ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 το σημαδι του Θεου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
monika
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2004, 13:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους monika  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.
Ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το αν υπαρχουν σημερα ανθρωποι που να φερουν "το σημαδι του Θεου" και αν ναι,ποιο ειναι αυτο το σημαδι? Αναρωτιεμαι μαλιστα αν αυτο εχει καμια σχεση με το σημαδι του Καϊν. Αν καποιος γνωριζει κατι σχετικο παρακαλω πολυ ας με βοηθησει.

Edited by - monika on 12/07/2004 16:50:12

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2004, 01:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ.. Ενδιαφέρον το θέμα σου. Δεν ξέρω δυστυχώς για ποιό σημάδι του Θεού μιλάς αλλά έχω ακούσει μια θεωρία για το σημάδι του Καιν ότι είναι το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας.

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kinyo
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 09:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kinyo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Monica καλημέρα.
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το θέμα σου είναι πολύ ενδιαφέρον.
Νομίζω ότι υπάρχουν άνθρωποι που φέρουν το σημάδι του Θεού η όπως αλλιώς λέγεται.
Είναι το σημάδι που ξεχωρίζει τους ανθρώπους του Θεού από εκείνους του Σ.Μου φαίνεται ότι στα Άγια βιβλία γράφει γι’αυτό το σημάδι.
Θα ψάξω περισσότερο γι’αυτό το θέμα και θα σου πω.
Βλέπεις έχω και εγώ ένα σημάδι στο χέρι μου που το μισό μοιάζει με μάτι που παρακολουθεί και το αλλό μισό με σταυρό.
Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να πάω στην εκκλησία για μερικές απαντήσεις.
Bye.

Η Γνώση είναι η απάντηση στον φόβοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 11:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΑ..ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΙ ΝΑΖΙ ΕΒΑΖΑΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 15:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω εχω μια πενταλφα στην πλατη μου, μηπως ειμαι του Σατανα!!!?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DaAtheist
Νέο Μέλος


44 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 19:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DaAtheist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω ΠΕΟΣ και το χρησιμοποιώ...

Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα το μεσαίωνα γιατί θα με έκαιγαν ζωντανό οι
τόσο ευγενικοί "ΠΑΠΑΔΕΣ"...

Jordano Bruno

Αν ο Θεός (που δεν υπάρχει) απαγορεύει το Σεξ, τότε είναι ένας βλάκας θεός, για βλάκες ...


"Ούτε θεός, ούτε ψυχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 00:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα το μεσαίωνα γιατί θα με έκαιγαν ζωντανό οι τόσο ευγενικοί "ΠΑΠΑΔΕΣ"...

DaAtheist δεν θα ήσουν μόνος σου θα καιγάν πολλούς από μας!!!!
Σημάδι του θεού;;;; ειλικρίνα πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 00:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DaTheist: Εγώ έχω ΠΕΟΣ και το χρησιμοποιώ...

Κι οι καλόγεροι έχουν!
Για να κατουράνε

Στο θέμα μας τώρα.
Ποιό σημάδι, ποιανού θεού ψάχνουμε εδώ πέρα; Έτσι για να ξέρουμε δηλαδή. Διότι . . . τί θα γίνει αν κατά λάθος τα μπερδέψουμε και τους θυμώσουμε;

Ελεύθερος

Να ο δρόμος προς το φως: Τί, γιατί και πώς; Και πότε, πού, και ποιός; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 08:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kinyo>>ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ..


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 23:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Καλό μήνα των
ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ
ΑΓΩΝΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

Ευχόμεθα την ομαλή και άριστη διεξαγωγή των αγώνων.

Ελπίζομε η 28η ΟΛΥΜΠΙΙΑΣ να αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Και τέλος προσδοκούμε στην φωτισμένη έμπνευση,
των συζητήσεών μας.

ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία.......


Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
korleone
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
109 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2004, 12:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους korleone  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος korleone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα . Αν εξαιρέσει κανείες τη συζήτηση για τα πέη, θα μπορούσα να πω ότι το σημάδι των Χριστιανών είναι το χρήσμα που παίρνει ο χριστιανος όταν βαπτίζεται .΄Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό πάντως έχω την εντύπωση ότι το χρήσμα έστι αναφέρεται στα βιβλία της εκκλησίας . Σαν σημάδι.

φιλικά,

korleoneΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy