ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 18:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΘΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!!
ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΑΤΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΦΑΣΙΣΝΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ!!! ΜΕΛΗ (ΚΥΡΙΩ ΝΕΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΧΤΕΙ ΥΠΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΝΔΡΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ!!!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΑΡΗΚΑΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ???? ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΤΑΠΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ!!!!
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΕΜΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙ\ΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ!!!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Η ΣΤΑΣΗ ΣΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ Ε???
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΜΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ 8 ΑΤΟΜΑ ΤΗΝ ΒΡΙΖΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕ ΤΟΥ ΣΒΗΣΑΝΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!!!
ΜΗΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ!!!!!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΘΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ Η ΟΧΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΤΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ!!! ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!
Α ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΑ admin ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ Α ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΔΟΛΟΠΛΟΚΟΥ ΤΟ ΣΒΗΣΑΜΕ!!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 18:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
CyberMaster, με όλη μου την καλή διάθεση, νομίζω ότι βγάζεις πολύ πρόωρα συμπεράσματα.

Οι τελευταίες αντιπαραθέσεις έχουν μεγάλη προϊστορία εσύ είσαι νέο μέλος και ίσως δεν έχεις πάει στο "παρελθόν" για να δεις όλες τις πλευρές της.

Εγώ αυτό που βλέπω εδώ και χρόνια είναι μίζερες και ανόητες αντιπαραθέσεις με μεγάλο παρασκήνιο (μέσω προσωπικών email και προσωπικών συναντήσεων).

Η αλήθεια έχει χαθεί μέσα στις κραυγές και στον χουλιγκανισμό. Κι όταν η κατάσταση φτάνει στο απροχώρητο, ο καθένας ξεχνάει τις προσωπικές του ευθύνες και ψάχνει να βρει υποστηριχτές με όλα τα μέσα.

Η δική μου συμβουλή είναι να μην καταδικάζεις εύκολα και χωρίς διάλογο ανθρώπους και να μην βιάζεσαι να παίρνεις θέση. Αυτή η στάση σου θα σε κάνει να είσαι προκατηλειμμένος με κάποιους.

Και μια ερώτηση που αν θέλεις την απαντάς. Εσύ έχεις "ενημερωθεί" με προσωπικά email από κάποια "αντίπαλη" πλευρά;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 18:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΦΙΛΕ ΤΗΟΤΗ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΓΚΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ!!!! ΕΓΩ ΚΡΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΙΜΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΝΟΜΑΖΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ!!!!
ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ Η ΟΧΙ!!!!
ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ (ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΕΣ) ΑΛΛΑ Η ΣΤΑΣΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΘΕΙ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 19:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Cybermaster, δεν σε αναγκάζει κανένας να σταματήσεις μέσα σε ένα forum. Έχεις κι άλλες επιλογές.

Μπορείς να επιλέξεις να μην απαντάς σε κάποιους ή να τους αγνοήσεις.

Μπορείς να επιλέξεις σε ποια topics ή κατηγορίες θα συμμετέχεις.

Μπορείς να επιλέξεις να απαντάς με ηρεμία και νηφαλιότητα όταν οι άλλοι σε προκαλούν αναίτια.

Είμαι ιδρυτικό μέλος και έχω περάσει τα τελευταία χρόνια από πολλές τρι-κυμίες ως... Τρισ-μέγιστος που είμαι.

Με έχουν βρίσει, με έχουν κατηγορήσει, με έχουν τσαντίσει αλλά όταν παίρνω την απόφαση να αγνοήσω αυτούς που προσπαθούν, τυφλά, να μου επιτεθούν, τότε δεν μπορεί να με ζημιώσει κανένας.

Εδώ μέσα είναι ενεργά εκατοντάδες μέλη. Είναι λογικό ότι θα υπάρχουν αντιπαραθέσεις και θα δημιουργηθούν εμπάθειες. Είναι όμως και στο χέρι μας, να βρούμε τον τόπο, τον χρόνο και τον τρόπο να αντιπαρέλθουμε και να μην γίνουμε μέρος του προβλήματος τροφοδοτώντας την φωτιά της αντιπαλότητας.

Είχα γράψει κάποτε σε ένα μέλος που προβληματιζόταν για αυτήν την κατάσταση:

Η δική μου θέση είναι ξεκάθαρη. Ο καθένας πρέπει να σταθμίσει για το που μπορούν να τον οδηγήσουν κάποιες καταστάσεις και το τι αντίδραση θα έχουν τα λόγια του ή τα γραπτά του. Εάν τα σταθμίσει καλά και πάρει τις αποφάσεις του, τότε είναι υπεύθυνος και για τα επακόλουθα.

Όταν πάρει κάποιος τον δρόμο της τυφλής αντιπαράθεσης να γνωρίζει ότι θα "νικήσει" πάντα ο πιο θρασύς και ο πιο υβριστής. Θα "νικήσει" αυτός που είναι ο γλοιώδης και ο πιο "πεινασμένος" για εξωτερική επιβεβαίωση. Θα νικήσει αυτός που είναι ο πιο "άδειος" εσωτερικά και που προσπαθεί να καλύψει με τον "τσαμπουκά" την "κενότητα" του εαυτού του.

Και το ερώτημά μου είναι το εξής: Θέλεις να "νικήσεις" σε αυτήν την αντιπαράθεση; Εάν ναι, δυστυχώς, θα νικήσεις μόνο όταν είσαι έτσι όπως περιγράφω τον σίγουρο "νικητή". Εάν δεν είσαι όμως έτσι, μην περιμένεις να "νικήσεις" και καλύτερα θα ήταν να μάθεις από αυτό το γεγονός, να αποδεχτείς γαλήνια την συνυπευθυνότητά σου και να επιστρέψεις γλυκά και τρυφερά στον εαυτό σου και στην όμορφη και δυνατή ψυχή σου που μένει μακριά από αυτά τα "έλη" και τις "λάσπες". Αυτή είναι η προτροπή μου.

Ας μην κάνουμε ακόμη ένα topic δίκης σε αυτό το forum. Δεν θα βοηθήσει αλλά αντίθετα θα οξύνει τις αντιπαραθέσεις. Αυτό είναι... μαθηματικά βέβαιο αφού ποτέ δεν έχει γίνει το αντίθετο.

Το κάθε μέλος έχει προσωπική κρίση και μπορεί να καταλάβει, αργά ή γρήγορα, το ποιον του καθένα εδώ μέσα. Ας μην υποτιμούμε την νοημοσύνη των άλλων.

Πολλές φορές στρέφουμε την "μανιακή" μας προσοχή σε 3-4 "αντιπάλους" μας και ξεχνάμε ότι υπάρχουν άλλοι 200-300 που δεν θα παρακολουθήσουν αυτήν την διαμάχη και δεν ενδιαφέρονται να πάρουν θέση. Το γιατί όμως επιλέγουμε να στρέψουμε την προσοχή μας σε αυτούς τους 3-4 και να να αγνοήσουμε τους πολύ περισσότερους που μας περιμένουν καλοδιάθετα για να μοιραστούν μαζί μας τις σκέψεις τους, ανήκει στα πλαίσια της ψυχιατρικής.

Ας μην αφήνουμε τον εκνευρισμό μας και την πικρία μας να γίνονται οδηγοί μας. Κάνουμε έτσι πολύ περισσότερο κακό στους εαυτούς μας παρά στους άλλους


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 20:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
O Thoth τα είπε Α-Ψ-Ο-Γ-Α Ο-Λ-Α

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΝΑ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΩΝ, ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΩΝ ΜΕΛΩΝ:

"Το κάθε μέλος έχει προσωπική κρίση και μπορεί να καταλάβει, αργά ή γρήγορα, το ποιον του καθένα εδώ μέσα. Ας μην υποτιμούμε την νοημοσύνη των άλλων."



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 20:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

O Thoth τα είπε Α-Ψ-Ο-Γ-Α Ο-Λ-Α

ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΝΑ ΚΑΡΦΩΘΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΩΝ, ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΩΝ ΜΕΛΩΝ:

"Το κάθε μέλος έχει προσωπική κρίση και μπορεί να καταλάβει, αργά ή γρήγορα, το ποιον του καθένα εδώ μέσα. Ας μην υποτιμούμε την νοημοσύνη των άλλων."



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος


Σε ευχαριστώ 1900 για την συνυπογραφή σου. Για να δούμε θα λειτουργήσει ο περίεργος "νόμος του 100ου πιθήκου".;;;

Ωχ... ωχ... δεν εννοούσα ότι εσύ είσαι ο 100ος πίθηκος και ούτε βέβαια ότι εγώ είμαι ο 99ος !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 01:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΑΓΑΠΗΤΕ ΤΗΟΤΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ "ΑΔΙΚΟ" ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ Η ΤΟ ΑΓΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ!!!
ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ ΜΟΥ!!!! ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΕΡΙΚΟΥΣ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΤΗΟΤΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ "ΑΔΙΚΟ" ΕΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ Η ΤΟ ΑΓΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ!!!
ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ ΜΟΥ!!!! ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΕΡΙΚΟΥΣ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!




Cybermaster, όταν βλέπω κάτι "άδικο", πίστεψέ με, εξοργίζομαι τόσο πολύ και μου έρχεται να πάρω ένα περίστροφο και να "καθαρίσω" όλους αυτούς που φταίνε.

Αλλά αυτό το θεωρώ ελάττωμά μου και προσπαθώ εδώ και χρόνια να το περιορίσω και να το ελέγξω.

Είναι ελάττωμα μου γιατί πιστεύω ότι ο θυμός, η πικρία, ο εκνευρισμός, δεν είναι αξιόπιστα όπλα για να πολεμήσεις το Άδικο. Ξεκινώντας με βάση αυτά τα συναισθήματα είναι σίγουρο ότι στο τέλος δεν θα βάλεις όρια και θα πάρεις "σβάρνα" ακόμα και αθώους. Και ακόμα χειρότερα μέσα στο "γιουρούσι" χάνεις κάθε έννοια αντικειμενικότητας και κάθε έννοια αυτοκριτικής και αυτοελέγχου. Στο τέλος καταλήγεις και χειρότερος από αυτούς τους οποίους θεωρείς αντιπάλους σου. Θα επιχειρήσεις τα χτυπήματα κάτω από την μέση, θα αναζητήσεις ανίερες συμμαχίες, θα κάνεις έκπτωση στις αξίες σου, θα ζεις μόνο για αυτό και θα γίνεις δυστυχισμένος.

Αν θέλεις να πείσεις κάποιον πρέπει να χρησιμοποιήσεις τις αρχές του διαλόγου και της πειθούς. Εάν βλέπεις ότι τα εφαρμόζεις όσο μπορείς καλύτερα αλλά ο άλλος δεν πείθεται έχεις δύο επιλογές. Ή θα τον προκαλέσεις σε μονομαχία ή θα τον αγνοήσεις και θα πάψεις να του δίνεις αξία και σημασία αφού δεν είναι ικανός για διάλογο.

Επίσης το ότι κάποιος θέλει να περάσει την γνώμη του είναι κάτι που το βλέπεις εσύ ή και πολλοί άλλοι. Αυτός όμως δεν το αποδέχεται. Και βλέπει την δική σου προσπάθεια ως μια προσπάθεια να του περιορίσεις το δικαίωμά του να εκφράζεται, να κρίνει και να επικρίνει. Αν το καταλαβαίνεις καλά, θα προκαλέσεις σε διαμάχη έναν άνθρωπο που πιστεύει ότι και αυτός, έχει όλο το Δίκαιο με το μέρος του. Θα σε βλέπει ως έναν άνθρωπο που αγωνίζεται να του περιορίσει το δικαίωμα της έκφρασης, του διαλόγου και της κριτικής.

Δεν παίρνω θέση αλλά απλώς σου περιγράφω την κατάσταση.

Εάν βγάλεις το "σπαθί" από το θηκάρι να ξέρεις ότι η "κουβεντούλα" που λες, θα γίνει "ουρλιαχτό" και μέσα στα ουρλιαχτά χάνονται και τα επιχειρήματα και η αλήθεια. Αξίζει τον κόπο; Εάν συνεχίζεις να το πιστεύεις εγώ δεν έχω να σου πω τίποτε άλλο. Είναι δικαίωμά σου. Εξάλλου και λάθος να κάνεις, είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να μάθεις από αυτό και να γίνεις ένας καλύτερος και πιο σοφός άνθρωπος.

Το κακό είναι πολλές φορές, σαφώς, καλύτερος δάσκαλος από το... καλό


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΦΙΛΕ ΤΗΟΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΠΤ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ???
ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΙΑΛΛΟΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ???
ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ???
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

ΦΙΛΕ ΤΗΟΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΠΤ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ???
ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΙΑΛΛΟΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ???
ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ???
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!



Όχι δεν αξίζει να φύγουν, κατά την προσωπική μου άποψη.

Αλλά έξω στην ζωή τους, ή σε άλλα forums θα βρεθούν μπροστά στους ίδιους "δράκους" και θα αναγκαστούν να αντιμετωπίσουν τις ίδιες καταστάσεις και προβλήματα μέχρι να μάθουν να μην δίνουν σημασία σε αυτά που δεν αξίζουν.

Ας μάθει ο "δυνατός" και επιθετικός να ελέγχεται αλλά ας μάθουν και αυτοί που υποχωρούν εύκολα ότι πρέπει να μάθουν να αγωνίζονται και να μην το "βάζουν στα πόδια". Εσύ πώς τα καταφέρνεις εξάλλου;

Αυτή είναι η "καταραμένη" αλήθεια που κουβαλάω σέρνοντας το username μου από topic σε topic:

Όλοι πρέπει να μάθουμε. Το Καλό είναι σαν τον θεό Ιανό, έχει δύο πρόσωπα σε αντίθετη κατεύθυνση.

Παίξε εσύ τον ρόλο σου. Αλλά άσε με εμένα να παίζω και τον δικό μου.

Καληνύχτα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 02:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΑΓΑΠΗΤΑ ΤΗΟΤΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ!!!
Ε ΑΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΜΩΣ!!!
ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ!!!
ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ!!!
quote:
Παίξε εσύ τον ρόλο σου. Αλλά άσε με εμένα να παίζω και τον δικό μου

ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:06:29  Εμφάνιση Προφίλ
CYBERMASTER διαβάζοντας το αρχικό σου post και έχοντας άμεση σχέση με την αντιπαράθεση που αναφέρεις, θα ήθελα να σου δώσω το περιθώριο να με ρωτήσεις προσωπικά ότι θέλεις.

Άσχετα αν είσαι νέο ή παλιό μέλος και άσχετα με το πόσα μηνύματα έχεις γράψει, εφ’ όσον θέλεις να πάρεις κάποιες απαντήσεις και μάλιστα δημόσια, εγώ θα προσπαθήσω να το κάνω.
Όχι γιατί έχω να αποδείξω κάτι σε κάποιον, αλλά γιατί θεωρώ πως έχεις δικαίωμα στο διάλογο.

Γράψε λοιπόν με μικρά γράμματα ( τα κεφαλαία στα Forums και στα chats τα χρησιμοποιούμε όταν τονίζουμε κάτι ή όταν φωνάζουμε ) αυτά που θέλεις να με ρωτήσεις.

Όμως πριν απ’ όλα θα ήθελα με πάσα ειλικρίνεια να απαντήσεις σ’ αυτό που ρώτησε ποιο πάνω ο Thoth και δεν απάντησες …

quote:
Και μια ερώτηση που αν θέλεις την απαντάς. Εσύ έχεις "ενημερωθεί" με προσωπικά email από κάποια "αντίπαλη" πλευρά;

Ακόμα θα ήθελα για μια ακόμη φορά να σε παρακαλέσω να μικρύνεις λίγο την εικόνα στην ψηφιακή σου υπογραφή διότι χαλάει το format της σελίδας και είναι κουραστικό αυτό όταν κάποιος προσπαθεί να διαβάσει.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΠΡΩΤΟΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΥΝΩ
ΤΡΙΤΟΝ ΣΟΡΡΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΠΟΛΥ
ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΩΜΕΝΗ "ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!
ΠΕΜΠΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΥΓΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΠΛΑ ΕΝΑΝ ΔΙΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΔΕΧΘΩ ΙΒΡΙΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΑ (ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ)!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ??? ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΣ??? ΙΣΩΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΑΖΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:34:43  Εμφάνιση Προφίλ
Σου απάντησα στο άλλο Topic.

( Για την εικόνα ζήτα τη βοήθεια του Admin με mail )


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΑΙL ΣΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ!!! Α ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ ΣΤΟ 1024Χ768 ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ!!!

quote:
1. Έχω δηλώσει παλαιότερα πως ο λόγος που έγινα μέλος στο Forum του esoterica είναι το ότι εδώ μέσα μπορούσα να ανταλλάξω απόψεις και να βρω πληροφορίες για πράγματα που με ενδιέφεραν ποιο εύκολα από τον «έξω» κόσμο. Στην αρχή που μπήκα αυτό ίσχυε, στην πορεία άλλαξε ακολουθώντας μια φθίνουσα πορεία ( κατ’ εμε ), οπότε και αποφάσισα να συμμετέχω σε πολύ λίγα θέματα και να ανταλλάσσω εκεί τις όποιες απόψεις μου ή να διαβάζω θέματα που με ενδιαφέρουν και μόνο

2. Για να μπορέσεις να κρίνεις την όποια στάση μου απέναντι στο όποιο μέλος ή θα πρέπει εσύ να είσαι εγώ ή θα πρέπει να γνωρίζεις την ΠΛΗΡΗ αλήθεια ή θα πρέπει να οριστείς δικαστής του esoterica. Επειδή λοιπόν, απ’ όσο μέχρι τώρα ξέρω, δεν έχεις πλήρη εικόνα της αλήθειας καλά θα έκανες να μη με ρωτάς αν νιώθω καλά ή όχι. Αν όμως και πάλι εξακολουθείς να θέλεις απάντηση θα σου απαντήσω πως δε νιώθω τίποτα. Ούτε χαρά, ούτε λύπη, ούτε τίποτα.

Ελπίζω να σε κάλυψα με τις απαντήσεις μου.
Αν όχι σου έχω δώσει το δικαίωμα στο Topic που άνοιξες να με ρωτήσεις ότι άλλο θέλεις



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΑ ΘΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ 5 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΙΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ!!! ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ??? ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΝΑ ΑΠΟΧΟΡΗΣΕΙ??? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Η ΑΒΑΛΛΟΝ ΕΙΝΙΑ ΑΠΟ ΤΑΑ ΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ!!! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΔΗΓΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ??? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΘΟΛΟΥ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αν θέλεις κι εφόσον δεν υπάρχει ανταπόκριση απ' το esoterica, μπορώ να σε βοηθήσω με την εικόνα...

Σε ποιό τόπικ αναφέρεσαι;

multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit"(Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 03:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
quote:
Σε ποιό τόπικ αναφέρεσαι;

ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΩΝΙ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Διάβασες όλο το τόπικ και κατέλειξες σ' αυτά τα συμπεράσματα που διαβάζω εδώ;


multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit"(Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ 8 ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΟΠΝ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!! ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:11:26  Εμφάνιση Προφίλ
Το κάθε μέλος έχει μια οπτική, αυτή δε μπορεί και δεν πρέπει κατά την γνώμη μου να προσπαθήσει να του την αλλάξει κανείς.
Έτσι λοιπόν και εσύ δικαιούσαι να έχεις την όποια άποψη θέλεις για το όποιο μέλος και μάλιστα πολύ καλά κάνεις και έχεις και κάποια συμπάθεια σε κάποια από αυτά.

Όμως όπως πάλι σωστά λες δεν έχεις την πλήρη εικόνα του γιατί δημιουργήθηκε η διαμάχη.
Αν λοιπόν διαβάσεις το Topic με το παγώνι θα δεις ότι η αντίδραση μου ήταν πάνω σε θέματα τακτικής γραφής και παράθεσης απόψεων και όχι σε θέματα που αφορούν προσωπικά δεδομένα.
Βέβαια μια παρελκυστική τακτική ( γράφουμε σε 3, 4 Topic ) βοήθησε να καταδείξει το εν λόγο μέλος πως βάλετε από τους άλλους κλπ κλπ. και πλέον να αρχίσει τις επιθέσεις με προσωπικά δεδομένα.
Παραμέρισε τον αήθη χαρακτηρισμό που έδωσε σε πολύ στενό μου άτομο και την κρίση που έκανε αναφερόμενη σε μένα και μετά παραπονέθηκε ως νέα Μάρθα Βούρτση ότι την έθιξα με υβριστικό χαρακτηρισμό και κανείς δεν επενέβη.

Συγνώμη λοιπόν φίλε μου αλλά έχω το δικαίωμα να προασπίζομαι τον εαυτό μου ( και μόνο αυτόν προάσπισα, ούτε καν το άτομο που σχετίζεται με μένα ) απέναντι στην λάσπη, στην υποκρισία και στο ψέμα.
Δε ζήτησα από κανένα μέλος να εγκαταλείψει το esoterica και δεν πρόκειται ποτέ να το κάνω, πρώτον διότι δεν έχω τέτοιο δικαίωμα και δεύτερον διότι δεν θεωρώ πως κατέχω την υπέρτατη κρίση και μπορώ να κρίνω ποιος είναι άξιος να γράφει σε ένα Forum και ποιος όχι.

Έχω όμως το δικαίωμα να εναντιώνομαι σε όσα θεωρώ κακός κείμενα κατά τη δική μου κρίση και οι άλλοι να μου αποδεικνύουν ότι λανθάνω αν λανθάνω.
Είχα και έχω το θάρρος να ζητήσω συγνώμη όταν κάτι τέτοιο συμβεί από τη μία και από την άλλη δε κρατάω καμία κακία διότι μέσα από αυτή την τριβή ( ασχέτου εντάσεως ) όλοι μας βλέπουμε τα λάθη μας.

Έχω στεναχωρηθεί κατά το παρελθόν όταν πραγματικά αξιόλογα άτομα ( π.χ. Dimelis και άλλοι ) εγκατέλειψαν ήσυχα και αθόρυβα το Forum αλλά δε μπορούσα να επέμβω σε προσωπικές αποφάσεις.

Αν εσύ θεωρείς την τακτική του ανοίγω Topic για να χορέψω το χορό του Ζαλόγγου την ποιο σωστή τότε πάω πάσο.
Αν κάποιος έχει δίκιο λέει ένα ξερό αντίο στο Topic που έγινε το μπάχαλο και την κάνει με ελαφρά.



Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 26/08/2004 04:14:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
quote:
Αν εσύ θεωρείς την τακτική του ανοίγω Topic για να χορέψω το χορό του Ζαλόγγου την ποιο σωστή τότε πάω πάσο.


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ Η ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΩ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ) ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΝΑ ΑΝΑΨΩ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΤΟΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ!!!!

quote:
Δε ζήτησα από κανένα μέλος να εγκαταλείψει το esoterica και δεν πρόκειται ποτέ να το κάνω Έχω όμως το δικαίωμα να εναντιώνομαι σε όσα θεωρώ κακός κείμενα κατά τη δική μου κρίση

ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΩ ΤΟΝ ΤΗΟΤΗ (ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ)!!! ΚΟΙΤΑ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΚΡΟΥΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!
ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΦΩΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΥ ΠΡΩΤΟΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΛΑΔΙ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΠΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΥ ΠΡΟΣΕΒΑΛΛΑΝ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΣΕΒΑΛΛΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:40:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αν εσύ θεωρείς την τακτική του ανοίγω Topic για να χορέψω το χορό του Ζαλόγγου την ποιο σωστή τότε πάω πάσο.

--------------------------------------------------------------------------------


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ Η ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΩ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ) ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!! ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΝΑ ΑΝΑΨΩ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΤΟΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ!!!!


Δεν το είπα για σένα αλλά για το Topic που άνοιξε η Avallon και αυτό φαίνεται στο post μου αν το διαβάσεις προσεχτικά.

Όσο για τα υπόλοιπα επειδή δεν έχεις διαβάσει όλα τα Topic και επειδή δεν έχεις ολόκληρη την εικόνα, από τηλεφωνήματα και προσωπικές γνωριμίες, δικαιωματικά κάνεις την κρίση σου την οποία και αποδέχομαι.

Αν π.χ. εγώ γράψω ένα κείμενο υπονοώντας κάτι που εσύ δε καταλάβεις αλλά μετά δεις κάποιον να επιτίθεται σε μένα θα βγάλεις ως λογικό συμπέρασμα πως ο άλλος είναι κακός, επιθετικός κλπ κλπ που μου επιτέθηκε.

Είναι λοιπόν θέμα του τι ξέρεις και όχι του τι βλέπεις.

Να γιατί είπα για τη Μάρθα Βούρτση.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΑΓΑΠΗΤΑ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΩΣ ΑΔΙΚΗ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΑΣ!?!
Α ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΘΙΞΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΛΟΓΩ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 04:55:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΓΑΠΗΤΑ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΩΣ ΑΔΙΚΗ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΑΣ!?!

????????????????????????????????????????????

Έχεις ακούσει !!!!!!!
Δηλαδή έχετε μιλήσει και σου είπε !!!!!!
Μα πριν είχες πει …..

quote:
ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΖΩΜΕΝΗ "ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΠΛΕΥΡΑ" ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!!!

Μάλλον εννοούσες πως δεν έχεις έρθει σε επαφή με την πλευρά που σου δήλωσε η Avallon πως την αντιμάχεται ε ?



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 05:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΠΡΩΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΣΩ ΜΑΙL ΥΠΗΡΞΕ!!! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΜΙΛΗΣΕΣ ΑΡΧΙΚΑ ΔΙΑ ΑΝΤΘΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΛΟΙΠΟΝ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 05:09:23  Εμφάνιση Προφίλ

OK ! Καλύφθηκα ..............

Η ερώτηση του Thoth ήταν...... Και μια ερώτηση που αν θέλεις την απαντάς. Εσύ έχεις "ενημερωθεί" με προσωπικά email από κάποια "αντίπαλη" πλευρά;........ και αυτή παρέθεσα και εγώ.

Δεν ονόμασα και δεν ονόμασε και ο Thoth κάποια από τις δύο πλευρές.
Απλά τώρα έδωσες την εξήγηση και καλά έκανες, σ’ ευχαριστώ !!!!!



Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 26/08/2004 05:15:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 05:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητέ CYBERMASTER,

πριν αρκετό καιρό μία εκπομπή της κρατικής τηλεόρασης έδειχνε συνέχεια ένα φοβερό σποτάκι:

Έβλεπες ένα πλάνο όπου ένας τύπος έτρεχε ανήσυχος προς μία κατεύθυνση.

Όταν το πλάνο άλλαζε γωνία λήψης, έβλεπες έναν άλλο τύπο με χαρτοφύλακα στο χέρι να βρίσκεται εκεί που κατευθυνόταν ο ανήσυχος τύπος.

Το επόμενο πλάνο έδειχνε και τους δύο, οπότε έβλεπες τον ανήσυχο τύπο να πέφτει πάνω στον άλλο, ο οποίος από το όλο συμβάν και την εμφάνιση του νεαρού δείχνει να φοβάται ότι αυτός προσπαθεί να τον ληστέψει.

Το τελευταίο πλάνο ήταν ακόμα μεγαλύτερο και έβλεπες τελικά ότι από πάνω τους, από κάποιο ψηλό κτήριο, έπεφτε ένα τεράστιο και βαρύ κιβώτιο. Ο ανήσυχος τύπος απλά είχε δει το κιβώτιο κι έτρεξε ν' απομακρύνει με αυτοθυσία τον τύπο, ο οποίος στεκόταν ανέμελος από κάτω.

Τελειώνοντας το σποτάκι έλεγε: "You don't know the truth, unless you have seen the whole picture" ή κάτι τέτοιο.


multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit"(Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 26/08/2004 05:33:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 10:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger
Kαλημέρα σε όλους, παλιούς και νέους...

Μετά από 6 μήνες πλήρους αποχής από το Esoterica, διάλεξα να γράψω σε ένα μάλλον μη συμβατό ως προς την θεματολογία του τόπου, topic. Γιατί έγινε αυτό; Μου θύμισε παλιές καταστάσεις και συγκρούσεις, τις οποίες τα παλαιότερα μέλη γνωρίζουν, στον βαθμό βέβαια που συμμετείχαν.

Η πλήρης αποστασιοποίησή μου όλο αυτό το διάστημα, και όταν λέω πλήρης το εννοώ, με έκανε να δω πολύ πιο καθαρά τα πράγματα. Είδα τα λάθη που έγιναν και από τις δύο πλευρές και κατέληξα σε κάποια συμπεράσματα, τα οποία κράτησα και σκοπεύω να κρατήσω μόνο για τον εαυτό μου.
Έχει απόλυτο δίκιο η Zadok με αυτό που παραθέτει και υπενθυμίζω

quote:
"You don't know the truth, unless you have seen the whole picture" ή κάτι τέτοιο.


Θα προσέθετα όμως ότι πρέπει να δούμε την συνολική εικόνα εντελώς αντικειμενικά, όσο και να μας πονάει αυτό, για να γνωρίσουμε την αλήθεια.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Thoth όταν λέει:

quote:
Μπορείς να επιλέξεις να μην απαντάς σε κάποιους ή να τους αγνοήσεις.

Μπορείς να επιλέξεις σε ποια topics ή κατηγορίες θα συμμετέχεις.

Μπορείς να επιλέξεις να απαντάς με ηρεμία και νηφαλιότητα όταν οι άλλοι σε προκαλούν αναίτια.



Θα διαφωνήσω όμως αγαπητέ Τρισμέγιστε στο ότι η υποχώρηση σημαίνει παράδοση και μη αγωνιστικότητα (όχι πάντα τουλάχιστον). Κάποιες φορές μπορεί να υποδηλώνει και επίγνωση.

Νομίζω ότι το πρόβλημα δημιουργείται λόγω του παρασκηνίου γενικά που υπάρχει. Δημιουργούνται παρεούλες, γίνονται συναντήσεις, αλλάζονται e-mails και τηλέφωνα...Είναι κάτι που όλοι παραδέχονται.

Αν ξεκινούσα σήμερα πάλι να έγραφα στο Esoterica, θα πρόσεχα οπωσδήποτε να μην έπεφτα σε αυτή την παγίδα. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων όμως πρέπει να ξεκαθαρίσω ότι δεν θα πάψω να έχω επαφή με άτομα που ήξερα προ Esoterica (π.χ. Ράμογλου) ή που γνώρισα εντός Esoterica. Απλά η σχέση μας θα είχε να κάνει με οτιδήποτε άλλο εκτός από τις αντιπαραθέσεις και τις συμμαχίες/παρεούλες. Αυτό τουλάχιστον θα απαιτούσα εγώ.

Τελικά νομίζω αγαπητέ CYBERMASTER το πρόβλημα δεν είναι εάν θα αποχωρήσει η Avallon ή η κάθε Avallon. Το πρόβλημα είναι καθαρά έσω (όπως θα έλεγε και η ΑΤΜΑ). Και όταν λέω έσω, εννοώ καθαρά το δικό μας έσω. Αυτό πρέπει να τιθασεύσουμε. Όταν αρχίσουμε να τα βρίσκουμε με τον εαυτό μας, δεν πάει να μας βρίζουν με τα χυδαιότερα λόγια, απλά προσπερνάμε. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ .....


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 10:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Καλώς τον... ΠαλιοΤίγρη μας !

Νομίζω ότι έχεις πιει και εσύ το... "πικρόν ποτήριον τούτο" και η εμπειρία σου είναι πολύτιμη. Ειδικά το θέμα με τις "παρεούλες" είναι πολύ εύστοχο.

Λες:

quote:
Θα διαφωνήσω όμως αγαπητέ Τρισμέγιστε στο ότι η υποχώρηση σημαίνει παράδοση και μη αγωνιστικότητα (όχι πάντα τουλάχιστον). Κάποιες φορές μπορεί να υποδηλώνει και επίγνωση.

Έχεις δίκιο. Θα θυμάσαι ότι για κάποιο διάστημα ήμουν κι εγώ τελείως απών κι ότι εδώ και ένα χρόνο, περίπου, έχω επιλέξει να μην είμαι Διαχειριστής σε ένα forum που ήμουν συνδημιουργός. Έτσι και εγώ υποχώρησα, από επίγνωση. Πώς θα διαφωνούσα μαζί σου;

Ελπίζω πάντως να έχει περάσει το διάστημα... αγρανάπαυσης και να ξαναγυρίσεις στην παρέα μας.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 14:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Aγαπητοί φίλοι μου.
Θα ήθελα να κάνω μία μικρή παρέμβαση.
Φίλε μου CYBERMASTER. Τη λύση στο πρόβλημα του μεγέθους της ψηφιακής φωτογραφίας θα στη δώσω με topic στη θεματική ενότητα Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις. Aν θέλεις να την εφαρμόσεις θα μπορέσεις να βοηθήσεις τόσο τον αγαπητό Ramoglou όσο και άλλους αναγνώστες στο διάβασμα των κειμένων.

Πάντως δεν νομίζω ότι ο αγαπητός Admin σε γράφει (όπως έγραψες)! Τρέχει ο άνθρωπος!!! Άντε φίλε μου... καλό κουράγιο!

Φιλικά
--Je^3--

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 15:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Φίλε μου Jejeje, ευχαριστώ πραγματικά για την ευχή σου καθώς και για την χρήσιμη παρέμβασή σου!

Όμως αγαπητέ CYBERMASTER, μήπως υπερβάλλεις κάπως;;

" ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΑΙL ΣΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΓΡΑΨΕ ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ!!!"

Το μόνο e-mail σου που μόλις ανακάλυψα, μέσω αναζήτησης για την ηλεκτρονική σου διεύθυνση, στο "απειλητικό" μου Inbox ( ) - πραγματικά με πιάνει τρόμος μερικές φορές όταν προσπαθώ να ανακαλύψω παλιότερα e-mails μέσα στα 11.000 περίπου μηνύματα που περιέχει... - είναι ένα κενό μήνυμα της 31ης Μαΐου, χωρίς θέμα και χωρίς κείμενο στο σώμα του, που περιείχε μόνον μία εικόνα με εσφαλμένη και μη αναγνωρίσιμη προέκταση αρχείου (.jpe ;;).

Τώρα καταλαβαίνω ότι επρόκειτο τελικά για την παρούσα εικόνα που συμπεριλαμβάνεις στην ψηφιακή σου υπογραφή (fireinthesky2.JPG).

Και, όπως γνωρίζω, πριν από λίγες μόλις ημέρες Συντονιστής μας(μη γνωρίζοντας καν το παραπάνω) προσφέρθηκε να επεξεργαστεί την εικόνα αυτή και να την ανεβάσει στον αποθηκευτικό μας χώρο, έτσι ώστε να "σερβίρεται" πλέον από εκεί(και να μικρύνει κάπως σε μέγεθος, για να μην "εμπλέκεται" τόσο έντονα στην ροή των Συζητήσεων). Απ'ότι ξέρω αρνήθηκες.

Προτείνω πάντως να προχωρήσουμε σε αυτήν τη διαδικασία, εάν και εσύ συμφωνείς πλέον, εφόσον βλέπεις ότι είναι και κάτι που συνιστούν αρκετά Μέλη μας.

Για να μην υπάρχουν παρανοήσεις, σίγουρα είναι αρκετά τα mail αυτά που έχω λάβει από Μέλη των Forums και δεν έχω απαντήσει, παρότι τα περισσότερα ανήκουν στις κατηγορίες των μηνυμάτων που δεν έχουν σαφή αποστολέα, λείπει το θέμα ή το κείμενο, είναι "κωδικοποιημένα" με τέτοιον τρόπο που δεν είναι δυνατόν να αναγνωστούν και να απαντήσω σε αυτά κ.ο.κ.

Για όλες τις άλλες περιπτώσεις, αναλαμβάνω την ευθύνη μου(όπως πολύ σωστά γράφεις και στον τίτλο αυτού του θέματος), ζητώ συγνώμη γι'αυτό, και ελπίζω να καταφέρουμε να βελτιώσουμε όλες τις δυνατότητες επικοινωνίας μας "συν τω χρόνο" και με την επικουρία της διεύρυνσης της Συντονιστικής Ομάδας των Forums.

Ένα είναι απόλυτα σίγουρο, και θα ήθελα να σε παρακαλέσω να το πιστέψεις αυτό: δεν επιθυμούμε να αδικήσουμε κανέναν άνθρωπο που εμπιστεύτηκε και εμπιστεύεται αυτόν τον χώρο και καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια γι'αυτό!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy