ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως λενε τσουρεκι

εισαι πολυ μαγκας 1900 τελικα !!

δεν εχω προβλημα μαζι σου ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ΞΑΝΑ
Τι να πω ρε πουστη μου
Έχετε ξεφύγει εντελώς εδω μέσα μερικοί
Βεβαια όλα αυτά που διαδραματίζονται εδω μέσα είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας, τι άλλο θα μπορουσε να περιμένει κανεις; Την ουτοπία;
Με τόσα "φρούτα" μόνο τη Φρουτοπία.
Σαπίλα εξω, σαπίλα μέσα.

Αν κάποιος έρχεται εδώ μέσα για να ξεφύγει απ' την πραγματικότητα είναι διπλά γελασμένος.
Πρωτον γιατι αν κάτι του ξυνίζει εκει έξω να ναι σίγουρος οτι θα το βρει και δω μέσα, οπότε το μονο που κανει είναι να μαζοχίζεται.
Και δεύτερον είναι μια εικονική πραγματικότητα, μια ξωή που δεν τη ζεις κι όποιος ταυτίζεται πλανάται σε μάυρα σκοτάδια.

Αλήθεια; Ποια αλήθεια;

Ο καθένας λέει αυτα που θέλει να πει
Βλέπει αυτά που θέλει να δει
Ακούει αυτά που θέλει ν' ακούσει
Φανταστείτε ενα πλήθος καταδικασμένο μια ζωή να μιλάει στο πουθενα.
Ένα μάτσο τελάληδες!

Μπλα,μπλα,μπλα,μπλα,μπλα,μπλα...
...όλοι θα κατηγοροποιηθείτε...Απο μόνοι σας το κάνετε...μη στεναχωριέστε...θα σας βάλουν στη κατηγορία που διαλέξατε...όλοι χωρανε...Όλους θα σας φάει το τέρας που φτιάχνετε...Εμπρός, όλοι στη γκριζα γραμμή της ανθρωπότητας...

Το ψέμμα είναι η μόνη ανθρώπινη αλήθεια
Το πιο ζεστό κρεβάτι.
Κουκουλωθείτε! Ειναι ωραία...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

AKOY ΜΑΓΚΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ ΜΗΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ
ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΣ ΩΡΑΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΜΑ ΘΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ

EINAI H ΩΡΑ ΜΟΥ!! ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ ΜΑΓΚΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ

ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΓΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΠΑΜΕ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗ ΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΝΥΧΙ
ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ ΕΤΣΙ; ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 03:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ξερω καλο κολυμπι μην ανυσηχεις μια ομαδουλα ειστε τιποτα παραπανω
που το παιζετε αλλα θα μου το πληρωσετε πολυ ακριβα αυτο!!
θα επανερθω καλυτερος απο εσας την καινουργια χρονια
μαλλον δεν καταλαβατε ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 04:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

... και αυτή είναι η αρχή μιας υπέροχης φιλίας...


Υγρή και χυμώδης... (όπως το χιούμορ) The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…

Edited by - Mantis on 22/12/2004 04:06:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 07:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900 μην παιζεις το παιχνιδι τους

οι κλωνοι αυτον τον σκοπο εχουν

να λενε βλακειες χωρις να πεφτουν τα βελη σε αυτον που ειναι πισω απο τον κλωνο

quote:
εισαι πολυ μαγκας 1900 τελικα !!
ετσι ειναι αυτα τα πραγματα

αλλοι ειναι μαγκες
και αλλοι βλακες με υποτυπωδη νοημοσυνη και ψυχοσυνθεση μπαμπουινου οπου με μερικα κολπα καταφεραν και πηραν 12 στο iq test

αναρωτιεμαι πως καποιοι με τοσο μικρη νοημοσυνη καταφερνουν και κανουν τα ζωτικα τους οργανα να λειτουργουν

αααα ξεχασα ο καλος θεουλης ειχε στον νου του οτι μπορει να υπαρξουν λαθη στην αναπαραγωγη και να εμφανιστουν ανθρωπομορφοι μπαμπουινοι και ετσι εκανε τα ζωτικα οργανα λειτουργουν αυτονομα

quote:
δεν εχω προβλημα μαζι σου ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ?
βασικα εισαι ενα προβλημα
ενα καρκινωμα
η ντροπη του ανθρωπινου γενους
ο λογος της υπαρξης σου ειναι για λογους σκοτεινους και εχει να κανει με τα πιονια

γιαυτο και εισαι αμολυτος χωρις να ενοχλεις ΑΥΤΟΥΣ

δεν εχεις προβλημα μαζι του?
παραξενο μου εδωσες την εντυπωση οτι ειχες προβλημα με το ανθρωπινο γενος και την νοημοσυνη
αυτη την φρικτη και επιπονη συνηθεια που εχουν μερικοι που ακουει στο ονομα σκεψη

τωρα αν διαγραφεις εσυ δεν τρεχει τιποτα εχεις και αλλους χαρακτηρες

αν ομως εκνευρισεις καποιους και τους κανεις να στραβοπατησουν αυτο ειναι κατι εξαιρετικο

ωρα να ριξουμε εντομοκτονο να φυγουν τα παρασιτα και τα ζιζανια

που να μπλεχτουν τα νηματα που σε ελεγχουν

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 15:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin:
quote:
Αγαπητέ 1900, πραγματικά λυπάμαι για το ότι "έχεις αηδιάσει..." όπως είπες παραπάνω.

Γράφεις όμως και τα εξής:
"Κατσε ρε Admin! Αυτά είχες μόνο να πεις;!

Αυτό το θέατρο για ποιόν το στήσατε;

Και δε λέω καλο το θεατρο,

αλλά το συγκεκριμένο πολύ trash μωρ'αδερφε μου! Ποιος ο λόγος;

Ποιο το νόημα όλων αυτών;"

Δηλαδή τι άλλο θα έπρεπε να "είχα να πω";;
Δεν ήταν σαφής η σκοπιμότητα και η προτροπή του μηνύματος;;
"Θα πρότεινα ηρεμία και αυτοσυγκράτηση!!

Η συζήτηση κινδυνεύει να ξεφύγει από τα όρια του οποιουδήποτε τύπου χιούμορ!

Προσοχή λοιπόν για όσους/ες νιώθουν μερικές φορές την τάση να "ξεφύγουν"."

Δεν θα ήθελα να σου κρύψω ότι με στεναχώρησε κάπως, πρόσκαιρα βέβαια γιατί επανεξέτασα το ζήτημα και από άλλες οπτικές γωνιές πιο λογικές, αυτή η αναφορά σου σε μένα καθώς και στο 2ο πληθυντικό πρόσωπο(σε ποιους αλήθεια;) και στο υποτιθέμενο "Θέατρο".

Θα με ενδιέφερε ειλικρινά να διευκρινήσεις τη θέση σου αυτή.
- Σε τι αναφέρεσαι ακριβώς και σε ποιους;
- Ποια είναι τα συγκεκριμένα στοιχεία που σε οδήγησαν στην οποιαδήποτε υπόθεσή σου(η οποία δεν έχει γίνει κατανοητή μέσω του μηνύματός σου);

Αν έχεις την καλοσύνη ή/και τον χρόνο να μου δώσεις κάποιες απαντήσεις στα παραπάνω, θα σε ευχαριστήσω εκ των προτέρων.



Πού ήσουν όταν το τσουτσέκι12 ήταν αμολημένο εδω κι αλώνιζε έχοντας γράψει ένα σωρο μηνύματα στη Mantis & Galadriel του τύπου "Θα μου πάρεις μια πίπα" κλπ να δεις πως λέγεται αυτό χμμμ, α μα δε χρειάζεται και πολύ μυαλό! Σεξουαλική παρενόχληση και μάλιστα χυδαία.

Σεξουαλική παρενόχληση στο φορουμ στο οποίο εσύ είσαι administrator.
Και μιλάμε και για αδίκημα που τιμωρείται κι απ' τον νόμο, ετσι;
Αλλα μάλλον όχι απ'τον δικό σας γιατί τον κάνατε πλαστελίνη.

Και η μόνη αντίδρασή σου μετά απο πολλές "πίπες" είναι μερικα γενικά χλιαρά σχόλια! Ενω για τον Endorama που εβαλε δυο-τρεις εικόνες που προσβαλαν την αισθητική σας τον διαγράψατε χωρις δευτερη κουβέντα. Ούτε καν πρώτη.
Αλλα για το τσουτσέκι(apollo) 12 τίποτα!!!

Ένα μέλος το οποίο στα πάνω θέματα το παίζει σοβαρό
και στα κάτω επιτίθεται σε πολύ συγκεκριμένα άτομα, σε πολύ συγκεκριμένα θέματα. Διχασμένη προσωπικότητα ή διπλή ταυτότητα με κρυφή σκοπιμότητα;

Εσυ όμως Admin θες να παίξουμε κρυφτούλι κι εγώ δεν έχω καμία όρεξη

"You can fool some people sometimes
but you can't fool all the people
all the time"

Αντε και καλή γαλοπούλα
Ετσι όπως τη κάνατε φάτε την


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 16:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΕ ENDORAMA
να λενε βλακειες χωρις να πεφτουν τα βελη σε αυτον που ειναι πισω απο τον κλωνο και ποιος ειναι πισω απο τον κλωνο ρε μεγαλε μηπως
εισαι εσυ που με την βλακωδη βλακεια μας εχεις ζαλισει με τις
μ......ες!! εκτος και αν το παιζεις και εσυ μαγκας και φορας
φουστανακια οπως κανουν οι αδερφουλες του λογου σου!!


αναρωτιεμαι πως καποιοι με τοσο μικρη νοημοσυνη καταφερνουν και κανουν τα ζωτικα τους οργανα να λειτουργουν σαν τα δικα σου!!

αααα ξεχασα ο καλος θεουλης ειχε στον νου του οτι μπορει να υπαρξουν λαθη στην αναπαραγωγη και να εμφανιστουν ανθρωπομορφοι μπαμπουινοι και ετσι εκανε τα ζωτικα οργανα λειτουργουν αυτονομα και σε πολλα

χρωμματα οπως μπλε κιτρινα κοκκινα οργανα κυκλοφορουν πολλα μεγαλε

μονο προσεχε μην παθεις τιποτα απο την ΠΟΛΛΗ α...μια Πιστευω να το

καταλαβες αυτο H να κανω και κιμα για να φαμε !!

ενα καρκινωμα
η ντροπη του ανθρωπινου γενους !!ποιανου αυτου ? η του δικου σου?
ο λογος της υπαρξης σου ειναι για λογους σκοτεινους και εχει να κανει με τα πιονια.................

...endorama οταν παιζεις σκακι κινεις μονο σου τα πιονια η σε κινουν

αυτα γιατι ετσι φενεται οτι εισαι ανικανος αχρηστος ανημπορος !!

γιαυτο και εισαι αμολυτος χωρις να ενοχλεις ΑΥΤΟΥΣ

.....ενω εσυ μολυσμενος εχεις πιει αμολυβδη και δεν ξερεις τι λες!!

δεν εχεις προβλημα μαζι του?
παραξενο μου εδωσες την εντυπωση οτι ειχες προβλημα με το ανθρωπινο γενος και την νοημοσυνη
αυτη την φρικτη και επιπονη συνηθεια που εχουν μερικοι που ακουει στο ονομα σκεψη

κοιταξε την σκεψη σου! ελα που εισαι χαθηκες εγω μαζι σου ειμαι μην

φευγεις εσενα περιμενα να μου το πεις σε καλυπτω!!

βλακα δεν εχω πει την τελευταια λεξη μου και για να συγκρουομαι

με σενα παει να πει οτι μπορω να τα βαλω με ολους ειναι θεμα

στρατηγικης πραμα που δεν εχεις εσυ γιατι εισαι αχρηστος!!

τωρα αν διαγραφεις εσυ δεν τρεχει τιποτα εχεις και αλλους χαρακτηρες

πανεξυπνε εχω διαγραφει πολλες φορες αλλα που να το παρεις χαμπαρι

αυτο δεν ειναι μυαλο ειναι κουρκουτι μαρμελαδα οταν ο θεος εβρεχε

μυαλα εσυ κρατουσες ομπρελλα!!


αν ομως εκνευρισεις καποιους και τους κανεις να στραβοπατησουν αυτο ειναι κατι εξαιρετικο ....μμμμμ πολυ εξαιρετικο!!!

ωρα να ριξουμε εντομοκτονο να φυγουν τα παρασιτα και τα ζιζανια

αληθεια δεν μας κανεις την χαρη να φυγεις γιατι σε αντικαθιστω!!

που να μπλεχτουν τα νηματα που σε ελεγχουν.........

...... και τα κορδονια σου ειναι λυμενα δεστα παλιοαδερφη!!

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΠΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΗΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ ΧΑΖΟ...ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΒΛΑΚΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΟΥ!!


ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ADMINISTROULIDES ALLA
ΕΔΩ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ STAR WARS MALLON ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ
ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΕΝΝΟΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΑΣ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 16:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σιγά ! θα χυθεί το γάλα.....

administrouli

Galadriel, Reloaded

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 16:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

σιγά ! θα χυθεί το γάλα.....που επεσε επανω σου

καλα ειναι συμεριφορα αυτη δεν ντρεπονται λιγακι!!

Galadriel, sexmaniak!!
[/quote]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 17:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, apollo12, όπως θέλεις...

Ο λογαριασμός αυτός έχει απενεργοποιηθεί.

Μάλλον θα έχεις διαβάσει και τη δεύτερη(εντελώς προσωπική αυτήν την φορά) προειδοποίησή μου στο "Νέο CARGO CULT η "Ελληνική Θρησκεία";;"...

Ούτως ή άλλως διάβασέ την καλά, ειδικά το σημείο περί "επανεξέτασης" των στόχων και της ποιότητας της συμμετοχής σου στις Συζητήσεις μας(μιας και έχω μία υπόνοια... ότι η περίπτωση να αποχωριστείς την παρέα μας ίσως δεν είναι πολύ πιθανή) και στοχάσου πάνω σ'αυτό τουλάχιστον για τις επόμενες ημέρες!!

Για να είμαστε πάντως δίκαιοι(στα πλαίσια του ανθρωπίνως δυνατού), και πέρα από τα δεδομένα "προβλήματα συμπεριφοράς" του apollo12 στους Διαλόγους, θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη Συζήτηση, αλλά και αλλού, ο apollo12 έλαβε και αρκετές προκλήσεις, είτε λεκτικές(που κάποιες φορές εκφράζουν άλλες, πιο βαθιές, ψυχολογικές προκλήσεις) είτε με εκφρασμένες και σαφείς υπόνοιες για την ταυτότητά του και για την νοητική του ικανότητα...

"Εσυ όμως Admin θες να παίξουμε κρυφτούλι κι εγώ δεν έχω καμία όρεξη"

Εγώ όμως, αγαπητέ 1900, δεν θέλησα σίγουρα "να παίξω κρυφτούλι" με κανέναν, και πολύ περισσότερο με εσένα. Γι'αυτό και σου έκανα δύο σαφείς ερωτήσεις για να καταλάβω τι εννοούσες ακριβώς με τα λόγια σου, καθώς σε κάθε άλλη περίπτωση μόνον εικασίες, πιθανότατα λανθασμένες, θα μπορούσα να κάνω.

Χωρίς να έχω καταλάβει και τώρα πλήρως τι κινητοποίησε αυτή σου την αντίδραση και όλα τα στοιχεία που την αποτελούν, εντούτοις έχω πάρει μία ιδέα.

Πιστεύω πως οι κρίσεις σου είναι λανθασμένες σε αυτό το ζήτημα, θεωρώ ότι μάλλον δεν έχεις λάβει υπόψη σου όλα τα στοιχεία(που υπάρχουν καταγεγραμμένα, εδώ στις Συζητήσεις μας, τουλάχιστον) και ότι έχεις εστιάσει υπερβολικά σε κάποια σημεία ελάσσονος σημασίας. Φυσικά πιστεύω, πως κατά κάποιον τρόπο αυτές οι ίδιες κρίσεις και η αντίδρασή σου είναι ταυτόχρονα και δικαιολογημένες... έχουν συγκεκριμένες αιτίες και δεν είναι ασαφούς σκοπιμότητας, καθώς δεν μας έχεις συνηθίσει τόσο καιρό τώρα σε τέτοια πράγματα.

Θα μου επιτρέψεις όμως, να συνεχίσω σε 2ο χρόνο κάποια πράγματα που θα ήθελα να συμπληρώσω μιλώντας σου, γιατί θα πρέπει τώρα να αποχωρίσω από τον υπολογιστή λόγω εκτάκτων θεμάτων και προσωπικών υποχρεώσεων.

Συνιστώ όμως και πάλι ηρεμία. Οπωσδήποτε μπορεί να μας πάει πιο μακριά και πιο βαθιά απ'ότι η βιασύνη και το υπερβολικό πάθος.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 17:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ.. admin δεν σε προλαβαίνουμε.. τους διαγράφεις και δεν προλαβαίνουμε να μάθουμε ποιοί ήταν..
Στο φτερό.. στον αέρα.. μπάμ και κάτω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 18:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, σαν τις μπεκάτσες !

βλέπεις είναι που η αντίδραση είναι αστραπιαία ως προς τα γεγονότα...

και κανείς δεν προλαβαίνει να πάρει χαμπάρι τίποτα

ForeverG

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 18:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς να νοιώθει κανείς οταν διαγράφετε.. ??
Σίγουρα σαν θύμα.. με θύτη τον admin.. και μετά ξαναμπαίνει πάλι ζητώντας εκδίκηση.. κοκ..κοκ...
Μάλλον ο admin θα χρειασθεί και βοηθό.. στις διαγραφές...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 18:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κάτσε ρε παιδί μου!

αν είναι να το έχεις απωθημένο να σε διαγράψω ένα λεπτό!

ορίστε! σου άρεσε?

πως νιώθεις τώρα? καλύτερα?


λες να κάνω αίτηση κι εγώ για συντονιστής? μου πάει λες το κουστούμι?


ForeverG

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 18:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Στο μυαλό των συντονιστών των Forums»

Γεια σας,

Βάζω ένα είδος «τίτλου» στο μήνυμα αυτό(εμπνεόμενος από μία γνωστή κινηματογραφική ταινία) ακριβώς για να δώσω έμφαση στο ότι θα ήθελα να σας κάνω κοινωνούς του τρόπου που σκεφτόμαστε όσον αφορά τις Συζητήσεις του χώρου αυτού και αυτού που ονομάζουμε «νοοτροπία και στόχους των Forums του ESOTERICA». Όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό μέσα από τον γραπτό λόγο και τον λόγο γενικότερα…

Το μήνυμα αυτό είναι η συνέχεια των προηγούμενων λόγων μου προς τον 1900, όπως του είχα υποσχεθεί, όμως νομίζω πως θα πρέπει να γενικευθεί κάπως για να συμπεριλάβει αρκετά σημεία που προξενούν προβληματισμό σε Μέλη των Forums σχετικά με μία «καμπάνια» δυσαρέσκειας και δυσφήμισης εναντίον του χώρου αυτού, των Μελών του και των Συνεργατών του, που έχουν «αναλάβει» τον τελευταίο καιρό 3 συγκεκριμένα Μέλη, η galadriel, o Verrater και η Mantis. Μοχλός αυτής της «προσπάθειας» αποτελούν τα Θέματα Συζήτησης Την Κατάρα μου ν' έχεις! και ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ, τελευταίως και το παρόν Θέμα, αλλά και διάφορες άλλες παρεμβάσεις σε άλλα Θέματα Συζήτησης μέσα στα Forums του ESOTERICA αλλά και εκτός αυτών, σε άλλους χώρους (όπως στο Forum του προσφιλούς για εμάς Metafysiko), καθώς και μέσω της χρήσης ηλεκτρονικών επικοινωνιών(e-mails) και άλλων επαφών, όπως συνάγεται από τα μέχρι τώρα σχετικά λεγόμενα στις εν λόγω συζητήσεις, αλλά και από κάποιες πληροφορίες που υπέπεσαν, εντελώς απροσδόκητα, στην αντίληψή μας για δυσφήμηση του site γενικότερα σε Άτομα και Φορείς που το γνωρίζουν ή όχι…

Γενικά δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα, ούτε μας ανησυχεί, είναι περισσότερο από φανερό για εμάς και για τους περισσότερους, νομίζω, από τους Φίλους μας, Μέλη και Επισκέπτες, ότι ο χώρος αυτός τον τελευταίο καιρό διάγει μία περίοδο υγείας και ακόμη μεγαλύτερης αναβάθμισης της ποιότητάς του, τόσο όσον αφορά το περιεχόμενο και τις συνεργασίες, αλλά και σε σχέση με την υλικοτεχνική υποδομή του. Μία από τις καλύτερες αποδείξεις για τα παραπάνω αποτελεί ο μεγάλος αριθμός ποιοτικών Συζητήσεων που είναι ενεργές στο τελευταίο διάστημα, και η ημερήσια ποσότητα της Συμμετοχής, τόσο όσον αφορά τα μηνύματα, όσο και τις εγγραφές Νέων Μελών(29 από τις 21 Δεκ. έως σήμερα για παράδειγμα).

Θα με συγχωρήσετε λοιπόν ελπίζω για το ότι το μήνυμα θα είναι κάπως μακροσκελές και για το ότι αναφέρομαι σε αυτό σε συγκεκριμένα Μέλη, όμως δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά δεδομένων των συνθηκών…

-------------------------------------------------------------

Νομίζω πως κάνω πολύ συχνά κάποια βασικά λάθη:
πιστεύω ότι το να έχουμε μιλήσει πολλές φορές για συγκεκριμένα ζητήματα που αφορούν τον τρόπο λειτουργίας των Forums και την στάση μας γενικότερα σημαίνει και αυταπόδεικτα ότι αυτά θα είναι πλέον γνωστά στα παλιότερα κυρίως Μέλη και ότι δεν θα απαιτείται μία συνεχής επανάληψή τους(πράγμα που αποδεικνύεται ιδιαίτερα χρονοβόρο και πολλές φορές σε βάρος του υπόλοιπου έργου που έχουμε να κάνουμε).
Ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος ή κάποια να δηλώσουν με απόλυτο τρόπο την αρνητική κριτική τους για κάτι που αφορά τον τρόπο χειρισμού των καταστάσεων από εμάς σε αυτόν τον χώρο Συζητήσεων που λειτουργεί μέσα στα πλαίσια της Πύλης του ESOTERICA 3 ολόκληρα χρόνια τώρα(σε λίγες ημέρες συμπληρώνονται!) και έχει, αν μη τι άλλο, αποδείξει και την φιλελεύθερη στάση του και την προσήλωση στους καταστατικούς σκοπούς του Τόπου και στις Αρχές που τον διέπουν και την αυθεντική διάθεση προσφοράς προς τους Έλληνες Αναζητητές, χωρίς να έχει πρώτα εξαντλήσει την έρευνα όλων των διαθέσιμων πηγών, βασικά μέσα στους ίδιους τους Διαλόγους.
Το ότι δεν θα αποδεικνύεται κάποιες φορές κι εδώ μέσα η ισχύς του ρητού «όποιος φωνάζει δυνατότερα τελικά ακούγεται και καλύπτει όλες τις άλλες φωνές», και ότι αυτά που έχουν προηγηθεί(της φωνασκίας δηλαδή…), εφόσον κιόλας είναι καταγεγραμμένα, είναι ένα «υλικό» που αποτελεί την ιστορία και την ταυτότητα του χώρου και λαμβάνεται υπόψιν…

Δεν γίνονται πάντα όμως έτσι ακριβώς τα πράγματα, και οι λόγοι είναι αρκετά κατανοητοί. Ευτυχές είναι ότι η σχετική αυτή κατάσταση παρουσιάζει μία αξιοσημείωτη βελτίωση τον τελευταίο καιρό, υπάρχουν όμως ακόμη μεγάλα περιθώρια…
Θα καταβληθεί προσπάθεια, στην αναμενόμενη μεγάλη αναβάθμιση/επανενσάρκωση των Forums, να υπάρχει ειδικός χώρος όπου θα καταγράφονται με τρόπο που να τα καθιστά άμεσα προσβάσιμα τα σημαντικότερα στοιχεία που αφορούν τον Τρόπο λειτουργίας τους και τις σχετικές με αυτόν προεκτάσεις.

Ξεκινώ λοιπόν, αναφερόμενος στα διάφορα ζητήματα ξεχωριστά, όσο γίνεται.
- Σχετικά με τις Απενεργοποιήσεις Λογαριασμών Μελών:
Είναι κάτι που με δυσαρέσκεια πραγματικά κάνουμε και γι’αυτό είναι πραγματικά αναλογικά ελάχιστες μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια. Γίνεται μόνον όταν κρίνεται ότι είναι πραγματικά αναγκαίο, και μέχρις στιγμής πιστεύω πως έχουμε καταφέρει να είμαστε δίκαιοι σε αυτόν τον τομέα. Ακολουθούμε γενικά την τακτική των προειδοποιήσεων ή/και των χρονικών απενεργοποιήσεων και πάντα προσπαθούμε να συμπεριλάβουμε στα στοιχεία που τροφοδοτούν την κρίση μας πολλούς παράγοντες που έχουν να κάνουν και με τα άτομα και με τις καταστάσεις, όπως ποιότητα και χρονική διάρκεια συμμετοχής, εκφρασμένη προσφορά στα υπόλοιπα Μέλη και στις συζητήσεις, συνθήκες που συνέβαλαν στην οποιαδήποτε συμπεριφορά, τάση επανάληψής της και πολλά άλλα. Τώρα, μπορεί κάποιος να αναρωτηθεί: «και ποιοι είστε εσείς για να κρίνετε; Γιατί να εμπιστευτώ την κρίση σας». Όσον αφορά το πρώτο ερώτημα η απάντηση είναι μία: «κάποιος πρέπει να το κάνει, και το πιο λογικό και αποδεκτό είναι να γίνει από αυτόν/ους που έχουν δημιουργήσει τον χώρο, και κυρίως που έχουν θέσει τους Στόχους και τις Αρχές οι οποίες τον διαπνέουν, και που έχουν μοχθήσει για να συνεχίζει αυτός να κρατείται σε συμφωνία με αυτές τις αρχές», σχετικά με το δεύτερο νομίζω ότι είναι: «όσοι γνωρίζουν τον χώρο τόσα χρόνια, καταλαβαίνουν ότι προσπαθούμε πάση θυσία να μην υπεισέρχονται στοιχεία προσωπικής συμπάθειας ή αντιπάθειας στις κρίσεις μας, το καταλαβαίνουν γιατί μας παρατηρούν και ”ζουν” μαζί μας επί μακρό χρονικό διάστημα, αντιμετωπίζουν και αυτοί/ες τις ίδιες δυσκολίες με εμάς όταν επιχειρούν να προστατεύσουν ή να βελτιώσουν αυτόν τον χώρο που αγαπούν».
Θα πρέπει να τονίσω το εξής(αυτονόητο πιστεύω): Δεν απενεργοποιούμε ανθρώπους ή Μέλη, απενεργοποιούμε Λογαριασμούς. Αυτό σημαίνει ότι κάλλιστα μπορεί κάποιος να υιοθετήσει μία καινούργια Διαδικτυακή Ταυτότητα και να συμμετάσχει ξανά στις Συζητήσεις, εφόσον έχει σκεφτεί τα πράγματα καλύτερα και θεωρεί ότι είναι προτιμότερο να επενδύσει ακόμη μία φορά στον Χώρο και να ενεργοποιηθεί ξανά ως Συζητητής/Συνοδοιπόρος.
Προτείνουμε, σε αυτές τις περιπτώσεις να παρέρχεται κάποιος ικανός χρόνος που θα σηματοδοτεί τον αναγκαίο στοχασμό πάνω στις συμπεριφορές και τις καταστάσεις γενικότερα.
Η εντύπωσή μου είναι ότι μάλλον τα περισσότερα Μέλη που τυγχάνει να έχει απενεργοποιηθεί ο Λογαριασμός τους, τελικά συμμετέχουν ξανά με κάποιον άλλον στο μέλλον. Είναι κάτι που γίνεται εις γνώσιν μας και κάτι που πραγματικά μας χαροποιεί, ειδικά εάν με τον επόμενο λογαριασμό αναβαθμίζεται και η ποιότητα της συμμετοχής(πράγμα που έχει παρατηρηθεί ουκ ολίγες φορές).
Οι μόνες περιπτώσεις που συνεχίζουμε τις απενεργοποιήσεις καινούργιων Λογαριασμών του ίδιου Μέλους και δεν επιτρέπουμε την επανείσοδο είναι αυτές που αφορούν καθαρούς Ταραξίες ή παντελώς Κακοπροαίρετους ανθρώπους που έχουν μοναδικό σκοπό τη δημιουργία προβλημάτων σε Μέλη και στον χώρο τον ίδιον.

Ένας από τους παράγοντες που έχει ιδιαίτερη βαρύτητα στο πως βλέπουμε τα πράγματα σχετικά με τις συμπεριφορές Μελών, είναι καθαρά εσωτερικού τύπου
Κάποιος ή κάποια που διαθέτει περισσότερα «εφόδια»(ψυχολογικά και νοητικά βασικά) για να κατανοήσει μία πιθανή λάθος συμπεριφορά του έχει σίγουρα μεγαλύτερη ευθύνη από αυτόν που δεν τα διαθέτει σε τέτοια αφθονία… βασικά επειδή είναι ικανός/ή να επιλέξει τι θα κάνει, και δυστυχώς αφήνεται να επιλέξει το λάθος.
Υπάρχουν και άλλα κριτήρια τέτοιου τύπου, όμως δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά, επειδή βασικά ο γραπτός λόγος έχει τον κίνδυνο να τα περιορίζει ή να τα διαστρεβλώνει και δεν νομίζω πως είμαι τόσο ικανός να τα περιγράψω ικανοποιητικά μέσω αυτού.

Στην αρχή της λειτουργίας αυτού του χώρου Συζητήσεων είχαμε δύο βασικές επιλογές για να κάνουμε σχετικά με την μεταχείριση δυσάρεστων Συμπεριφορών ή Παρεκτροπών. Η μία ήταν να ακολουθήσουμε έναν άτεγκτο και μηχανιστικό τρόπο και να ρίχνουμε «ποινές» βάση κάποιου αλγόριθμου. Π.χ. «είπε μαλάκας, ας τον απενεργοποιήσουμε για 3 ημέρες», «το επανέλαβε, οριστική απενεργοποίηση», «εκφράστηκε υποτιμητικά για κάποιον άλλον, πρέπει να απεργοποιηθεί! … τι;; και σε τι μπορεί να μας ενδιαφέρει οι συνθήκες που οδήγησαν σε αυτό και η πιθανή υποκίνηση από συμπεριφορές άλλων;; άσε να το κάνουμε έτσι, που μπορούμε να το αποδείξουμε, να το μετρήσουμε, να απαντήσουμε σαφώς βρε αδελφέ, σε κάποιον που θα μας ρωτήσει γιατί το κάνατε; Ε, λοιπόν όπως θα έχεις δει στους κανονισμούς, η λέξη μαλάκας σημαίνει 3 ημέρες απενεργοποίηση!! »

Η άλλη επιλογή ήταν να κινηθούμε με βάση την ηθική χροιά και την εσωτερική των πραγμάτων και να αντιμετωπίσουμε τα Μέλη σαν ανθρώπους με προσωπικές ανάγκες και ιδιαιτερότητες, με διαφορετικές δυνατότητες και διαφορετική προσωπικότητα, με ψυχολογία που επηρεάζεται φυσιολογικά από τις προσβολές της καθημερινότητας και με προσωπικότητα, που για να βρίσκεται εδώ μέσα και να συμμετέχει, δείχνει τουλάχιστον ότι κάποια εσωτερική του χορδή δονείται σε πνευματικούς τόνους(πολλές φορές υπάρχουν πολύ περισσότερα που φαίνονται και πολλά περισσότερα άξια που αναδεικνύονται στους ανθρώπους, ακόμη και από δυσάρεστες και δύσκολες καταστάσεις). Μπαίνοντας κι εμείς μέσα στις καταστάσεις, ερχόμενοι δηλαδή στην θέση τους και στην θέση των άλλων και στην θέση ενός επισκεπτη και στην θέση του συνολικού Όντως που ονομάζεται «Ομάδες Συζήτησης» του ESOTERICA, και όχι παίζοντας τον ρόλο κάποιου «ρομπότ απολογισμού και καταγραφής άσχημης συμπεριφοράς», εξελισσόμενοι κι εμείς σχετικά με την αντίληψή μας και την αίσθηση της Δικαιοσύνης, και μέσα από τις δυσκολίες και τα λάθη μας, μαζί με τις καταστάσεις και μαζί με τους ανθρώπους με τους οποίους βαδίζουμε πλάι.

Γνωρίζω πολύ καλά πως, η πρώτη επιλογή είναι καθαρά πλασματική και τεχνητή, καθώς όλα τα εφαρμοσμένα συστήματα Δικαιοσύνης, ούτως ή άλλως, προσπαθούν να συμπεριλάβουν στον τρόπο απόφασεών τους, τους περισσότερους από αυτούς τους δυναμικούς, ανθρώπινους παράγοντες και εντέλλει πάντα άνθρωποι αποφασίζουν για τα ανθρώπινα.
Πόσο πιο κατανοητό και αναμενόμενο δεν είναι αυτό(και ακόμη με πιο εσωτερική ματιά σχετικά με τις κρίσεις) για έναν χώρο που ασχολείται με τα Εσωτερικά Θέματα και είναι Ζωντανός χώρος διαπνεόμενος από ένα Εσωτερικό Πνεύμα;;

Το μήνυμα αρχίζει και γίνεται ιδιαίτερα μακρύ και ο χρόνος που διέθετα εξατμίστηκε, οπότε θα διακόψω εδώ για τώρα και θα συνεχίσω άλλη στιγμή μιλώντας για τον Verrater και τους προβληματισμούς του σχετικά με την Διαγραφή του ονόματος Λογαριασμού endorama/ΕΝΔΟΡΑΜΑ. Θα ήθελα όμως να του πω αρχικά ότι σίγουρα δεν έχει καθόλου δίκιο λέγοντας ότι δεν προειδοποιήθηκε σχετικά με τη συμπεριφορά του. Verrater, ήδη σε αυτό το Θέμα που βρισκόμαστε, υπάρχουν τέτοιες παρατηρήσεις και επισημάνσεις από την πλευρά της Συντονιστικής ομάδας στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του καθώς και στην Τρίτη σελίδα του Θέματος Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... , όπου υπάρχουν και αρκετά σημεία που έχουν υποστεί επεμβάσεις στα μηνύματά σου…

Θα συνεχίσω σύντομα με άλλο μήνυμα αυτά που ήθελα να σας πω, όταν βρω αρκετό χρόνο γι’αυτό.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 19:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια δημαγωγια

εγω σε ρωτησα μερικα πραγματα και εσυ προτιμησες να βγαλεις λογο
για να προστατεψεις το image σου μυξοκλαιγοντας στα υπολοιπα μελη

για ολα αυτα που μιλησες υπαρχει ετοιμο θεμα με ετοιμες ερωτησεις
αλλα προτιμησες το ασχετο? θεμα και να τα πεις αλλου οχι σε εμενα.

ακουληθησα την μποχα και εφτασα
«Στο μυαλό των συντονιστών των Forums»


quote:
σχετικά με μία «καμπάνια» δυσαρέσκειας και δυσφήμισης εναντίον του χώρου αυτού, των Μελών του και των Συνεργατών του, που έχουν «αναλάβει» τον τελευταίο καιρό 3 συγκεκριμένα Μέλη, η galadriel, o Verrater και η Mantis. Μοχλός αυτής της «προσπάθειας» αποτελούν τα Θέματα Συζήτησης Την Κατάρα μου ν' έχεις! και ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ, τελευταίως και το παρόν Θέμα,

δυσφημηση?
σε ρωτησα συγκεκριμενα πραγματα και εκανες τον κινεζο και μαλιστα στον νου του εσω ειχα προβλεψει οτι θα κανεις πολυ καιρο να απαντησεις στα ερωτηματα μου και μαλιστα ειχα τις αμφιβολιες μου αν θα το εκανες

τελικα σου πηρε σχεδον ενα μηνα να το παρεις αποφαση

εισαι πολυ μικρος στην νοηση για να με κατηγορησεις για λασποπολεμο
θα σε συμφερε κατι τετοιο αλλα δεν παιζει

δεν διαδιδω τιποτα
ερωτησεις εκανα
και δεν εκρυψα ποτε το ποιος ειμαι ουτε εκανα τον κλωνοποιο

μπορεις να ξεχωρισης την ερωτηση απο την δυσφημηση?
οχι γιατι σε συμφερει

ειμαι πρακτορας απο το μεταφυσικο και ηρθα για ανταρτοπολεμο
δεν φταις εσυ γιατι εισαι πλεον σε GOD MODE
ολοι φταινε εκτος απο εσενα χμ! ακομα και σε αυτο σε προλαβα

ειδες? πριν απο σενα για σενα

quote:
Γενικά δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα, ούτε μας ανησυχεί, είναι περισσότερο από φανερό για εμάς και για τους περισσότερους, νομίζω, από τους Φίλους μας, Μέλη και Επισκέπτες, ότι ο χώρος αυτός τον τελευταίο καιρό διάγει μία περίοδο υγείας και ακόμη μεγαλύτερης αναβάθμισης της ποιότητάς του, τόσο όσον αφορά το περιεχόμενο και τις συνεργασίες, αλλά και σε σχέση με την υλικοτεχνική υποδομή του.
εκει που γλυφεις ειναι καλα λιγο πιο πισω ομως θα ηταν καλυτερα

ποια υγεια?
επειδη κοβεις ραβεις οτι βρεις απλα για να μπορει υπολειτουργει το forum?
ΜΕ ΥΠΟΠΤΟΥΣ ΚΛΩΝΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΡΙΝΕΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΥΣΦΗΜΗΣΗ

ΕΧΕΤΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΛΩΝΟΥΣ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΥΡΩΔΙΑ ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΒΡΩΜΙΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ

quote:
Θα με συγχωρήσετε λοιπόν ελπίζω για το ότι το μήνυμα θα είναι κάπως μακροσκελές και για το ότι αναφέρομαι σε αυτό σε συγκεκριμένα Μέλη, όμως δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά δεδομένων των συνθηκών…

ειδες ποσο καλπικος εισαι? απευθηνεσε στα μελη και οχι σε εμενα "ΤΡΕΞΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΜΕ ΛΗΣΤΕΥΟΥΝ" δεν εχεις το θαρρος να τα πεις αυτα σε εμενα? φοβασαι τιποτα? για ποιον λογο απευθηνεσαι συγκεκριμενα στα μελη προσπαθωντας να τους πεισεις οτι δεν εισαι βρωμικος? αν δεν ησουν θα μου απαντουσες στα ισα απο την αρχη και δεν θα το επαιζες ιστορια

δεν θα ελεγες ιστοριες για σαμποταζ απο αλλα forum και συνωμωσιες για εξωγηινους ιθαγενεις ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ

quote:
Ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος ή κάποια να δηλώσουν με απόλυτο τρόπο την αρνητική κριτική τους για κάτι που αφορά τον τρόπο χειρισμού των καταστάσεων από εμάς σε αυτόν τον χώρο Συζητήσεων που λειτουργεί μέσα στα πλαίσια της Πύλης του ESOTERICA 3 ολόκληρα χρόνια τώρα(σε λίγες ημέρες συμπληρώνονται!) και έχει, αν μη τι άλλο, αποδείξει και την φιλελεύθερη στάση του και την προσήλωση στους καταστατικούς σκοπούς του Τόπου και στις Αρχές που τον διέπουν και την αυθεντική διάθεση προσφοράς προς τους Έλληνες Αναζητητές, χωρίς να έχει πρώτα εξαντλήσει την έρευνα όλων των διαθέσιμων πηγών, βασικά μέσα στους ίδιους τους Διαλόγους.

ΠΟΙΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ? ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟ? ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΑ? ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ?

ΜΕ ΔΙΕΓΡΑΨΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑ ΚΑΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΣΟΚΑΡΑΝ ΔΥΟ ΜΕΛΙΝΤΖΑΝΕΣ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΣΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΠΑΝ ΚΑΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΝΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΤΟΝ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΛΟΓΟΥΣ

αληθεια θειο εγω γιατι δεν ειδα ποτε κατι τετοιο?

quote:
Ok, apollo12, όπως θέλεις...

Ο λογαριασμός αυτός έχει απενεργοποιηθεί.

Μάλλον θα έχεις διαβάσει και τη δεύτερη(εντελώς προσωπική αυτήν την φορά) προειδοποίησή μου στο "Νέο CARGO CULT η "Ελληνική Θρησκεία";;"...


ναι ξεχασα οπως ειχε πει και η αμαλια δεν εβρισκε τον λογο που ειμαι εδω.

quote:
Το ότι δεν θα αποδεικνύεται κάποιες φορές κι εδώ μέσα η ισχύς του ρητού «όποιος φωνάζει δυνατότερα τελικά ακούγεται και καλύπτει όλες τις άλλες φωνές», και ότι αυτά που έχουν προηγηθεί(της φωνασκίας δηλαδή…), εφόσον κιόλας είναι καταγεγραμμένα, είναι ένα «υλικό» που αποτελεί την ιστορία και την ταυτότητα του χώρου και λαμβάνεται υπόψιν…
δεν φωναξε κανενας αλλοι εχασαν την μιλια τους και το μονο που εκανα ηταν να μην αφησω να ξεχαστουν μερικα πραγματα γιατι η ληθη σε συμφερει και απο οσο ξερω οι βρωμικοι ειναι λατρεις της ληθης

quote:
Ένας από τους παράγοντες που έχει ιδιαίτερη βαρύτητα στο πως βλέπουμε τα πράγματα σχετικά με τις συμπεριφορές Μελών, είναι καθαρά εσωτερικού τύπου…
εισαι εσωτεριστης? εχω συνταξει ερωτηματολογιο για πηγαινε να το συμπληρωσεις για να μαθουμε και εμεις πως κατεληξες σε αυτο το συμπερασμα

οπως βλεπεις παλι σε προλαβα

quote:
Στην αρχή της λειτουργίας αυτού του χώρου Συζητήσεων είχαμε δύο βασικές επιλογές για να κάνουμε σχετικά με την μεταχείριση δυσάρεστων Συμπεριφορών ή Παρεκτροπών. Η μία ήταν να ακολουθήσουμε έναν άτεγκτο και μηχανιστικό τρόπο και να ρίχνουμε «ποινές» βάση κάποιου αλγόριθμου. Π.χ. «είπε μαλάκας, ας τον απενεργοποιήσουμε για 3 ημέρες», «το επανέλαβε, οριστική απενεργοποίηση», «εκφράστηκε υποτιμητικά για κάποιον άλλον, πρέπει να απεργοποιηθεί! … τι;; και σε τι μπορεί να μας ενδιαφέρει οι συνθήκες που οδήγησαν σε αυτό και η πιθανή υποκίνηση από συμπεριφορές άλλων;; άσε να το κάνουμε έτσι, που μπορούμε να το αποδείξουμε, να το μετρήσουμε, να απαντήσουμε σαφώς βρε αδελφέ, σε κάποιον που θα μας ρωτήσει γιατί το κάνατε; Ε, λοιπόν όπως θα έχεις δει στους κανονισμούς, η λέξη μαλάκας σημαίνει 3 ημέρες απενεργοποίηση!!
πω πω πω κακα λογακια

ΝΑΙ ΘΕΙΟ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ REMEMBER? KAI TOTE ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ Ο ΘΩΘ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΚΑΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ

ΠΙΕΣ ΜΙΑ ΣΟΔΑ

ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΥΤΗ Η ΤΑΚΤΙΚΗ? ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΗ

quote:
Η άλλη επιλογή ήταν να κινηθούμε.........
η αλλη επιλογη σας ειναι να κοβεται και να ραβεται τις επιλογες οπως σας συμφερει

πιπερι στο στομα για τα φιλαρακια μην σας κραξουν κιολας και διαγραφη για τους αλλους που δεν ανηκουν στο στρατοπεδο σας και χωρις προειδοποιηση

quote:
για έναν χώρο που ασχολείται με τα Εσωτερικά Θέματα και είναι Ζωντανός χώρος διαπνεόμενος από ένα Εσωτερικό Πνεύμα;;

ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΧΘΕΣ ΣΤΟ FORUM ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 20 ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 1200 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΣΤ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ

ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ 1200 ΠΟΣΤ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ 3000 ΠΟΣΤ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

quote:
οπότε θα διακόψω εδώ για τώρα και θα συνεχίσω άλλη στιγμή μιλώντας για τον Verrater και τους προβληματισμούς του σχετικά με την Διαγραφή του ονόματος Λογαριασμού endorama/ΕΝΔΟΡΑΜΑ.
να κλεισουμε ενα ραντεβου σε 25 χρονια?
γιατι τοτε σε κοβω να απαντας
πρεπει να σκεφτεις
να συμβουλευτεις
να στησεις παγιδες
να εξαπολυσεις κλωνους
να ραδιουργησεις
να περιμενεις καποιο στραβοπατημα
να κανεις τα βουντου σου

ολα αυτα χρειαζονται χρονο και τροπο τωρα γιατι προτιμας ολα αυτα τα πραγματα δεν ξερω αφου υπαρχει και ο τροπος να πεις μερικα πραγματα στα ισα και οχι ειμαι ενας καλος ανθρωπος και μου επιτιθονται κακοποια στοιχεια

quote:
στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του καθώς και στην Τρίτη σελίδα του Θέματος Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... , όπου υπάρχουν και αρκετά σημεία που έχουν υποστεί επεμβάσεις στα μηνύματά σου…
δεν κοιταω τιποτα τα ξερω
δεν ξερω ομως γιατι εδωσες την απαντηση σου σε ενα θεμα που κατεκρινες

ε? για να μας δειξεις οτι δεν φοβασαι? ή για να εισαι κοντα στον λογο που με διεγραψες?

ναι αλλα ρε γμτο δεν ειναι κοντα η ενημερωση της διαγραφης μου
ουτε η ποινουλα της απομακρυνσης για μερικες μερουλες
ουτε τιποτα

ολο παιχνιδακια εισαι θα σου παρω τα χριστουγεννα κανενα lego να χτιζεις τα σατανικα σου σχεδια.

quote:
Θα ήθελα όμως να του πω αρχικά ότι σίγουρα δεν έχει καθόλου δίκιο λέγοντας ότι δεν προειδοποιήθηκε σχετικά με τη συμπεριφορά του.
εισαι αδικος οποτε μην μου μιλας εμενα για δικαιο

εισαι βρωμικος οποτε μην μου μιλας εμενα για λασπη γιατι εχεις κανει τον τοπο βαλτο

συγνωμη που θα αναφερθω σε προσωπο που εχει δικη του αποψη πανω στο θεμα αλλα θα ηθελα να κανω μια τελευταια ερωτηση


τι εκανες στο ευγενικο προσωπο του 1900?

κι αυτος λαθος κανει
ολοι ειμαστε λαθος
εσυ ποτε

φτου σου
καταστροφεα των ψυχων

quote:
μιλώντας για τον Verrater και τους προβληματισμούς του σχετικά με την Διαγραφή του ονόματος Λογαριασμού endorama/ΕΝΔΟΡΑΜΑ.
σου ειπε κανενας οτι ολο αυτο το θεμα εχει σαν εκκινηση την διαγραφη μου? ποσο μακαριος εισαι

απλα θειο αγανακτησα με την συμπεριφορα σας και τα κολπακια σας αλλα εγω εχω πιο πολλα και απο του μαικλ λαμαρ

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΕ ΣΑΚΑΤΗ
ΕΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΜΑΤΙ
ΜΟΥ ΡΟΥΦΗΞΑΤΕ ΤΟ ΑΙΜΑ
ΜΑ ΑΝΥΠΟΚΡΥΠΤΟ ΕΧΩ ΒΛΕΜΑ
ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΠΑΝΤΑ
ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΜΠΑΝΤΑ
ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑΩ


ΓΙΑΤΙ ΘΕΙΟ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΗΔΙΑ

ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ?

ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΑΛΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣ ΤΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΣΟΥ

ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΕΙ Η ΛΑΣΠΗ ΣΟΥ

ΤΕΛΟΣ
ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΚΡΥΦΗ ΧΑΡΑ

galadriel!

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 20:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
verrater,

δεν κατάλαβα που ακριβώς κολλάει η αναφορά του ονόματος μου στο τέλος του ποστ σου....

και για να μην κουράζουμε τα μέλη, θα σε παρακαλούσα να μου το εξηγήσεις στο μαιλ μου το οποίο φαντάζομαι πως θυμάσαι...

αν όχι, θα σε παρακαλούσα να μην χρησιμοποιείς το όνομα μου άσκοπα


Galadriel, Overloaded


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 09:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, χρόνια πολλά.

Δυστυχώς αναγκάζομαι να γράψω στο θέμα και λέω δυστυχώς γιατί μετά και την τελευταία απάντηση του Verrater θα έλεγα "αχ βρε topic πού κατάντησες."

Verrater, λυπάμαι, μπορεί ο καθένας να έχει τις απόψεις του εδώ μέσα, αλλά οι χαρακτηρισμοί σου είναι επιεικώς απαράδεκτοι.

Το σημαντικότερο για μένα είναι να κρατήσουμε ένα επίπεδο, όσο διαφοροποιημένες κι αν είναι οι απόψεις μας. Κι αυτό Verrater, δυστυχώς, δεν το έκανες, στο προηγούμενο post σου.

Λυπάμαι.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 10:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Verrater, σου μιλά ο... "θείος" σου!!

Πιστεύω, εδώ και αρκετό καιρό, ότι είσαι ένας "Επαναστάτης χωρίς αιτία" και πολύ περισσότερο χωρίς πραγματικό "αντικείμενο" προς επανάσταση...

Καταφέρεσαι με βαρύτατους χαρακτηρισμούς, εξαιρετικά υποτιμητικούς, υβριστικούς, χλευαστικούς, με φωνασκίες(αντανακλούμενες στον τρόπο γραφής σου) και με "κατάρες" εναντίον ανθρώπων που ουδέποτε γνώρισες και των οποίων το πολυετές έργο εθελοντικής προσφοράς στον χώρο της Αναζήτησης, εκφρασμένο και καταγεγραμμένο στον παρόντα χώρο(που κι εσύ συμμετέχεις) και στις ποικίλες δράσεις του, επιχειρείς να καταρρακώσεις και να διαστρεβλώσεις λεκτικά με ένα πλήθος κατηγοριών που εν ολίγοις παρουσιάζουν τους συγκεκριμένους ανθρώπους ως κάποια "τέρατα" ανηθικότητας, βρωμερούς χειραγωγούς ανθρώπινων συνειδήσεων ακόμη και "καταστροφείς ψυχών"...

Πού τα είδες όλα αυτά; Και πολύ περισσότερο ποιες είναι οι αποδείξεις που επισυνάπτεις;; Για μένα οι κατηγορίες σου θα παραμείνουν σκέτες "κραυγές μίας χωρίς λόγο αντίδρασης", εκτός και αν συνοδευτούν από τα απαραίτητα στοιχεία που να τις στηρίζουν. Ως εκ τούτου στο σύνολό τους πλήρως ανυπόστατες - αν και θα πρέπει πάντα να αφήνουμε ένα μικρό περιθώριο για την περίπτωση που κάποια από τα, ανθρώπινα, λάθη μας δεν έχουμε καταφέρει να τα αντιληφθούμε...

Θα σου απευθύνω μία απλή ερώτηση, που καταλαβαίνω πως δεν πρόκειται πιθανότατα να την σκεφτείς αυτήν την περίοδο αλλά που μπορεί ίσως να λειτουργήσει μελλοντικά:

Μήπως υπάρχει πιθανότητα να είναι ένα "καπρίτσιο" που οδηγεί την αντίδρασή σου αυτή;

Στο τελευταίο μήνυμα σου κάνεις quote το εξής:

quote:
στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του καθώς και στην Τρίτη σελίδα του Θέματος Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... , όπου υπάρχουν και αρκετά σημεία που έχουν υποστεί επεμβάσεις στα μηνύματά σου…

"δεν κοιταω τιποτα τα ξερω
δεν ξερω ομως γιατι εδωσες την απαντηση σου σε ενα θεμα που κατεκρινες"

Αφού λοιπόν "τα ξέρεις", γιατί έχεις πει τόσες και τόσες φορές ότι δεν σε προειδοποίησαμε(ακόμη και στο ίδιο το παραπάνω μήνυμά σου) για τη συμπεριφορά σου δημιουργώντας και με αυτόν τον τρόπο εντυπώσεις εναντίον μας;;

Θα επισυνάψω ξανά εδώ την εν λόγω παράγραφο από το δικό μου μήνυμα, ολόκληρη αυτήν την φορά, γιατί κάποιος τυχαίος ίσως... λόγος δεν σου επέτρεψε να συμπεριλάβεις όλα τα λόγια μου σχετικά με τις προειδοποιήσεις...

"Θα ήθελα όμως να του πω αρχικά ότι σίγουρα δεν έχει καθόλου δίκιο λέγοντας ότι δεν προειδοποιήθηκε σχετικά με τη συμπεριφορά του. Verrater, ήδη σε αυτό το Θέμα που βρισκόμαστε, υπάρχουν τέτοιες παρατηρήσεις και επισημάνσεις από την πλευρά της Συντονιστικής ομάδας στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του καθώς και στην Τρίτη σελίδα του Θέματος Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... , όπου υπάρχουν και αρκετά σημεία που έχουν υποστεί επεμβάσεις στα μηνύματά σου…"

Επίσης έχεις αναφερθεί τόσες φορές στις "ερωτήσεις" που έκανες παλαιότερα σε κάποιο θέμα και στις οποίες δεν απάντησα
τόσο σ'αυτές που έκανες εσύ εκεί όσο και άλλοι χρήστες...

Καλό είναι μάλλον να θυμηθούμε μαζί...

Από τις σελίδες του Θέματος "Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... ":

Απάντηση...

Απάντηση...

Απάντηση...

Εκεί, ανάμεσα σε αυτά τα μηνύματα και παρακάτω υπάρχει και η σειρά των αντιδράσεων σου Verrater(με τον Λογαριασμό endorama τότε) που πάλι συμπεριελάμβανε ένα σωρό υποτιμητικών χαρακτηρισμών και υπονοιών... π.χ. για "κατεβατά", για την "τέχνη να μιλάς χωρίς να λες τίποτα", για την "τέχνη του μπερδέματος", για "κοπτική-ραπτική", για "κλίκες" κ.ο.κ.
Προσωπικά, αυτό που κατάλαβα είναι ότι πιθανότατα δεν σε ικανοποίησε ο τρόπος των απαντήσεών μου, ίσως και οι αναφορά μου στο "εξυπνακίστικο στύλ διαλόγου", ίσως περίμενες άλλες απαντήσεις, πιθανώς αυτές που ήθελες εκ των προτέρων και με τον τρόπο που τις προτιμούσες...

Θα πρέπει να ξέρεις όμως, ότι δεν γράφω ποτέ σχεδόν για έναν μόνον άνθρωπο, γνωρίζω ότι απευθύνομαι ταυτόχρονα σε όσους τυγχάνει να διαβάζουν και, δυστυχώς ή ευτυχώς, αυτό είναι κάτι στο οποίο με δεσμεύει ο ρόλος μου ως Διαχειριστή των Forums και δεν μπορώ, και δεν πρέπει κατά την γνώμη μου, να κάνω κάτι άλλο από αυτό.

Για τον τρόπο που μιλάω ή γράφω, είτε σου αρέσει και τον εγκρίνεις είτε όχι, πάλι δεν μπορώ να κάνω κάτι... Αυτόν διαθέτω!

Ευτυχώς που σε εκείνη τη συζήτηση, τουλάχιστον κάποια σημεία των "κατεβατών μου" σε "υπερκάλυψαν" όπως είπες σε μήνυμά σου,
και ακόμη καλύτερα που η συμμετοχή του πάντα σοφού thoth στη συνέχεια λειτούργησε πολύ κατευναστικά για το μένος σου...

Γιατί όμως verrater, επιλέγεις να "περιφέρεις" τον ισχυρισμό σου ότι ρώτησες και δεν πήρες απάντηση; Δεν έχω κάτι άλλο να σκεφτώ παρά ότι ίσως αυτό να εντείνει ακόμη περισσότερο τις εντυπώσεις που θέλεις να δημιουργήσεις. Ίσως πάλι κάνω και λάθος. Εάν είναι έτσι, σε παρακαλώ να με διορθώσεις.

Λες στο μήνυμά σου πιο πάνω:

"αληθεια θειο εγω γιατι δεν ειδα ποτε κατι τετοιο?

Ok, apollo12, όπως θέλεις...

Ο λογαριασμός αυτός έχει απενεργοποιηθεί.

Μάλλον θα έχεις διαβάσει και τη δεύτερη(εντελώς προσωπική αυτήν την φορά) προειδοποίησή μου στο "Νέο CARGO CULT η "Ελληνική Θρησκεία";;"..."

αναφερόμενος προφανώς στην ενημέρωση που κάναμε για την απενεργοποίηση του Λογαριασμού apollo12.

Όμως φαίνεται να ξεχνάς τα παρακάτω, δηλαδή την ανακοίνωση και την ατιολόγηση της διαγραφής των δικών σου λογαριασμών "endorama/ΕΝΔΟΡΑΜΑ" και μάλιστα δις(από εμένα και από την συντονίστρια των συζητήσεων amalia):

1ο μήνυμα
2ο μήνυμα

εκεί αναφέρεται, ανάμεσα στ'άλλα, ότι ο λόγος της Απενεργοποίησης ήταν τα υβριστικά και υποτιμητικά μηνύματα που προηγήθηκαν καθώς και τα μηνύματα με τις "καλλιτεχνικές" συνθέσεις "ζαρζαβατικών σε συνουσία" που παρέθεσες, όχι οι εικόνες οι ίδιες(όπως θέλεις και πάλι να παρουσιάζεις αποσπασματικά), αλλά ο τρόπος με τον οποίον δόθηκαν όπως σωστά λέει η amalia.

Τα μηνύματα αυτά είναι κυρίως στην πρώτη(αν και τα ζαρζαβατικά παρελαύνουν και στη δεύτερη) σελίδα της Συζήτησης "Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΓΛΥΚΩΝ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ"

μήνυμα 1...
μήνυμα 2...

Στο πρώτο μήνυμα υπάρχουν πάλι οι γνωστές "καλαίσθητες", ευγενικές και υποδεικνύουσες σεβασμό προς τον άλλον εκφράσεις και χαρακτηρισμοί που μας έχεις συνηθίσει τους τελευταίους καιρούς Verrater για τον προφανέστατο και απόλυτα δικαιολογημένο λόγο... της μετακίνησης ενός Θέματος σε άλλο Forum και εναντίον ενός ανθρώπου που σαφέστατα δεν σε "ενόχλησε" προσωπικά καθόλου... απλά προσπάθησε να κάνει με τον καλύτερο τρόπο το έργο του!

Στο δεύτερο μήνυμα, εκτός από τις εικόνες με τα φρούτα που κάνουν... διαίτα, υπάρχουν και οι φράσεις:

"αφου ειστε δυσκοιλιοι με τα γλυκα φατε φυτικες ινες για να ανοιξει το αντερακι σας"

"αφου βαλατε το θεμα στο αχλαδοτυρο παρτε και τα αχλαδοτυρια σας
ετσι"

Δεν ξέρω ακριβώς, εγώ μόνον εικασίες μπορώ να κάνω(...), εσύ προφανώς, ο οποίος και έγραψες το μήνυμα, μάλλον γνωρίζεις περισσότερα σε σχέση με αυτά που ήθελες ακριβώς να μας πείς!

Πάντως θα ήταν και πάλι ενδιαφέρουσα μία διευκρίνηση, για την εμμονή σου να θεωρείς και να διατυμπανίζεις ότι η απενεργοποίηση έγινε για τις εικόνες, ενώ εμείς από την πλευρά μας μιλάμε σαφέστατα για πολλά περισσότερα πράγματα(και σίγουρα πιο συνολικά)...

---------

Βλέπεις λοιπόν Verrater ότι δεν χρειάστηκε "να περιμένεις 25 χρόνια"...
Και ότι δεν "χάσαμε τη μιλιά" μας...
Απλά επιλέγουμε να μην την εκφέρουμε εάν δεν έχουμε κάτι παραπάνω ή διαφορετικό να πούμε, εάν δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει αντιληπτή, εάν δεν χρειάζεται...

Και στην συγκεκριμένη περίσταση πιστεύω ότι χρειάζεται καθώς υπάρχει ο κίνδυνος αυτές "οι φωνές που ακούγονται πιο δυνατά" να σκεπάσουν τις άλλες, πιο ήπιες και πιο λογικές φωνές, να δημιουργήσουν τεχνητή αναστάτωση, να θολώσουν ακόμη πρόσκαιρα και την διάκριση ανθρώπων που έχουν συνηθίσει και αρέσκονται σε χαμηλότερους τόνους και πιο ουσιαστικούς.

Όσον αφορά τη φαντασιοπληξία με τους "Κλώνους" που δημιουργούν αναταραχές και προβλήματα σε συγκεκριμένα Μέλη, Verrater, σε προσκαλώ να μου τους υποδείξεις. Πολύ περισσότερο σε προσκαλώ να στοχαστείς για αυτήν την διαστροφή που υποτίθεται έχουμε να δημιουργούμε ψεύτικους λογαριασμούς για να κάνουν άνω-κάτω τις Συζητήσεις, να δημιουργούν συνθήκες αναταραχών κ.ο.κ. ενώ παράλληλα προσπαθούμε να απομακρύνουμε και να αποσωβήσουμε όλα αυτά τα στοιχεία από τις Συζητήσεις.

Πώς κατορθώνουμε αλήθεια να προτείνουμε σε ανθρώπους τον χώρο αυτό ως έναν χώρο υγειούς Διαλόγου πάνω στα Θέματα της Μεταφυσικής έρευνας και του Εσωτερικού Δρόμου και ταυτόχρονα να προσπαθούμε να δημιουργούμε συνθήκες αποπροσανατολισμού και προσωπικής ίντριγκας με τον "Πόλεμο των Κλώνων" για να χαροποιήσουμε αυτούς τους ανθρώπους που καλούμε οι ίδιοι να έλθουν εδώ να συζητήσουν μαζί μας...

Μήπως είμαστε Σχιζοφρενείς;;

Σου προτείνω ακόμη να επικοινωνήσεις, μέσω e-mail τουλάχιστον, με τον apollo12, και να τον πείσεις, ακόμη καλύτερα, να μιλήσετε και να συναντηθήτε έτσι ώστε να σου δώσει όλα τα στοιχεία για το ποιανού από μας Κλώνος είναι, σε ποιο εργαστήριο τον κλωνοποιήσαμε κ.λπ. Πάρε τα στοιχεία και παρουσίασέ τα μας(ελπίζω βέβαια να μην έχει εκνευριστεί σε φοβερό βαθμό από την απενεργοποίηση του λογαριασμού του και στήσει και αυτός τίποτε άλλα σενάρια...), μήπως καταλάβουμε κι εμείς τι μας συμβαίνει... Βρε, λες να είναι κάποιος κλώνος μου τώρα που γράφει και όχι εγώ; Και αν έχω κλώνους πώς να ξέρω αν πράγματι εγώ είμαι Εγώ; ...

Τελείωσα σχεδόν Verrater! Δεν πρόκειται να "δημαγωγήσω" άλλο, να "μυξοκλάψω", να "μπουρδολογήσω" και να "αερολογήσω", να "γλύψω" και να περιφέρω γενικότερα την "βρωμερή" μου ύπαρξη(χρησιμοποιώ μόνον λίγες από τις εκφράσεις με τις οποίες κατά καιρούς με έχει στολίσει και με συγχωρείς γι'αυτό...)!

Μόνον θα ήθελα να σε παρακαλέσω για κάποια τελευταία πράγματα:

Εξήγησέ μας, αν θέλεις, τι γυρεύει το "galadriel!" στο κάτω μέρος του προηγούμενου μηνύματός σου εκτός εάν είναι κάτι τόσο προσωπικό(αλλά πάλι γιατί το χρησιμοποίησες δημόσια...) οπότε είναι παντελώς αποδεκτή η έλλειψη εξήγησης.

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να επεξηγήσεις και να διευκρίνησεις τι εννοείς ακριβώς με τις φράσεις σου:

"πριν αρκετο καιρο αποχωρησα απο το φορουμ για διαφορους λογους

ενας απο αυτους ηταν γιατι εμαθα καποια πραγματα που παιζοντουσαν τα οποια με αφορουσαν και που δεν ειχαν να κανουν με ποστ

ειχαν να κανουν με κουτσομπολια τα οποια προερχοντουσαν απο τους υψηλους κυκλους τα οποια δεν ειχαν βεβαια σχεση με τις συζητησεις και τον εσωτερισμο

ετσι εγραψα ενα ποστ για την μεταμορφωση του εσωτερικα σε κουτσομπολικα και εφυγα

γιατι δεν ειχα κανενα χειροπιαστο στοιχειο
ομως η σιωπη τους ηταν αποδειξη για μενα
ηταν η αποδειξη οτι αυτα που εμαθα δεν ηταν ψεμματα και οτι καλα εκανα και εμπιστευτικα την πηγη μου"

σε πρόσφατο μήνυμά σου στο Θέμα "ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ".
Ιδιαίτερα θα με ενδιέφεραν οι φράσεις που έχω επισημάνει με bold και υπογράμμιση, ειδικά η τελευταία...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Verrater
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cuba
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 20:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Verrater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν νομιζεις οτι θα παιξω το παιχνιδι σου εισαι γελασμενος

ομως δυο πραγματακια θα στα πω

ετσι για να μην παιρνεις και πολυ φορα και για να εχει και λιγο ενδιαφερον το πραγμα γιατι εισαι τοσο προβλεψιμος που καποιος θα νομιζε οτι ειμαι ενα αυτι στο τηλεφωνο σου

quote:
Πιστεύω, εδώ και αρκετό καιρό, ότι είσαι ένας "Επαναστάτης χωρίς αιτία" και πολύ περισσότερο χωρίς πραγματικό "αντικείμενο" προς επανάσταση

δεν σου πεφτει λογος και δεν εισαι σε θεση να ξερεις τι αποψη εχω για τον εαυτο μου
που ΑΥΤΟ κι αν ειναι κατι για το οποιο δεν σου πεφτει λογος

απο ποτε σε ενδιαφερει τι αποψη εχει καποιος για τον εαυτο του?
εχεις ξανακανει αυτη την ερωτηση σε καποιο μελος?

για ψαξε λιγο να μου πεις γιατι ειμαι τοσο ηλιθιος που δεν μπορω να χρησιμοποιησω την αναζητηση

quote:
σου μιλά ο... "θείος" σου!!

quote:
με τις "καλλιτεχνικές" συνθέσεις "ζαρζαβατικών σε συνουσία"

σε ενοχλησε η λεξη θειος
και σε προσβαλαν δυο μελιντζανες

μηπως στην προηγουμενη ζωη σου κουρευες τεντυ μποιδες?


quote:
Εξήγησέ μας, αν θέλεις, τι γυρεύει το "galadriel!" στο κάτω μέρος του προηγούμενου μηνύματός σου εκτός εάν είναι κάτι τόσο προσωπικό

γιατι αυτο το ενδιαφερον για το τι ειπα σε καποιο μελος?
ειναι προσωπικο και δεν σε αφορα δεν το καταλαβες ή δεν ηθελες κλασσικα να το καταλαβεις?

τα καρφακια αλλου δεν ειμαι ο Ιησους

δεν θυμαμαι να ξαναρωτησες κατι τετοιο καποιο μελος
εγω σε ρωτησα αν κανεις κατι με την αμαλια?

διακρινω μια ιδιαιτερη περιεργεια για το προσωπο μου και για τα λεγομενα μου
κανει ζεστη εδω μεσα ή εγω ζεσταινομαι?

quote:
Ιδιαίτερα θα με ενδιέφεραν οι φράσεις που έχω επισημάνει με bold και υπογράμμιση, ειδικά η τελευταία...

βλεπω εδειξες μεγαλο ενδιαφερων ΚΑΙ για την πηγη μου
σε εβαλα σε σκεψεις ε?
φυσικο ειναι
πως μπορω να ξερω πραγματα που δεν γραφτηκαν πουθενα εδω μεσα ομως τα πηρε το αυτι μου?

πες οτι σε παρακολουθω με bluesnarf δηλαδη ειμαι σε αποσταση 10 - 15 μετρων οση και η εμβελεια του μπλε οδοντος

πες οτι ειμαι ο ονειροκριτης που συμβουλευεσαι για να δεις το νοημα που κρυβει το πολυποθητο ονειρο σου

μηπως απο αυριο θα αρχισεις να κοιτας και με λοξες ματιες τους φιλους σου? οχι πως δεν το κανεις ηδη

ειλικρινα δεν υπαρχει λογος να κανεις κατι τετοιο δεν τους λυπασαι? δεν φτανει που ειναι φιλοι σου?

σου ειπα και πιο πανω

πριν απο σενα για σενα

θα μεινεις με το ερωτημα

αλλα και να μην μεινεις δεν εχει σημασια

αυτα που ξερω δεν με αφορουν οποτε δεν θα τα σχολιασω
και αφου δεν σε εκβιασα μεχρι τωρα
γιατι να το κανω τωρα?

και για να προλαβω μερικα πραγματα η παραπανω φραση δεν εχει εκβιαστικο χαρακτηρα ειλικρινα δεν δινω δεκαρα

επειδη δεν ξερω τιποτα θα μου πεις
επειδη δεν εχεις τιποτα να κρυψεις

παρτο και ετσι δεν εχει καμια σημασια γιατι πολυ απλα εμενα δεν μου αρεσουν τα βρωμικα παιχνιδακια

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΡΥΨΩ ΤΙΠΟΤΑ
γιατι βλεπω οτι αυτη την φορα τσακιστηκες να απαντησεις δεν με εχεις συνηθισει σε τετοιες ενεργειες μηπως φταιει η τελευταια μου φραση?

ΤΕΛΟΣ
ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΥ ΚΡΥΦΗ ΧΑΡΑ

γιατι οχι μονο απαντησες αλλα απαντησες και σε εμενα προσωπικα!!! κυριε πρεσβη μας κακομαθαινεται θα με κανετε να νομιζω οτι δεν σας ξερω

Στέφανε κι εγω λυπαμαι αλλα εδω μεσα εκπαιδευτικα
εδω μεσα τα εμαθα ολα αυτα τα κολπακια
τα καρφακια
τις παγιδες


οποτε θειο αν θελεις παιχνιδακια θα τα εχεις
και απο καρφια οσα θελεις

και ενα κοινωνικο μηνυμα απο τον επαναστατη χωρις αιτια με το ψευδωνυμο ENDORAMA

ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΦΙ ΣΤΟ ΦΕΡΕΤΡΟ ΣΑΣ

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΤΡΕΛΟΥΣ


ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΛΑΒΕ Η ΝΥΧΤΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΣΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΟΠΟΥ ΞΕΠΡΟΒΑΛΕ Η ΜΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ENDORAMA ΣΤΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΑΝ END ORAMA ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ

Edited by - Verrater on 25/12/2004 20:22:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 14:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Endorama χαιρε!
Πραγματικα προσπαθησα να καταλαβω.
Διαβασα οπου με παρεπεμψες
Σε ακουσα σε οτι ειχες να μου πεις
Προθεση μου ηταν να ισορροπησω τα πραγματα.
Δεν καταλαβαινω τωρα την σταση σου.
Νομιζω οτι δεν θα την καταλαβαινουν
ουτε οι υπολοιποι φιλοι που ανοιξαν και τοπικ για την ενεργοποιηση του λογαριασμου σου(πρωτη φορα που εγινε αυτο)
Βασικα η συμπαθεια μου προς το προσωπο σου ηταν αυτη που
με εκανε να ασχοληθω.Η αναζητηση της αληθειας ειλικρινα με αφηνει παγερα αδιαφορο,μιας και αυτη εχει τοσα προσωπα οσα και το ψεμα.
Λυπαμαι,σταματω εδω λεγοντας μονο οτι δηλωνω απογοητευμενος και απο τις κινησεις του Αντμιν που θεωρω οτι ειχε υποχρεωση για ΑΜΕΣΕΣ και ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΕΣ απαντησεις ωστε να μην γιγαντωνοταν αλλο το θεμα.

Λυπαμαι πολυ,δεν θα λαβω μερος αλλο σε κατι που αγνοω.
Να στε ολοι καλα και ελπιζω να βρεθει κατι που θα σας ενωσει.


Συγχωρω,προχωρω,δεν ξεχνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

οχι_αλλο
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 09:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οχι_αλλο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ ΒΡΕ ΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ!!!!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

think4allu
Μέλος 2ης Βαθμίδας


184 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 05:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους think4allu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin
Εσύ στην "κοσμάρα" σου ρε μεγάλε....
Είπες:
quote:
Admin
Forum Admin

Greece
1313 Μηνύματα Απεστάλη: 23/12/2004, 18:36:01 Εμφάνιση Προφίλ Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin Απάντηση με Παραπομπή (Quote) «Στο μυαλό των συντονιστών των Forums»

Γεια σας,

Βάζω ένα είδος «τίτλου» στο μήνυμα αυτό(εμπνεόμενος από μία γνωστή κινηματογραφική ταινία) ακριβώς για να δώσω έμφαση στο ότι θα ήθελα να σας κάνω κοινωνούς του τρόπου που σκεφτόμαστε όσον αφορά τις Συζητήσεις του χώρου αυτού και αυτού που ονομάζουμε «νοοτροπία και στόχους των Forums του ESOTERICA». Όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό μέσα από τον γραπτό λόγο και τον λόγο γενικότερα…

Το μήνυμα αυτό είναι η συνέχεια των προηγούμενων λόγων μου προς τον 1900, όπως του είχα υποσχεθεί, όμως νομίζω πως θα πρέπει να γενικευθεί κάπως για να συμπεριλάβει αρκετά σημεία που προξενούν προβληματισμό σε Μέλη των Forums σχετικά με μία «καμπάνια» δυσαρέσκειας και δυσφήμισης εναντίον του χώρου αυτού, των Μελών του και των Συνεργατών του, που έχουν «αναλάβει» τον τελευταίο καιρό 3 συγκεκριμένα Μέλη, η galadriel, o Verrater και η Mantis. Μοχλός αυτής της «προσπάθειας» αποτελούν τα Θέματα Συζήτησης Την Κατάρα μου ν' έχεις! και ΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩ, τελευταίως και το παρόν Θέμα, αλλά και διάφορες άλλες παρεμβάσεις σε άλλα Θέματα Συζήτησης μέσα στα Forums του ESOTERICA αλλά και εκτός αυτών, σε άλλους χώρους (όπως στο Forum του προσφιλούς για εμάς Metafysiko), καθώς και μέσω της χρήσης ηλεκτρονικών επικοινωνιών(e-mails) και άλλων επαφών, όπως συνάγεται από τα μέχρι τώρα σχετικά λεγόμενα στις εν λόγω συζητήσεις, αλλά και από κάποιες πληροφορίες που υπέπεσαν, εντελώς απροσδόκητα, στην αντίληψή μας για δυσφήμηση του site γενικότερα σε Άτομα και Φορείς που το γνωρίζουν ή όχι…

Γενικά δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα το ζήτημα, ούτε μας ανησυχεί, είναι περισσότερο από φανερό για εμάς και για τους περισσότερους, νομίζω, από τους Φίλους μας, Μέλη και Επισκέπτες, ότι ο χώρος αυτός τον τελευταίο καιρό διάγει μία περίοδο υγείας και ακόμη μεγαλύτερης αναβάθμισης της ποιότητάς του, τόσο όσον αφορά το περιεχόμενο και τις συνεργασίες, αλλά και σε σχέση με την υλικοτεχνική υποδομή του. Μία από τις καλύτερες αποδείξεις για τα παραπάνω αποτελεί ο μεγάλος αριθμός ποιοτικών Συζητήσεων που είναι ενεργές στο τελευταίο διάστημα, και η ημερήσια ποσότητα της Συμμετοχής, τόσο όσον αφορά τα μηνύματα, όσο και τις εγγραφές Νέων Μελών(29 από τις 21 Δεκ. έως σήμερα για παράδειγμα).

Θα με συγχωρήσετε λοιπόν ελπίζω για το ότι το μήνυμα θα είναι κάπως μακροσκελές και για το ότι αναφέρομαι σε αυτό σε συγκεκριμένα Μέλη, όμως δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά δεδομένων των συνθηκών…

-------------------------------------------------------------

Νομίζω πως κάνω πολύ συχνά κάποια βασικά λάθη:
πιστεύω ότι το να έχουμε μιλήσει πολλές φορές για συγκεκριμένα ζητήματα που αφορούν τον τρόπο λειτουργίας των Forums και την στάση μας γενικότερα σημαίνει και αυταπόδεικτα ότι αυτά θα είναι πλέον γνωστά στα παλιότερα κυρίως Μέλη και ότι δεν θα απαιτείται μία συνεχής επανάληψή τους(πράγμα που αποδεικνύεται ιδιαίτερα χρονοβόρο και πολλές φορές σε βάρος του υπόλοιπου έργου που έχουμε να κάνουμε).
Ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος ή κάποια να δηλώσουν με απόλυτο τρόπο την αρνητική κριτική τους για κάτι που αφορά τον τρόπο χειρισμού των καταστάσεων από εμάς σε αυτόν τον χώρο Συζητήσεων που λειτουργεί μέσα στα πλαίσια της Πύλης του ESOTERICA 3 ολόκληρα χρόνια τώρα(σε λίγες ημέρες συμπληρώνονται!) και έχει, αν μη τι άλλο, αποδείξει και την φιλελεύθερη στάση του και την προσήλωση στους καταστατικούς σκοπούς του Τόπου και στις Αρχές που τον διέπουν και την αυθεντική διάθεση προσφοράς προς τους Έλληνες Αναζητητές, χωρίς να έχει πρώτα εξαντλήσει την έρευνα όλων των διαθέσιμων πηγών, βασικά μέσα στους ίδιους τους Διαλόγους.
Το ότι δεν θα αποδεικνύεται κάποιες φορές κι εδώ μέσα η ισχύς του ρητού «όποιος φωνάζει δυνατότερα τελικά ακούγεται και καλύπτει όλες τις άλλες φωνές», και ότι αυτά που έχουν προηγηθεί(της φωνασκίας δηλαδή…), εφόσον κιόλας είναι καταγεγραμμένα, είναι ένα «υλικό» που αποτελεί την ιστορία και την ταυτότητα του χώρου και λαμβάνεται υπόψιν…

Δεν γίνονται πάντα όμως έτσι ακριβώς τα πράγματα, και οι λόγοι είναι αρκετά κατανοητοί. Ευτυχές είναι ότι η σχετική αυτή κατάσταση παρουσιάζει μία αξιοσημείωτη βελτίωση τον τελευταίο καιρό, υπάρχουν όμως ακόμη μεγάλα περιθώρια…
Θα καταβληθεί προσπάθεια, στην αναμενόμενη μεγάλη αναβάθμιση/επανενσάρκωση των Forums, να υπάρχει ειδικός χώρος όπου θα καταγράφονται με τρόπο που να τα καθιστά άμεσα προσβάσιμα τα σημαντικότερα στοιχεία που αφορούν τον Τρόπο λειτουργίας τους και τις σχετικές με αυτόν προεκτάσεις.

Ξεκινώ λοιπόν, αναφερόμενος στα διάφορα ζητήματα ξεχωριστά, όσο γίνεται.
- Σχετικά με τις Απενεργοποιήσεις Λογαριασμών Μελών:
Είναι κάτι που με δυσαρέσκεια πραγματικά κάνουμε και γι’αυτό είναι πραγματικά αναλογικά ελάχιστες μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια. Γίνεται μόνον όταν κρίνεται ότι είναι πραγματικά αναγκαίο, και μέχρις στιγμής πιστεύω πως έχουμε καταφέρει να είμαστε δίκαιοι σε αυτόν τον τομέα. Ακολουθούμε γενικά την τακτική των προειδοποιήσεων ή/και των χρονικών απενεργοποιήσεων και πάντα προσπαθούμε να συμπεριλάβουμε στα στοιχεία που τροφοδοτούν την κρίση μας πολλούς παράγοντες που έχουν να κάνουν και με τα άτομα και με τις καταστάσεις, όπως ποιότητα και χρονική διάρκεια συμμετοχής, εκφρασμένη προσφορά στα υπόλοιπα Μέλη και στις συζητήσεις, συνθήκες που συνέβαλαν στην οποιαδήποτε συμπεριφορά, τάση επανάληψής της και πολλά άλλα. Τώρα, μπορεί κάποιος να αναρωτηθεί: «και ποιοι είστε εσείς για να κρίνετε; Γιατί να εμπιστευτώ την κρίση σας». Όσον αφορά το πρώτο ερώτημα η απάντηση είναι μία: «κάποιος πρέπει να το κάνει, και το πιο λογικό και αποδεκτό είναι να γίνει από αυτόν/ους που έχουν δημιουργήσει τον χώρο, και κυρίως που έχουν θέσει τους Στόχους και τις Αρχές οι οποίες τον διαπνέουν, και που έχουν μοχθήσει για να συνεχίζει αυτός να κρατείται σε συμφωνία με αυτές τις αρχές», σχετικά με το δεύτερο νομίζω ότι είναι: «όσοι γνωρίζουν τον χώρο τόσα χρόνια, καταλαβαίνουν ότι προσπαθούμε πάση θυσία να μην υπεισέρχονται στοιχεία προσωπικής συμπάθειας ή αντιπάθειας στις κρίσεις μας, το καταλαβαίνουν γιατί μας παρατηρούν και ”ζουν” μαζί μας επί μακρό χρονικό διάστημα, αντιμετωπίζουν και αυτοί/ες τις ίδιες δυσκολίες με εμάς όταν επιχειρούν να προστατεύσουν ή να βελτιώσουν αυτόν τον χώρο που αγαπούν».
Θα πρέπει να τονίσω το εξής(αυτονόητο πιστεύω): Δεν απενεργοποιούμε ανθρώπους ή Μέλη, απενεργοποιούμε Λογαριασμούς. Αυτό σημαίνει ότι κάλλιστα μπορεί κάποιος να υιοθετήσει μία καινούργια Διαδικτυακή Ταυτότητα και να συμμετάσχει ξανά στις Συζητήσεις, εφόσον έχει σκεφτεί τα πράγματα καλύτερα και θεωρεί ότι είναι προτιμότερο να επενδύσει ακόμη μία φορά στον Χώρο και να ενεργοποιηθεί ξανά ως Συζητητής/Συνοδοιπόρος.
Προτείνουμε, σε αυτές τις περιπτώσεις να παρέρχεται κάποιος ικανός χρόνος που θα σηματοδοτεί τον αναγκαίο στοχασμό πάνω στις συμπεριφορές και τις καταστάσεις γενικότερα.
Η εντύπωσή μου είναι ότι μάλλον τα περισσότερα Μέλη που τυγχάνει να έχει απενεργοποιηθεί ο Λογαριασμός τους, τελικά συμμετέχουν ξανά με κάποιον άλλον στο μέλλον. Είναι κάτι που γίνεται εις γνώσιν μας και κάτι που πραγματικά μας χαροποιεί, ειδικά εάν με τον επόμενο λογαριασμό αναβαθμίζεται και η ποιότητα της συμμετοχής(πράγμα που έχει παρατηρηθεί ουκ ολίγες φορές).
Οι μόνες περιπτώσεις που συνεχίζουμε τις απενεργοποιήσεις καινούργιων Λογαριασμών του ίδιου Μέλους και δεν επιτρέπουμε την επανείσοδο είναι αυτές που αφορούν καθαρούς Ταραξίες ή παντελώς Κακοπροαίρετους ανθρώπους που έχουν μοναδικό σκοπό τη δημιουργία προβλημάτων σε Μέλη και στον χώρο τον ίδιον.

Ένας από τους παράγοντες που έχει ιδιαίτερη βαρύτητα στο πως βλέπουμε τα πράγματα σχετικά με τις συμπεριφορές Μελών, είναι καθαρά εσωτερικού τύπου…
Κάποιος ή κάποια που διαθέτει περισσότερα «εφόδια»(ψυχολογικά και νοητικά βασικά) για να κατανοήσει μία πιθανή λάθος συμπεριφορά του έχει σίγουρα μεγαλύτερη ευθύνη από αυτόν που δεν τα διαθέτει σε τέτοια αφθονία… βασικά επειδή είναι ικανός/ή να επιλέξει τι θα κάνει, και δυστυχώς αφήνεται να επιλέξει το λάθος.
Υπάρχουν και άλλα κριτήρια τέτοιου τύπου, όμως δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά, επειδή βασικά ο γραπτός λόγος έχει τον κίνδυνο να τα περιορίζει ή να τα διαστρεβλώνει και δεν νομίζω πως είμαι τόσο ικανός να τα περιγράψω ικανοποιητικά μέσω αυτού.

Στην αρχή της λειτουργίας αυτού του χώρου Συζητήσεων είχαμε δύο βασικές επιλογές για να κάνουμε σχετικά με την μεταχείριση δυσάρεστων Συμπεριφορών ή Παρεκτροπών. Η μία ήταν να ακολουθήσουμε έναν άτεγκτο και μηχανιστικό τρόπο και να ρίχνουμε «ποινές» βάση κάποιου αλγόριθμου. Π.χ. «είπε μαλάκας, ας τον απενεργοποιήσουμε για 3 ημέρες», «το επανέλαβε, οριστική απενεργοποίηση», «εκφράστηκε υποτιμητικά για κάποιον άλλον, πρέπει να απεργοποιηθεί! … τι;; και σε τι μπορεί να μας ενδιαφέρει οι συνθήκες που οδήγησαν σε αυτό και η πιθανή υποκίνηση από συμπεριφορές άλλων;; άσε να το κάνουμε έτσι, που μπορούμε να το αποδείξουμε, να το μετρήσουμε, να απαντήσουμε σαφώς βρε αδελφέ, σε κάποιον που θα μας ρωτήσει γιατί το κάνατε; Ε, λοιπόν όπως θα έχεις δει στους κανονισμούς, η λέξη μαλάκας σημαίνει 3 ημέρες απενεργοποίηση!! »

Η άλλη επιλογή ήταν να κινηθούμε με βάση την ηθική χροιά και την εσωτερική των πραγμάτων και να αντιμετωπίσουμε τα Μέλη σαν ανθρώπους με προσωπικές ανάγκες και ιδιαιτερότητες, με διαφορετικές δυνατότητες και διαφορετική προσωπικότητα, με ψυχολογία που επηρεάζεται φυσιολογικά από τις προσβολές της καθημερινότητας και με προσωπικότητα, που για να βρίσκεται εδώ μέσα και να συμμετέχει, δείχνει τουλάχιστον ότι κάποια εσωτερική του χορδή δονείται σε πνευματικούς τόνους(πολλές φορές υπάρχουν πολύ περισσότερα που φαίνονται και πολλά περισσότερα άξια που αναδεικνύονται στους ανθρώπους, ακόμη και από δυσάρεστες και δύσκολες καταστάσεις). Μπαίνοντας κι εμείς μέσα στις καταστάσεις, ερχόμενοι δηλαδή στην θέση τους και στην θέση των άλλων και στην θέση ενός επισκεπτη και στην θέση του συνολικού Όντως που ονομάζεται «Ομάδες Συζήτησης» του ESOTERICA, και όχι παίζοντας τον ρόλο κάποιου «ρομπότ απολογισμού και καταγραφής άσχημης συμπεριφοράς», εξελισσόμενοι κι εμείς σχετικά με την αντίληψή μας και την αίσθηση της Δικαιοσύνης, και μέσα από τις δυσκολίες και τα λάθη μας, μαζί με τις καταστάσεις και μαζί με τους ανθρώπους με τους οποίους βαδίζουμε πλάι.

Γνωρίζω πολύ καλά πως, η πρώτη επιλογή είναι καθαρά πλασματική και τεχνητή, καθώς όλα τα εφαρμοσμένα συστήματα Δικαιοσύνης, ούτως ή άλλως, προσπαθούν να συμπεριλάβουν στον τρόπο απόφασεών τους, τους περισσότερους από αυτούς τους δυναμικούς, ανθρώπινους παράγοντες και εντέλλει πάντα άνθρωποι αποφασίζουν για τα ανθρώπινα.
Πόσο πιο κατανοητό και αναμενόμενο δεν είναι αυτό(και ακόμη με πιο εσωτερική ματιά σχετικά με τις κρίσεις) για έναν χώρο που ασχολείται με τα Εσωτερικά Θέματα και είναι Ζωντανός χώρος διαπνεόμενος από ένα Εσωτερικό Πνεύμα;;

Το μήνυμα αρχίζει και γίνεται ιδιαίτερα μακρύ και ο χρόνος που διέθετα εξατμίστηκε, οπότε θα διακόψω εδώ για τώρα και θα συνεχίσω άλλη στιγμή μιλώντας για τον Verrater και τους προβληματισμούς του σχετικά με την Διαγραφή του ονόματος Λογαριασμού endorama/ΕΝΔΟΡΑΜΑ. Θα ήθελα όμως να του πω αρχικά ότι σίγουρα δεν έχει καθόλου δίκιο λέγοντας ότι δεν προειδοποιήθηκε σχετικά με τη συμπεριφορά του. Verrater, ήδη σε αυτό το Θέμα που βρισκόμαστε, υπάρχουν τέτοιες παρατηρήσεις και επισημάνσεις από την πλευρά της Συντονιστικής ομάδας στην πρώτη και δεύτερη σελίδα του καθώς και στην Τρίτη σελίδα του Θέματος Mας ταπρηξες αγαπημενο και αδικο esoterica... , όπου υπάρχουν και αρκετά σημεία που έχουν υποστεί επεμβάσεις στα μηνύματά σου…

Θα συνεχίσω σύντομα με άλλο μήνυμα αυτά που ήθελα να σας πω, όταν βρω αρκετό χρόνο γι’αυτό.



1). Ποιός σου είπε 'οτι είσαι ο αδιαφιλονίκητος κάτοχος του "εσωτερικού πνεύματος";
2). Η συντονιστική "ομάδα" τί συντονίζει;
Ποιά φιλοσοφία; Τι τελικά;
3) Ποιός είσαι ; Όνομα ,Επώνυμο, διεύθυνση , ΑΦΜ, κλπ.
Ζητάμε πολλά;
Έλα να σε δούμε ρε μεγάλε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 14:53:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ...
***ΑΧ ΒΡΕ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ...***

ΝΑΙ ESOTERICA ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο Motumbo ΠΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ..

ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ ESOTERICA ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΙΤΕ ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΞΙΟΖΗΛΕΥΤΗ ΘΕΣΗ...

ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ...
ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΧΟΛΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ...
ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΣ..

ΛΕΣ ESOTERICA ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΙΟ ?????
ΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ.....
ΚΟΥΝΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕ ΜΑΣ...
ΑΛΛΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ.

ΟΧΙ ESOTERICA ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ...
ΑΦΗΣΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ.......

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙΣ ESOTERICA ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΓΑΝΤΩΘΗΚΕΣ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Admin ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙΣ ????
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΙΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΕΔΩ ???
ΦΤΑΙΣ...

ΦΤΑΙΣ Admin ΓΙΑΤΙ ΗΛΘΑΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΝ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ..

ΦΤΑΙΣ Admin ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΣ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ...

ΦΤΑΙΣ Admin ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ...
(ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΕΣΩΣ)

ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ..
ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΤΟΝΑ..

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ESOTERICA.gr ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα κι εσύ αγαπητέ φίλε avatar τι ζόρι τραβάς?

ας μπαίνει ο καθένας και ας λέει ότι νομίζει...

εξάλλου ο admin δεν έχει στόμα να απαντήσει μόνος του αν νομίζει ότι τον αφορά η ερώτηση?

εξάλλου νομίζω πως στη θέση που είναι έχει εξασκηθεί στο να δέχεται την κριτική......

και όταν κάθεσαι και ανασύρεις το θέμα από την καταχνιά δεν παίζεις το παιχνίδι του κάθε motumbo?

ή μήπως απλώς δεν σου αρέσουν οι διαφορετικές απόψεις?

εγώ τουλάχιστον από την εμπειρία μου γνωρίζω ότι τις δέχεσαι...

οπότε ηρέμησε λίγο...

ρίξτο στις καταφάσεις...

κι αν είναι το esoterica να ζήσει , θα ζήσει...

αν είναι να διαλύσει, εδώ θα είμαστε όλοι να το δούμε...

Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 19:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ galadriel ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΩ ΚΑΝΕΝΑ ΖΟΡΙ....

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΔΟΓΜΑΤΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΕΧOΜΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ....

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΑΣΠΗ...

ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ...
ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.

ΧΤΙΖΟΥΜΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ...
ΤΟ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ....
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΝΕ ΛΑΣΠΗ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΖΩΝΤΑΝΕΨΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΕΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ..

ΑΛΛΑ ΟΙ ΦΙΛΟΙ think4allu(04/01/2005),οχι_αλλο(29/12/2004),ryche(27/12/2004),Verrater(25/12/2004).....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΠΕΡΙ admin ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...
ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΠΩΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ admin ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ESOTERICA.gr ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΡΗΤΟΡΙΚΕΣ...

ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΝΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 20:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα δεν τις χρειαζόμουν τις απαντήσεις καλέ μου φίλε....

έτσι κι αλλιώς ξέρεις πως έχω δική μου άποψη για τα πράγματα και μάλιστα αρκετά ισχυρή...

τεσπα...

we all take turns....


Galadriel, I'll take mine too


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy