ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ; ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι του φόρουμ. Μεγάλη προσφορά για όποιον θέλει να γίνει ερευνητής του παράξενου του περίεργου και του φανταστικού, άκοπα και ανέξοδα!!! Διαθέτουμε άφθονη και απεριόριστη πρόσβαση στο διαδίκτυο, χιλιάδες δωρεάν φωτογραφίες, εκατοντάδες παλαιά τεύχη της σπηλαιολογικής εταιρίας Ελλάδος και ότι ήθελε προκύψει!!! Περάστε κόσμε. Το καφενείον η Ελλάς!!!
Και για να σοβαρέψουμε και επειδή η ανοχή με κάποιους κάποτε πρέπει να τελειώνει και πρέπει να απομυθοποιούμε στα μάτια των αφελών και των αγνών κάποιους επανέρχομαι στην περίπτωση του κυρίου γνωστού ερευνητή, σπηλαιολόγου και προσφάτως όπως έμαθα απο την τηλεόραση και αρχαιολόγου... (στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις...)
Κάποια στιγμή είχα καταγγείλει αυτόν τον κύριο γιατί είχα πει ότι στο βιβλίο του περί μυστικών της Ακρόπολης έβαλε μια υπέρυθρη φωτο που είχαμε τραβήξει μαζί με έναν φίλο μου χωρίς όχι μόνο να μας ρωτήσει αλλά και ούτε κάν να αναφέρει την πηγή.
Τότε βγήκαν πολλοί και μου επιτέθηκαν γιατί με θεώρησαν εμπαθή και ότι προσπαθώ να ρίξω λάσπη στο πρόσωπο του ινδάλματός τους. Επειδή όμως ο Θεός αγαπά τον κλέφτη αλλά αγαπά και τον νοικοκύρη επανέρχομαι με νέα συνταρακτικά στοιχεία και να ξέρετε ότι έπεται και συνέχεια με στοιχεία και όχι με φούμαρα...
Θυμάστε λοιπόν ότι στο δεύτερο βιβλίο του κυρίου αυτού περί κοίλης, κούφιας ή κουφάλας γης και δεν ξέρω τι άλλο περιέγραφε την περιπέτειά του που μπηκε σε ένα σπήλαιο και βρήκε τον σκελετό του γίγαντα με το βέλος σφηνωμένο στην σπονδυλική του στήλη;
Πηγαίνετε λοιπόν στην διεύθυνση (τι βρίσκεις ψάχνοντας στο δίκτυο!!!!) http://clubs.pathfinder.gr/paneios/241185?zoom=21&album=82736 να δείτε τι ανακάλυψε ένας άγνωστος φίλος στο βιβλίο έκδοσης 1964 στο Λονδίνο και με τίτλο: Henry Garnett "Treasures of yesterday" (The story of archaeology)
σελίδα 232 και θα καταλάβετε πως γεννιούνται οι σύγχρονοι ερευνητές...
Αιδώς Αργείοι... λυπάμαι μόνο γιατί κι εγω κάποτε πίστεψα σε κάποια πράγματα...
Φιλικά και με βαθειά λύπη και απογοήτευση...
Απέριττος...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΕΡΙΤΤΕ
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΒΑΖΒ ΕΔΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Ο ΓΙΓΑΣ ΤΗΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ.....η το φιδακι ο διαμαντης;
Σαν δεν ντρεπομαστε λεω εγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 15:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... δεν βλέπω αντιδράσεις... κρίμα γιατί υπάρχουν και άλλα στοιχεία και ράμματα για την γούνα του αγαπητού μας... δεν πειράζει... εγω θα περιμένω...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 03:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.
Αγαπητέ Απέρριτε, ξέρεις νομίζω τι βλαβερή ζημιά έκανε ο εν λόγω κύριος σε κάποιο πολύ γνωστό (στο "χώρο") πρόσωπο (πώς τον "έστειλε" απο γνωστό περιοδικό) και αυτό τα λέει όλα για το ποιόν του παραμυθοπλάστη "ερευνητή". Θα ήταν καλό λοιπόν αυτός ο άνθρωπος να βγεί και να τα πεί όλα εδώ αν δεν έχει πρόβλημα ο ίδιος.
Αλλά σίγουρα θα ξέρεις και πόσο κόσμο εκμεταλεύτηκε ώς πρός την ανεύρεση σπηλαίων. Φίλος μου σπηλαιολόγος, ήταν στην ομάδα του παλιά και μου ξεφούρνισε απίθανες καταστάσεις με τον τύπο. Αν θές κάποια στιγμή να στις αναφέρω εδώ.
Όσο για το περιστατικό με τη φωτογραφία που αναφέρεις, τυχαίνει να γνωρίζω την φάση και πράγματι είναι να παρανοεί κάποιος. Τι να κάνεις φίλε μου, κουράγιο...ούτε να τον δείρεις δεν μπορείς μιάς και απ'οτι έμαθα, η υγεία του έχει τα μαύρα της τα χάλια. Άστα να πάνε.
Να'σαι καλά.
Χαιρετώ.

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 18:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

φιλτατε απεριττε, πολυς κοσμος κονομησε με αυτον τον τροπο, κανοντας μαλιστα κακο στην πραγματικη ερευνα


προσωπικα αρχιζω να εχω αμφιβολιες στο κατα ποσον πρεπει να λεει κανεις πληροφοριες ή τεκμηριωμενες αποψεις στο δικτυο, αφου μπορει να αποτελεσουν θεμα του επομενου βιβλιου καποιου "ερευνητη"

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 18:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα μπράβο στο φίλο για το ξεμπρόστιασμα του ερευνητή.

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 22:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Νταβέλη θα σε παρακαλούσα να γράψεις αυτά που γνωρίζεις και νομίζω ότι και ο καθένας που έχει κάτι να πει πρέπει να το πει γιατί έτσι θα φανεί ότι δεν γίνεται κάτι με κακεντρέχεια, αλλά γιατί πρέπει επιτέλους κάποια στιγμή να πούμε την αλήθεια στον κόσμο...΄Εγώ έχω πολλά πράγματα να πω αλλά δεν θα το κάνω αν δεν προκληθώ... Θα μιλήσω μόνο μέχρι εκεί που επιβάλλει η ηθική μου και η συνείδησή μου...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 29/08/2004 22:40:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yahoo
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 20:10:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yahoo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kai ego sou leo re aperite oti eisai megalos ebraios !!! ama thes na se paroume sta sobara kai oxi me tis petres kai ta auga pes mas poios eisai kai ti sxesh exeis me spilaiologia. to na rixnoume laspi kai skata se ena ereuniti sa ton ioanni giannopoulo xoris na tekmirionoume tis apopseis mas den einai axioprepes. o anthropos mila gia sigekrimenes topothesies kai katagegramena gegonota.ama thes traba des ta.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 20:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΑ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ
ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ;
ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΓΙΓΑΝΤΑ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΛΕΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΒΙΒΛΙΟ
ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ
ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑ;
ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΛΕΓΕ
ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΕΒΕΙ; ΝΑΙ Η ΟΧΙ
ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
ΤΟ ΕΝΤΕΛΒΑΙΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ
ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΗΣ ΕΣΕ ΕΤΟΣ 1978 ΣΕΛΙΔΕΣ 81 82 83
ΟΥΤΕ ΤΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ
ΘΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ;
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ;
ΘΕΣ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΔΙΟΣ ΑΓΧΕΣΜΙΟΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ; ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΦΟ ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ;
ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΓΕ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 22:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν άσε τα γκρικλις και γράφε ελληνικά αφού δεν είσαι εβραίος. Δευτερον δεν θα με παρασύρεις στο παιχνίδι σου λεβέντη μου. Τα τσιράκια του κυρίου τα έχουμε ξανασυναντήσει σε ανώνυμες επιστολές σε περιοδικό... Άντε βάλε το μελανοχιτώνα σου και πηγαινε να παίξεις πουθενά αλλού...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 23:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

se ena ereuniti sa ton ioanni giannopoulo xoris na tekmirionoume tis apopseis mas den einai axioprepes



μιλαμε για τον Γιαννοπουλο που εγραψε τη "μυστικη Αθηνα και Αττικη?


μου το εκαναν δωρο πριν κατι μηνες


εμεινα με την εντυπωση πως χρησιμοποιησε παλαιοτερες ιστοριες για στοες απο τη λαογραφια, και οχι οτι τις περπατησε ο ιδιος

επισης το να μη μου λενε ΠΟΥ συγκεκριμενα ειναι η εισοδος ή η εξοδος με κανει να νιωθω ψιλομαλακας


εγω αν εχω κατι να δειξω και να πω, θα πω και που θα το βρειτε για επαληθευση


μια αποδειξη οτι δεν περπατησε ποτε το τουνελ σπηλια Πεντελης - Γαλατσι, ειναι πως γνωριζω απο παιδι την περιοχη και δεν υπηρχε κανενα ανοιγμα στην Ομορφοκκλησια

ρωτησα τη μανα μου που μεγαλωσε κι αυτη εδω και μου ειπε πως οταν ηταν αυτη παιδι υπηρχε ενα ξεροπηγαδο που εχει μπαζωθει μαλλον


και να υπρχει λοιπον η θρυλικη στοα, ο Γιαννοπουλος ΔΕΝ την περπατησε, αλλα χρησιμοποιησε τους παλιους θρυλους


και δεν ειναι ο μονος που το κανει - τα τελευταια χρονια εχουν παρουσιαστει "ερευνητες" που αναμασουν στοιχεια αλλων, βαζουν λιγο απο λαογραφια, λιγο απο ουφο, λιγο παραεπιστημη, απαραιτητως την αρχαια Ελλαδα και αφθονη φαντασια, και κονομανε

το γιατι κανουν τους μαϊντανους σε καθε γελοια εκπομπη μπορει να το καταλαβει κανεις ευκολα

θυμαμαι τον Παλμο να μετραει τη ραδιενεργεια στο σπηλαιο της Πεντελης για τον Χαρδαβελα, και το γυρισμα μεσα στη σπηλια κρατησε ελαχιστα γιατι ο Παλμος "ειδοποιησε εγκαιρα το συνεργειο να απομακρυνθει γιατι κινδυνευε" και φυσικα τους εσωσε απο το να μυρισουν οτι τα ειχε κανει πανω του


ενα θα πω και θα το ξαναλεω: "ερευνητης" που δεν πηγε μονος νυχτα να μπει στο σπηλαιο και να σβυσει το φακο, δεν ειναι ερευνητης

φιλε yahoo, ανακαλυψες καμια απο τις μυστικες εισοδους του Γιαννοπουλου?

μπηκες μεσα???

εγω που δεν ειμαι ερευνητης αλλα απλος παρατηρητης, εχω να σου δειξω κατι ωραια τουνελ παντως αν θες να μπεις μεσα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 00:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σου. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι εμεις όλοι που ήρθαμε σε επαφή με αυτό το άτομο νοιώσαμε και βιώσαμε μεγάλη απογοήτευση, γιατί τον είχαμε πιστέψει πολύ. Είναι πολύ άσχημο να γκρεμίζεται στα μάτια σου με πάταγο ένας άνθρωπος που τον θεωρούσες κάτι σαν τον Ιντιάνα Τζόουνς. Το μόνο που του αναγνωρίζω΄είναι ότι άναψε την φλόγα της εξερεύνησης σε αρκετούς νέους ανθρώπους, αλλα΄απο την άλλη πάλι έκανε κακό, γιατί με τα ψέματα απογοήτευσε τους περισσότερους απο αυτούς και τους οδήγησε να τα παρατήσουν. Και ρε γαμώτο μου.. είναι τόσο συναρπαστική η αλήθεια που υπάρχει γύρω μας που σας το λέω και πιστέψτε με... δεν χρειάζονται παραμύθια... δεν χρειαζόμαστε παραμύθια για να κάνουμε την ζωή μας πιο ενδιαφέρουσα...
Φιλικά Απέριττος...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...

Edited by - Απέριττος on 31/08/2004 00:18:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 19:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι μου...
όταν αναφερόμαστε σε τέτοια θέματα εννοείται πως χρειάζεται τρομερή προσοχή και κριτική ικανότητα γιατί δεν είναι λίγοι οι "τσαρλατάνοι" και οι "μύστες" στης κακιάς ώρας .
ειδικά αν στην αρχή της αναζήτησής σου , γεματος ενθουσιασμό , διάθεση για περιπέτεια , και περιέργεια γιατί όχι ,πέσεις σε καποιο τέτοιο άτομο υπάρχει περίπτωση αυτή η εμπειρία να χαραχτεί μεσα σου και να αποτελε΄σει αφορμή να σταματήσεις να ασχολείσαι . Και είναι τρομερό έγκλημα το να κόβεις τα φτερά ενός΄"νέου" αναζητητή
πάντως τη λέξη κλειδί την ανέφερε ο jonniebegood "...και κονομάνε"...
έχει πολύ ψωμί αυτή η υπόθεση φίλοι μου . Τέτοιου είδους βιβλία κανουν πολλες φορες τρομερες πωλήσεις .
Σημασία έχει να έχουμε τα ματια μας ανοιχτά και να μην αφηνόμαστε εντελως στα χερια του καθενός . Κατα τη γνωμη μου σε αυτα τα πεδία οι άνθρωποι με τους οποίους αξίζει να ασχοληθείς αποτελούν τη μειοψηφία του χώρου και συνήθως είναι αυτοί που δεν ακούγονται και π ολύ

φίλέ απέρριτε θα ήθλεα να σε ρωτήσω... πλέον απότι βλέπω τα θεωρείς όλα αυτα "παραμύθια" . Ο μόνος λόγς για τον οποίο τα βλέπεις έτσι είναι εξαιτίας της τραυματικής σου εμπειρίας με τον άνθρωπο που λετε ?

[center]"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 19:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε... και βέβαια δεν τα θεωρώ παραμύθια όλα. Απλά έμαθα να ξεχωρίζω την ήρα απο το στάρι. Όπως πολύ σωστά είπες το σκηνικό έχει πολύ χρήμα. Θα σου θυμήσω μια κλασσική ατάκα απο το έργο "Λόλα" όπου ο Καλογήρου που προδίδει τον Κούρκουλο και τον ρωτάει γιατί το έκανε του λέει: "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη..."
Εμένα προσωπικά με απογοήτευσε ο συγκεκριμένος άνθρωπος αλλά όχι στον βαθμό του να σταματήσω την πορεία μου η οποία είναι περισσότερο πνευματική και λιγότερο σπηλαιολογική και ουφολογική και οτιδήποτε άλλο. Άλλωστε αυτό είναι ένα στάδιο το οποίο εγω προσωπικά το είχα περάσει πολύ προτού γνωρίσω τον εν λόγω κύριο. Ξαναλέω ότι αυτό που του αναγνωρίζω είναι ότι όντως έβγαλε πολύ κόσμο απο τους καναπέδες.
Αυτό που θα ήθελα επίσης να επισημάνω είναι ότι εκτός απο την ιστορία με το χρήμα υπάρχουν και άλλοι πιο υπόγειοι σκοποί απο ένα τέτοιο εγχείρημα. Για παράδειγμα αναλογίστηκε άραγε κάποιος τι πληροφορίες συγκέντρωσε ο εν λόγω κύριος και οι συν αυτώ απο ενθουσιώδεις αναγνώστες οι οποίες εκτός απο τροφή για τα επόμενα βιβλία του ο Θεός ξέρεις πως αξιοποιήθηκαν;
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 21:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι γνωστο το τι συμβαινει...
Αλλα ο αναγνωστης απο την στιγμη που δινει τα χρηματα του αυτοματως εχει καθε δικαιωμα να κρινει και μαλιστα αμειλικτα οταν καταλαβει οτι αγορασε ενα ¨μυθιστορημα¨ και οχι ενα βιβλιο που τα στοιχεια του ειναι αποτελεσμα πραγματικης ερευνας.
Επειδη λοιπον πολλοι απο εμας δεν διαβαζουμε απλα ενα βιβλιο και δεχομαστε χωρις επαληθευση οτι μας λεει ο καθε ενας ψαξαμε και συλλεξαμε στοιχεια.
Ζητησαν καποιοι ντοκουμεντα ηδη παρουσιαστηκαν 2 δεν θελει κανενας να ριξει λασπη χωρις αποδειξεις αλλα δεν θελουμε να μας περνανε για χαζους.
Αν θελουμε να ανεβει το επιπεδο σε τετοια θεματα πρεπει οι ψευτες οι καιροσκοποι οι αντιγραφεις και διαφοροι αλλοι...υποπτου προελευσεως και ..παρελθοντος να αποκαλυφθουν απεναντι στο αναγνωστικο κοινο.
Ειναι πιο τιμιο να πεις μου ειπαν αυτα, πιστευω εκεινο αλλα ο ιδιος δεν το ειδα, η ακουσα το ταδε αλλα οχι να παρουσιαζεις φωτογραφιες απο αλλα βιβλια να αλλαζεις τις λεζαντες και να λες ανακριβειες.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΟΡΙΣΜΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΟ ¨ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ¨


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 02:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ασχημο πραγμα να ξεχνας να βαλεις στην τελευταια σελιδα του βιβλιου σου την βιβλιογραφια.

οσο αναφορα της στοες
δεν μπορω να ξερω αν μπηκαν καποιοι ή οχι ξερω ομως οτι οταν καποιος σου λεει οτι μπηκε το πρωι σε στοα που βρηκε στην πεντελη και πριν μεσημεριασει εφτασε στον πειραια κατι βρωμαει εκτος και αν η στοα που μπηκε ηταν η σταση του μετρο
το λεω αυτο γιατι ειχα μια συζητηση με φιλο με θεμα τους τουνελοερευνητες και μου ειπε για καποιον απο αυτους ο οποιος (δεν χρειαζονται ονοματα ολοι τους ξερουμε) υποτιθεται οτι μπηκε σε στοα που εβγαζε στην αλλη ακρη της αττικης και ο μικρος εξερευνητης ξεκινησε πρωι και προλαβε να γυρισει σπιτι του και για το μεσημεριανο.

το σιγουρο ειναι οτι οι στοες υπαρχουν τωρα οσοι βγαινουν και ξαπλωνουν στους αναπαυτικους καναπεδες που διαθετουν τα τηλεοπτικα στουντιο και μιλανε για της υπογειες διαδρομες που εκαναν παρεα με την Ζηνα και τον Ηρακλη δεν τους πιστευω ειναι παπατζηδες.

αληθεια τι σχεση εχουν οι εβραιοι με τους κλεφτες πνευματικου υλικου και της στοες?

παλιοτερα στο τοπικ της παρνηθας ειχε αναφερθει μια σπηλια κοντα στον Ξενια η οποια ξερω που βρισκεται αλλα δεν τολμησα να μπω γιατι δεν εχω βιβλιογρα..... εννοω καταλληλο εξοπλισμο
απλα τολμησα να μπω 1-2 μετρα μεσα να τραβηξω μερικες φωτογραφιες μεσα στο απολυτο σκοταδι και να την κανω με ελαφρα πηδηματακια

εχει μπει καποιος?
ξερει καποιος κατι για αυτη την σπηλια?



Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 11:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ endorama, με απογοητεύεις...

quote:
δεν μπορω να ξερω αν μπηκαν καποιοι ή οχι ξερω ομως οτι οταν καποιος σου λεει οτι μπηκε το πρωι σε στοα που βρηκε στην πεντελη και πριν μεσημεριασει εφτασε στον πειραια κατι βρωμαει εκτος και αν η στοα που μπηκε ηταν η σταση του μετρο

Ελα, μην είσαι τόσο κακός.
Υπάρχουν εξηγήσεις:
Α) Κάτω εκεί, με το που μπαίνεις στη στοά, αλλοιώνεται ο χωροχρόνος, συστέλλεται και διαστέλλεται και ξαφνικά σε αμολάει στον Πειραιά. Αλλος είχε πει οτι πήγε μέσω στοάς σε 2 μέρες στους Δελφούς, στον Πειραιά θα κολλήσουμε τώρα;
Β) Με το που μπαίνεις στη στοά (αν βέβαια είσαι μυημένος), σε αρπάζουν κάτι ταχύτατα υποχθόνια πλάσματα, σε φορτώνονται στην πλάτη και σε πάνε με χίλια όπου ζητήσεις.

quote:
αληθεια τι σχεση εχουν οι εβραιοι με τους κλεφτες πνευματικου υλικου και της στοες?

Με απογοητεύεις...
Δεν παρακολουθείς όλα τα τόπικ;
Οι εβραίοι έχουν σχέση με όλα (κάτι σαν coca cola να πούμε...).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 20:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε lamogio συγνωμη για την απογοητευση που σου προσφερα
δεν το εκανα επιτηδες η αγνοια μου φταιει για ολα

πιστευω οτι καλυψε τοσο μεγαλη αποσταση σε τοσο λιγο χρονο εξαιτιας του πλασματος που συναντησε εκει κατω

του ζητω συγνωμη δεν ηθελα να τον τρομαξω εξαλλου δεν περιμενα επισκεψεις.....................................το μετρο περιμενα


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 20:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους σας
Φιλε ΕΝΔΟΡΑΜΑ ειχα διαβασει το μηνυμα σου για την σπιλιτσα στο ξενια.
Την εχουμε επισκεφθει δεν εχει πολυ βαθος δεν ξεπερνα τα 20 μετρα συνολικο μηκος αλλα απλα θελει λιγη προσοχη και ενα μικρο σχοινακι να κρατηθεις τα πρωτα μετρα που ειναι αποτομα οπως θυμασαι
Μετα συνεχιζει πιο ομαλα χωρις να εχει καπιον σταλαγμιτικο διακοσμο
Υπαρχουν καποιες φωτογραφιες αν θελεις να σου στειλω μερικες να εχεις μια εντυπωση αλλα δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο.
Και κατι αλλο βρε παιδια που δεν εχει αναφερθει
Υπαρχει ενα πολυ σοβαρο ζητημα με τα ψευτικα στοιχεια που εχει βαλει στα βιβλια του ο ...κυριος αυτος
Λεγοντας ψεματα περι υπαρξεως στοας κατω απο την μονη ΑΣΤΕΡΙΟΥ στον Υμηττο δεν μπορειτε να φανταστειτε τι καταστροφες εχουν γινη σε αυτο το μνημειο.
Πηγαινεται να ρωτησετε τον φυλακα να σας πει τι βανδαλισμοι εχουν γινει απο αυτους που ψαχνουν την ανυπαρκτη στοα κατω απο το πλακακι.
Σπασμενες πορτες παραθυρα παραβιασμενα σπασμενα τα πλακακια στο πατωμα του ναου και ολα αυτα για ενα παραμυθι
Εκτος αν πιστεψε κανεις οτι αν υπηρχε στοα εκει θα την ανεφεραν σε ενα τετοιο βιβλιο.
Και καταστροφες εξ αιτιας του εχουν γινει και σε αλλα σημεια που ανεφερε οτι υπαρχουν στοες
Οπως στην ΟΜΟΡΦΟΚΚΛΗΣΙΑ που τις πορτες και τα παραθυρα τα ειχαν ρημαξει και τελικα δεν υπηρχε και εκει τιποτα οπως ηταν φυσικο.
Μεχρι που καποιος μου ειχε πει οτι ηταν ετοιμος να διαρηξει τους ΑΓΙΟΥΣ ΙΣΙΔΩΡΟΥΣ για να μπει στο μυστικο τουνελ.
Ειδα και επαθα να τον αποτρεψω να μην κανει αυτην βλακεια και τον χωσουν μεσα γιατι τελικα και μπορειτε να πατε μια μερα και να ζητησετε να δειτε με τα ματια σας το σημειο που ο ...κυριος βγηκε ερχομενος απο το Γαλατσι τρομαρα του δεν παει ουτε τρια μετρα.
Ο ζησης στο βιβλιο του εχει και για αυτο σχετικη φωτο οπως και ο Πανειος στην σελιδα του.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 22:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λάθος κάνετε και οι δυο κύριοι λαμογιο και ενδοραμα.
Υπάρχουν τα υποχθόνια πλάσματα στις στοές.
Ένα μάλιστα από αυτά το vril το έχω συναντήσει επανειλημμένα στο esoterica.
Για να είμαι ειλικρινής κανά δυο μήνες τώρα τελευταία το έχω χάσει.
Μάλλον θα φοβήθηκε όλες αυτές τις καταστροφές που θα χτυπήσουν την Ελλάδα τις μέρες των αγώνων που χώθηκε τόσο βαθιά στην γη που πρέπει να έφτασε στην Κίνα το καημένο….


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 22:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε φωτογραφε σε ευχαριστω παρα πολυ για την πληροφορια
ειχα την εντυπωση οτι πηγαινε αρκετα βαθεια η σπηλια
και επειδη ακριβως στην εισοδο ειναι πολυ αποτομη δεν τολμησα να μπω οχι σκοινι ουτε αναπτηρα δεν ειχα μαζι μου

οσο για το υλικο ευχαριστω αλλα δεν θελω να σε βαλω σε κοπο η πληροφορια σου ηταν αρκετη.

ευχαριστω πολυ


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 00:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως βρε λαμόγιο με έκανες και γέλασα... είσαι το πιο καλό λαμόγιο που έχω συναντησει... να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 00:44:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

πάντως τη λέξη κλειδί την ανέφερε ο jonniebegood "...και κονομάνε"...

...Σημασία έχει να έχουμε τα ματια μας ανοιχτά και να μην αφηνόμαστε εντελως στα χερια του καθενός . Κατα τη γνωμη μου σε αυτα τα πεδία οι άνθρωποι με τους οποίους αξίζει να ασχοληθείς αποτελούν τη μειοψηφία του χώρου και συνήθως είναι αυτοί που δεν ακούγονται και π ολύ




φιλε μου τα ειπες πολυ καλα περι του οτι οι σοβαροι ανθρωποι δεν ακουγονται


οπως και το περι ανοιχτων ματιων...


πχ, εγω οπως ειπα δεν ειμαι ερευνητης αλλα παρατηρητης


και με αυτη την ιδιοτητα εχω συλλεξει στοιχεια που αποδεικνυουν αυτο που πιστευω οτι συμβαινει, και θα μπορουσε να δωσει εντελως νεα οπτικη στο θεμα

αλλα και ωθηση για νεες εκπομπες και βιβλια αν τα παρουσιασω στο δικτυο

καποιοι θα κονομησουν χοντρα παλι κανοντας τους μαϊντανους στις γελοιες εκπομπες και διαφημιζοντας την κλεμενη πραματεια τους

ετσι το βουλωνω!

μερικες φορες παντως απορω με τους "ερευνητες"

μα καλα, στραβοι ειναι???


ισως παλι να μη νιωθουν "καλα" οταν βρισκονται στην περιοχη και χανουν την οξυδερκεια τους...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2004, 18:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάποια στιγμή είχα καταγγείλει αυτόν τον κύριο γιατί είχα πει ότι στο βιβλίο του περί μυστικών της Ακρόπολης έβαλε μια υπέρυθρη φωτο που είχαμε τραβήξει μαζί με έναν φίλο μου χωρίς όχι μόνο να μας ρωτήσει αλλά και ούτε κάν να αναφέρει την πηγή. [...]
Θυμάστε λοιπόν ότι στο δεύτερο βιβλίο του κυρίου αυτού περί κοίλης, κούφιας ή κουφάλας γης και δεν ξέρω τι άλλο περιέγραφε την περιπέτειά του που μπηκε σε ένα σπήλαιο και βρήκε τον σκελετό του γίγαντα με το βέλος σφηνωμένο στην σπονδυλική του στήλη;
Πηγαίνετε λοιπόν στην διεύθυνση (τι βρίσκεις ψάχνοντας στο δίκτυο!!!!) http://clubs.pathfinder.gr/paneios/241185?zoom=21&album=82736 να δείτε τι ανακάλυψε ένας άγνωστος φίλος στο βιβλίο έκδοσης 1964 στο Λονδίνο και με τίτλο: Henry Garnett "Treasures of yesterday" (The story of archaeology)
σελίδα 232 και θα καταλάβετε πως γεννιούνται οι σύγχρονοι ερευνητές[...]

Φίλε απέριττε, από καιρό έχω πει ότι αν κάτσει κάποιος και ασχοληθεί για λίγο με τις αρπαχτές που γίνονται και τις οικειοποιήσεις ερευνών θα φρίξει με πολλούς από τους σούπερ ντούπερ ερευνητές.
Είχα προτείνει στους διαχειριστές του εσωτερικά, μέσα από το θέμα που είχα ανοίξει για την αρπαγή της δικής μου δουλειάς από περιοδικό, ότι θα ήταν καλή ιδέα η δημιουργία μιας περιοχής στο φόρουμ που να αναφέρουμε ότι "πέφτει" στην αντίληψη μας από αντιγραφές και οικειοποιήσεις θεμάτων.

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2004, 20:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε. Νομίζω ότι είχα παρακολουθήσει το θέμα σου. Αν δεν κάνω λάθος είσαι εσύ που έχεις κάνει μια μεγάλη έρευνα σχετικά με τα νομίσματα. Δυστυχώς φίλε μου στην πιάτσα κυκλοφορούν πολλά λαμόγια. Το κακό είναι ότι ζούμε σε ένα κράτος όπου για να βρεις το δίκιο σου θα πρέπει να αναλώσεις πάρα πολύ κόπο, χρόνο και χρήμα και είναι αμφίβολο αν τελικά θα έχεις αποτέλεσμα. Νομίζω ότι το ξεφτίλισμα και το ξεβράκωμα ορισμένων είναι η καλύτερη λύση αν και, όταν ο άλλος δεν έχει τσίπα μπορεί να τον φτύνουν και αυτός να νομίζει ότι απλά βρέχει. Εν πάση περιπτώση νομίζω ότι η πρότασή σου είναι καλή και οι φίλοι στο εσωτέρικα οι οποίοι έχουν την υπευθυνότητα για την λειτουργία και την δομή του δικτυακού αυτού τόπου, θα μπορούσαν να κάνουν αυτόν τον χώρο που λες ώστε να ξεμπροστιάζουμε τους ελεεινούς κλέπτες της προσπάθειας και του κόπου άλλων ανθρώπων, όχι τόσο για να τους συνετίσουμε γιατί, όσο για να γλυτώσουμε απο τα νύχια τους τα υποψήφια θύματα και να τους απομυθοποιήσουμε στα μάτια τους...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Achilleas
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2004, 01:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Achilleas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι
Οφειλω να ομολογήσω οτι εξεπλάγην όταν είδα το όνομα του κ. Ιωάννη Γιαννόπουλου να εμπλεκεται με αυτες τις πληροφοριες!
Απογοητεύτηκα,γιατι ηλπιζα οτι ηταν πραγματι ενας απο τους λιγους αγνους,πραγματικους ερευνητεσ!
Ισως όμως να επρεπε να το ειχα ψιλιαστει μια και το υφοσ των βιβλιων τοθ ηταν περισσοτερο λογοτεχνικο και λιγοτερο τετοιο που να ταιριαζει σε ερευνητη.
Ισως ετσι να εξηγειται!
Θα παρακαλουσα τους φίλους Απεριττο και ΦωτογραφοGR αφου εχουν και αλλα στοιχεια να τα δημοσιευσουν στο forum η να δεν θελουν ασ μου τα στειλουν στο e-mail μου achilleas@tellas.gr για να τα μελετησω
Ειναι δυσκολο να καταρεει ετσι ενασ μυθοσ και να σου κοβονται τα φτερα και η ορεξη για ερευνα και αναζητηση.
Για αυτο ζητω επιπλεον στοιχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2004, 14:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Ειναι δυσκολο να καταρεει ετσι ενασ μυθοσ και να σου κοβονται τα φτερα και η ορεξη για ερευνα και αναζητηση.

Αγαπητέ Αχιλλέα,
το ότι ο "κύριος" Γιαννόπουλος αποδείχτηκε εν ολίγοις "μούφα",δεν σημαίνει πως πρέπει,εσύ ή όποιος είχε αυτόν σαν ίνδαλμα,να σταματήσεις την έρευνα για ότι σε ενδιαφέρει και σε απασχολεί.Όυτως η άλλως μόνο με την δική σου προσωπική έρευνα θα δώσεις απαντήσεις σε κάποια από τα διάφορα ερωτήματα που σε απασχολούν.Αν τα περιμένεις όλα έτοιμα είναι εύκολο να πέσεις θύμα διάφορων "ερευνητών".Σου μιλώ ως παθών...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Koutsouro
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2004, 15:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Koutsouro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεψε με οσο περναει ο καιρος θα αρχισουν να καταρεουν και αλλοι μυθοι,ειδωλα κτλ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2004, 16:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια λοιπον φιλοι μου θελετε και αλλα στοιχεια
δειτε λοιπον αυτην την φωτογραφια


Τωρα καποιοι θα λενε που την εχω δει που την εχω δει μην κουραζεστε θα σας πω εγω
ΣΕΛΙΔΑ 28 ΑΡΙΘΜΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ 2 ΒΙΒΛΙΟ ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΤΤΙΚΗ
Η φωτογραφια ειναι εγχρωμη αλλα την εκανα εγω ασπρομαυρη για να δειτε πιο ευκολα οτι προκειτε για την ιδια πορτα που βεβαιως δεν οδηγει πουθενα ειναι ενας πολυ μικρος αποθηκευτικος χωρος .
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΛΟΦΟ ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΜΕΤΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΜΑΡΙΖΑΣ ΣΤΟ ΛΑΥΡΙΟ
Η φωτογραφια δεν ειναι δικη μου ο ανθρωπος που την κατεχει και αυτην και τα αρνητικα με πηγε και την ειδα με τα ματια μου επι τοπου για να το πιστεψω.
Αλλα και αλλοι που εχουν βαλει κατι φωτογραφιες στα βιβλια τους εχουν ατυχησει θα τα πουμε σιγα σιγα.


Edited by - ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR on 08/09/2004 16:34:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 15:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λάθος κάνετε και οι δυο κύριοι λαμογιο και ενδοραμα.
Υπάρχουν τα υποχθόνια πλάσματα στις στοές.
Ένα μάλιστα από αυτά το vril το έχω συναντήσει επανειλημμένα στο esoterica.
Για να είμαι ειλικρινής κανά δυο μήνες τώρα τελευταία το έχω χάσει.
Μάλλον θα φοβήθηκε όλες αυτές τις καταστροφές που θα χτυπήσουν την Ελλάδα τις μέρες των αγώνων που χώθηκε τόσο βαθιά στην γη που πρέπει να έφτασε στην Κίνα το καημένο….


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!


Χου, χου, καλό κι αυτό !

Καταρχήν, δεν χώνεται στη Γή(ς).
Όπως όλοι ξεβρουν πολύ καλά, η Γή(ς) είναι κούφια. Άρα λοιπόν δεν έχεις παρά να μπρείς σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στοά, να αφεθείς απαλά, και να περάσεις *τσούφ* στην Κίνα ....
Μια που κάνουμε και Outing εδώ μέσα, να σας πώ και εγώ πως θα βρείτε το μυστικό πέρασμα για την χώρα μας, των Βρίλ.

Θα κατέβετε στο Μετρό στο Σύνταγμα - Μην ξεχάσετε να κόψετε εισητήριο.
Θα κατεβείτε κάτω και θα βρείτε έναν πυλώνα ανάμεσα στις δύο γραμμές.
Θα πέρετε φόρα και θα πέσετε με το κεφάλι πάνω στον πυλώνα.
Δέν μπορεί, κάτι κούφιο θα βρείτε.
Βιβλιογραφία ? Χάρυ Πόττερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 15:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως όλοι ξεβρουν πολύ καλά, η Γή(ς) είναι κούφια. Άρα λοιπόν δεν έχεις παρά να μπρείς σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στοά, να αφεθείς απαλά, και να περάσεις *τσούφ* στην Κίνα ....
Μα αν αποπειραθεί κανείς κάτι τέτοιο θα βρεθεί μετέωρος στο κέντρο της γης!
quote:
Θα κατέβετε στο Μετρό στο Σύνταγμα - Μην ξεχάσετε να κόψετε εισητήριο.
Θα κατεβείτε κάτω και θα βρείτε έναν πυλώνα ανάμεσα στις δύο γραμμές.
Θα πέρετε φόρα και θα πέσετε με το κεφάλι πάνω στον πυλώνα.
Δέν μπορεί, κάτι κούφιο θα βρείτε.
Βιβλιογραφία ? Χάρυ Πόττερ
Το 'χει δοκιμάσει γνωστός μου. Απ' ό,τι μου 'πε βρέθηκε σε μια μαγική χώρα, της οποίας οι κάτοικοι φορούσαν άσπρες μπλούζες και του έκαναν ηλεκροσόκ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy