ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΠΟΙΟΣ χαρακτήρας ΕΙΣΤΕ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 13:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από αγαπημένες ταινίες, ποιος χαρακτήρας, ποιος ήρωας φερνει ποιο πολύ στο ατομό σας;
Ποιος χαρακτήρας είστε;
Ποια χαρακτηριστικά του (εσωτερικά παντα) κουβαλάτε;
ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΧΙ ποιος χαρακτήρας θα θέλατε να είστε!



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 14:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ. Όταν λέω εσωτερικά χαρακτηρηστικά, εννοώ κυρίως τον ψυχισμό του χαρακτήρα· την εσωτερική διαδρομή του μεσα απ' τις καταστάσεις που διαδραματίζονται στην ταινία

δηλ.
αν κάπου ταυτίζεστε με τις καταστασεις, τα συναισθήματα και τις σκέψεις του ήρωα


Καταραμένο edit!



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πάνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


95 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2004, 17:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές αγαπητέ 1900 έχω πιάσει τον εαυτό μου να γίνετε.......taxi driver.

Πρώην ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 03:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
indiana jones!
και νομιζω o Harrison Ford ηταν ο ιδανικοτερος ηθοποιος για την ταινια

-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 03:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλες φορες εχω την εντυπωση οτι οι σεναριογραφοι μερικων ταινιων με βλεπουν και σκιαγραφουν τον τροπο συμπεριφορας μου. Αυτη τη στιγμη μου ερχεται το παραδειγμα με τη Τζενη Καρεζη στο "Δεσποινις Διευθυντης"....
Ωραιο θεματακι, φιλε μου 1900!!!! Ετσι, μπορουμε να εχουμε μια καλυτερη και πιο ξεκαθαρη εικονη για τους υπολοιπους συγκατοικους της κοινοτητας εδω.... μιας και δεν εχει κανεις "φατσουλα"!

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2004, 12:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι μου. Χαίρομαι που σας άρεσε το θέμα μου,
αλλά θα ήθελα να γράφετε, όπως προανέφερα, και πού ταυτίζεστε με αυτους τους χαρακτήρες.

Σε ποιές καταστασεις, συναισθήματα και σκέψεις του χαρακτήρα βλέπετε τον εαυτό σας;

Δηλαδή ναι μεν γραφουμε ο "ταδε" χαρακτήρας αλλά
αναφέρουμε και γιατι συγκεκριμένα αυτός ο χαρακτήρας.

Πιστεύω οτι με τα παραπάνω που αναφέρω το θέμα θα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον απ' το να πετάμε ένα όνομα και να φεύγουμε. Τι λέτε κι εσείς;

(Επίσης να υπένθυμίσω οτι σε μια ταινία υπάρχουν πολλοί χαρακτήρες.
Βεβαια μπορείτε να επιλεξετε όποιον θέλετε,
απλά εχετε το κι αυτό κατα νου, σας δίνει περισσότερες επιλογές.)




Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 00:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα ντεεε, μη βαρας!
Η Τζενη Καρεζη στο "Δεσποινις Διευθυντης", ενω ηταν μια γυναικα καριερας και κοιταγε μονο τη δουλεια της, ουτε αντρα ουτε τιποτα, ξαφνικα "της την εδωσε" κατακουτελα και εγινε ενα χιχι χαχα κοριτσι οπως τα υπολοιπα της ηλικιας της. Απο τη μια λοιπον, αυστηρη και μονο δουλειααααα, αλλα απο την αλλη τσαχπινα με τους ερωτες της...

Poor is a man, who´s pleasures depend on the permition of another...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 18:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν τελικά έχω δίκιο σε κάποιο θέμα αλλά δεν εισακούγομαι,νιώθω σαν τον concilieri (συμβουλάτορα) Robert Duvall στον Νονό. Λέτε κάποτε να φτιάξω την δική μου familia ;;;

Επίσης,όταν κάποτε με κυνήγησαν κάτι σκύλοι στα γρασίδια της Πανεπιστημιούπολης του ΑΠΘ,ταυτίστηκα επιτυχώς με τον θρυλικό Forest Gump,ακούγοντας μια φωνή να μου λέει:run Zephyr,run!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2004, 14:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φυσικά με την Galadriel από το Lord of the Rings....

ειδικά στο σημείο που μόνη της μπαίνει στην διαδικασία να αντιμετωπίσει τους "δαίμονες" της και τους νικάει ακριβώς τη στιγμή που δέχεται να είναι κάτι "λιγότερο" από αυτό που θα μπορούσε σε άλλες συνθήκες να γίνει, αλλά παραμένει πάντα ο εαυτός της...

Που γνωρίζει πόσο Φως ή πόσο Σκοτάδι κρύβει μέσα της και το αντιμετωπίζει συνειδητά,

που γνωρίζει τα όρια του Χρόνου, της Επιθυμίας και του Φόβου,

που προσφέρει αυτό που πρέπει ακόμα κι αν αυτό τρομάξει τους άλλους...

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 03:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xairetw sas....
poly wraio to 8emataki soy 1900...
Den xerw ean yparxei kapoia tainia poy 8a eniw8a kapoio eidoys taytishs me ton eayto ... alla o filos moy eixe pei pws toy 8umiza thn santako giati eixa kleistei mesa sto spiti... (xaxa fovero e?)

Telospantwn... pisteyw pws oloi mas exoyme taytistei me parapanw apo enan rolous tainiwn... eite giati mesa ekei vlepoyme epi8umies mas..eite giati xediplwnetai kapoio diko mas kommati..
Kapoies fores malista isws anagnwrisoyme shmadia poy den exoyme syneidhtopoihsei...

Gia ton eayto moy 8a elega pws anagnwrizw ena kommati moy sthn mple tainia.. ston rolo ths Juliette Binoche.. Giati? Den 8a pw tipota... ean kapoios to exei dei 8a katalabei...
Enas allos rolos einai ekeinos toy Saliery... sto Amadeus.... Giati? Kapoy mesa sthn tainia eipw8hke h exhs frash...(Giati o 8eos moy emfyshse thn epi8ymia.....)
Opoios den thn exei dei.. thn synistw...

Sas xairetw... me agaph.. na eiste oloi kala...

(sorry gia ta greeklish, alla den vriskomai sto diko moy pc, kai den mporw na paremvw)

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2004, 20:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πράγματι πολύ όμορφο και έξυπνο θέμα ταυτόχρονα.Λοιπόν εγώ πολύ συχνά συντονίζομαι με τον ρόλο του Ρόμπιν Ουίλιαμς στο Patch Adams.Μέσα απ το γέλιο προσφέρω κίνητρα για βελτίωση,θεραπεία χωρίς να το επιδιώκω...απλά μου βγαίνει.Μπορεί εγώ να είμαι, σε δεδομένη χρονική στιγμή, σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση ωστόσο όταν βρεθεί κοντά μου κάποιος που περνάει κάποιο πρόβλημα αυτόματα αλλάζει η ψυχολογία μου και μέσα απο το χιούμορ,το γέλιο και μια αισιόδοξη οπτική ζωής του δίνω δύναμη να συνεχίσει και ώς εκ θαύματος όχι μόνο παίρνει ο άλλος δύναμη αλλά τις περισσότερες φορές βρίσκει λύσεις.Το ακόμα πιο περίεργο είναι οτι όποτε συμβαίνει αυτό νιώθω να ξαναγεννιέμαι κι ακριβώς αυτό είναι που μαγνητίζει ανθρώπους κοντά μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κλαρίς
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2004, 11:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κλαρίς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαντάω πολύ αργά; Ε, δεν πειράζει, ας αναζωπυρώσουμε αυτό το θέμα, γιατί είναι πολύ όμορφο και παιχνιδιάρικο…
Εγώ ταύτιζα πάντα τον εαυτό μου με την Πίπη τη φακιδομίτη. Ένα χαριτωμένο τρελούτσικο κορίτσι, που τα τελευταία 100 χρόνια δεν έχει αποφασίσει να «ενηλικιωθεί» καθώς μέσα από την αθωότητα και τον αυθορμητισμό της είναι κατά πολύ σοφότερη από τους συμβιβασμένους καθοσπρεπιστές ενήλικους που την περιβάλλουν. Όλοι νομίζουν ότι είναι φευγάτη, στην πραγματικότητα όμως είναι απλά αντί-συμβατική. μία κοινωνική επαναστάτρια που δεν μπένει σε νόρμες, παρόλο το κόστος να την θεωρήσουν ορισμένοι στενόμιαλοι "παράξενη" και "χαζή". και είναι τόσο γεννεόδορη, που χαίρεται να φτάχνει τη διάθεση ακόμα και σε αυτούς που ξέρει οτι γελάν πίσω απο την πλάτη της


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.472656E-02
Maintained by Digital Alchemy