ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Τι είναι η πρώτη και τι η δεύτερη βαθμίδα??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Orfeus
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2002, 23:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orfeus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως θα μπορούσα να γίνω μέλος της πρώτης η της δεύτερης βαθμίδας??

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2002, 01:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Orpheus.

Λοιπόν είναι απλά τα πράγματα. Είναι στο χέρι σου. Δεν θα σου ζητήσουμε πίστη στο Forum, ούτε να περάσεις μυητικές δοκιμασίες .

Αν συμπληρώσεις 50 μηνύματα θα γίνεις Μέλος 1ης βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 150 θα γίνεις Μέλος 2ης Βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 450 θα γίνεις Μέλος 3ης Βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 800 μηνύματα θα γίνεις Πλήρες Μέλος. Κι αν συμπληρώσεις 1500 μηνύματα θα είσαι Συνεργάτης. (Ουουουφφφ... επιτέλους τελείωσα).

Όπως βλέπεις ίσως καλύτερα μία μύηση και να τελειώνεις παρά 1500 μηνύματα!!! Ακόμη και για τον Neo στο Matrix ήταν πιο απλό: Το κόκκινο ή το μπλε χάπι;;;;

Αστειεύομαι, γράψε όσα μηνύματα θέλεις. Συνεργάτης θα είσαι και με κάθε μήνυμα που στέλνεις, αφού αυτήν την κοινότητα την συνδημιουργούμε. Οι "τίτλοι" και τα... πτυχία θα έρθουν στην... πορεία.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 14:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ρε thoth!!!

Ακόμα γελάω!!!

(- πόσα μου μένουν ακόμα για να γίνω ...Συνεργάτης?!
- μέχρι να χάσω όλους τους πελάτες μου, κλείσω το γραφείο, εγκαταλείψω την οικογένεια και την πόλη μου και... τουλάχιστον ως Συνεργάτης θα έχω τον βασικό μισθό?! )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 14:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μισθόόό;;;;

Καλά δεν σου φτάνει που θα κερδίσεις την "βασιλεία των ουρανών", ως Συνεργάτης του Forum μας; Θες και χρήματα;

Ντροπή σου

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 20:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ουφφφ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 15:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως παρατήρησα και κάτι άλλο σχετικά με το πως γίνεσαι μέλος 1ης κ.λ.π. βαθμίδας. Κάθε μήνυμα (όσα και να είναι, δεν πα να'ναι και εκατό), που στελνεις στο ίδιο forum, δεν μετρά σαν επιπλέον μήνυμα!

Την πατήσαμε! Τσάμπα διαβάζαμε όλη την βδομάδα για τους απογόνους του Χριστού και της ομάδας Ε (forums που γενικά "πουλάνε")για να έχουμε να γράφουμε και να γίνουμε κι εμείς κάτι σ'αυτήν την κοινωνία... Οσα και να γράφεις στο ίδιο forum, πάντα με 15 μηνύματα θα μένεις.

Μήπως κι αυτό μας λέει κάτι; περνά κάποιο μήνυμα περί πολυδιάστατης γνώσης κ.λ.π.; Απλά αναρρωτιέμαι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 15:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τυπογραφικό (ή ιντερνετικό) λάθος το παραπάνω. Δεν ήταν για να έχω περισσότερα μηνύματα!
Βλέπετε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 16:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή amalia νομίζω πως αυτό που μας περιγράφεις είναι ένα πραγματικό Θαύμα (!!) και θα πρέπει να του αφιερώσουμε ένα ξεχωριστό θέμα συζήτησης εάν πράγματι συμβαίνει. Εάν ξαναπαρατηρήσεις ότι συμβαίνει αυτό σε παρακαλώ να το καταγράψεις και να το αποστείλεις ως μήνυμα.

Βέβαια δεν συμβαίνει, υπό φυσιολογικές συνθήκες, αυτό που αναφέρεις! Κάθε μήνυμα μετράει στον συνολικό Αριθμό μηνυμάτων του Μέλους. Αν ίσχυε αυτό που αναφέρεις θα έπρεπε να είχαμε ας πούμε 470 διαφορετικά Forums που το καθένα θα φιλοξενούσε ένα από τα μηνύματα του thoth για παράδειγμα - αφού τόσα περίπου έχει αποστείλει.

Τα δικά σου αυτήν τη στιγμή είναι 33. Εσύ ποιον αριθμό βλέπεις στην οθόνη σου. Έσβησα το ένα από τα διπλά μηνύματά σου σε αυτό το θέμα για να ελέγξω βασικά τη σωστή λειτουργία της καταμέτρησης των μηνυμάτων.

Επίσης με αυτό το μήνυμά μου θα πρέπει να έχω φτάσει αριθμό μηνυμάτων τα 92 γιατί πριν το στείλω είχα 91. Για να δούμε λοιπόν, λειτουργούν όλα καλά;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 16:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και όντως αποδείχθηκε ότι "όλα βαίνουν καλώς"!

Πάντως, amalia, δεν αποκλείω όντως να παρατηρείς κάτι τέτοιο, και αν αποκλείσουμε την περίπτωση του Θαύματος , ίσως οφείλεται στις ρυθμίσεις του browser που χρησιμοποιείς οι οποίες δεν αφήνουν κάποια στοιχεία των σελίδων να ανανεωθούν στην προβολή τους στην οθόνη σου. Εάν χρησιμοποιείς τον Internet Explorer έλεγξε τις ρυθμίσεις από το Menu: Tools > Internet Options > General > Temporary Internet files:Settings. Η ρύθμιση πρέπει να είναι Every visit to the page ή Automatically. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την επιλογή Refresh από την γραμμή εργαλείων του IExplorer για να δεις εάν η μέτρηση ανανεώνεται και λαμβάνει τη σωστή της τιμή (ίσως χρειάζεται να το κάνεις παραπάνω από μία φορά).

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 17:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΟΚΙΜΗ! ΕΝΑ - ΔΥΟ.
ΔΟΚΙΜΗ, ΕΝΑ - ΔΥΟ.

Για να δούμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 17:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, έχεις δίκιο, και την πάτησα σαν ηλήθια!
Πράγματι τα μηνύματά μου έγιναν 34. Τώρα θα γίνουν άραγε 35;

Συγνώμη βασικά για το φαιδρό θέμα που έχω ανοίξει, αλλά δεν μπορώ, σκάω από περιέργεια. Νόμιζα ότι είχα ανακαλύψει τη χρυσή τομή και τώρα; Ανθρακες ο θησαυρός...

Για να δούμε όμως: Ημουν στα 33, με το μήνυμα πήγα στα 34 (ωχ! γερνάω!)οπότε τώρα υπάρχουν δύο πιθανές περιπτώσεις: να μίνω στα 34 - πράγμα που αποδυκνείει ίσως ότι δε μετράν τα μηνύματα που στέλνεις στο ίδιο forum αν είναι σε συνέχεια μεταξύ τους - ή να πάω στα 35 (και ακόμη δεν παντρεύτηκα, ντροπή...) Θα πάω;

Μετά από την παρέλευση 2 περίπου λεπτών...

Πήγα στα 35, όντως. Επέλεξα και διόρθωση - επεξεργασία για να μην κάνω κατάχρηση του χώρου αφενός, αλλά και για να δω αν μετράει σαν μήνυμα (που δεν το πιστεύω) αφετέρου.

Πάντως, συγνώμη για την κατάχρηση, δεν οφείλεται στις προσωπικές μου φιλοδοξίες να γίνω μέλος 1ης βαθμίδας, αλλά στην περιέργειά μου...

Edited by - amalia on 30/11/2002 17:26:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 17:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η περιέργεια μπορεί να "σκότωσε" αφενός "την γάτα" δεν σκοτώνει όμως την φιλοδοξία!!

Άντε το έβγαλα το απόφθευγμα και σήμερα...

Μην ανησυχείς πάντως, το θέμα δεν είναι φαιδρό, σίγουρα διασαφηνίζει πράγματα και για άλλα Μέλη. Δεν είναι άλλωστε η πρώτη φορά που υπάρχουν ερωτήσεις σχετικά με το πως μετράνε τα μηνύματα, εάν όταν σβήνεται ένα μήνυμα παραμένει ο ίδιος αριθμός μηνυμάτων κ.λπ.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2002, 13:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και <<εδω>>!!
Αλήθεια Admin,τί γίνεται όταν σβήσεις ένα μήνυμα?
Ομολογώ άγνοια επί του θέματος,όχι κανέναν άλλο λόγο,αλλά το σκέφτομαι πολύ τί,πού και πώς θα το γράψω. ,

Όσο για το πλήθος των μηνυμάτων,παιδιά μην ανησυχείτε!!!
Έγινα μέλος 2ης βαθμίδας σχεδόν χωρίς να το καταλάβω.Χαιρετώ!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2002, 17:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Όταν σβήνεις ένα μήνυμα, το μήνυμα σβήνει..."

από τα λεγόμενα "ΚΟΑΝ των Forums" (;;;)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2002, 23:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και πάλι!!
Admin με έμπλεξες χειροτερα....
οταν σβηνεις ένα μήνυμα,ο αριθμός των μηνυμάτων μειώνεται κατά ένα? ή παραμένει σταθερός?

Και κλείνω με μια άσχετη ερώτηση: τί εστί "ΚΟΑΝ των forums???"
ο Σκοτεινός (και άσχετος) Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2002, 06:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Darkangel_78 η ερώτησή σου δεν είναι καθόλου άσχετη. Δεν είσαι και υποχρεωμένη να γνωρίζεις τον όρο...

- Σχετικά με τα Κοάν (και θα χρησιμοποιήσω το υπό σύσταση γλωσσάρι του φίλου Arzuna - όχι ότι δεν βοηθάω κι εγώ σ'αυτό μαζί με άλλους βέβαια!):

Το Κοάν είναι ένα "εργαλείο", τμήμα μίας μεθοδολογίας που μπορεί να οδηγήσει τον Μαθητή στο να επιτύχει την φώτιση. Έχει χρησιμοποιηθεί και τελειοποιηθεί στον Βουδισμό Ch'an και αργότερα στο Ιαπωνικό Ζεν. Παρουσίαζεται ως είδος αινίγματος, με όρους του τύπου: "Δεν μπορώ να καταλάβω!" Είναι μία πρόκληση για τη Διάνοια περισσότερο παρά για το Λογικό Μέρος του Νου. Διάφορα κείμενα έχουν χρησιμεύσει ως υλικό για τα Κοάν στις Φιλοσοφίες που τα χειρίζονται. Μπορεί να είναι φράσεις του Διδασκάλου, μία λεκτική συνδιαλαγή ανάμεσα σε έναν Δάσκαλο και τους μαθητές του, αποσπάσματα από τις Σούτρες κ.ο.κ. Ένα Κοάν για αυτόν που διαλογίζεται πάνω σ'αυτό μπορεί να αποτελέσει τη δίοδο για την είσοδο σε μία άλλη, ίσως πιο ουσιαστική, κατάσταση πραγματικότητας. Ο Μαθητής πρέπει να δώσει στο Κοάν έναν κεντρικό ρόλο στη ζωή του, πρέπει να συγκεντρώνει το Νου του διαρκώς σ'αυτό, αποφεύγοντας να επιτρέπει στη σκέψη να "περιπλανιέται" σε άλλα σημεία. Ενώ είναι εύκολο να γίνει κατανοητό, ένα τέτοιο έργο είναι εξαιρετικά δύσκολο να επιτευχθεί.

... και παρακάτω:

Ένα πολύ γνωστό και ιδιαίτερα αινιγματικό Κοάν είναι: "Άκουσε τον ήχο του ενός χεριού" (από τον Δάσκαλο του Ζεν, Hakuin)

- Τα "ΚΟΑΝ των Forums" λοιπόν είναι αυτά τα Κοάν που σχηματίζονται με φράσεις ή καταστάσεις μέσα από τις Ομάδες Συζήτησης!

Είναι ένα αστείο φυσικά περισσότερο, μην αρχίσεις να διαλογίζεσαι πάνω στην φράση του προηγούμενου μηνύματος, εκτός και αν θέλεις να δοκιμάσεις (προτίμησε το αυθεντικό Κοάν του Hakuin σε αυτή την περίπτωση ), πάντως εξυπηρετεί έναν σκοπό...

- Σχετικά με τον αριθμό των μηνυμάτων τώρα... η απάντηση υπάρχει!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2002, 14:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1450 ακόμα και η "Βασιλεία των Ουρανών" είναι δική μου (φίλε thoth)!!!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2002, 15:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ananasss δεν χρειάζεται να περιμένεις τόσο.

Πες ότι από τώρα είσαι... Διαχειριστής

Η πίστη σου σε έσωσε...

Καλωσόρισες στη Βασιλεία των Ουρανών (των... ανανάδων)


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 20:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν συμπληρώσεις 50 μηνύματα θα γίνεις Μέλος 1ης βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 150 θα γίνεις Μέλος 2ης Βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 450 θα γίνεις Μέλος 3ης Βαθμίδας. Αν συμπληρώσεις 800 μηνύματα θα γίνεις Πλήρες Μέλος. Κι αν συμπληρώσεις 1500 μηνύματα θα είσαι Συνεργάτης.


Thoth,
Πρώτον: Γιατί στα 150 να γίνεσαι μέλος 2ης βαθμίδας; Αυτό είναι υποβάθμιση. :) Όταν φτάσω στα 149, με το καλό, θα αρχίσω να σβήνω. Δεύτερον: Στα 1501 τι παθαίνεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 23:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΖΩΗΣ ΠΑΡΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΛΑΒΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗΣ.............


ΤΙ ΛΕΩ ΠΑΛΙ...............


ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 1500 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΜΥΗΣΗ........


ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΥΗΣΕΙΣ


ΜΠΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2003, 16:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ'οτι εχω καταλάβει , εδώ μέσα γίνονται και αγώνες για το ποιος θα γράψει περισσότερα μηνύματα....

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 20:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι σίγουρο αγαπητή μου cat. Τί σημασία έχει όμως. Το θέμα είναι να απορροφάς γνώσεις και όχι να απορροφάσαι από τον δικό σου οίστρο με μονάκριβο στόχο τον αριθμό μυνημάτων...
Ο ananasss βρήκε που θα πάει... Εγώ που θα πάω όταν με το καλό φτάσω τα 1500 μυνήματα αγαπητέ thoth? Στην βασιλεία των Δευτερογέννητων είμαι ήδη...σύμφωνα πάντα με το Tolkin.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."

Edited by - Secondborn on 16/03/2003 20:16:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 21:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δευτερογεννημένε, αν φτάσεις σε αυτόν τον αριθμό μηνυμάτων θα σε ανεβάσω μία ακόμη βαθμίδα και θα σε κάνω ισότιμό μου (ΤΗΟΤΗ: Ερμής ο Τρισμέγιστος), θα σε κάνω... Τρισ-γεννημένο

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 23:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΝΗ ΤΟΥ...
ΑΥΤΟΣ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΤΟΥ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΙΣΩΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ... ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ Η ΓΝΩΣΗ...



"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 00:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω! ΤΡΙΜΕΓΙΣΤΕ!..φωτησε με...
οταν φτασω τα 2003 μηνυματα...να μπορεσω να συναντησω..στην πυλη τους Αρχαγγελους...
πριν με λυντζαρουν τα μελη επειδη ειχα τη χαρα να μοιραστω τα θεια δωρα μαζι τους..και δεν προσεξα μεσα στην ευδαιμονια... πως καποιοι ισως .. μετραγαν.."σπυρι σπυρι" τις λεξεις που εσπειρε η ψυχη μου...

φως+αγαπη


(Λενε...πως οι ευαισθητοι ανθρωποι πληγωνουν παντα πριν τους πληγωσεις...)
ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 01:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EΔΩ ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ! ΣΕ ΤΣΑΚΩΣΑ
ΣΤΟ ΕΔΩΛΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ (ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΑΓΟΥΣ ΚΑΙΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΟΚΥΝΗΓΟΥΣ...)!
ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ!!!!!!!!!!!!!!


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΣΚΟΠΟ!
ΑΠΛΑ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ "εδώ μέσα γίνονται και αγώνες για το ποιος θα γράψει περισσότερα μηνύματα..."
ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ "ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ" ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 01:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[


ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ..................

]

Υ.Γ ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΣΚΟΠΑ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΟ ΕΓΩ ΜΟΥ ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 01:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου Άτμα....

...Αριθμοί... μηνύματα... λέξεις γόνιμες σαν σπόροι...

Τι σημασία έχει;

Λένε ότι "όταν δείχνεις το φεγγάρι πολλοί κοιτάζουν μόνο το δάχτυλο που δείχνει το φεγγάρι και όχι το φεγγάρι".

Να προσθέσω κι εγώ κάτι; "Μετράνε και τα δάχτυλα"

Αν κάποιος δεν βλέπει το φεγγάρι, ας αγνοήσει και τα δάχτυλα. Μπορεί κάποιος να βλέπει το φεγγάρι εκεί όπου κάποιος βλέπει μόνο ομίχλες.

Έτσι είναι η Ζωή. Τίποτε δεν πάει χαμένο στην θεία Οικονομία.

Δύο ερώτησεις. Σοβαρές, όμως. Έχουν σχέση και με το θέμα μας (και είναι εμπνευσμένες από τον Ζήνωνα τον Ελεάτη)

Πόσοι κόκκοι ρυζιού μας κάνουν έναν σωρό;

Πόσες τρίχες μας κάνουν μαλλιά;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 01:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!Ω! ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ..ΣΑΝ ΚΟΑΝ ...ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...

ΜΑ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ...
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ...
ΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ..
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ..
ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ..
ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ
ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΓΕΣ ΠΡΙΝ...


(ΧΜΜ...ΘΑ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΑΛΙ...)


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΛΥΚΑΙΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΝ ΘΕΣ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΤ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ...!ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ..ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ!ΧΛΕΥΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ...+ΑΔΙΚΑ...ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΣΚΙΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ...
'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/03/2003 01:41:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 21:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα γιατί δεν κάνουμε το άλλο;

Αντί να προβιβάζεται κάποιος γράφοντας πολλά μηνύματα, να υποβιβάζεται. Ετσι, και θα διδαχτούμε την ταπεινότητα, αλλά και θα εκπαιδευτούμε στη σιωπή... Επίσης, θα ξεφύγουμε από τη σημειολογία των λέξεων, μιας και το "νέο μέλος" θα υποδηλώνει πολύ καιρό φόιτησης, ενώ το συνεργάτης θα είναι ακριβώς το αντίθετο...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 21:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επρεπε να το ειχες πει απο την αρχη ιδρωσα να γινω μελος 2 βαθμιδας και μολις τωρα ειδα οτι εγινα μην μου το χαλας....
σα να παιζεται ενα παιχνιδι και μολις πας να βαλεις γκολ σου αλλαζουν του κανονες και σου παιρνουν το τερμα....
GOOOOOOOOOAL

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy