ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 H ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΗ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
luna33
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2004, 02:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luna33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.
Καταρ'χην θα ηθελα να σας διηγηθω την εμπειρια μου.
Πριν απο 2 εβδομαδες πεθανε το πολυαγαπημενο μου σκυλακι,η Luna,την οποια λατρευα.Το ιδιο βραδυ καθως καθομουνα σε ενα μαγαζι ειδα απο μακρυα να πλησιαζει μια πεταλουδα.Χαρηκα παρα πολυ μολις την ειδα και ενιωσα μια τρομερη αγαλλιαση στην ψυχη μου.Ημουν σιγουρη πως μεσα σ'αυτην ηταν η ψυχη της Lunas.Aπο εκεινη την ημερα δεν επαψα να σκεφτομαι αυτο το περιστατικο, ωσπου εχθες παιζοντας ενα παιχνιδι γνωσεων εμαθα οτι η πεταλουδα συμβολιζει την ψυχη.
Τυχαια σημερα εμαθα πως κι αλλο ατομο ειχε την ιδια εμπειρια μετα το θανατο ενος πολυαγαπημενου του προσωπου και μαλιστα εκεινη η πεταλουδα τον ακολουθουσε συχνα και τον εκανε να νιωθει τα ιδια συναισθηματα, να νιωθει εντονα την παρουσια του προσωπου που εχασε μεσα σ'αυτην.
Θα ηθελα να μου πειτε αν ειχε κανεις παρομοια εμπειρια ή αν ξερετε κατι σχετικο.

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2004, 12:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ...
ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ
ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ, ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ
ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΑΝ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΙΚΤΟ.

ΦΙΛΙΚΑ
SIMONA

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luna33
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 16:41:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luna33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.Πραγματικα ηταν μια πολυ ομορφη εμπειρια και θα ηθελα πολυ να την ξανασυναντησω εστω κι ετσι.Ηταν υπεροζο απο την αρχη μεχρι το τελος οτι εζησα μαζι της.Αν και ηξερα απο την αρχη οτι κατι πολυ κακο θα συμβει. Ηταν γραφτο της...
Τωρα ομως ξερω οτι εκει που ειναι ειναι γαληνια, ευτιχισμενη, χωρις πονο και θα ειναι ετσι για παντα.Αλιμονο σε εμας που μενουμε πισω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 12:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΤΣΙ.
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ
ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
ΤΟ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ....Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luna33
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2004, 13:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luna33  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητη Σιμονα, εχεις δικιο, ηταν απαισιοδοδο εκ μερους μου...Παντως αυτο που με συγκλονιζει ειναι το γεγονος οτι οταν ειδα αυτη την πεταλουδα ενιωσα τοσο ομορφα και ημουν τοσο σιγουρη οτι ηταν αυτη!!!-χωρις να εχω ποτε διαβασει κατι σχετικο-δεν ηξερα καν οτι υπαρχει αγγλικη λεξη "psyche" η οποια σημαινει πεταλουδα και ψυχη.Διαβασα επισης προσφατα οτι οι πεταλουδες αυτες κανουν πιο συχνα την εμφανιση τους μερικες μερες πριν και μετα την παγκοσμια ημερα των νεκρων "day of the dead" η οποια ειναι στις 2 Νοεμβριου και εγω την ειδα στις 31 Νοεμβριου...!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2004, 12:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΚΑΛΗ ΜΟΥ.

ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΠΙΝΝΟΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΣΤΗΡΙΓΜΑΤΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΩΛΕΙΑ...
ΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΑΔΗ
ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΗΓΕΣ;;
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ;;; ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ, ΤΙΜΟΥΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ;;

ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ (ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ) ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ
ΜΑΛΙΣΤΑ, ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ
ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ...

ΤΩΡΑ ΑΝ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΗΤΑΝ Η ΨΥΧΟΥΛΑ
ΤΗΣ ΣΚΥΛΙΤΣΑΣ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ...
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ...
ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ....ΜΟΝΟ
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΧΝΑΜΕ!!!

*FORGET
OR
FORGIVE*
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy