ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Φτηνό τσίπωμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 13:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια αμερικανικη εταιρεια η applied digital solutions verichip
εχει υπογραψει συμβολαιο με τα μπαρ της βαρκελονης να τσιπονεται οποιος πελατης τους θελει χωρις να πληρωνει(καθε τριτη βραδυ δωρεαν τοποθετιση του τσιπ στον χορο του μπαρ)
το τσιπακι που εχει μεγεθος κοκου ριζιου εξυπηρετει την αμεση πληρωμη
χωρις να χρειαζετε να εχεις χρημα η καρτα
ετσι δεν κινδηνευεις να πεσεις θυμα ληστειας
το τσιπ εξυπηρετει ακομη τα εξης
ταυτοτητα
ασφαλεια
ιατρικο ιστορικο
οικονομκικα
συσκευη προσδιορισμου

οι αρμοδιοι λενε οτι θα ειναι μονο για χρηση μεσα στο μπαρ
αρκετοι νεοι δεχτικαν με ευχαριστηση το νεο
και τρεχουν να προλαβουν το τσιπομα
γινετε ανοδυνα και τοποθετητε με μια ενεση στον καρπο του θυματος
εε του πελατη ηθελα να πω

τα σχολια δικα σας


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 13:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ
ΜΠΑΡ ΤΗΣ ΒΑΡΚΕΛΟΝΗΣ .


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 14:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άμα δεν δω το συμβόλαιο, αυτούς που τσιπόθικαν, και τα μπαρ, δεν πιστεύω τίποτα.

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 15:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άμα δεν δω το συμβόλαιο, αυτούς που τσιπόθικαν, και τα μπαρ, δεν πιστεύω τίποτα.

Αγαπητέ Κάτω Παύλα,

Και εμένα στην αρχή μου φάνηκε λίγο υπερβολικό - αν και καθόλου απίστευτο - αλλα κάνωντας έναν έλεγχο εδώ:
http://www.google.com/search?hl=en&lr=&ie=ISO-8859-1&q=verichip+barcelona
φαίνεται να είναι όπως το λέει ο Α.Σ., και βλέπω οτι υπάρχει άρθρο και από το γενικώς αξιόπιστο "The Register", που φαντάζομαι, λόγω κοινών ενδιαφερόντων, θα ξέρεις.

Σχόλια, τώρα, τί σχόλια;

Το μόνο που διαπιστώνεται άλλη μια φορά είναι η απεραντοσύνη του ωκεανού βλακείας που πνίγει τον κόσμο...

Βλέπουμε οτι, με λίγο εξυπνάδα, κανείς δεν χρειάζεται να ΕΠΙΒΑΛΕΙ τέτοιες εξωφρενικές λύσεις, ο ίδιος ο κόσμος τις ΖΗΤΑΕΙ!!

Αυτά για τους συνομωσιολόγους...

Κ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 15:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως δείχνουν τα πράγματα πολύ σύντομα αυτή η ιστορία θα εξελιχθεί σε πολύ σοβαρό παγκόσμιο ζήτημα.

Οι κύριοι που βρίσκονται πίσω απο όλα αυτά έχουν πολύ μεγάλα σχέδια...

http://www.adsx.com/prodservpart/verichippreregistration.html

Οι πρώτοι 100 χιλιάδες "τυχεροί" που θα...τσιπωθούν (τι ρήμα Θεέ μου!)...θα έχουν 50 δολλάρια έκπτωση!

Το κακό είναι οτι έχουν έτοιμη πελατεία.Και αυτή δεν είναι άλλη απο το κομμάτι εκείνο της νεολαίας των δυτικών κοινωνιών που αποβλακωμένο από την συνεχή κραιπάλη, και τα διάφορα "χάπια ευτυχίας" που καταπίνει τόσα χρόνια, έχει χάσει κάθε δυνατότητα κρίσης.Και ακόμα χειρότερα, από...σατανική σύμπτωση(?) αυτά τα παιδιά είναι ήδη εξοικιωμένα με τέτοιες μεθόδους,αφού τα "τρυπήματα",
το περίφημο piercing ,είναι μέρος της κουλτούρας τους.
Το Amsterdam είναι γεμάτο από μαγαζιά για piercing και είναι πάντα γεμάτα.

Ελπίζω να διαψευστώ, αλλά τα πράγματα δεν είναι καθόλου καλά...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 16:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μέλη του esoterica, που δεν θα είχαν αντίρρηση να χρησιμοποιήσουν αυτό το σύστημα.

Ας πούμε οτι το ζήταγε ο εργοδότης σας.... Ήδη βλέπω κάτι φήμες να κυκλοφορούν για το Ιταλικό δημόσιο - υπερβολές, θα μου πείτε, σωστά, αλλά δεν θέλει και πολύ.

Θα ήταν για εσάς ζήτημα παραίτησης; Ή απλά αναγκαίο κακό;
Όπως λέει και ο Μέρκιουρη, δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα τρυπηματάκι - χαρα στο πράγμα, και στο κάτω-κάτω όποτε θές το βγάζεις....

K.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 21:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kynike ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΘΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ 2 ΦΟΡΕΣ
ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕ ΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΙΠ
ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΟ ΑΝ ΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΔΡΑΧΜΕΣ
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σανεκακ
Νέο Μέλος

Zimbabwe (Rhodesia)
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2004, 05:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σανεκακ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν μέλη του esoterica, που δεν θα είχαν αντίρρηση να χρησιμοποιήσουν αυτό το σύστημα.

Ας πούμε οτι το ζήταγε ο εργοδότης σας.... Ήδη βλέπω κάτι φήμες να κυκλοφορούν για το Ιταλικό δημόσιο - υπερβολές, θα μου πείτε, σωστά, αλλά δεν θέλει και πολύ.

Θα ήταν για εσάς ζήτημα παραίτησης; Ή απλά αναγκαίο κακό;


Ειναι πολυ δυσκολο να πεις οχι κολιγα μου...ΑΛΛΑ...
ο καλος ο καπετανιος στη φουρτουνα φενεται και επειδη εγω
καπετανιος δεν ειμαι μαλλον θα ¨παρω τα βουνα¨....αν γινει κατι τετοιο.

Κανενας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2004, 15:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μαλλον θα ¨παρω τα βουνα¨....αν γινει κατι τετοιο

Ξέρω κάτι καλές σπηλιές!!

Σόβαρα όμως, νομίζω οτι ο φίλος gigenis το πέτυχε διάνα με τα σχόλιά του για τους δημόσιους υπαλλήλους! Ακόμα και δεν το κάναν εξαναγκαστικά - ας πούμε οτι έβγαινε ένας κανονισμός οτι δημόσιος υπάλληλος μπορούσε να γίνει μόνο όποιος δεχόταν το τσιπάκι... φαντάσου ουρές που θα γινόντουσαν.

Στο κλάμπ στη Βαρκελώνη το τσιπάκι το έχουν μόνο οι VIP (very important person)! Οπότε προκύπτει και σύνθημα... "Δεν είσαι ΒΙΠ αν δεν έχεις το τσιπ".

Πάντως ας μην ξεχνάμε οτι αν υπάρχει τεράστια αντίσταση της κοινης γνωμης η ιδέα δεν προκειται να περάσει.

Κ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2004, 17:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Χαρδαβέλας να το έλεγε και η espresso να το έγραφε, εγώ θέλω να το δω για να το πιστέψω. Όχι για αυτούς που δέχονται το τσιπάρομα, αλλά για αυτούς που δέχονται να πετάνε τα λεφτά τους εκεί :P

To Hollywood Έχει Κάψει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2004, 18:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, δεν έχεις πάει ποτέ σε club, Παύλα;

Κ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 16:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Κυνικέ,

Το έψαξα κι εγώ. Λοιπόν η ιστορία έχει μία πραγματική βάση και μία δόση υπερβολής. Η πραγματική βάση είναι ότι με την εμφύτευση του τσιπ μπορείς να μπαίνεις στο Baja Beach Club σα VIP χωρίς να έχεις να αντιμετωπίσεις την πόρτα. Επίσης πληρώνεις 125 ευρώ για να στο βάλουν!

Το Baja Beach υπερηφανεύεται ότι είναι το πιο γκατζετάδικο κλαμπ του κόσμου (πρόκειται για πολυεθνική με έδρα το Ρότερναμ και παραρτήματα σε διάφορες χώρες της Δ. Ευρώπης). Επιπλέον είναι το αγαπημένο κλαμπ του MTV. Δεν απορώ λοιπόν που η πελατεία τους είναι τόσο ηλίθια.

Η υπερβολή είναι αυτά για τις πληρωμές. Για να υποστηριχθούν ηλεκτρονικές πληρωμές χρειάζεται κάποιο σύστημα e-wallet. Αυτό στην παρούσα φάση σημαίνει smart cards αλλά όχι απλά τσιπάκια-ανιχνευτές σε μέγεθος κόκκου ρυζιού.

Να το πω πιο απλά: το Verichip παρέχει υπηρεσίες αναγνώρισης και ανίχνευσης. ΔΕΝ έχει τα φόντα για να λειτουργήσει σαν e-wallet. Για να γίνει αυτό χρειάζεται οπωσδήποτε κάποιο μηχανισμό Read-Write και για να γίνει αυτό χρειάζεται λίγο διαφορετικό hardware από το Verichip. Όχι ότι τεχνικά αυτό είναι ανέφικτο, απλώς είναι ενέφικτο με το συγκεκριμένο τσιπάκι.

Το TheRegister προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου αξιόπιστο. Αν είχα ένα ευρώ για κάθε υπερβολή που έχω διαβάσει εκεί μέσα, τώρα δε θα τα έγραφα αυτά, αλλά θα ήμουν στις Μπαχάμες .

Αν πάντως κάτι τέτοιο (εμφυτεύσεις κλπ) γίνει υποχρεωτικό -που το απέυχομαι αλλά ποτέ δεν ξέρεις-, εγώ τουλάχιστον θα απαιτήσω να μου το εμφυτεύσουν στο μεσαίο δάχτυλο του χεριού μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 21:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Αν πάντως κάτι τέτοιο (εμφυτεύσεις κλπ) γίνει υποχρεωτικό -που το απέυχομαι αλλά ποτέ δεν ξέρεις-, εγώ τουλάχιστον θα απαιτήσω να μου το εμφυτεύσουν στο μεσαίο δάχτυλο του χεριού μου!"


Και στων δύο χεριών! LOL

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 09:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαστε όλοι ΞΕΤΣΙΠΩΤΟΙ...( προς το παρόν )

Χμμμ
ή μήπως όχι;

Δεν έχουμε όλοι στο κεφάλι μας τσιπάκια;
Κι όπως κάθε τσιπάκι που σέβεται τον εαυτό του, έχει να κάνει μια συγκεκριμμένη αποστολή.

Αλλουνού το τσιπάκι κάνει απλά πράξεις ( όχι απαραίτητα μαθηματικές )...
Αλλουνού ζωγραφίζει ( όχι απαραίτητα εικόνες )...
Αλλουνού την πέφτει σε τσιπάκια άλλων ( κάτι σαν ιός ας πούμε )...
Αλλουνού έχει καεί και βγάζει συνέχεια "error"...( απ το πολύ ή το καθόλου "ερως";)...

...και πλείστα όσα άλλα

Κι αντί να κάνει κανείς ένα "self control" και να δει τι πάει στραβά με το τσιπάκι του ( πριν κάψει όλο το σύστημα )...
κοιτά πώς να μολύνει και του διπλανού το τσιπάκι.

Κάπου-κάπου βλέπω στην οθόνη μου ( όχι αυτή την άψυχη βρε ), ένα μήνυμα...
"ERROR No...αυτό το πρόγραμμα διαπίστωσε ένα λάθος και θα κλείσει-αυτοκαταστραφεί σε.........."

Δε φαίνεται καθαρά...χρόνια λέει;...μήνες;...μέρες;....

Μόνη ελπίδα...
Αυτός που έκανε την αρχική εγκατάσταση να κάνει κάποτε ένα "reset"...

ΕΝΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ RESETΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 22:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ
Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΟΣΟΛΥΨΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΠΑΡ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΣΚΟΠΟ
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ Η ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ
ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΣΙΠ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΕ ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΒΑΡΙΑ ΑΣΘΕΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΡΙΣΗΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΔΙΑΒΑΖΩΝΤΑΣ ΤΟ ΤΣΙΠ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΤΙΣ ΑΠΑΡΕΤΙΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΠ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 08:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το μόνο που διαπιστώνεται άλλη μια φορά είναι η απεραντοσύνη του ωκεανού βλακείας που πνίγει τον κόσμο...

Οσο κάθε βλάκας έχει την προσωπική επιλογή για να προχωρήσει σε κάτι τέτοιο δεν ανησυχώ...εξάλλου ο καθένας όπως στρώσει κοιμάται...

ΑΝ τώρα τα πράγματα σκουρίνουν και γίνει υποχρεωτικό θα προτιμήσω την επιλογή της Ostria...

Aκου εκεί τσίπομα... Μάλλον με ω γράφεται...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 09:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Σε χθεσινό αρθρο στις ειδήσεις του MEGA έλεγαν ότι υψηλόβαθμα μέλη υπουργείου του Μεξικού υποβλήθηκαν σε ΤΣΙΠΟΜΑ!!! Για την παταπολέμηση της "αρπαχτής", αχ βρε Ελλάδα μου τι σε περιμένει;
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 19:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδη πως θα πολεμισουν με το τσιπομα το τσεπωμα?
θα οτυς διοχιτευουν μεγαλες τασεις ηλεκτρισμου?
αν το κανουν ετσι και το εφαρμοσουν και εδω προβλεπω γυρο απο τα υπουργεια να μηριζει καμενο κρεας
φανταζεστε σκηνικο?
πολιτης<<να κυριε υπουργε μου παρτε ενα δωρακι για να μου προωθησετε την υποθεση>>
υπουργος<<ω! μα δεν ηταν αναγκη ευχαριστω>>
απλωνει το χερι
ττζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ
πολιτης<< κυριε υπουργε ειστε καλα?
τι παθατε?
γιατι καρβουνιασατε?>>
καθε 2 μηνες θα πηγενουμε για εκλογες
ασε και το αλλο φαντασου να το βαλουν στους γιατρους για να μην περνουν φακελακια,τελος οι επεμβασεις

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 16:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας φαίνεται τρομακτική η ιδέα της εμφύτευσης ενός τσιπ.
Γιατί άραγε;

Μήπως γιατί η εκκλησία μας έχει "προειδοποιήσει" σχετικά εδώ και πολύ καιρό, κάνοντας ιδιαίτερα φανερή την σχέση του "τσιπωματος" με την άνοδο του "Εξαποδώ";
Η γιατί σε κανέναν δεν αρέσει η ιδέα, να έχει μόνιμα τοποθετημένο μέσα στο σώμα του ένα μέσο, που θα μπορούσαν να τον ελέγχουν;

Μας έχει πει όμως κανένας,
πως είμαστε ήδη τσιπωμένοι;
Οι περισσότεροι από εμάς!
Και μάλιστα, το τσιπάκι δεν βρίσκεται κάτω από το δέρμα, δεν φωλιάζει μόνο στο σώμα μας, αλλά έχει εμφυτευθεί καθώς φαίνεται, σε όλες της εκφράσεις της καθημερινής μας υπόστασης.
Η κάθε μας εξάρτηση, κάθε τι που μας στερεί την ελέυθερη βούλησή μας, κάθε τι που μας κάνει άβουλα κύτταρα μιας μάζας που δεν ξέρει από που έρχεται και προς τα που πηγαίνει, είναι ένα τσιπάκι. Και μάλιστα πολύ πιο επικίνδυνο. Γιατί δεν ξέρουμε ότι το φοράμε. Μας ελέγχουνε μέσα από αυτό, κι εμείς δεν έχουμε πάρει χαμπάρι τι γίνεται.

Αν ήτανε να δραπετεύσουμε από το "τσίπωμα" φίλε Σανένακ, θα έπρεπε να έχουμε πάρει τα βουνά ήδη εδώ και πολύ καιρό. Οχι όμως για να σωθούμε...
Αλλωστε τι νόημα θα έχει να γλυτώσουμε μόνο εμείς;


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 19:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia σε μενα φαινεται τρομακτική η ιδέα της εμφύτευσης ενός τσιπ.

γιατι με αυτο το τσιπ θα μπορουν να γνωριζουν τι κανεις αφου το τσιπ θα στελνει στα κεντρα την θερμοκρασια σου τα επιπεδα των διαφορων ορμωνων,γαλακτικου οξεως,φερομονων και αλλων στοιχιων που θα τους ειναι απαρετιτα για να δουν τι κανεις.
θα ξερουν που εισαι

δεν εχει να κανει με την θρησκεια
δεν πιστευω σε κανεναν θεο
πιστευω στην ελευθερια του ατομου και αυτο το τσιπ την καταργει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2004, 23:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πιστευω στην ελευθερια του ατομου και αυτο το τσιπ την καταργει

Φίλε μου gigenis,
για την ελευθερία αυτή αναφέρομαι κι εγώ στο μήνυμά μου.
Και για την ψευδαίσθηση πως την έχουμε, ενώ μας την έχουν στερήσει χωρίς να το αντιληφθούμε, από τότε ίσως που γεννηθήκαμε.
Για τα "τσιπάκια" που έχουν τοποθετήσει στο νου μας, και που είναι τόσο όρατά, ώστε κάνουν τον άνθρωπο να μοιάζει ως ένα αντρίκελο αγνώστων γιαυτόν συμφερόντων,
αλλά και τόσο αόρατα, που να νομίζει παρόλα αυτά πως είναι ελεύθερος...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2004, 20:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δηλαδη αμαλια τι θες να πεις οτι ολος ο ντορος γυρω απο το τσιπ ειναι λαθος?
θα ηθελα την αποψη σου στο θεμα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2004, 16:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι gigenis, δεν είναι λάθος.

Αλλά πολύ φοβάμαι, πως όλη και όλη η αντίδρασή μας απέναντι στους παράγοντες που μας στερούν την ελευθερία μας είναι ένας σκέτος ντόρος και τίποτε παραπάνω. Οτι μας χτυπάει άσχημα στο μάτι, αντιδρούμε. Οτι βολεύει όμως την προσωπικότητά μας, αν και στερεί την ελευθερία μας το ίδιο ή και περισσότερο από ένα τσίπωμα, μας βρίσκει να κοιμόμαστε μακάριοι και να παλεύουμε υπέρ μίας ελευθερίας που φοβούμαστε πως θα μας στερήσουνε, όταν μας την έχουνε ήδη στερήσει...

Σίγουρα η εμφύτευση είναι ένας ακόμα πολύ πρακτικός τρόπος για να μας ελέγχουν. Δύσκολα θα μπορεί κάποιος να ξεφύγει κι αυτό αποδυκνείει πως τα πράγματα ολοένα και δυσκολεύουνε. Πιστεύω πως θα έρθουν πολύ άσχημοι καιροί γιαυτούς που θέλουν να διαφυλάξουν το πνεύμα τους ελεύθερο.

Θέλω όμως να τονίσω, πως η δέσμευσή μας δεν θα αρχίσει με το τσιπ. Εχει ήδη αρχίσει.
Και γιαυτόν τον λόγο, είναι αναγκαία η συνειδητοποίηση από εμάς, μίας αλήθειας που μία πολύ ποιητική έκφρασή της διάβασα πρόσφατα:
"Το θέμα δεν είναι να αλάξουμε τον ζυγό, αλλά να πάψουμε να είμαστε βόδια..."

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2004, 18:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Το θέμα δεν είναι να αλάξουμε τον ζυγό, αλλά να πάψουμε να είμαστε βόδια..."


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2004, 19:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνω αμαλια
σιγουρα αρκετοι δεν κανουν κατι οταν τους στερουν την ελευθερια τους γιατι δεν το αντιλαμβανονται και σιγουρα φωναζουμε στα ποιο δυσβασταχτα βαρη και αφηνουμε αλλα να μας ταλαιπορουν χωρις να λεμε τιποτα
μας εχουν σε ενα λουκι και αν καποιος θελει να ξεφυγει τοτε τον βγαζουν τρελο,αντικοινονικο,τρομοκρατη,ακτηβιστη και οτι αλλο για να τον βγαλουν απο την μεση
οι περισοτεροι ακολουθουν την παρημια
<<οπου δεις ξυλο φυγε οπου δεις φαι κατσε>>

δυστηχως πολυ λιγοι ειναι διατεθημενοι να μην εχουν ζυγο ψαχνουν τον ποιο ελαφρη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bleumoon
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 20:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bleumoon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδατε τι συμβαίνει στον κόσμο;Κάθε μέρα και μια βόμβα!Νέα μόδα είναι αυτό;;;Έτσι θα μας βάλουν τα τσιπάκια:Δεν έχεις τσιπάκι;τότε είσαι τρομοκράτης!Φάε τη σφαίρα στο κεφάλι...Ασε που τα τσιπάκια έχουν κωδικό το 666, άρα είναι το χάραγμα της αποκάλυψης.Υ.Γ. Ξέρει κανείς καμιά καλή σπηλιά να κρυφτούμε μπας και τι γλιτώσουμε;;; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 21:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
bleumoon
quote:
Ασε που τα τσιπάκια έχουν κωδικό το 666,

ΤΣΙΠΩΜΑ;
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΟΛΟΚΛΗΡΟΠΟΙΗΣΗ" ΑΠΟ ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΞΗ...ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ...ΟΛΟΚΛΗΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 21:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασε που τα τσιπάκια έχουν κωδικό το 666, άρα είναι το χάραγμα της αποκάλυψης.Υ.Γ. Ξέρει κανείς καμιά καλή σπηλιά να κρυφτούμε μπας και τι γλιτώσουμε;;;

Δέν νομίζω είμαστε ακόμα πολύ μακριά για να φτάσουμε σε τέτοιο σημείο αλλά όλα είναι πιθανά. Άλλωστε οι παρακολουθήσεις και τα Big Brother δίνουν και παίρνουν χωρίς να παίρνουμε εμείς μυρωδιά.
Αυτός φαίνεται οτι είναι ο σύγχρονος τρόπος συναλλαγών, οι συναλλαγές του μέλλοντος που εφαρμόζονται ακόμα σε νηπιακό στάδιο. Άν προσέξατε και εδώ στην Ελλάδα στην Αττική Οδό έχουν βγάλει ειδικές κάρτες που καταγράφουν σε τσίπ των αριθμό των διαδρομών, ώστε να υπάρχει και το ανάλογο οικονομικό κόστος. Για λόγους ευκολίας στις συναλλαγές θα έχουμε εξάρσεις στο μέλλον τέτοιου είδους συναλλαγών.
Αλλά άν φτάσουμε στο σημείο να μας το επιβάλλουν για οποιαδήποτε κίνηση μας (που δέν φαίνεται κάτι τέτοιο πιθανό προς το παρών) τότε θα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα πραγματικά χωρίς να σημαίνει οτι ο δυνάστης θα είναι απαρίτητα ο Αντίχριστος της Αποκάλυψης.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2005, 23:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαστε όλοι ΞΕΤΣΙΠΩΤΟΙ...( προς το παρόν )

quote:
Σίγουρα η εμφύτευση είναι ένας ακόμα πολύ πρακτικός τρόπος για να μας ελέγχουν. Δύσκολα θα μπορεί κάποιος να ξεφύγει κι αυτό αποδυκνείει πως τα πράγματα ολοένα και δυσκολεύουνε. Πιστεύω πως θα έρθουν πολύ άσχημοι καιροί γιαυτούς που θέλουν να διαφυλάξουν το πνεύμα τους ελεύθερο.


ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΣΙΠΩΜΑ!
ΝΑΙ ΣΤΟ ΞΕΤΣΙΠΩΜΑ!

Κυρήσσω την ίδρυση του Κινήματος των Ξετσίπωτων (ΚΤΞ)
Ακολουθείστε με για να σωθείτε!

Εγγραφές-πληροφορίες στη γραμματεία των κεντρικών γραφείων του ΚΤΞ

(Ανεπίσημες και ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, αναφέρουν ότι ο γνωστός κ.Δημοσθένης Βεργής επιθυμεί να συνεργαστεί μαζί μας στον κοινό αγώνα κατά του τσιπώματος...)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 12:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχετε chip-α πάνω σας,αχαίρευτοι !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bleumoon
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 15:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bleumoon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα βάλουν μικροτσιπ στα νέα διαβατήρια, στα ταξί για να εντοπίζουν λένε τα παράνομα, στα ζώα και μόλις το συνηθήσουμε... στον άνθρωπο που είδη έχουν βάλει σε κάποιες χώρες!Φυσικά θα υπάρξουν και οι αντιδράσεις αλλά ποιός ακούει...έτσι που μας έχουν καταντήσει να βλέπουμε βόμβες να πέφτουνε παραδίπλα και να αδιαφορούμε επειδή το έχουμε συνηθήσει από τις κινηματογραφικές ταινίες και μας φαίνεται κάπως ...φυσιολογικό .
PY8AGORAS
Καλή ιδέα το "ΚΤΞ"
Πάντος δεν νομίζω πως φτάσαμε στο τέλος του κόσμου .Κάθε τέλος μια αρχή.Υ.Γ. Το 2012 κλείνει ο ζωδιακός κύκλος των Ιχθυών που συμβολίζει τον χριστιανισμό και μπαίνουμε στο Υδροχόο που συμβολίζει την ενέργεια. Γι αυτό ασχολούμαστε με την ...Βιοενέργεια όλο και περισσότερο.
Ένας μοναχός στο άγιον όρος είπε σ'έναν φίλο μου πως με την τρομοκρατία θέλουν να εξολοθρεύσουν τον πληθυσμό της γης και να μείνει μικρότερος αριθμός ανθρώπων για να μπει πιο εύκολα το τσιπ.Λίγο παράδοξος ο τρόπος που είπε ότι σκοπεύουν να χρησιμοποιήσουν:με εμβόλια!!!Άσε που με το εμβόλιο μπορούν να σου βάλουν το τσιπάκι χωρις καν να το καταλάβεις!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy