ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Δικαίωμα στην Πληροφόρηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2004, 14:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Admin, amalia και λοιποί συντονιστές.

Είναι σεβαστό το γεγονός ότι προσπαθείτε να βελτιώσετε τις συνθήκες λειτουργίας των forums.

Επίσης, δέχομαι ότι καταβάλλετε κάθε δυνατή προσπάθεια για την εύρυθμη, ορθή και ομαλή λειτουργία του χώρου.

Ακόμα, χωρίς να περιαυτολογώ, ήμουν εδώ, ενεργά, δηλώνοντας ρητή στήριξη, όταν κάποιοι απουσίαζαν.

Όμως, εκφράζω την έντονη δυσαρέσκειά μου στη μη ενημέρωση των μελών του χώρου για τη μη λειτουργία αυτού και την πλήρη εξαφάνισή του, για διάστημα ημερών.

Έστω κι αν αυτό οφείλεται σε γεγονός ανωτέρας βίας και δεν μπορούσατε, εκ των προτέρων να το γνωρίζετε, θα μπορούσατε να ενημερώσετε στο κεντρικό site www.esoterica.gr

Παρακαλώ για περισσότερο ενδιαφέρον στο μέλλον.


Ζήσε τη στιγμή!

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 11:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έστω κι αν αυτό οφείλεται σε γεγονός ανωτέρας βίας και δεν μπορούσατε, εκ των προτέρων να το γνωρίζετε, θα μπορούσατε να ενημερώσετε στο κεντρικό site

Συμφωνώ με τον Στέφανο.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 11:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ορθώς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 14:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όμως, εκφράζω την έντονη δυσαρέσκειά μου στη μη ενημέρωση των μελών του χώρου για τη μη λειτουργία αυτού και την πλήρη εξαφάνισή του, για διάστημα ημερών.


Εντονότατα θα πρόσθετα...

Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 14:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[centre]
quote:
Όμως, εκφράζω την έντονη δυσαρέσκειά μου στη μη ενημέρωση των μελών του χώρου για τη μη λειτουργία αυτού και την πλήρη εξαφάνισή του, για διάστημα ημερών.


Εντονότατα θα πρόσθετα...

Υ.Γ. Όχι τίποτε άλλο αλλά μερικά μέλη νομίζουν πως ξέρω κάτι,
επειδή άνοιξα πρόσφατα το θέμα: "Και ξαφνικά χωρίς esoterica.gr"

Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 14:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υ.Γ. Όχι τίποτε άλλο αλλά μερικά μέλη νομίζουν πως ξέρω κάτι,
επειδή άνοιξα πρόσφατα το θέμα: "Και ξαφνικά χωρίς esoterica.gr"
Ή οτι ο ngw τελικά τα κατάφερε

beware!
Σύνδρομο στέρησης esoterica




Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 18:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Φωνή βοούντων εν τη ερήμω".

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 18:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ή καλύτερα: "βοόντων".

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 19:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μετρήστε κι εμένα στους συμφωνούντες...

μια στοιχειώδης ενημέρωση επιβαλλόταν!

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 19:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα διαφωνησω με το φιλο Στεφανο.
Διαλεγεις και παιρνεις απο αυτα που θελει ο αλλος να σου δωσει..


Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 20:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να διαφωνείς το καταλαβαίνω το γιατί διαφωνείς δεν καταλαβαίνω. Ηταν λίγο επιγραμματικό το μήνυμα.....

Αν όμως έχω καταλάβει καλά, όταν συμμετέχει κανείς σε ένα φόρουμ όπως έχει υποχρεώσεις έτσι έχει και δικαιώματα... το να λέμε ότι όποιου δεν του αρέσει όπως λειτουργεί να τα παρατήσει δεν είναι λύση...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 20:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω θα διαφωνησω με το φιλο Στεφανο.
Διαλεγεις και παιρνεις απο αυτα που θελει ο αλλος να σου δωσει..


Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.


Φίλε ΚΑΝΕΝΑΣ.

Σίγουρα διαλέγεις και παίρνεις από αυτά που ο άλλος θέλει να σου δώσει.

Επίσης, επιλέγεις, αν δε σου δώσει αυτά που θέλεις, τη στάση σου ή την αντίδρασή σου, απέναντί του.

Δεν μπορούμε να επιβάλουμε στους άλλους το τί θα κάνουν, μπορούμε όμως να εκφράσουμε τις σκέψεις μας, γι' αυτό που θα θέλαμε να κάνουν, μήπως και το κάνουν στο μέλλον.

Τώρα, αν δεν το κάνουν...

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.ΚΑΝΕΝΑΣ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 20:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .ΚΑΝΕΝΑΣ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
μπορούμε όμως να εκφράσουμε τις σκέψεις μας, γι' αυτό που θα θέλαμε να κάνουν, μήπως και το κάνουν στο μέλλον.

Ζήσε τη στιγμή!

quote:
Το να διαφωνείς το καταλαβαίνω το γιατί διαφωνείς δεν καταλαβαίνω. Ηταν λίγο επιγραμματικό το μήνυμα.....

Ο Στεφανος με καταλαβε!!!

Φιλικα....ΚΑΝΕΝΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 01:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι πραγματικά για το γεγονός της απότομης διακοπής της λειτουργίας των forums το περασμένο τριήμερο.

Φίλε Στέφανε και υπόλοιποι συμμετέχοντες εκφράζετε ένα παράπονο σχετικά με τη μη ενημέρωσή σας όσον αφορά την διακοπή αυτή.
Αν ωστόσο μπορούσαμε να ενημερώσουμε, να είσαστε σίγουροι ότι θα το είχαμε κάνει!
Οπως ήρθαν όμως τα πράγματα το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, κάτι τέτοιο δεν ήταν σε καμιά περίπτωση εφικτό (ούτε καν στην κεντρική σελίδα - όπως αναφέρεις ότι θα μπορούσαμε να το ανακοινώσουμε Στέφανε).


Οι άνθρωποι που αυτή τη στιγμή ασχολούνται με το ESOTERICA είναι πολύ λίγοι. Είναι οι άνθρωποι που είναι περισσότερο εμφανείς στα forums, αλλά και λιγότερο εμφανείς στην κεντρική σελίδα του site και χωρίς να υπερβάλλω, είναι μόνο μια χούφτα άνθρωποι.
Ευχαριστούμε βέβαια όλους σας για την αγάπη σας στο ESOTERICA, την οποία εκφράζετε ακόμα και μέσα από το παράπονο αυτό.
Χρειαζόμαστε όμως και την κατανόησή σας.
Οπως και την ενεργό συμμετοχή, την προσφορά βοήθειας σε όποιο επίπεδο μπορεί ο καθένας να δώσει.
Είναι σίγουρα πιο εύκολο να κρίνεις από το να είσαι κρινόμενος.

Λιγότερο εύκολο από όλα είναι να δείξεις έμπρακτα ότι "εγώ είμαι εδώ".

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 09:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αμαλία,

όπως γνωρίζεις σπάνια αναφέρομαι προσωπικά μέσα στα τόπικ, αλλά εδώ το κάνω γιατί διαπιστώνω και από την μεριά σου ένα παράπονο...
Δεν νομίζω ότι κανείς από εμάς είχε διάθεση να σας κρίνει. Είμαστε όλοι αρκετά μεγάλα παιδιά για να ξέρουμε ότι όταν δείχνεις με το δάχτυλο τα υπόλοιπα δείχνουν πίσω σε σένα...
Οπως σωστά το έθεσες το παράπονο ξεκινάει από την επιθυμία που είχαμε να συμμετέχουμε στο φόρουμ... τι να κάνουμε μας ξυπνήσατε και την έλλειψη αστεία αστεία...
Από 'κει και πέρα η μεγαλύτερη βοήθεια που μπορούμε κάποιοι να δώσουμε αυτή τη στιγμή είναι η αδιάκοπη και συνεχής συμμετοχή μας...
Μακάρι (τουλάχιστον εγώ) να μπορούσα να προσφέρω κάτι παραπάνω...
Μπορούσατε όμως φαντάζομαι όταν μπόρεσε να ξαναλειτουργήσει το φόρουμ να είχατε βαλει μια ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα να ξέρουμε κι εμείς τι έγινε.... έτσι για να μην νομίζουν μερικοί μερικοί ότι ο "ακατάληπτα σύμφωνα" τα πήρε όλα κι έφυγε...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 11:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη amalia, θα περίμενα πάντως, μια απάντηση πιο άμεσα και σίγουρα, όχι επειδή ανείχθηκε ένα θέμα, αλλά με δική σας πρωτοβουλία.

quote:
Αν ωστόσο μπορούσαμε να ενημερώσουμε, να είσαστε σίγουροι ότι θα το είχαμε κάνει!
Οπως ήρθαν όμως τα πράγματα το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, κάτι τέτοιο δεν ήταν σε καμιά περίπτωση εφικτό (ούτε καν στην κεντρική σελίδα - όπως αναφέρεις ότι θα μπορούσαμε να το ανακοινώσουμε Στέφανε).
Κατανοητό.

quote:
Χρειαζόμαστε όμως και την κατανόησή σας.
Οπως και την ενεργό συμμετοχή, την προσφορά βοήθειας σε όποιο επίπεδο μπορεί ο καθένας να δώσει.
Την κατανόησή μας την έχετε σίγουρα. Γι'αυτό, άλλωστε, είμαστε εδώ.
Ως προς τη συνεισφορά μας στο χώρο, επίσης προσφέρεται αναλόγως των συνθηκών και θα προσφερθεί και στο μέλλον.

quote:
Είναι σίγουρα πιο εύκολο να κρίνεις από το να είσαι κρινόμενος.
Πίστεψε με, στη ζωή μου, έχω μάθει και να κρίνομαι, όπως, επίσης, εδώ μέσα, επιθυμώ να μου ασκούν κριτική.

Είναι ένας από τους τρόπους για να γνωρίσω τον εαυτό μου.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 21:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα λίγες μέρες να μπω στο forum και μπαίνοντας σήμερα, με μεγάλη έκπληξη, βλέπω να μην μπαίνω και να μου ζητείται και password.

Όταν και με το password δεν μπήκα, λέω...με διαγράψανε.
Κι έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι το τόσο επιλήψιμο έγραψα.

Μετά μπαίνω στην κεντρική σελίδα του esoterica.gr και με ευχαρίστηση διαπιστώνω ότι όχι μόνο δε διαγράφηκα, αλλά υπήρχε σαφέστατη ενημέρωση, στο πιο κεντρικό σημείο της σελίδας, για την αναβάθμιση των forums και όλα τα σχετικά.

amalia, μπράβο.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 21:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν και με το password δεν μπήκα, λέω...με διαγράψανε.
Κι έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι το τόσο επιλήψιμο έγραψα.

Φτου κακά, Στέφανε!

Συγχαρητήρια σε όλους για το αποτέλεσμα!

Καλή "αναγέννηση"!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 23:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πώ και εγώ:-

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤA «RELOADED» FORUMS!

Ιδιαίτερα ευπροσδεκτή η επανεμφάνιση του EDIT.
(Αλήθεια, πόσο κρατάει;)

Και εις ανώτερα.

Κ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 04:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μετά μπαίνω στην κεντρική σελίδα του esoterica.gr και με ευχαρίστηση διαπιστώνω ότι όχι μόνο δε διαγράφηκα, αλλά υπήρχε σαφέστατη ενημέρωση, στο πιο κεντρικό σημείο της σελίδας, για την αναβάθμιση των forums και όλα τα σχετικά.

amalia, μπράβο.


Ευχαριστούμε Στέφανε!
Βέβαια, το μπράβο δεν αξίζει σε εμένα, αλλά σε κάποιους ανθρώπους που εδώ και αρκετές ημέρες, έχουν χάσει κυριολεκτικά τον ύπνο τους.
Εγώ το μόνο που έκανα ήταν...ΥΠΟΜΟΝΗ: Κάτι, που όπως φαίνεται, δεν θα ξαναχρειαστούμε - τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμό - για να δούμε τη σελίδα που ανοίξαμε.

Με τη σειρά μου λοιπόν κι εγώ,
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!


κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2004, 08:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για τη συμπαράστασή σας!

Πλήρης ανακοίνωση για την Αναβάθμιση, τις αλλαγές και προσθήκες αλλά και για τη συνέχεια στις Συζητήσεις: "FORUMS Reloaded !! (μέρος 1ο)" των Forums Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. και Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις.

Φίλε kynike, οι λειτουργίες Διαγραφής και Τροποποίησης Μηνυμάτων έχουν ρυθμιστεί αυτή την στιγμή στους εξής χρόνους(από την ώρα της αρχικής αποστολής): 15 λεπτά της ώρας για τη διαγραφή(δεν χρειάζεται μάλλον παραπάνω για να αντιληφθεί κάποιος/α τη κατά λάθος διπλή αποστολή) και 3 ώρες για την Τροποποίηση/Επεξεργασία μηνύματος.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 03:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το δικαίωμα στην πληροφόρηση επεκτείνεται και σε τεχνικής φύσης ζητήματα .
Πώς μπορώ να αναζητήσω στον υπολογιστή μου τα cookies που αφορούν το esoterica;
Πως μπορώ να τα επισημαίνω και να τα ενεργοποιώ όταν θέλω;
Μπορώ να έχω όλα τα ονόματα των cookies του esoterica;
Θα ήταν άκρως εποικοδομητικό (και τίμιο) να είχαμε αυτή την ενημέρωση .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 04:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
think4allu:
"... Πώς μπορώ να αναζητήσω στον υπολογιστή μου τα cookies που αφορούν το esoterica;

... Θα ήταν άκρως εποικοδομητικό (και τίμιο) να είχαμε αυτή την ενημέρωση ."

"Τίμιο"; ... Φίλε/η think4allu, τι νομίζεις πως τα κάνουμε τα cookies;;
Ούτε τα τρώμε(), ούτε τα "σερβίρουμε" κάπου αλλού. Βρίσκονται στον υπολογιστή μας(του καθενός από εμάς δηλ.) μόνο για την εξυπηρέτησή μας ως χρήστες. Τουλάχισχτον με αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιούνται στο ESOTERICA. Με κανέναν άλλον!

Για την ενημέρωση έχεις απόλυτο δίκιο. Γι'αυτόν τον λόγο ακριβώς εάν κάνεις μία αναζήτηση για την λέξη "cookie" θα βρεις ουκ ολίγες σελίδες, τουλάχιστον στο Forum "Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις" που αναφέρονται σ'αυτά και στους τρόπους διαγραφής τους εάν δημιουργούν προβλήματα.

Επίσης, ο κύριος("επίσημος") τρόπος εισόδου στα Forums του ESOTERICA από την κεντρική μας σελίδα "περνάει" μέσα από την σελίδα "ESOTERICA.gr -= Forums =-" όπου στην πρώτη παράγραφο του κειμένου της υπάρχει το Link Γιατί είναι απαραίτητα τα cookies; το οποίο παραπέμπει στις σχετικές πληροφορίες όσον αφορά την αναγκαιότητά τους καθώς και τις 2 διαφορετικές επιλογές του χρήστη: να επιτρέπει ή όχι τα cookies.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 21:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πώς μπορώ να αναζητήσω στον υπολογιστή μου τα cookies που αφορούν το esoterica;
Πως μπορώ να τα επισημαίνω και να τα ενεργοποιώ όταν θέλω;

To esoterica.gr σου βάζει τρία cookies:

Το ένα (Snitz00user) περιέχει το username και το password σου. Χρησιμοποιείται για το αυτόματο login αλλά και για να "θυμάται" το site ότι είσαι μέσα (στην πραγματικότητα δε θυμάται τίποτα). Διαγράφεται μόλις κλείσεις τον browser σου ή (αν έχεις πει στο site να "θυμάται" το login σου δε διαγράφεται ποτέ).

Τα άλλα δύο έχουν σχέση με το session σου. Το ένα σε ταυτοποιεί με μοναδικό τρόπο όση ώρα συνδυαλέγεσαι με το esoterica.gr και το άλλο "θυμάται" πια σελίδα έβλεπες για να σε επιστρέψει εκεί αφού κάνεις post μια απάντηση. Διαγράφονται αυτόματα μόλις κλείσεις τον browser σου.

Το πώς θα δεις πού βρίσκονται εξαρτάται από τον browser σου. Ψάξε στο Gooogle πού και πώς φυλάει ο browser σου τα cookies του.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 22:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως θα συμφωνήσω με το Στέφανο. Θα ήταν πιο σωστό και πρακτικό στην κεντρική σελίδα του esoterica.gr να είχε μπει μια ανακοίνωση του στυλ "αυτή τη στιγμή κάνουμε εργασίες συντήρησης στα forums οπότε πιθανόν να μην είναι διαθέσιμα για τις επόμενες μέρες, ζητούμε συγνώμη κλπ κλπ". Δε χάθηκε και ο κόσμος βέβαια που δεν έγινε κάτι τέτοιο.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 04:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου junk95.

Βέβαια, το μήνυμα του Στέφανου στο οποίο αναφέρεσαι, αφορούσε τον Σεπτέμβριο, όπου για κάποιους λόγους δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση στην κεντρική σελίδα.

Σχετικά με τις πρόσφατες αλλαγές, οι ώρες που τέθηκε το forum εκτός λειτουργίας ήταν πολύ λιγότερες και υπήρξε ανακοίνωση -αν και όχι κατά την ώρα της διακοπής λειτουργίας- λίγο μετά την επαναφορά τους.

Πάντως και στις δύο περιπτώσεις, η μη ανάρτηση κάποιου μηνύματος ειδοποίησης, οφείλεται σε λόγους ανωτέρας βίας.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 07:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σχετικά με τις πρόσφατες αλλαγές, οι ώρες που τέθηκε το forum εκτός λειτουργίας ήταν πολύ λιγότερες και υπήρξε ανακοίνωση -αν και όχι κατά την ώρα της διακοπής λειτουργίας- λίγο μετά την επαναφορά τους.

Πάντως και στις δύο περιπτώσεις, η μη ανάρτηση κάποιου μηνύματος ειδοποίησης, οφείλεται σε λόγους ανωτέρας βίας.



Όπως φαίνεται, πολλές φορές από βιασύνη μπορεί κάποιος να πέσει σε ανακρίβειες:
Ζητώ συγνώμη για την απροσεξία μου στο παραπάνω μήνυμά μου. Ανακοίνωση υπήρξε και κατά τη διάρκεια της διακοπής λειτουργία των forums κι όχι μόνο λίγο μετά την επαναφορά τους.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy