ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Α.Τ.Ι.Α. με την επιγραφή " ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 04:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερει κανεις αν και που βρεθηκε ΑΤΙΑ με επιγραφη την ελληνικΗ λεξη:
-][- Λ -][- Φ Θ -][- Ρ Ι Α (ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ)

?

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 07:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι βρέθηκε στο Roswell ανάμεσα στα υποτιθέμενα συντρίμμια του ΑΤΙΑ το οποίο ορισμένοι υποστηρίζουν πως ήταν τον «Ε» αλλά αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία.

Την έχω δει και εγώ σε κάποια εκπομπή μα μου φαίνεται χάλκευμα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 11:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρέθηκε στο Roswell πάνω σε μία ράβδο "I beam" την ονομάζουν, ανάμεσα στα συντρίμμια του σκάφους. Ετσι ισχυρίζονται τουλάχιστον. Κυκλοφορούν και αρκετές φωτογραφίες και υπάρχει και στο περίφημο φιλμ της νεκροψίας του εξωγήινου.

Αλλά έπεσε το μάτι μου (στην tv) σε μια φωτογραφία ενός άλλου πρόσφατου ufo, που υποτίθεται ότι το τράβηξαν στην Αμερική; την ώρα που πετούσε και έχει πάνω χαραγμένο το όνομα "Ελευθερία" ή κάτι τέτοιο.
Δεν άκουσα λεπτομέρειες αλλά μου φαίνεται μούφα...



'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

takvra
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 12:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους takvra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γω το έχω δει στη τηλεόραση, στην εκπομπή του Λιακόπουλου Δημοσθένη, αλλά έχω διαβάσει γι’ αυτό σε βιβλία του Καλογεράκη Γεράσιμου. Δεν έχω παραπάνω στοιχεία εκτός από αυτές της αναφορές. Πάντως κάτι μου λέει ότι είναι αλήθεια. Άλλωστε, συνδυάζεται με το γνωστό περιστατικό του Roswell στο οποίο έπεσε η συγκάλυψη του αιώνα. Ούτε νομίζω ότι έχει κάποιος από αυτούς τα μούτρα να παραδεχθεί κάτι τέτοιο. Θα καταρρεύσει όλο το οικοδόμημα τους. Για μένα μπράβο στο Λιακόπουλο που φέρνει τέτοια θέματα στην επικαιρότητα με ότι στοιχεία 7 αν έχει. Γιατί για όλα δυστυχώς μόνο στοιχεία έχουμε & όχι αποδείξεις. Καλό λοιπόν ότι έχουμε να το μοιραζόμαστε με τους άλλους(όπως γίνεται & με αυτό το forum) μπας & βγάλουμε κάποτε καμιά άκρη με το τι παίζεται επιτέλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 12:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτή είναι μια φωτογραφία του i-beam. Η άλλη φωτογραφία που
δείχνει ο Λιακό είναι προφανέστατα πλαστή.

(προσωπικά πιστεύω ότι και το i-beam είναι πλαστό, αλλά
τέλος πάντων όταν ο κόσμος λέει "βρέθηκε επιγραφή με το ελευθερία"
εννοεί την παραπάνω φωτογραφία και όχι αυτή που δείχνει ο Λιακό).

Αυτή είναι η επιγραφή, με ανίχνευση ακμών (edge detection) και
βελτίωση αντίθεσης (contrast enhancement) ώστε να είναι πιο
ορατή (πάνω σειρά). Στη δεύτερη σειρά η επιγραφή έχει "καθρεπτισθει"
και φαίνεται το "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ" (ή κάτι που του μοιάζει).

Στην τρίτη σειρά δεν ξέρω τι λέει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 14:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζεστε σε περίπτωση που αποδειχθεί πως οι "εξωγήινοι"/"εσωγήινοι" έχουν πραγματικά σχέση με Ελληνισμό, τί κοινωνικές, πολιτικές, θρησκευτικές και άλλες επιπτώσεις θα υπάρξουν στον ανθρώπινο πολιτισμό όπως τον ξέρουμε σήμερα..?
Πρώτον είναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι οι υπερδυνάμεις του πλανήτη, η εξής μία -Αμερική-, θα κάνουν τα αδύνατα-δυνατά να αποσιωπήσουν το θέμα μιάς και η απώλεια των ηνίων θα ήταν καταστροφική γι'αυτούς... Ας ελπίσουμε πως εώς ότου αποδειχθεί κάτι τέτοιο, γιατί θα γίνει κι αυτό αργά ή γρήγορα, να έχουν υπάρξει κι άλλες αποκαλύψεις πιό συγκλονιστικές που θα μας προστατέψουν απο τυχόν... ενέργειες των G7...
Και ο νοών νοείτο... Άλλωστε αφορμές υπάρχουν πολλές έτσι..? Κοινωνικοπολιτικές ταραχές στα Βαλκάνια, αντιαμερικανικό πνεύμα στην Ελλάδα, τρομοκρατία, πετρέλαια στο Αιγαίο...

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 15:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[font=Comic Sans MS]Φαντάζεστε σε περίπτωση που αποδειχθεί πως οι "εξωγήινοι"/"εσωγήινοι" έχουν πραγματικά σχέση με Ελληνισμό, τί κοινωνικές, πολιτικές, θρησκευτικές και άλλες επιπτώσεις θα υπάρξουν στον ανθρώπινο πολιτισμό όπως τον ξέρουμε σήμερα..?
Πρώτον είναι ΣΙΓΟΥΡΟ οτι οι υπερδυνάμεις του πλανήτη, η εξής μία -Αμερική-, θα κάνουν τα αδύνατα-δυνατά να αποσιωπήσουν το θέμα μιάς και η απώλεια των ηνίων θα ήταν καταστροφική γι'αυτούς...

Αν όντως υπήρχε κάτι τέτοιο, δεν θα είχε κανένα νόημα να
αποσιωπήσουν οι Γιου-Ες-Εϊ το θέμα, γιατί θα είχαν χάσει τα
ηνία ούτως ή άλλως.

Παρεμπιπτόντως το "ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ" είναι ανορθόγραφο και προδίδει
νεοέλληνα εμπνευστή, όπως έχω πει και σε άλλο τόπικ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 15:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..και το Ε δεν εχει τη συνηθισμενη μορφη αλλα
προκειται για το Δελφικο ε -][- .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 19:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H τρίτη σειρά, αν δεν κάνω λάθος είναι η λέξη που βρίσκεται στο πίσω μέρος της ράβδου, αρχικά είπα ότι μου θύμισε το Ισις (περίεργα γραμμένο) αλλά τώρα που το ξαναβλέπω μάλλον μου θυμίζει σύμβολα...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 21:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΛΙΑΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!?!!
ΤΕΣΠΑ ΤΟ ΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ Ο ΛΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!?!! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΡΟΣΓΟΥΕΛ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ??? ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 21:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.huforc.net/ufo%20x8.jpg


Αυτο λετε να ειναι αληθεια..?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 02:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Rwthsa edw toys palioys, kai moy eipan oti tote eixe ginei poly megalo soysoyro gyrw apo to 8ema (Febroyarios 1967). To eixan dei diafora atoma poy den eixan kamia sxesh o enas me ton allo. Alla poy8ena den anaferetai h epigrafh ayth h "E". Ola ta site sto internet thn exoyn ws fwtografia, alla oles oi anafores edw sta ispanika den anaferoyn poy8ena oti kapoios trabhkse fwtografia.
Oi eidhseis to eixan krypsei entelws. Olo to 8ema me8eythke mesa se ena "tsak" alla mono apo stoma se stoma, kai amesws meta bghkan oi dhmosiografoi stis eidhseis prospa8wntas na krathsoyn thn psyxraimia toy kosmoy, kai epanalambanane diarkws oti prokeitai gia farsa, oti einai ola psemata, oti oi an8rwpoi poy eipan oti to eidan telika sxetizontai meta3y toys kai alla tetoia xaza gia paraplhroforhsh. Kata th gnwmh moy einai alh8eia. Alla mono gnwmh, e? Ean brw alla stoixeia 8a sas ta pw ayrio.

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 06:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟ "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ" ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ ,ΠΟΙΟΣ ΑΡΑΓΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ? ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΕΠΙΓΡΑΦΗ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ,ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ..
ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟΤΥΠΑ..
ΙΕΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΙΣΩΣ ,ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΕ..
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ? ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΛΩΣΣΑ,ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ UFAKI,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ UMMO,ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ..
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ,ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΡΧΑΙΟΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΑ ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ?


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

takvra
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 12:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους takvra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟ "ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ" ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ ,ΠΟΙΟΣ ΑΡΑΓΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ? ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΕΠΙΓΡΑΦΗ,ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ,ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ..
ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΟΤΥΠΑ..
ΙΕΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ΙΣΩΣ ,ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΞΕΡΕ..
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ? ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΛΩΣΣΑ,ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ UFAKI,ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ UMMO,ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ..
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ,ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΡΧΑΙΟΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΑ ΑΓΡΟΓΛΥΦΙΚΑ ?


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος



Σωστός ο συλλογισμός σου! Αλλά είμαι σίγουρος ότι αν ήταν στο χέρι κάποιου τότε…. Εβραϊκά θα έβαζε! Να έχουν να λένε πάλι. Ελληνικά με τίποτα διότι υπάρχει & Σιωνισμός & δεν υπήρχε περίπτωση να μας “χαρίσει” κάτι τέτοιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 19:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ 1967??????
ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ 1947 ΞΕΡΩ!?!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Σωστός ο συλλογισμός σου! Αλλά είμαι σίγουρος ότι αν ήταν στο χέρι κάποιου τότε…. Εβραϊκά θα έβαζε! Να έχουν να λένε πάλι. Ελληνικά με τίποτα διότι υπάρχει & Σιωνισμός & δεν υπήρχε περίπτωση να μας “χαρίσει” κάτι τέτοιο."

Μήπως δεν ήθελαν -για τους δικούς τους λόγους- να το ταυτίσουν με τα Εβραϊκά; Οπότε βάζουν κάτι που μοιάζει με αρχαία Ελληνικά για να βάλουν (υποτίθεται) και άλλους στο παιχνίδι; Είναι κι αυτό μία υπόθεση.

Το σύμβολο στο Ufo της Ισπανίας, θα μπορούσε να ταυτιστεί με το Εψιλον των Δελφών, αλλά θα μπορούσε να είναι και ένα άλλο σύμβολο (αν το δεις καθέτως και όχι οριζοντίως).

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
http://www.huforc.net/ufo%20x8.jpg


Αυτο λετε να ειναι αληθεια..?


[ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΙΩΛΚΟ ΒΟΛΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΧΕΔΙΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΕΤΡΕΣ .

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑ Η ΑΡΓΩΝΑΥΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ....]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 13:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΙΩΛΚΟ ΒΟΛΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΧΕΔΙΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΕΤΡΕΣ .
----------------------------------------------------------

Eεε που μπορω να δω αυτη τη φωτογραφια?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 15:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελληνικά με τίποτα διότι υπάρχει & Σιωνισμός & δεν υπήρχε περίπτωση να μας “χαρίσει” κάτι τέτοιο

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΑΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΣΙΟΝΙΣΤΕΣ???
ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΥΤΟΙ ΑΠΛΑ ΕΛΓΧΟΥΝ ΤΑ ΔΡΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΓΗ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΑΡΣΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΣΥΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ!!!
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 23:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H φωτο που δείχνει ο κ.Λιακόπουλος στην εκπομπή του εύκολα μπορεί με ένα καλό προγραμματάκι στο pc να μετατραπεί και αντί για "ελευθερία" να γράφει "Ολυμπιακός"!Τότε θα βγούν να πούν για την σχέση Κόκκαλη και εξωγήιηνης τεχνολογίας!;!
Θέλω να καταλήξω στο ότι φωτογραφίες τέτοιου τύπου εύκολα παραποιούνται.Προσωπικά την θεωρώ μούφα.Δεν λέω ότι ο Λιακόπουλος την "έφτιαξε".Ίσως να την πήρε "πειραγμένη".Κι αυτός πάντως δείχνει ότι να'ναι ώρες-ώρες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 16:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]
http://www.huforc.net/ufo%20x8.jpg


Αυτο λετε να ειναι αληθεια..?


[ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΗΝ ΙΩΛΚΟ ΒΟΛΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΧΕΔΙΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΕΤΡΕΣ .

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑ Η ΑΡΓΩΝΑΥΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ....]




----------------------------------

Θα πει καποιος που μπορουμε να δουμε
αυτη την αεροφωτογραφια?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 08:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑΥΓΕΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 14/09.ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ehetlaios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 21:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ehetlaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο λόφο της Γόρυτσας στο Βόλο:
http://www.e-e-e.gr/sections/hellas/data/hellenic_pictures/iolkos_goritsa_volos/pictures/emblem/pages/emblem_01_jpg.htm

http://www.e-e-e.gr/sections/hellas/data/hellenic_pictures/iolkos_goritsa_volos/pictures/emblem/pages/emblem_02_jpg.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 23:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θελω να φανω δυσπιστος αλλα η φωτογραφια που μου λετε
μου φαινεται πειραγμενη


Αν ειναι αληθινη πως και δεν εχει γινει γνωστη?
Πως την εξηγουν οι αρχαιολογοι? Τι ρωταω ομως τωρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 12:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ελληνικά με τίποτα διότι υπάρχει & Σιωνισμός & δεν υπήρχε περίπτωση να μας “χαρίσει” κάτι τέτοιο"

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ "ΠΑΡΑΞΕΝΗ" ? ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΙΜΑΣΤΕ..
ΑΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ? ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ,ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΣΑΝ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ Η ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ?


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 12:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Ελληνικά με τίποτα διότι υπάρχει & Σιωνισμός & δεν υπήρχε περίπτωση να μας “χαρίσει” κάτι τέτοιο"

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ "ΠΑΡΑΞΕΝΗ" ? ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΙΜΑΣΤΕ..
ΑΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ? ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ,ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΝ ΣΑΝ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ Η ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ?



Ενδιαφέρουσα υπόθεση αγαπητέ beyond αλλά σου διαφεύγει μία μικρή λεπτομέρεια. Εμείς εδώ μπορεί να ασχολούμαστε με τους Εψιλον, τους "Ελληνες εξωγήινους θεούς" που έρχονται κλπ αλλά οι ξένοι δεν γνωρίζουν τίποτα περί όλων αυτών. Τους ρωτάς αν έχουν ακουστά τους έψιλον (και τους λοιπούς) και πέφτει μία μουγκαμάρα (άγνοιας όχι τίποτε άλλο). Δεν υπάρχει ούτε μία ξένη ιστιοσελίδα που να γράφει για όλα αυτά που συζητάμε εδώ μέσα.
Γι αυτό και πιστεύω ότι όλη αυτή η ιστορία είναι φτιαγμένη από Ελληνες και για εσωτερική κατανάλωση.



'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 19:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θελω να φανω δυσπιστος αλλα η φωτογραφια που μου λετε
μου φαινεται πειραγμενη



Αν ειναι αληθινη πως και δεν εχει γινει γνωστη?
Πως την εξηγουν οι αρχαιολογοι? Τι ρωταω ομως τωρα...


Θα πει κανεις αν ειναι αληθινη ή οχι?

Καποιος που ειναι απο εκεινη την περιοχη ισως να ξερει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ogygos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


261 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 22:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έφτιαξα ένα άρθρο γιά το site μου αλλά το link το απέσυρα λόγω του μυστηρίου του θέματος εδώ και πολύ καιρό. Παρόλα αυτά τα hits παρέμεινα κορυφαία για τα επίπεδα του site μου γιά πολύ καιρό:

http://www.geocities.com/thiva20/Hellenic/index6a_h.htm

Πρέπει να τονίσω το πολύ περίεργο (σοφό θα το χαρακτήριζα) παράλληλο στο Δέλτα Ιώτα. Αυτό δείχνει ότι ο δημιουργός του δεν είναι τυχαίος. Αυτή την στιγμή έχω μια διαφορετική ανάγνωση του γραφήματος. Να πω απλώς ότι ο Λιακόπουλος με το UFO έπεσε στην "λούμπα". Το Ι-beam είτε είναι αυθεντικό είτε όχι ΔΕΝ γράφει σε καμία περίπτωση ΕΛΕΦΘΕΡΙΑ. Το διαβάζουμε ανάποδα και έχουμε(στο τέλος έχει σπάσιμο):

ΔΙΗΡΕ * θ ** Φ * ΕΛΕ
ή
ΔΙΗΡΕ * Θ ** Φ * ΕΛΞ

μάλλον το πρώτο είναι σωστό εξάλλου αν το Ε έχει την μορφή του αρχαίου Ξ(με κάθετη γραμμή) που το βρίσκουμε σε πολλά αλφάβητα, σημαίνει ότι το Ξ θα έχει άλλη μορφή, μία περίπτωση δε είναι ο σταυρός. Άρα αυτό που βλέπουμε στο τέλος είναι Ε. Έχουμε και λέμε:

ΔΙΗΡΕ προφέρεται σαν ΔΙΕΙΡΕ
αρχαία Ελληνικό ρήμα:
ΔΙΕΙΡΩ = αραδιάζω κάτι στην μέση = βάζω ανάμεσα = περνώ ανάμεσα = αραδιάζω = συναρμολογώ

Το Θ έχει την οριζόντια γραμμή παχιά και προεξέχουσα από τον κύκλο. Μια νέα υπόθεση είναι ότι αντιπροσωπεύει τον Κρόνο(έχει τους μεγαλύτερους δακτυλίους) ενώ το Φ εκφράζει τον πλανήτη Ουρανό(κλίση των δακτυλίων και άξονα περιστροφής χοντρικά 90 μοίρες).

Μετά μπορεί να λέει:

ΕΛΕΓΞΕ που μπορεί οπτικά να είχε την μορφή (πριν σπάσει): ΕΛΕΓ+Ε
Ίσως από την γενική μορφή να είχαμε και απλοποίηση σε ΕΛΕ+Ε(έλεξε).

Τι να ελέγξει κανείς ανάμεσα σε Κρόνο και Ουρανό; Μήπως τον Χείρωνα;

http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/chiron.html

ημι-βασικός άξονας Κρόνου: 1.433.530.000 km
ημι-βασικός άξονας Χείρωνος: 2.039.496.800 km
ημι-βασικός άξονας Ουρανού: 2.872.460.000 km

Και μια περίεργη σύμπτωση. Η μορφή του Φ στην Ελληνική; επιγραφή της μεγάλης πυραμίδος μοιάζει με το Ι-beam:
http://www.geocities.com/thiva20/Hellenic/fixthyra.htm


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 08:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΟΣΤΡΙΑ..ΑΣΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΜΑΚΡΙΑ..
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ..ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ !!
ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ "ΚΑΚΟΙ" ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ,ΟΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ ΘΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΟΥΝ...
ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ Η ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΜΠΟΡΕΙ (ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΜΟΥΦΑ) ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕ,Η ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΟ..


Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 14:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα πει κανεις αν αυτη η φωτο ειναι αληθινη?

Εχει παει στο συγκεκριμενο μερος και εχει δει αυτο?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 20:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα πει κανεις αν αυτη η φωτο ειναι αληθινη?

Εχει παει στο συγκεκριμενο μερος και εχει δει αυτο?




Kαλα κανεις δεν ξερει????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy