ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 οδός Χαριλάου Τρικούπη...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
loki76
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 14:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loki76  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas.. Eimai neo melos an kai diavazw to forum kairo twra oso mou epitrepei o xronos mou. 8a h8ela na sas sygxarw gia thn polh kalh douleia pou kanete edw..

Kairo twra exw mia aporia kai isws mporeite na voh8hsete.. Epeidh h douleia mou me fernei polles fores kai anhforizw thn Xarilaou Trikouph sthn A8hna etyxe na parathrhsw se orismena ktiria kapoia paraksena symvola. Opws anevainoume thn Trikouph arxizoun na emfanizontai se kolwnes ktiriwn (apo ena) araia, argotera pyknwnoun wspou ston ari8mo 118 yparxei ena fainomenika egatalelhmeno ktirio pou h porta tou einai gemath..
Para8etw edw dyo fwtografies gia na to deite..


mhpws kserete peri tinos prokeite?
Eyxaristw ek twn proterwn..

drf
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 15:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος drf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν θυμάμαι καλά μοιάζει με πίστα pac-man .. αλλά σίγουρα κάτι περισσότερο θα κρύβεται εκεί μέσα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loki76
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 16:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loki76  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε drf πέρα από το αστείο σου για το pacman μπορεί να μην είναι τίποτα τελικά αυτό το συμβολο.. απλά ρωτάω εδώ που τα παιδιά φαίνεται να έχουν κάποιες γνώσεις (σίγουρα πολύ παραπάνω από τις δικές μου) και ίσως ξέρουν κάτι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 16:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επειδη δεν διακρινεται καθαρα ειναι κατι που εκαναν με σπρευ ή ειναι ενα ειδος διακοσμησης?
στην πρωτη φωτογραφια και πρωτη κολονα στο δευτερο τετραγωνακι εχουν σχεδιασει κατι κλασσικο με μαρκαδορο οποτε υποθετω οτι δεν ειναι αναγλυφο.

quote:
αν θυμάμαι καλά μοιάζει με πίστα pac-man

μπορει και να ειναι ομως εμενα μου μοιαζει με ενα Η και διπλα του ενα Ι

ισως καποιος να θυμαται ποιος αριθμος ειναι το Η Ι
γιατι δεν ειμαι σιγουρος και θα πω καμια πατατα.

τωρα να ειναι σημαδι για καταφυγιο ειναι λιγο χλωμο γιατι το επομενοι βημα θα ηταν να βαλουν και φωτεινη επιγραφη
"ΕΔΩ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ"

χμ! υπαρχει και ενα κατω δεξια (πανω αριστερα απο το τοξο του παραθυρου)

αν υπηρχαν μονο πανω στον τοιχο και οχι διπλα απο πορτες και παραθυρα θα ελεγα οτι τα εχουν κανει δυο mc και ενας djαλλα ολη αυτη η ασπρομαυρη γεωμετρια μου θυμιζει κατι παλικαρια με αγνο αιμα αλλα η σχεδιαση τους χρειαζεται και καποια νουμοσυνη οποτε τους αποκλειω.


παντως παραειναι εντονα για να εχουν μυστικο ρολο.

κατι μου θυμιζει αλλα δεν μπορω να θυμηθω τι

αυτη την ασπρομαυριλα καπου την εχω ξαναδει

ελπιζω να υπαρξει καποιος ο οποιος να γνωριζει τον λογο της υπαρξης τους.

πολυ καλο θεμα εστω και αν η απαντηση ειναι απλη (απο πολλες αποψεις)


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greenjanek
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 17:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greenjanek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επειδή μένω στην περιοχή και ξέρω , αυτό το σύμβολο υπάρχει σε πολλά σημεία κατα μήκος της ιπποκράτους , χαριλάους τρικούπης και σε άλλα σημεία της αθήνας.Είναι άλλο ενα έργο των GRAFFΙTAΔΩΝ κατα την γνωμη μου ,και αν είναι θα ρωτήσω να σας πω με σιγουριά !

...αυτοί θα φάνε την πίτα
θα γλύψουν κ το πιάτο
κ εμείς θα τρώμε σκύλο
κ ούτε κάν χορτάτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loki76
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 17:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loki76  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..
για έργο γκραφιτάδων δε ξέρω.. πολύ "κανονικό" μου φαίνεται εμένα.. σα να εχει γινει με στενσιλ και σπρευ.. ξέρετε κανεναν γκραφιτα να ζωγραφιζει με στενσιλ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greenjanek
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2004, 18:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greenjanek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
me xartoni einai kai exo dei kai polla alla tou still autou ,dialdi me xartoni.

...αυτοί θα φάνε την πίτα
θα γλύψουν κ το πιάτο
κ εμείς θα τρώμε σκύλο
κ ούτε κάν χορτάτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TruthHunter
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 00:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthHunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντος το ΗΙ είναι ή το 810 ή το 80000.....τέλος πάντων αριθμός δεν νομίζω να είναι.........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 01:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H 17 - N 17 ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris33
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 09:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File loki76: Afto to 'symbolo' einai mia upografh pou kanei mia omada pou legete HIT. Einai ontws me stencil, alla kanoun kai kanoniko graffiti kai malista einai apo tous kaliterous graffitades ths Elladas. An endiaferesai mporeis na agoraseis to periodiko 'creative error' apo to magazi 'for my people' pou brisketai sthn odo Ferwn 6, sth Biktwria. Exei polla dika tous kai apo allous pou xrisimopioun enalaktikes me8odous gia urban art ka8os kai polla alla omorfa pragmata pou den perimenes pote pws tha upirxan se afthn thn periergh pollh ths A8hnas.

An kai oi HIT htan apo tous protous pou xrisimopiisan afth th me8odo, twra polloi 'graffitades' xrisimopioun stencils kai aftokolita. Se kapoies xwres xrisimopioun kai mosaika, plakakia, mikra antikimena diamorfomena apo tous idious, akoma kai fotines pinakides.

Filika

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loki76
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 09:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loki76  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα.. λύθηκε το "μυστήριο" λοιπόν.. ευχαριστώ dimitris
δεν ήταν τίποτα αλλά τουλάχιστον βγάλαμε άκρη..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greenjanek
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2004, 12:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greenjanek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
epitelous ! bravo re dimitri23 ! kai ego egrafsa se forum me graffiti kai mou ipan otoi einai apo tous HIT . re THRUTHUNTER ti eipes pali re megale ?

...αυτοί θα φάνε την πίτα
θα γλύψουν κ το πιάτο
κ εμείς θα τρώμε σκύλο
κ ούτε κάν χορτάτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy