ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2002, 13:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αφορμή ενα βιβλίο που διάβασα πριν λιγο καιρό.
Η εναλλακτική λύση 3 που θα εσωζε μόνο ενα μικρό πυρήνα ανθρώπων. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που εχει καταφέρει να διαβάσει αυτό το βιβλίο γιατί απ'οσο ξέρω ειναι απαγορευμένο παντως θα ηθελα να αναφερθώ στο οτι μέσα υπάρχει και καποια ομάδα επονομαζόμενη Ρ αποτελέιται απο 8 Ρώσους και 8 Αμερικάνους δεν εχουν ονόματα μόνο αριθμούς //Αυτοί συγκεντρώνονται μεσα σε ενα πυρηνικό υποβρύχιο καπου στον Βορειο Ατλαντικό και αποφασίζουν για την πορεία της ανθρωπότητας, κατι σαν τους G8 δηλαδή. Μεσα στο βιβλίο λοιπόν υπάρχει το σχέδιο απαγωγής επιφανών ανθρώπων αλλα και ανθρώπων με κάποιο υψηλό δείκτη εφυίας, επιστήμονες, Γιατρούς κτλ. και μεταφοράς τους σε εναν αλλο πλανήτη εν συνεχεία η κατωτέρας πνευματικής διάυγειας ανθρωποι θα υποστούν πλύση εγκεφάλου και θα μετατραπούν ως δούλοι οι σκλάβοι των εξυπνότερων.
Αυτό το βιβλίο εχει γραφτεί συμφωνα με ενα ντοκυμανταιρ των Ντειβιντ Αμπροους και Κριστοφερ Μαιλς που πήγε να βγει στον αέρα το 1977 σχετικά με την Παγκόσμια συνομωσία. Αλλα διακόπηκε αδοξα εξαφανίζοντας καθε στοιχείο.
Θα ηθελα τελικά να μάθω αν υπάρχει κάποιος που ξέρει περισσότερα γιαυτή την συνομωσία και γιαυτά που λέει το βιβλίο.


Edited by - cat on 25/10/2002 18:56:50

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 20:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ,ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ ΟΙ 2 ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΙΣ(ΡΩΣΙΑ-ΑΜΕΡΙΚΗ) ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΘΕΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ(ΨΥΧΡΟΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ) ΩΣ ΠΡΟΚΑΛΥΨΗ.
ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΤΟΙΚΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΑΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ '60!! ΜΕ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΑΡΗ!!(ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ).ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΑΠΟΛΛΟ ΑΛΛΑ Η ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΡΕΛΛΟΥΣ Η "ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ" Η ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΣΕ "ΤΡΟΧΑΙΑ".
ΓΕΝΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΗ -ΠΛΑΝΗΤΙΚΗΣ ΚΛΙΜΑΚΑΣ- ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ(ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΗΣ,ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΛΩΝ,ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ,ΣΕΙΣΜΟΙ Η ΚΑΤΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΑΚΟΜΑ).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyBeR_JiM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2002, 16:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyBeR_JiM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αύριο πάω να πάρ το βιβλίο........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 00:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς λέγεται το βιβλίο ακριβώς? Κάποια έκδοση?


"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 01:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά λυπάμε αλλα δεν ξέρω αν θα το βρειτε ...πάντως δεν χανεται να δοκιμάσετε λοιπόν ειναι οι Εκδόσεις ΚΟΝΙΔΑΡΗ - Σόλωνος 140 - 3ος οροφος - τηλ 36 22 971 - ελπίζω να βοηθήση κάπως ενα τηλέφωνο ¨)
Το βιβλίο ειναι
- ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 - της ΛΕΣΛΥ ΓΟΥΑΤΚΙΝΣ απο το τηλεοπτικό Ντοκυμαντερ των Ντειβιντ Αμπροους & Κριστοφερ Μαιλς

Πιστεύω οτι ολος ο κόσμος θα επρεπε να το διαβάσει ...εκει να δεις τρίχα κάγκελο !!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 01:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πολύ cat. Καλημέρα...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 01:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
περισσότερα στοιχεία για το βιβλίο

http://homepage.ntlworld.com/john.seymour1/ukbookguide/Series/Alternative3.html

http://www.forteantimes.com/articles/121_a3.shtml

http://www.tje.net/para/documents/alternative3/alternative3_0.htm

http://www.thule.org/alt3.html

Ετσι για να εχετε να διαβάζετε

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 18/10/2002 01:58:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 01:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτα γρηγοράδα .. :)
επίσης

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 02:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά τώρα με έστειλες!
Καλή σου μέρα cat

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 14:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU GEIA SAS.

MIPWS THA PREPEI NA ENOPOIHSOUME THEMATA OPWS UFO/ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ3
MIPWS AYTA TA THEMATA EXOUN POLLA KOINA SHMEIA ????
MIPWS TO ENA EINAI LYSH GIA TO ALLO ??????


EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 19:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί το λες αυτό φίλε Avatar? Πώς μπορεί να σχετίζονται αυτά τα δύο θέματα?

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2002, 21:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE Secondborn.

KALH H ERWTHSH AYTH.

Loipon mesa sto biblio ayto ektos apo tis polles kataggelies pou exei kai den diapsefstikan exei kai mia perigrafh thn prosxeiwsh sto FEGGARH kathws kai syzhthsi twn astronaytwn me thn gh.
Opou enas astroneyths den thymamai pios legetai pws eipe
*****ti symbainei edw ti einai ayta pou blepw.....*****
Ayto anaferthike apo enan peiratiko stathmo ths amerikhs pou epiane ta symata pou eftanan sthn nasa.

ALLA EDIDONDW STHN DHMOSIWTHTA ME MIA KATHISTERISH APO THN NASA 3 h 5
LEPTWN KAI OTI DEN EITHELAN NA AKOUSTH TOU EBAZAN PARASHTA.

Kai h gnwmh pollwn eitan pws eixane paei sthn selhni apo pio palia kai isws me exwgihni texnologia.
KAI MALISTA PIO PROXORIGMENH GNWMH APO MERIKOUS EITAN PWS APO AYTHN THN TEXNOLOGIA EINAI KAI TA UFO.

ALLA KALO EINAI FILE MOU NA DIABASEIS AYTO TO BIBLIO AYTO...
KAI THA EITHELA THN GNWMH SOU GIA AYTO.

EYXARISTW


EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 00:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρεμα...

Ποτέ δεν ήμουν οπαδός της καταστροφολογίας. Από την άλλη μεριά ποτέ δεν κοιμόμουν ανέμελα. Η Εναλλακτική Λύση 3 υπάρχει στη βιβλιοθήκη μου από το 1988. Έχω διαβάσει το βιβλίο και νομίζω πως θα πρέπει (πάλι) να ψάξουμε ανάμεσα στις λέξεις. Ένα ψέμα γίνται πιο πιστευτό όταν κρύβεται ανάμεσα σε δύο αλήθειες. Εδώ υπάρχουν και τα δύο.

Είναι πλέον συνηθισμένο φαινόμενο το να διαδίδεται από ορισμένους κύκλους πως υπάρχει η τάδε ή η δείνα ομάδα που κυβερνά τον κόσμο. Θέλετε μερικά παραδείγματα; Ερπετοειδείς, Priory of Sion, G8, Μασόνοι, Illuminati, Opus Dei, ιππότες της Μάλτας, ενδογήινοι, αστρικά όντα και...και...και...the list is endless. Το να αφήσω τον πλανήτη μου για να μετοικίσω κάποιον άλλο θα πρέπει να γίνει αν συντρέχει κάποιος λόγος. Με βάση την Ε.Λ.3 και τα δικά σας λεγόμενα η Γη θα υποστεί κάποια μεγάλη καταστροφή που θα την καταστήσει ακατοίκητη. Κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται να μας το πει το βιβλίο. Η Γη είναι ένας κοινός πλανήτης και όπως οι υπόλοιποι, έτσι και η Γη θα είναι πάντα υποψήφια πρόσκρουσης με κάποιο μεγάλο αστρικό σώμα.

Όσο για την πιθανότητα του ο Άρης να έχει ήδη κατοικηθεί από κάποιους επίλεκτους το βρίσκω λίγο υπερβολικό αλλά όχι απίθανο. Σκεφτείτε όμως το εξής: Αν υπήρχε η τεχνολογία για ασφαλή επίκοιση κάποιου πλανήτη τότε το πιο πιθανό θα ήταν αυτός ο πλανήτης να βρίσκεται όσο γίνεται πιο μακριά από τη Γη. Αν υπάρξει ολοκληρωτική καταστροφή της Γης (το οποίο οι μετοικούντες θεωρητικά το γνωρίζουν ήδη), τα αποτελέσματα αυτής σίγουρα θα επηρεάσουν και τους γειτονικούς πλανήτες, πόσο μάλλον τον Άρη που βρίσκεται ακριβώς δίπλα στη Γη. Το βρίσκω λοιπόν παράδοξο να είμαι τόσο έξυπνος κι εξελιγμένος (αφού έχω την τεχνολογία για ασφαλή επίκοιση κάποιου πλανήτη), αλλά ταυτόχρονα να είμαι τόσο αφελής και να πηγαίνω να στήσω το σπίτι μου δίπλα στη Γη :I .

Είμαι κι εγώ οπαδός ή καλύτερα ερευνητής αυτών των θεωριών, όμως ύστερα από 16 χρόνια έρευνας, τα οποία θεωρώ πολύ λίγα έμαθα να μην ενθουσιάζομαι εύκολα, αλλά και να μην πανικοβάλομαι εύκολα. Απλά παρακολουθώ πάντα τις εξελίξεις προσπαθόντας να αντλήσω τις πιο ολοκληρωμένες πληροφορίες. Πιστεύω λοιπόν πως η ύπαρξη τεχνολογίας επίκοισης πλανητών ίσως και να έχει ήδη επιτευχθεί, όμως ο Άρης μοιάζει φάουλ. Όσο για το ποιός κυβερνά τον κόσμο...πάρτε νούμερο και περιμένετε στη σειρά :D

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 00:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
FILE Secondborn.

KALH H ERWTHSH AYTH.

Loipon mesa sto biblio ayto ektos apo tis polles kataggelies pou exei kai den diapsefstikan exei kai mia perigrafh thn prosxeiwsh sto FEGGARH kathws kai syzhthsi twn astronaytwn me thn gh.
Opou enas astroneyths den thymamai pios legetai pws eipe
*****ti symbainei edw ti einai ayta pou blepw.....*****
Ayto anaferthike apo enan peiratiko stathmo ths amerikhs pou epiane ta symata pou eftanan sthn nasa.

ALLA EDIDONDW STHN DHMOSIWTHTA ME MIA KATHISTERISH APO THN NASA 3 h 5
LEPTWN KAI OTI DEN EITHELAN NA AKOUSTH TOU EBAZAN PARASHTA.

Kai h gnwmh pollwn eitan pws eixane paei sthn selhni apo pio palia kai isws me exwgihni texnologia.
KAI MALISTA PIO PROXORIGMENH GNWMH APO MERIKOUS EITAN PWS APO AYTHN THN TEXNOLOGIA EINAI KAI TA UFO.

ALLA KALO EINAI FILE MOU NA DIABASEIS AYTO TO BIBLIO AYTO...
KAI THA EITHELA THN GNWMH SOU GIA AYTO.

EYXARISTW

-------------------------------------------------------------------------------------

Αν και μας δυσκολεύεις λίγο φίλε Avatar με τα Greeklish σου, παρ' όλα αυτά, θέλω να σου πω το εξής: Αν ο αστροναύτης είχε δει κάποια διαστημόπλοια, πίστεψέ με θα τα είχε δει πριν από αιώνες και ο Γαλιλαίος. Πολλά χρόνια πριν γίνει το εν λόγω εγχείρημα υπήρχε η δυνατότητα από μεμονομένους/ερασιτέχνες αστρονόμους να παρατηρήσουν τη Σελήνη (προτιμώ αυτή τη λέξη που είναι και πιο αρχαιοελληνική παρά το "φεγγάρι") με τα δικά τους τηλεσκόπια, όμως κανένας τους, ακόμη και οι UFO-fans δεν παρατήρησε κάτι ανάλογο. Το βλέπω λοιπόν ιδιαίτερα περίεργο να παρουσιάζουν οι εξωγήινοι τέτοια ειδική συμπεριφορά-μεγαλειώδη εμφάνιση μόνο για εκείνους τους αστροναύτες και ποτέ ξανά.

Απλά μια σκέψη, άλλωστε σίγουρο είναι μόνον το πιθανό κι όχι το απόλυτο...


Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 03:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλε Oculatis Abis και καλώς όρισες στην παρεούλα μας.
Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είχα σκεφτεί το θέμα από την οπτική γωνία που το βλέπεις εσύ.
quote:
Αν υπήρχε η τεχνολογία για ασφαλή επίκοιση κάποιου πλανήτη τότε το πιο πιθανό θα ήταν αυτός ο πλανήτης να βρίσκεται όσο γίνεται πιο μακριά από τη Γη. Αν υπάρξει ολοκληρωτική καταστροφή της Γης (το οποίο οι μετοικούντες θεωρητικά το γνωρίζουν ήδη), τα αποτελέσματα αυτής σίγουρα θα επηρεάσουν και τους γειτονικούς πλανήτες, πόσο μάλλον τον Άρη που βρίσκεται ακριβώς δίπλα στη Γη. Το βρίσκω λοιπόν παράδοξο να είμαι τόσο έξυπνος κι εξελιγμένος (αφού έχω την τεχνολογία για ασφαλή επίκοιση κάποιου πλανήτη), αλλά ταυτόχρονα να είμαι τόσο αφελής και να πηγαίνω να στήσω το σπίτι μου δίπλα στη Γη :I .

Μπορεί όμως η τεχνολογία που υπάρχει(αν υπάρχει) να μην μου επιτρέπει να εποικίσω πλανήτες που η απόστασή τους από τη γη είναι μεγαλύτερη από κάποιο όριο. Ή μπορεί ο Άρης να είναι απλά ένας "σταθμός" και όχι το κύριο κατάλυμα μου.


"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 07:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΛΑ ακουω τωρα τελευταια για την σεληνη,παιζει κατι ? τι γινεται ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 13:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA SAS.

FILE Oculatis Abis EYXARISTW GIA THN APANDHSH ALLA KAI GIA THN DIAFONIA POU EXEIS SE ARKETA APO AYTA TA OPOIA LEW.

MIA KAI ANAFEREIS GIA TON Γαλιλαίο PWS GNORIZEIS PWS EIDE H DEN EIDE
-PARATHRHSE KATI STO FEGGARI ???????????
DIOTI KAI NA EIDE THA TO ANEFERAI??? DIOTI EAN THYMASAI KALA
YPHRXE KAI H IERA EXETASH POU TON EIXE BALEI STO STOXASTRO THS.
ALLA PARATHRHSHS GIA PARAXENA ADIKEIMENA STO AERA YPHRXAN KAI STHN ARXAIOTHTA ALLA KAI STON MESAIWNA.

MA POIOS ANEFERE APO EDW PWS EMFANISTIKAN MONO SE AYTOUS KAI POTE ?????????????? (ENOW TOUS ASTRONAYTES).
EAN DIABASEIS POLLA STOIXEIA YPARXOUN GIA EMFANISEIS ADTIKEIMENWN
KAI SE ASTRONAYTES (POU TOUS EIPAN STHN GH NA MHN TA FOBOUNDAI GIATI EINAI ADAKAKLAZEIS APO TON HLIO).
ALLA KAI SE AEROPOROUS POLEMIKHS AEROPORIAS KAI POLITIKHS.
ARKETES PARATHRHSEIS EXOUN GINEI KAI APO ELLHNES XEIRISTES.

OSO GIA TO SELHNH(SELANA)= GEGGARH EINAI KAI AYTH H LEXH ARXAIA APO TO FAW-FWS-FEGGARH

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2002, 22:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

KALHMERA SAS.

FILE Oculatis Abis EYXARISTW GIA THN APANDHSH ALLA KAI GIA THN DIAFONIA POU EXEIS SE ARKETA APO AYTA TA OPOIA LEW.

MIA KAI ANAFEREIS GIA TON Γαλιλαίο PWS GNORIZEIS PWS EIDE H DEN EIDE
-PARATHRHSE KATI STO FEGGARI ???????????
DIOTI KAI NA EIDE THA TO ANEFERAI??? DIOTI EAN THYMASAI KALA
YPHRXE KAI H IERA EXETASH POU TON EIXE BALEI STO STOXASTRO THS.
ALLA PARATHRHSHS GIA PARAXENA ADIKEIMENA STO AERA YPHRXAN KAI STHN ARXAIOTHTA ALLA KAI STON MESAIWNA.

MA POIOS ANEFERE APO EDW PWS EMFANISTIKAN MONO SE AYTOUS KAI POTE ?????????????? (ENOW TOUS ASTRONAYTES).
EAN DIABASEIS POLLA STOIXEIA YPARXOUN GIA EMFANISEIS ADTIKEIMENWN
KAI SE ASTRONAYTES (POU TOUS EIPAN STHN GH NA MHN TA FOBOUNDAI GIATI EINAI ADAKAKLAZEIS APO TON HLIO).
ALLA KAI SE AEROPOROUS POLEMIKHS AEROPORIAS KAI POLITIKHS.
ARKETES PARATHRHSEIS EXOUN GINEI KAI APO ELLHNES XEIRISTES.

OSO GIA TO SELHNH(SELANA)= GEGGARH EINAI KAI AYTH H LEXH ARXAIA APO TO FAW-FWS-FEGGARH

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **


Φίλε Avatar μην ξεχνάς πάνω απ' όλα πως δεν είμαι εδώ για να διαφωνήσουμε, αλλά για να μάθω από εσάς κάτι που δεν έχω "δει". Αν πρόσεξες έγραψα πως το Σελήνη είναι ΠΙΟ αρχαιοελληνικό κι όχι απλά είναι αρχαιοελληνικό που σημαίνει πως αποδέχομαι και τη λέξη φεγγάρι ως αρχαιοελληνική (τι σου είναι το πιο ).

Σχετικά με τις διάφορες εμφανίσεις αντικειμένων στον ουρανό από τον μεσαίωνα (και πιο πριν) έως και σήμερα, σίγουρα τα πράγματα είναι λίγο ασαφή. Ας μην ξεχνάμε όμως πως τεχνολογίες πτήσης και αεροσκάφη που κάποια στιγμή εφμανίζονται ως "νέα" δημιουργήματα, στην πραγματικότητα είχαν δημιουργηθεί πριν πολλά έτη. Βέβαια αυτό μπορεί να εξηγήσει μόνον τις πρόσφατες θεάσεις Α.Τ.Ι.Α. κι όχι αυτές των αρχαίων χρόνων. Εκεί τα πράγματα γίνονται όντως "ζόρικα" . Φίλε μου ελπίζω τόσο όσο κι εσύ να υπήρχε όντως κάτι "φτιαχτό" στον ουρανό εκείνα τα χρόνια.

Πριν κλείσω την τοποθέτησή μου ήθελα να αναφέρω ένα περιστατικό σχετικό με τηνυπόθεση Roswell: Αφού ο βοσκός Mark Brazel έδωσε συνέντευξη σε έναν τοπικό ραδιοφονικό σταθμό σχετικά με το τι είδε στο χωράφι του, ερωτήθη "off air" από έναν δημοσιογράφο για το αν πιστεύει ότι υπάρχουν πράσινα ανθρωπάκια στον Άρη, κι εκείνος απάντησε "δεν γνωρίζω αν υπάρχουν, γνωρίζω όμως ότι δεν είναι πράσινα..."

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

averrois
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2002, 00:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους averrois  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι δεν σκέφτεστε το γεγονος να μην μπορούμε να πάμε σε άλλους πλανήτες πάρα το μόνο σπίτι που έχουμε είναι η Γη. Σύμφωνα με τον εσωτερισμό η Γη όπως καί οι άλλοι πλανήτες είναι ζωντανά όντα καί ακόμα αν καί εμείς δεν το καταλαβαίνουμε είναι κατοικημένα από όντα . Μπορεί να μην έχουν φυσικούς φορείς αλλά να ζουν σε ανώτερα πεδία. Τι σας κάνει να πιστεύετε λοιπόν ότι μπορούμε έτσι ανεξέλεγτα κάι ανεύθυνα να μετοικήσουμε σε όποιο πλάνήτη μας αρέσει αφού καταστρέψουμε τον δικό μας. (Σημ: Δεν πιστεύω πως ο πλανήτης μας θα καταστραφεί από κάποιο κοσμικό ατύχημα επειδή δεν θεωρώ πως υπάρχει τύχη αλλά ένας κοσμικός νόμος που απλά εμείς δεν γνωρίζουμε)
Θέλω να πω πως ακόμα καί αν το προσπαθήσουμε αφού σήμερα έχουμε την τεχνολογία κάποιες δυνάμεις που μας είναι άγνωστες σ' αυτό το αχανή κόσμο θα μας σταματήσουν. Θεωρώ πολύ ανωριμη την αποψη πως αφού κάψουμε το σπίτι μας θα μας αφήσουν να πάμε να κάψουμε καί τα διπλανά σπίτια. Πρέπει να κοιτάξουμε πως θα σώσουμε το σπίτι μας καί πως θα ζήσουμε καλύτερα εδώ από το φυικό εως καί τοπιο υψηλό πεδίο που μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε.
Το βιβλίο τοέχω διαβάσει εδω καί χρόνια. Τότε με είχε συναρπάσει αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι όλο το θέμα στηρίζεται πάνω στον φόβο του ανθρώπου για την υπερεκμετάλευση που δημιουργεί αυτή την στιγμή στον πλανήτη. Η λύση δεν είναι να φύγουμε σε ένα άλλο πλανήτη αλλά να λύσουμε τα προβλήματα που εμέις οι ίδιοι δημιουργήσαμε σε αυτόν. Από το 1945 υπάρχουν ιπτάμενοι δίσκοι ανθρώπινης δημιουργίας καί μάλιστα με κόστος πολύ μικρότερο από αυτό του διαστημι΄κού προγράμματος του Apollo. Παρ΄όλα αυτα κανείς δεν ξέρει τίποτα γι αυτό. Μήπως πρέπει να ψάξουμε πιο συστηματικά καί να ανοίξουμε περισσότερο τά μάτια μπροστά στα θαύματα της προσωπικής πρωτοβουλίας?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2002, 01:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατι δεν σκέφτεστε το γεγονος να μην μπορούμε να πάμε σε άλλους πλανήτες πάρα το μόνο σπίτι που έχουμε είναι η Γη. Σύμφωνα με τον εσωτερισμό η Γη όπως καί οι άλλοι πλανήτες είναι ζωντανά όντα καί ακόμα αν καί εμείς δεν το καταλαβαίνουμε είναι κατοικημένα από όντα . Μπορεί να μην έχουν φυσικούς φορείς αλλά να ζουν σε ανώτερα πεδία. Τι σας κάνει να πιστεύετε λοιπόν ότι μπορούμε έτσι ανεξέλεγτα κάι ανεύθυνα να μετοικήσουμε σε όποιο πλάνήτη μας αρέσει αφού καταστρέψουμε τον δικό μας. (Σημ: Δεν πιστεύω πως ο πλανήτης μας θα καταστραφεί από κάποιο κοσμικό ατύχημα επειδή δεν θεωρώ πως υπάρχει τύχη αλλά ένας κοσμικός νόμος που απλά εμείς δεν γνωρίζουμε)
Θέλω να πω πως ακόμα καί αν το προσπαθήσουμε αφού σήμερα έχουμε την τεχνολογία κάποιες δυνάμεις που μας είναι άγνωστες σ' αυτό το αχανή κόσμο θα μας σταματήσουν. Θεωρώ πολύ ανωριμη την αποψη πως αφού κάψουμε το σπίτι μας θα μας αφήσουν να πάμε να κάψουμε καί τα διπλανά σπίτια. Πρέπει να κοιτάξουμε πως θα σώσουμε το σπίτι μας καί πως θα ζήσουμε καλύτερα εδώ από το φυικό εως καί τοπιο υψηλό πεδίο που μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε.
Το βιβλίο τοέχω διαβάσει εδω καί χρόνια. Τότε με είχε συναρπάσει αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι όλο το θέμα στηρίζεται πάνω στον φόβο του ανθρώπου για την υπερεκμετάλευση που δημιουργεί αυτή την στιγμή στον πλανήτη. Η λύση δεν είναι να φύγουμε σε ένα άλλο πλανήτη αλλά να λύσουμε τα προβλήματα που εμέις οι ίδιοι δημιουργήσαμε σε αυτόν. Από το 1945 υπάρχουν ιπτάμενοι δίσκοι ανθρώπινης δημιουργίας καί μάλιστα με κόστος πολύ μικρότερο από αυτό του διαστημι΄κού προγράμματος του Apollo. Παρ΄όλα αυτα κανείς δεν ξέρει τίποτα γι αυτό. Μήπως πρέχπει να ψάξουμε πιο συστηματικά καί να ανοίξουμε περισσότερο τά μάτια μπροστά στα θαύματα της προσωπικής πρωτοβουλίας?




Ξεκινάς από την Αλεξανδρούπολη μια βόλτα με το υπερσύγχρονο αυτοκίνητό σου. Φτάνεις στη Θεσσαλονίκη που δεν την είχες δει ποτέ σου, το ίδιο και την Αθήνα. Θα σταματήσεις ποτέ στη Θεσσαλονίκη αν έχεις τη δυνατότητα να δεις και την Αθήνα;

Αν αυτά τα ανώτερα όντα κινούνται σε άλλα πεδία, τότε δεν μπορούν να έχουν τις ίδιες συναισθηματικές εντυπώσεις με εμάς, άρα αισθάνονται, ερμηνεύουν και πράττουν με τη δική τους ανώτερη λογική. Το να προκαλέσω καταστροφή στον πλανήτη μου γι' αυτά τα όντα θα φαίνετα σαν μια απλή κοσμική αλλαγή, για εμάς όμως είναι μια κακή κοσμική αλλαγή. Ας μην ερμηνεύουμε τη διαδικασία σκέψης αλλότριων όντων με βάση τη δική μας, δεν ταιριάζει. Είναι σαν να λέμε "αυτό είναι ένα λάθος της φύσης". Η φύση δημιουργεί, δεν κάνει λάθη, ούτε και θαύματα...

Στο σύμπαν δεν υπάρχει η έννοια της τύχης. Υπάρχει μόνον η πιθανότητα. Άλλωστε τύχη ίσον συνδυασμός διαφόρων καταστάσεων. Ο κοσμικός νόμος προκαλεί την τάξη-συγκεκριμένη ροή καταστάσεων αλλά όχι την πρόνοια. Ο νόμος της βαρύτητας δημιουργεί τη συγκεκριμένη κίνηση και θέση των πλανητών, δεν προκαλεί όμως συνειδητά μια πιθανή σύγκρουση ενός πλανήτη με ένα ουράνιο σώμα και κατά συνέπεια ούτε την αποτρέπει. Στπ συγκεκριμένο θα σε βοηθήσουν πολύ τα Ερμητικά Κείμενα.

Ακόμη δεν έχουμε κάψει το σπίτι μας, άρα έχουμε όλον τον χρόνο για να σκεφτούμε πως θα το κάνουμε (γιατί τελικά αυτό θα γίνει από κάποιους). Δραστικές λύσεις λαμβάνουμε μόνον όταν έρχονται δραστικές αλλαγές. Φόβος δεν υπάρχει, υπάρχει ανάγκη-ένστικτο αυτοσυντήρησης. Το καλύτερο είναι να προστατέψουμε τον πλανήτη μας από την καταστροφή. Αν όμως φτάσουμε στα άκρα και το ένστικτο της αυτοσυντήρησης εκφραστεί ως απόδραση από τη Γη so be it.

Sub rosaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2002, 13:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GEIA SAS KAI PALI.

FILE MOU Oculatis Abis NONIMZW PWS H DIAFONIA KAI MALISTA OTAN EINAI KALOPRWERETH KAI XORIS FANATISMOUS PROAGEI KATHE SYZHTHSH.
KAI NOMIZW PWS EINAI KALO KAI THEMITO.

ALLA FILE MOU DEN EISAI KAI O MONOS POU EILTHES EDW STO ESOTERICA
GIA NA MATHEIS MERIKA PRAGMATA KAI EGW EILTHA EDW GIA NA MATHW.

EXW THN EDIPWSEI PWS OLOI OI FILOI EDW KATI GNWRIZOUN KATI EXOUN MATHEI EXOUN DIABASEI GIA AYTO TO THEMA.
***** ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 *****

POU NOMIZW PWS AFORA OXI MONO TO THEMA THS METANASTEYSHS SE ALLON PLANHTH ALLA EXEI KAI POLLES POLLA ALLES PROEKTASEIS.

MIA APO AYTES EINAI H PERIPTWSH NA EXOUME HDH TEXNOLOGIA POU NA MAS
EPITREPEI NA PAME KAPOU ALLOU.... H THN TEXNOLOGIA NA MAS THN EXOUN DWSEI........
KAI EKEI NOMIZW PWS XREIAZETAI AYTO POU EIDH EXEIS GRAPSEI
**** Εκεί τα πράγματα γίνονται όντως "ζόρικα" . ****

EYXARISTW FILOI MOU

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

averrois
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2002, 00:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους averrois  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό για το οποίο μιλάω όταν αναφέρομαι σε όντα χωρίς φυσικούς φορείς δεν έχει να κάνει με θεούς αλλά με άλλεες γρμμές εξέλιξης προσαρμοσμένες στους δικούς τους πλανήτες. Σκεφτήτε ότι αυτό το σώμα δεν είανι ξεκκομένο από τους νόμους αυτού του πλανήτη. Π.Χ. αντελώς απλά η βαρύτητα καθορίζει το σχήμα, το ύψος , το βάρος καί΄άλλα χαρακτηριστικά μας. Το μαγνητικό πεδίο της Γης λειτουργεί ως βασικός ρυθμιστής της υγείας , ευδιαθεσίας ή της αρώσστιας μας. Αν τα λάβουθμε όλα αυτά υπόψη θα καταλάβουμε ότι οι φορείς που χρησιμοιεί η ανθρωπότητα σήμερα είναι το αποτέλεσμα μιας εκατομμυρίων χρόνων εξέλιξης καί προσαρμογής στα δεδομένα αυτού του πλανήτη με ένα σχεδιασμό πολύ πιο πολύπλοκο από κάποια φτωχή φαντασίωση μιάς επιστήμης λίγο μεγαλύτερης των 100 χρόνων.
Επίσης πιστεύω ότι όλα αυτά τα σενάρια βασίζονται σε ενστικτώδεις φόβους απέναντι στον θάνατο. Είναι απαραίτητο να μελετήσουμε κλασικούς όπως καί εσωτερισμό για να μπορέσουμε να βρούμε απαντήσεις στο θέμα του θανάτου. Τότε μόνο μπορούμε να δούμε τα πράγματα από μια ολοκληρωμένη οπτική γωνία. Σήμερα περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη εποχή πρέπει να το κξάνουμε αυτό με μία επιστημονική αλλά όχι ορθολογιστική προσσέγγιση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2002, 00:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.greekbooks.gr/showbook.asp?bookID=135080

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2002, 02:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας κι από εμένα .

Καλά όσα λέτε φίλοι μου για την Ε.Λ. 3
Αλλά μήπως ξέρει κάποιος να μας πει ποιες είναι οι άλλες 2 ?
Γιατί για να έχουν φτάσει στην 3η πιθανόν να έχουν κι άλλες 2 λύσεις έτοιμες ,
ή απλώς δεν τους «βγήκαν» οι άλλες και κατέληξαν σε μια 3η ? …
΄η μήπως ακόμα και η 3η είναι ήδη ξεπερασμένη ?
γιατί απ’ότι ξέρω το βιβλίο είναι λίγο παλιό ….


ΕΤΟΙΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2002, 07:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alternative One - elimination of a huge portion of world population.
They are in the process of doing that. If they are not able to execute THE PLANsome population thinning will be blamed on acts of terrorism.


Alternative Two - to build many underground bunkers, as large as small towns, to protect the government in seclusion until the surface population thinning was finished.
They have built over 200 such "underground cities


Alternative Three - to build a "transfer station" on the backside of the Moon, build an underground base on Mars and remove a certain limited "Noah's Ark" cross section of Earth's population, artists, scientists, engineers, writers, etc., to Mars as a survival colony in the event of "catastrophy" on Earth.
They started this project in 1961 and may have accomplished most of this as well.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2002, 00:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω .... beyond (αν και εχω "κενα" απο αυτο που ειδα)

ΕΤΟΙΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2002, 03:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ Ο
ΥΛΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ,ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΠΩΤΕΡΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ;ΤΙ ΛΕΤΕ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2002, 11:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA FILOI MOU.

FILE AENAE EIDA TO EROTHMA SOU.
EINAI KAI DIKO MOU ERWTHMA... AYTO POU EXEIS THESEI.
MIPWS OI KATASTROFES POU VLEPOUME GYRO MAS GINONDAI EPITIDES ?????
MHPWS THELOUN MERIKOI NA MAS EXOTHISOUN SE KAPIES LYSEIS APOIKISEIS
ALLWN PLANHTWN ME PROSXHMA THN KATASTROFH TOU PLANHTH ??????

EINAI ENA THEMA POU EAN DEN APATWMAI TO PRAGMATEYETAI KAI TO BIBLIO
3 E.L.

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2002, 21:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι μου !!!!!
Βλέπω με χαρά οτι επιτέλους μετά απο παρα πολύ καιρό που ειχα ανοίξει αυτό το topic, αρχισε να σας τραβάει το ενδιαφέρων και να σας προβληματίζει. Οταν διάβασα αυτό το βιβλίο αρχισα να προβλημάτιζομαι εντονότατα, θελησα να συσχετίσω πράγματα και καταστάσεις, ο προβληματισμός μου επικεντρώθηκε ιδιάιτερα στο σημείο που μιλάει για τους Ρ 8 - οπου και τους συσχέτησα με τους G 8 - Oπότε αν ειναι πραγματικα το ιδιο και το αυτό. Πιστεύω οτι ισχύει η άποψη του "aenaou" οτι απότερος σκοπός κάποιων ειναι η καταστροφή του πλανήτη...............!!!!!!!
καλά εχουμε ξεφύγει τελείως :::::!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2002, 23:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA FILOI MOU.

Tha eithela na pw merika pragmata filh cat.
Psisteyw pws to erwthma den einai oti ginetai katastrofh ayto einai bebaio.

ALLA GIATI GINETAI ???? PIOS O LOGOS ??????
KAI THA EPANALABW AYTO POU EIPA KAI STHN PROHGOUMENH APANDHSH MOU.

MIPWS THELOUN KAPIOI NA MAS EXWTHISOUN SE APOIKISMOUS ALLWN PLANHTWN???????????

KAI EAN FYGOUME APO ETHN GH PIOI THA MINOUN KAI GIATI ??????

THA EITHELA FILOI MOU THN GNWMH SAS GIA AYTA.
EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ionak
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2002, 01:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ionak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xαιρετώ την ομάδα αυτής της συζήτησης.

Έχω διαβάσει το βιβλίο όχι μόνο μία φορά (η πρώτη γύρω στο '80) και θα χαρώ να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου.

Όταν το πρωτοδιάβασα εντυπωσιάστηκα από τις "αποκαλύψεις" του. Έκτοτε απέκτησα κι άλλες πληροφορίες με αποτέλεσμα να τείνω να έχω τη πεπίθηση ότι δεν αναφέρεται σε πραγματικά περιστατικά. Yπάρχουν αρκετά ύποπτα σημεία στο βιβλίο και στο ρεπορτάζ της τηλεόρασης που προβλήθηκε στην Aγγλία. Π.χ. τα πρόσωπα που "έπαιξαν" στο ρεπορτάζ και υποτίθεται πως ήταν κάπιοι επιστήμονες, στην πραγματικότητα επρόκειτο για ηθοποιούς.

Eπείσης αναφέρεται στις διδασκαλίες του εσωτερισμού ότι οι πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος κατοικούνται και μάλιστα από όντα με σάρκα και οστά (χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι πνευματικά πιο ανεπτυγμένα από τους γήινους). Kαι η Aφροδίτη και ο Άρης κατοικούνται. Διαβάστε επείσης και το βιβλίο με τον ελληνικό τίτλο "KATAΛABE ANΘPΩΠE" που αναφέρεται σε κατοίκους των δορυφόρων του Δία.

Kαι πάλι στον εσωτερισμό δίνεται η πληροφορία πως για να μπορέσει ένας κάτοικος ενός πλανήτη, π.χ. ένας γήινος, να επισκευθεί με το σώμα του ή και να κατοικίσει έναν άλλο πλανήτη του ίδιου ηλιακού συστήματος θα πρέπει να έχει ενσωματώσει στην ύπαρξή του όλους τους νόμους του πλανητικού συστήματος. Θα πρέπει δηλαδή να έχει υπερβεί την κατάσταση του απλού διανοητικού όντος που κατανοεί και αντιλλαμβάνεται τον κόσμο μόνο με τις πέντε αισθήσεις.

Aυτά για την ώρα. Γεια σας.

IonakΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy