ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Κωδικας του Αριστοτελη...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 04:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα θεμα πολυ δυσκολο κατεμε που θελει αρκετο ψαξιμο πιστευω. Δεν ξερω αρκετα επι του θεματος παντως ενδιαφερωμαι πολυ να μαθω αφου ειναι ενας κωδικας που μεχρι και σημερα δεν εχει καταφερει κανεις να τον σπασει..

Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 02:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κριμα..τοσα μελη εδω σ'αυτον τον χωρο αναζητησης και κανεις δεν ξερει τιποτα???...Δεν νομιζω. Για προσπαθηστε καλυτερα!Μα τοσα πολλα για τον γνωστο(?) κωδικα του Da Vinci και τιποτα για τον δικο μας τον Αριστοτελη?

Edited by - Σώκρατες on 31/08/2004 02:57:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ogygos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


261 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 22:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ή όχι ένας τέτοιος κώδικας, αλλά αυτό που πήρε το μάτι μου στην τηλεώραση και μου έκανε εντύπωση είναι η φράση "ΗΛΙΑΚΟΣ ΛΟΓΟΣ". Έχουμε:

ΗΛΙΑΚΟΣ ΛΟΓΟΣ = 712
ΗΛΙΑΚΟΣ = 399
ΛΟΓΟΣ = 373

ημίσεα πλευρά πυραμίδος Χέοπος = 373 φωτονικά πόδια
πλευρά ερυθράς πυραμίδος Σνεφερού = 712 φωτονικά πόδια

Η ερυθρά πυραμίδα χτίστηκε αμέσως πρίν από την μεγάλη πυραμίδα από τον πατέρα του Χεόπος - Σνεφερού.

Πάμε τώρα στη κωδικοποίηση:

πολική διάμετρος πλανήτη Δία x α^2 = 133.708.000 μέτρα / 137,03599911^2 = 7.120,1 μέτρα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 01:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου Οgygos,δεν ξερω αν αυτες οι αποκωδικοποιήσεις που έκανες σχετίζονται με τον κώδικα του Αριστοτέλη,πάντως θα παω να ψάξω για βιβλία σχετικά με το θέμα.Εχω ακούσει οτι ο λεγόμενος κώδικας ειναι κάποια κωδικοποιημένα μηνύματα.Τώρα,τι ακριβώς λενε αυτά τα μηνύματα και σε ποιους απευθύνονται,δε ξέρω!
΄Αλλοι λένε,ο κώδικας απευθύνεται στην Ομάδα 'Ε',και μόνο αυτη μπόρει να τον αποκωδικοποιήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 01:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω ακουσει διαφορα ασυναρτητα γιαυτο το θεμα και παντα απο ανθρωπους που δεν ειχαν και μεγαλη ιδεα απο αρχαια ελληνικα

ετσι κατεληξα στο συμπερασμα πως τα εργα του Αριστοτελη τους φαινονται "κινεζικα" και αντι να διαβαζουνε τι λεει το κειμενο παιζουνε σταυρολεξο με τα γραμματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 02:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Αριστοτέλης θεωρείται απο τους δυσκολότερους φιλοσόφους.Απο πόλλους εχει θεωρειθεί "εξωγηίνος" ή "θεόσταλτος".Ακόμα και οι χριστιανοί παραδέχονται την μεγαλειότητα του και τον παρομοιάζουν με "άγιο"!Αν είναι δυνατόν!Σε λιγο θα μας πούν οτι τον έστειλε ο "γιαχβε" τους,μάλιστα η αισχρότητα που διακρίνει τους χριστιανούς τους επέτρεψε να τον κάνουν και αγιογραφία σε κάτι βιβλία!Η απόλυτη αηδία!Τον κανανε χριστιανό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 04:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν έχεις την καλοσύνη φίλε Σωκρατες, μας γράφεις ποιο μέρος από τα κείμενα του Αριστοτέλη είναι κωδικοποιημένο η… δύσκολο. Έχει γράψει 140 βιβλία, και είναι αδύνατο να εντοπίσεις αυτά που ορισμένοι θεωρούν…. κωδικοποιημένα!

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα, έχει πολύ γερο μυαλό παρότι ορισμένες εκτιμήσεις στα γραπτά του δεν είναι σωστές.
Είναι δυνατόν βρε Σωκρατες, να γράφουν ορισμένοι πως είναι εξωγήινος… και να κάνει λάθος τις κινήσεις των πλανητών? Ήρθε λένε … από την Ανδρομέδα… μα καλά, δεν σκέφτηκαν γιατί έγραψε τότε, πως η γη είναι το κέντρο του κόσμου? Τηλεσκόπια οι Ανδρομεδιοι… δεν ειχαν…και έιχαν τετοια τεχνογνωσία….????

Αν και τον καιρό που τα έγραψε ο Φιλόσοφος Αριστοτέλης…(350π.χ περίπου), δικαιολογείται για τα λάθη, μιας και δημιουργούσε ότι μπορούσε χρησιμοποιώντας απλα την λογική….

Δεν θεωρείται τυχαία Πατέρας των ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, μιας και με ότι ασχολήθηκε, το εξήγησε, το διέκρινε και το ξεχώρισε.

Δυστυχώς, ορισμένες υψηλά ιστάμενες ιδέες του, τόσο του ίδιου όσο και του δάσκαλου του Πλάτωνα, οι άνθρωποι μη κατανοώντας πως εγράφησαν προς ανύψωση τους, τις κατέβασαν στα μέτρα και σταθμά τους….. Ε, Εκκλησίες... κλπ κλπ…
Βλέπεις η ανάβαση…είναι πάντα δύσκολη. Θέλει μεγάλη κατανόηση και αφοσίωση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 18:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι σχετικό διαφήμιζε το περιοδικό ΕΛΛΗΝΟΡΑΜΑ, το οποίο έχει ανάγει την Ομάδα Έψιλον, τους εξωγήινους, αλλά και την αποκωδικοποίηση του κώδικα του Αριστοτέλη (???) σε κεντρικό θέμα....

quote:
Βλέπεις η ανάβαση…είναι πάντα δύσκολη. Θέλει μεγάλη κατανόηση και αφοσίωση!


Πλάτωνα φίλε μου τα σέβη μου..

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ogygos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


261 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 19:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάτι σχετικό διαφήμιζε το περιοδικό ΕΛΛΗΝΟΡΑΜΑ, το οποίο έχει ανάγει την Ομάδα Έψιλον, τους εξωγήινους, αλλά και την αποκωδικοποίηση του κώδικα του Αριστοτέλη (???) σε κεντρικό θέμα....

quote:
Βλέπεις η ανάβαση…είναι πάντα δύσκολη. Θέλει μεγάλη κατανόηση και αφοσίωση!


Πλάτωνα φίλε μου τα σέβη μου..

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»



Το ερώτημα είναι, αν το αναφερόμενο έργο του Αριστοτέλη είναι γνήσιο. Τι λένε οι ειδικοί πάνω στο θέμα αυτό; Γνωρίζει κανείς πως ονομάζεται το έργο αυτό;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 00:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε ξέρω βρε παιδιά που ακριβώς είναι γραμμένος αυτός ο κώδικας!Θα κατέβω κάποια μέρα Αθήνα κέντρο,[που αλλου?στον Γεωργιάδη!] και θα ψάξω να βρω βιβλία σχετικά με το θέμα.Τωρα,πότε ακριβως άγνωστο,βλέπετε με καλεί η Μητέρα Πατρίδα την Δευτέρα και θα πάω Πυροβολικό Θήβας!Εχω ακούσει οτι έχει Ιντερνετ ο Στρατός,ισχύει?Οπως και να χει,θα προσπαθήσω να κρατήσω επαφή με το Esoterica και για τυχόν νεότερα θα ενημερώσω.
Πάντως έχω διαβάσει αρκετά κείμενα του Αριστοτέλη[με καλύτερο για μενα το"Περι Μεταφυσικής"],αλλά δεν ξέρω που βρίσκεται ο κώδικας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 05:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωκράτες,

κατ αρχάς, καλά να περάσεις τη θητεία σου.

Προσωπικά σε μένα φτάνουν και περισσεύουν τα όσα έγραψε ο σταγηριτης στα φανερά.

Αν κατι βρεις έχει καλώς, το θέμα εδώ θα υπάρχει. Ίσως βρεθεί κάποιος άλλος, να μας πει που περιπου βρίσκεται.... μα πιστεύω πως η κωδικοποιηση είναι περισσότερο υπαρκτή στο μυαλό των φαντασιόπληκτων.... παρά στο αναλυτικό μυαλό του Αριστοτέλη!

Πλωτίνε σε χαιρετώ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σώκρατες
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 16:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σώκρατες  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ Φίλε και "μαθητή" ΠΛΑΤΩΝΑ,αν και μάλλον θα είναι όντως καλη η θητεία μου,εξάλλου ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ εκτός απο την φιλοσοφία διακρινόταν και στην στρατολογία,ετσι δεν είναι?
Κατι άκουσα οτι διαφημίζει βιβλία ο Βελόπουλος σχετικά με τον Κώδικα,ξέρει κνείσ τι βιβλίο είναι ακριβώς?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2004, 19:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατι άκουσα οτι διαφημίζει βιβλία ο Βελόπουλος σχετικά με τον Κώδικα,ξέρει κνείσ τι βιβλίο είναι ακριβώς?

Ναι...από αυτά τα πολύχρωμα της...κονόμας...

Φίλε μου, η ανάγνωση ενός και μόνο βιβλίου του Αριστοτέλη, στα "φανερά", είναι τόσο δύσκολη υπόθεση, που τρομάζω και μόνο στην ιδέα της υποτιθέμενης "κωδικοποίησης"...Προσωπικά, είμαι τελείως αντίθετος στην ιδέα του να γνωρίζω κάτι με τη βοήθεια "μεσαζόντων"...Γιατί δεν αρχίζεις διαβάζοντας το ίδιο το κείμενο; Η τελειότητα της γλώσσας και μόνο συναρπάζει...Ο,τιδήποτε άλλο μου θυμίζει "σπασμένο τηλέφωνο"...

quote:
Εχω ακούσει οτι έχει Ιντερνετ ο Στρατός,ισχύει?

Κι εγώ έτσι είχα ακούσει αλλά...απογοητεύτηκα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2004, 20:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το "Οργάνων Οργανον" πρέπει να το λένε.
Ψάξε στην αναζήτηση νομίζω ότι υπάρχουν μερικά σχετικά θέματα.

Πάντως και για τους κώδικες της Βίβλου που το έψαξα λίγο... άνθρακας ο θησαυρός...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

brexfather
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2004, 20:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους brexfather  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το βασικο στον Αριστοτελειο κωδικα ειναι η αρχη του "ισου \ ανισου"....
Φτιαξτε με το μυαλο σας ενα ισοπλευρο τριγωνο.
Φερτε την μεσοκαθετο της κορυφης Α προς τη βαση ΒΓ και οπως ολοι καταλαβατε το τριγωνο χωριστικε σε δυο ισα μερη καντε αυτο το ιδιο και για τις κορυφες Β και Γ και συνεχιστε ...
Παντα θα εχετε ισοτητες... αυτο που ο Αριστοτελης καλουσε ως "ΜΕΤΡΟΝ"

Αρχη λοιπον για τον Κωδικα του Αριστοτελη ειναι απαραιτητα το "ΜΕΤΡΟΝ"! Και απο εκει ξεκινησε η πολιτισμικη μας περιπετεια.......
φανταζεσται αν αντι του Αριστοτελη και του "μετρου " επικρατουσε ο Αρισταρχος και το "ανισον".....θα ειμαστε στα αστρα τωρα!!!
ΝΕΟΙΟΥΔΑΙΣΜΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΜΑΡΞΙΣΜΟΣ....ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΜΠΑΤΖΑΚΙΑ ΜΑΣ.

may the force be with you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VOUL
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 02:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VOUL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη θητεια και το νου σου στον καταστροφεα προσωπικοτητων που λεγεται στρατος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 13:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημερα σε ολους.

Ισως ενας απο τους πρωτους πανεπιστημονες ο Αριστοτελης.
Εντυπωσιαζει πραγματι η αναλυτικη του σκεψη
Ισως εδω να βρισκεται ενα κλειδι για τον κωδικα του.

Η σκεψη του δεσποσε σε μια ολοκληρη εποχη - μεσαιωνα-
αΦηνοντας καθε τι αλλο στην ακρη. Ακομα χειροτερα,
οι δεσποτες της εποχης, ακριβως διοτι δεν κατειχαν ολοκληρο τον
κωδικα, απογορευσαν καθε διαφορετικη σκεψη

Καποιοι ομως γνωριζαν και αφηναν σημαδια.
" Η ΣΤΟΑ ΤΩΝ ΑΘηνων"
Ο Αριστοτελης βαδιζει χερι με χερι μαζι με τον Πλατωνα.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ

Ενω για αρκετο καιρο πολλοι θεωρουσαν τους δυο φιλοσοφους
σαν τα δυο ακρα, η αληθεια βρισκεται στο αρχαιοτατο ρητο
"ΩΣ ΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ"

Ο Αριστοτελης εδειξε το πως στον υλικο κοσμο.
Ο Πλατων στον Ουρανιο-Πνευματικο κοσμο

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

brexfather
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 20:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους brexfather  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΥΣ ΗΡΩΩΕΣ ΑΘΑΝΑΤΟΙ!!

may the force be with you!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 02:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από μένα.

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα αυτό.

Αναφερόμαστε και στο τόπικ: Περί αποκαλύψεων Γκιόλβα

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=849&whichpage=30&ARCHIVE=


Ο αείμνηστος Έλληνας Πυρηνικός Φυσικός και Εφευρέτης Γεώργιος Γκιόλβας (πιθανότατα μέλος της Ομάδας "Ε") σε συνεντεύξεις του είχε αναφέρει ότι είχε αποκωδικοποιήσει άγνωστα κείμενα από τα βιβλία του Αριστοτέλη. Παραθέτω ένα απόσπασμα:

" - Είναι γνωστό ότι στη ζωή σας έχετε ρίξει μεγάλο βάρος στην αποκωδικοποίηση αρχαίων ελληνικών κειμένων, ιδιαίτερα του Αριστοτέλη. Θα μπω λοιπόν στον πειρασμό να σας ρωτήσω για τις δραστηριότητες της ομάδας Κατράκη, στην οποία συμμετείχατε και της τόσο συζητημένης περίπτωσης του δικηγόρου-ερευνητή Γ. Λευκοφρύδη. Γιατί ο κ. Λευκοφρύδης κυκλοφόρησε το παράξενο βιβλίο του «Κοσμοσκάφος στα Γύρο – Έψιλον - Το Οργάνων Όργανο του Αριστοτέλη», το οποίο αμέσως μετά την έκδοσή του αποσύρθηκε από τον ίδιο;

- Στο συνέδριο που έγινε τελευταία στη Θεσσαλονίκη για τα 2.300 χρόνια από τη γέννηση του Αριστοτέλη, με κάλεσαν να μιλήσω, καθώς όλοι στον επιστημονικό κύκλο γνώριζαν ότι έχω αποκωδικοποιήσει Αριστοτέλη. Μα άμα μιλήσω τους είπα, θα κάνω μεγάλο κακό στον τόπο μας και τα συμφέροντά του, κι εγώ τόσα χρόνια παλεύω και αγωνίζομαι για το καλό του λαού μας. Στα βιβλία του Αριστοτέλη κρύβονται τόσα μυστικά, που αν αποκαλυφθούν, θα αλλάξει άρδην η κατάσταση στη Γη με ανυπολόγιστες συνέπειες. Η ομάδα του καθηγητή Στ. Κατράκη ήταν μια μυστική υποομάδα, μπορούμε να πούμε, της «Ε». Ο Στ. Κατράκης ήταν μέλος του συμβουλίου, ενώ υπήρχαν και εργάζονταν σε αυτήν και κάμποσοι άλλοι επιφανείς επιστήμονες. Μέλημα της ομάδας αυτής ήταν κυρίως η αποκρυπτογράφηση αρχαίων ελληνικών κειμένων και η αξιοποίησή τους στο χώρο της επιστήμης. Ο Λευκοφρύδης ήταν δικηγόρος μου, νέος τότε, τον είχαμε προσλάβει και εργαζόταν ως νομικός σύμβουλος στο Κέντρο Επιστημονικών Ερευνών. Ήταν αδαής στα επιστημονικά θέματα, αλλά πολύ περίεργος. Ήθελε όμως να μάθει. Ερχόταν λοιπόν στα εργαστήρια πολλές φορές ελεύθερα, έβλεπε, άκουγε, ώσπου κάποια στιγμή νόμισε ότι έμαθε όλα τα μυστικά και προχώρησε στην έκδοση αυτού του «βιβλίου». Φυσικά εμείς αμέσως τον διώξαμε, γιατί στο μεταξύ τρελάθηκε. Ζημιά δεν έκανε, αλλά έδωσε το έναυσμα και τώρα στη NASA προσπαθούν απεγνωσμένα να κάνουν αυτό που κατάφερα μετά από πολύχρονη εργασία πάνω στα κείμενα του Αριστοτέλη. Δε θα πετύχουν όμως οι αμερικάνοι, είναι τρομακτικά δύσκολο κάτι τέτοιο. Εδώ πρέπει να υπενθυμίσω ότι στο συνέδριο της Θεσσαλονίκης πολλοί σύνεδροι και ιδιαίτερα δυο νομπελίστες, παραδέχτηκαν ότι ο Αριστοτέλης πάθαινε ορισμένες διαλείψεις. Γιατί σε κάποια βιβλία του ο Αριστοτέλης, ενώ έγραψε ένα κείμενο σωστό και λογικό, ύστερα έδινε λέξεις με 30 π.χ. γράμματα ή ένα κεφάλαιο ολόκληρο με συνεχόμενες κωδικές λέξεις. Εκεί μέσα σε αυτά τα σημεία των υποτιθέμενων «διαλείψεων» βρίσκεται το μεγάλο μυστικό. Μετά από χιλιάδες ξενύχτια και σκληρή δουλειά, βρήκα το κλειδί της αποκρυπτογράφησης. Στηρίχτηκα σε μια έκδοση της Οξφόρδης του 1809, που υπάρχει μόνο εκεί και πουθενά αλλού. Θα είμαι ο ευτυχέστερος άνθρωπος του κόσμου, αν κάποια μέρα το επιτρέψουν οι συνθήκες και όλα τα έργα του Αριστοτέλη εκδοθούν στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποκάλυψα μια σειρά σημαντικών πληροφοριών, οι οποίες αφορούν μυστικά της εξωγήινης ζωής, κάποιες πυρηνικές συγκρούσεις μεταξύ εχθρικών φυλών στο μακρινό διάστημα και τον τρόπο ανατροπής της εξουσίας στον πλανήτη που ζούσε ο Αριστοτέλης, πριν έρθει στη Γη με τον πατέρα του Νικόμαχο και το πολύ προχωρημένης τεχνολογίας Κοσμοσκάφος του. Ακόμη κατάφερα να αποκωδικοποιήσω κείμενα που ο ίδιος περιγράφει την ικανότητά του να ταξιδεύει στο διάστημα, καθώς και πολλές λεπτομέρειες για το ανεπανάληπτο κοσμοσκάφος του: Από τι είναι κατασκευασμένο, τι καίει, πώς κινείται, και το φοβερότερο από όλα πώς μπορούν να καλυφθούν 500 έτη φωτός μέσα σε δώδεκα γήινες ώρες… Ο Αριστοτέλης σήμερα ζει ακόμη και θέλει κάπου δεκαοχτώ χρόνια για να φτάσει στον πλανήτη του, τον Α’ Λαγού. Στα Στάγιρα της Χαλκιδικής, όπου ο Αριστοτέλης προσγειώθηκε για πρώτη φορά, υπάρχει ακόμη και σήμερα ασυνήθιστη εκπομπή ραδιενέργειας. «Μαύρη πέτρα» λένε οι ντόπιοι την περιοχή. Και αυτό δεν είναι καθόλου τυχαίο. "

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 15:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ο αείμνηστος Έλληνας Πυρηνικός Φυσικός και Εφευρέτης Γεώργιος Γκιόλβας (πιθανότατα μέλος της Ομάδας "Ε") σε συνεντεύξεις του είχε αναφέρει ότι είχε αποκωδικοποιήσει άγνωστα κείμενα από τα βιβλία του Αριστοτέλη. Παραθέτω ένα απόσπασμα:

" - Είναι γνωστό ότι στη ζωή σας έχετε ρίξει μεγάλο βάρος στην αποκωδικοποίηση αρχαίων ελληνικών κειμένων, ιδιαίτερα του Αριστοτέλη. Θα μπω λοιπόν στον πειρασμό να σας ρωτήσω για τις δραστηριότητες της ομάδας Κατράκη, στην οποία συμμετείχατε και της τόσο συζητημένης περίπτωσης του δικηγόρου-ερευνητή Γ. Λευκοφρύδη. Γιατί ο κ. Λευκοφρύδης κυκλοφόρησε το παράξενο βιβλίο του «Κοσμοσκάφος στα Γύρο – Έψιλον - Το Οργάνων Όργανο του Αριστοτέλη», το οποίο αμέσως μετά την έκδοσή του αποσύρθηκε από τον ίδιο;

- Στο συνέδριο που έγινε τελευταία στη Θεσσαλονίκη για τα 2.300 χρόνια από τη γέννηση του Αριστοτέλη, με κάλεσαν να μιλήσω, καθώς όλοι στον επιστημονικό κύκλο γνώριζαν ότι έχω αποκωδικοποιήσει Αριστοτέλη. Μα άμα μιλήσω τους είπα, θα κάνω μεγάλο κακό στον τόπο μας και τα συμφέροντά του, κι εγώ τόσα χρόνια παλεύω και αγωνίζομαι για το καλό του λαού μας. Στα βιβλία του Αριστοτέλη κρύβονται τόσα μυστικά, που αν αποκαλυφθούν, θα αλλάξει άρδην η κατάσταση στη Γη με ανυπολόγιστες συνέπειες. Η ομάδα του καθηγητή Στ. Κατράκη ήταν μια μυστική υποομάδα, μπορούμε να πούμε, της «Ε». Ο Στ. Κατράκης ήταν μέλος του συμβουλίου, ενώ υπήρχαν και εργάζονταν σε αυτήν και κάμποσοι άλλοι επιφανείς επιστήμονες. Μέλημα της ομάδας αυτής ήταν κυρίως η αποκρυπτογράφηση αρχαίων ελληνικών κειμένων και η αξιοποίησή τους στο χώρο της επιστήμης. Ο Λευκοφρύδης ήταν δικηγόρος μου, νέος τότε, τον είχαμε προσλάβει και εργαζόταν ως νομικός σύμβουλος στο Κέντρο Επιστημονικών Ερευνών. Ήταν αδαής στα επιστημονικά θέματα, αλλά πολύ περίεργος. Ήθελε όμως να μάθει. Ερχόταν λοιπόν στα εργαστήρια πολλές φορές ελεύθερα, έβλεπε, άκουγε, ώσπου κάποια στιγμή νόμισε ότι έμαθε όλα τα μυστικά και προχώρησε στην έκδοση αυτού του «βιβλίου». Φυσικά εμείς αμέσως τον διώξαμε, γιατί στο μεταξύ τρελάθηκε. Ζημιά δεν έκανε, αλλά έδωσε το έναυσμα και τώρα στη NASA προσπαθούν απεγνωσμένα να κάνουν αυτό που κατάφερα μετά από πολύχρονη εργασία πάνω στα κείμενα του Αριστοτέλη. Δε θα πετύχουν όμως οι αμερικάνοι, είναι τρομακτικά δύσκολο κάτι τέτοιο. Εδώ πρέπει να υπενθυμίσω ότι στο συνέδριο της Θεσσαλονίκης πολλοί σύνεδροι και ιδιαίτερα δυο νομπελίστες, παραδέχτηκαν ότι ο Αριστοτέλης πάθαινε ορισμένες διαλείψεις. Γιατί σε κάποια βιβλία του ο Αριστοτέλης, ενώ έγραψε ένα κείμενο σωστό και λογικό, ύστερα έδινε λέξεις με 30 π.χ. γράμματα ή ένα κεφάλαιο ολόκληρο με συνεχόμενες κωδικές λέξεις. Εκεί μέσα σε αυτά τα σημεία των υποτιθέμενων «διαλείψεων» βρίσκεται το μεγάλο μυστικό. Μετά από χιλιάδες ξενύχτια και σκληρή δουλειά, βρήκα το κλειδί της αποκρυπτογράφησης. Στηρίχτηκα σε μια έκδοση της Οξφόρδης του 1809, που υπάρχει μόνο εκεί και πουθενά αλλού. Θα είμαι ο ευτυχέστερος άνθρωπος του κόσμου, αν κάποια μέρα το επιτρέψουν οι συνθήκες και όλα τα έργα του Αριστοτέλη εκδοθούν στην Ελλάδα. Έτσι λοιπόν αποκάλυψα μια σειρά σημαντικών πληροφοριών, οι οποίες αφορούν μυστικά της εξωγήινης ζωής, κάποιες πυρηνικές συγκρούσεις μεταξύ εχθρικών φυλών στο μακρινό διάστημα και τον τρόπο ανατροπής της εξουσίας στον πλανήτη που ζούσε ο Αριστοτέλης, πριν έρθει στη Γη με τον πατέρα του Νικόμαχο και το πολύ προχωρημένης τεχνολογίας Κοσμοσκάφος του. Ακόμη κατάφερα να αποκωδικοποιήσω κείμενα που ο ίδιος περιγράφει την ικανότητά του να ταξιδεύει στο διάστημα, καθώς και πολλές λεπτομέρειες για το ανεπανάληπτο κοσμοσκάφος του: Από τι είναι κατασκευασμένο, τι καίει, πώς κινείται, και το φοβερότερο από όλα πώς μπορούν να καλυφθούν 500 έτη φωτός μέσα σε δώδεκα γήινες ώρες… Ο Αριστοτέλης σήμερα ζει ακόμη και θέλει κάπου δεκαοχτώ χρόνια για να φτάσει στον πλανήτη του, τον Α’ Λαγού. Στα Στάγιρα της Χαλκιδικής, όπου ο Αριστοτέλης προσγειώθηκε για πρώτη φορά, υπάρχει ακόμη και σήμερα ασυνήθιστη εκπομπή ραδιενέργειας. «Μαύρη πέτρα» λένε οι ντόπιοι την περιοχή. Και αυτό δεν είναι καθόλου τυχαίο. "

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>


ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

<<Η ΠΡΟΟΔΟΣ ΕΙΣΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΝΕΑ ΣΤΑΔΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΑΡΣΗΣ
ΚΑΙ ΑΦΟΣΙΩΣΗΣ ΑΦΟΥ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ
ΣΤΟ ΑΠΩΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΘΑ ΕΓΚΑΘΙΔΡΥΣΕΙ ΝΕΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ
ΠΡΑΞΕΙΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ "ΑΝΘΡΩΠΟΣ" ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ
ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΑΓΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΣΩ>>

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

"ΔΕΝ ΠΡΟΗΡΧΟΝΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΠΡΟΗΡΘΕ
ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ"

ΟΠΩΣ Ο ΠΛΑΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΗΣΙΟΔΟΣ ΕΞΗΓΟΥΣΑΝ ΟΤΙ Η ΥΠΟΣΤΑΣΗ Η ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ
ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΑ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΟΣΜΕΝΗ ΑΡΙΘΜΟΣΟΦΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΝΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΒΛΕΠΑΝ
ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
Ο ΚΩΔΙΚΑΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ
ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΝΕΛΙΞΗΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ!!
ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΓΑ ΑΡΓΑ ΓΙΑΤΙ Η ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ
ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!
ΤΟ ΟΡΓΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΝΟΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΕΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ
ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ!


Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ
ΖΩ ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 02:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ APOLLO 12

ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ_?


Θέλει αρετήν και τόλμην η Ελευθερία!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 23:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ
ΣΤΟ ΠΕΡΟΥ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΙΝΚΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ "ΤΕΛΕΙΟΣ" ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΑ
ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ!
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΝΟΗΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΓΝΩΣΕΙΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 02:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ APOLLO 12

ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ_?


Spirit προφανώς ρωτάς για το συνέδριο για τον Αριστοτέλη που έγραψα εγώ πιο πάνω. Δυστυχώς δεν έχω πληροφορίες για αυτό.

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"

Edited by - Ydroxoos25 on 15/12/2004 02:03:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 14:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 300 ΒΙΒΛΙΑ, ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΩΖΩΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 150.

ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥ, ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΛΩΣΤΕ ΚΑΙ Ο ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΓΚΙΟΛΒΑΣ.

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ''ΚΟΣΜΟΣΚΑΦΟΣ ΣΤΑ ΓΥΡΩ ΕΨΙΛΟΝ, ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Ο ΕΞΩΓΙΗΝΟΣ'' ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ?

ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΗΚΑ!! ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ (ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗΣ ) ΩΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ.

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ , ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΩΔΙΚΕΣ Κ.Λ.Π. ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...

ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΦΤΕΡΩΤΟ ΟΤΙ ΠΕΤΑΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΠΕΤΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΛΗ!!!!!!!

Ε ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ 5 ΔΑΧΤΥΛΑ ΕΧΟΥΝ 4, ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΘΟΥΝ ΦΙΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΟΥΜΕ, ΟΣΟ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΜΕ!!!!

ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ, ΠΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ....

ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙ ΤΑ ΣΤΑΓΕΙΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.

ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΟΠΟΥ Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕΛΕΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΕΠΙ ΜΕΡΕΣ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ Ο <<ΑΣΧΕΤΟΣ>> ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ. ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΝΟΜΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΠΡΟΒΑΛΟΜΑΙ Η ΚΑΡΠΟΝΩΜΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΩΝ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

1 ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΑΔΙΕΝΕΓΡΕΙΑ (ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ)
2 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΔΕΝ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΛΑΣΤΗΣΗ
3 Ο ΧΩΡΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΟΨΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΠΕΤΡΩΜΑΤΩΝ.
4 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ, ΕΩΣ ΒΑΘΟΣ 20 ΜΕΤΡΩΝ.
5 ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΑΣΒΕΣΤΟΛΙΘΙΚΑ,ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΣΙΔΗΡΟΣ? ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΠΟΣΑΘΡΩΜΕΝΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.
6 Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙ ΦΘΕΙΝΕΙ ΟΣΟ ΚΑΤΕΒΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΒΑΘΟΣ.
7 Η ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΧΩΡΟ ΜΟΝΟ


ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΠΟ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΑ ΣΤΑΓΕΙΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ΠΕΝΤΕΛΗ, ΘΗΣΕΙΟ ΚΤΛ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΕ ΚΑΡΥΔΙΑΣ ΚΑΡΥΔΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΣΠΙΘΑΜΗ ΠΡΟΣ ΣΠΙΘΑΜΗ.

ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 00:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε

δεν σε επηρεασε αυτο που εκανες γιατι μπορει να μολυνθηκες και
εσυ με ραδιενεργεια πως αντιληφθηκες την ενεργεια αυτη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 01:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gusoto οι φράσεις που ανέφερες δεν έχουν καμία σχέση με τον Αριστοτέλειο Λόγο(ειδικά η δεύτερη)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 08:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ APOLLO 12

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ. ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΙΑΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑΣ.
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΝΤΕ ΕΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΗΞΕΡΑΝ.

ΠΡΟΣ KOST

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ? ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ FREE BOOKS ON LINE. ΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ? ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΩ ΨΕΥΤΗΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΝΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΣΤΟ ΠΗΘΟΣ ΤΟΥ FORUM ΕΙΜΑΙ. Ο ΓΚΙΟΛΒΑΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ? ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΑΛΜΟΣ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.

ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 08:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ APOLLO 12

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΗ. ΑΧΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ. ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟΙΟΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΝΟΣ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΑΛΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ (ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΔΗΛΑΔΗ) ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΙΘΜΟ. ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΦΥΣΙΚΗ ΕΧΩ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ.

ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 12:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Gusoto δεν σε κατηγόρησα για ψεύτη απλά θεωρώ ότι πρόκειται για κλασική παραπληροφόρηση.
Λευκοφρύδη και Γκιόλβα δεν έχω διαβάσει και κατά πάσα πιθανότητα ούτε στο μέλλον σκοπεύω να διαβάσω.Αριστοτέλη όμως έχω διαβάσει-όχι ολόκληρο το έργο του.

Για την πρώτη φράση δεν είμαι 100% βέβαιος.Θα σου ήταν εύκολο να μου πεις σε ποιό έργο του Αριστοτέλη συναντάται η δεύτερη φράση ("Ε και πώς νομίζετε ότι μοιάζουν...")?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 13:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ KOST

ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ, ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ(20-12-04) ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΨΑΞΕ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΕΥΚΟΦΡΥΔΗ.
ΘΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΕΙΣ!!!

ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gusotos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 11:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gusotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ KOST :

ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΥΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ( ΑΠΟ ΣΥΝΟΛΟ 5 ) ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΟ (ΚΑΤΟΠΙΝΙ-ΕΠΙΛΥΤΙΚΑ).

ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ , ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ( ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 4 ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΟ ) ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ!

ΝΑ ΕΜΝΕ ΕΝΑΝ ΡΑΣΙΟΠΟΥΛΟΝ Σ' ΟΡΜΑΝ ΑΠΕΣ ΠΟΥΛΟΠΟΝ
ΜΟΙΡΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΚΛΑΙΓΝΕ ΤΑ ΜΑΝΑΣΤΗΡΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy