ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ?...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 17:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΝΕΟΠΑΡΑΛΗΦΘΕΝ,4 ΜΑΧΙΜΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ,3 ΡΑΝΤΑΡ ΚΑΤΟΠΤΕΥΣΗΣ(ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ,ΜΕΓΑΡΑ,ΠΑΡΝΗΘΑ),ΟΧΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ(ΟΡΕΙΝΟΙ ΟΓΚΟΙ),ΚΑΛΕΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΙΠΟΤΑ(ΠΟΡΤΟ ΚΟΥΦΟ!)ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΟΛΙΣ 3 ΜΙΛΙΩΝ ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ(2 ΦΕΡΟΝΤΕΣ ΕΛΙΚΕΣ=ΜΕΓΑΛΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ!),ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΣΑΒΒΑΤΙΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΟ,ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ(ΟΠΩΣ ΔΙΑΤΕΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ),ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΑ ΙΣΧΥΡΑ(ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΝΤΟΠΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΣΩΣΤΩΝ),ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΩΝ ΡΩΣΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ,ΑΚΥΡΩΣΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΠΟΥΤΙΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ.
Ε....ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΚΙ ΕΝΑ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΩΡΑ?
ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΧΡΟΝΟ.ΕΞΩΓΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ?(ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ...).
ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ...

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 17:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρίς να μπορώ να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες μπορώ μόνο να σου επιβεβαιώσω ότι ήταν εξωγενής παράγοντας

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 17:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜ....ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 18:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς


...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 19:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΣΥΧΩΡΑ ΜΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 19:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ ζητάω συγνώμη... έχεις δίκιο έτσι όπως το γραψα δεν φαινόταν που κολλάει... Αφορά την επιβεβαίωση, ότι έτσι δυστυχώς είναι... θα προτιμούσα για να καταλάβεις να ήταν ατύχημα

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ehetlaios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 20:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ehetlaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί να σε εμπιστευτούμε galadriel;;; Ποιοι λόγοι δεν σε αφήνουν να αποκαλύψεις περισσότερα;;;;Τι ήταν αυτός ο εξωγενής παράγοντας;;;

Εμένα δεν μου αρκούν ούτε μου περισσέυουν αυτά που λες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 21:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΙ ΕΓΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 22:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ παιδιά μόλις το άκουσα οτι έπεσε το ελικόπτερο με τους
παππάδες μέσα μου πήγαν δύο σενάρια στο νού. Το πρώτο ήταν
το απίθανο. Τα ούφο ή πιθανές ενεργειακές ακτίνες εμπλοκής.
Το δεύτερο ήταν και ένα άλλο. Να ήταν απο Τουρκους. Απο τη
στιγμή που έχουμε τόσα ραντάρ να μήν μπορούν να πούν άν το
ελικόπτερο έφτασε ή δεν έφτασε και μάλιστα σε καιρό που
υπάρχει υποτίθεται αυξημένη προστασία λόγω παρα-Ολυμπιακών
(βλέπε ομπρέλες αστακούς με τα δάκτυλα στη σκανδάλη) τότε
κάτι ξέρουν που δεν ξέρουμε. Όπως είπε ο Χατζηνικολάου
σήμερα, "τα κενα και τα ερωτηματικά μπάζουν απο παντού".
Αλλα και πάλι εμένα το μυαλό μου εκεί πάει χωρίς να μπορώ να
αποδείξω κάτι. Φαντάζεστε να το ρίξανε και να πρέπει να το
συγκαλύψουνε; Θα είχαμε ήδη πολεμο με την Τουρκία. Απο την
άλλη έχω την σιγουριά οτι η αλήθεια...αργά ή γρήγορα θα
μαθευτεί. Το πόσο αργά ή γρήγορα είναι το μέχρι πότε κάποια
στόματα θα μπορούν να μείνουν κλειστά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 22:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά καταλαβαίνω πως ακούγεται αυτό που είπα πριν αλλά πραγματικά δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω γιατί θα εκθέσω μέλη της οικογένειας μου τα οποία με εμπιστεύτηκαν. Εσείς οι υπόλοιποι πάλι δεν έχετε κανέναν απολύτως λόγο να το κάνετε..... Εκείνη τη στιγμή που μπήκα στο τόπικ από μία παρόρμηση θεώρησα πως μπορούσα να απαντήσω κάτι... Αν ενόχλησα με κάποιο τρόπο ζητάω από όλους σας συγνώμη

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 23:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο γεγονός οτι το ελικόπτερο αυτό εθεωρείτο ελικόπτερο για τη μεταφορών υψηλών προσώπων και με αυτό επρόκειτο να ταξιδέψει ο Ρώσος Πρόεδρος.
Οι λόγοι που το ελικόπτερο έπεσε δεν πρόκειται να γίνουν γνωστοί για ευνόητους λόγους. Θα σφραγιστούν αφού χαρακτηριστεί ως ατύχημα και αργότερα θα ξεχαστεί οπως ξεχάστηκαν τόσα και τόσα πχ το ρωσικό πυρηνικό υποβρύχιο ``Κούρσκ``

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 12:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΛΑ ΤΕΣΛΑ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 13:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μήν ξεχνάμε βέβαια και το σενάριο να είναι απλά πρόβλημα
των συγκεκριμένων πτερυγίων σε ελλατωματική κατασκευή της
εταιρείας Boeing...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 14:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΛΟΙΠΟΝ....
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ (ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ-ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΣ-ΙΕΡΑΡΧΕΣ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΗΓΕΣΙΕΣ ΚΟΜΜΑΤΩΝ,ΣΤΡΑΤΟΥ κλπ) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ (ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ) ΜΑΖΙ.

ΟΙ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΟΙΡΑΙΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΑΝ ΣΕ 2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΑΘΟΣ....

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ..
ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ..

ΥΠΗΡΧΕ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΛΕΧΘΕΙ) ΚΑΙ Η ΠΡΩΙΜΗ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΛΟΤΟΥΣ
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗ ΕΝΩ ΗΤΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΛΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗΣ.

ΤΡΙΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ..

(ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΕΡΒΙΣ.
ΠΟΥ ΣΩΣΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

ΤΕΤΑΡΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΛΑΘΟΣ..

ΤΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ (ΜΑΛΛΟΝ) ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΤΕΛΕΣΑΝ ΣΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ.....

ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ ΑΝΑΦΕΡΗΣ

quote:
ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΧΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΧΡΟΝΟ.

ΜΑ ΟΛΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ..
ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ...

ΦΙΛΕ galadriel **ΤΟ ΣΤΗΛ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ..**

ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕΣΑ 1,000,000 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

ΑΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arroyo
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 20:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arroyo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ο Πούτινγκ δεν μασάει και γιαυτό οι Αμερικάνοι θέλουν να τον φάνε, Αυτή είναι η ταπινή μου άποψη γιατί σε αυτον τον κόσμο τίποτα δεν είναι όπως φαίνετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 21:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παπαδες πρωι πρωι σε ελικοπτερο
τωρα θα ελεγα κατι αλλα θα ηταν μεγαλη κακια παρα αστειο
και δεν ειμαστε για εξτρα φυτιλια

και συνεχιζω


quote:
ΑΚΥΡΩΣΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΠΟΥΤΙΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ

ισως απο ευγενια?
μετα τα τελευταια σχολικα γεγονοτα στην Ρωσια λες να ειχε κανενας την σκεψη να κανει επισημη επισκεψη στην χωρα?

εχει παει κανενας στο σπιτι του μακαριτη (μπρρρρ) για επισκεψη τυπου "περασα να δω τι κανετε"?

ο εξωγενης παραγοντας θα φανει οταν βρεθει το ελικοπτερο (δεν ξερω αν εχει βρεθει δεν παρακολουθω σχεδον ποτε tv-οτι ειδα εδω και οτι σχολια ακουσα απο ατομα που παρακολουθουν το γεγονος)

παντως αν ειναι κατι εκτος βλαβης θα το σκεπασουν ξερουν πολυ καλα την δουλεια τους

το γνωριζω αυτο πολυ καλα οπως τοτε στα Γιαννενα με το ερπυστριοφορο που επεσε πανω στους ατυχους

τοτε ειχαν πει ενα σωρο παραμυθια
το ξερω γιατι καποτε ημουν εκει
γνωριζω τον χωρο
γνωριζω τα οχηματα πολυ καλα και τι αδυναμιες εχουν(εκπαιδευτης)
γνωριζω πως πρεπει να κινουνται τα οχηματα
και
ξερω πολυ καλα την οδηγικη συμπεριφορα που εχουν μερικοι
δεν χρειαζεται να κανω αναλυση τα βλεπουμε και στους δρομους

ετσι λοιπον αν δεν ηξερα μερικα πραγματα θα το ετρωγα το παραμυθι ευκολα

και υποψιαζομαι οτι και τωρα θα γινει το ιδιο πραγμα ακριβως

το ατυχημα ομως δεν πρεπει να αποκλειστει
ολοι εχουν μπαλακια που τα ριχνουν απο εδω και απο εκει
κλασσικα την πληρωσαν οι στρατιωτικοι
και οι πολιτικοι θα την βγαλουν λαδι

προσωπικα δεν το αποκλειω το ατυχημα
επειδη σε καποιες ωρες θα επρεπε να περασει απο ελεγχο δεν σημαινει οτι ειχε και προβλημα

η αστοχια υλικου ειναι κατι που συμβαινει
το ξερω γιατι το επαθα πριν λιγο καιρο με την μηχανη μου και μολις της ειχα κανει service

δεν μπορει κανενας να προβλεψει αυτη την κατασταση
"δουλευει σαν ρολοϊ" και τα ρολογια ομως καμια φορα σταματανε.

το οτι οι χειριστες των ρανταρ πινανε καφε και γενικα επαιζε μπαχαλο δεν ειναι ο λογος που επεσε το ελικοπτερο
τι διασωση να κανεις σε ελικοπτερο που πεφτει στην θαλασσα?
σε οσες ωρες και να πηγαινανε στο σημειο που επεσε το ελικοπτερο παλι το ιδιο πραγμα θα εκαναν

θα μαζευανε πτωματα

και στην ακτη να περιμενανε για να πεσει το ελικοπτερο παλι πτωματα θα μαζευανε


αν καποιος ειχε καταφερει να βγει απο το ελικοπτερο πιστευω οτι θα καταφερνε να φτασει κολυμπωντας στην στερια

οπως και να εχει ομως υποθετω οτι δεν θα μαθουμε ποτε ολη την αληθεια

χμ!
αν το ελικοπτερο ειχε απλους επιβατες θα γινοταν ολο αυτο το πανηγυρι?
θα επεφταν κεφαλια?

υποθετω οτι θα εκλεινε η ιστορια με
την φραση
το ελικοπτερο εφταιγε
ή
λαθος του πιλοτου
και ολα μελι γαλα

αλλη φορα να μετακινουνται με συμβατικα μεσα
τοσες αεροπορικες/ακτοπλοικες εταιριες υπαρχουν


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arroyo
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 21:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arroyo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σημειώσω οτι η επίσκεψη Πούτιν ακυρώθηκε λόγο τον γεγονότων στο Μπεσλάν.

( Χίλια συγνώμη για τα τυχών ορθογραφικά λάθη )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nize
Νέο Μέλος

United Arab Emirates
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 22:27:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nize  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία η κουβέντα που ανοίξατε και θα ήθελα να προσθέσω και τη δική μου άποψη...
Πρώτα πρώτα θα αναφέρω κάτι που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση.Είδαμε όλοι στην τηλεόραση τα σωστικά συνεργεία να ανασύρουν σιγα σιγα τα συντρίμμια του ελικοπτέρου, ανάμεσά τους κομμάτια του σκάφους, διάφορα όργανα από το πιλοτήριο και άλλα μηχανικά μέρη.Επίσης, δεν ξέρω αν είδατε, έβγαλαν και άλλα αντικείμενα, όπως ρούχα, παπούτσια και λοιπά, τα οποία προφανώς υπήρχαν στο αεροπλάνο.Όταν ανέσυραν και τη σωρό του πατριάρχη, έδειξε που βρήκαν πάνω του και το κινητό του τηλέφωνο.Το οποίο μάλιστα λειτουργούσε!Δεν ξέρω αν το είδατε το συγκεκριμένο πλάνο...Δείχνει κάποιον, μάλλον δημοσιογράφο,ο οποίος βρίσκεται στην περιοχή του ατυχήματος και έχοντας το κινητο του πατριάρχη στο χέρι, βλέπει κάποιες φωτογραφίες που είχαν τραβηχτεί από το κινητό και τα δείχνει στην κάμερα!!!Λοιπόν?

[img/]yor[img]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 03:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να σημειώσω οτι η επίσκεψη Πούτιν ακυρώθηκε λόγο τον γεγονότων στο Μπεσλάν
καλα λες τωρα που το διαβασα θυμηθηκα οτι καπου το ειχα ακουσει

quote:
Δείχνει κάποιον, μάλλον δημοσιογράφο,ο οποίος βρίσκεται στην περιοχή του ατυχήματος και έχοντας το κινητο του πατριάρχη στο χέρι, βλέπει κάποιες φωτογραφίες που είχαν τραβηχτεί από το κινητό και τα δείχνει στην κάμερα!!!Λοιπόν?

ειχε φωτογραφιες απο τον βυθο????????


αστειευομαι

επειδη δεν εχω δει την σκηνη που περιγραφεις (υποθετω και πολλοι ακομα) μηπως μπορεις να μας πεις τι ακριβως εδειξαν?


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 09:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ (AVATARGR) ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΙΚΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΝΝΟΩ ΣΑΦΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΒΛΑΒΗ ΝΑ ΥΠΗΡΞΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΜΕΣΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ (STOLL) ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ 4000 ΠΟΔΩΝ(1300 ΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ) Η ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ 2500(800 METΡA)ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΚΛΙΔΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΓΕΙΑ ΜΕΣΑ ΕΠΟΠΤΕΥΣΗΣ(ΡΑΝΤΑΡ)
ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΗΜΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΛΟΤΟ Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΣΗΜΑΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΟΧΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕI-ΥΠΗΡΧΕ ΡΑΔΙΟΦΑΡΟΣ(BEACON) ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ.
ΠΙΘΑΝΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ ΙΣΩΣ?
ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ(ΧΡΗΣΗ ΟΠΛΩΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ,ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΙΚΗ,ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΕΣΛΑ ΚΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΦΟΥΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ!!),ΔΕ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΚΙ ΟΛΑΣ ΟΜΩΣ......
ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΣΤΩ ΚΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ...ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΙ ΕΡΕΥΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 11:40:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΣΑ ΟΤΙ ΕΑΝ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ) ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΠΙΠΤΩΣΗ ΣΤΙΣ ΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΡΕΥΜΑ ΟΥΤΕ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ ..ΟΠΟΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΜΕΣΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ..ΑΛΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 14:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΚΤΙΝΑΞΗΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΙ.

ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ ΠΙΛΟΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΥΣ.

ΟΤΑΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΕΥΤΕΙ ΣΑΝ ΒΑΡΙΔΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...

ΠΑΝΤΩΣ ΣΧΕTΙΚΑ ME ΤΑ ΣΙΝΟΥΚ (ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ) ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ.

ΑΣ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΠΕΡΙ ΟΠΛΑ ΤΕΣΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ...

ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΗΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 07:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΤΑΓΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΔΑΥΤΑ ..(SIMULATORS..),ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΕΣ ΕΛΙΚΕΣ,ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΧΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ..
ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ :
ΠΕΦΤΟΝΤΑΣ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΝΑ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΔΗΝΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΟΙ ΕΛΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΜΑΛΑΚΑ...

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ReDragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 11:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τις νεκροψίες που έγιναν στις σωρούς των ανθρώπων σε κανένα δε βρέθηκαν εγκαύματα ή νερό στους πνεύμονες. Ο πιλότος του ελικοπτέρου ήταν ο Διοικητής του ΤΕΑΣ αντισυνταγματάρχης στο αξίωμα ο οποίος δεν πιστεύω να ηταν τόσο χαζός και να ανέβαινε να πετάξει ένα ελικόπτερο το οποίο όπως λένε τώρα είχε αναφερθει απο τους μηχανικούς ότι είχε προβλήματα. Διοικητής ήταν παιδιά, ήξερε τα πάντα για την Μονάδα του καιεπιπλέον είχε και χιλιάδες ώρες πτήσης. Επίσης αναφέρθηκε ότι το ελικόπτερο πριν απο την πτώση του και ενώ πετούσε πάνω απο θαλλάσια περιοχή ανέκτυσε απότομα ύψος και έφτασε στα 4.000 πόδια όπως ανέφεραν οι αρμόδιοι, γιατί? πάνω απο θαλλάσια περιοχή. Και τέλος η πτήση δεν δηλώθηκε ως VIP, που σημαίνει ότι κατά τη διάρκεια της πτήσεως του δεν παρακολουθόνταν διαρκώς απο τα επίγεια ραντάρ γεγονός που θα γίνονταν αν δηλώνονταν. γιατί? Χαζομάρα?, ανευθυνότητα? ανικανότητα? άγνωστος παράγοντας? Και ενα άλλο γεγονός που συνέδεσα με αυτό - Μπορεί να μην έχει και καμία σχέση φυσικά- . Όταν είχε αναλάβει πρωθυπουργός ο Σιμήτης μετά απο 2 μήνες στα Ίμια είχε κατεριφθεί ελικόπτερο (ΕΠΙΣΙΜΑ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΙΛΟΤΟΥ ΘΥΜΑΣΤΕ?) το ελικόπτερο είχε γίνει κοματάκια. Τώρα 5 μήνες αφού ανέλαβε πρωθυπουργός ο Καραμανλής ενα επίσης ελικόπτερο πέφτει. Σύνδεσα τη νοητή γραμμή απο την πτώση του πρώτου ελικοπτέρου με απο αυτή που έπεσε το δεύτερο, έτσι απο περιέργεια.. Θέλω πολύ να δω τις πραγματικές εικόνες απο το βαθυσκάφος. Απο ειδικούς εμπιρογνώμονες περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να υπέστει ζημιά το κεντρικό στροφίο (Ενα γρανάζι είναι με απλά λόγια) και να οδήγησε σε απώλεια ισχύος με τα γνωστά αποτελέσματα. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα μάθουμε όλη την αλήθεια.

Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ReDragon
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 11:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο τις νεκροψίες που έγιναν στις σωρούς των ανθρώπων σε κανένα δε βρέθηκαν εγκαύματα ή νερό στους πνεύμονες. Ο πιλότος του ελικοπτέρου ήταν ο Διοικητής του ΤΕΑΣ αντισυνταγματάρχης στο αξίωμα ο οποίος δεν πιστεύω να ηταν τόσο χαζός και να ανέβαινε να πετάξει ένα ελικόπτερο το οποίο όπως λένε τώρα είχε αναφερθει απο τους μηχανικούς ότι είχε προβλήματα. Διοικητής ήταν παιδιά, ήξερε τα πάντα για την Μονάδα του καιεπιπλέον είχε και χιλιάδες ώρες πτήσης. Επίσης αναφέρθηκε ότι το ελικόπτερο πριν απο την πτώση του και ενώ πετούσε πάνω απο θαλλάσια περιοχή ανέκτυσε απότομα ύψος και έφτασε στα 4.000 πόδια όπως ανέφεραν οι αρμόδιοι, γιατί? πάνω απο θαλλάσια περιοχή. Και τέλος η πτήση δεν δηλώθηκε ως VIP, που σημαίνει ότι κατά τη διάρκεια της πτήσεως του δεν παρακολουθόνταν διαρκώς απο τα επίγεια ραντάρ γεγονός που θα γίνονταν αν δηλώνονταν. γιατί? Χαζομάρα?, ανευθυνότητα? ανικανότητα? άγνωστος παράγοντας? Και ενα άλλο γεγονός που συνέδεσα με αυτό - Μπορεί να μην έχει και καμία σχέση φυσικά- . Όταν είχε αναλάβει πρωθυπουργός ο Σιμήτης μετά απο 2 μήνες στα Ίμια είχε κατεριφθεί ελικόπτερο (ΕΠΙΣΙΜΑ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΙΛΟΤΟΥ ΘΥΜΑΣΤΕ?) το ελικόπτερο είχε γίνει κοματάκια. Τώρα 5 μήνες αφού ανέλαβε πρωθυπουργός ο Καραμανλής ενα επίσης ελικόπτερο πέφτει. Σύνδεσα τη νοητή γραμμή απο την πτώση του πρώτου ελικοπτέρου με απο αυτή που έπεσε το δεύτερο, έτσι απο περιέργεια.. Θέλω πολύ να δω τις πραγματικές εικόνες απο το βαθυσκάφος. Απο ειδικούς εμπιρογνώμονες περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να υπέστει ζημιά το κεντρικό στροφίο (Ενα γρανάζι είναι με απλά λόγια) και να οδήγησε σε απώλεια ισχύος με τα γνωστά αποτελέσματα. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα μάθουμε όλη την αλήθεια.

Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chameleon
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 13:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Chameleon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, τα ελικόπτερα ακόμη κααι να χάσουν πλήρη ισχύ στο στροφίο, μπορούν να εκτελέσουν αναγκαστική προσγείωση, όπως είπε και ο φίλος beyond με ελεγχόμενη περιδιήνιση (auto rotation)... Βέβαια για να έχει αποτέλεσμα αυτό θέλει και ένα αρχικό ύψος, ανάλογα με το ελικόπτερο πχ. 1500-2000 πόδια...Το συγκεκριμένο ελικόπτερο ήταν απο την τελευταία παρτίδα, με υπερσύγχρονα συστήματα πτήσης και ελέγχου καθώς και με σύστημα αυτοπροστασίας, τα μοναδικά που υπάρχουν στην Α.Σ., μαζί με τα Apache, καθώς και με σύστημα εντοπισμού θέσης μετά απο πτώση. Τώρα για να πέσει το ελικόπτερο και να μήν προλάβουν οι χειριστές να αντιδράσουν ή να ειδοποιήσουν το κέντρο ελέγχου, πρέπει να συνέβη κάτι πολύ απότομο και δραστικό. Οι πιό λογικές εξηγήσεις είναι βλήμα Α/Α, Ε/Α, εισρόφηση πουλιών και απο τους δύο κινητήρες σε χαμηλό ύψος(...!?)... Πάντως κατά την προσωπική μου άποψη ΕΞΩΓΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ...!

Δεν φοβάμαι να αντικρύσω τις αλήθειες που βρίσκονται στον κόσμο (μας...?)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 14:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που να στειλουμε ενα email στα καναλια
με αυτα που γραφονται εδω...
ε ρε τι εχει να γινει.. (λες και δεν τα ξερουν)

info@alter.gr
news@alter.gr
news@alphatv.gr


Παντως θα ειχε ενδιαφερον να ακουστουν
αυτες οι αποψεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 17:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ CHAMELEON ΕΞΩΓΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΗΣ ΟΠΛΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΡΗΚΤΙΚΗ ΓΟΜΩΣΗ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΑΝΘΡΑΚΩΜΕΝΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΝΕ.
ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΗ Η ΧΡΗΣΗ ΟΠΛΩΝ ΚΑΤΕΘΥΝΟΜΕΝΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΑ) ΓΙΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Η (ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ ΛΕΗΖΕΡ ΣΕ ΒΑΣΗ ΕΠΙΓΕΙΑ,ΘΑΛΑΣΣΙΑ Η ΣΕ ΤΡΟΧΙΑ) ΓΙΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΣΗ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΖΩΤΙΚΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ ΤΟΥ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟΥ.
ΑΥΤΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΗΙΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ....ΑΝ ΤΟ ΠΑΜΕ ΜΑΚΡΥΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΘΟΡΥΒΗΘΟΥΝ ΙΣΩΣ!!!!!!@#$%^&*...................


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 17:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και λίγο καθυστερημένα.... δεν υποχρέωσα κανέναν να μ'εμπιστευτεί avatar, ζήτησα συγνώμη γιατί δεν έπρεπε να ακολουθήσω την παρόρμηση μου και να απαντήσω σε κάτι που δεν μπορούσα να αναφέρω περισσότερα και να το στοιχειοθετήσω καλύτερα... Με το να μην το σχολιάζεις καν , έχεις ήδη κάνει ένα σχολιασμό.... Είπαμε συγνώμη, τι πρέπει να κάνω τώρα δηλαδή? να βγω στην πλατεία Συντάγματος και να το φωνάζω? Μου φαίνεται πως κάπως έτσι αρχίζουν κάτι κόντρες εδώ μέσα και δεν βλέπω το λόγο να γίνεται αυτό... έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Girtos
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
617 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 18:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Girtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΑΛΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ.ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΡΙΞΑΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ;ΤΙ ΕΞΩΓΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ.ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΕΠΑΘΕ ΒΛΑΒΗ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΘΕ ΒΛΑΒΗ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ ΑΛΑΡΜ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΑΞΕΙΣ ΣΤΗ ΑΚΡΗ,ΕΙΧΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΛΛΗΞΗ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΕΡΙ ΕΞΩΓΕΝΩΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΚΤΛ.


gKΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΧΡΗΣΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 19:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΧΡΗΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΙΣΩΣ....ΑΛΛΑ ΒΛΑΚΕΙΕΣ....ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ..
ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΙ Η ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ...
ΜΗ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy