ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Alexander (το soundtrack)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πάνος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


95 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 21:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πάνος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(Το ανοίγω εδώ το θέμα γιατί πιστεύω πως ταιριάζει καλύτερα από οποιοδήποτε άλλη κατηγορία των forums)

Το soundtrack της ταινίας του Αλέξανδρου (Alexander) είναι εκπληκτικό! Ένα διαμάντι! Μέχρι να κυκλοφορήσει η ταινία στους κινηματογράφους θα λιώσω το CD player…….

Για ακόμα μια φορά ο Βαγγέλης Παπαθανασίου συνέθεσε αριστουργηματική μουσική.
Αυτό που με εντυπωσίασε είναι πως όλα τα μουσικά θέματα δεν σε παραπέμπουν σε κάτι το αιματοβαμμένο και σκοτεινό μα σε κάτι το φωτεινό πομπώδες αλλά και συναισθηματικό, δοσμένο με έναν μοναδικό τρόπο (α... ρε Βαγγέλη). Με την λογική του ότι ένα soundtrack αντικατοπτρίζει και το μήνυμα που θέλει να περάσει ο σκηνοθέτης από μια ταινία προσωπικά δεν περιμένω κάτι το αρνητικό από την ταινία. Θα δείξει λοιπόν....

το προτελευταίο κομμάτι του CD ‘Eternal Alexander’ θα το θεωρήσω ως ύμνο προς τον Αλέξανδρο με όλη την σημασία της λέξης, ξεχειλίζει από φως και μεγαλοπρέπεια...

Ακούστε το......(εάν είστε και λάτρης της μουσικής του Παπαθανασίου όπως και εγώ επιβάλετε να το αποκτήσετε)

Ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση.....

Πρώην ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
Εχέμβροτος επί..Κολονώ

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2004, 23:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που με εντυπωσίασε είναι πως όλα τα μουσικά θέματα δεν σε παραπέμπουν σε κάτι το αιματοβαμμένο και σκοτεινό μα σε κάτι το φωτεινό πομπώδες αλλά και συναισθηματικό, δοσμένο με έναν μοναδικό τρόπο

Το 'χει αυτό ο ΒΠ...

Πήρα το CD, αλλά δεν έχω αξιωθεί να το απολαύσω ακόμη. Θα σπεύσω...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2004, 01:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου κίνησες τη περιέργια Πάνο
Για να δουμε...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΕΡΟΠΟΣ
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 06:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΕΡΟΠΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι καλά που υπάρχει και η όμορφη μουσική επένδυση, γιατί η ταινία στις πρώτες τις κριτικές έχει πάρει χαμηλότατη βαθμολογιά.Ίδωμεν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.423828E-02
Maintained by Digital Alchemy