ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panos_notios
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 04:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panos_notios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.... ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΚΙ ΑΝ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ......


ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΤΕ.
ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ......
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Η ΟΠΟΙΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ... ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΑΖΙ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.... ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΣΕ. ΤΗΝ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΟ ΤΕΙ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ!!!
ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΑ ... ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ... ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ.... "ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ, ΦΟΡΑ ΖΩΝΗ, ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ, ΜΗΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΛΠ ΚΛΠ).


ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ...... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ (Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ) ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΨΙΛΟΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΡ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ.... ΚΑΤΑΛΗΞΗ? ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΟΧΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..... ΤΗΝ ΚΑΛΗΝΥΧΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ....ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΙΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΓΑ (ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ)..... ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΕΞΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΝΔΡΟ ΑΠ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ....ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΑΙΜΑΤΑ. ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ....ΑΥΤΗ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!
ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΚΛΠ ΚΛΠ


ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΤΑΝ. Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΣΕΒΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΗΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ...... ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..... ΚΑΠΟΤΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ (ΣΤΑ 12 ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑ) ΗΡΘΕ ΕΝΤΡΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ ΣΥΧΝΑ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ.... ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.....ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ...ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ!ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 18 ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΕΚΕΙ Η' ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ???? Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΑΝ.... ΝΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ.................
ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ???
ΤΙ ΛΕΤΕ???
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!!!

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ !!!!


panosnotios

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 08:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε καλημέρα,
υπάρχουν πράγματα στη ζωή μας που είναι "γραμμένα" κατά μία έννοια και άλλα που δεν είναι. Στην πρώτη περίπτωση το ζουμί βρίσκεται στο πως αντιδρούμε εμείς σ' αυτά. Στην δεύτερη βέβαια τα πάντα καθορίζονται από τις επιλογές μας.... Η κατάσταση που μας περιγράφεις δυστυχώς και μένα δεν μου είναι άγνωστη. Πριν από δύο χρόνια πέθανε ξαφνικά και στα χέρια μου ο σύντροφος μου. Αυτό που πραγματικά είχε φοβερό ενδιαφέρον είναι το πόσα πράγματα έγιναν μήνες πριν (και κάποια καιχρόνια πριν) που έδειχναν προς αυτή την κατεύθυνση. Σημείωσε οτι ήταν ένας απόλυτα υγιής άνθρωπος, αθλητής, γεμάτος ζωή και ενεργητικότητα και άρα δεν υπήρχε τίποτα που να κάνει την λογική κανενός να σκέφτεται κάτι τέτοιο. Οταν μερικούς μήνες πριν απ' αυτό το γεγονός λόγω επιπλοκών σε μία εγκυμοσύνη κόντεψα να πεθάνω εγώ, μας φάνηκε πολύ πιο "λογικό"... Κι όμως όλα τα σημάδια έδειχναν προς αυτόν...
Τείνω να καταλήξω να πιστεύω στην άποψη που λέει ότι σε κάποιο άλλο επίπεδο της ύπαρξης μας, διαλέγουμε τις βασικές γραμμές κάτω από τις οποιες θα ζήσουμε την κάθε μας ζωή... Μ' αυτό τον τρόπο υπάρχει ένα είδος πεπρωμένου για την φυσική μας υπόσταση, αλλά και δεν υπάρχει για το σύνολο της ύπαρξης μας, αφού κάπου αλλού κάνουμε κάποιες επιλογές...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Walker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
189 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 00:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Walker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας παιδιά
Μέχρι πριν λίγο καιρό και εγώ δεν δεχόμουν το «πεπρωμένο» το «τυχαίο» κλπ. Όμως μετά από μια εμπειρία το περασμένο Πάσχα όλα άλλαξαν. Εν συντομία.
Μέσα από μια σειρά από τυχαία γεγονότα που έχουν ξεκινήσει κάπου 3 χρόνια πριν, 2 ιστιοπλοϊκά «αναγκασθήκαμε» να βρεθούμε στο νησί του Πόρου ανήμερα το Πάσχα. Εκεί το βράδυ αργά, ξημερώματα Δευτέρας, με «τυχαία» γεγονότα, βρεθήκαμε 5 άτομα, από τα 18 που είμασταν σε αυτό το ταξίδι, στο σημείο και την ώρα που έπεσε κάποιος σε γκρεμό…… Μετά από μια ολονύχτια προσπάθεια με τεχνητές αναπνοές και μαλάξεις, τελικά αυτός ο νέος σήμερα ζει κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα. «Τυχαία» βρεθήκαμε εκεί….
Μα δεν είναι μόνο αυτό που έγινε εκεί Υπάρχουν ακόμα σε εξέλιξη μια σειρά από άλλα παράλληλα «τυχαία» γεγονότα που ακόμα είναι σε εξέλιξη και έχουν σχετιστεί έμμεσα με αυτό το γεγονός. Δεν ξέρω ούτε το γιατί έχουν γίνει ούτε το που θα καταλήξουν – οδηγήσουν. Το μόνο που μπορώ να πω για αυτή την στιγμή είναι ότι έχουν προκαλέσει τεράστιες αλλαγές τουλάχιστον σε εμένα, έχουν φέρει πόνο τουλάχιστον αυτή την στιγμή. Προσπάθησα να αποφύγω καταστάσεις, να κάνω διαφορετικές επιλογές. Δεν τα κατάφερα. Τελικά παραδόθηκα. Το που θα φτάσω δεν το ξέρω. «Θα δείξει» όπως κάποια φίλη μου λέει.
Τώρα γιατί γίνονται αυτά? Δεν μπορώ να δώσω ξεκάθαρη απάντηση.
Και το ερώτημα είναι κατά πόσο μπορούμε εμείς με τις «σημερινές» επιλογές μας να επηρεάσουμε αυτά τα γεγονότα? Και μάλιστα την ώρα που είναι σε εξέλιξη?
Δεν νομίζω.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι επηρεάζουν δραματικά την ζωή μας.
Λόγο του ότι είναι σε εξέλιξη ακόμα αυτά τα "τυχαία" για εμένα, δεν είμαι και σε πολύ καλή κατάσταση για να εκφράσω γνώμη. Εκτώς από "περιπατητής" είμαι αυτή την ώρα και "παρατηρητής" του εαυτού μου βασικά. Να είστε καλά όλοι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 00:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά,
η δική μου γνώμη είναι ότι τίποτα δε γίνεται τυχαία. Ακόμη και σε πολύ απλά πράγματα για μας.
Μάλιστα (δική μου γνώμη), πιστύεω ότι όλα είναι από μας τους ίδιους πριν έρθουμε σε αυτή τη ζωή.
Εμέις λοιπόν φτιάχνουμε τη ζωή μας όπως πρέπει να τη φτιάξουμε για να μάθουμε αυτά που πρεπει να μάθουμε. Έστω και με πόνο. (κυρίως μαθαινουμε με πόνο δυστυχώς)

...να είσαι καλός... ο κάθε άνθρωπος που συναντάς δίνει τη δική του σκληρή μάχη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 01:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Panos-notios : Πολυ με συγκλονησε η ιστορια σου!
Κι εγω απο τη μερια μου, νομιζω οτι τιποτα δεν γινεται τυχαια, ολα εχουν μια σειρα, "γραμμενα" ολα απο πριν, το ποσο "πριν" δεν ειναι καθορισμενο. Ισως πριν γεννηθουμε, ισως ακομη και πριν λιγο καιρο.
Η προσωπικη μου εμπειρια - ενα γεγονος (απο τα πολλα που με εκαναν να πιστεψω στο πεπρωμενο):
Ειχα μια σχεση 3 χρονων, και στο τελος κατι δεν πηγαινε καλα. Στο μυαλο μου γυρνουσε συνεχως η ιδεα να το εγκαταλειψω, απο την αλλη.... ξερεις... μην χαραμισουμε 3 χρονια ομορφα (η ηλιθια ελπιδα που πεθαινει τελευταια). Μια φιλη μου, μου ελεγε συνεχως "εσυ μην στεναχωριεσαι και μην προβληματιζεσαι. Ο,τι ειναι να γινει θα γινει απο μονο του. Να δεις οτι χωρις να σκεφτεσαι με τις ωρες, τη λυση θα τη βρεις.".
Και οντως, ολα εγιναν τοσο μα τοσο φυσικα, τα πραγματα αλλαξαν μεσα σε πολυ λιγο διαστημα, εβλεπα καθημερινα να ερχεται το τελος της σχεσης με φυσικο τροπο, που ομως εμενα μου φαινοταν σαν κατι εκει πανω να δουλευει για μενα. Ωσπου, μια μερα "εμφανιστηκαν" μπροστα μου στοιχεια που με οδηγησαν στην αποφαση. Εμαθα κατι τρομερο που ειχε κανει ο τυπος, με τροπο που και Σερλοκ Χολμς να εισαι δεν το αντιλαμβανεσαι. Στοιχεια που για να λυσεις το γριφο πρεπει να εχεις τελειωσει τη σχολη του ΦΒΙ. Κι ομως, ετσι επρεπε να γινει. Το πεπρωμενο μου ηταν να χωρισω, και επρεπε να μαθω ο,τι εμαθα για να μπορεσω να φυγω. Και το εμαθα. πιστευω οτι πραγματικα κατι υπαρχει πισω απο το ολο σκηνικο.
Απο κει και περα, μου ηρθαν τα πραγματα με πολυ περιεργο τροπο ετσι ωστε να ξεχασω τελειως μα τελειως αυτο το δεσμο, (και το λεω αυτο διοτι αρχικα νομιζα οτι θα ερθει το τελος του κοσμου, ξερεις... κλασικα) και ηρθαν παλι ετσι τα πραγματα ωστε να εχω τις απαντησεις που ζητουσα και που εψαχνα. Νιωθω οτι οσο π.χ. και να προσπαθουμε να κανουμε κατι, εαν δεν ειναι γραφτο, ολο και κατι θα μπει στη μεση και θα το εμποδισει. Οπως και στην περιπτωση μου που ανεφερα : το πεπρωμενο μου δεν ηταν να ζησω μ αυτον τον ανθρωπο. Αρα, επρεπε κατι να γινει και να χωρισω. Αρα, ισως και αυτα που εμαθα οτι εκανε, ισως τα εκανε διοτι επρεπε να τα κανει, διοτι το δικο του πεπρωμενο τον οδηγησε εκει, ωστε να μην ειναι μαζι μου. Ελπιζω να μην σας μπερδεψα, με ολα αυτα που γραφω.


Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 02:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΣ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΟΙΡΑ (ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ) ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

quote:
ΜΕΣ ΣΤΟ ΧΑΟΣ ΠΟΥ ΖΕΙΣ
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ (ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ ΠΕΠΠΡΩΜΕΝΟ)
ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΛΟ ΥΦΑΝΘΕΙ
ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΠΕΙ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 10:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ. Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΡΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΕΙ "ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ" ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΗ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 17:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα κάτι υπάρχει σάν Πεπρωμένο όσο κι'άν θέλουμε να πούμε οτι Εμείς οι ίδιοι φτιάχνουμε την Μοίρα μας φράση η οποία φαίνεται Απόλυτα Σωστή!!
Εγώ συγκεκριμένα πρίν καμιά 10ριά χρόνια είχα δεί στον Ύπνο μου την Πρωτοχρονιά τον θάνατο κάποιου Αγαπημένου μου προσώπου το οποίο τότε ήταν Υγιέστατο!! Το πρόσωπο αυτό πέθανε στα τέλη της ίδιας χρονιάς!!
Υπάρχουν βέβαια πολλά Παραδείγματα στο παρελθόν τα οποία αποδεικνύουν το γεγονός!! Ο ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΣ ας πούμε μπορεί να έπεσε έξω σε μερικές Προφητείες του αλλά είπε γεγονότα τα οποία βγήκαν πέρα για πέρα Αληθινά ( Χίτλερ, 2 Παγκόσμιοι Πόλεμοι κτλπ)
Αυτο κάτι θα σημαίνει άλλωστε & ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός προφήτευσε σάν ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ γεγονότα τα οποία αργότερα συνέβησαν, άρα ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός μας διδάσκει περισσότερο απ'όλους την Αλήθεια του Πεπρωμένου!!
Η μεγάλη πίστη του κάθε Ανθρώπου στα Ωροσκόπια αποδεικνύει επίσης το Αληθές του γεγονότος γιατί τίποτα δέν είναι τυχαίο ενώ ο Αστρικός Κόσμος έχει την ανταπόκριση του στην Γή γεγονότα τα οποία διδάσκουν όλες οι Πανάρχαιες Θρησκείες!!
Αυτό όμως δέν σημαίνει οτι θα πρέπει να εφυσηχάζει ο Άνθρωπος & να μήν προσπαθεί να φτιάξει το Μέλλον με τις δικές του δυνάμεις. Ο εφυσηχασμός & η οιανδήποτε αδιαφορία του σάν "Πεπρωμένο απο τα Άστρα", σίγουρα θα έχει σάν Αποτέλεσμα η οποιαδήποτε εύννοια της τύχης να τον εγκαταλείψει!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 19:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν συμπτώσεις... Αν πράγματι το ταξίδι στον χρόνο μπορεί να επιτευχθεί... τότε είναι ευνόητο πως όλα είναι γραμμένα κάπου... Η σύμπτωση είναι μία ψευδαίσθηση και δημιουργία της όχι και τόσο υψηλής αντίληψής μας. Το φαινόμενο της πεταλούδας...θα μπορούσε να μας καταγράψει όλο το μέλλον, με την βοήθεια της καταγραφής των κινήσεων κάθε μορίου. Αλλά κάτι τέτοιο γαι την σημερινή τεχνολογία είναι ανέφικτο. Αν όμως υποθέσουμε ότι σίγουρα υπάρχει πεπρωμένο τότε η μαντεία πρέπει να είναι αποδεκτή. Αν δεν μπορούσε κανείς να μαντέψει το μέλλον και μάλιστα να κάνει ακριβείς προβλέψεις τότε όλα είναι τυχαία και η μοίρα ανύπαρκτη. Ωστόσο στο πέρασμα του χρόνου έχουμε γνωρίσει πολλούς μάντεις που κάνουν απίστευτες προφητείες που βγαίνουν άληθινές και αυτό αποδεικνύει στην ύπαρξη του πεπρωμένου. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω...

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 19:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν συμπτώσεις... Αν πράγματι το ταξίδι στον χρόνο μπορεί να επιτευχθεί... τότε είναι ευνόητο πως όλα είναι γραμμένα κάπου... Η σύμπτωση είναι μία ψευδαίσθηση και δημιουργία της όχι και τόσο υψηλής αντίληψής μας. Το φαινόμενο της πεταλούδας... θα μπορούσε να μας κάνει ικανούς στην προφητεία του μέλλοντος, με την βοήθεια της καταγραφής των κινήσεων κάθε μορίου. Αλλά κάτι τέτοιο για την σημερινή τεχνολογία είναι ανέφικτο. Αν όμως υποθέσουμε ότι σίγουρα υπάρχει πεπρωμένο τότε η μαντεία πρέπει να είναι αποδεκτή. Αν δεν μπορούσε κανείς να μαντέψει το μέλλον και μάλιστα να κάνει ακριβείς προβλέψεις τότε όλα είναι τυχαία και η μοίρα ανύπαρκτη. Ωστόσο στο πέρασμα του χρόνου έχουμε γνωρίσει πολλούς μάντεις που κάνουν απίστευτες προφητείες και βγαίνουν αληθινές και αυτό αποδεικνύει την ύπαρξη του πεπρωμένου. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω...

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 19:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πω κάτι άσχετο; Έχω ρε παιδιά ένα πρόβλημα...δεν μου εμφανίζεται το κουτάκι διαγραφής μυνήματος ή αλλαγής του... το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος τι να κάνω;

Φιλικά, Νότης Σκορπιός!

Όταν θελήσεις κάτι πολύ, όλο το σύμπαν θα συνομωτίσει μαζί σου για να το πετύχεις...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 22:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επανέρχομαι στο θέμα μάλλον ευχάριστα αυτη τη φορά.... Πεπρωμένο το λένε τώρα? δεν ξέρω τι είναι και πως λειτουργεί, αλλά έφερε στην ζωή μου κάποιον άνθρωπο που μία βδομάδα πριν και να μου το έλεγε κάποιος θα του απαντούσα ότι είναι τρελλός... Οσο και να το ψάχνω, το πράγμα δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ λογική εξήγηση...αστρολογικά κάτι φαινότανε αλλά δεν πίστευα πως θα πήγαινε μέχρι εκεί ... Μοιάζει σαν κάθε μικρή και μεγάλη κινηση δική μου και του κόσμου ολόκληρου να γινότανε με ένα σκοπό.... Δεν ξέρω πια τι να πω....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 00:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GALADRIEL! Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι σου ευχομαι να περνας καλα με αυτον τον ανθρΩπο, παντα, και να εισαι ευτυχης!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 19:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου ksenitia οι ευχές σου είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτες...Το αν θα περνάμε καλά και μάλιστα για πάντα είναι για μένα ένα δευτερεύον θέμα. Κι αυτό γιατί το πρώτο εξαρτάται από εμάς τους ίδιους και το δεύτερο γιατί το πάντα είναι πολύς χρόνος..... Ο λόγος που το μοιράστηκα μαζί σας αυτό ήταν για να δούμε και την καλή όψη του πεπρωμένου. Εγώ η ίδια ξεκίνησα να γράφω σ'αυτό το τόπικ αφηγούμενη μια μάλλον τραγική ιστορία που έζησα... Θέλησα λοιπόν, αν αυτό είναι εφικτό, να δώσω λίγο κουράγιο και ένα χαμόγελο και στα υπόλοιπα παιδιά του τόπικ που μοιράστηκαν αναλογα τραγικές ιστορίες...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

meddler
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 18:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους meddler  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέρα από κάποιες σταθερές, όλα τα άλλα είναι ρευστά και ευμετάβλητα

Το πεπρωμένο το γράφουμε εμείς ή υποβάλλουμε τους εαυτούς μας σε κάποιο όνειρο και κάποια ιδέα και στο τέλος καταλήγουμε να την ζούμε επειδή περιμένουμε να την ζήσουμε

Ο ανακατωσούρης της γειτονιαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 13:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 13:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχουν συμπτώσεις και τυχαία γεγονότα… Όλα έχουν σκοπό, όλα είναι κρίκοι που αποτελούν στο σύνολο τους την αλυσίδα της ζωής μας…

Λέξεις, πρόσωπα, αντικείμενα, μέρη που έχουμε συναντήσει ή θα συναντήσουμε δημιουργούν την εικόνα της ζωής μας...

Το ένα ακουμπά στο άλλο, ενώνονται, μπλέκονται, χωρίζουν… ανοίγουν και κλείνουν πόρτες… δείχνουν μονοπάτια, σχηματίζουν εμπόδια…

Μοιάζουν τυχαία, σκόρπια σπαράγματα θρυμματισμένου αμφορέα, μα αν με τα μάτια της διαίσθησης τα κοιτάξεις, θα σχηματίσεις το αγγείο…

Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο Ελληνας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 16:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο Ελληνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρονια πολλα σε ολους . Φιλε μου απο οσο γνωριζω το πεπρωμενο βασιζεται στις επιλογες τις δικες μας και των αλλων . Αυτο που κανει το πεπρωμενο γραμμενο ειναι η γνωση του μελλοντος μας . Γιατι εφοσον γνωριζεις τι επιλογες θα κανεις μπορεις να το αλλαξεις . Θα ηταν καλη ιδεα να δεις το εργο Minority report (αν δεν το εχεις κανει ειδη). Ισως να μπορουμε να προβλεψουμε το μελλον μας . Αυτο ομως δεν το κανει πραγματικο γιατι ως την τελευταια στιγμη παραμενη προβλεψη.

Η κοπελα που σου αρεσε ισως να ειχε αμφιβολιες και για αυτο να μην σε εβαλε στο αυτοκινητο . Ισως να ειχες και εσυ. Ή ισως να ισουν απλα τυχερος .

Πιστευω και εγω πως υπαρχει η ικανοτητα να δεις κοματια απο μελλον /παρον ειδικα για ατυχηματα κοντινων σου ανθρωπων . Το βασιζω σε εμπειριες γνωστων μου αυτο.


Εγω πιστευω πως Εμεις γραφουμε το μελλον μας ως την τελευταια στιγμη , ακομα και αν καποιος αλλος το διαβαζει .


Κύπρος - Ελεφθερία
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 19:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιστευω και εγω πως υπαρχει η ικανοτητα να δεις κοματια απο μελλον /παρον ειδικα για ατυχηματα κοντινων σου ανθρωπων . Το βασιζω σε εμπειριες γνωστων μου αυτο.
Εγω πιστευω πως Εμεις γραφουμε το μελλον μας ως την τελευταια στιγμη , ακομα και αν καποιος αλλος το διαβαζει .

Eτσι είναι Έλληνα ... Εμείς φτιάχνουμε το μέλλον μας και δέν μας το δίνουν έτοιμο. Δέν αποκλείω βέβαια και Εγώ την δυνατότητα να δούμε τόσο το μέλλον όσο και το Παρελθόν. Αλλά όλα αυτά που θα δούμε θα είναι αποτέλεσμα Ανθρώπινων πράξεων και Ανθρώπινες αμαρτίες!
Είναι σφάλμα να αποδίδουμε τα δικά μας σφάλματα και αδυναμίες σε κάποιον Θεό για να απαλλάξουμε τον Εαυτό μας απο τις ευθύνες του!
Κατα βάθος πιστεύω οτι και οι όποιες κακές προφητείες ή προβλέψεις για το Μέλλον είναι δυνατόν να ανατραπούν άν αλλάξουμε ριζικά τακτική.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 23:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατα την γνωμη μου το πεπρωμενο συνδεεται αμεσα με την μοιρα!!!πιστευω οτι το να λεει κανεις "ειναι το πεπρωμενο"η "ειναι η μοιρα"ειναι το ιδιο πραγμα.υποτιθεται οτι δεν μπορουμε να αποφυγουμε κανενα απο τα δυο...ειναι και δυο γραμμενα απο την στιγμη που γεννιομαστε...(ετσι τουλαχιστον λενε πολλοι)ομως και τα δυο εξαρτωνται απο εμας και κανεναν αλλον!!!εμεις οριζουμε το πεπρωμενο...αν θα ειναι καλο η κακο...και στην περιπτωση σου φιλε pano οτι εγινε δεν εγινε εξαιτιας του παρελθοντος...αλλα ηταν η καταρα της στιγμης και τιποτα αλλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SEMIRAMIS
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2005, 23:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SEMIRAMIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!
ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ,ΜΟΙΡΑ,ΚΑΡΜΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ!

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΗΣ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΑΜΠΕΙΡΙΑΣ ΜΟΥ.
ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΑΡΑ ΕΠΕΝΕΒΗ ΕΝΕΡΓΑ Η ΜΟΙΡΑ!
ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΤΡΑΚΑΡΕ ΑΣΧΗΜΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ.Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΡΕΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕ ΔΙΠΛΟΒΑΡΔΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ ΜΕ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΓΕΡΑΝΟΥ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ.ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΒΡΕΧΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΠΗΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΑ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΗΤΑΝ ΦΡΑΓΜΕΝΟΣ.Η ΕΝΤΟΛΗ ΗΤΑΝ ΣΑΦΗΣ.ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.ΒΡΕΣ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΑΝΟ.ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΥΨΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΧΤΕΣΙΝΗΣ ΒΡΟΧΗΣ, Ο ΓΕΡΑΝΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ Η ΜΟΙΡΑ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΓΕΙΩΣΗ, ΒΡΗΚΕ ΣΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΗΣ ΔΕΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΑΘΕ ΗΛΕΚΤΡΟΠΛΗΞΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ-ΕΑΝ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ-ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ-ΕΑΝ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΡΑΚΑΡΕΙ-ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ..ΟΛΑ ΜΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ..

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ..ΜΟΙΡΑΙΑ ΑΝΘΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ ΜΑΡΑΙΝΕΣΑΙ..

ΛΑΧΕΙΟ Η ΖΩΗ ΜΕ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΠΑΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ion.mermaid
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2015, 23:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.... ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΚΙ ΑΝ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ......


ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΤΕ.
ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ......
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Η ΟΠΟΙΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ... ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΑΖΙ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.... ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΣΕ. ΤΗΝ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΟ ΤΕΙ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ!!!
ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΑ ... ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ... ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ.... "ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ, ΦΟΡΑ ΖΩΝΗ, ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ, ΜΗΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΛΠ ΚΛΠ).


ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ...... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ (Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ) ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΨΙΛΟΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΡ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ.... ΚΑΤΑΛΗΞΗ? ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΟΧΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..... ΤΗΝ ΚΑΛΗΝΥΧΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ....ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΙΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΓΑ (ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ)..... ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΕΞΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΝΔΡΟ ΑΠ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ....ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΑΙΜΑΤΑ. ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ....ΑΥΤΗ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!
ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΚΛΠ ΚΛΠ


ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΤΑΝ. Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΣΕΒΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΗΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ...... ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..... ΚΑΠΟΤΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ (ΣΤΑ 12 ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑ) ΗΡΘΕ ΕΝΤΡΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ ΣΥΧΝΑ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ.... ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.....ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ...ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ!ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 18 ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΕΚΕΙ Η' ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ???? Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΑΝ.... ΝΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ.................
ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ???
ΤΙ ΛΕΤΕ???
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!!!

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ !!!!


panosnotios


jvl
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ion.mermaid
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2015, 23:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλέ μου φίλε καλημέρα,
υπάρχουν πράγματα στη ζωή μας που είναι "γραμμένα" κατά μία έννοια και άλλα που δεν είναι. Στην πρώτη περίπτωση το ζουμί βρίσκεται στο πως αντιδρούμε εμείς σ' αυτά. Στην δεύτερη βέβαια τα πάντα καθορίζονται από τις επιλογές μας.... Η κατάσταση που μας περιγράφεις δυστυχώς και μένα δεν μου είναι άγνωστη. Πριν από δύο χρόνια πέθανε ξαφνικά και στα χέρια μου ο σύντροφος μου. Αυτό που πραγματικά είχε φοβερό ενδιαφέρον είναι το πόσα πράγματα έγιναν μήνες πριν (και κάποια καιχρόνια πριν) που έδειχναν προς αυτή την κατεύθυνση. Σημείωσε οτι ήταν ένας απόλυτα υγιής άνθρωπος, αθλητής, γεμάτος ζωή και ενεργητικότητα και άρα δεν υπήρχε τίποτα που να κάνει την λογική κανενός να σκέφτεται κάτι τέτοιο. Οταν μερικούς μήνες πριν απ' αυτό το γεγονός λόγω επιπλοκών σε μία εγκυμοσύνη κόντεψα να πεθάνω εγώ, μας φάνηκε πολύ πιο "λογικό"... Κι όμως όλα τα σημάδια έδειχναν προς αυτόν...
Τείνω να καταλήξω να πιστεύω στην άποψη που λέει ότι σε κάποιο άλλο επίπεδο της ύπαρξης μας, διαλέγουμε τις βασικές γραμμές κάτω από τις οποιες θα ζήσουμε την κάθε μας ζωή... Μ' αυτό τον τρόπο υπάρχει ένα είδος πεπρωμένου για την φυσική μας υπόσταση, αλλά και δεν υπάρχει για το σύνολο της ύπαρξης μας, αφού κάπου αλλού κάνουμε κάποιες επιλογές...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...


jvl
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ion.mermaid
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2015, 00:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου το θεμα σας είναι πολύ ενδιαφέρον και είναι κάτι που με απασχολεί κι μένα πολύ τα 3-4 τελευταία χρόνια που έχουν γίνει σημαντικές αλλάγές στη ζωή μου. Έχω συνεχώς και ακόμα οερισότερο όταν σκέδτομαι πως έπραξα τα προηγούμενα χρόνια ότι πάντα ήξερα το παρακάτω της ζωής μου! Απλώς δεν ήμουν σίγουρη. Στα δεκατρία μου μου πέρασε σαν αστραπιαίο μήνυμα απ το μυαλό μου ότι το αγόρι που βρίσκοταν απέναντί μου σ' ενα συγγενικό σπίτι θα γινόταν άντρας μου
τον γνώρισα τρία χρόνια μετά και 2 χρόνια αργότερα τον παντρεύτηκα. Την παραμονή του γάμου μου πέρασε πάλι κάτι σαν μήνυμα απ το μυαλό μου ότι θα χωρίσω αλλά πολλά χρόνια μετά. Μετά από 25 χρόνια γάμου χώρισα. Ξαφνικά στη χειρότερη φάση της ζωής μου κάποιος αγνωστος πιάνει την κόρη μου και της λέει τηνπραγματική μου κατάσταση που δεν γνώριζε κανείς καθώς και κάποια "μελλούμενα"
Αναρωτιέμαι πως εξηγείται ένας άνθρωπος να έχει τέτοιο χάρισμα; Αν υποθέσουμε ότι μπορεί να δει το πεπρωμένο τότε πέρνουμε ως δεδομένο ότι υπάρχει και ότι κι αν κάνουμε δεν αλλάζει. Αν είναι είναι έτσι τότε εμείς οι ίδιοι τι αποφάσεις πέρνουμε για τη ζωή μας αν δεν μπορούν να επηρεάσουν το μέλλον μας;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.... ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΚΙ ΑΝ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ......


ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΤΕ.
ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ......
ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Η ΟΠΟΙΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ... ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΑΖΙ....ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.... ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΣΕ. ΤΗΝ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΟ ΤΕΙ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ!!!
ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΑ ... ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ... ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ.... "ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ, ΦΟΡΑ ΖΩΝΗ, ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ, ΜΗΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΛΠ ΚΛΠ).


ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ...... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΞΕΝΥΧΤΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ (Η ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΤΗΣ) ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΨΙΛΟΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΡ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ.... ΚΑΤΑΛΗΞΗ? ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΙ ΟΧΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..... ΤΗΝ ΚΑΛΗΝΥΧΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ....ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΙΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΓΑ (ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙ)..... ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΕΞΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.....ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΝΔΡΟ ΑΠ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ....ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΑΙΜΑΤΑ. ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ....ΑΥΤΗ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΑΠ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!
ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΚΛΠ ΚΛΠ


ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΣΤΗΚΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΤΑΝ. Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΣΕΒΗΣ ΗΤΑΝ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΤΑ ΕΞΗΣ:

Η ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΗΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ...... ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..... ΚΑΠΟΤΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ (ΣΤΑ 12 ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑ) ΗΡΘΕ ΕΝΤΡΟΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ ΣΥΧΝΑ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ.... ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ.....ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΨΑΞΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ...ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΣΑΝ ΙΕΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ, ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ!ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 18 ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΕΙ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΕΚΕΙ Η' ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ???? Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΑ ΙΔΙΑ.......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΑΝ.... ΝΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ.................
ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ???
ΤΙ ΛΕΤΕ???
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!!!

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ !!!!


panosnotios
[/quote]

jvl
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy