ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Περίεργοι ήχοι τα χαράματα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2004, 22:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ...
Θα ήθελα να μεταφέρω κάποιες παρατηρήσεις που έκανα τις τελευταιες βραδιές. Παρατηρώ λοιπόν ότι σε πολλούς ανθρώπους κάποιες νύχτες συμβαίνουν διάφορα περίεργα. Για παράδειγμα προχτές το βράδυ κατά τις δέκα η ώρα με έπιασε ένας περίεργος λήθαργος και μένα και την σύζυγό μου. Θεωρήσαμε ότι μπορεί να ήταν απο το γεγονός ότι φάγαμε σχετικά αργά αν και αυτό έχει γίνει και άλλες φορές και δεν είχαμε το ίδιο σύμπτωμα. Την άλλη μέρα λοιπόν στον χώρο της εργασίας μου ανέφερε το ίδιο πράγμα και άλλο άτομο και μετά απο συζητήσεις που γίναν διαπίστωσα ότι παρόμοια εμπειρία είχαν και αρκετοί άλλοι. Δεν συνέβει σε όλους αλλά σε αρκετούς απο αυτούς που μίλησα.
Εχτές το βράδυ πάλι επειδή δεν μπορούσα να κοιμηθώ λόγω του ότι είχα ένα πρόβλημα με την μέση μου, κάποια στιγμή βγήκα στο μπαλκόνι του σπιτιού μου να κάνω ένα τσιγάρο. Κάποια στιγμή όπως καθόμουν συνειδητοποίησα ότι άκουγα ένα βόμβο σαν απο σειρήνα μακρόσυρτο αλλά υπόκωφο. ΄Ωσπου να καταλάβω τι γίνεται ο ήχος έσβησε. Τότε μπήκα μέσα και κοίταξα την ώρα. Ήταν γύρω στις 3.30 με 4 παρά... Παλαιότερα είχε γραφτεί ένα μήνυμα και σε άλλο φόρουμ και απο εμένα αλλά και απο άλλους φίλους για το γεγόνός ότι και εμείς αλλα΄και άλλοι άνθρωποι ξυπνούσαν αυτή την ώρα με ένα περίεργο αίσθημα ζέστης και μια ανεξήγητη ανησυχία... Μήπως όλα αυτά έχουν σχέση με κάποιες εκπομπές διαφόρων ακτινοβολιών που γίνονται με σκοπό να επιρεάζουν την συνείδησή μας όπως έχει γραφτεί σε βιβλία διαφόρων ερευνητών; Θα ήθελά αν και άλλοι φίλοι εδω έχουν παρόμοιες εμπειρίες, να μας πουν τι τους συνέβει και να δώσουν την δική τους ερμηνεία για το φαινόμενο...
Φιλικά Απέριττος...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 01:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

δεν μορω να ξερω φιλε μου τι ακουσες ή ενιωσες, αλλα αυτη η βαση στον πολο η saarp παιζει διεγειροντας με μικροκυματα το ανωτερο στρωμα της ατμοσφαιρας

λεγεται οτι μπορουν να επηρεασουν τον καιρο, τους σεισμους και την ψυχικη μας κατασταση

δεν ξερω...


αλλα υποψιαζομαι πως τα αγρογλυφικα μπορει να τα κανει καποιος ευφανταστος απο την βαση για πλακα

οσον αφορα τα αεροπλανα με τις περιεργες εξατμισεις καπνου που δεν διαλυονται κι ας φυσαει, ειδα μια μερα τουλάχιστον 15 ιχνη να διασταυρωνονται και παρα τον δυνατο αερα να μην διαλυονται οπως γινεται συνηθως


δεν ειμαι συνωμοσιολογος αλλα γνωριζω οτι οι Αμερικανοι την δεκατια 50-60 εκανα πειραματα με ιους και ακτινοβολιες στους δικους τους ανθρωπους - πολιτες και στρατιωτες


ψεκαζαν πολεις με ιους (οχι επικινδυνους λενε) για να διαπιστωσουν την διασπορα και την διαδοση τους

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 09:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχουν ηχοι που το αυτι μας τους εχει συνηθισει στην διαρκεια της μερας και δεν τους ακουμε. το βραδυ ομως, που πεφτει η φασαρια απο τα αυτοκινητα, ειναι πιο καθαροι.

μια και ζω στην βιομηχανικη ζωνη, αν κατσω οποιοδηποτε βραδυ και αφουγκραστω την φασαρια που κανουν τα εργοστασια, οι ηχοι ειναι ιδιαιτερα δυνατοι και μερικες φορες μονοτονοι.

οσο για την υπνηλια, θεωρω οτι προερχεται απο την βεβαρημενη ατμοσφαιρα. γιατι κατι τετοιο δεν μας συμβαινει στην εξοχή? ή δεν συμβαινει στους κατοικους της επαρχιας?

------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2004, 14:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν μορω να ξερω φιλε μου τι ακουσες ή ενιωσες, αλλα αυτη η βαση στον πολο η saarp παιζει διεγειροντας με μικροκυματα το ανωτερο στρωμα της ατμοσφαιρας

Μια μικρή διόρθωση: H.a.a.r.p
(HIGH-FREQUENCY ACTIVE AURORAL RESEARCH PROGRAM)

Κατα τα άλλα συμφωνώ μαζί σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2004, 22:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μια μικρή διόρθωση: H.a.a.r.p
(HIGH-FREQUENCY ACTIVE AURORAL RESEARCH PROGRAM)



μου ξεφυγε το λαθος φιλε μου


ευχαριστω για την διορθωση - αν δεν το επεσημανες δεν θα το παρατηρουσα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TOS
Νέο Μέλος

n/a
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2004, 15:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επεισης οι παραξενοι καπνοι των αεροπλανων λεγονται chemtrails, και ειναι ενα θεμα το οποιο εχει ερευνηθει ιδιαιτερα στο εξωτερικο...

πολλοι λενε οτι το κανουν για να ελεγχουν τον καιρο, αλλοι οτι για να ελεγχουν τον κοσμο, και αλλα τετοια...

Στην σελιδα www.rense.com υπαρχει μια μαρτυρια καποιου που υποστηριζει οτι ειδε κατα τυχη με πιο τροπο εβαζαν τις μηχανες chemtrails μεσα στα αεροπλανα, και τους μπελαδες που τραβηξε...

Edited by - TOS on 18/07/2004 15:54:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2004, 17:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει ενας τροπος να αποφυγεις τις συνεπειες απο ολα αυτα.
δεν ειναι αλλος απο την προσευχη,σε οποιο θεο και αν προσευχετε κανεις καταφερνει να αποτοξινωσει τον οργανισμο του απο αρνητικες ακτινοβολιες και ετσι ακομα και αν τον βομβαρδιζουν με τετοιες ακτινοβολιες δεν επιρεαζετε. καντε το συστηματικα για καποιο καιρο και θα δειτε οτι θα ξυπνατε με καλυτερη διαθεση,πιο ξεκουραστοι και κυριως με καθαροτερο μυαλο που σκεφτετε περισσοτερο και πιο εξυπνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2004, 23:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και αρκετά χρόνια υπάρχει μια «νέο-μυθολογία» (ας πούμε) πως προς τα ξημερώματα γίνονται στο λεκανοπέδιο της Αττικής ορισμένα πειράματα (αν θες) με την εκπομπή ηχητικών κυμάτων που επηρεάζουν την εγκεφαλική λειτουργία με σκοπό την υποταγή της ανθρώπινης συνείδησης (σε επίπεδο υποσυνείδητων αλλαγών), σύμφωνα με αυτή την άποψη ορισμένοι οργανισμοί που δεν δέχονται (ή ενοχλούνται από αυτή) την συγκεκριμένη έκθεση αντιδρούν σε αυτή ξυπνώντας κάπου στα χαράματα (κατά της 3 ή 4 το πρωί) δίχως προφανή αιτία (σύνδρομο διακοπτόμενου ύπνου –κατά κάποιο τρόπο).

Αρχικά θεώρησα την ιστορία αυτή απάτη ή σενάριο επιστημονικής φαντασίας, μέχρι που με ένα φίλο ηλεκτρονικό αρχίσαμε να μελετάμε την υπόθεση διαπιστώνοντας ότι αν και δύσκολο να επιτευχθεί κάτι τέτοιο εντούτοις υπό συγκεκριμένες (ιδανικές) συνθήκες εκπομπής είναι πιθανό να εφαρμοστεί στο λεκανοπέδιο έστω και αν τα αποτελέσματα τα του, λόγο του τρόπου που πρέπει να εφαρμόζεται ώστε να είναι αποτελεσματικό (στερεοφωνική εκπομπή), θα είναι από αμφίβολα ως εξαιρετικά περιορισμένα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 15:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχετε δει ποτέ στο ΤΕΛΕΑΣΤΥ ή στο ΕΧΤΡΑ 3 τον. κ. Δημοσθ. Λιακόπουλο, ο οποίος έχει γράψει ένα βιβλίο που μιλάει για τη Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων και τους ψεκασμούς με χημικά που κάνουν σε όλο τον κόσμο; Μέσα λοιπόν στο βιβλίο αναφέρει ότι γενικώς μας ψεκάζουν με χημικά, τα οποία, κάθε άλλο παράγίνονται για το "φαινόμενο του θερμοκηπίου". Μήπως λοιπόν όντως λέει αλήθεια ο άνθρωπος και ότι όλα αυτά που συμβαίνουν (λήθαργοι, περίεργο αίσθημα ζέστης, αδυναμία κ.λπ.) έχουν την αφετηρία σε αυτά τα, όχι και τόσο αθώα χημικά;

ανήσυχη7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 00:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να απαντήσω στον φίλο XD σχετικά με αυτό που γράφει ότι προσπάθησε να κάνει με τον φίλο του ηλεκτρονικό. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα καλέ μου φίλε; Όλα αυτά είναι πολύ ωραία όταν έχεις να κάνεις με γνωστά πράγματα τα οποία ειναι μετρήσιμα απο κάποιους που διαθέτουν τα κατάλληλα όργανα. Το πρόβλημα είναι αν αυτοί οι κύριοι διαθέτουν τεχνολογίες που δεν είναι γνωστές στον πολύ κόσμο και μπορούν να διαφεύγουν απο το γνωστό πεδίο ερεύνης τότε τι γίνεται; Ποιο και τίνος μορφής όργανο θα μπορέσει να μετρήσει κάτι που είναι άγνωστο για τον πολύ κόσμο; Το ότι δεν μπορούμε να αναγνωρίσουμε κάτι με τις γνωστές μεθόδους δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας. Γι αυτό ακριβώς εγω προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει πχ μεταφυσική με την έννοια ότι όλα είναι φυσικά απλά δεν ξέρουμε ακόμα να τα εξηγήσουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνουν κιόλας...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2004, 11:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Προτού καταθέσω και εγώ τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο θέμα,θα ήθελα
να δώσω συγχαρητήρια στον Απέριττο για τα εξόχως εκπλεπτισμένης παραδο-
ξότητας θέματα,τα οποία δημοσιεύει κατά καιρούς.
Πράγματι εάν εξαιρέσουμε την συνωμοσιολογική πιθανότητα,που πολλοί παρα-
δέχονται και διαδίδουν για την «υποταγή των συνειδήσεων»,κατά τις «μικρές»
νυκτερινές ώρες ο ανθρώπινος οργανισμός είναι πιο επιρρεπής στην «αντίλη-
ψη» καταστάσεων ή και εμφάνιση διαφόρων κλινικών συμπτωμάτων,λόγω
καταστολής,ηρεμίας,των επί μέρους λειτουργιών που βρίσκονται σε έξαρση
κατά την διάρκεια της ημέρας,λόγω των διαφόρων απαιτήσεων του καθ’ενός
από εμάς.
Επειδή περιστασιακά τυχαίνει πολλές φορές αυτές τις ώρες να είμαι ξύπνιος
δεν θα μπορούσα να πω ότι έχω αντιληφθεί κάποιους παράξενους ήχους,όπως
αναφέρει ο αγαπητότατος φίλος μου Απέριττος.Το συγκεκριμένο φαινόμενο
που έχει παρατηρήσει θα έλεγα ότι δεν «τυχαίνει της καλύτερης περιόδου»
για εξέταση,μιά και την περίοδο αυτή υπάρχει ένας «τεχνολογικός οργασμός»
(τρομάρα μας) για την επίσπευση και περάτωση των διαφόρων έργων της
Ολυμπιάδας.(Ξανά τρομάρα μας).Συνεπώς η νύχτα είναι «γεμάτη τεχνολογικό
μυστήριο».Μηχανές που λειτουργούν αδιάκοπα,συστήματα παρακολούθησης,
συστήματα εκπομπής και άλλα πολλά,συνιστούν έναν «ηλεκτρομαγνητικό ο-
ρίζοντα» πολύ βεβαρυμένο.
Επειδή κάποιος φίλος αναφέρει για «μυστήριες συχνότητες» που προσπάθησε να
προσδιορίσει με κάποιον φίλο του ηλεκτρονικό,έχω να καταθέσω αρκετά σημα-
ντικές πληροφορίες.
Η περιοχή των συχνοτήτων που άμεσα και δραματικά επιρρεάζει τον άνθρωπο
χωρίζεται στις ακόλουθες κατηγορίες:
1.Υποηχητικές συχνότητες.Συχνότητες που μάλλον δύσκολα παράγωνται παρά
μόνον με την μέθοδο του «διακροτήματος» όπου δύο ακουστικές συμφασικές
συχνότητες,παράγουν,εκ διαφοράς,μία υποηχητική συχνότητα.
Πχ. 340Hz-330Hz = 10 Hz..Η παραγώμενη αυτή συχνότητα ΔΕΝ είναι ακουστή
από το ανθρώπινο αυτί,πλην όμως δρα «αισθητικά» στην εγκεφαλική λειτουργία
μεταβάλλοντας μία κάποια κατάσταση του εγκεφάλουν,ακριβώς την στιγμή που
δρουν οι δύο ακουστικές συχνότητες.Έτσι λοιπόν έχουμε μία εγκεφαλική διέγερ-
ση και έμεση μετάπτωση σε μία άλλη κατάσταση.Δυστυχώς το συγκεκριμένο θέμα απαιτεί σελίδες για να αναλυθεί ολοκληρωτικά και να περιγραφούν τα κλι-
νικά συμπτώματα.Πλην όμως μία τέτοια περίπτωση θα ταίριαζε απόλυτα με την
κατάθεση του Απέριττου.
2.Υπερηχητικές συχνότητες.Ευτυχώς όχι αντιληπτές από το ανθρώπινο αυτί,
πλην όμως αρκετά επικίνδυνες διότι μία συγκεκριμένη τιμή τους,κάτω από συν-
θήκες θα μπορούσε να μας κάνει γαλάκτωμα η να επιφέρει διάρρηξη των κυττα-
ρικών μεμβρανών.
3.Από σχετική μου μελέτη στην επίδραση των κεραιών εκπομπής πάνω στην
ανθρώπινη φύση,παρατήρησα ότι η περιοχή με τις μεγαλύτερες κλινικές επι-
πτώσεις (ναυτία,αίσθηση ζέστης,γενικής αδιαθεσίας,υπνηλίας,κλπ),στον άνθρω-
πο είναι η περιοχή των 30ΜΗz-300MHz.Φυσικά και οι άλλες περιοχές συχνοτή-
των,ιδιαίτερα με την μορφή,ηλεκτρομαγνητικού κύματος,έχουν επιπτώσεις,αλλά
στις περιπτώσεις αυτές μιλάμε για μυμαινόμενε αποστάσεις επικινδυνότητας από
τον ιστό εκπομπής της τάξης των 30m-100m.Φυσικά και το συγκεκριμένο θέμα
απαιτεί σελίδες ανάλυσης.
Συνεπώς αντιλαμβάνεται κανείς,εκ των ανωτέρω,τι είδους διατάξεις εκπομπής
θα εχρειάζοντο για την παραγωγή και εκπομπή ,αναλόγου περίπτωσης,συχνο-τήτων.Επειδή το θέμα είναι καθαρά τεχνικό δεν θα ήθελα να σας κουράσω με
ίσως ανούσιες πληροφορίες και περιγραφές.
Όσο για την περίπτωση HAARP,στην οποία αναφέρεται ο προσφιλής μου JoniebeGood,θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν έχει επίπτωση πάνω στην ανθρώπινη
φύση μια και το σκεπτικό της εφαρμογής του,όσο συνωμοσιολογικό και εάν α-
κούγεται, ΔΕΝ έχει αυτόν τον σκοπό.Σε σχετικό topic είχα αναφερθεί εν συντομί-
α στο πείραμα-εφαρμογή HAARP.
Συνεπώς επανερχόμενος στο θέμα του φίλου μου Απέριττου,θα έλεγα,κατά την
γνώμη μου,ότι καλύτερη εποχή για εξέταση της συγκεκριμένης αναφοράς θα
ήταν η «Επομένη Ημέρα».
Πάντως και εν κατακλείδι,μυστικά πειράματα γίνονται.Δεν ξέρω το κατά πόσο
και στην Ελλάδα.Φυσικά θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς ότι μια και είμαστε
το «Κόκκινο πανί».....για όλους.....γιατί να μην γίνονται κάποια πειράματα και
εδώ.Πάντως κλείνοντας θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το «σλόγκαν»:ΕΛΛΗΝΕΣ
ΓΡΗΓΟΡΗΤΕ !!!!!!!(.....και χωρίς παρεξήγηση).

Φιλικότατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2004, 18:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε,

Μόλις διάβασα το θέμα και έχω να σου προτείνω δύο βιβλία, που ίσως εκεί μέσα βρεις κάποια απάντηση σε αυτό το θέμα. Όταν τα διαβάσεις μπορεί να σου φανεί ότι λενε μούφες και παραμύθια. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2004, 18:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά...ξέχασα να γράψω τα βιβλία. Σου προτείνω τα: ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ και το Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ MATRIX (Εκδόσεις Αρχέτυπο). Ελπίζω να σε βοήθησα...

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 13:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΑ ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΒΑΣΕΙ ΡΩΣΣΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ.ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΟΛΑΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΟΥΝ ΣΕ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΜΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΗΣ ΠΟΛΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2004, 18:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Κάτια,
Δεν νομίζω πως είναι σε πειραματικό σταδιο... πιστεύω πως έχουν εξελιχθεί. Διάβασε τα δύο βιβλία που προανέφερα και μπορεί να αλλάξεις άποψη.

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 06:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς Απέριττο:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, υπάρχουν πολλά πράγματα που δεν γνωρίζουμε και σίγουρα γίνονται συνεχώς εξωτικά «πειράματα» σε ελεγχόμενα εργαστήρια που ενδεχομένως ξεπερνούν ή υπερκαλύπτουν τις γνώσεις της Ακαδημαϊκής κοινότητας, πολύ χειρότερα ενδεχομένως γνωστοί κατά τα άλλα «σοβαροί» επιστήμονες που σπεύδουν να απορρίψουν τέτοιες θεωρίες να λαμβάνουν μέρος σε τέτοια πειράματα ερευνώντας τα σε «μαύρα» (δηλαδή απόρρητα) επιστημονικά προγράμματα δεσμευμένοι να μην αποκαλύψουν τίποτε στον ελεύθερο ακαδημαϊκό χώρο..

Για αυτό τον λόγο αναγνωρίζω την δυσκολία του εγχειρήματος με βάση τις «δημοσιοποιημένες» γνώσεις μας αλλά ως εκεί καθώς δεν απορρίπτω την πιθανότητα της εφαρμογής του με τέτοιου είδους βελτιώσεις που ενδεχομένως ξεπερνούν τα όποια πρακτικά προβλήματα της αρχικής εφαρμογής.

Προς Πέτρος:

Ακριβώς! Το τρικ γίνεται με την μέθοδο του «διακροτήματος» η οποία επηρεάζει την λειτουργία του ανθρώπινου εγκεφάλου επηρεάζοντας τα εγκεφαλικά κύματα θέτοντας τα σε διάφορες καταστάσεις (κύματα Άλφα, Θήτα κ.α.) με αποτέλεσμα καταλυτικές επιρροές στην αντιληπτική του ικανότητα (state of awareness). Μάλιστα μια τέτοια υπηρεσία προσφέρει το γνωστό λογισμικό επεξεργασίας ήχου Cool Edit Pro (Brainwave Synchronizer) σε ένα στερεοφωνικό σήμα (κανάλι α – κανάλι β = νέα επιθυμητή συχνότητα λειτουργίας του εγκεφάλου μας = νέα εγκεφαλικά κύματα = νέα αντιληπτική κατάσταση). Βέβαια αυτό το παιχνίδι χρειάζεται τεράστια προσοχή διότι τα αποτελέσματα του μπορεί να είναι από επιβλαβή μέχρι θανατηφόρα για το υποκείμενο που υποβάλλεται στο πείραμα δεδομένης και της όλης ψυχικής & παθολογικής του υγείας (δεν προτείνω τέτοιους πειραματισμούς σε κανέναν!).

Υ.Γ.
Για τον Λιακόπουλο δεν θα μπω στον πειρασμό να μιλήσω, δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο του όμως τυχαία πληροφορήθηκα κάποια πρακτική που προτείνει για επικοινωνία με τους Ολύμπιους Θεούς που είναι τουλάχιστον ξεκάθαρο πως πρόκειται για ανοησία (όσο καλόπιστος και αν είναι κανείς).


Edited by - XD on 09/08/2004 07:01:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 23:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι παρατηρημένο και σε μένα και σε δύο συγγενικά μου
άτομα. Ο ήχος που αναφέρει ο φίλος καθόμουν και ανέλυα τί
ακριβώς ήταν. Είχε εκτός απο τον κύριο όγκο του βουητού και
άλλους δύο δορυφόρους ήχων. Η μία ήταν σε υχίσυχνη συχνότητα
και η άλλη χαμηλότερη. Και οι τρείς ήταν σαν να βρίσκονταν
στην ίδια οκτάβα αλλα στην ίδια νότα. Πήρα την κιθάρα μου
γρήγορα και ξεκούρδιζα την χαμηλή μί όσο γινόταν μέχρι που
έφτασα στην νότα αυτή. Πήγα γρήγορα στον υπολογιστή να δώ
ποιά συχνότητα ήταν αυτή της χαμηλής οκτάβας αλλα μία οκτάβα
πιό πάνω στην ίδια νότα. Άν θυμάμαι καλά τότε άνοιξα το
SoundForge να δημιουργήσω μία ίδια νότα...Την έφτιαξα αλλα
επειδή δεν έκανα κάτι άλλο μετά απο αυτό το παράτησα και το
ξέχασα το θέμα. Όποιος έιναι μουσικός και ξέρει να ξεχωρίζει
νότες καλό είναι να δεί με ποιά μοιάζει έστω και σε άλλη οκτάβα
μέχρι να βρεί ποιά ακούει και όλοι να δώσουμε απο μία εμπειρία.
Όσον αφορά αυτούς που πιστεύουν οτι είναι ήχος απο mind control
θα το διαψευσω γιατι έχω τις κασσέτες απο την μέθοδο silva και
ούτε ο ΉΧΟΣ Α ή ο ΗΧΟΣ Β ταιριάζουν με αυτό που άκουγα το βράδυ
το βουητό που άκουγε μάλλον και ο φίλος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 07:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ, υπάρχει και κάτι άλλο.. σε κάποιο ξένο site πριν αρκετά χρόνια είχα διαβάσει για κάποιους ανθρώπους που ισχυρίζονται ότι ακούνε κάποιους ήχους μέσα στην απόλυτη ησυχία η φύση των οποίων δεν μπόρεσε να εξακριβωθεί.. θυμάμαι ότι δεν μπορούσαν ούτε να τους ηχογραφήσουν αν και τους άκουγαν..

Με κάθε επιφύλαξη το παραθέτω ως πληροφορία μήπως και φανεί χρήσιμη σε κανέναν..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 18:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ALOS,
έχεις ακούσει το φαινόμενο «Ρώσικος τρυποκάρυδος»;
Αν ναι θα έπρεπε να ξέρεις πως κατά την περίοδο του Ψυχρού πολέμου οι Ρώσοι χρησιμοποιώντας μάλλον κάποια συσκευή mind control, ή δοκιμάζοντας κάποια, κατάφεραν στην Αλάσκα και έφτασαν την συχνότητα σε επίπεδα όπου έπιανε το ράδιο και οι ασύρματοι. Η ονομασία δόθηκε, επειδή ακουγόταν ένα συνεχές «ΤΑΚ-ΤΑΚ» σαν να σκαλίζει τριποκάρυδος. Άρα τίποτα δεν είναι απίθανο, και δεν θα υπάρχει μόνο μία πηγή παραγωγής συχνοτήτων, που επηρεάζουν τον εγκέφαλο. Μην ξεχνάμε, πως σήμα ορισμένης συχνότητας μπορεί να μεταφερθεί πάνω από ένα φέρον σήμα με διαμόρφωση...

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 19:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα κάτσω να το ψάξω...Πάντως ο ήχος Α ακούγεται σαν
να είσαι μέσα σε φορτηγό σε εθνική και δίπλα σου να
δουλέυει αργαλιός. Ο ήχος Β έχω μια υποψία οτι μπορεί
να είναι όπως λές, θα πάω άυριο ή μεθαύριο να ακούσω
τις κασέτες απο εκεί που τις έχω να σου πώ...

Όσο για μιά συχνότητα που μπορεί να αλλάξει την σκέψη
δεν μπορώ να το αποκλείσω καθώς είναι και ένα απο τα
ενδιαφέροντα θέματα το ΠΩΣ μπορούν να αλλάξουν την
σκέψη μας κάποιοι κακόβουλοι με σκοπό την πραγμάτωσή
τους μέσω συνολικής ενέργειας σκέψης.

Η έλλειψη στοιχείων για απόδειξη δεν αποτελεί
απόδειξη μή υπαρξης στοιχείων για μία υπόθεση.
"Absence of proof is not proof of absence"

Μία συχνότητα 7hz γισ παράδειγμα σκοτώνει κότα επειδή
συντονίζεται με το κρανίο της. Τί μου λέει οτι μιά
άλλη συχνότητα δεν γίνεται να με σκοτώσει ή έστω να
μου επιβάλλει αλλαγές που δεν έχω επιλέξει συνειδητά;

Αυτό που μου φέρνει απορία είναι το πώς μία μηχανή mind
control θα μπορούσε να έχει ένα τέτοιο μήκος κύματος
ώστε η χιλιομετρική του απόσταση σε συνδυασμό με την
διαπερατότητα σε όλα τα υλικά που μπορεί να υπάρχουν
πίσω απο τους δέκτες να μεταφέρεται ή ταξιδεύει όπως
επίσης και πόσο και τί είδους ενέργεια να χρησιμοποιείται
για ένα τέτοιο σκοπό αν πούμε οτι είναι μία ομάδα
ανθρώπων που θέλει να ελέγχει τις σκέψεις μας.

Το μόνο απλούστερο μέσο που μού έρχεται στον νού είναι
η τηλεόραση καθώς ένα και μόνο μέσο διαπερατότητας μίας
και μόνο συχνότητας εκπομπής απο ένα σημείο χ εντός
Αττικής πχ. θα χρειαζόταν MW ενέργειας σε ηλεκτρικό
ρεύμα χώρια που σε κοντινή απόσταση θα γινόταν αντιληπτό
και μπορεί να είχαμε και θύματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apistefta omorfos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 19:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apistefta omorfos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
ΑΠΕΡΙΤΤΟΣ,ΑΥΤΟΣ Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΣ ΗΤΑΝ ΙΣΧΥΡΟΣ?
ΕΝΝΟΩ,ΕΑΝ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΕΞ'ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ?
Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΗΧΟΣ ΗΤΑΝ "ΦΥΣΙΚΟΣ",
ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΗΓΗ "ΓΝΩΣΤΗ" ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΑΥΤΙ.
ΑΝ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΚΩΦΟΣ,ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΔΑΦΟΣ Η ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ (ΒΥΘΟΣ),
ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.
ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΤΑ ΜΙ
ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΟΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΛΛΗ ΝΟΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΧΑΜΗΛΗ ΜΙ.
ΜΙΛΩ ΣΩΣΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ 'ΓΩ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ?
ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ 1600 ΜΕΤΡΑ ΥΨΟΜΕΤΡΟ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ.
ΒΡΑΔΥ,ΠΕΡΙΠΟΥ 11 Η ΩΡΑ,ΜΗΝΑΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ.
ΤΡΟΜΕΡΟ ΚΡΥΟ,ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΟΥΡΑΝΟ.
ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΟΧΗΜΑΤΑ,ΟΥΤΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ Η ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ.
ΞΑΦΝΙΚΑ,ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΒΟΜΒΟ,ΜΑΣ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΣΥΘΕΜΕΛΑ.
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ.
ΑΚΥΡΟ.
ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΣΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ?
ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ ΚΑΠΟΙΟ,ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.
ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΗΧΟΣ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΜΕ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ,ΜΗΧΑΝΙΚΟ,ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΚΛΠ.
ΗΤΑΝ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΩ. ΑΝ ΠΩ,ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ,ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ.
ΕΠΙΣΗΣ,ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΑΜΕ ΕΞΙΣΟΥ,ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΜΕ ΒΗΜΑ ΤΑΧΥ ΣΤΟ ΠΕΤΡΙΝΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΕΝΑΜΕ.
ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΗΧΟΣ?(ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ,ΔΕ ΔΙΗΡΚΕΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΛΕΠΤΑ).
ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΔΕΚΤΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 19:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ALOS,
αναφέρεις:«Όσο για μιά συχνότητα που μπορεί να αλλάξει την σκέψη
δεν μπορώ να το αποκλείσω καθώς είναι και ένα απο τα
ενδιαφέροντα θέματα το ΠΩΣ μπορούν να αλλάξουν την
σκέψη μας κάποιοι κακόβουλοι με σκοπό την πραγμάτωσή
τους μέσω συνολικής ενέργειας σκέψης.».
Ο εγκέφαλος παράγει τα γνωστά εγκεφαλικά κύματα. Με απλές γνώσεις φυσικής των κυμάτων, αν μπορέσεις να δημιουργήσεις ένα κύμα όμοιας φύσης με αυτό του εγκεφάλου μπορείς να δημιουργήσεις είτε απόσβεση, είτε ενίσχυση του κύματος, ανάλογα με το πού θα βρίσκονται τα μέγιστα των δύο κυμάτων.
Ακόμα λες:«Αυτό που μου φέρνει απορία είναι το πώς μία μηχανή mind
control θα μπορούσε να έχει ένα τέτοιο μήκος κύματος
ώστε η χιλιομετρική του απόσταση σε συνδυασμό με την
διαπερατότητα σε όλα τα υλικά που μπορεί να υπάρχουν
πίσω απο τους δέκτες να μεταφέρεται ή ταξιδεύει όπως
επίσης και πόσο και τί είδους ενέργεια να χρησιμοποιείται
για ένα τέτοιο σκοπό αν πούμε οτι είναι μία ομάδα
ανθρώπων που θέλει να ελέγχει τις σκέψεις μας.Το μόνο απλούστερο μέσο που μού έρχεται στον νού είναι
η τηλεόραση καθώς ένα και μόνο μέσο διαπερατότητας μίας
και μόνο συχνότητας εκπομπής απο ένα σημείο χ εντός
Αττικής πχ. θα χρειαζόταν MW ενέργειας σε ηλεκτρικό
ρεύμα χώρια που σε κοντινή απόσταση θα γινόταν αντιληπτό
και μπορεί να είχαμε και θύματα.».
Μά ερώτηση: Η nova πως εκπέμπει στα σπίτια, χωρίς αναμεταδότες; Απλό με δορυφόρο, και ίσως να προλάβω και επικείμενη ερώτηση(Γιατί να σηκώσει κάποιος δορυφόρο;) θα σου απαντήσω, πως ένα χρόνο πρίν από τον πόλεμο στο Ιράκ οι Αμερικάνοι έστειλαν το μοιραίο διαστημόπλοιο(αυτό που καταστράφηκε κατά την είσοδό του στην ατμόσφαιρα) για καταγραφή των καιρικών φαινομένων στο Ιρακ. Άρα... τιποτα δεν αποκλείεται, αλλά με την υπάρχουσα τεχνολογία είναι όλα πιθανά.

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 20:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και τι δεν βρήκα με πολύ λίγη αναζήτηση...
http://www.surfingtheapocalypse.com/intelligence2.html
http://www.abovetopsecret.com/pages/mindcontrol.html
http://www.bariumblues.com/em_mind%20control.htm

A) 7.83 Hz (earth's pulse rate) made a person feel good, producing an altered-state.
B) 10.80 Hz causes riotious behaviour and
C) 6.6 Hz causes depression.

(10 Hz puts people into a hypnotic state. Russians and North Koreans
use this in portable mind-control machines to extract confessions. A
machine was even found in an American church to help the congregation
believe!)

NSA Cray computers can remotely track people just knowing the specific
EMF waves (evoked potentials from EEGs in the 30-50 Hz, 5 milliwatt
range) of a person's bioelectric-field. Each person's emissions are
unique and they can remotely track someone in public.

http://educate-yourself.org/dc/gwentowersbybyronweeks.shtml


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 21:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή είπες οποιαδήποτε απάντηση δεκτή και μόνο
απαντώ με κάποιες ενδείξεις και υποψίες που έχω
Απίστευτα Όμορφε αυτό που πιθανόν άκουσες να ήταν
α.αεροπλάνο υπερηχητικό το οποίο στον ουρανό δεν φαινόταν
γιατί κοιτάγατε σε άλλο μέρος καθώς ο ήχος δεν προέρχεται
απο το μέρος στο οποίο είναι πλέον το αεροπλάνο. Το περίεργο
στον ήχο μπορεί να είχε να κάνει με την πυκνότητα του αέρα
που έχει ένα βουνό όπως αναφέρει και ο Πλούταρχος για τους
Δελφούς οτι είχε ταυτόχρονα και πυκνή και αραιή ιδιότητα!
ή σε κάποια κοιλότητα του βουνού οπου παρήγαγε παραμορφωμενα
τον ήχο. (Είναι δηλαδή όπως βάζεις ένα κοχύλι στο αυτί σου)
Δευτερη εξήγηση μετά απο λιγο ψάξιμο (διαφωτιστικό θα έλεγα)
β.να ήταν σήμα δορυφόρου οπου χρησιμοποιύσε ELF συχνότητες
για να κάνει το βουνό μία φυσική κεραία ώστε να μεταδόσει ένα
συγκεκριμένο σήμα στην γύρω περιοχή που εκτείνεντο σε ακτίνα
μήκους 13,800 μιλίων μέσω αλλαγής των γαιωμαγνητικών κυμάτων,
και αντίστοιχα των ανθρωπίνων για δόλια χρήση. Ήσασταν στο
επίκεντρο του σήματος...
γ.Να ήταν συντονισμός χαμηλών και ημιχαμηλων συχνοτήτων σε
αρμονικές συχνότητες βαρέων μηχανημάτων υπογείας βάσεως εκεί
κοντά.

Όσων αφορά το πείραμα που έκανα αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν
κοντά στην Λά νότα αλλα 3 οκτάβες κάτω απο την κανονική του
διαπασών = 440ΗΖ. Αυτή δεν είναι κοντά και η νότα στα τηλέφωνά
μας ; (Σόλ #+ - Λα b). Tην κυματομορφή και την άκουγα καί την
έβλεπα να πηγαινοέρχαιτε στα woofer πέρα δώθε σάν ταχυκαρδία
σε fast forward...

Πίστευε και μή......ΕΡΕΥΝΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 22:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ALOS,

βλέπω ότι ενδιαφέρθηκες και παραθέτω κάποιες παραπάνω πληροφορίες, οι οποίες αφορούν συχνότητες οι οποίες μπορούν να επηρρεάσουν την ψυχολογία του ατόμου, που με την απόσβεση και την ενίσχυση που ανέφερα σε προηγούμενη απάντηση μπορεί ο άλλος να σε φέρει στην κατάσταση που θέλει:
(Τα αποτελέσματα εμφανίζονται μετά από 30-60 δεύτ/λεπτα «lock-on»)
1. 6-7Hz Βόμβος στα αυτιά, αύξηση πίεσης αίματος, κόπωση, σφίξιμο στο στήθος
2. 6.6Hz Προκαλεί κατάθλιψη στους περισσότερους ανθρώπους
3. 7.83Hz Αίσθημα ευφορίας (συντονισμός του Schumann, ρυθμός παλμών της Γης)
4. 8.0Hz Ευεργετικό στην εκμάθηση
5. 8.6-9.8Hz Προκαλεί μυρμήγκιασμα / προκαλεί ύπνο
6. 10.80Hz Προκαλεί ταραχώδη συμπεριφορά στα άτομα
7. 17&70Hz (μικτά) «Ψυχοδραστικό»-επιβλαβή βιολογικά αποτελέσματα

Περισσότερες πληροφορίες στα βιβλία:«Ο πόλεμος ενάντια στο Matrix», «Απαγορευμένες τεχνολογίες», εκδόσεις «Αρχέτυπο».
Περιμένω εντυπώσεις.... :-)

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 22:41:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ ALOS σου είναι εύκολο να μου κάνεις τις κασσέτες αυτές ΜΡ3 και να μου τα στείλεις;

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2004, 02:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι. θα ήθελα να συμπληρώσω στο θέμα που άνοιξα ότι τις τελευταίες μέρες υπάρχουν και άλλα περιστατικά που με κάνουν να πιστεύω ότι υπάρχει επηρεασμός της ανθρώπινης συμπεριφοράς και βιολογικές αντιδράσεις οι οποίες προκαλούνται πιθανόν απο εκπομπές διαφόρων συχνοτήτων. Υπάρχουν βράδια κατά τα οποία μεγάλος αριθμός ανθρώπων (και αυτό το επιβεβαίωσα απο πρόχειρο γκάλοπ που έκανα στον τόπο εργασίας μου) νοιώθει ανεξήγητη υπνηλία και πέφτει σε λήθαργο. Άλλα βράδια υπάρχει ανησυχία και αυπνίες. Κάποιες άλλες βραδιές υπάρχει πολύ έντονη ονειρική δραστηριότητα η οποία ποικίλει απο ευχάριστα και έντονα όνειρα μέχρι πολύ δυσάρεστους εφιάλτες. Τώρα αν όλα αυτά είναι συμπτωματικά και συμπτωματικά συμβαίνουν ταυτόχρονα σε μεγάλο αριθμό ανθρώπων (άλλωστε αυτό είναι κάτι που μπορείτε να το τσεκάρετε απο τον κύκλο σας), τότε τι να πω...
Εδω το πράγμα μιλάει απο μόνο του και μεταξύ μας... ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα...
Φιλικά Απέριττος...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2004, 03:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
reptile έχεις πέσει μέσα...Ο ήχος Α είναι ακριβώς
σάν ένας τρυποκάρυδος! Δέν τον είχα χρησιμοποιήσει
ποτέ γιατί μάλλον δεν μου φάνηκε και τόσο χαλαρωτικός.
Είxα συνηθήσει τότε τον άλλον. Είχα πάει στα βασικά
μαθήματα του Silva Mind Control to 1993 για να βελτιώσω
την μνήμη μου αλλα απο τότε δεν θυμάμαι τίποτα !!! :-))
Σοβαρά όμως έχω και την κασέτα έχω και κάρτα ήχου δεν
πήρα το line-in καλώδιο να το ηχογραφήσω! Με το που το
γράψω πές μου να στο στείλω και αυτόν τον ήχο και τον
βασικό (που μοιάζει με φορτηγό και αργαλειό) σε mp3 να
τα βάλεις σε κάποιο server να τον ακούν όλοι πώς είναι
οι βασικοί ήχοι του mind control. Και πάλι όμως εκείνος
του ΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒ που ακούνε όλοι εσύ+εγώ εκείνο το βαθύ
ΔΕΝ είναι. Σίγουρα αρκετές φορές μοιάζει με μηχανή απο
φορτηγό. Ίσως είναι ο ίδιος αλλα φιλτραρισμένος απο την
Γή περνώντας μόνο οι συχνότητες που αφήνει η γή.

Αυτό που διάβασα έλεγε ο Τέσλα οτι oi ELF κυματομορφές
δεν σταματάνε με τίποτα! (και μετά τι;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2004, 22:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ALOS,

κατ'αρχάς σε ευχαριστώ για την επικείμενη προσπάθεια που θα κάνεις για το mp3, αλλά πρέπει να κάνεις μία διόρθωση... θα πρέπει να το ετοιμάσεις και μετά να με ειδοποιήσεις για να το στείλεις... :-)

Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το παρακάτω:«...και αυτόν τον ήχο και τον
βασικό (που μοιάζει με φορτηγό και αργαλειό) σε mp3 να
τα βάλεις σε κάποιο server να τον ακούν όλοι πώς είναι
οι βασικοί ήχοι του mind control. Και πάλι όμως εκείνος
του ΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒΒ που ακούνε όλοι εσύ+εγώ εκείνο το βαθύ
ΔΕΝ είναι. Σίγουρα αρκετές φορές μοιάζει με μηχανή απο
φορτηγό. Ίσως είναι ο ίδιος αλλα φιλτραρισμένος απο την
Γή περνώντας μόνο οι συχνότητες που αφήνει η γή.»

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2004, 13:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H σελίδα που περιέχει σε zip τους δύο ήχους του
mind control.
http://homepages.pathfinder.gr/AL0S/index.html
Ο ένας ακούγεται σαν αργαλειός σε φορτηγό
και ο άλλος σαν ελικόπτερο-τρυποκάρυδος...

Δέν μοιάζει όμως με το βουητό που ακούμε το βράδι
και αυτό πιθανόν το αποτέλεσμα του ήχου που
ακούμε είναι το φιλτράρισμά του μέσα απο την γή.
Θέμα προς έρευνα...

Το mind control είναι παντού και με πατέντα!
reptile συνέχα ;-) την έρευνα thanks

Πίστευε και μή......ΕΡΕΥΝΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptile
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2004, 14:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptile  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ALOS σε ευχαριστώ πολύ. Μέχρι αύριο το μεσημέρι θα έχεις πληροφορίες για μεθόδους MiNd CoNtRoL. Θα σου έχω μία λίστα με αναλυτικά προγράμματα MiNd CoNtRoL, και ακόμα κάποια sites πάνω σε αυτό.

!|INCUNABULA|!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy