστροφική, αλλά ταυτόχρονα, καλύτερα να την ζήσεις και να την χάσεις, παρά να μην την έχεις ζήσει ποτέ, έτσι δεν είναι;

Το ξέρεις ότι βγήκες κερδισμένος από όλο το παιχνίδι, ακόμα και αν δεν το βλέπεις τώρα, θα το δεις μετά. Ότι δεν σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό. Η ζωή δεν μας απογοητεύει, μας δίνει άπειρες ευκαιρίες. Για την ακρίβεια, ο καθένας έχει τόσες ευκαιρίες, όσοι και οι άνθρωποι γύρω του καθημερινά. Αν ζεις σε έναν κόσμο με 6δις πληθυσμό, εκ των οποίων τα 4δις είναι γυναίκες, και το μισό δις είναι γυναίκες από 18-30 και τα 150.000.000 είναι όμορφες γυναίκες, τότε ο καθένας μας έχει ακριβώς 150εκ ευκαιρίες να πάει με μια όμορφη γυναίκα. Δυστυχώς τώρα, μοιάζουν απρόσιτες. Ε, καλά το σκέφτηκες, μοιάζουν, δεν είναι. Με το που πολεμήσεις τους φόβους σου, και μάθεις να πολεμάς των άλλων όλα σου είναι πλέον προσιτά. Το σεξαπίλ είναι απλά 50% τι έχεις, και 50% του τι νομίζουν οι άλλοι ότι έχεις…για αυτό απλά, χαμογέλα, για να σκανε όλοι γύρω σου και να προσπαθούν να καταλάβουν τι σκέφτεσαι. Μην σε νοιάζει το τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα μπουρί, απασχολούνται περισσότερο με το τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς. Μερφολογία; Ναι, άλλα όχι όλη την ώρα.

Υπάρχει και η ώρα που απλά πρέπει να πέσεις σε θλίψη και σε μοναξιά. Πρέπει απλά να βάλεις το αγαπημένο σου τραγούδι που τόσο σε κάνει και νιώθεις, το ουίσκι που σου κάνει το καλύτερο κεφάλι, και ένα ωραίο τσιγάρο σε ένα όμορφο και δικό σου μέρος. Πρέπει να το κάνεις, ναι, μακάρι να μην το έκανες ποτέ, αλλά…

Θα το κάνεις όσο πάει και λιγότερα στην πορεία της ζωής σου, και θα το κάνεις και όταν όλα πηγαίνουν τέλεια και όπως ακριβώς τα ονειρεύεσαι αυτήν την στιγμή. Ο μόνος πραγματικός έρωτας είναι με τον εαυτό μας και με κανέναν άλλο…τι να κάνουμε όταν όλοι απλά έτσι λειτουργούν; Σκέψου αυτό που κοιτάς στον καθρέπτη. Ότι άσχημο και να δεις μπορείς να το στρέφεις σε όμορφο με το να ανοιγοκλείνεις απλά τα μάτια σου.

Για αυτό το αγαπάς αυτό το μέρος, γιατί είσαι μόνο με σένα και όσο και να προσπαθήσει ποτέ το ξέρεις ότι κανένα θηλυκό δεν θα στο γεμίσει, ούτε καν η γυναίκα σου, αφού δεν το γεμίζεις ούτε εσύ ο ίδιος μέσα στο μυαλό σου.

Ε, εντάξει. Μην μασάς, σου είπε να μείνετε φίλοι…ψάχνει φίλους…σε αυτό το αίτημα απλά γέλα. Φιλία…είναι τόσο αφελείς οι γυναίκες που πάνε και ζητάνε φίλους από μας; Όχι αγόρι μου, είναι απλά για αυτές ένας ωραίος τρόπος να σε στείλουν από εκεί που ήρθες, μετά από όλα αυτά που έγιναν. Και εσύ τι κάνεις; Το ξέρεις ότι κανόνες δεν υπάρχουν, και τώρα σου ζητάνε να βάλεις. Το ξέρεις ότι σε κοροϊδεύουν και εσύ ψάχνεις τρόπο να ενδώσεις στην κοροϊδία. Λες και αυτές ξέρουν ρε συ. Λες και είναι άνθρωποι θεοί που απλά βάζουν κανόνες κάτω από τους οποίους εμείς πρέπει πάντοτε να λειτουργούμε. Ε, αυτό θέλουν να νιώσουν στην τελική, αν δουν ότι εσύ δεν είσαι ένας θεός να ακολουθήσουν. Κάθε γυναίκα θα προσπαθήσει να σε νικήσει, ακόμα και σε ένα παιχνίδι τάβλι. Προσπαθεί να σε καταλάβει, όπως προσπαθείς να καταλάβεις εσύ αυτήν. Όποιος καταλάβει πρώτος τον άλλο νίκησε. Άλλα εκεί είναι το θέμα. Θα σε καταλάβει όταν είσαι αληθινός…άρα ακολούθα το αντίθετο δρόμο…γίνε λογικός, γίνε πρακτικός, και παίξε με την δική σου λογική όπως γουστάρεις γιατί ξέρεις ότι είναι αντιφατική και μπορείς να την κάνεις όπως ακριβώς σου αρέσει.

Θέλει λογική; Δώσε λογική με το κουτάλι όπως τόσο καλά ξέρεις να το κάνεις. Θέλει λογικούς κανόνες; δώσε αγόρι μου παίξε με τους δικούς της κανόνες, και κάνε μαζί τους ότι γουστάρεις από την στιγμή που πραγματικά ξέρεις ότι δεν υπάρχουν. Δώσε εκεί λογική με την σέσουλα. Τι; Η λογική της λεει ανοησίες; ε, τι ωραία που θα ήταν να της δώσεις και εσύ τις ανοησίες που ζητάει. Ψάξε το σωστό πεδίο και κοίτα να δρας. Η γυναίκα απλά σου ζητάει να αφήσεις την πόρτα ανοιχτή και να μην την κλείσεις. Οι γυναίκες δεν ξεχνάνε τους άντρες που θα μπορούσαν να είχαν, και οι άντρες δεν ξεχνούν τις γυναίκες που δεν είχαν. Κόντρα Μέρφυ. Ε, ναι.

Άρα, τι κάνεις; Ξέρεις; Ξέρεις τίποτα; Όχι δεν ξέρεις, όπως δεν ξέρουν και αυτές οι ηλίθιες που νομίζουν ότι ξέρουν. Μπορείς ακόμα και αυτήν την στιγμή να εκλογικεύσεις κάτι; Όχι δεν μπορείς. Μα αυτό σου διδάσκει η ζωή άνθρωπε. Να μην είσαι λογικός, σε κάθε λογική στροφή ανακαλύπτεις το αδιέξοδο. Γίνε αληθινός και εσύ. Μόνο αυτό χρειάζεσαι.

Μόνο κοίτα πόση πολλή λογική χρειάζεται για να εξηγήσεις μια χυλόπιτα, μόνο μία απλή χυλόπιτα…έχεις δει κάτι πιο ηλίθιο από την λογική σου; Και τώρα πρέπει να την ξανακερδίσεις πίσω; Μην σώσει και γυρίσει το μπουρί…αφού το ξέρεις πλέον ότι ό,τι σκέφτεσαι είναι μόνο για να ανταποδώσεις το πλήγωμα. Χα, ναι, καλά θα ήταν. Θα το κάνεις, απλά συνέχισε να μην ξέρεις.


Balance

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 19:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..καλα ολα αυτα αλλα γιατι μπουρι ΑΥΤΗ εχει καμια μεταφυσικη ιδιοτητα το ονομα;



ΙΣΙΣΙΝΕΜΕΜΕΣΙΣΔΗΜΗΤΡΑΣΤΑΡΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 20:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

..καλα ολα αυτα αλλα γιατι μπουρι ΑΥΤΗ εχει καμια μεταφυσικη ιδιοτητα το ονομα;



Let me guess … του έπινε το «αίμα» με το μπουρί της σόμπας..?

Γιώργος
…και οι εννιά διαλέξεις πάνω στην μάσα…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2004, 20:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΧΩΝΙ ¤ΜΠΟΥΡΙ¤ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ;


ΙΣΙΣΙΝΕΜΕΜΕΣΙΣΔΗΜΗΤΡΑΣΤΑΡΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 10:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχα, καμία σχέση το μπουρί με οτιδήποτε παιδιά...απλά είναι μέρος της διαλέκτου που χρησιμοποιώ με τους πιο κοντινούς μου ανθρώπους. Απλά φωνάζουμε όλοι ο ένας τον άλλον μπουριά. ;)

Α, για όποιον ενδιαφέρεται για το τι έγινε, με την αρχή αυτών των σκέψεων της ψήθηκε το ψάρι στα χείλη αργότερα...όχι θα την άφηνα να νομίζει πως ξέρει...

παιδιά εκείνο με το "χαμογέλα και κάντους να αναρωτιούνται τι σκέφτεσαι", είναι η καλύτερη συμβουλή, πραγματικά απίστευτα αποτελέσματα...

BalanceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fatboy51
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 11:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fatboy51  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έλα ντε, και τώρα τι γίνεται; Τι κάνουμε τώρα, που απομείναμε μόνοι, που το κέντρο του κόσμου αποδείχτηκε πως δεν υπάρχει; Καλά τόλεγε ο Καζαντζάκης στην Ασκητική του, αφού έχει δομήσει μαθηματικά ένα ολόκληρο οικοδόμημα , για να φτάσει στο πρώτο κινούν, στην αρχή των πάντων, και να πει εκεί: Κι αυτό το ένα ΔΕΝ υπάρχει… Δε μου λες, τι ψάχνεις νάβρεις; Η προφανής απάντηση είναι: τον εαυτό σου. Πολύ καλά, κόψε λοιπόν τις μ@λ@κίες και ψάξε τον μέσα σου και όχι έξω σου. Γιατί κάνεις κάποιον άλλο άνθρωπο κέντρο του κόσμου σου; ΄Ετσι χάνεις το στόχο σου, χάνεις τον εαυτό σου. Ντρεσσαρίσματα, θα μου πεις. Έτσι σε μάθανε, να βλέπεις πρώτα μια μαμά και μετά εσένα, να κρατάς ικανοποιημένη τη μαμά και να εξαφανίζεσαι εσύ. Εντάξει, διατί να το κρύψωμεν άλλωστε, θα τα ακουμπήσεις κι εσύ στους ψυχο-τάδε κάποια στιγμή…

Λογική; Ποια λογική; Που κολλάει εδώ η λογική; Ένα φτωχικό εργαλείο είναι, που το επιστρατεύουμε μπας και «καταλάβουμε» κάτι, να λιγοστέψει ο πόνος και η εξαφάνιση. Τι να σου κάνει η λογική; Η μόνη λύση είναι να πιείς το ποτήρι ως τον πάτο. Αν προσπαθήσεις να το αποφύγεις, κάνεις μονάχα τα πράγματα χειρότερα. Βλέπεις, το πρόβλημα είναι πάλι δικό σου, εσύ έχεις την ευαισθησία, εσύ καταλαβαίνει εκείνο το γ@μημένο το κάτι παραπάνω, που δεν το καταλαβαίνουνε οι άλλες (γκόμενες) και οι άλλοι (φίλοι)…

Εντάξει, οι γυναίκες που σου αναλογούνε είναι 150 εκατομμύρια… Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην αναζήτηση!!! Δε μου λες, σκοπεύεις να σκεφτείς κι άλλες αρλούμπες για να παρηγορηθείς; Τι καρα – εκλογίκευση είναι αυτή; Ευτυχώς έχεις αρκετό χιούμορ, τι αρκετό δηλαδή, φτάνει και περισσεύει, για να αυτοσαρκάζεσαι.

Φίλτατε, με πρώην γκόμενες υπάρχει φιλία, και μπορεί να είναι από τις καλές. Βλέπεις, όλα έχουνε παιχτεί. Αν ξεπεραστούνε μάλιστα, έρχεται η ειλικρίνεια. Κάτι σε Johnnie Walker, δηλαδή, ο τύπος που ξερνάει και «η μέρα έρχεται, το Johnnie Walker φεύγει». Στην περίπτωση σου, όμως, με το χωρισμό φρέσκο, αυτό που συμβαίνει είναι πως η κυριούλα δεν αντέχει την απόρριψη. Και το παίζει έτσι, φιλία και συμπάθεια και τρεις και το λουρί της μάνας… Οι λύσεις που έχεις είναι σαφείς και μετρημένες. Πρώτον, την αναγορεύεις πουτ@να , οπότε αυτόματα κινητοποιείς αισθήματα απόρριψης. Αυτό πολεμάει να αποφύγει, και λέει π@π@ριές περί φιλίας. Μεταξύ μας, εκείνο το «μπουρί» πολύ σημαδιακό είναι…Δε με λες, με πόσους σε έχει κερατώσει; Περίπτωση δεύτερη, φίλοι φίλοι καρυοφίλοι, κι ο παπάς με το τριφύλλι, πράγμα που δε βγάζει πουθενά: Αδίκως θα υποφέρεις, άσε που θα νομίζεις πως είσαι και υπεράνω, όταν θα μασάς τα λυσσακά σου… Περίπτωση τρίτη:εκδίκηση, όπως σε παίρνει. Πχ, την πέφτεις στην καλύτερή της φίλη, με την βγάζεις και γκόμενα. Μεταξύ μας, άστο καλύτερα. Αν μπορούσες να το κάνεις, δε θα ανέβαζες το μήνυμα που ανέβασες. Άσε που είναι εξίσου μάταιο με το προηγούμενο.

Με άλλα λόγια, εσύ τόπες: Ότι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό. Και το εξίσου σημαντικόν, φρόντιζε ο πόνος σου να μην πηγαίνει χαμένος, να είναι παραγωγικός, να γίνεται συμπέρασμα και πείρα, όχι μονάχα θυμός και εκδίκηση…

Άντε, καλό ΣαββατοΚύριακο. Τα ξαναλέμε Δευτέρα

--------------------
USE IT OR LOSE IT !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2004, 13:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι λύσεις που έχεις είναι σαφείς και μετρημένες. Πρώτον, την αναγορεύεις πουτ@να , οπότε αυτόματα κινητοποιείς αισθήματα απόρριψης. Αυτό πολεμάει να αποφύγει, και λέει π@π@ριές περί φιλίας. Μεταξύ μας, εκείνο το «μπουρί» πολύ σημαδιακό είναι…Δε με λες, με πόσους σε έχει κερατώσει; Περίπτωση δεύτερη, φίλοι φίλοι καρυοφίλοι, κι ο παπάς με το τριφύλλι, πράγμα που δε βγάζει πουθενά: Αδίκως θα υποφέρεις, άσε που θα νομίζεις πως είσαι και υπεράνω, όταν θα μασάς τα λυσσακά σου… Περίπτωση τρίτη:εκδίκηση, όπως σε παίρνει. Πχ, την πέφτεις στην καλύτερή της φίλη, με την βγάζεις και γκόμενα. Μεταξύ μας, άστο καλύτερα. Αν μπορούσες να το κάνεις, δε θα ανέβαζες το μήνυμα που ανέβασες. Άσε που είναι εξίσου μάταιο με το προηγούμενο.

Με άλλα λόγια, εσύ τόπες: Ότι δε σε σκοτώνει, σε κάνει πιο δυνατό. Και το εξίσου σημαντικόν, φρόντιζε ο πόνος σου να μην πηγαίνει χαμένος, να είναι παραγωγικός, να γίνεται συμπέρασμα και πείρα, όχι μονάχα θυμός και εκδίκηση…

Άντε, καλό ΣαββατοΚύριακο. Τα ξαναλέμε Δευτέρα

--------------------
USE IT OR LOSE IT !!


χαχα, καλός!

1ο σημείο που στέκομαι, είναι του αυτοσαρκασμού...έχεις δίκιο, αν δεν δεις τον εαυτό σου με χιούμορ, δεν μπορείς να δεις τίποτα.

2ο στασίδι, το μπουρί δεν είναι κέρατο...είναι απλά μπουρί! εκτός θέματος!

ε, και ένα 3ο μακρύτερο...το μύνημα το ανέβασα ψάχνοντας όλα τα δεν ξέρω που έχω γράψει στην σκέψη μου. Το δεν ξέρω έχω θέσει ως στόχο γενικότερα, οπότε ανασκαλίζω σκέψεις κ σκέψεις απλά για να καταλήγω εκεί. Δεν γράφηκε τίποτα, επιδή δεν κατάφερα κάτι, ίσα ίσα, ήταν η αρχή της πλάκας αυτή η όλη σκέψη έτσι πως δομήθηκε και βγήκε στην επιφάνεια αργότερα.

μπορεί σε μερικά να έχω άδικο, κ όντως, άλλα πολύ θολωμένα τα νερά για να βγει κάτι ολόσωστο στην συγκεκριμένη φάση. το αποτέλεσμα ωστόσο, ήταν ικανοποιητικό.

ΚΑΛΟ ΣΑΒ/ΚΟ!

BalanceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fatboy51
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2004, 10:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fatboy51  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λοιπόν; Πως σου φαίνεται η ζωή μετά από ένα ΣΚ; Το ποτήρι είναι μισογεμάτο ή μισοάδειο; Και πως τα πήγε η ενδοσκόπηση;

(Ξέρω, αδιάκριτος ο παίκτης... Ε, τότε βάλε το δικό σου nick να βρίσει το δικό μου nick!!! )

--------------------
USE IT OR LOSE IT !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2004, 09:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Λοιπόν; Πως σου φαίνεται η ζωή μετά από ένα ΣΚ; Το ποτήρι είναι μισογεμάτο ή μισοάδειο; Και πως τα πήγε η ενδοσκόπηση;

(Ξέρω, αδιάκριτος ο παίκτης... Ε, τότε βάλε το δικό σου nick να βρίσει το δικό μου nick!!! )

--------------------
USE IT OR LOSE IT !!


Το ΣΚ ήταν το καλύτερο που θα μπορούσε να περιμένει κανείς. Ευχαριστώ. Μία είναι η λύση τελικά...χαμογελάτε ότι κ να γίνεται κ το ποτήρι θα είναι κ μισογεμάτο κ θα γεμίζει κιόλας.

BalanceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 11:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια και πάλι! το θέμα επανήλθε ξανά στο κατώτατο σημείο της σπείρας και αποφασίσα να το ξαναψήσω. Πολύ ποιο θυμωμένο αυτήν την φορά, άλλα δικαιολογήστε με επιδή το λάθος μου ήταν αρκετά μεγάλο εκείνη την φορά:

-------------------------------------------------------------

Και μετά σου λέει για πολλοστή φορά να παραμείνετε φίλοι…χαχαχαχα, γιατί γύρισε ξανά και στο είπε; Τι λάθος έκανες για 6η συνεχόμενη φορά μέσα σε 2,5 μήνες και αυτή η κοπέλα τελικά πάλι ΔΕΝ σε θέλει μετά από 6 «συνευρέσεις»;;; (γαμώ τη μου…ούτε μικρό*****ος να μουνα, αλλά και στην κρεβατάδα καλύτερος της βγαίνω…)Να καθόμουν να αναρωτηθώ…τι να φοβάται άραγε; Τι δεν καταλαβαίνει σε σένα και ανησυχεί τόσο πολύ; Μήπως δεν καταλαβαίνει γιατί την νοιάζεσαι; Μήπως είδε τον αυτοσεβασμό σου να καταρρακώνεται μπροστά στα μάτια της όταν αυτή το μόνο που σου πρόσφερε ήταν η συμπεριφορά μιας απλά…καημένης τσ***ας;

Ε…τρελέ…έτσι πάει. Το είχες πει μέσα σου πριν πολύ καιρό πως πρέπει κάποιος πρώτα να κερδίζει τον σεβασμό σου και μετά να ασχολείσαι μαζί του. Ότι παίρνεις να δίνεις. Τσ**λα αυτή…ε, τσ**λα και εσύ…χειρότερη. Στην τελική γ**α και φύγε τρέχοντας, ούτως η άλλως το ξέρεις ότι αυτό είναι πλέον το παιχνίδι.

Ευτυχώς που το πιάνεις γρήγορα. Τελικά ξέρεις πάντα το σωστό δρόμο προς το χαμόγελο σου. Αν τα 150 χιλιόμετρα με μέση ωριαία 120χλμ/ώρα (και τα φανάρια μέσα) δεν σε εκτόνωσαν η δεν την έβγαλαν από εκεί μέσα για να δεις επιτέλους την τσούλα, ε…κάνε άλλα τόσα με 130χλμ/ωρα μ.ω αυτή την φορά.

Τελικά…τελικά…είμαι καλά και πάλι. Ξελαμπίκαρα…ε, το αστείο της υπόθεσης τελικά ήταν στα λόγια της, όπως είναι πάντα. Αυτή η κοπέλα αναρωτήθηκε «ε, εγώ ξεκόλλησα από την πάρτη σου, και πάει 2η βδομάδα τώρα που δεν έγινε τίποτα. Γιατί ακόμα νομίζεις ότι δεν ξελαμπίκαρα τελικά;;;»…

Λολ λέμε…στην τελική εσύ δεν είσαι ικανή να αλλάξεις τρελή παρά μόνο προς τα εκεί που σε πάω εγώ…ήταν δεδομένο πως εγώ το έπαιζα το παιχνίδι καλύτερα μέχρι την στιγμή που νοιάστηκα…και τότε πήρε η βόλτα την κάτω. Δεν ήταν η πρώτη φορά που την πάτησα έτσι μαζί σου. Στην τελική, παρόμοιες μαλ***ες με τώρα, έγραψα ξανά. Και παίζει να ξαναγράψω. Ε, το ήξερα ότι είναι σπείρα στην τελική…λούπες συνεχώς χτυπούσαμε, αλλά να, ξεκίνησα να νοιάζομαι και τα έχασα…το καλό είναι ότι την τελευταία φορά που τα ξαναβρήκα με τον εαυτό μου έτσι, αμέσως μετά, πάλι από πίσω μου ήταν.

Στην τελική να…πάλι βλέπεις όλα αυτά τα φιλοσοφικά νοήματα μπροστά σου, αυτά που λες για σπείρες, την μη γνώση και την αλήθεια ως αντίθετο λογικής…και τα κάνεις πράξη μπροστά σου…ε, είδες κάποτε όμως πόσο υπεροπτικό είναι και πόσο γραμμένο στα ****** τους σε είχαν όσοι δεν κατάλαβαν γιατί τους νοιάστηκες. Ε, οπότε, αφού και αυτή ξέρει πως φέρθηκε και εσύ είσαι παλαβιάρης…παλάβωσε και δείξε άλλη μια φορά στους ηλίθιους πως είναι ΗΛΙΘΙΟΙ! Άντε και μακάρι να μην ξαναγράψεις τέτοιες ******ες

BalanceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy