ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ακατανόητα συναισθήματα φόβου...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 03:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα. Είναι η πρώτη φορά που δημοσιεύω σε αυτό το forum.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία μου που συνέβη πέρυσι το καλοκαίρι στο εξοχικό μου στην Σαλαμίνα.
Το σπίτι βρίσκεται στην περιοχή Αιάντειο. Άνηκε στον παππού μου και εκεί έμενε πονίμως ο αδελφός της γιαγιάς μου. Και οι δύο πέθαναν απο φυσιολογικά αίτια, με διαφορά 5 ημερών το '97.
Εγώ με την κοπελιά μου λοιπόν φιλοξενούσαμε ενα φιλικό μας ζευγάρι και αφού λοιπόν φεύγουν τα παιδιά κατά τις 8 το βράδυ, καθόμαστε να παρακολουθήσουμε τηλεόραση. Συγκεκριμένα το Survivor, τότε που είχαν γράμμματα απο τους δικούς τους και είχε λίγο κλάμα η υπόθεση. Συγκινούμαστε κι εμείς, μας παίρνουν τα ζουμιά... Αφού ηρεμούμε λίγο, περνάμε σε άλλο στάδιο πιό... προσωπικό... Αφού τελειώνουμε λοιπόν, άρχισα να αισθάνομαι ενα αίσθημα φόβου και απειλής, σαν κάποιος να ήταν απ'έξω και να μας παραμόνευε... Βγήκα έξω με ΟΛΑ τα φώτα αναμένα, δεν είδα τίποτα... Κλείδωσα την πόρτα και τα παράθυρα (δεν είχα πεί τίποτα στην κοπελιά μου και είχε πάει στην τουαλέτα). Επιστρέφοντας η κοπελιά μου μου λέει: Φοβάμαι... αισθάνομαι πως το σπίτι θα με πλακώσει και τρέμουν τα πόδια μου... Κοκκάλωσα. Της είπα τί ένιωθα κι εγώ, καθώς επίσης πως αισθανόμουν μια ψύχρα στον σβέρκο μου και ένα ακατανόητο αίσθημα φόβου... Το ίδιο κι εκείνη... Ξαπλώσαμε στο κρεββάτι με κουβέρτα (Αύγουστο μήνα...) και μετά απο κάνα μισάωρο το αίσθημα πέρασε καθώς και η θερμοκρασία ήρθε σε πιό καλοκαιρινά επίπεδα...
Μετά απο εκείνο το συμβάν, έχουμε ξαναπάει πολλές φορές στην Σαλαμίνα και ποτέ δεν έχει ξανασυμβεί κάτι το...ύποπτο.
Ευτυχώς...
Τι λέτε να ήταν..?
Κάποιο πνεύμα συγγενούς που δεν ενέκρινε τις δραστηριότητές μας εκείνο το βράδυ, ή κάτι άλλο..?

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 03:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ ΗΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΥΧΑΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ!!!
ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΤΟ SURVIVOR ΒΓΗΚΕ ΠΕΡΣΥ ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΑΤΕ ΠΕΡΣΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 17:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου φαίνεται πως έχεις δίκιο φίλε μου... Πρέπει να ήταν φθηνόπωρο... Τέσπα, σωστή η παρατήρησή σου...! Εάν μπορούσες να μου εξηγήσεις λίγο πιό επισταμένα τί εστί Λίλιθ και τί έρπουσα σκιά, θα ήμουν ευγνώμων...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 02:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΧΑΜΕΛΕΩΝ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΛΙΓΟ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ!!! ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ Η ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΡΥΨΕΙΣ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!

ΛΙΛΙΘ ----> ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑ!!! ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΜΕΣΣΑΙΩΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΠΟΧΗ ΚΤΛ!!! ΜΙΑ ΑΙΡΕΤΙΚΗ ΒΙΒΛΟ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!! ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΟΚΥΝΕΙ ΤΟΝ ΑΔΑΜ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΔΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟΥ ΟΜΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΕΜ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΟΡΝΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΓΕΝΝΑΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ Ο ΑΔΑΜ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ Ο ΘΕΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΓΓΕΛΟΥΣ ΝΑ ΒΡΟΝ ΤΗΝ ΛΙΛΙΘ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΑΔΑΜ ΑΥΤΗ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ!!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΩΣ ΠΝΕΥΜΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΡΙΛΑΝΙΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΙΡΕΤΙΚΗ ΒΙΒΛΟ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ!!! ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΛΛΑΓΕΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ!!! ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΕΣΣΑΙΩΝΑ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΙ!!!

ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ ----> ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΕΝΑ ΩΝ ΠΟΥ ΑΠΕΧΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!!! ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΩΣ ΤΟ ΦΟΤΕΙΝΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!!! ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ Κ. ΜΠΟΛΑΝΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΤΟΠΙΚ ΣΤΟ ESOTERICA ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=906 !! ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ ΚΡΑΤΑΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΑ ΚΑΠΩΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΕΣ ΣΟΥ ΓΝΩΣΕΙΣ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 03:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Cybermaster μόλις τώρα τελείωσα την ανάγνωση της ενότητας Ερπουσα Σκια και ομολογώ πως έχω ανάψει τα φώτα στο δωμάτιο μου...
Τώρα αυτό που αισθάνθηκα εγώ και η κοπελιά μου, εάν ήταν ΕΣ δεν νομίζω να σου μιλούσα τώρα, τουλάχιστον απο αυτά που διάβασα...
Στο μυαλό μου γυρίζει συνεχώς η πεποίθηση της ύπαρξης κάποιου πνεύματος, ίσως των ανθρώπων που ζούσαν εκεί πρίν λίγα χρόνια... Και μάλλον για αυτό πρόκειται, διότι και εγώ στην θέση τους δεν θα ενέκρινα καθόλου τις εκεί δραστηριότητες...
Και πάλι όμως δεν ξέρω... Είχαν γίνει και πρίν και μετά τέτοιες δραστηριότητες και δεν συνέβη τίποτα τέτοιο... Τίποτα τόσο απόλυτα τρομακτικό... Αν και δεν υπήρχε τίποτα απτό, αισθανόμουν απειλή και όλες μου οι αισθήσεις ήταν στο φούλ... Ούτε σε νυχτερινό αντάρτη στο μεγάλο πεύκο δεν ήμουν τόσο τσίτα...
Δεν είμαι κανένα πιτσιρίκι... Δόξα το θεό η μόρφωσή μου μου επιτρέπει να δέχομαι τις λογικές εξηγήσεις, όπου αυτές υπάρχουν, ειδάλως φτάνω σε κάποιο συμπέρασμα, οποιοδήποτε κι αν είναι αυτό με την μέθοδο της εις άτοπον απαγωγής...
Θα συνεχίσω να αναζητώ απαντήσεις και όπου με βγάλει...!

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giagiaka
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 08:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giagiaka  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παλι δεν νομιζω να ηταν τιποτα το περιεργο . απλα ειναι τα παιχνιδια του μυαλου σε εναν χωρο που δεν εισαι απολυτα εξοικιωμενος , και ισως προκατελειμμενος απο τους θανατους που συνεβηκαν .
το ιδιο πραγμα με πιανει και εμενα καθε φορα που παω στο χωριο στο σπιτι της γιαγιας μου . λιγο η ιδεα οτι πεθανε εκει , λιγο το οτι ειναι απομονωμενα , λιγο η ιδεα του αν συμβει κατι δεν ξερω κανεναν εκει γυρω με πιανει πολλες φορες μια ανεξηγητη φοβία !

I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life,and see if I could not learn what it had to teach,and not, when I came to die, to discover that I had not lived!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2004, 19:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΧΑΜΕΛΕΩΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ Ε.Σ. ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΙΞΕΙ!!! ΕΣΥ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ!!!
ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΦΟΒΟ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 00:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν ήταν Ε.Σ., δεν εξηγείται το πώς έφυγε... Δεν έκανα τίποτα απο ευτά που αναφέρονται πως πρέπει να κάνεις για να το διώξεις...
Τωρα για συγγενικό πνεύμα, ίσως να ήταν όχι και τόσο φιλικό απέναντί μας λόγω του τί κάναμε μέσα στο σπίτι... Πραγματικά δεν ξέρω...

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 00:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω πως επρόκειτο για συγγενικό πνεύμα όπως λες.
Για ποιο λόγο να θελήσει να σας τρομάξει?
Ακόμη δεν διακρίνω κάποιο απτό στοιχείο που να άφήνει ενδείξεις για
πνευματική παρουσία.
Πέρα από έναν αδιευκρίνιστο φόβο,μια αόρατη απειλή.
Ακόμη να προσθέσω πως οι προσωπικές σας στιγμές δεν γίνεται να θεωρηθούν σαν κάτι κακό,γιατί λες <τί κάναμε μέσα στο σπίτι>?
Πού είναι το κακό?
Δυο άνθρωποι που έχουν μια φυσιολογική σχέση.
Πολλές φορές τυχαίνει να φοβόμαστε έτσι, χωρίς λογική αιτία.
Κάποιος που μας γνωρίζει καλά αυτό το νιώθει.
Το βλέπει.
Και ο φόβος φίλε Chameleon, είναι...μεταδοτικός!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 01:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή για να καταλάβω, ένα ζευγαράκι σε ένα άδειο σπίτι ένοιωσε
μία ακαθόριστη ανησυχία και οι μόνες πιθανές εξηγήσεις για αυτό
είναι η Λίλιθ και η Έρπουσα Σκιά; Άλλες φυσικές ή υπερφυσικές αιτίες
δεν υπάρχουν δηλαδή;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 04:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KOITA ΦΙΛΕ JUNK95 ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ 2 ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 15:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ.

1) Υπερκατανάλωση φραπέ ή άλλου καφεϊνούχου. Είναι γνωστό ότι η
καφεϊνη προκαλεί κρίσεις άγχους και φόβου.
2) Βαρυστομαχιά.
3) Ενοχή λόγω "μαγαρίσματος" του χώρου.
4) Κάποιος επίδοξος κλέφτης που όντως περιτρυγίριζε το σπίτι.
5) Τάση για υπερβολή, ειδικά από κάποιον που διαβάζει το τόπικ με τις
φαντασιοπληξίες για την Έρπουσα Σκιά[*] και στη συνέχεια ανάβει όλα τα
φώτα.
6) Κάποιο φάντασμα, ξωθιά ή οτιδήποτε.
7) Ποντίκια, γκιώνηδες κλπ τρομαχτικά τέρατα για τους κατοίκους της
πόλης.
8) Κάποια συζήτηση με τρομαχτικό θέμα 2-3 ώρες πριν. Ακόμα κι εγώ όταν ακούω ιστορίες για φαντάσματα δυσκολεύομαι απίστευτα
να κοιμηθώ μετά.
9) Το σπίτι μπορεί απλά να είναι χάλια.

Εκείνο που μου φαίνεται λιγότερο περίεργο είναι το ότι πανικοβλήθηκαν
και οι δυο τους. Είναι φοβερό το πώς μπορεί να γιγαντωθεί (ή και
να δημιουργηθεί από το πουθενά) ο τρόμος ενός ζευγαριού αν ξεκινήσουν
να λένε ο ένας στον άλλον πόσο πολύ φοβούνται.

[*] Στο οποίο κανείς δεν έδωσε την πρέπουσα σημασία στην πολύ λογική
απορία της Amalia: "αφού η Ε.Σ. απορροφά τους πάντες, ποιος
μένει να τα αφηγηθεί όλα αυτά;"

Πρέπει να σημειώσω ότι δεν θεωρώ εξίσου πιθανές όλες τις εξηγήσεις
που παρέθεσα. Π.χ. το #6 το θεωρώ άκρως απίθανο. Όμως είναι όλες
έστω και λιγάκι πιθανές. Και αν θέλετε τη γνώμη μου, σαφώς
πιθανότερες από το ενδεχόμενο ένας εβραϊκός μύθος 5000 ετών που
μόνο στο βιβλίο του ΜακΝτόναλντ (και όχι σε κάποια "Αιρετική Βίβλο")
απέκτησε ιδιαίτερη σημασία ή ένα Sci-Fi επινόημα του χειρίστου είδους
να τρέχουν φθινοπωριάτικα στη Σαλαμίνα για να ενοχλήσουν ζευγαράκια.

Edited by - junk95 on 24/08/2004 15:56:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 16:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως προείπα, ΔΕΝ είπα στην κοπέλα μου αυτό που αισθανόμουν και με το που βγήκε απο την τουαλέτα, με πλησίασε και μου είπε οτι είναι τρομοκρατημένη... Μετά της είπα πως κι εγώ αισθανόμουν το ίδιο συναίσθημα...
Κλέφτης δεν μπορούσε να είναι γιατί υπάρχουν και άλλα σπίτια γύρω και ήταν γεμάτα κόσμο και φώτα...
Το σπίτι είναι μια χαρά...
Καφέ δεν είχαμε πιεί...
Το σπίτι όντως μαγαρίστηκε...
Ότι είχαμε φάει, το χωνέψαμε λόγω...άσκησης..
Τους γκιώνηδες τους λατρεύω, ιδίως όταν πηγαίνω στο χωριό στην Κέρκυρα κάτω απο τον Παντοκράτορα...!
Συζήτηση τρομαχτικού περιεχομένου δεν κάναμε...
Τότε δεν ασχολούμουν με θέματα paranormal...
Οπότε τί μας μένει...?


Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 03:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΙΛΕ junk95 ΑΞΙΟΘΗΚΕΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!! ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΣΟΥ ΔΝΕ ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ!!!!
ΤΩΡΑ ΑΦΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ Ε.Σ. ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΑ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ!!!
ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΑΜΕΛΕΩΝΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 18:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΗΡΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ...

ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ!

ΦΙΛΕ CHAMELEON ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ;
ΓΕΙΤΟΝΕΣ,ΣΠΙΤΙΑ,ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ,ΔΑΣΟΣ,ΘΑΛΑΣΣΑ...ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΑΛΑΜΙΝΑ...

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΣΤΟ ΑΠΩΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΧΑΜΕΛΕΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΙΛΕ junk95 ΑΞΙΟΘΗΚΕΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!

???

quote:

ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΩΡΕΙΕΣ ΣΟΥ ΔΝΕ ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ!!!!
ΤΩΡΑ ΑΦΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ Ε.Σ. ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΘΗΚΑ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΗΣ!!!

Μια στιγμούλα. Δυσκολεύεσαι να πιστέψεις την ύπαρξη της Ε.Σ. αλλά
δεν δυσκολεύεσαι να την προτείνεις ως εξήγηση για ένα φαινόμενο
του οποίου τις πλήρεις παραμέτρους αγνοείς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τις πλήρεις παραμέτρους αγνοείς;

ΚΟΙΤΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ!!! ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΩΣ ΕΝΔΕΧΩΜΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ!!! ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΑΙΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπειδή στο ESOTERICA βρίσκομαι λέω να πώ μιά άποψη που
πολλοί δεν θα την ασπαστούν! :-))
Αυτό που νοιώθουμε όλοι μας μερικές φορές είτε μαζί είτε
χώρια έχει πολλές πιθανές εξηγήσεις. Άλλες είναι είτε
τεχνολογικού χαρακτήρα και άλλες παράξενων όντων και δικιάς
μας ιδιοσυγκρασίας. Έτσι λοιπόν έτσι όπως το βλέπω οι πιθανές
εξηγήσεις χωρίς να μπορώ να αποδείξω κάτι παρα μόνο ίσως σε
αναφορές απο το Internet είναι...

1. Ο άνθρωπος έχει εκτώς των άλλων και συναισθηματικό σώμα.
Ενεργόντας εκεί μία οντότητα μπορεί να επηρεάσει την έντονη
λογική και το διαισθητικό και το πνευματικό σώμα μπλοκάροντας
την ενέργεια ενός ανθρώπου δημιουργώντας φόβο. Βέβαια άμα τα
χεις κάνει πάνω σου όλα αυτά που γράφω είναι χλαπαριές...

2. Η χρήση μηχανημάτων mind control που με κύμα υπερμακρινής
ακτίνας και εμβέλειας σε συχνότητα κοντά στα 10hz αλλάζει την
διάθεση σε ότι θελήσει κάποιος...Μπορεί να μήν είσασταν οι
μόνοι φοβισμένοι...

3. Μετάδοση φόβου ο ένας στον άλλο μέσω esp. Είναι παρατηρημένο
οτι άνθρωποι με μία πιό στενή σχέση πολλές φορές επικοινωνούν
σε συναισθηματικό επίπεδο. Έτσι άν μία εικόνα ξύπνησε στο
υποσεινήδητο το δικό σου μία αλληλουχία σκηνών που το συνειδητό
δεν δέχτηκε επεξεργάστηκε απλά διοχετεύοντας το συναίσθημα, αυτό
το έλαβε η φίλη σου και έτσι και εσύ πρώτα και εκείνη ήταν
φοβισμένη.

Ο κρύος ιδρώτας είναι το αποτέλεσμα του φόβου. Τώρα άν είναι στο
σβέρκο ή κάπου αλλού ανάλογα τους ιδρωτοποιούς.
Ο καυτός ιδρώτας πάντως είναι καλύτερος ;->

Δέν έχω διαβάσει ακόμα για την έρπουσα σκιά αλλα αμα είναι
να σε ρουφάει όντως πώς γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που
διασώθηκαν να πούν κάτι...επιφυλλάσομαι όταν έχω καιρό να πάω
να διαβάσω και γι'αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΛΟΣ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ!?! ΑΛΛΑ ΜΙΝD CONTROL??? ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!!! ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ...!!!
U NEVER KNOW....!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α ΧΑΜΕΛΕΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

Μα φυσικά, πολλές φορές και δεν συνέβη τίποτα το περίεργο...

Για τον άλλο φίλο θα ήθελα να προσθέσω πως το σπίτι βρίσκεται στο μέσον ενός λόφου γεμάτου πεύκα, 200 μέτρα απο την κορυφή και άλλα τόσα απο την θάλασσα... Πάνω, κάτω και απέναντι υπάρχουν πολλά άλλα σπίτια και απο την άλλη πλευρά το σπίτι εφάπτεται με το συρματόπλεγμα της ναυτικής βάσης "ΝΑΤΟ"... Νομίζω την λένε έτσι γιατί παλιά ήταν σταθμός ανεφοδιασμού των συμαχικών πλοίων... Τώρα όλος αυτός ο λόφος είναι κούφιος και φυλάσσονται μέσα του καύσιμα, πυρομαχικά και προμήθειες...

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 17:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περι κούφιου βουνού βάσης πιθανολογώ σε ακατανόητο
αίσθημα φόβου στην 10/08/2004 : 21:31:57
που τον έπιασε ακούγοντας κάτι στο topic του esoterica
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4364
και την ωραία επισήμανση reptile...(πιό κάτω στο "τόπικ")
"6. 10.80Hz Προκαλεί ταραχώδη συμπεριφορά στα άτομα"

18000 σελίδες στοιχεία επίσημων πληροφοριών και γιατρών
για το τί γινόταν πρίν 50 χρόνια! Τί γίνεται σήμερα;
http://www.wanttoknow.info/mindcontrol10pg

Διάβασμα οπωσδήποτε το παρακάτω...
http://www.tearingdownstrongholds.com/electronic_mind_control.htm

μερικά απο τα ατελείωτα sites περι του θέματος...
http://www.religioustolerance.org/mind_cnt.htm
http://skepdic.com/mindcont.html
http://www.dissidentvoice.org/Articles9/Valenzuela_Orange-Alert.htm
http://www.religioustolerance.org/mind_cnt.htm

Ξαναλέω όλα ΠΙΘΑΝΑ

Πίστευε και μή, ...ΕΡΕΕΕΕΥΝΑ!

Edited by - ALOS on 26/08/2004 17:52:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 03:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΤΕ ΦΙΛΕ ΧΑΜΕΛΕΩΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΝΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy